Nejlepšími hráči zápasu zvoleni Majdan a Šindelář.
Domácí začali zápas aktivně po dvou brankách v přesilových hrách šli 2x do vedení, ale slibný vývoj utkání neudrželi a Barinka je střelou od modré ve 40.minutě připravil o všechny body.
60:00
59:15
Lukeš kombinoval s Hüblem, ale střela šla mimo a hosté budou v plném počtu.
58:50
Francouz už spěchal z branky, ale na buly ve středním pásmu se musel vrátit mezi tyče.
58:10
Domácí neudrželi útočné pásmo a Lukeš s Ručinským rozehrávají novou akci.
57:44
Oddechový čas pro domácí.
57:44
Polák si v útočném pásmu vyšlápl na Černého, kterému obtiskl ruce do obličeje. Za okamžitou bouřlivou reakci na stranu sudího Hribika inkasuje 10 minut osobní trest a když cestou do kabin div nerozlomil hůl o dvířka, inkasuje na cestu trest do konce utkání.
55:37
Litvínov se bez střely na branku sám vykombinoval z útočného buly až za Francouze.
55:01
54:30
Vítkovice se v pokusu o rychlý přesun dopouštějí zakázaného uvolnění.
54:20
Trávníček vybojoval kotouč. Litvínov vyhazuje a jde střídat.
53:00
Ojedinělý průnik Klimka končí faulem o levé tyčky. 2 minuty za nedovolené bránění pro Kubáta. Kubát dostává navíc 10 minut osobní trest a přes další diskuse už inkasuje trest do konce utkání.
52:05
Szturc našel před úplně prázdnou brankou Hunu, který ji ovšem trestuhodně přestřelil!
49:10
Zeman střílel od modré, ale Martynek se tentokrát k teči nedostal.
48:40
Serie dvou rychlých zakázaných uvolnění Vítkovic.
47:04
2823 diváků sleduje zatím marnou snahu svého celku o návrat do zápasu.
45:30
Jareš zabránil nehnutím přečíslení 2 na 1.
44:44
44:05
Hanzl nahodil a donutil Šindeláře k zákroku.
43:25
Sloboda vyhazuje přes všechny čáry.
42:39
Za hru vysokou holí vyloučen Polák. Lukeš ještě reklamuje krvavý šrám, ale sudímu to evidentně nestačí, jsou z toho 2 minuty.
42:35
Ručinský to vzal na sebe a zkusil Šindeláře z pravého kruhu.
40:01
40:00
Domácí zaspali úvod druhé třetiny a když se v přesilovce dostal do úniku Burger a byl faulován, nařídil sudí trestné střílení, které vítkovická legenda bez potíží proměnila a skóre bylo vyrovnané. Dílo zkázy pro domácí dokonal Barinka střelou od modré.
Další třetina začne přibližně v 19:59.
Zásahy brankářů ve druhé třetině 10:11.
39:25
Vítkovice právě vstřelily branku!

Bleskově využitá přesilová hra. Střelou od modré mezi betony se prezentoval MICHAL BARINKA. Asistence: Roman Polák, Lukáš Klimek.
39:17
Martynek se v útočném pásmu dopustil nedovoleného bránění.
39:12
Litvínov se pokouší vyrovnat třetinové skóre a vzít si tak zpět vedení, když v posledních vteřinách ostřeluje Šindeláře.
37:44
Hosté naopak nic nevymýšlejí, Když se obrana dostane do úzkých, letí puk přes všechny čáry.
37:00
Domácí drží puk, ale jejich hra je neučesaná. První řada Litvínova si za celé střídání nedala 2 přihrávky.
35:01
34:57
Trávníček tvrdě sražen v brankovišti. Do návratu Bartánuse schází 3 vteřiny.
34:55
Hosté ve čtyřech.
34:00
Litvínov už kombinuje v pásmu, ale opět nedorozuměním se za brankou srazili 2 domácí a Stehlík vyhsazuje.
33:27
Jareš ztratil skákavý kotouč na modré čáře a jeho spoluhráči musí ven z pásma.
33:00
Domácí budou mít k dispozici 1:47 hry 5 na 3. Školáckého hákování se dopustil Bartánus.
32:47
Roman vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
32:10
Burger si vyměnil pozici s Polákem, který ještě hledal lépe postaveného střelce a to byla smrt pro dobře rozehranou kombinaci.
31:20
Litvínov s problémy vyváží kotouč a jde střídat.
30:27
Po delší době se ke střele na branku odhodlal Stehlík a byl z toho pohotový zákrok lapačkou pro domácího brankáře.
27:54
Hanzl nedokázal zkrotit puk a zasunout jej mezi tyče dřív, než se k němu přemístil Šindelář.
26:40
Zemanova střela od modré končí u Šindeláře.
25:49
Kolouch se pokusil natlačit do brankoviště, ale Francouz udržel nervy a hlavně beton u tyčky v pozoru.
23:13

Zkušeně si počínal JIŘÍ BURGER, který naznačil střelu a přikoval tak Francouze k brankovišti as následně vypálil tahákem přesně nad lapačku a kotouč zapadl přesně k tyči.
23:13
Bylo nařízeno trestné střílení.
22:50
Húževka nečekal zpětnou přihrávku do vyložené šance a tak před prázdnou brankou nedokázal zakončit.
22:07
Martinka neudržel krok se Strapáčem, který se natahoval po zakončení a tak jej domácí bek fauloval. 2 minuty za nedovolené bránění.
21:20
Svačina se natahoval po nebezpečném nahození od modré čáry, které Francouz jen vyrazil.
20:01
Domácí se od soupeře pustili od prvních minut a využitou přesilovkou se také ujali vedení, která jim však po necelé minutě vzal přesnou střelou pod horní tyč Kovář. Domácí však využili i další, tentokráte 4 minuty slouhou přesilovkou hru, když před brankou tečoval Martynek a dal tak domácím jednobrankové vedení, které už vydrželo do závěrečné sirény, i když Šindelář měl plné ruce práce.
18:00
Vítkovice jsou druhou brankou zaskočeny. Aktivní domácí mají více ze hry, ale šance neproměňují.
16:30
Břevno po střele Jakuba Černého!
16:00
Domácí zběsile pálí od modré, ale puk se k brance Vítkovic nedostaly.
14:32
Diváci chvíli tápali, protože sekání Romana viděl asi pouze hlavní rozhodčí.
13:50
Baláž dostal perfektní příhru od Baláže mezi kruhy, ale Šindelář se blýskl perfektním zákrokem.
13:17
Hanzlova rána z pravého kruhu těsně nad branku.
12:45
Šedivý se nadechoval k úniku, ale nakonec usoudil, že má Zeman velký náskok a jde střídat.
11:43
Litvínov právě vstřelil branku!

Stříteský se nenechal otrávit první nepovedenou střelou od modré a vyslal na branku okamžitě další kotouč, který mezi betony tečuje ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: Matěj Stříteský, Robin Hanzl.
11:10
Malík se Strapáčem procpali kotouč alespoň do středního pásma.
10:59
Trma vrma před brankou Vítkovic, ale kotouč je v síti nad brankou.
10:29
Kubát našel zadovkou z nouze Majdana a tomu se málem podařilo překvapit Šindeláře.
09:43
Domácí se zatím nedokázali ani dostat do pásma, i Vítkovice dobře napadají.
09:02
Hůževka vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.
06:49

Úplně volný byl mezi kruhy LUKÁŠ KOVÁŘ a tak není divu, že se trefil přímo pod horní tyč. Francouz byl téměř bezmocný. Asistence: Ondřej Roman, Petr Kolouch.
05:54

Litvínov využívá přesilovku, když Kubátovu střelu od modré Šindelář neudržel a FRANTIŠEK LUKEŠ byl posledním kdo se puku dotknul předtím, než se octl za čárou. Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
05:29
Strapáč vyloučen na 2 minuty za podražení.
05:05
Brejčák ne opřel do Huny u hrazení, ale vybojoval jen vhazování ve středu hřiště.
04:40
Domácí se stále ještě neprobudili po přečkaném oslabení, snad jim v tom nyní pomůže zakázané uvolnění Vítkovic.
03:10
Hůževka netrefil kotouč mezi kruhy ideálně a jeho střela tak šla mimo tyče.
02:57
02:20
Trávníček padl do střely Barinkovi, ale puk prolétl mimo a píská se až postavení útočícího hráče v brankovišti.
01:40
Pšurný vysunutým napadáním komplikuje rozehru Vítkovic.
00:57
A první útok Vítkovic končí faulem Zemana v rohu kluziště. 2 minuty za hákování.
00:16
Domácí si připisují první střelu na branku Vítkovic.
Pohled na sestavy:
Vítkovickým statistikám vévodí v kolonce bodů Jiří Burger (8+14), který je nejlepším nahrávačem svého týmu. Za Vítkovickou legendou jsou potom seřazení Svačina (8+9), Klimek (6+11) a Huňa (10+6), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Z obrany soupeře doposud nejvíce zaměstnává další slavné jméno, a to Marek Malík, který si zatím připsal 10 bodů (1+9), ale také 65, trestných minut. Dlouhodobě zranění Jan Káňa a Tomáš Kudělka dle informací z tábora Vítkovic již trénují s týmem, ale nejsou ještě připraveni nastoupit v zápasovém tempu. Vítkovice se rovněž musejí obejít bez Filipa Kuby, který se již vrátil do zámoří.

I díky krátké zápasové absenci Františka Lukeše (13+11), se na čele produktivity Litvínova suverénně usadil osamocený Viktor Hübl (11+23). Toto duo v první lajně doplňuje mladý a agresivní Majdan (7+11). Domácí však letos předvádějí, že smrtící je také jejich druhá řada Hanzl (9+11),Martynek (10+8), Trávníček (9+9), která si evidentně dělí body vzácně rovnoměrně. Litvínov bude v obraně postrádat Posmyka, jehož střelu a zkušenosti může nahradit Jareš, který se do sestavy Vervy vrací po delší době. Prázdné místo v obraně bude připraven zaplnit Martinka, který s týmem trénoval. Minimálně měsíc v dresu Litvínova pravděpodobně neuvidíme Martina Frolík, který byl uvolněn na hostování do Mostu, kde dostane více prostoru na ledě. Z juniorky se dnes k týmu připojí Smolka.
Po reprezentační přestávce se dnes v předehrávce utká domácí Verva Litvínov s hostujícím Vítkovice Steel. Oceláři z Vítkovic jsou v tabulce o dvě příčky a 4 body níže než chemici z Litvínova, ale to je asi jediná statistika na kterou domácí mohou hledět se vztyčenou hlavou. Pokud jde o letošní vzájemnou bilanci, pak oba zápasy vyhráli severočeši, ale forma před přestávkou byla lepší na straně Vítkovic. Domácí by však mohl znovu nabudit faktor Ručinský, který již na ZS Ivana Hlinky několikrát zafungoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.