Domácí tým si v poklidném tempu dokráčel k výhře 5:0. Využité čtyři přesilovky, hattrick Davida Krejčího a bezchybný výkon Růžičky, který nasbíral rovných třicet zásahů domácí tým dovedli k vítězství za tři body. Jako rozhodující se ukázala druhá třetina, ve které tým ČSOB Pojišťovny utekl do tříbrankového náskoku. Ten ve třetí třetině ještě navýšil o dvě branky na konečných 5:0.
60:00
59:36
O čisté konto ještě zkoušel obrat Růžičku svou ranou Miroslav Zálešák, ale jeho pokus od modré na domácího brankáře nevyzrál.
59:18
Připravený Kočí na modré napálil puk pouze do Filipa Semana. Ten ale do zakončení neprošel, když v následném souboji jde kotouč do zámezí ČEZ Areny.
58:39
Brejk Pardubic táhl z pravé strany Kousal, který nahrávkou na levou stranu mohl najít Ďalogu, ale to nevyšlo, a tak kotouč končí pod betony brankáře Řehoře.
57:44
Pardubice právě vstřelily branku!
Hattrick pro DAVIDA KREJČÍHO! Ten nejprve z levé strany nahrával před branku, ale rána ještě na Řehoře nešla. O tu se pokusil až z pravé strany Bartek a právě Krejčí puk dotlačil pod betonem do sítě. Pro domácí to byla již čtvrtá využitá přesilovka večera. Asistence: Martin Bartek a Václav Benák.
57:14
Pirátům se ale ihned povedlo kotouč vyhodit do útočné třetiny.
56:52
Domácí tým již hraje v plném počtu a nyní hraje přesilovou hru on.
56:47
Michael Frolík následně vidí dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku, když ve středu hřiště srazil Tomáše Noska.
56:39
To končí až teď, když se z rohu hřiště dostal k ráně Frolík. Růžička je připraven a vyráží.
56:01
A další vyhození. Tentokrát dobře zapracoval u mantinelu bek Václav Kočí. Chomutov v přesilové hře stále bez zakončení.
55:13
Palin nedokázal zastavit nahrávku na pravou stranu, a tak může Aleš Píša vyhodit přes všechny čáry.
54:51
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vyzkouší hru v oslabení. Za nad slunce jasné sekání dostává dvě minuty Jan Buchtele.
54:34
Chomutov již hrál v plném počtu, když se v další šanci zjevil Kousal. Z levé strany ale nezakončil ideálně.
54:17
A další šance Pardubic! Somík vyjel z levé rohu kluziště a jen ze štěstím Řehoř neinkasuje znovu. V pokračující akci brankář hostů skvěle zasahuje proti ráně z mezikruží lapačkou.
53:31
Třetí využitá přesilovka posílá tým HC ČSOB Pojišťovny do již čtyřbrankového vedení! Dlouhou kombinaci v útočném pásmu zakončil po nahrávce Hemského z levé strany prudkou ranou DAVID KREJČÍ. Řehoř nedokázal na střelu z velké blízkosti zareagovat a inkasuje. Asistence: Aleš Hemský.
52:57
Píša na modré čáře posunul puk na Krejčího, jehož prudký pokus Řehoř vyráží pravým betonem.
52:30
Dnešnímu utkání přihlíží 6143 diváků.
52:29
Domácím se výhoda ještě vylepší. Za podražení totiž na trestnou odjíždí i Karel Hromas.
51:47
Následně uvidíme další přesilovku HC ČSOB Pojišťovny Pardubice. Miroslav Zálešák dostává dvouminutový trest za sekání.
51:09
Starého tečovaný pokus po vhazování doskákal s trochou štěstí pár centimetrů od levé tyče Milana Řehoře.
51:03
Na druhé straně pálí z levé kruhu Martin Bartek. Jeho pokus byl ale tečován, a tak míří nad.
50:12
Rychlou akci hostí zakončoval z levé strany Sikora, jenže trefil pouze napadajícího zadák Pardubic.
49:10
Zakázané uvolnění Pirátů stěhuje hru opět před hostujícího brankáře Řehoře, který chytá v ČEZ Areně od 32. minuty, ve které vyměnil Matúše Kostúra.
48:24
Šance Pardubic! V nájezdu z levé strany to zkoušel Martin Bartek pronásledovaný svým strážcem. Slovenský forvard i tak zakončil, ale pouze do betonu Řehoře.
47:46
Nahodil zachránil puk po nepřesné nahrávce Zohorny v útočném pásmu a bekhendem zakončoval. Řehoř jeho slabou střelu vyráží.
47:04
V druhé části přesilovku už se celek Pardubic nedostal na dostřel hostující branky, a výhoda tak končí.
45:44
Píšovu ránu od modré tečoval před Řehořem mladík Nosek, jenže puk jde mimo branku. I tak domácí stále u puku.
45:04
Marek Sikora odjíždí za faul loktem na dvě minuty na trestnou lavici.
44:57
Hemskému sice efektní klička vyšla, ale následně se domácí tým dostal z útočného pásma a při pokusu o další vpád do něj je chycen v ofsajdu.
44:05
A nyní již domácí výběr hraje v plném počtu.
43:26
Tlak Pirátů v útočném pásmu zastavuje až vyhozením puku přes všechny čáry útočník Tomáš Zohorna.
42:47
Po ráně z levé strany tečoval těsně před Růžičkou puk Hřebejk, a ten končí jen pár centimetrů od branky.
42:05
Přesilovka pro Chomutov. Za podražení je totiž vyloučen Václav Benák.
41:20
A hrozí. Po nahrávce od mantinel vypálil na Růžičku velmi prudce obránce Mrázek. Domácí brankář vyráží mimo své tři tyče.
40:46
Jurčina přečetl kličku Hemského a vyhazuje. Chomutov následně již hraje v plném počtu.
40:30
Po výměně kotouče na útočné modré pálil na Řehoře domácí zadák Václav Benák. Brankář hostí ránu chytá do lapačky.
40:01
I ve druhé třetině byl aktivnější a hlavně brankově úspěšnější tým Mojmíra Trličíka, který tak po čtyřiceti minutách vede 3:0. V polovině prostřední části nejpve zakončil do odkryté klece Buchtele, a poté se hned o pár vteřin později radoval po nahození Benáka útočník Krejčí, který ideálně tečoval za brankáře Kostúra. Ten po třetím zásahu odjel na střídačku a v brankovišti jej nahradil Milan Řehoř. Třetí třetina začne pravděpodobně v 20:02 a domácí budou mít v jejím úvodu výhodu pokračující přesilové hry.
40:00
39:48
Tlak Pardubic v útočném pásmu dlouho nevedl k žádnému ohrožení, až po nahrávce Hemského pálil Krečí, jenže přímo do připraveného Řehoře.
38:46
Pěkná akce domácích šla od Semoráda v útočném pásmu na Noska. Mladý forvard Pardubic sice zakončoval jen do Řehoře, ale i tak vytěžil trest pro Hromase. Ten jej totiž podrazil a vidí dvě minuty.
38:12
Hosty následně v útočném snažení zastavuje ofsajd, který hru posouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.
37:39
Domácí tým již hrál v plném počtu, když po nahození z pravé strany tečoval puk Mrázek. Růžička může být v klidu, jelikož puk jde mimo jeho svatyni.
36:59
Jurčinovu ránu od modré dorážel před Růžičkou Treille i Zálešák, ale ani jeden z nich neuspěl. Domácí brankář s trochou štěstí vyráží mimo svou klec.
36:27
Přesilovka zatím hostům nejde. Růžička zasahovat nemusel ani proti jediné střele. Po další nepřesnosti na levé straně kluziště se však bude vhazovat po jeho pravici.
35:38
Růžička následně udržel puk po ráně z pravé strany, jenže následovala menší šarvátka. Za tu pyká domácí Jan Starý dvě minuty hrubost a krosček. Hostující Michael Frolík dvě minuty za hrubost.
34:51
Vytrvalé působení hostí v útočné třetině dlouho nevedlo k zakončení, ale to se změnilo po ráně z pravé strany v podání Hrušky. Zkušený forvard ale bohužel pro Piráty míří jen do boční sítě.
33:42
Jurčinovo nahození od modré Růžička horko těžko likvidoval betony, ale nakonec puk mezi betony před dorážkou dorazil.
33:30
Přesilovka pro Piráty. Dvě minuty dnes podruhé vidí obránce Marek Ďaloga za držení protihráče.
33:12
Hřebejkovu dobrou práci v útočné třetině zkoušel v branku přetavit Brett Palin, jenže jeho pokus Růžička vidí a v klidu vyráží do ochranné sítě.
32:34
Ten se musel zapotit hned po prvním zakončení domácích, které měl na svědomí Martin Bartek, který z levé strany pálí do konstrukce branky.
31:52
Matúš Kostúr následně končí v brance hostí a jeho místo zaujme Milan Řehoř.
31:52
Domácí výběr se dnes prosazuje podruhé v přesilové hře a po polovině utkání utíká Pirátům na rozdíl tři branek. Nahození od modré čáry v podání Benáka pěkně tečoval DAVID KREJČÍ a Matúš Kostúr v brance Chomutova neměl na lišáckou teč nárok. Asistence: Václav Benák a Jakub Kindl.
31:42
A celek Mojmíra Trličíka má téměř ihned velkou šanci. Po nahrávce z levé strany zkoušel Hemský svým typickým blafákem zasunout za brankáře Kostúra. Ten ránu vyrazil na Krejčího hůl, který ale pálí po teči nad. I tak si domácí tým alespoň zahraje přesilovou hru. Lukáš Pulpán vidí dvě minuty za sekání.
30:12
Od modré pálil Ďaloga, jehož tečovanou ránu brankář Kostúr pouze srazil za svá záda, ale ještě ne do sítě. To napravil JAN BUCHTELE, který osamocený touš pohodlně zavěsil na 2:0. Asistence: Marek Ďaloga.
30:05
Již se hrálo v pěti na obou stranách, když hledal z pravé strany Benák Kousala. Těsně před ním odvrací jeden z hostí do zámezí.
29:11
Domácí tým již hrál v plném počtu, když se po nahrávce od Krejčího ocitl sám před Kostúrem Zohorna. Pardubický forvard ale až příliš zvolnil a jeho zakončení nebylo dobré. Pokus od zakončení na vyrážečku vůbec nevyšel.
28:23
Brejk Pirátů šel zhruba od poloviny hřiště v počtu tří na jednoho. Sikora ale situaci nevyřešil ideálně, když jeho nahrávka na pravou stranu končí na bruslích jednoho ze spoluhráčů.
27:49
Mrázkovu ostrou ránu z levé strany musel vyrazit Martin Růžička pohotovým zákrokem levým betonem.
27:24
Kuriózní situace! Jurčinova rána od modré skončila po teči Treilleho v brance, ale sudí branku neuznává a vylučuje právě francouzského forvarda. Ten se provinil v brankovišti krosčekem.
26:36
Po ráně Michaela Frolíka byl Růžičku chvíli dezorientovaný, spoluhráč mu sice puk přihrál do lapačky, ale následně Benák fauluje, a to bude znamenat dvě minuty. Domácí zadák je vidí za sekání.
26:16
Prostor ve středu hostující obrany mohl využít k útoku Semorád, jenže místo zakončení nahrává na levou stranu, kde pálí Krejčí mimo.
24:47
Hromas našel krásnou nahrávkou zpoza branky volného Filipa Semana, který sám před Růžičkou v dosavadní největší šanci Pirátů netrefuje klec!
24:15
Hosté hrají v plném počtu.
23:36
Krejčí sice do útočného pásma vjel pěkně, jenže zadovkou posílá kotouč do střední třetiny, a tak se útok Pardubic notně zbrzdil.
22:40
Píša našel na pravé straně Kočího, jehož pokus ale Matúš Kostúr opět chytá, když jej do rohu kluziště posílá vyrážečkou.
22:16
Jen co se Kraft vrátil na led, tak uvidíme další přesilovku domácího souboru. Brett Palin vidí dvouminutový trest za krosček.
21:27
Další akce Pardubic. Krejčí hledal u pravé tyče volného Barteka, jemuž však rána nesedla, a tak ji brankář Pirátů v klidu chytá.
20:52
V pokračující akci pálil Starý i Krejčí, ale Kostúr je připraven.
20:17
A byl to znovu Aleš Hemský, který byl u puku. Jeho rána z levé strany šla sice z těžkého úhlu, jenže i tak orazítkovala tyč!
20:07
Domácí tým bude mít půl minuty výhody přesilové hry pěti proti třem. Hemského zastavil hákováním Milan Kraft.
20:01
Hned v první minutě měl vekou šanci Somík, ale odkrytou branku netrefil. Domácí tým si převahu držel celou třetinu a díky využité přesilovce ze 12. minuty, kdy se prosadil Kindl vede 1:0. Chomutov hrozil především svojí první útočnou řadou, ale ta zatím Růžičku nepokořila. Šanci bude mít ve druhé části, která pravděpodobně začne v 19:06.
20:00
19:26
Rychlá kombinace domácích šla na levou stranu na Hemského, který nahrávkou od branky hledal u pravé tyče Barteka. Slovenský střelec ale touš netrefuje.
18:46
Po vhazování v útočné třetině domácích však Chomutov podnikl brejk, jehož výsledkem je střela Frolíka, kterou domácí brankář Růžička vyráží do ochranné sítě.
18:37
V závěr první třetiny si domácí tým ještě zkusí přesilovou hru. Tu mu nabídl za držení hole člen druhého útoku Pirátů Miroslav Zálešák.
18:03
Kousal si zkoušel prohodit hostujícího beka, ale neuspěl a k odraženému puku se hnal Kraft, který by v případě jeho zachycení mohl ujíždět sám na Růžičku. Včas však přijel z lavičky Gawryletz.
17:21
Velká šance Pardubic! Krejčí posunul puk na Hemského, který po objetí branky nahrával na Ďalogu. Slovenský zadák ale bruslí trefuje jen konstrukci hostující klece. Slušnou příležitost tak první domácí formace nevyužívá.
16:39
Po nahrávce ze středu hřiště pálil těsně za útočnou modrou domácí Zohorna. Kostúr jeho ránu švihem pouze vyrazil, jenže Starý puk minul.
15:57
Hostující tým vedený koučem Antonikem nesehrál přesilovku vůbec zle, ale i přes velký počet střel neskóroval. Ďaloga tak už je na ledě.
15:16
Růžička znovu chytá puk do lapačky po ráně z levé straně v podání Davida Hrušky.
14:58
Krejčí vyhodil puk pouze na Jurčinu, jehož ránu tečoval jeden z jeho spoluhráčů nad domácí klec. Piráti však i nadále zůstavají v útočné třetině.
14:29
Chomutov dlouho v útočném pásmu nehrozil, ale poté vypálil nejprve Palin a po něm zakončoval před Růžičkou i zkušený Kraft. Domácí brankář skvěle vyráží.
13:58
Vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za vysokou hůl vidí Marek Ďaloga.
13:08
Vhazování v útočné třetině Chomutova se dostal na hůl Jurčiny, který ihned pálil. Růžička jeho pokus viděl, chytil do lapačky a velmi rychle jej rozehrál na svého spoluhráče sjiždějícího za branku.
12:21
Šance hostí! Po nahrávce Krafta pálil z pravé strany Důras, ale branku netrefil. O pár vteřin později zakončoval i prvně jmenovaný, jenže ani on se z těžkého úhlu neprosadil.
11:23
Benák držel na modré čáře dlouho puk na své hokejce a přemýšlel, komu nahraje. Po pár vteřinách se mu na levé straně uvolnil JAKUB KINDL, který po nahrávce svého partnera prostřeluje prudkou ranou nic nevidícího brankáře Pirátů Matúše Kostúra. Domácí tým tak využívá přesilovou hru a jde do vedení 1:0! Asistence: Václav Benák a Martin Bartek.
10:36
Yorick Treille je prvním mužem hostující sestavy, který v dnešním utkání vidí dvě minuty.
10:13
Velmi slušnou ránu teď vyslal na hostující branku Nahodil a Kostúr musel lapačkou čarovat. Ostrý projektil vyráží těsně mimo.
09:56
Po souboji Kousala s Kraftem puk vyletěl do hlediště, a tak se hra přerušuje. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:39
Domácí tým již hrál v plném počtu, když byl hostující Sikora u pravého mantinelu sražen k ledu. Jelikož se delší dobu nezvedal, tak sudí přerušil hru. Útočník Pirátů by ale podle všeho měl v utkání pokračovat.
08:10
Chomutov hrozil pouze sporadicky, když jeho zakončení na Růžičku neletělo. To šance Pardubic byla o poznání větší. Jan Semorád se dostal v úniku až do zakončení, které ale bekhendem posílá jen do betonu připraveného Kostúra!
07:10
Frolík si po výměně puku s Pulpánem brousil zuby na zakončení z pravé strany, jenže bohužel pro něj mu puk sjel z hole a Gawryletz následně může vyhodit do útočné třetiny.
06:23
Za vražení na hrazení je následně vyloučen domácí útočník Lukáš Radil.
06:18
Dlouhotrvající tlak Pardubic v útočném pásmu, ve kterém musel Matúš Kostúr předvést slušné tři zákroky končí až vyhozením do středního pásma.
04:53
Šance před oběma brankami. Nejprve tu domácí ohrozil ranou od modré Mrázek, a poté zakončoval před Kostúrem Bartek, který ale na svého krajana zakončením z levé strany nic velkého nevymyslel a pálí jen do jeho výstroje.
04:29
Dlouhou pasáž bez přerušení končí až domácí nepřesnost v rozehrávce, která znamená zakázané uvolnění.
03:50
V následné akci domácích zakončoval z levé strany zadák Ďaloga, jenže na připraveného Kostúra nevyzrál, když pouze vyprášil jeho betony.
03:28
Frolík si zkoušel obhodit nahrávkou o mantinel Somíka, ale ten ho jednoduše srazil k ledu.
02:40
Procházka našel na pravé straně volného Důrase, který ihned pálil na Růžičku, ale ten si s jeho pokusem poradil a vyráží jej.
02:04
A podobná situace i po pár vteřinách. Chomutov neudržel v útočném pásmu puk příliš dlouho, a tak tu byla odpověď domácích. Buchtele ale pálí z levé strany nad.
00:40
První útok hostí byl ihned v útočném pásmu, ale nezakončil, a tak šli do protiútoku Pardubice. Ve velké šanci neproměnil ranou z pravé strany nabídku od Aleše Hemského Radovan Somík, který netrefil odkrytou klec!
00:01
Před úvodním vhazováním proběhne minuta ticha za zesnulou legendu chomutovského a českého hokeje Miroslava Kluce, který dnes zemřel ve věku devadesáti let.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kindl, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Gawryletz, Drtina – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nahodil, Zohorna – Cetkovský.

Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina

Piráti Chomutov: Kostúr (Řehoř) – Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs – Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Zálešák, Treille – Seman, Sikora, Hromas – Lušňák, Szakal, Procházka – Důras.

Trenér: Mikuláš Antonik

Rozhodčí: Hribik, Šír – Bláha, Kostka.
Tým Pardubic se stále nemůže pořádně dostat do formy a po posledním víkendu se tak celek trenéra Mojmíra Trličíka sesunul na desáté místo. Výhra na domácím kluzišti se Zlínem nebyla potvrzena v Třinci, kde aktuální mistr Tipsport extraligy prohrál 8:4. Posledních pět duelů střídá HC ČSOB Pojišťovna prohry s výhrami a podle tohoto pravidla by to dnes mělo být za tři body. Domácím dnes velmi pravděpodobně nepomůže Jiří Vašíček a mimo hru je i Brendl.
Hosté z Chomutova přijíždějí v pozici třináctého celku extraligové tabulky, když na svého dnešního soupeře ztrácejí pouze tři body. Tým Pirátů přerušil v minulém kole nepříjemnou sérii pěti proher v řadě, které stály místo trenéra Doležala. Dočasný kouč Mikuláš Antonik dokázal se svým celkem nečekaně zvítězit proti Kometě Brno a případná výhra z Pardubic by jej z dočasného trenéra mohla potvrdit jako hlavního trenéra Chomutova natrvalo.
Hezký večer z ČEZ Areny v Pardubicích! V rámci dohrávky 28. kola přivítá domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hostující Piráty Chomutov.