Domácí tedy nakonec zvládli otočit dnešní utkání, které pro ně nezačlo dobře. I když nezvládli vyhrát za plný počet bodů, opět natáhli svou šňůru zápasů bez porážky, která je nyní na čísle pět. Poděkovat mohou hlavně Lukáši Květoňovi, který hlavně ve třetí třetině předvedl skvělý výkon a gólem a rozhodujícím samostaným nájezdem potvrdil dobrou formu HC MOUNTFIELD.
Pro dnešek je to z českobudějovické Budvar arény vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek úterního večera.
65:00
Mountfield právě vstřelil branku!
LUKÁŠ KVĚTOŇ je jediným úspěšným exekutorem a zajistil tak domácímu HC MOUNTFIELD bod navíc!
Jan Hruška
Trvaj jeho úmysl střílet mezi nohy přečetl.
Aleš Kotalík
Kovář jeho střelu lapačkou vyrazil.
Hynek Zohorna
Zkoušel střelu na vyrážečku, ale Trvaj vyrazil.
Za domácí Tomáš Knotek.
Branku přestřelil.
První pojedou hosté. Začíná Jakub Svoboda.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku:
HC MOUNTFIELD - 35
HC Kometa Brno - 25
Krátké prodloužení rozhodnutí nepřineslo, vítěze určí dovednostní soutěž.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:51
Střelu Frühaufa od modré mohl před Trvajem tečovat stínící Šimánek, nepodařilo se však.
64:09
Mertl zavezl puk do útočného pásma dlouhým výpadem, přenechal Květoňovi, který přihrál na modrou Ptáčkovi, jeho střelu však Trvaj viděl.
63:09
Kováčikovo střelu už kryl s přehledem.
62:51
A opět Květoň, Trvaj proti jeho střele zasáhl se štěstím. Na druhé straně podobně zasahoval Kovář.
61:55
Na druhé straně kryl Kovář střelu jednoho z útočníků hostí.
61:40
Dej se dostával do pásma Komety, Žižka ho ale odstavil.
61:05
Jiří Trvaj opět vytahuje proti střele Vydareného semafor!
60:27
Knotek s Květoněm byli první v útočném pásmu, první jmenovaný dobře vypálil, ale ztroskotal na betoně Trvaje.
60:01
Jdeme do prodloužení! Domácím se v závěru povedlo v přesilové hře vyrovnat a oba týmy berou nyní jeden bod. Kdo bude brát druhý, bonusový, o tom rozhodne následujících pět minut prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:09
Opět stejný souboj, tentokrát Trvaj lapil puk těsně nad zemí!
58:47
A Květoň je při chuti. Projel do útočného pásma, mířil do růžku branky Trvaje, tan ale vytáhl semafor.
58:26
Domácí se ještě snaží zvrátit stav ve svůj prospěch, Kometa už jen odehrává puky ze svého pásma.
Dnešní utkání sleduje 3834 diváků.
56:28
LUKÁŠE KVĚTONĚ už přestalo bavit, jak domácí nemohou trefit odkrytou klec. Jakmile se k němu dostal zpoza branky puk, otočil se s ním a od hranice kruhu pro vhazování tvrdou ranou překonal Trvaje a vyrovnal.
54:37
Vydareného střela olízla boční síť branky Komety.
54:32
Kometě se zatím dařilo vyhazovat puky z pásma, další nahození už však Trvaj raději pokryl.
53:50
Jan Hruška (KOM) - 2 minuty - hákování - 5/4
53:05
Dobrá příležitost pro Rouska, Trvaj však svými zákroky dělá vše pro vítězství Komety.
52:26
Škoda přenechal puk Kotalíkovi, ten se dostal do pásma, ale jeho střelu Trvaj viděl a vyrazi.
51:45
Květoňovo lehký pozdrav Trvajovi problémy nedělal.
51:19
50:40
Před Kovářem nepříjemně letěly dvě tečované střely, od Bičánka a Tomáše Svobody.
50:09
Mertlův nahozený puk skončil mimo ledovou plochu.
49:32
Kotalík se v oslabení snažil ohrozit branku Komety, mířil však nepřesně.
49:19
Jakub Suja (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5
48:50
Lehké nahození Haranta ze středního pásma raději pokryl Trvaj. Poté však přišla tvrdá odveta ze strany beků Komety, nevylučuje se.
48:00
Trvaj měl problémy pohlídat si střelu ze středního pásma, která se od zadního mantinelu odrazila zpět do jeho brankoviště.
46:10
Dobrou střelu poslal na brankáře hostí Dej, ten byl připraven.
45:28
Suja si vzal puk ve svém pásmu, prokličkoval se s ním až do pásma Komety, jeho střelu však Trvaj udržel v náručí.
44:50
Na druhé straně střela Dlouhého Kováře nepřekvapila.
44:05
Vydarený hledal krásnou zadovkou zpoza branky spoluhráče, nezadařilo se však.
43:15
Na domácích je vidět chuť vyrovnat a snaží se ohrozit branku Komety ze všech pozic.
42:27
Na druhé straně po chybě Haranta pálil Jakub Svoboda, Kovář musel ukázat hezký zákrok lapačkou.
41:28
Rousek z těžkého úhlu nyní překvapil Trvaje, puk se však od něj odrzail pryč.
40:53
Ostražitost gólmana Kováře vyzkoušel jako první ve třetí části Tomáš Svoboda.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:47.
Během první poloviny druhé třetiny byla i nadále lepší brněnská Kometa. Dařilo se jí dostávat do šancí snáze a měla nad českobudějovickým týmem převahu. Domácí poté dokázali snížit a svou hru zlepšili. Do třetí třetiny sice budou vstupovat s jednobrankovým mankem, ale rozhodně s lepším pocitem ze hry. Jestli se jim podaří vyrovnat nebo otočit, to ukáže minimálně následujících dvacet minut.
HC MOUNTFIELD - 12
HC Kometa Brno - 17
40:00
39:59
Poslední střelu zaznamenal ještě Tomáš Svoboda, ale nad.
39:06
Zohorna hledal před brankou hokejku svého spoluhráče, ta tam však nebyla a Kovář raději možný tlak Komety utnul.
38:10
Domácí se snaží do konce třetiny vyrovnat a tlačí Kometu.
37:24
Šimánek teď bojuje o vyrovnání, ale jeho střelu vyrazil Trvaj pryč.
37:02
36:37
V oslabení se do šance dostali ale i hráči Brna. Únik tři na dva řešil po Divíškovo přihrávce střelou Žižka, Kovář byl připraven.
36:05
Tvrdý projektil Haranta zkrotil Trvaj.
35:02
Josef Kováčik (KOM) - 2 minuty - hákování - 5/4
35:02
V dobré šanci se teď dvakrát objevil Suja, ale nedokázal zakončit. Vybojoval ale přesilovou hru.
33:46
To byla dělovka! Po vhazování v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, nejdříve o hráče Komety zlomil hokejku kapitán Šimánek, k ležícímu sjel PETER FRÜHAUF a tvrdou pumelicí prostřelil betony Jiřího Trvaje.
Asistence: Jiří Šimánek
33:38
Hosté teď střídají na několikátý pokus, to se nelíbí jak domácí střídačce, tak i fanouškům. Dávají to hlasitě najevo.
33:22
Žižka teď tvrdě srazil domácího útočníka, i přes ohlas domácích fanoušků se nevylučuje.
32:29
Nejprve na Trvaje pálil Mertl, jeho střelu brankář Komety vyrazil a následný pokus o dorážku Květoně s velkým štěstím uhlídal. Po dlouhé době vážnější situace domácích.
30:57
Čermák hledal před brankou Jakuba Svobodu, avšak nepřesně. Následný únik tří na dva řešil špatnou střelou Vladimír Škoda.
29:31
29:24
Před brankou Kováře se teď po Divíškově nahrávce objevil Burian, Kovář ho pokryl.
28:45
Dej teď měl možnost jít do přečíslení v oslabení, nepodařilo se mu však nahrát a tak raději získal čas.
28:10
Kováčikovo trvdou ránu vyrazil Kovář.
27:31
René Vydarený (CEB) - 2 minuty - vysoká hůl - 4/5
27:02
Dobrá příležitost Aleše Kotalíka, který se obtočil kolem branky Trvaje, tan však jeho pokus s trochou štěstí dokázal zneškodnit.
26:05
Nebýt toho, že Divíšek nadvakrát upadl, mohla Kometa jít do přečíslení.
25:50
Oddechový čas pro domácí.
25:50
Hruška měl dobrou příležitost zvýšit vedení, ale nepodařilo se.
25:00
Suja protečoval do pásma, tam ale nikdo nebyl.
24:24
Kometa je opět aktivní, Dujsík vypálil tvrdou střelu na Kováře. Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
23:00
Kometa právě vstřelila branku!
A je tu druhá branka hostů. MARTIN DOČEKAL dohrával puk před Kovářem a na druhý pokus ho dokázal protlačit do jeho svatyně.
Asistence: Jakub Koreis.
22:35
Burian se dostal do pásma, ale nedokázal poslat přihrávku před branku.
21:50
Rousek vypálil lehkou střelu na Trvaje.
20:45
První útok domácích teď úspěšně bojoval v útočném pásmu, ovšem bez vypracované příležitosti.
20:01
Hráči se již pomalu vrací na led před druhým dějstvím dnešního utkání.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
První třetina jasně vyzněla pro hosty z moravské metropole. Napomohl tomu i brzký gól, který zmrazil domácí hráče. Ti se do utkání vrátili až s postupem času, prozatím ale bez střeleckého úspěchu.
HC MOUNTFIELD - 5
HC Kometa Brno - 8
20:00
19:25
Knotek hledal před brankou svého spoluhráče, ale nepodařilo se. Následně za brankou Komety došlo k zápasnickému souboji, nevylučuje se ale.
18:50
Po přihrávce Šimánka se Suja ocitl před brankou v šanci, Trvaje ale nedokázal nadvakrát překonat.
17:28
Ve středu hřiště se střetli Švrček s Květoněm, lépe souboj ustál domácí útočník.
16:36
Na druhé straně nyní zasahuje Kovář.
16:20
Červený zpoza branky poslal lehkou žabku, ale Frühaufova bekhendová střela úspěch nepřinesla.
16:07
Nyní puk v ochranné síti za brankou Komety.
16:00
Švrček posílal puk na spoluhráče, který jej nezachytil. Zakázané uvolnění.
15:07
Kolarz posílal puk před branku Trvaje, tam však nikdo nebyl.
14:30
Kometa je více u puku, vypracovává si lepší šance než domácí.
14:11
Od modré teď dvakrát tvrdě pálil kapitán hostí, Radim Bičánek. První byl nepřesný, ten druhý odrazil Kovář do ochranné sítě.
11:57
Kometa teď měla dobrou příležitost, kotouč povalující se v brankovišti nikdo z nich nedokázal do poloodkryté klece dorazit.
11:20
Dej s Kotalíkem bojují o puk za brankou Komety, zatím ale neúspěšně. Nyní byl sporně atakován právě domácí Dej.
09:38
Offside Českobudějovických, po kterém nyní následuje komerční přestávka.
08:05
Vydarený nejdříve musel vzít odpovědnost na sebe a projet s pukem až do útočného pásma, kde se mu vypálit nepovedlo. Na druhé straně se v zajímavé šanci ocitl Koreis, Kovář musel vytáhnout skvělý zákrok.
07:00
Knotek vypálil na pozorného Trvaje, zatím je to však první střela domácích.
06:20
Kometa v úvodu utkání lepším týmem.
05:55
Vráblíkův kotouč skončil mimo hřiště.
05:39
04:59
Domácím se zatím nedaří formovat v útočném pásmu a je pryč více než půlka přesilovky.
03:39
Radim Bičánek (KOM) - 2 minuty - sekání - 5/4
03:01
Nejdříve na Kováře nevyzrál svou střelou Zohorna. Následně při rozehrávce domácí špatně střídali, Brněnští zachytili kotouč a Kováře v úniku dvou na jednoho překonal HYNEK ZOHORNA.
Asistence: Leoš Čermák
00:58
Tomáš Svoboda ujížděl do útočného pásma po pravém křídle a tvrdou ranou zasahl do ramena brankáře domácích, který hned v úvodu musel řešit nepříjemnou situaci.
00:01
Hezký podvečer z Českých Budějovic. Do startu utkání zbývají necelé tři minuty, hala potemněla a hráči již nastupují na led. Sedačky arény jsou však poloprázdné a nevypadá to dnes na velkou návštěvu.

HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek (C), Dej, Kotalík, Květoň, Rousek, Knotek, Škoda, Rob, Červený, Švihálek

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek (C), Švrček, Hruška, Malec - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Svoboda, Burian, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Svoboda, Divíšek, Dočekal

Rozhodčí: Pešina, Hribik - Bláha, Kostka.
Oba celky se doposud v ročníku střetly jenom dvakrát, v obou případech na brněnském ledě. První zápas ovládla Kometa jasně v poměru 5:1. Další se hrál 21. prosince a v den předpokládaného konce světa musel jít za stavu 2:2 do prodloužení. V něm se prosadil hostující Milan Michálek a zajistil bonusový bod pro Jihočechy.
HC Kometa Brno se nachází na emočním spektru na opačné straně, než její dnešní soupeř. Svěřenci Zdeňka Venery se už přes měsíc potýkají s vleklou krizí a bodů sbírají poskrovnu. V neděli si před vlastními fanoušky vytrpěli debakl od Třince, který nasázel Trvajovi čtyři branky během deseti minut třetí třetiny. Nakonec zápas skončil 3:7, Brnu nebyl nic platný hattrick Leoše Čermáka.

Ještě v prosinci se Brno pohybovalo na špičce tabulky, postupně se však propadlo až na současnou osmou příčku, na které má šedesát dva bodů. Náskok na Budějovice tak má Kometa pouze čtyřbodový a dnes se může smrsknout na nejtěsnější rozdíl. V sázce je tedy hodně.

Je otázkou, kdo dnes nastoupí do branky hostujícího týmu. Jiří Trvaj sice v zápase s Třincem vyloženě nepohořel, svůj tým však ani nepodržel, o čemž je sedm branek výmluvným svědectvím. Je tak možné, že dnes od první minuty nastoupí Martin Falter. V útoku se poslední dobou daří pravidelně bodovat hlavně trojici Čermák, Hruška, Zohorna. Zda dnes Kometu potáhnou opět oni, nebo se přidá někdo jiný, nám ukáže až zápas samotný.
HC Mountfield dokázal vyhrát čtyři poslední zápasy v řadě, zažívá tak jedno z nejlepších období v sezoně. Paradoxně začali Jihočeši sbírat body až po odchodu hráčů působících v NHL zpět do zámoří.

Aktuálně se díky poslednímu bodovému přísunu České Budějovice vyšvihly na desáté místo tabulky, které zajišťuje postup do předkola play-off. Mountfield má stejně bodů jako deváté Vítkovice, které dnes může přeskočit. Náskok na jedenácté Pardubice je pak tříbodový.

O víkendu oznámil jihočeský klub prodloužení smlouvy s klíčovým mužem, brankářem Jakubem Kovářem, který prodloužil svůj kontrakt do dubna roku 2014. Právě Kovářova důležitost se jasně ukazuje v posledních čtyřech zápasech, ve kterých pustil pouhé tři branky. Naposledy dokonce vychytal nulu na libereckém ledě.
Dohrávka devatenáctého kola extraligy je dnes na programu v Českých Budějovicích, kam přijede o body bojovat brněnská Kometa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.