Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Jiří Trvaj (KOM) 6.

Hvězdy utkání: Vladimír Kameš (KLA) - Leoš Čermák (KOM).

Skončila předehrávka 41. kola Tipsport extraligy, ve které Kladno díky dvěma brankám ze druhé třetiny poráží Brno 2:1 a právě před tímto soupeřem uhájilo umístění v první šestce. Samo se navíc posunulo na 4. místo tabulky. Z Kladna je to pro dnešek vše, za osm dní se přihlásíme z dalšího extraligového utkání.
60:00
59:58
Kováčik ještě vystřelil. Branku ale minul.
59:55
Hlaváč střílel od červené, branku ale minul a je z toho zakázané uvolnění. Time out hostů.
59:13
Domácí hrají neuvěřitelně obětavě.
59:00
Poslední minuta třetiny.
58:38
Hosté v šesti a v tlaku. Chábera výborně zasahuje.
57:51
Holec se natlačil před Cháberu, vzdálenější tyč ale těsně minul.
57:29
Hlaváč se nenatlačil před Žižku, domácí ale už moc útočit nebudou.
56:43
Teď Brňané vysvobodili Kladno sami, Bičánek zahrál na zakázané uvolnění.
56:15
Středočeši se dostávají pod velký tlak hostů.
55:38
Kováčik lehce nahodil od modré, Chábera vyrazil do rohu, ale Kladno nedokáže dostat puk z pásma.
55:19
54:48
Kromě přesilovky pět na tři se dnes Kladnu početní výhody opět příliš nedaří.
54:15
Jakub Svoboda ujel ve vlastním oslabení, tváří v tvář Cháberovi ale ze strany trefil boční oblouk.
53:19
Teď už se vylučovat bude. Eberle sám před Trvajem neuspěl jen kvůli faulu Jana Hrušky (KOM), který dostává dvě minuty za sekání.
53:03
Obdržálek obdržel sekeru od protihráče, ani jeden rozhodčí ale nereaguje, nevídané.
52:41
Rudovský zkusil překvapit Trvaje téměř z čáry. Ten zasáhl.
51:50
Chábera kryje střelu Bičánka, Kladno je v plném počtu.
51:21
Hlaváč obral na modré soupeře o kotouč a znovu vyhodil.
50:53
Piskáček se elegantně zbavil protihráčů a vyhodil.
50:13
Domácí měli puk na hokejce, ale nedaří se vyhodit.
49:47
Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
49:10
Kuchejda trefil boční konstrukci branky.
48:30
Piskáček znovu skvělý v obranné činnosti. Teď byla jeho práce velmi důležitá, protože za ním už číhali na puk dva hosté.
46:48
A o chvíli později přichází také zakázané uvolnění domácích.
46:33
Po vysoké holi je hra přerušena, vhazuje se ve středním pásmu, blíž Cháberovi.
45:56
Teď si domácí zavařili sami. Drtil před brankou hodně zariskoval a málem překvapil Cháberu.
44:54
Sotva jsem to dopsal, měli hosté šanci. Po střele ze záklonu však mířil puk mimo branku Kladna.
44:39
Čas ve třetí třetině ubíhá, šancí je poskrovnu.
42:56
Kotouč nabral zajímavý odraz a Eberle byl sám před brankou. Trvaj ale udržel Brno ve hře výborným zákrokem.
42:40
Trvaj měl hodně práce právě proti Daleckému. Dobrý zákrok hostujícího brankáře.
42:10
Dalecký bojuje v rohu o puk.
40:29
Zakázané uvolnění Brna.
40:19
Divíšek číhal před brankou na přihrávku z rohu. Chábera puk nepropustil.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 - Jiří Trvaj (KOM) 13.

Vyrovnané zásahy brankářů, skóre ale hovoří ve prospěch domácích. Ti se dostali do vedení díky důrazu Vladimíra Kameše. Dobrý den kladenských obránců potvrdil prvním zásahem v sezoně také David Růžička. Brno snížilo ještě před polovinou zápasu, kdy využil přesilovku Jan Hruška. Třetí třetina začne přibližně v 19:56.
40:00
39:30
Doudera uklidnil hru za kladenskou brankou.
38:44
Lukáč se štěstím posunul na Látala, který jel sám na Trvaje. Puk mu ale skákal a branku tak domácí útočník neohrozil.
37:44
Hosté to nesehráli úplně zle. Kladno se ale ubránilo, další akci domácích zastavuje ofsajd.
37:20
36:39
Čermák dostal přihrávku brankovištěm, ale střela mu nesedla ideálně. Chábera vyrazil a Kladno vyhodilo.
36:24
Kováčik si popojel o dva metry na modré, jeho ránu ale vyrazil Chábera.
35:46
Domácí přidali na důrazu a Eberle mohl vyhodit.
35:26
Chábera hned po vhazování ukryl střelu Žižky.
35:20
Horší znamení pro domácí je, že Jakub Valský (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
35:14
Chábera zastavil nepříjemný pokus Valacha.
34:12
Piskáček se tlačil před Trvaje. Jeho střela na hostující branku ale neprošla.
33:27
A teď bránili doslova na vlastním brankovišti. Zatím ale úspěšně. Na druhé straně musel přerušit hru Trvaj.
33:03
Domácí ztrácí zbytečně hodně kotoučů.
32:17
Kometa se provinila dalším zakázaným uvolněním.
31:30
Chábera vyrazil puk přímo do zad sudího Kalivody.
29:58
Kladno začalo v obraně poněkud zmatkovat, čehož teď ale nevyužil Divíšek.
28:42
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí jsou rychle potrestáni za nedisciplinovanost. Nebyli dostatečně důrazní před vlastní brankou, čehož využil přesně střílející JAN HRUŠKA. Asistence: Hynek Zohorna, Leoš Čermák.
28:24
Tomáš Drtil (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
28:07
Teď mají domácí velké potíže. V ponechané výhodě z mezikruží netrefil branku Jakub Svoboda. Teď byli hosté blízko první brance.
27:23
Hlaváč se vrátil, aby zastavil unikajícího Petrovického.
27:10
Látal mohl využít chyby při střídání Brna. Jeho střelu Trvaj zastavil a obránci k dorážce Eberleho nepustili.
26:54
Skvělou práci odvedl pro domácí obránce Piskáček.
26:09
Kladno právě vstřelilo branku!
Valský posunul na modrou a DAVID RŮŽIČKA od modré čáry propálil všechno. O vteřinu to domácí nestihli ve dvojnásobné početní výhodě. Asistence: Jakub Valský, Jiří Kuchler.
26:01
Bomba Černoška od modré končí v Trvajově lapačce.
25:54
Juraj Valach (KOM) fauloval Kuchlera. Dvě minuty za hákování a 15 sekund 5/3.
25:46
Další pokus stejného hráče Trvaj nejistě ukryl ve výstroji.
25:34
Dobrá střela Piskáčka od modré, Trvaj vyrazil betonem.
25:11
Lukáč servíroval puk před branku, kde ho tečoval mimo Eberle.
24:48
Teď musel rychle na zem také Trvaj, aby přikryl puk před domácími.
24:26
Kladenští zachybovali a Brno se dostalo do šance. Žižka z úhlu domácího brankáře nepřekonal.
24:09
V euforii hrající domácí si vybojovali další faul. Dvě minuty za podražení dostává Jan Švrček (KOM).
23:59
Rudovský zkoušel střelu, Trvaj vyrazil.
23:26
Uvidíme, jak první branka změní vývoj dnešního zápasu.
22:48
Domácí teď byli u branky důraznější a to se vyplatilo. Eberle objel branku, nasunul puk na Trvaje, kde domácí šťouchali do puku tak dlouho, až se kotouč objevil před dojíždějícím VLADIMÍREM KAMEŠEM a ten poslal puk za záda brněnského brankáře. Asistence: Martin Látal.
22:10
Je vidět, že hosté v úvodu druhé třetiny přidali.
21:52
Akci domácího Kladna zastavil ofsajd.
21:33
Další průnik obstaral Dočekal. Puk mu ale v rozhodující chvíli ujel.
20:21
Jakub Svoboda nakopnul motory a prohnal se až před Cháberu. Ten měl větší námahu s dorážkou Divíška.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jiří Trvaj (KOM) 10.

Skončila první perioda. Kladno jí sehrálo velmi aktivně a bylo lepším týmem, než Brno. Domácím navíc nebyla uznána jedna branka, kvůli ofsajdu. Středočeši měli lepší střelecké pozice, než hosté. Jejich největší šanci spálil v oslabení Petrovický, který po Hlaváčově chybě prověřil Cháberu. Druhá třetina začne přibližně v 19:00.
20:00
19:28
V další šanci Jan Hlaváč. Jeho střelu Trvaj chytá.
19:08
Další dobrá akce. Eberle se vymotal z rohu a jeho střelu vyrazil Trvaj betonem.
18:29
Teď se Kometa provinila proti pravidlům, ofsajdem.
17:59
Jan Hruška viděl za obranou postaveného Divíška. Dal mu ale delší přihrávku a místo brejku je z toho zakázané uvolnění.
17:04
Kladno poměrně dobře napadá a nedává Brnu příliš prostoru.
16:24
15:58
Hlaváč namazal Petrovickému, který ale proti Cháberovi neuspěl.
15:33
Minuta přesilovky pryč, Kladno zaváží puk.
15:14
Látal ani Kameš ale nedokázali vystřelit tak, aby ohrozili Trvaje.
14:55
Kladno drží puk v třetině.
14:24
Kladno si zahraje přesilovku. Vilém Burian (KOM) dostává dvě minuty za hákování.
14:15
Bičánek využil clony, kterou před Cháberou hosté vytvořili, a dobře nahazoval na branku. Domácí brankář na poslední chvíli reagoval.
13:46
Hezký průnik Jana Hrušky skončil bez efektu. Hostující útočník se do zakončení nedostal.
12:53
Valský v dobré pozici hákován, vylučovat se ale nebude. Kladno poté docílilo branky, jenže radost byla zbytečná, jednalo se o těsný ofsajd.
11:48
Domácí znovu zařadili vyšší rychlostní stupeň. Hosté odolali jen díky Trvajovi, který vytáhl poněkud šťastný zákrok proti střele Kameše.
11:16
Kameš nahodil na Trvajovu branku, hra je přerušena, vhazování po pravici hostujícího gólmana.
10:50
Dalecký v protiútoku neměl komu nahrát, tak zkusil vypálit. Trvaj vyrazil do rohu.
10:11
Divíšek bekhendem našel Jakuba Svobodu, který měl těžkou pozici na zpracování puku. Nakonec ale zakončil, Chábera se ale stihl přesunout.
10:00
Komerční přestávka a zakázané uvolnění hostů. První přerušení po delší době.
09:38
Teď zase přidali domácí, Brňané ale nemají v těchto chvílích větší problém s bráněním.
08:42
Domácí se ale vymanili a Eberle nahazoval před branku, tam ale domácí hráč chyběl. Zatím se hraje ve vysokém tempu, hra se až tak moc nepřerušuje.
08:21
Kometa pokračuje v pásmu Kladna.
07:57
Dobrá střela Dlouhého. Chábera vyrazil kotouč mimo svou branku.
06:57
Puk se odrazil na modrou k Daleckému, který ale netrefil puk. Poměrně směšná situace.
06:31
Teď se aktivita na chvíli vyměnila. Hosté ale Cháberu neohrozili.
05:21
Domácí teď motají hosty v jejich pásmu. Hlaváč vybruslil až k modré a nahodil na Trvaje. Ten puk vyrazil, ačkoli neměl ideální výhled.
04:41
Teď se Středočeši nedomluvili ideálně a přihrávka Hlaváče skončila zakázaným uvolněním.
03:50
Kováčikova rozehrávka směřovala na Čermáka, který od modré vyzkoušel Cháberu.
02:58
Chábera si připisuje první vážnější zákrok.
02:39
Žižka uklidnil hru za brankou Trvaje.
01:52
Rudovský nahodil z úhlu a Trvaj jen vyrazil před branku, kde už dotíral Melka. Puk se ale za hostujícího brankáře nedostal.
01:37
Valského střela přišla až po ofsajdu. Kladenský útočník se hned jel brněnskému brankáři omluvit.
01:26
Zakázané uvolnění kladenských Rytířů.
01:06
Kladno začalo lépe, než hosté. Ti se zatím před Cháberu nedostali.
00:16
Látal nahodil puk na branku, Trvaj si připsal první zákrok.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Černošek, Doudera, Růžička, Kužel, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Kuchler, Hlaváč - Kuchejda, Dalecký, Rudovský - Strnad, Melka, Obdržálek.

HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Valach, Kováčik, M. Hruška - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Zohorna, Čermák, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Dočekal, Koreis, Burian - Holec.

Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil.
Hostujícímu Brnu se začátek sezony velmi vydařil. Jenže poslední zápasy už ze strany Moravanů nebyly zrovna vydařené. Na druhou stranu, poslední zápas znamenal tři body, když Brno zdolalo doma Chomutov, jehož forma patří mezi nejhorší v celé soutěži. Hostům hraje do karet fakt, že ve vzájemných duelech s Kladnem ani jednou neztratili a získali letos plný počet bodů.
Domácí čeká po zápase v Liberci další důležitý souboj. Brno ztrácí na domácí Kladno dva body a hokejisty tak čeká přímý souboj o první šestku. Tu Kladno uhájilo už v minulém kole, kdy uspělo ve zmiňovaném Liberci. Ovšem od té doby opustili tým Rytířů Petr Mocek (návrat z hostování do Pardubic) a Ivan Majeský (Jokerit Helsinky). Středočeši kromě toho počítají zraněné a jedinou výraznější posilou se stal Miloslav Hořava. Kladno se tedy rázem stalo podceňovaným týmem, což by ale v konečném součtu mohla být výhoda Středočechů.
Příjemný večer z Kladna, kde se dnes uskuteční předehrávka 41. kola Tipsport extraligy. Rytíři Kladno v něm přivítají Kometu Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.