Liberec porazil Chomutov a odsoudil ho tak k setrvání na posledním místě. Hrdinou zápasu byl Tomáš Pospíšil, který vstřelil hattrick. Po první třetině vedl Liberec o jednu branku a své vedení zvýšil výrazně až v třetině druhé, kdy se jeho hráčům podařilo skórovat hned čtyřikrát. Ve třetí třetině již Tygři žádnou branku nepřidali. Za Chomutov jenom před koncem korigoval skóre Patrik Lušňák.
Hvězdy zápasu:
Za Liberec autor hattricku Tomáš Pospíšil.
Za Chomutov autor dvou branek Karel Hromas.
Na ledě se ještě rozhořela rvačka mezi Palinem a Štichem.
60:00
59:35
Piráti ještě drží puk, ale jejich snaha již nepřináší žádně ovoce.
58:46
Bulíř střílel z mezikruží. Řehoř vyrazil vyrážečkou nad.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty.
57:46
Račuk střílel z ostrého úhlu. Schwarzovi betony pokryly.
56:40
Bílí Tygři vyhazují puk, ale Piráti se rychle dostávají zpět do hry.
55:52
Piráti nyní tlačí na Liberec všemi silami. Liberec zatím odolává.
Dnešní utkání sleduje 3071 diváků.
55:06
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov využívá přesilovou hru. Po střele od modré se kotouč dostal k PATRIKU LUŠŇÁKOVI, který neměl problém zavěsit puk pod víko liberecké branky. Asistence: Lukáš Pulpán, Vojtěch Kubinčák.
54:38
Chomutovským se nedaří rozehrávka a lehce ztrácejí puk.
53:44
Štich (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.
53:15
53:03
Liberečtí vyčkávají se střelou.
52:00
Piráti jeli dva na jednoho. Hřebejk ovšem místo přihrávky volil střelu. Tu pokryl Schwarz.
51:15
Chomutovští znovu pykají za nedisciplinovanost. Vyloučen je Zálešák (CHO) za držení hole.
50:57
Další chomutovský útok je zastaven odpískaným ofsajdem.
49:46
Račuk střílí z levého kruhu pouze do hrudi libereckého gólmana.
49:19
Vylučuje se tentokrát na liberecké straně. Za sekání si jde sednout Vantuch (LIB).
48:33
Icing domácí.
47:47
Výtisk prověřil Řehoře. Jeho lapačka střelu pokryla.
47:16
Derner pálil vysoko nad chomutovskou branku.
46:29
Chomutov vytlačil Liberecké až do obraného pásma.
45:11
44:40
Liberec drží pásmo, zatím se ovšem neodvážili hráči ke střele.
43:40
Piráti úspěšně vyhazují kotouč.
43:11
Lukáš Pulpán (CHO) je vyloučen za podražení.
42:50
Chomutov nyní zatlačil na Liberec. Ten se ovšem úspěšně brání.
42:00
Milan Řehoř byl překonán. Puk ovšem na poslední chvíli vyhodil Martin Rýgl.
40:44
Liberečtí se ocitli ve velké šanci. Řehoř nyní nadvakrát podržel svůj tým.
40:01
Druhá třetina přinesla o poznání zajímavější hokej. Minimálně co se branek týče. Tomáš Pospíšil dovršil hattrick a poté ho chomutovský Karel Hromas málem napodobil, ale přidal pouze jednu branku. Za Liberecké se potom postupně trefili Nedvěd, Urban a Vintuch a stanovili tak skóre třetiny na 1:4.
40:00
39:35
Liberečtí drží puk a pouze kontrolují čas.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
37:20
Jonák se ocitl ve stoprocentní šanci. Netrefil puk před prázdnou brankou.
36:48
Piráti se dokázali vyprostit z tygřího obklíčení, při přechodu do útoku byl ovšem odpískán ofsajd.
33:36
Petr Nedvěd (LIB) je vyloučen za hákování.
32:50
Liberec si dělá téměř co chce. V pořádku drží útočné pásmo.
32:34
Liberec právě vstřelil branku!
Chomutovu se dnes nedaří a využívá to Liberec, dnes již pošesté. Střelou z kruhu se prosadil LUKÁŠ VANTUCH. Asistence: Petr Nedvěd, David Štich.
31:30
Moravcovu střelu od modré pokryl Řehoř náručí.
30:57
A přišel faul. Za nedovolené bránění se posadí Mrázek (CHO).
30:52
Piráti opět ztratili puk a dopředu šli Liberečtí.
30:21
Sikora se snažil překvapit Schwarze střelou z dálky. Liberecký brankář bez problémů kryje.
28:45
Po propadnutí Pirátů ve středním pásmu ujel chomutovské obraně TOMÁŠ URBAN, který blafákem překonal i brankáře Řehoře. Bez asistence.
27:57
Kraft přímo před brankou trefil pouze Schwarze.
27:31
26:30
Yorick Treille netrefil puk sám před Schwarzem.
26:15
Liberec se rychle dostal z pásma.
26:03
Palin střílel od modré, ale trefil pouze hráče stojící před brankou.
25:31
Filippi (LIB) je vyloučen za krosček.
25:07
24:57
Ofsajd hosté.
24:25
Liberečtí se ovšem rychle vrátili do hry a obsadili pásmo.
24:01
Hromas s Pulpánem úspěšně vyvážejí puk ze třetina.
23:15
Hra přerušena, Moravec sevřel puk.
23:07
Hra se opět přiostřila. Za vysokou hůl si jde sednout Hřebejk (CHO).
21:51
Přestřelka nekončí. Po rychlém rozehrání se nejlépe zorientoval PETR NEDVĚD, který dokázal protlačit puk až za záda brankáře Řehoře. Asistence: Michal Bulíř, Antonín Dušek.
21:28
I Chomutov umí rychlou odpověď. Po Sikorově střele se opět prosadil KAREL HROMAS. Asistence: Marek Sikora, Martin Rýgl.
21:17
V chomutovské brance dochází ke střídání. Kostúra nahradí Milan Řehoř.
21:17
Bílí Tygři opět využívají přesilovku a "chomutovský kat" TOMÁŠ POSPÍŠIL dovršuje hattrick střelou z pravého kruhu. Asistemce: Tomáš Filippi, Petr Nedvěd.
20:27
Piráti hned zkraje útočili i přes početní nevýhodu. Liberec si ovšem v klidu poradil.
20:01
První třetina nabídla hokej odpovídající postavení týmů v tabulce. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, protože právě ty by mohly zápas rozhodnout. Do vedení šli ve 13. minutě Piráti díky brance Karla Hromase. Bílí Tygři ovšem dokázali vyrovnat během dvaceti sekund to se poprvé prosadil Tomáš Pospíšil. Ten se z dorážky prosadil i ke konci třetiny a stanovil tak skóre první třetiny na 1:2.

19:19
Chomutov je opět potrestán za nedisciplinovanost. Tentokrát si jde sednout Hromas (CHO) za nedovolené bránění.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:10
Rychlé využití přesilovky předvedli Bílí Tygři, když se po dorážce střely Šticha prosadil opět TOMÁŠ POSPÍŠIL. Asistence: David Štich, Tomáš Filippi.
18:26
Liberec bude hrát přesilovou hru. Za hákování si jde sednout Hřebejk (CHO).
17:35
Macháček dlouho váhal se střelou až nakonec prováhal a Chomutov ztrácí puk.
16:23
Hromas s Hruškou předvedli pohlednou kombinaci. Hromas ovšem nezvládl zakončení.
15:40
V dobré pozici se ocitl obránce Rutta, ale na poslední chvíli spadl.
14:50
Víšek (LIB) je vyloučen za sekání. Vyloučen je i Marek Sikora (CHO) za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.
14:49
Tomáš pospíšil se naučil jak procházet přes chomutovskou obranu a znovu ji proklouzl. Kostúr byl tentokrát ovšem připraven.
12:54
Bleskurychlá branka ihned po vhazování. Chomutovskou obranou se jako štírek prosmýkl TOMÁŠ POSPÍŠIL a prostrčil puk mezi betony brankáře Kostúra. Asistence: Lukáš Derner.
12:31
Macháček po vyhraném buly nahazoval puk směrem k liberecké bráně. Schwarz puk pouze vyrazil ke KARLU HROMASOVI, který šikovnou žabkou přehodil padajícího brankáře. Asistence: Petr Macháček.
11:33
Výtisk střílel z druhé vlny libereckého útoku. Jeho střela jen těsně minula roh chomutovské branky.
11:06
10:50
Liberečtí hokejisté opět obsadili útočné pásmo. Chomutov se ovšem ze zajetí uvolnil.
10:30
Vojtěch Kubinčák se pokusil překvapit Schwarze střelou z levého kruhu. Střílel mimo.
11:16
Hruška se ocitl v dobré pozici. Mezi kruhy ovšem špatně zpracoval puk.
12:12
Liberečtí nyní obsadili chomutovské útočné pásmo. O střelu od modré se pokoušel Štich. Kostúr zastavil.
13:51
14:23
Liberec vyhazuje na icing.
14:49
Chomutovu se naopak nedaří dlouho udržet kotouč v útočném pásmu a opět ztrácí puk.
04:40
Liberec úspěšně vyvezl puk až ke Kostúrovi.
04:09
A je tady první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici si jde sednout Jonák (LIB).
03:33
Začátek zápasu se nese ve vyrovnaném duchu. Oba týmy si jsou jisty svým postavením v tabulce.
Omlouváme opoždění onlajn přenosu kvůli technickým problémům.
00:01

Piráti Chomutov: Kostúr (Řehoř) - Mrázek, Macháček, Lučka, Palin, Lušňák, Pulpán, Rýgl, Rutta, Treille, Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Sikora, Račuk, Hřebejk, Kůs, Kubinčák, Hruška, Šagát

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Bulík, Derner, Ulrych, Štich, Bárta, Dušek, Víšek, jonák, Pospíšil, Galamboš, Filippi, Urban, Kica, Vantuch, Bulíč, Nedvěd

Rozhodčí: .
Ve třech doposud odehraných vzájemných zápasech dal Liberec Pirátům pět branek. V prvním prohrál 2:5, ve druhém 2:3 v prodloužení a ve třetím tedy 1:2 po samostatných nájezdech.
Je to klišé, ale pro toto utkání rozhodně platí. Tohle bude zápas za šest bodů! Právě s Libercem se Chomutov přetahuje o předposlední místo a právě Liberci by chtěl utéct a odmazat náskok Varů a Pardubic. Ve čtvrtek se o to bude Chomutov snažit před televizními kamerami a snad i před plným hledištěm.

Ani jeden z týmů asi nemůže říci, že se nachází v situaci, ve které se chtěl před startem sezony vidět. Chomutov po výborném startu ztratil dech. Liberečtí Bílí Tygři ho ale zdá se neměli ani na začátku extraligového ročníku. Jejich tápání na konci tabulky v posledních kolech okořenily ještě dva výprasky od soupeřů a neschopnost dát branku. Chomutov v posledních dvou kolech bral čtyři body. Získat další tři právě proti Liberci by bylo hodně cenné a důležité.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.