Slavia už to dobránila. Středočeši dnes Slavii v azylu v O2 Areně neporáží. O výsledku této krásné hokejové bitvy rozhodla především dvojice Sobotka - Červenka, která byla u všech branek Slavie. Pražané tedy mají první tři body v letošní sezoně, ode mne to je vše a těším se na shledanou zase v pátek, kdy Kladno hostí Vítkovice.
60:00
59:50
Dvě rány Židlického končí mimo.
59:31
Slávistická brána posunutá. Domácí si stěžují, že jí posunul Kopřiva úmyslně. A opakovaný záznam jim dává za pravdu.
59:15
Roman Červenka (SLA) dostává 2+10, dvě minuty za sekání, osobní trest za protesty.
Kladno v šesti.
Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:56
Kopřiva chytá šanci Plekance, Kladno znovu nahodilo do brankoviště, kde vznikl obrovský zmatek.
58:06
Červenka pálil nepřesně.
57:25
Kladno se snaží otevřít pozornou obranu Sešívaných.
56:57
Kladenští znovu dostali kotouč před branku. Kopřiva tak tak zachránil proti střele Látala.
56:22
Chábera zasahuje proti pěkné střele Lukáše Žejdla.
54:40
Jelínek vyhodil, Kladno sice bylo v pásmu, ale nic si nevypracovalo.
54:10
Lukáš Žejdl (SLA) dostává dvě minuty za hákování.
53:02
Úmyslný ofsajd Slavie.
52:44
Kalla ve velmi dobré pozici netrefil kladenskou branku.
51:59
Sobotkův pokus byl na druhé straně nepřesný.
51:39
Kladno operovalo v pásmu Slavie, ale rozehrálo nepřesně a přišlo o pásmo.
51:06
Zakázané uvolnění pražské Slavie.
50:42
50:26
Další výborný zákrok Chábery. Patera následně vyhazuje.
50:05
Pěkná stahovačka Žejdla, díky které se mladý útočník uvolnil. Chábera byl ale pozorný.
49:51
Kladno znovu zastavilo útok Slavie a vyhodilo.
49:00
Valský znovu obtěžoval rozehrávku Slavie, ta se po půl minutě dostává do pásma.
48:42
Přesilovku si zahraje i Slavia. Tomáš Plekanec (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
47:56
47:30
Sobotka chytře našetřil čas pro Sešívané.
46:47
Od Macholdy šel kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:28
Tlustý v tutovce přestřelil slávistickou branku!
45:56
Tomáš Hertl (SLA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
45:35
Kladno dostalo puk do brankoviště. Tlustý byl aktivní, ale Kladno je nakonec vykázáno do středního pásma.
44:51
Kopřiva kryje nahození ze středního pásma. Vhazovat se bude po jeho levici.
44:35
Kladenský ofsajd.
44:19
Chábera zasahuje proti pokusu Micky.
43:55
Snad poprvé sledujeme trošku hluší část zápasu.
42:54
Slávisté dlouhou dobu v kladenském pásmu, nedokázali si ale vytvořit brankovou příležitost.
41:59
Eberle z úhlu nastřelil tyč! Pokolikáté už v dnešním zápase zvoní branková konstrukce.
41:36
Hlaváč neuspěl před Kopřivou, který chvíli chytal s hráčskou holí.
40:35
Kladno ještě dohrává přesilovku, ale zatím se nemohou dostat Středočeši do pásma.
40:01
Druhá třetina je za námi. Díky brance Jaroslava Kally je o gól napřed Slavia, která se prosadila v 39. minutě. Nadprůměrný zápas bude mít svoje třetí pokračování přibližně v 19:53.
40:00
39:52
Židlický pálil od modré, po odraženém puku se sápal Tlustý a byl faulován. Dvě minuty za hákování dostává Pavel Kolařík (SLA).
39:35
Tlustý byl tísněn a po přihrávce Plekance tak nezakončil zrovna ideálně.
39:18
Zakázané uvolnění Slavie.
38:57
Jágr obešel Krejčíka, ale branku Slavie těsně minul.
38:40
Slavia právě vstřelila branku!
Jenže hosté stihli svou akci dohrát. Roman Červenka ukázkově našel JAROSLAVA KALLU, který jen doklepl do prázdné branky. Asistence: Roman Červenka, Vladimír Sobotka.
38:36
38:04
Plekance sestřelil na mantinel Sobotka, vylučovat se nebude, Plekanec byl v držení kotouče.
37:32
Začíná přesilovka Slavie.
37:14
Hosté v kladenském pásmu, ale nepobyli v něm dlouho.
36:36
Petr Kadlec sklízí od fanoušků pískot. Přifilmoval zákrok Pavla Patery (KLA), který dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
36:19
Jágrovu střelu bryskně vyrazil Kopřiva.
25:56
Jeden z hostů vyhodil puk jednoznačně mimo hřiště, rozhodčí ale viděli jakousi teč.
35:32
Dragoun podražen v momentě, kdy se dostával před obránce. Michal Kempný (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
34:51
Na druhé straně pálil po návratu nepřesně Majeský.
34:40
33:39
Micka dostával puk před Cháberu a byl úplně sám. Gumová pryž mu ale hokejku přeskočila.
33:14
Sobotkův sražený pokus zadělal Cháberovi na problémy. Puk nakonec branku minul.
32:49
Na úvod oslabení Kladno vyhodilo.
32:40
Co ale rozhodčí neodpískali před chvílí, to teď Slavii přidali. Majeský rybičkou odehrál kotouč, ale podrazil také Jelínka. Dvě minuty pro Ivana Majeského (KLA).
32:16
31:46
Hosté se nepřesnou nahrávkou sami dostali z pásma.
31:06
Červenka našel Kallu, který už chtěl střílet. Hlaváč ale podle mého zahákoval útočníka Slavie, vylučovat se ale nebude.
30:56
Valský zabojoval a díky němu Kladno ušetřilo několik cenných vteřinek.
30:16
Tomáš Plekanec (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
30:00
Polovina této bitvy je za námi.
29:22
28:57
28:37
Domácí se drželi v pásmu Sešívaných, ale žádnou šanci si nevypracovali.
27:30
Macholda našel před brankou Pateru, který ale promáchl.
27:22
Hned po buly se vrhl za pukem Valský a Jaroslav Kalla (SLA) ho zastavil sekáním.
27:10
Červenka netrefil odkrytou branku kladenského celku.
26:57
Červenka zakončoval na bližší tyč, když se dostal před Procházku. Chábera zasáhl, ale Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty na nedovolené bránění jednoho z dojíždějících Slávistů.
25:56
Kuboš zastavil Látala, který už se dostával před Kopřivu.
25:08
Sobotka udělal prostor pro střelu Červenkovi, který se po objetí branky rozhodl vypálit. Jeho střela švihem zasáhla tyč!
24:40
Dragoun připravil puk pro Hovorku, který z první ale nepřekonal Kopřivu.
23:50
23:25
Až teď Kladno dostává kotouč ven z pásma.
23:03
Chábera si připisuje výborný zákrok při šanci Žejdla.
22:51
Chábera vyráží pokus Kadlece.
22:24
Po ose Kalla - Micka - Sobotka se dostal puk až k posledně jmenovanému, ten ale před Cháberou zakončit nedokázal.
21:50
Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za faul kolenem, první přesilovka pro Slavii.
21:23
Kladno právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Stejně jako Kladno v první třetině, také Slavia teď špatně střídala. Plekanec posunul v akci dva na jednoho na JIŘÍHO TLUSTÉHO, který zamířil nad položené Kopřivovy betony. Asistence: Tomáš Plekanec.
21:13
Červenka se dostal ke střele z úhlu, ale branku minul.
20:01
První třetina je za námi, Slavia jí vyhrála 2:1. Domácí sice měli převážnou část třetiny puk na hokejce a v pásmu Slavie, ale nebezpečnější byli rozhodně hosté. Jejich posily z NHL se prosadily dvakrát, jednou Červenka, jednou Sobotka. Jedinou branku Kladna dal Tomáš Plekanec.
20:00
19:00
Začíná poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:12
Znovu chyba kladenských obránců a Chábera zastavil další sólový únik Lukáše Žejdla!
17:45
Hostující první lajna znovu úřaduje. Červenka si počkal na VLADIMÍRA SOBOTKU, který z první propálil Cháberu mezi betony. Asistence: Roman Červenka.
17:27
Kempný propadl na modré, ale Slávisté stihli rodící se brejk rychle zastavit.
16:58
Přijde mi, že domácí obránci se trochu nechávají strhnout hrou. Slávisté sice hrozí spíš sporadicky, ale když, tak to stojí za to.
16:26
Žejdl se řítil sám na Cháberu. Ten si ale forhendovou střelu pohlídal!
16:13
Hlaváč nabil Obdržálkovi, který ale nepropálil.
15:35
Plekanec na konci střídání rychle vystřelil na Kopřivu. Nic, s čím by si hostující brankář neporadil.
15:03
Tlustý hledal před branou Jágra, ten promáchl. Na druhé straně v dobré pozici minul Červenka.
14:15
Sešívaní po delší době v pásmu Rytířů. Rychle jsou ale vykázáni.
13:13
Patera tečoval Macholdovu střelu, ale Kopřiva betony secvakl včas.
12:53
Hlaváč nahazoval na Kopřivu, ten vyrazil do rohu.
12:32
12:03
Jágr střílel na bližší tyč, Kopřiva ale podobný pokus čekal a vyrazil.
11:22
Plekanec rychle nahodil do brankoviště, kam dojížděl Tlustý. Kopřiva ale puk před brankovou čárou udržel.
10:59
Židlickému přeskočil puk hokejku.
10:32
Jiří Kučný (SLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.
10:22
Dreslerovo nahození vyrazil Chábera.
09:44
Domácí se znovu usadili v pásmu Slavie.
09:10
Na ledě třetí formace, ta hostující posílá kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
08:12
Plekanec se otočil kolem bránících Slávistů, zamířil ale mimo branku.
07:22
Jágrovi se nepodařilo přesně najít Židlického, Kladno musí zpět.
06:38
Kopřiva si našel výhled na Macholdovo nahození.
06:06
Hertl se krásně prosmýkl před Cháberu, nedokázal ho ale překonat.
04:50
Začátek zápasu tedy jako hrom. Dvě rychlé branky po sobě, fanoušci se nenudí.
03:16
Je vyrovnáno! Jágr prošel před Kopřivu, jeho pokus dorážel Plekanec, ale trefil tyč, kotouč se k němu ale o chvíli později dostal a TOMÁŠ PLEKANEC už si věděl rady a poslal ho za Kopřivu. Asistence: Jiří Tlustý, Jaromír Jágr.
02:51
Domácí propadli, když šli střídat, ale nechali úplně volného Sobotku, který přistrčil na ROMANA ČERVENKU, který střelou na bližší tyč posílá Slavii do vedení. Asistence: Vladimír Sobotka, Jaroslav Kalla.
02:37
A po dvou velkých šancích první zakázané uvolnění Kladna.
02:00
Tak to je jízda, rychlý protiútok na druhé straně zakončoval Vladimír Růžička a Chábera zasáhl lapačkou!
01:49
První obrovská příležitost. Hovorkova nahrávka ze středního pásma prošla až na Dragouna, kterého v brejku vychytal Kopřiva.
01:10
První střelu vyslali hosté. Chábera ale zasahovat nemusel, kotouč šel nad branku.
00:05
Velká bitva je zahájena, jdeme na to!
00:01
Dnes s největší pravděpodobností padne rekord v návštěvnosti na extraligové utkání. Lidé chtějí hvězdy z NHL vidět, přitom však ještě včera nebyla jistota, že se hráči z nejprestižnější hokejové soutěže v dnešním duelu představí. NHL přestupy potvrdila až v noci, nakonec však všichni hráči mohou nastoupit a máme se tak na co těšit.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Macholda, Procházka, Majeský, Růžička, Mocek - Tlustý, Plekanec, Jágr - Obdržálek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Látal - Valský, Kuchler, Eberle - Kuchejda.

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Kučný, Kadlec, Kempný, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Poletín, Micka, Žejdl, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl.

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel.
Rytíři Kladno:

Na rozdíl od Slavie, Rytířům se poslední sezona vyvedla. Po letech bojů o záchranu se Středočeši dočkali alespoň předkola play off. V něm ale vcelku jednoznačně podlehli brněnské Kometě. Úvod nové sezony se jim také moc nevydařil, na svém kontě mají jeden bod za prohru v nájezdech s Libercem.

Kladno přišlo před sezonou o devět hráčů. Kromě zmiňovaného Kally odešli ještě Vítězslav Bílek (Bejbarys - KAZ), Tomáš Knotek (Budějovice), Petr Kafka (Mladá Boleslav), Marek Posmyk (Litvínov), Michal Pavlů (Liberec), Milan Toman (Litoměřice), Jan Ilašenko (Patriot Budapešť - HUN) a Milan Hluchý, který ukončil kariéru.

Počet hráčů, kteří přišli, je však téměř vyrovnaný. Jan Hlaváč se vrátil ze švédského Linköpingu, Petr Obdržálek dorazil ze Skalice, David Kuchejda v Kladně hostuje z Českých Budějovic, Petr Mocek přišel z Karlových Varů, Marek Černošek z Litvínova, Petr Macholda z německého Augsburgu, Tomáš Drtil z prvoligového Šumperku a poslední posilou, pokud nepočítáme hvězdy z NHL, je Ivan Majeský (Skeleftea - SWE).

Poslední tři posily jsou hvězdné. Rytíře posílili borci z NHL, Jaromír Jágr (Dallas), Tomáš Plekanec (Montreal) a Jiří Tlustý (Carolina). Včera Kladno oznámilo poslední posilu. Už v dnešním zápase se tak možná dočkáme startu beka Marka Židlického (New Jersey). Máme se na co těšit a je velmi pravděpodobné, že O2 Arena bude zaplněna do posledního místečka.
HC Slavia Praha:

Sešívaní zažili v loňské sezoně zklamání. Po dvanácti letech se ani nepodívali do play off. Cestu za zlepšením letos ale nezahájili zrovna ideálně. Ve Zlíně prohráli těsně 2:1 a ve druhém kole doma nestačili na Plzeň, které podlehli 1:3.

Výčet hráčů, kteří přes léto opustili Slavii, je malý. Obránce Vladimír Roth zamířil do Třince, Jiří Doležal šel hostovat do Karlových Varů. Největší ztrátou tak bude odchod Michala Vondrky do Slovanu Bratislava.

Kádr Slávisté posílili o sedm hráčů. Tým posílili Tomáš Pospíšil (Brno), Jan Alinč (Ústí n/L), Jan Dresler, Jan Stránský (oba Plzeň), Jiří Kučný (Sparta), Michal Kempný (host. Brno) a také Jaroslav Kalla (Kladno), pro kterého to bude hodně pikantní střetnutí. V neposlední řadě pak posílila klub dvojice z NHL. Roman Červenka (Calgary) a Vladimír Sobotka (St. Louis).
Hezký podvečer při sledování předehrávky 10. kola hokejové Tipsport extraligy mezi kladenskými Rytíři a pražskou Slavií. Ačkoli domácím celkem dnes bude Kladno, hraje se utkání v O2 Areně, tedy domovském stánku Slavie. Kladenští zde ale odehrají pravděpodobně čtyři utkání, jisté jsou však zatím dvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.