Třetí třetinu začal lépe Třinec, který se zásluhou Kloučka dostal na dostřel jediné branky. Za domácí tým sice ihned odpověděl Nosek, ale klid svěřencům Miloše Říhy nepřinesl. Třinec se totiž snažil o srovnání hodně, ale ani jeho šestnáct střel nestačilo. V 59. minutě sice opět snížil na 4:3 Polanský, jenže v závěrečné přesilovce uzavřel stav Aleš Píša. Pro domácí to tak znamená velmi důležité tři body v boji o předkolo play off.
60:00
59:54
Kania to zkusil od levého mantinelu, jenže branku vysoko přestřeluje.
59:49
Pro uklidnění situace si ještě lavička domácí HC ČSOB Pojišťovny Pardubice bere oddechový čas před vhazováním ve vlastní třetině.
59:49
Třinec se sice ještě snaží o změnu stavu, ale na body to dnes stačit nebude. A to i přesto, že domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
59:39
Pardubice právě vstřelily branku!
A tam jejich snažení končí pátou brankou! Nahrávku zpoza branky v podání Kousala proměnil v definitivní razítko na tři body prudkou ranou ALEŠ PÍŠA. Hamerlík na jeho dělovku k pravé tyči nestačil zareagovat a inkasuje. Asistence: Robert Kousal.
59:26
Po vhazování mají puk domácí, kteří nahazují do útočného pásma.
59:14
Hostující tým následně vybojoval v útočném pásmu ofsajd, a tak je blíže Salfického brance.
59:08
Kombinace v útočné třetině domácím nevyšla a Benák musel hodně rychle odehrát touš před dotírajícím útočníkem Růžičkou.
58:49
Domácí už v plném počtu budou hrát do konce třetí třetiny přesilovou hru. Teď však jsou v ofsajdu, a tak se vhazuje ve střední třetině.
58:26
Třinec právě vstřelil branku!
Vteřinu před koncem Buchteleho trestu se hosté radují ze snižující branky. Při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré volný Ovčačík a do jeho projektilu vložil dobře hůl JIŘÍ POLANSKÝ, který dokázal skvěle změnit směr kotouče, a tak snížit na rozdíl jediné branky. Asistence: Ctirad Ovčačík a Jakub Orsava.
58:10
Růžička našel po vhazování na pravé straně napřáhnutého Zíba, jenže následně se hra přerušuje. K úlevě domácích tu bude trest pro Martina Adamského, který dostává dvě minuty za podražení.
57:46
O devět vteřin později se hostům z Třince nepovedl návrat do útočné třetiny, a tak tu máme ofsajd.
57:37
Po vhazování dokázal Aleš Píša vyhodit puk do středního pásma.
57:31
Martin Růžička II našel z levé strany Radka Bonka, kterému však puk v zakončení sjel z hole, a tak nedokázal ideálně zakončit. Následně se touš dostává pod lapačku Dušana Salfického.
57:02
Ocelářům se sice povedlo usadit se v útočné třetině, jenže bez zakončení, a tak po chvíli puk zastavil Kočí, kterému se povedlo vyhodit těsně za modrou.
56:27
Teď už to však po nepovedeném vyhození vypadá pro domácí hůře. Radil místo snadného vyhození kličkoval a to se domácím nevyplatilo. Jan Buchtele zahrál vysokou holí, a tak tu máme přesilovku Třince.
55:52
Marušák nedokázal vyhodit, ale trápit ho to nemusí. Adamský totiž puk na levé straně po nahrávce od spoluhráče nezastavil, a tak jsou hosté venku z pásma.
55:37
Zakázané uvolnění Pardubic dostane hru k levici Dušana Salfického, kde se bude následně vhazovat.
55:16
Hostující brejk tečoval po ráně z pravé strany útočník Růžička a Salfický musel zasahovat nadvakrát, když mu puk už mířil do odkryté klece. Na poslední chvíli ale po něm dokázal zakročit lapačkou a chytá.
55:00
Přesně pět minut před sirénou vypálil z pravé strany po nahození Barteka jeho kolega z útoku Cetkovský. Po jeho tečované ráně se puk dostává na ochrannou síť, a tak se bude vhazovat po Hamerlíkově pravici.
53:57
Rolinek byl na útočné modré důrazně dohrán, ale puk předal na Endála. Ten sice dokázal z levé strany najít před brankou volného Starého, jenže útočník Pardubic pálí ve velké šanci pouze do skvělého Hamerlíka!
53:05
Kousalova střela od pravého mantinelu skončila na bránícím obránci hostí, ale zakončovat i tak mohl Radil. Ten se ale z otočky neprosadil.
52:09
Zákrok večera, možná sezony si teď připisuje domácí brankář Dušan Salfický! Polanský našel zpoza branky v brankovišti volnou hůl Martina Lojka, před kterým zívala prázdná klec. Obránce Ocelářů ihned vypálil, ale jeho zakončení brankou nekončí. Salfický po něm máchnul lapačkou a k překvapení 8422 diváků chytá!
51:51
Hostující tým se dostal do ofsajdu, a tak se po přerušení hry vhazuje ve střední třetině.
51:32
Na druhé straně si dobře poradil brankář Salfický s prudkým pokusem od levého mantinelu, který chytá do lapačky.
51:04
Buchtele se dostal z pravé strany do dobré pozice, kterou zkoušel proměnit střelou švihem. Ta bohužel pro něj končí na bránícím hráči Třince.
50:14
Polanský se pokoušel uvolnit nahrávkou o mantinel, jenže neuspěl a do útoku šli domácí. Z pravé strany se před Hamerlíka dostal Zohorna, jenže ve velké šanci pálí nad branku.
48:55
Třinec sice neodehrál vůbec špatnou přesilovku, jenže ta právě teď končí. Hraje se pět na pět.
48:01
Odražený puk v útočné třetině Ocelářů posílal do braky Adamský, jenže Salfický na ránu z těžkého úhlu dokázal reagovat a vyráží.
47:29
Marušák vyhazuje pohotově bekhendem, a tak mají domácí chvíli na vystřídání.
46:55
Kočí následně od modré napálil pouze blokujícího hráče a útočník Růžička šel do brejku. Marek Ďaloga jej zahákoval, a tak tu máme výhodu přesilovky pro Třinec.
46:42
Bartekovu ránu z pravé strany Hamerlík pouze vyrazil, jenže bohužel pro domácí nikdo v jejich dresu nebyl blízko k možné dorážce.
46:20
Po vhazování v útočné třetině byl ve velké šanci Daniel Rákos, ale ten jako by byl překvapen svou příležitostí pálí z velmi dobré pozice mimo Salfického klec!
46:17
Další nebezpečné zakončení z pravé strany si v době vypršení trestu připravil Polanský, ale Salfický puk udržel. Po odpískání poslal jeden z hostí puk do sítě, ale branka logicky platit nemůže.
45:30
Další velký závar v útočném pásmu Ocelářů. Polanského nahrávku za brankou zkoušel Růžička proměnit ve snižující trefu, jenže Salfický se dostal k pravé tyči bleskurychle a vyrazil.
44:34
Obrovskou šanci měl po nahrávce Martina Růžička zpoza branky zcela volný zadák Jakub Kania. Ten však z hranice brankoviště pálí mimo Salfického klec!
44:16
Tomáš Rolinek dostává dvě minuty za podražení. Třinec si tak opět zahraje přesilovou hru, ve které se dnes prosadil již dvakrát.
44:08
Na Hamerlíka to zkusil od modré Gawryletz a nepříjemnou ránu musel hostující brankář vyrazit do rohu kluziště.
43:29
Bartek se nechal u mantinelu snadno obrat o puk Polanským a může být rád, že střela Erika Hrni z následného brejku končí nad Salfického brankou.
42:44
A v ní se domácí hráči téměř ihned prosazují a berou si zpět dvoubrankové vedení. TOMÁŠ NOSEK dobře zapracoval na pravé straně útočeného pásma, vyjel mezi kruhy a parádně trefuje pravý horní roh hostující klece. Hamerlík se sice hodně snažil, ale na chirurgicky přesnou ránu domácího mladíka nestačil. Asistence: Jiří Marušák a Tomáš Zohorna.
42:13
Následně uvidíme přesilovku HC ČSOB Pojišťovny Pardubice. Za podražení je totiž vyloučen hostující forvard Daniel Rákos.
41:17
Hosté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné branky. Domácích byl v rohu kluziště moc a hosté to nekompromisně trestají druhou využitou přesilovkou večera. Salfický ještě ránu volného Adamského dokázal vyrazit, jenže pouze pro TOMÁŠE KLOUČKA, který prázdnou branku snad ani nemohl minout. Asistence: Martin Adamský a Jiří Polanský.
40:25
Hostující Růžička posunul puk v útoku pro Rotha, který jej pěkně trefil ze vzduchu, ale branku netrefil. Třinec zůstává u puku.
40:01
Třetí třetinu začne Třinec s výhodou přesilovky v zádech, Tu bude hrát po faulu Endála ještě skoro celé dvě minuty.
Ve druhé třetině byl k vidění o poznání slabší hokej a branky se ČEZ Arena nedočkala. Domácí tým byl o něco aktivnější, ale opět nevyužil dobré příležitost přesilovek, a tak se neprosadil. Třinec vypálil na Salfického pouze čtyřikrát a ani on se snížení nedočkal. O osudu utkání tak rozhodne třetí třetina, která pravděpodobně začne v 19:51.
40:00
39:54
Třetina se přesto dohraje v útočném pásmu domácích.
39:35
Následně si hosté zahrají přesilovou hru. Lukáš Endál totiž na levé straně kluziště zahákoval unikajícího hráče Ocelářů, a tak je spravedlivě vyloučen.
39:02
Těžkou nahrávku vzduchem Peterek sice hokejkou ztlumil, jenže puk mu od ní letí na zadní mantinel. Nadějný brejk hostí tak končí velmi brzy.
38:13
Rychlou individuální akci proměnil za útočnou modrou Jan Buchtele v prudkou ránu, která však naštěstí pro hosty letí mimo Hamerlíkovu klec.
37:32
Cetkovského bombu ze středního pásma poslal vyrážečkou Hamerlík do pravé strany, odkud následně pálil i Bartek. Jeho ránu brankář Ocelářů vytěsnil betony mimo.
36:47
Adamský v mezikruží místo střely zlomil hokejku, a tak šel do útoku tým Miloše Řihy. Z levé strany najíždějící Nosek se ale do zakončení neprosadil.
36:22
Peterek si krásně prohodil domácího obránce a najednou se dostal za všechny hráče Pardubic. Sám před Salfickým sice měl dost času, ale sil už pravděpodobně méně, a tak zakončil bekhendem. Domácí brankář si připisuje v přímém souboji proti hostujícímu útočníkovi důležitý zákrok.
35:52
A ani Radilovo zakončení z pravé strany nekončí brankou. Nepřesnou ránu Hamerlík pro jistotu vyrazil na zadní mantinel.
35:21
Do slušné šance se posléze dostal Jan Buchtele, jenže bekhendem sám před Hamerlíkem pálí vysoko nad.
34:36
Květoň na Peterka, který jej poté hledal nahrávkou z levé strany v brankovišti. Bohužel pro hosty to však nebylo přesné, a tak ani Salfický zasahovat nemusí.
33:36
Radek Bonk zkusil stejně jako před pár vteřinami objet domácí klec a následně bleskurychle zasunout za Salfického. Tentokrát jeho zakončení končí na připraveném betonu brankáře Pardubic.
33:23
A střelu Tomáše Zohorny tečuje jeden z hostujících beků do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po pravici Petera Hamerlíka.
33:03
Následně se k zakončení dostal z levé strany Jan Starý, jenže střelu nasměřoval pouze do výstroje připraveného brankáře Ocelářů.
32:44
Rolinek dobře napadal Zíba, a tak se k ráně z pravé strany dostal Gawryletz. Slabá rána končí mimo hostující klec.
32:15
Pardubický tým se následně provinil ofsajdem, po kterém se bude vhazovat ve střední třetině.
31:30
Hostující brejk zkoušel Radek Bonk po objetí branky zasunout za Salfického, ale to se mu těsně nepovedlo, když hokejku nedokázal ideálně nasměrovat.
31:11
Cetkovský důrazem vybojoval kotouč pro Barteka, jehžo rána z otočky končí na blokujícím obránci Třince.
30:41
Třinec se následně osvobozuje vyhozením puku na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Hamerlíkem.
30:14
Zohorna z levé strany centroval před branku na Semoráda, ale ten těsně nedosáhl. Brejk Ocelářů nahrával Hrňa na Orsavu, jenže ani on se zakončení nedočkal.
29:42
Ďalogova akce skončila v útočném pásmu Pardubic střelou Starého, kterou ještě zkoušel dorazit Rolinek, jenže Hamerlík si puk pod svou lapačkou pohlídal.
28:05
Žalostná přesilovka Pardubic končí a ani Buchtele, který pálil pár sekund po ní neuspěl. Třinec podnikl rychlý brejk, ale ten bohužel pro hosty také nevyšel.
27:35
Vašíček vyhozený puk v útočné třetině nezastavil, a tak budou muset domácí začít znovu ze středního pásma.
27:23
Následně se Pardubice dostávají do ofsajdového postavení, a tak se vhazuje ve středním pásmu.
27:01
Další ránu si přichystal Kočí, jenže ten pálí opět do Hamerlíka, od kterého se puk dostává do středního pásma.
26:35
Bartek našel zpoza branky sjíždějícího Benák, ale ten vyprášil pouze Hamerlíkovu výstroj. Hosté následně vyhazují.
26:05
Ihned po vhazování tu máme další trest pro hosty z Třince. Za sekání je vyloučen zadák Tomáš Klouček, a tak je před domácími velká šance ke zvýšení náskoku.
26:02
Pardubický tým bude mít opět výhodu přesilové hry. Václav Varaďa totiž dostává dvě minuty za hákování.
25:33
Tomáš Nosek pěkně připravil puk v útočné třetině pro Zohornu, který ale z levé strany pálí pouze do připraveného Hamerlíka.
25:13
Třinec zatím Salfického ve druhé části moc nevyzkoušela a šanci nebude mít ani teď. Zagrapan je po nahrávce z pravé strany v ofsajdu.
24:24
A znovu to byl domácí technik Kousal, který zpoza branky zkoušel procpat puk za sedícího Hamerlíka. Ten jeho pokus vyrazil na modrou pro Vašíčka, jenže tomu střela vůbec nesedla.
23:57
Ke slušnému sólu našlápl Robert Kousal, který se dostal středem hřiště až před Hamerlíka, jehož výstroj posléze nastřeluje.
23:40
Hamerlík však zasahovat nakonec nemusel, a tak již jsou hráči Třince po pár vteřinách v plném počtu.
23:00
Změnit to zkoušel střelou z pravé strany Václav Benák, jenže ani on z pravé strany brank netrefil. Přesto Pardubice drží útočnou třetinu.
22:39
A vhazovat se tam bude znovu po ofsajdu Martina Barteka na levé straně kluziště. Přesilovka Pardubic zatím povedená rozhodně není.
22:23
Kočí z levé strany nahrával na Barteka, jenže ten těžkou přihrávku nezpracoval, a tak se puk kontaktu dostává do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.
21:53
Hosté už alespoň ve čtyřech mužích šli do útoku, který však Adamský pouze nahodil na zadní mantinel. K dalšímu zakončení se parta trenéra Josefa Turka nedostala.
21:35
Šest vteřin si Pardubice zahrají dvojnásobnou přesilovku. Jan Peterek totiž vidí za hákování dvě minuty.
21:04
Tlak domácích v útočném pásmu zastavil až špatnou nahrávkou Buchtele a Růžička II mohl do brejku. Neměl však ideální rychlost, a tak pálil hned za kruhy. Salfický si jeho ránu pohlídal a rychle rozehrává.
20:20
Hostující Růžička nevyhodil jednoduchý kotouč v vlastního pásma, a tak mohl zakončovat Buchtele. Jeho pokus však končí zhruba dva metry mimo Hamerlíkovu klec.
20:01
Devatenáct vteřin z první třetiny bylo odehráno bez šancí, a tak může ihned začít po změně stav třetina druhá.
Máme za sebou první část, ve které šel sice do bleskového vedení Třinec, který využil přesilovku zásluhou Varadi. Jenže domácí to nepoložilo a po brankách Buchteleho a Ďalogy už to bylo 2:1. Povedený obrat domácích korunoval třetí brankou znovu Buchtele, a tak vede tým Miloše Říhy po první třetině o dvě branky. Druhá část, která bude odehrána z devatenácti sekundovým přesčasem začne pravděpodobně v 18:59.
19:41
Daniel Rákos dostává dvě minuty za sekání. Pardubický tým zahájí druhou část přesilovkou.
19:41
V hledišti teď jeden z fandů upadl k zemi a celá ČEZ Arena netrpělivě čekala na výsledek. Mladá žena je po chvíli odvedena do zámezí, a tak doufáme, že vše dopadne dobře. První třetina je předčasně ukončena. Zbylých devatenáct vteřin bude dohráno po pauze.
19:33
Po chybě domácích ve vlastní třetině zakončoval z levé strany Daniel Rákos. Táhlá rána hostujcího útočníka končí v Salfického lapačce.
19:15
Pozornost Petera Hamerlíka zkusil ze střední třetiny Marušák, ale brankáře hostů nepřekvapil. Ten letící projektil chytá do výstroje.
18:29
To však netrvalo dlouho a útočil znovu Třinec. Tentokrát to zkusil individuálně Martin Růžička II, jenže jeho pokus po teči končí v ochranné síti.
18:08
Píša skvěle zastavil rozjetého Polanského, který ho zkusil obehrát stahovačkou. To se však hostujícímu hráči nepovedlo, a tak hrají domácí.
17:15
Pro hosty tu byla možnost nadějného brejku, jenže to by musel Rákos od mantinelu posunout puk do středu hřiště na Peterka. Bývalý hokejista Pardubic ale nahrát nedokázal, když po kolizi s Kočím dostává puk do zámezí.
16:43
Třinec již hraje v plném počtu a zásluhou Zíba se dostal i do zakončení. Pokus od modré Salfický vidí a lapačkou chytá.
15:54
Zpoza branky odražený puk dostal do parádní pozice Barteka, jenže ten neuvěřitelně nedává, když končí na skvělé lapačce Petera Hamerlíka. Ten již v brankovišti ležel a jeho šance na úspěch byly malé.
15:44
Rákos nedokázal po zblokované ráně Benáka vyhodit, a tak pálil Kočí. Tečovaný pokus doskákal do lapačky připraveného brankáře Ocelářů.
15:17
O pár vteřin později už tu byl na pravé straně Endál s další šancí Pardubic. Táhlá rána končí po zákroku Hamerlíka v ochranné síti.
15:01
Kania v rohu vlastní třetiny vybojoval puk pro útočníka Růžičku, který vyhazuje.
14:34
Hamerlík zatím zasahovat nemusel a ani teď se nic nestane. Domácí hráče zastavuje ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
14:17
Přesilovka pro domácí tým. Martin Lojek dostává dvě minuty za sekání.
13:45
Na straně druhé nejprve neuspěl svou stahovačkou Květoň, ale poté úž se hostům zakončit podařilo. Z levé strany to zkoušel člen třetího útoku Ocelářů, ale Salfický chytá.
13:24
Další šanci Pardubic měl ranou z pravé strany Zohorna, Hamerlík vyrazil lapačkou vedle své branky.
12:44
Peter Hamerlík si poradil i tentokrát, když jej zaměstnal střelou bekhendem Marek Ďaloga. Brankář Třince pohotově vyráží betonem mimo.
12:15
Píšovu ránu tečoval Buchtele, ale Hamerlík si díky slabé razanci poradil a chytá. Následně se vhazuje po jeho levici.
12:09
Třinec domácím nestačí a znovu mohl inkasovat. Robert Kousal se zbavil za brankou protihráče a po vjezdu před ní dokonce zakončil. Hamerlík si z jeho pokusem poradil a chytá jej do výstroje.
11:46
Slušnou šanci teď měl po nádherné nahrávce Somíka z levé strany jeho kolega Bartek. Ten však bohužel pro domácí na puk těsně nedosáhl.
11:06
Pobyt domácích v útočné třetiny skončil bez zakončení, a tak tu byl na druhé straně i Třinec. Polanského tečovaná rána končí na připraveném betonu brankáře Salfického.
09:40
Jak již bylo nastíněno, hosté mění brankáře. Šimona Hrubce nahradí Peter Hamerlík.
09:40
Domácí hurikán pokračuje a brankář Hrubec odjíždí na střídačku, 3:1! Podobná trefa, jako ta první byla k vidění i teď. Lukáš Radil našel zpoza branky mezi kruhy volného JANA BUCHTELEHO, jehož letící projektil končí možná trochu překvapivě až v síti. Hrubec kotouč neviděl, a tak znovu kapituluje. Asistence: Lukáš Radil
09:02
Třinec měl výhodu přečíslení tří na dva, jenže to končí bez zakončení. Orsava příliš dlouho přemýšlel jak s ním naloží, až mu do jeho nahrávky skočil jeden z domácích beků.
08:33
Bartekovo skvělé napadání hostující rozehrávky dostalo k puku Cetkovského, ten opět našel prvně jmenovaného útočníka, který z otočky zkoušel pálit, ale jeho slabý projektil končí po teči na připraveném brankáři hostí.
07:40
Euforie v ČEZ Areně se zvedá na maximum, domácí bleskově otáčejí stav a vedou 2:1! MAREK ĎALOGA se dostal k puku u levého mantinelu a když měl dostatek prostoru před sebou, tak se s ničím nemazal a namířil si to k zakončení. To se mu povedlo, když nachytal brankáře Hrubce střelou k levé tyči. Asistence: Tomáš Rolinek.
07:03
Máme tu vyrovnávací trefu na 1:1! Zasloužil se o ní po nahrávce Roberta Kousala zpoza branky jeho kolega z útočné formace JAN BUCHTELE, který přízemním pokusem z mezikruží prostřeluje překvapeného Šimona Hrubce. Asistence: Robert Kousal a Jiří Vašíček.
06:08
Kaniovo nahození do třetiny zkoušel u levé tyče Salfického klece dostat za jeho záda Orsava. Domácí brankář si ale hostujícího útočníka pohlídal a vyráží.
05:18
Své zaváhání, které skončilo trestem zkoušel ihned po návratu napravit Cetkovský, ale z pravé strany mířil pouze do Hrubce, který skvěle vyrazil pohotovým betonem.
05:08
Nyní již domácí hrají v plném počtu.
04:41
Hostům sice pokračovala přesilovka, ale domácím se povedlo v krátkém sledu dvakrát úspěšně vyhodit.
03:51
To však hosty mrzet nemusí, jelikož se následně dostávají do vedení 1:0! Přesilovka je využita velmi rychle, když sice po nacvičené akci pálil z levé strany útočník Růžička jen do tyče, ale skákající projektil dostal do sítě až VÁCLAV VARAĎA. Asistence: Martin Růžička II, Vladimír Roth.
03:40
Skvělý Salfický zasahuje proti prudké ráně Lukáše Zíba pravým betonem.
03:08
Bonk sice v útočném pásmu ztratil puk, jenže Cetkovský k domácí smůle vyhodil puk do zámezí. To znamená dvě minuty pro domácího útočníka. A velmi dlouhý výhoda hostí v přesilovce 5/3.
02:58
Přesilovka pro Třinec. Jiří Marušák dostává dvě minuty za hákování.
02:14
Ten byl sice zakončen, ale Hrubec si poradil, a tak útočil Třinec. Na Salfického pálil z pravé strany Tomáš Klimenta, jenže ani jeho táhlá rána domácího brankáře nepřekvapila.
01:56
Hostům nevyšel průnik do útočného pásma, a tak po nahrávce od Salfického rozjede útok Ďaloga.
00:33
Na straně druhé tu byla první šance Pardubic. Tu připravil pro Somíka z rohu kluziště Bartek, jenže brankář Hrubec skvěle vyráží betonem!
00:09
Hned v úvodu se tým Ocelářů dostal do útočného pásma po efektní nahrávce Varadi na Martina Růžičku II, ten však stál v ofsajdu.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička I) – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Hudec – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Endál, Rolinek, Starý – Nosek, Zohorna, Semorád.

Manažer: Miloš Říha Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Kania, Ovčačík, Zíb, Lojek, Klouček – Růžička II, Bonk, Varaďa – Květoň, Rákos, Peterek – Klimenta, Polanský, Adamský – Hrňa, Zagrapan, Orsava.

Trenéři: Josef Turek a Pavel Janků

Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Jindra, Skopal.
Pardubice na tom jsou o poznání hůře. Nedělní velmi důležité utkání skončilo pro tým manažera Miloše Říhy navzdory slibnému vedení 2:0 špatně a z Liberce odjel aktuální mistr bez bodu. To v praxi znamená, že případná ztráta v dnešní dohrávce pošle možný postup do předkola play off už jen do teoretické roviny. Poslední vzájemný duel skončil v Třinci na začátku prosince jasně pro domácí (8:4), jenže souboj po posledním souboji v ČEZ Areně zůstaly body doma za výhru 5:4.
Hosté z Třince přijíždějí v pozici čtvrtého týmu Tipsport extraligy, který ale v posledních dvou duelech prohrál, a tak pomalu ztrácí kontakt s elitní trojkou. Ztráta šesti bodů se však v dnešní dohrávce 40. kola může smrsknout na tři. Svěřenci Josefa Turka v posledním klání prohráli i přes vydatnou pomoc rekordmana Martina Růžičky se Zlínem 4:2.
Pěkný podvečer z Pardubic! V ČEZ Areně vyzve HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hosty HC Oceláře Třinec.