Byl to velký boj - dal se určitě očekávat, ale málokdo by si troufl říct, že nepadne ani jedna branka. Vítkovickým se podařilo zužitkovat svou předvedenou hru z průběhu celého utkání a zvítězit. Nemít zlínští ale výborného Sedláčka v kleci, kdo ví, jak by to dopadlo. Na toto se ale nehraje, zápas skončil nejtěsnějším možným výsledkem a rozhodlo se také nejposlednějším možným způsobem - nájezdy. Z Ostravy Vám přejeme příjemný - a jestli jste drželi palce Vítkovicím - tak také vítězný večer.
Nejlepší hráči utkání: HC Vítkovice Steel - Filip Šindelář PSG Zlín - Jakub Sedláček
65:00
Vítkovice právě vstřelily branku!Prémiový bod za výhru po samostaných nájezdech si připisují vítkovičtí zásluhou ONDREJE ŠEDIVÉHO - 1:0.
Vítkovičtí posílají prvního úspěšné střelce - Šedivého - ten se s ničím nepáře a pruskou střelou propaluje Sedláčka - 3:2.
Hosté vsázejí na jistotu a posílají do boje opět Köhlera - ten vyzkoušel osvědčený recept, kdy si počkal na pohyb Šindeláře, ale tentokrát čekal příliš dlouho a Šindelář se na něj v klidu připravil - 2:2.
Na ledě se objevuje opět Ujčík - tentokrát ale jeho pokus nebyl úspěšný - 2:2.
Za zlínské se k puku staví opět Leška - ten se rozjel dobře, ale vítkovickou klec přestřelil - 2:2.
Za Vítkovice pojede Ujčík - jeho klička do bekhendu se ujala a jede se dál - 2:2.
Nyní se pořadí otáčí - k puku se staví opět Köhler - znovu si počkal na Šindelářův pohyb - a je to tam - 1:2.
Třetím hráčem Zlína je Köhler - ten si počkal na pohyb gólmana a do odkryté klece srovnává - 1:1.
Jako třetí, který může rozhodnout, je Pohl - jeho střela ale nebyla moc důrazná - 1:0.
Za hosty pojede Leška - také zkusil kličku, ale nebyl úspěšný - 1:0.
Dalším vítkovickým nájezdníkem bude Ujčík - jeho nahození za Sedláčka neprošlo - 1:0.
Holý zkusil kličku, ale Šindelář měl beton u tyče včas - 1:0.
Šedivý se rozjel zeširoka a zamířil Sedláčkovi mezi betony - 1:0.
Jako první se na gólmana rozjedou vítkovičtí..
Samostatné nájezdy začínají.
Tak... už je jasné, že si oba týmy odnesou z dnešního zápasu minimálně bod. Ale kdo se bude radovat z toho prémiového? To je zatím ve hvězdách...
Zásahy gólmanů: Šindelář - 2 Sedláček - 2
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Zlínští se ženou do pásma.
64:53
Tesařík drží puk za svou klecí a vyčkává..
64:40
Ofsajd tentokrát pro domácí.
64:23
Ofsajd pro hráče ve žlutém.
64:07
Kudělka ani Štefanka u zlínské klece neuspěli.
63:53
Vítkovičtí se musejí vrátit a znovu rozehrát.
63:42
Kotouč končí v hledišti mezi fanoušky.
63:33
Domácí pokračovali u zlínské branky, Šedivý chtěl zamést puk do klece, ale Sedláček jej hbitě přikryl.
63:01
Ujčík si objel zlínskou klec, málem vrazil do Burgra, ale puk z otočky neumístil.
62:33
Strapáč proti dvěma zlínským hráčům, ti hru přenášejí k Šindelářovi.
62:13
.. ale sami se z pásma také vytěsnili.
61:59
Domácí založili útok.
61:26
Zlínští kontrolují kotouč, domácí se musejí zkoncentrovat.
60:22
Linhart naskočil z trestné a hned se vydal na branku, nebyl však přesný.
60:18
60:11
Domácí rozehrávají od své branky, dohrávají přesilovku.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 19:28.
Ani třetí část nám rozuzlení nepřinesla, bude se prodlužovat. Zlínští si vypracovali několik dobrých šancí, ale nestačilo to. Naproti tomu domácí bušili do zlínské klece, ale ta stále odolává. Přinese nám odpověď na otázku o dnešním vítězi už prodloužení?
Zásahy gólmanů: Šindelář - 8 Sedláček 12
60:00
59:56
Kotouč ve vzduchu, Burger jej nedokázal do branky dostat.
59:46
Kudělka od modré pálil jen do Sedláčkovy vyrážečky.
59:40
Dlouhé sekundy nechali sudí pokračovat ve hře, když byl zašlápnut kotouč u mantinelu..
59:29
Ujčík, Burger, Sloboda... všechno mimo nebo přímo do Sedláčka.
58:55
Oddechový čas pro domácí.
58:41
Čajánek si vybojoval kotouč a ujížděl na branku, Šindelář byl připraven.
58:29
Hostům se podařilo vyhodit.
58:18
Za sekání bude pykat Lihnart.
57:45
Punčochář pálil do klubka hráčů, dorážka šla jen do Sedláčka.
57:13
Zlínští vděčí jedině svému famóznímu gólmanovi, že stav je stále 0:0...
56:35
Domácí tlačí, seč jim síly stačí.
56:08
Kudělkova střela minula branku.
55:44
Domácí se vracejí na své pozice před Sedláčka.
55:15
Zlínští se probojovali k Šindelářovi, ale ten byl na střelu Köhlera připraven.
54:57
Probíhá komerční přestávka.
54:29
Hosté se v této fázi brání zuby nehty a jen se snaží vyhazovat kotouče alespoň do středního pásma.
54:08
V další šanci opět Štefanka, ale zamířil jen do Sedláčka.
54:00
Vítkovičtí se opravdu dlouho drželi u hostující klece, Ujčík, Burger, Štefanka ani nadvakrát, či Klimek nebo Pohl ale Sedláčka překonat nedokázali.
52:57
Dnešní utkání sleduje 6 885 diváků - je to nejvyšší návštěva v této sezóně.
52:12
Vítkovičtí se točí u zlínské klece, ale stále marně.
52:00
Domácí rozjíždějí útok od své klece.
51:28
Holý vypracoval svému spoluhráči dobrou šanci, ten ji ale trestuhodně zahodil.
50:44
50:40
Hala bouří a žene své borce vpřed, ale zlínská svatyně je snad zakletá...
50:14
Hosté vyhazují až k Šindelářovi.
49:51
Sedláček má dnes snad životní formu, vítkovičtí snad tu branku nedají.
49:26
49:17
Domácí se snaží přejít do pásma, ale nemají to lehké.
48:44
Hosté hráli v šesti a budou potrestáni. Trest odpyká Ondráček.
48:38
Vítkovičtí u puku, hraje se ve středním pásmu.
48:20
Domácí hrají své oslabení aktivně.
48:00
Obrovskou hrubku zlínských mohl potrestat Burger, když se v úniku dostal sám na branku, ale Sedláček jeho střelu vytěsnil lapačkou nad.
46:32
Zlínští v pásmu, ale nepočínají si jistě.
45:59
Před Sedláčkem se strhla mela, Burger pálil jen do klubka hráčů.
45:39
Hamrlík zkusil dalekonosnou střelu od modré, Šindelář měl dobrý výhled.
45:09
Zakázané uvolnění pro domácí.
44:26
O chvíli později se podobně vedlo domácímu Strapáčovi.
44:10
Klimek u zlínské branky, ale přestřelil.
43:29
Leška nabral ve středním pásmu rychlost, ale přesnost někde cestou ztratil.
43:05
Domácí dlouho tlačili ale ani jedna ze střel, ba ani dorážka se do zlínské klece nedostala.
42:20
Potrestaní hráči se mohou vrátit na střídačky.
42:13
Hosté se dostali až k Šindelářovi, ale ten pokus Köhlera vytěsnil mimo.
40:54
Domácím se nedaří, Sedláček přitahuje puky jako magnet.
40:39
Domácí zkoušejí střílet ze všech stran, ale Sedláček je prozatím neoblomný.
40:18
Současně vyloučeni domácí Burger za nedovolené bránění a hostující Veselý za podražení. Vítkovice hrají přesilovku 5 na 4.
40:01
Domácí dohrávají přesilovku z předchozí části.
40:01
Zásahy gólmanů: Šindelář - 11 Sedláček - 13
Ani v této třetině gól nepadl. Zlínští se herně zlepšili, ale stále jsou to domácí, kdo mají přece jen více ze hry.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
40:00
39:55
Domácí se tlačili do branky, Sedláček puk lapil, ale Leška zahrál vysokou holí a odjíždí na trestnou lavici.
39:38
Zlínský Holík si vypracoval výbornou šanci, ale zblízka nastřelil jen Šindeláře.
39:06
Hosté se ujímají puku a přenášejí hru k Šindelářovi.
38:53
38:46
Domácí ujíždějí na Sedláčkovu klec.
38:28
Tesařík bolestivě nastřelil jen Strapáče.
38:11
Vítkovičtí u zlínské klece, Szturc zblízka mířil jen do Sedláčka.
37:47
Kotouč ve středním pásmu.
37:18
Šindelář si vyjel mimo branku, čehož chtěl využít Leška, ale domácí gólman se včas vrátil a zakročil vyrážečkou.
36:59
Kotouč za brankou hostí.
36:53
Za držení protihráče bude odpočívat Sloboda.
36:27
Ostravská hala jen zahučela po střele Slobody.
36:16
Zakázané uvolnění PSG Zlín.
36:09
Kotouč na domácích hokejkách, ti se ale ne a ne prosadit.
35:30
Zakázané uvolnění hostů.
35:24
Pohl se dostal do šance, objel si branku, vrátil se zpět, nahrál zpět za branku, ale Štefanka tam nebyl..
34:55
Kubiš se protlačil do pásma, ustál souboj v rohu, ale poté se ke kotouči přece jen dostali domácí.
34:41
34:15
Melenovský končí za domácí klecí bez puku.
33:54
Po střele Trnky se Sedláček jen otočil, následnou střelu Burgera měl už pod kontrolou.
33:22
Hráči se projeli přes celé kluziště a kotouč je zpět v útočném pásmu domácích.
32:43
Ofsajd pro domácí.
32:38
Vítkovičtí musejí rozehrát od své klece.
32:27
Klimek s Húževkou se rozjeli na zlínskou klec, ale Sedláček chytá. Probíhá komerční přestávka.
32:15
31:53
Hosté se dostávali blíže a blíže k brance, ale domácí byli proti a vyhazují kotouč.
31:27
Puk ve středním pásmu, Pohl jej následuje.
31:18
Vhazování u Šindeláře.
30:58
Hosté v plném počtu a sehrají zkrácenou přesilovku.
30:50
30:41
Galvas se zapojuje do hry. Hraje se 4 na 4.
30:15
Sudí se rozhodli, že fauloval Štefanka - nedovoleně bránil. Domácí tedy hrají přesilovku 4 na 3.
30:15
Řezníček se prodíral s pukem mezi dva hráče a nějakou záhadou si vykoledoval faul.....
29:54
Hosté dokázali vyhodit do středního pásma.
29:33
Další vítkovický hráč naražen na mantinel, ale sudí tentokrát mlčí.
29:26
Po kombinaci míří Burger jen do Sedláčka.
29:07
Vítkovičtí v pásmu.
28:58
za zlínskou brankou byl nevybíravě sražen Burger, Köhler posílá svůj celek do tří, když si odpyká trest 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
28:41
Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Galvas.
28:38
Boj o kotouč ve středním pásmu.
27:50
Walker se rozjel do pásma s Kucserou, vyděsil Sedláčka, ale ten Walkerův pokus dokázal ustát.
27:41
Zakázané uvolnění tentokrát z hokejek domácích.
27:25
Hosté se pustili do útoku, ale je z toho jen icing.
27:02
Ve vítkovickém náporu byla posunuta zlínská klec, hala bouří, je oznámena komerční přestávka.
26:53
Vítkovičtí v pásmu, Štefanka z otočky mířil mimo.
26:10
Zlínští se drží v pásmu, ale jejich hra je taková neslaná, nemastná.
25:31
25:13
Další vyhození Vítkovic.
24:45
Vítkovičtí vyhazují.
24:39
Závar u domácí branky, jeden z hostujících borců branku přestřelil.
24:14
Domácí vyhazují.
24:10
Hosté sehrávají přesilovku dobře.
23:48
Od modré těsně minul domácí branku Zámorský.
23:31
Za nedovolené bránění bude pykat domácí Káňa.
23:28
Vítkovičtí ujížděli na Sedláčka, Ujčík v pozici klečícího střelce, ale neuspěl.
23:15
Hraje se od branky k brance.
22:11
Malíkova předlouhá přihrávka nemohla nikoho zastihnout.
22:00
Už druhé zakázané uvolnění domácích.
21:33
Sloboda využil zmatku ve středním pásmu, najel si před Sedláčka, ale vystřelil jen do něj.
21:12
Štefanka to zkusil z nulového úhlu.
20:48
Domácí si sjeli před hostující klec, ale puk před Klimkem odskočil.
20:34
Čajánkova střela se neujala.
20:27
Domácí rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
20:15
tentokrát vlétli do pásma ihned hosté, ale Šindelář zasahovat nemusel.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Zásahy gólmanů: Šindelář - 4 Sedláček - 6
Skončila nám první třetina, ve které se fanoušci ani jednoho celku branky nedočkali. Nutno říct, že domácí mají více ze hry, vytvářejí si šance, bojují, ale v cestě jim stojí výborný Sedláček a obětavé mužstvo Zlína. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí týmy do druhé části.
20:00
19:59
Šedivý se protáhl do pásma, nahrál na spoluhráče, ten napálil jen Sedláčka, Šedivý si vzal kotouč a zkusil to znova., Sedláček opět vyrazil, další pokus chtěl Šedivý umístit do horní části branky, ale přestřelil.
19:45
Čajánek při svém pokusu osprchoval Šindeláře.
19:39
Pohlova střela šla mimo.
19:21
Špatná rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění Zlína.
19:12
Zlínští okupují střední pásmo, domácím se nedaří prosadit.
18:49
Hosté v útočném pásmu, ale snaží se jen narušit domácí rozehrávku.
18:14
Hosté brání už střední pásmo.
17:17
Hned po vhazování pálil Malík, Sedláček se taktak stačil přesunout, ale zvládl to, vyražený puk si našel Kucsera, ale zlínský gólman dokázal záhadným způsobem dostat puk do bezpečí.
16:32
Další rozruch u zlínské klece, domácí si vypracovali několik šancí, ale neuspěli, nakonec se Šedivý pokusil dostat puk k tyči, ale Sedláček jej přikryl včas.
15:58
Na opačné straně se rozjel Leška, nahrál křižně na Veselého, ten pálil jen do Šindeláře.
15:27
Domácí stále zdolávají zlínskou klec, ale Sedláček je pozorný.
14:24
Vítkovičtí se dostali do pásma, Kucsera střílel přes dva hráče, ale Sedláček instinktivně lapá.
Domácí kotel roztáhl transparent, na kterém oznamují, že jsou hrdí na historii a věří v budoucnost. V těchto dnech je to 60 let, kdy se vítkovičtí hráči stali poprvé mistry republiky.
14:05
Pískán ofsajd pro hostující mužstvo. Probíhá komerční přestávka.
13:31
13:19
Kudělka se napřáhl za modrou, ale střela mu nesedla.
13:12
Kotouč se ocitá ve středním pásmu.
12:57
Vítkovičtí v pásmu, ale nemají kotouč pevně pod kontrolou.
12:29
Další vyhození hostů.
12:08
Zlínští vyhazují.
11:31
Za vyhození kotouče usedá na trestnou lavici zlínský Ondráček.
11:03
Další pokus zlínských, po Vlachově střele Šindelář chvíli nevěděl, kde má kotouč.
10:48
Pěkná akce zlínských, puk se dostal do kruhu na najíždějícího Köhlera, ale ten nemířil přesně.
10:29
Vítkovičtí byli v pásmu dříve než kotouč, musí se vrátit.
09:53
Domácí bojují se soupeřem o kotouč, u mantinelu se to mastí..
09:05
Hosté zkoušejí najít skulinku ve vítkovické kleci, ale Šindelář je ve střehu.
08:46
Na opačné straně v šanci Leška, ale Šindelář si poradil.
08:36
Vítkovičtí v pásmu, Ujčík zaváhal se střelou, Sedláček vyrazil vyrážečkou jen před sebe, ale obránci odehrávají puk pryč.
08:01
Závar před zlínskou brankou vyřešil nakonec Linhart, který poslal puk do rohu.
07:35
Vítkovičtí zkoušejí Sedláčkovu pozornost ze všech stran, chybí trocha přesnosti.
07:00
Sedláček teď přikryl puk před brankovou čarou!
06:42
Hamrlíkovi se ve středním pásmu nepodařilo založit útok.
06:15
Hosté uzmuli kotouč a prodírají se do pásma.
06:13
05:42
05:40
Pohl si nabruslil až k brance, ale jeho přihrávka na Štefanku nic neřešila.
05:26
Kotouč v útočném pásmu domácích.
05:02
Trnka od modré napálil jen obětavě padajícího Köhlera.
04:47
Vítkovičtí konečně usazeni, ale Štefankova přihrávka nikoho nenašla.
04:28
Domácí zakládají útok.
04:09
Vítkovickým se nedaří udržet v pásmu.
03:42
Rozhodčí vylučují hostujícího Hamrlíka za podražení, další faul na Klimka už nechává bez povšimnutí.
03:25
Sloboda ze středního pásma nastřelil Sedláčkovu lapačku. Hra přerušena.
02:55
Hosté v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.
02:27
Zlínští rozehrávají ze svého pásma.
02:18
Rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
02:08
Hosté se vymanili z pásma a zkoušejí rozjet útok na vítkovickou klec.
01:31
Malíkova střela byla sražena do ochranné sítě nad brankou.
01:28
S lehkou střelou Szturce od mantinelu neměl Sedláček příliš práce.
01:11
Zakázaní uvolnění hostujícího celku.
00:47
Vítkovičtí stále atakují zlínskou klec, ale Sedláček dělá co může.
00:28
Ujčík se vrhnul do pásma, nahrál si se zadním mantinelem, ale v následném závaru Burger ani Káňa nedostali kotouč do branky.
00:01
Vítejte u 50. kola Tipsport extraligy. Do konce základní části nám zbývají (i s dnešním) pouhá tři kola a celky bojují o body do tabulky nadoraz. V Ostravě se dnes sehraje velice důležitý souboj. Oba soupeři mají stejný počet bodů, ale domácí díky lepšímu skóre drží poslední přímo postupovou - tedy šestou - příčku. Řeč je o domácích Vítkovicích a týmu PSG Zlín. Hráči i fanoušci Ostravanů vnímají tento duel jako klíčový - kdo vyhraje, poodskočí soupeři o tři body, a to může být dvě kola před koncem základní části zásadní. Vítkovickým ale nevyšel poslední zápas v Mladé Boleslavi, Zlín prohrál po prodloužení s Karlovými Vary. ještě několik okamžiků si tak budeme muset počkat na to, který tým se s danou situací dnes popere lépe a urve tolik potřebné body. Udělejte si pohodlí, za chvíli začneme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.