Vítkovickým se podařilo něco, co nikdo nečekal, ale v co vítkovičtí fandové doufali - překazili bodovou šňůru plzeňského mužstva. Domácí si vypracovali náskok už v první třetině, a protože byly další dvě části gólově vyrovnané, na výhru to stačilo. Vítkovice od začátku zápasu makaly a plnily svou taktiku, na kterou dnes byli Indiáni krátcí, a to i přesto, že byli s postupem času více a více nebezpeční. V Ostravě se dnes bude slavit indiánský skalp, přejeme Vám proto příjemný večer a u dalších onlajnů se těšíme napočtenou.
Nejlepší hráči utkání: HC Vítkovice Steel - Viktor Ujčík HC Plzeň 1929 - Radek Duda
Dnešní utkání sleduje 4 547 diváků.
Zásahy gólmanů: Málek - 13 Mazanec - 9
60:00
60:00
Neskutečně dlouhých pět vteřin prožili fanoušci v dnešním utkání, ale ani poslední střela Pletky nebyla úspěšná.
59:55
Oddechový čas pro domácí.
59:49
Buď - a nebo. Plzeňští neskutečně tlačí.
59:22
Oddechový čas pro hosty.
59:22
Vítkovičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
59:20
Plzeňští opět u Málka, ten je v neskutečném kolotoči.
59:07
Plzeňští stále bez gólmana, rozehrávají od své klece, domácí se snaží narušit rozehrávku.
58:52
58:49
Strakova nahrávka na spoluhráče nebyla přesná, hosté musí o puk bojovat.
56:52
Vyloučení tedy bude na obou stranách, ale domácí přijdou o dva hráče. na straně Plzně je vyloučen Lev na 2+2 za hrubost a napadení, na straně domácích je vyloučen Jan Káňa na 2+2 za hrubost a na 2 Kudělka za nedovolené bránění. Hosté hrají přesilovku 5 na 4.
56:52
Sudí se radí u trestné lavice, je to ale už dost dlouho....
56:52
Na obou stranách začínají pracovat nervy, sudí svými nepřesnými výroky dnes točí jak diváky, tak hráče.
56:14
Na opačné straně se před branku probil Húževka, ale taky nebyl přesný.
55:42
Hosté u Málka, nejlépe si vedl Kovář, ale chyběly mu centimetry.
55:10
Vítkovičtí u plzeňské klece, ale hosté svému gólmanovi pomohli.
54:48
Nahození Burgera Mazanec jen vyrazil před sebe, Klimkova dorážka ale nebyla úspěšná.
54:35
Obrovská šance hostí, domácí nechali zcela volného Petrušku před brankou, ten vystřelil zblízka, ostatní plzeňští už zvedali ruce, ale puk končí v Málkově lapačce!!!
54:03
Indiáni se pohybují v útočném pásmu, a jsou značně nebezpeční.
53:25
Vítkovice právě vstřelily branku!Tak to bylo rychlé! Burger vyhrál vhazování, puk se dostal k VIKTORU UJČÍKOVI, který udělal dva kroky a vypálil - 5:3. Asistence: Jiří Burger.
53:23
Na trestnou lavici usedá Kaberle za nedovolené bránění, domácí mají šancí svému soupeři odskočit.
53:23
Hala bouří, bude se vylučovat, teď však máme komerční přestávku.
52:45
Taková česká plácaná - přesně to se teď odehrává na hrací ploše.
52:15
Domácí vybojovali ve středním pásmu puk a Štefanka nahazuje do pásma.
51:40
Hra vykázána do středního pásma, hosté byli příliš natlačeni do brankoviště.
51:05
Ovčačíkova snaha o rozehrání končí jen nahozením do pásma.
50:43
Zakázané uvolnění Plzně.
50:24
Hosté se pracně dostávají do pásma, lob Pletky od modré končí na hokejkách Vítkovic.
49:57
Hosté v ofsajdu, ale rozhodčí mlčí, Kovářův pokus končí v náruči Málka.
49:03
Pokus St.Pierra ztlumil Málek hokejkou.
48:53
Puk končí u mantinelu pod bruslemi hráčů.
48:32
Hostujícímu celku nevyšla rozehrávka, mazanec vjíždí mezi kruhy a posílá puk zpět do hry.
48:09
Hosté operují u Málkovy klece, ten je pozorný.
47:30
Káňa si zasprintoval do pásma, ale jeho snaha nebyla využita.
47:19
Vhazování po levé ruce Málka.
47:09
Hosté se vymanili z pásma, ale jejich souhru překazil Malík, který poslal puk zpět do středu.
46:55
Kotouč zašlápnut u mantinelu za Mazancovou klecí.
46:47
Húževka se hnal do pásma, počkal však na najíždějícího Szturce, na jehož pokus se mazanec stačil připravit.
46:22
Domácí vyhodili kotouč, zakázané uvolnění to však nebude.
46:10
Probíhá komerční přestávka.
46:10
Jeden z vítkovických nahrál zpoza své klece rovnou na hůl Dudy, který si vybruslil do mezikruží, ale na Málka nevyzrál.
45:35
Šedivý vnikl do pásma po pravém křídle, ale mířil jen do Mazance.
45:22
Káňa se Šedivým se propracovali do pásma, ale po skončili za brankou.
44:33
Pár nepřesností ze strany domácích a před Málkem se vytvořil závar, Hanzlík nastřelil tyč.
44:04
Pletkův pokus vytěsnil Málek snad ramenem.
43:57
Nepřesná rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění domácích.
43:47
Vhazování u Málka vyhráli vítkovičtí.
43:35
Vše v pohodě a Vostřák zaváží kotouč do pásma.
43:01
Hostující gólman má nějaký problém, bude se čekat na nápravu.
42:23
Vítkovičtí v útoku, Húževka se napřahuje už před modrou, Mazanec tlumí puk v náruči.
41:48
Domácí nahazují do pásma, ale hosté jsou u puku jako první.
41:39
Málek je v pohotovosti, Straka však nebyl přesný.
41:15
Krátká anabáze vítkovických u Mazancovy klece a puk je opět ve středním pásmu.
40:57
Domácí jsou jako ve zpomaleném filmu, toho očividně chtějí hosté ještě využít.
40:18
Plzeň právě vstřelila branku!Plzeňští se pohybovali před brankou, Duda nahrál zadovkou zpět na JANA KOVÁŘE, který ještě stál u vzdálenější tyče a poslal puk do branky za Málka, který už čekal střelu odjinud - 4:3. Asistence: Radek Duda.
40:10
Hosté vysokým lobem nahazují puk do pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Druhá třetina přinesla po jedné brance na obou stranách, domácí tak stále vedou o dva góly. Hosté měli k dispozici více přesilovek, než domácí tým, ale tentokrát toho nedokázali využít. Třetí část bude ještě zajímavá, určitě se za námi po přestávce vraťte.
Zásahy gólmanů: Málek - 14 Mazanec - 10
40:00
39:53
Vítkovičtí u puku.
39:28
Málek neví, kam dřív skočit, hosté zmobilizovali veškeré síly a střílejí ze všech stran.
39:13
Vítkovičtí se musejí bránit, hosté jsou odhodláni vstřelit branku.
38:50
38:35
Hraje se ve středním pásmu.
38:12
Hosté vyhazují.
37:50
Ujčík předvedl skvělý pokus, ale chyběla tomu gólová koncovka.
37:23
Mazanec je v pohotovosti, domácí útočí a snaží se na něj vyzrát.
36:50
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Lev.
36:44
Domácí přijdou na 10 minut o beka Malíka, jenž je vyloučen za nesportovní chování.
36:39
Vítkovičtí ohrožují Mazance, ten však chytá pozorně.
36:11
Plzeň právě vstřelila branku!Jeřábek nahrál zboku vítkovické klece do mezikruží MICHALU DVOŘÁKOVI, který hned z první propálil Málka a hosté tak snižují na dvoubrankový rozdíl - 4:2. Asistence: Jakub Jeřábek.
36:01
Plzeňští pořádají na Málkovu klec nájezdy.
35:25
35:24
Domácí předvedli sérii dobrých, nicméně nepřesných pokusů.
34:34
34:28
Duda se tlačil do branky až příliš, hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
34:05
33:59
Hosté usazeni v pásmu, Straka to zkusil zpoza klece, ale Málek si na něj počkal.
32:34
Za hru vysokou holí bude pykat domácí Ujčík, síly na ledě srovnány.
32:07
Vítkovice v pásmu, od modré to zkusil Ovčačík.
31:44
Mazanec si vyjel proti pokusu Burgera na uspěl.
31:30
Domácí rozehrávají od své branky.
31:02
Držením se provinil Sedláček a bude pykat.
30:33
Hosté u Málka, ale ten je velmi pozorný.
30:11
30:04
Menší závar před Málkem, Straka se z boku neprosadil.
29:30
Vítkovičtí úspěšně brání svou modrou.
29:07
Na útočný výlet se vydal Húževka, ale Mazanec si dokázal poradit.
28:41
Domácí se brání docela v klidu.
28:11
Za hákování je vyloučen domácí Punčochář.
27:40
Plzeňští se vydali na průzkum k Málkově kleci, ten je ale pozorný.
27:02
27:00
Od modré vyslal na Málka propagační střelu Pletka.
26:38
26:19
Hosté se vymanili z pásma, domácí rozehrávají od své klece.
25:50
Mazanec chytá pozorně.
25:23
Domácí usazeni v pásmu.
25:02
Závar u plzeňské klece končí dvouminutovým trestem pro Johnsona za hrubost, následné rozčilování bylo ohodnoceno 10 minutami za nesportovní chování a jeho další výlevy jej stály vyloučení do konce zápasu za nesportovní chování.
24:54
Vítkovičtí hrají svou hru, na Indiánech začíná být patrna nervozita.
24:14
24:10
Hanzlík se natlačil až do klece, ale skončil na zemi.
24:03
Hosté usazeni před Málkem.
23:48
Další dobrý pokus domácích, Štefanka ale rozvlnil jen boční síťku.
23:18
Húževka využil špatné nahrávky a ujíždí dám na branku, mazanec jeho pokus ale vychytal.
23:03
Vítkovičtí vyhazují kotouč a ujíždějí za ním.
22:40
Hostům se nedaří usadit v pásmu.
22:14
Dnešní arbitři si vyslechli na svou adresu znovu spršku nadávek, kterou dávají domácí fanoušci najevo svou nevoli. Za podražení je vyloučen Strapáč.
21:57
Příliš rychlá rozehrávka, kotouč končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
21:19
Vítkovičtí znovu útočí, ale tentokrát je Mazanec proti.
20:59
Vítkovice právě vstřelily branku!Domácí předvedli sérii nepřesných střel, dokonce zazvonila i tyč Mazancovy klece, aby nakonec Kudělkovu střelu dorazil do branky kapitán JIŘÍ BURGER - 4:1. Asistence: Tomáš Kudělka.
20:17
Vítkovičtí usazeni v pásmu.
20:01
Na trestnou lavici usedá hostující Pletka, který se provinil v poslední vteřince předchozí části.
20:01
Další třetina začne přibližně v18:27.
Vítkovičtí začali aktivně a zřejmě našli recept na bojovníky v bílých dresech. Dvě branky do Svobodovy sítě a hned je sebevědomí na správné výši. Hostům se sice podařilo v přesilovce snížit, ale domácí přidali třetí branku a vyhnali Svobodu z jeho území. I když pak měli plzeňští další dvě přesilovky, na Málka nedokázali vyzrát, a proto vedou Vítkovice po první třetině zaslouženě 3:1.
Zásahy gólmanů: Málek - 12 Svoboda - 5 Mazanec - 3
20:00
19:39
Straka se vydal do pásma, jeho nahrávka před branku byla zblokovaná.
19:16
Hra ve středním pásmu.
18:45
U domácí branky se plzeňští objevili zničehonic, ale Kovářův pokus postrádal důraz.
18:28
Vítkovičtí prověřují Mazance, ale chybí jim přesnost.
17:58
Vítkovičtí v pásmu, ale Strapáč nebyl přesný.
17:29
Hosté vytvořili u Málka nebezpečný závar, ale Málek lapá.
17:10
Nahozený kotouč následoval do třetiny Ujčík, ale měl jej na dlouhou hůl.
16:47
16:18
Hosté znovu v pásmu.
16:00
Velká šance pro Dudu, který stál přímo před brankou, ale pálil jen do Málka.
15:33
Domácím se nedaří vyhodit kotouč.
15:18
Indiáni v pásmu, přes hráče pálil Modrý, ale Málek přes skulinku jeho pokus zahlédl.
14:47
Za ohlušujícího pískotu a nadávek usedá na trestnou lavici vítkovický Štefanka pro hru vysokou holí.
14:23
Domácí v útočném pásmu, do hry se vrací Szturc.
14:07
Vítkovičtí vyhazují alespoň do středního pásma.
13:59
Od modré to zkusil Vykoukal, ale střela mu nesedla.
13:38
Vítkovice se brání aktivně.
13:19
Další vyhození domácího celku.
12:52
Hosté usazeni před brankou, pokus Stránského Málek vytěsnil do rohu.
12:35
Vítkovicím se podařilo vyhodit.
12:23
Za hákování je vyloučen domácí Szturc.
12:23
12:11
Vítkovičtí se dostali do pásma, ale před najíždějícím Hlinkou odpálil kotouč do bezpečí Marušák.
11:49
Hosté rozehrávají zeširoka ze svého pásma.
11:28
Do branky Plzně nastupuje Marek Mazanec.
11:28
Vítkovice právě vstřelily branku!Dvořák se ještě ani pohodlně neusadil a už se může vrátit na střídačku. Káňa nahrál na modrou Ovčačíkovi, ten posunul kotouč na JAROSLAVA KASÍKA, který svým nápřahem propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Asistence: Ctirad Ovčačík, Jan Káňa.
11:04
Přesilovka pro domácí, na trestnou lavici odjíždí Dvořák.
11:02
Po pokusu Kováře musel Málek zmobilizovat všechny síly.
10:38
Hosté se snaží vyrovnat, Málek vyhlašuje nejvyšší pohotovost.
10:11
Plzeň právě vstřelila branku!Hosté se tlačili do branky, po střele VÁCLAVA PLETKY kotouč poskakoval po brankovišti a s malým přispěním tyče hosté snižují - 2:1. Asistence: Radek Duda, Jiří Vykoukal.
09:55
Pokus Vykoukala nebyl úplně přesný.
09:28
Hosté usazeni v pásmu a rozjíždějí kolotoč.
09:10
Za hru vysokou holí bude pykat domácí Hlinka.
09:00
Plzeňští přišli ve středním pásmu o kotouč.
08:31
Vítkovice právě vstřelily branku!Do této akce se zapojila celá útočná řada, VIKTOR UJČÍK si najel do výhodnější pozice, vystřelil a kotouč se o Svobodovy betony doklouzal do branky - 2:0. Asistence: Lukáš Klimek, Jiří Burger.
08:10
Domácí jsou nabuzeni a útočí.
07:51
Vítkovice právě vstřelily branku!Domácí se přece jen dočkali, od modré pálil Voráček, JURAJ ŠTEFANKA jeho střelu tečoval přesně za Svobodova záda - 1.0. Asistence: Tomáš Voráček.
07:41
Voráček zavezl puk do středního pásma, nahrál spoluhráčům, Pohlovi se nepovedlo zamést kotouč do branky, následný pokus Kucsery také nedopadl.
07:29
U mantinelu sražen čárový rozhodčí..
07:19
Vítkovické nahození na branku Svoboda okamžitě rozehrává.
07:11
Ofsajd pro vítkovické hráče.
06:58
Domácí v protiútoku, Káňa vypálil z kruhu, ale Svoboda jeho střelu vyrazil.
06:32
Hosté rozehrávali ze své třetiny, Straka dostal dlouho přihrávku do pásma, kterou nestihl.
06:06
Vhazovalo se u Svobody, puk se dostal na modrou ke Kudělkovi, s jehož střelou měl plzeňský gólman menší potíže.
06:02
06:02
Klimkova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou.
05:37
Štefanka nahrál ke vzdálenější tyči Kucserovi, ale Svoboda byl připraven.
05:29
Domácí vybojovali kotouč u mantinelu v útočném pásmu.
05:06
Kucsera se Štefankou zahrozili u Svobodovy klece.
04:41
Duda nastartoval brusle, ale u puku byl v rohu vítkovický hráč dříve.
04:19
Domácí u kotouče, ale nemohou se dostat do pásma.
03:45
Hosté rozehrávají od své klece.
03:33
Vítkovičtí se opakovaně dostávali do pásma, Kucserova střela končí ve Svobodově náruči.
02:47
Zakázané uvolnění pro Plzeň.
02:22
Štefankova řada se prodrala do pásma, Pohl mířil zprava, ale minul.
01:43
Hra přerušena pro hru rukou.
01:20
Hosté krouží kolem vítkovické klece.
01:01
Hlinka se dostal s pukem až ke Svobodovi, ale ke střele se nedostal.
00:41
Kovář se prosmýkl kolem branky, ale Málek byl v klidu.
00:23
Kovář se chtěl dostat do pásma, ale nepovedlo se mu to.
00:04
Úvodní vhazování pro hosty.
00:01
Vítejte u dnešního zápasu, ve kterém se vítkovičtí pokusí překazit bodovou šňůru plzeňských Indiánů. Nebude to ovšem jednoduché, domácím se na Plzeň nedaří, v této sezóně vyhráli jen jednou, a to až na samostatné nájezdy, navíc, Plzeň je dobře rozjetá a na dálku bojuje o první příčku se Spartou. Vítkovičtí prohráli v posledním kole na ledě Pardubic, ale dnes to musí hodit za hlavu. Extraliga se přelila do své poslední čtvrtiny, a všechny zápasy jsou velmi důležité. A pokud se domácí chtějí zařadit do první šestky, musejí bojovat a body sbírat. Už za pár chvil se na ledě objeví rozhodčí a po nich hráči obou celků a bitva Rytířů s Indiány vypukne. Buďte u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.