Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Tomáš Závorka (KVA) 7

Hvězdy zápasu: Marek Židlický (KLA) - Tomáš Závorka (KVA).

První nula v sezoně se nakonec Janu Cháberovi povedla. Kladno porazilo doma v předehrávce 26. kola Karlovy Vary 3:0. Vítězství to je zasloužené, zejména v první třetině mělo Kladno velký tlak. V neděli se Rytíři doma představí proti Liberci ve zlatých dresech a my se saomzřejmě znovu přihlásíme s onlajnem z Kladna.
60:00
59:37
Domácí se hodně snaží o první nulu pro Cháberu.
59:06
Gulaši s pukem za brankou.
58:49
Kladenští ovšem hrají s pukem v pásmu Energetiků.
58:09
Oba týmy v plném počtu, hosté se snaží alespoň korigovat výsledek.
57:57
Kladno právě vstřelilo branku!
Židlický obral za brankou Kladna o puk Pecha, poté vyčkal na správný moment a našel TOMÁŠE PLEKANCE, který do prázdné branky pečetí výhru Kladna. Asistence: Marek Židlický.
57:17
Chábera zasahuje a Závorka míří na střídačku.
57:06
Rozhodčí si toho nevšimli a čároví sudí přerušili hru, za což se hostům omlouvají.
56:48
Závorka na střídačce, Vary v šesti.
56:04
Ve stejném čase vyloučen Ivan Majeský (KLA) na dvě minuty za hrubost a Michal Vachovec (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl.
56:04
A tak na Cháberu zbývají jen lehké zákroky po střelách od modré.
55:42
Kladno dostává puky z obranného pásma a začíná bránit dvoubrankové vedení.
55:00
Heřmanův průnik končí zákrokem Chábery pět minut před koncem třetiny.
53:56
Velký zmatek spustil před Cháberou Skladaný. Ten se dostal k odraženému puku, ale Cháberu si nerozpohyboval.
52:34
Pěkná akce hostů. Zaťovič přenechal Zuckerovi, který si ještě dobře všiml Pecha. Tomu ale mezi kruhy sjel kotouč z hokejky a z velké šance nic nebylo.
51:52
Drobná výměna názorů na obou stranách po přerušení hry za brankou Závorky.
51:27
Závorku tentokráte prověřil Milan Doudera. Hostující brankář dnes ale chytá spolehlivě.
50:48
Macholdovu střelu zastavili obránci ještě před Závorkou.
49:53
Dobrá pozice pro Skuhravého, který ale branku netrefil.
49:19
Židlický to teď trochu přehnal s kličkováním, Pech ho obral o puk a dopravil ho před branku, kde už byli pohotově připraveni domácí.
48:52
Káňa nabral puk a vyhodil ho o mantinel do hlediště, buly před Závorkou.
48:24
A další zákrok pro stabilní kladenskou jedničku.
48:12
Jan Látal nahazoval od modré, Chábera vyrazil pravým betonem.
46:41
JAROMÍR JÁGR dnes rozhodně neměl zrovna ideální den, jenže teď na modré čáře krásně proskočil kolem jednoho z karlovarských obránců. Závorka si musel krýt i případnou nahrávku a tak nechal domácí "68" hodně prostoru na přední tyči a Jágr toho využil. Asistence: Marek Černošek, Marek Židlický.
46:16
45:57
Kdepak, hostům se dnes v přesilovkách nedaří.
45:32
Drtinovo nahození srazil Lukáč do ochranné sítě ještě ve středním pásmu.
45:17
Středočeši zatím v poklidu brání. Eberle dokonce vybojoval vhazování před Závorkou.
44:42
Po nahození MacDonalda si připsal Chábera další zákrok a před brankou se strhla drobná rozmíška, kterou odnesli dvěma minutami za hrubost Jan Piskáček (KLA) a Michal Vachovec (KVA).
44:20
Chábera si připisuje zákrok hned po buly.
44:14
Marek Černošek (KLA) dostává dvě minuty za podražení, hosté si znovu zahrají přesilovou hru.
43:38
Chábera lapil střelu Heřmana od modré čáry.
43:09
Zatím jsem na ledě neviděl Petra Kumstáta, snad jeho zranění není vážného charakteru.
42:45
Dobře vybruslil zpoza branky Kuchler, ale jeho pokus na zadní tyč se do branky nevměstnal.
42:25
Závorka si připisuje zákrok proti střele Kuchejdy.
41:31
Málem jsem to zakřikl. Majeský si sjel od modré, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
41:18
Start třetí třetiny je zatím hodně opatrný.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Tomáš Závorka (KVA) 16.

I po druhé třetině má hostující brankář velký počet zásahů, ale celkově tempo ve druhé periodě poněkud opadlo. Kladno sice o něco aktivnějším celkem bylo a vstřelilo také přesilovkový gól, ale první třetina byla o poznání aktivnější. Třetí dějství by mělo začít přibližně v 19:59.
40:00
39:57
Sražená střela Černoška končí v ochranné síti, více se toho ale pravděpodobně už nestane.
39:28
Také pro Závorku poměrně snadný zákrok po nepřipravné střele Jágra.
38:48
Skladaného lehké nahození se stalo pro Cháberu snadným úlovkem.
38:20
Noskovi puk přeskočil hokejku a to také ukončilo přesilovku Karlových Varů.
37:38
Domácí poměrně vysoko napadají ve vlastním pásmu a získávají tak kotouče.
37:10
Polákova přihrávka před branku se odrazila od brusle Židlického. Chábera ale byl připraven.
36:53
Plekanec vyvezl puk za hostující branku. Tam ho o něj obral MacDonald.
36:20
Milan Doudera (KLA) poslal puk mezi diváky a dostává dvě minuty za zdržování hry.
35:40
Melkův bekhend měl dobrou výšku, Závorka ho pokryl tělem.
35:01
Pohlovu střelu vyrazil Chábera jen nad sebe. Padající puk ale spadl vedle levé tyče.
33:46
Chábera si na své konto připisuje důležitý zákrok proti střele Vachovce, který se dostával do zajímavé pozice.
33:08
Židlický v jednom ze svých ofenzivních výpadů neuspěl.
31:57
Odpovědět se snažil Heřman, ale Chábera si přední tyč pohlídal.
31:26
Kladno se přeci jen dočkalo. I když skvělou teč předvedl nechtěně Jiří Doležal, který tečoval střelu MARKA ŽIDLICKÉHO přesně do protipohybu Závorky. Asistence: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec.
31:11
Jágr z ideální pozice opět nepřekonal Závorku.
30:51
Dobrá teč Patery končí také mimo branku.
30:39
Závorka likviduje další pokus Jágra.
30:23
Hlaváč v dobré pozici míjí branku.
30:08
Michal Gulaši (KVA) dostává dvě minuty za podražení, další šance pro Jágrovu družinu.
29:46
Následuje první zakázané uvolnění v podání Kladenských.
29:35
Drtina dostal zpětnou přihrávku a jeho střela nevypadala zle. Chábera trochu se štěstím zasahoval.
28:37
Hlaváč počkal s nahrávkou na Majeského. Slovenský obránce byl poté v dobré pozici, ale jeho bekhend spolehlivě uklidil do lapačky Závorka.
28:07
MacDonald se dostával do zajímavé pozice, bohužel pro hosty ho zastavil ofsajd.
27:55
Už v pěti lidech na ledě byli hosté, když vyhodili puk přes všechny čáry. Kladno strávilo druhou polovinu přesilovky v útočném pásmu, ale Závorka zasahoval jen dvakrát.
27:27
Kladno si to pěkně rozehrálo, ale Závorka likviduje pokus Jágra.
26:27
Jágr zavezl do pásma. Do koncovky se dral Hlaváč, kterého ale hostující hráči pohlídali.
25:48
Další hráč zůstává ležet na zemi. Michal Dragoun tam ale není vlastním přičiněním, protože dostal krosček od Jana Látala (KVA), který dostává dvě minuty.
24:46
Domácím se otevřela možnost přečíslení, kterou ale zastavil ofsajd.
24:13
Plekanec zavezl do pásma, ale sám se z něj vytlačil.
Klíčový útočník hostů odjíždí po svých na střídačku v předklonu. Těžko ale říct, kterou část těla si zranil.
Hra je přerušena, u Kumstáta jsou teď lékaři obou celků.
23:44
Kumstát se prohnal do pásma a zakončil. Chábera jeho pokus vyrazil, jenže hostující dlouhán zůstal ležet na ledě a nezvedá se.
23:08
Teď už ne, ale Chábera měl vyrážečku připravenou.
22:46
Noskova bomba šla mimo branku.
22:35
Sudí jsou dnes hodně benevolentní. Skladaný si po zisku kotouče připsal střelu na Cháberu, který zasáhl.
21:52
Oba týmy v plném počtu. Polák s návratem obou hráčů prověřil Cháberovu pozornost.
21:30
Kladno se usadilo v pásmu, ale kazí přihrávky.
20:43
Kladnu se málem nevyplatilo riskantní střídání. Polák ale neměl dostatečnou rychlost.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Tomáš Závorka (KVA) 18.

Kladno bylo v první třetině mnohem aktivnějším týmem, což dokládá i počet střel. Právě Závorka ale udržel Západočechy ve hře. Cháberu nejvíce vyděsila až střela Drtiny z konce přesilové hry. Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
20:00
19:43
Tomáš Plekanec (KLA) dostává dvě minuty za sekání a současně Lukáš Pech (KVA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:30
S návratem Procházky měl šanci Drtina. Jeho dobře mířený pokus Chábera vyrazil mimo.
19:06
A tak až teď nahazoval Drtina od modré. Před brankou se ještě mihl Kumstát, ale Chábera si poradil.
18:35
Drtina nahazoval ještě před červenou čárou a je z toho zakázané uvolnění. Mizerná přesilovka pro hosty.
18:13
A až teď odevzdalo kotouč.
18:00
Kladno v klidu kombinuje.
17:41
Gulaši na modré ztratil. Plekancův protiútok ale zastavil za pomocí MacDonalda Závorka.
17:29
Také hosté si vyzkouší přesilovou hru. Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
16:47
Piskáček namazal Košťálovi, jehož střelu ale Chábera dobře viděl a hostující útočník navíc nezamířil zrovna přesně.
16:28
Střela MacDonalda byla sražena Bickem. Chábera ale neposedný kotouč ukryl.
16:22
Skuhravý na druhé straně hledal před brankou Košťála. Chábera ale přihrávku vystihl a přerušil hru.
16:10
Střela Plekance nenadělala příliš starostí.
15:20
Čtvrtá formace proháněla puk v pásmu hostů, ale jen po mantinelu.
14:40
Závorka krotí další střelu Eberleho. Ten pálil už potřetí.
14:21
Ti teď ale zahráli puk jen na zakázané uvolnění.
13:53
Dragoun prokličkoval před Závorku, branku ale přestřelil. Začíná se hrát zase zajímavý hokej, do šancí se dostávají už i hosté.
12:55
Bicek vybojoval pro Hlaváče, který z mezikruží tvrdou ranou neuspěl.
12:24
Piskáček chyboval v rozehrávce a Zucker se Skuhravým se řítili do přečíslení. Karlovarský útočník ale puk netrefil ideálně.
11:54
Pohl to na Černoška zkoušel poměrně naivní kličkou, kterou kladenský bek vystihl.
11:24
Židlický si sjížděl na přihrávku od Patery. Ta ale neprošla.
11:04
Zakázané uvolnění karlovarské Energie. Vůbec první v dnešním duelu.
10:30
Martin Látal vybojoval puk pro Eberleho. Závorka ale dobře utěsnil přední tyč a našel puk v lapačce.
10:17
Chábera si připisuje první zákrok proti lehké střele od modré.
09:55
Procházka teď složil na zem Skuhravého. Při výšce hostujícího útočníka asi nic lehkého.
09:26
Hlaváčovu střelu Závorka zřejmě ideálně neviděl. Puk se ale mezi tři tyče nevešel.
07:57
Domácí se ocitli tři před Závorkou, ale vracející se obránce střelecký pokus Jágra nepřipustil.
07:19
Pokus Noska od modré se znovu k Cháberovi nedostal. Domácí brankář čeká na první zásah.
06:50
Eberle se rychlým manévrem zbavil obránce a zamířil na přední tyč, kde byla ovšem znovu pohotová lapačka Závorky.
06:14
Západočeši toho zatím moc neukázali, hraje se více méně v jejich obranném pásmu.
05:45
Středočeši ještě chvíli pokračovali v aktivitě, ale Závorka bezpečně kryl další nahození od modré čáry.
05:16
05:09
Majeský nahodil od modré, ale jeho střela neměla razanci.
05:00
Židlický zastavil rodící se brejk a na druhé straně našel Jágr vystřídavšího Dragouna, který ale pálil jen do Závorkovy lapačky.
04:27
Teď hledal Jágr u druhé tyčky Plekance. Ten ale nedokázal zpracovat.
04:13
Židlického dělovka od modré znovu končí ve výstroji Tomáše Závorky, který má tedy hodně ostrý start do zápasu.
03:56
Teď ale Kladno rychle rozehrálo akci a Plekanec vyslal do šance Jágra. Tomu ale puk přeskočil hokejku a po jeho "plácnutí" zasáhl lapačkou Závorka.
03:33
Hosté obrali Pateru o puk a vyhodili.
03:16
Velký tlak Kladna při výhodě. Macholda zakončoval v pozici před brankou, ale trefil jen Závorku. Dvě minuty za hákování dostává Jan Košťál (KVA).
02:42
Ostřelování hostující branky zakončil Kuchejda, jehož střela se jako jediná vešla mezi tři tyče, ale trefila přímo Závorku.
01:58
Gründling nahazoval před Cháberu. Ke kladenskému brankáři však puk neprošel.
01:34
První velká šance zápasu. Bicek našel před brankou nekrytého Melku, který čekal na pohyb Závorky. Hostující brankář ale nezazmatkoval a na forhendovou kličku zareagoval pravým betonem.
00:59
MacDonald s Polákem se dostávali do přečíslení. Forward Energie ale přihrávku nezachytil.
00:44
Jágrovu přihrávku na kapitána domácích srazila obrana mimo mantinely.
00:19
Pavel Patera nakonec začíná v první formaci na pozici levého křídla.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, Majeský, Doudera, Procházka, Mocek, Macholda - Plekanec, Patera, Jágr - Hlaváč, Melka, Bicek - Kuchler, Dragoun, Kuchejda - M. Látal, Lukáč, Eberle.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar.
Poslední zápas Karlových Varů:
Byť patří Západočechům v tabulce až 11. místo, poslední zápas proti "nadupanému" Mountfieldu České Budějovice zvládli výtečně. Především ve druhé třetině se dařilo, když hosté museli lovit puk z branky hned pětkrát. Utkání okořenila také rozmíška mezi Michálkem a Zuckerem. Malý domácí forward dostal hráče se zkušenostmi z NHL na led jako první a vyhrál. Důležitý byl ale především výsledek 8:0!

Karlovy Vary - České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. Doležal (Polák V., Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (Doležal, Drtina), 34. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát (pen.).
Poslední zápas Kladna:
Kladno odehrálo svůj duel v Litvínově s Markem Židlickým. Ten měl v průběhu týdne odletět do Ameriky, ale Rytíři se s ním ještě dohodli na dvouzápasové výpomoci. Pětatřicetiletý zadák se tak představí v duelu s Karlovými Vary i Libercem. Kladno v Litvínově třikrát vedlo, ale ani to na body nestačilo. Plekanec s Jágrem se gólově podepsali pod všechny trefy Kladna, i když majitel Rytířů si v závěru vybral slabší chvilku, která zápas při kladenské přesilovce rozhodla.

Litvínov - Kladno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
16. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický).
Poslední vzájemný zápas:
V letošní sezoně spolu oba celky odehrály zatím jen jeden duel. Ten se datuje do 18. října, kdy, rovněž v předehrávce, hostili Západočeši Kladno a vyhráli 3:2. O vítěznou branku se devadesát sekund před koncem postaral Jiří Doležal.
Příjemný čtvrteční podvečer z kladenského zimního stadionu. Zde se dnes bude předehrávat před televizními kamerami 26. kolo naší nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém se Kladno utká s Karlovými Vary. Tabulkový rozdíl je mezi oběma celky sice velký, ale poslední zápasy hovoří jinak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.