Do utkání vstoupili lépe domácí a ujali se vedení po brance Pletky, Třinci se ale podařilo ještě v první třetině vyrovnat zásluhou Adamského. Indiáni nepolevili a v ostřejší druhé třetině s řadou vyloučení na obou stranách se dokázali opět dostat do jednobrankového náskoku. Dvojnásobnou přesilovku využil opět Václav Pletka. Hosté však dokázali ve třetí části vyrovnat po úniku Jiřího Polanského.

Stejný hráč pak zaznamenal díky svému důrazu i vítěznou branku v prodloužení, kterou rozhodl o druhém bodu pro Oceláře. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek týdne.
Prodloužení nakonec moc dlouho netrvalo. Velikou šanci měl na jedné straně Václav Pletka, ale neuspěl a vzápětí se prosadili hosté. Třinec si tak veze z první Plzně dva body. Domácím zůstal jediný, přestože v zápase neprohrávali.
61:53
Třinec právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Pletka mohl na jedné straně zkompletovat hattrick a rozhodnout, místo toho se ale radují hosté. Svoboda dokázal skvělým zákrokem na brankové čáře udržet kotouč proti střele jednoho ze třineckých hráčů, ale na dorážku JIŘÍHO POLANSKÉHO už dosáhnout nemohl. Asistence: Martin Adamský.
61:34
Kašpařík poslal do úniku Václava Pletku, který zkusil bez kličky vystřelit, ale neuspěl.
61:07
Vlasákova přihrávka na Růžičku neprošla.
60:26
Gulaš získal pro domácí útočné pásmo, Třinec ale rychle vyhazuje do střední třetiny.
60:01
Plzni se nepodařilo ve třetí třetině udržet těsný náskok, když se za hosty prosadil po samostatném úniku Jiří Polanský. V podobné situaci se po chvíli ocitl i Martin Adamský, který ale nebyl v zakončení dostatečně přesný, a utkání tak po šedesáti minutách za stavu 2:2 dospělo do prodloužení.
60:00
59:37
Straku odzbrojil ve třineckém pásmu Zíb.
58:51
Oceláři rozehrávají útok opatrně, nikdo už nechce udělat chybu, která by mohla rozhodnout o zápasu.
58:29
Vlasák se Strakou si nerozuměli a puk znovu získali hosté poměrně lacino.
58:05
Květoň nahodil puk až od levého mantinelu, Svoboda měl ale v brankovišti klid a v pohodě chytá. Hosté se ale drží v útočné třetině.
57:46
A další zakázané uvolnění, tentokrát po důležitém obranném zákroku v předbrankovém prostoru.
57:17
Icing Plzně.
56:36
Adamský mohl rozhodnout, sám se dostal do nájezdu a bekhendem chtěl poslat puk za Svobodu, ten už byl roztažený na zemi, třinecký útočník ale minul branku!
56:13
Souboj o puk svedl Hollweg, který jej sice dostal z pásma, ale zase jen na hole soupeřů.
55:31
Balej nahazoval bekhendem puk na branku, ten mu ale poskočil a následně vysoko přeletěl Hrubcovu branku.
54:43
Svoboda jen vyrazil střelu Adamského od hrazení a Peterek už se dral po odraženém kotouči, byl ale odstaven obráncem a plzeňský brankář kotouč včas ukryl před jeho holí.
54:19
Ovčačík nepříjemnou střelou překvapil Svobodu, kterému puk vypadl, plzeňský gólman měl ale čas jej najít a pokrýt, protože hráči před jeho brankou se věnovali vzájemnému souboji.
53:42
Dlouhá nahrávka na Lva nebyla přesná, puk mají zase Oceláři.
53:01
Hosté jsou po gólu aktivnější, i když před chvílí měl šanci na vstřelení gólu Straka.
52:11
Ve velké šanci byl Martin Růžička, který se dostal opět za posledního obránce a bekhendovou kličkou chtěl překonat Svobodu, ten ale puk vyrazil!
51:19
Balej našel na šířku hřiště Pletku, ten jen nahazuje.
50:40

Je opět srovnáno a uvidíme dramatickou koncovku třetí třetiny! Druhý gól Třince vsítil po rychlém úniku, při kterém byl dokonce faulován, JIŘÍ POLANSKÝ, který přejel před Svobodou na forhend a vyrovnal na 2:2!
Asistence: Martin Adamský.
50:25
Teď nepovedené nahrávka opět projela až k plzeňskému gólmanovi, který už ani neměl komu puk rozehrát, a tak jej zase přikryl na ledě a počkal na hvizd rozhodčích.
49:53
To se jim sice nepodařilo, ale zůstali u kotouče. Ten nakonec nastřelili ze střední třetiny na Svobodu, který jej raději pokryl a bude se tedy vhazovat.
49:18
Straka přišel o puk a hosté teď mají šanci rozjet útok do rozhozené obrany.
48:18
Adamský se po hezký souhře dostal do střely ze své oblíbené pozice na levém křídle, jeho střelu pod horní tyčku ale Svoboda vytáhl!
47:49
Na druhé straně hřiště se ale píská, Kovář je sice přesvědčen, že o ofsajd nešlo, ale to mu není nic platné.
47:09
Peterek se ukličkoval na modré čáře, ofsajd to sice nakonec nebyl, ale s pukem se do útočné třetiny také nedostal.
46:52
Z jednoduchého nahození Hollwega se nakonec vyklubala šance pro Mozíka, jehož další střelu od modré chytá Hrubec do lapačky.
46:22
Domácí v plném počtu. Hosty navíc po Zíbově chybě zastavuje ofsajd a modrobílí tak po oslabení můžou vystřídat.
45:50
Peterek promarnil velkou šanci! Po zpětné nahrávce z rohu hřiště se ocitl zcela sám před Svobodou, ale svoji střelu neumístil přesně!
45:41
45:24
Hezká kombinace po obvodu pásma, nahrávka mířila na Vlasáka, ale těsně před ním puk srazil jeden z obránců!
45:18
Teď už Hrubec puk drží a bude se vhazovat před jeho brankou.
45:10
Na druhé straně střílel od modré čáry Mozík a Hrubec měl co dělat, aby jeho střelu aspoň vyrazil.
44:31
Zíb zachytil puk ještě na modré a tvrdou ranou prověřil Svobodu!
44:22
Straka poslal přízemní střílenou nahrávku na Pletku, který puk tečoval před Hrubcem, ale ten si i tak poradil. Vzápětí Hanzlík (PLZ) podrazil protihráče a je vyloučen.
43:45
Oceláři hned vyhazují a Svoboda navíc trochu podcenil kotouč, takže jej i v útočném pásmu dojel hostující hráč.
43:41
Je tu přesilová hra pro domácí tým. Za nedovolené bránění byl vyloučen Orsava (TRI).
43:22
Zíb od modré tvrdě pálil, ale tentokrát jeho střelu zablokoval Hollweg.
43:16
Buly před Svobodou se bude opakovat, domácí hráč byl vykázán.
42:47
Růžička teď nevymýšlel nic složitého a zkusil tvrdou střelou překonat Svobodu, minul ale jeho branku, i když ne o moc. Stadion jen zahučel.
42:12
Svoboda si musel povyjet aby přikryl puk, který zůstal mezi bruslemi hráčům, kteří sváděli souboj před jeho brankovištěm.
41:43
Straka vjel do pásma a nechal puk Vlasákovi, ten naznačil střelu a znovu hledal Straku, který se mezitím vydal k brance, jeho nahrávku ale zachytil Zíb.
41:28
Teď zase byli v útoku Škodováci, zablokovaná střela však skončila v síti vysoko za brankou Třince. Bude se vhazovat po pravé ruce gólmana Hrubce.
40:51
Varaďa si po vyjetí od hrazení dělal prostor na střelu, Svoboda ale jeho pokus betonem nasměroval do rohu hřiště.
40:27
Domácí hned v úvodním střídání pořádně zatopili pod kotlem a Hrubec se musel v brankoviště hodně otáčet!
40:01
Hráči nastupují na led, třetí třetina tak za malou chvíli bude moci začít.
Máme za sebou už 40 minut. Třetí branku zápasu přidal při přesilové hře pěti proti třem Václav Pletka, pro kterého to byl už druhý gól v zápase. Hosté měli také možnost hrát v dvojnásobné početní výhodě, jenže o tu je nedisciplinovaností připravil Martin Růžička, který se nechal hloupě vyloučit. Do závěrečné třetiny tak jdou s těsným vedením domácí Škodováci.
40:00
39:45
Frolo si počkal na odražený kotouč a míří s ním za bránu, kde v klidu dohraje třetinu.
39:04
Hostům se teď sice podařilo uzavřít domácí hráče v obranném pásmu, ale finální přihrávka jim nevyšla.
38:40
Svoboda si musel dávat pozor proti nahození z rohu, nechal ale beton nalepený na tyči a puk přikryl i rukavicí.
37:49
Růžička přihrávkou brankovištěm našel na druhé straně Adamského, ten ale v šanci minul!
37:19
Oceláři mají šanci opět v závěru třetiny vyrovnat. Na trestnou míří Gulaš (PLZ).
36:32
Gulaš naznačil střelu a prudce zabrzdil, puk předal Strakovi, ten s ním ale dojel za branku, kde byli dva protihráči.
35:51
Klimenta se sice hodně snažil udržet zadní nohu před modrou čárou, rozhodčí ale i tak pískají ofsajd Třince.
35:17
Hollweg protečoval puk do pásma, tam jej ale sebral Zíb a posílá jej na své útočníky.
34:26
Květoň nadělal velké problémy Frolovi, když dvakrát vystihl jeho rozehrávku, ani jednou mu ale puk nezůstal na holi.
34:08
Po návratu Květoně se Gulaš pokusil o akrobatické zakončení v pádu zády k brance a málem Hrubce překvapil, hosté vyhazují na icing.
33:54
St.Pierrova střela byla sražena a kanadský bek už musí myslet na Květoně, který se pomalu vrací na led.
33:19
Hosté vyhazují ke Svobodovi.
32:33
Plzeň právě vstřelila branku!

Hrubec sice předvedl parádní zákrok proti Vlasákově střele z levé strany, ale nedokázal puk pokrýt, nepomohli mu ani obránci a VÁCLAV PLETKA doslova dotlačil do branky druhý gól!
Asistence: Tomáš Vlasák, Jiří Hanzlík.
32:20
Krásná sehrávka na Pletku ale puk nekončí v brance!
31:57
Oceláři ale vyhrávají buly a hned vyhazují.
31:55
Květoň (TRI) následuje Varaďu na trestnou a hosté jdou do tří!
31:36
Varaďa (TRI) vyloučen za sekání.
31:29
Růžička se přehnal kolem dezorientovaného Jeřábka a už se cpal do zakončení, plzeňský bek jej na poslední chvíli drobnou sekerou do hole rozhodil a Svoboda trošku krkolomně udržel puk před brankovou čarou!
31:18
Snaha Ocelářů o rychlý protiútok končí zakázaným uvolněním.
30:34
Puk se dostal od mantinelu do středu na Jakuba Lva, který se otočil a střílel, trefil jen brusle prvního obránce.
30:07
Hosté v plném počtu. Po delší době je na ledě 10 hráčů do pole.
29:46
Domácí teď už hrají přesilovou hru, ke střele se dostal Straka, ale minul.
29:30
Balej bojuje za brankou o puk s přesilou a nakonec jej posílá na Hanzlíka, jehož střelu zastavuje opět Hrubec.
28:41
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Hollweg už neudržel puk v útočném pásmu, ale aspoň jej poslal zpět a střídá.
28:16
A Hrubec musel nakonec pokrýt puk, který se k němu odrazil od zadního mantinelu po střele jednoho z domácích hráčů.
28:01
Hloupý faul předvedl Martin Růžička (TRI), který nesmyslně osekával Straku a připravuje svůj tým o výhodu.
27:56
Svoboda vyborně zasáhl proti Růžičkovi.
27:29
Domácí budou znovu hrát ve třech. Dvořák (PLZ) podle rozhodčích při napadání hákoval a následně se dostal do potyčky s Hrabalem (TRI). Na trestné sedí oba, na té domácí navíc i Lev. Dvořák vyfasoval 2+2+10.
26:54
Květoň zkusil sám zavézt puk do pásma, ale byl sražen a o kotouč přišel. Ten logicky míří až k Hrubcovi.
26:33
Domácí hrají ve čtyřech, hra je navíc přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
26:05
Hanzlík dělovkou po vyhrané buly vyhazuje puk tak daleko, jak to jen jde.
26:02
Domácí budou hrát téměř půl minuty ve třech! Za sekání byl vyloučen Mozík (PLZ).
25:50
Zíbova dělovka od modré byla tečována, naštěstí pro Svobodu mimo branku Plzně.
25:18
Ryan Hollweg předvedl zámořský důraz a narazil na mantinel Galvase. Ten zůstal sice ležet, ale podle rozhodčích šlo o čistý hit. Hra je přerušena, ale Galvas bude v pořádku a po vlastních odjíždí na střídačku.
25:05
Domácím se v oslabení daří, hosté hrají znovu bez puku.
24:47
Opět se do zakončení dostal Straka a tentokrát měla jeho střela větší razanci, i tak si ale gólman Třince bez problémů poradil.
24:31
Dvořák (PLZ) vyloučen po srážce s Rákosem, třinecký hráč potrestán nebyl. Následuje tedy první početní výhoda Ocelářů.
24:14
Orsava v tutové šanci, puk měl ale na bekhendu a v dobré příležitosti úplně minul plzeňskou branku!
23:30
Gulaš rychle předal puk Strakovi a ten nezvykle už nehledal dalšího spoluhráče a střílel, Hrubec ale na jeho střelu viděl a skryl puk na hrudi.
23:12
Icing hostí, hra se stěhuje před Hrubce.
22:29
Nahození Lva hosté přetavili v protiútok, ten dotáhli až za branku domácích, ale pp ostrém souboji o puk přišli.
21:52
Varaďa bekhendem zkusil překvapit Svobodu, ale vůbec netrefil branku.
21:13
Kašpařík se teď zamotal na modré, puk mu zůstal pod bruslemi a rozhodčí nakonec usoudil, že šlo o postavení mimo hru.
20:57
Květoň trefil tyč! Domácí obránci propadli a Květoň zůstal sám mezi kruhy, překonal Svobodu, ale od vedoucí branky ho dělila tyčka!
20:17
Jeřábek zkusil rychlou střelu a té nakonec opravdu moc nechybělo, puk prolétl těsně kolem levé tyče Hrubcovy branky.
20:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě. Ještě před začátkem druhé třetiny si kamery vybírají v hledišti nehrajícího kapitána Daviscupového týmu Navrátila.
Do začátku druhé části zbývají dvě minuty.
První třetina je za námi, viděli jsme zajímavý hokej a dvě branky. První vstřelil domácí Pletka po parádní nahrávce od Jana Kováře, hosté ale v předposlední minutě vyrovnali po akci Martina Adamského, který využil svůj samostatný únik ke vstřelení vyrovnávací branky. Jedinou přesilovou hru hráli domácí, na jejich poměry ale nebyla příliš povedená a ke gólu v ní měli daleko. Oproti první třetině s Kladnem je zde ale výrazný posun.
20:00
19:48
Adam Svoboda si připisuje krátce po sobě druhý zákrok, ani jeden z nich ale nepatřil mezi náročné.
19:28
Frolovi se povedlo přetlačit útočícího hráče a odehrát puk zpět do obranné třetiny Třince.
19:14
Hrubec raději podržel puk, který k němu doletěl až ze středního pásma, bude se tedy ještě vhazovat.
18:18

Je srovnáno! MARTIN ADAMSKÝ se dostal k puku, který vzduchem nahodil Lojek, a svůj samostatný únik proměnil střelou mezi betony Adama Svobody ve vyrovnávací branku!
Asistence: Martin Lojek, Tomáš Klouček..
17:56
Teď hosté kvůli ofsajdu nemohli pokračovat a domácí drží puk a střídají.
17:28
Hrabalovi na modré po vyhrané buly přeskočil puk hokejku a tak Oceláři musí ven z pásma.
16:58
Gulaš mohl jet sám na Hrubce, nechal si ale puk pod bruslemi a nakonec mu bránící hráč puk sebral ještě před zakončením!
16:28
Straka si vyjel do středu hřiště a vystřelil, třinecký brankář jeho střelu vyrazil ramenem a puk končí až v síti nad mantinelem.
15:56
Nejdříve Adamský a po něm Klouček zkoušeli vyzrát na Svobodu střelou od modré a ani jeden z nich k tomu neměl daleko, Svoboda ale i přes špatný výhled obě rány zablokoval.
15:22
Kotouč opustil hřiště po prudké ráně Gulaše, který si převzal puk od Straky, bude se vhazovat ve středním pásmu.
14:56
Zíb byl při rozehrávce napadán Gulašem, ale nenechal se rozhodit.
14:41
Hosté byli v útočném pásmu a tlačili domácí, jeden ze Škodováků ale zůstal po střetu před brankou ležet na ledě a tak rozhodčí přerušili hru.
13:50
Jiří Hanzlík bodyčekem poslal k zemi Varaďu a vysloužil si potlesk diváků.
13:16
Adamský se najednou ocitl sám mezi kruhy, ale střela po nahrávce zpoza branky mu příliš nesedla a trefil jen jednoho z obránců.
12:49
Hosté spěchají zpět pro puk a snaží se o další útok.
12:12
12:05
Hanzlíkova střela prolétla kolem Hrubcovy branky, aniž by o tom gólman Třince vůbec věděl.
11:24
Vlasákovi u modré čáry nezbývalo než nahodit puk, Hrubec si ale věděl rady, odražený kotouč jeho beci posílají do bezpečí.
10:33
Balej zkusil překvapit Hrubce zakončením z ostrého úhlu, třinecký gólman byl ale včas na svém místě.
10:12
Růžička (TRI) hákoval Gulaše a je prvním vyloučeným hráčem zápasu.
10:03
Straka dlouhým pasem našel Gulaše, ten měl puk sice přes ruku, ale i tak rychle vystřelil, místo u tyče už ale nebylo.
09:19
Domácí teď svého soupeře zatlačili a po střele od obránců měl Hrubec štěstí, že tečovaný kotouč nezamířil do jeho branky.
09:00
Zakázané uvolnění Třince.
08:30
Za Svobodou zvonila tyč po střele Klimenty a následně St.Pierre zabránil dorážce puku do vlastní branky tělem!
08:15
Orsava se šikovně protáhl středem hřiště, udělal si kličku do strany a prověřil Svobodu. Ten měl hodně práce, protože střela byla tečována.
07:49
Balej zkrotil ve středním pásmu nepřesnou nahrávku a uklidňuje rozehrávku Škodováků.
07:09
Gulaš byl po nahrávce od Straky v podobné pozici jako Pletka, na rozdíl od něj ale nezvedl puk a Hrubec výborně zasáhl!
06:36
Galvas rozehrával postupný útok Ocelářů, ale nic světoborného nevymyslel, puk už mají modrobílí.
06:06
Zíb zkusil od mantinelu vystřelit kolem nohou obránce, ale trefil jen jeho brusle a poslal puk mimo branku Adama Svobody.
05:16

Domácí jdou do vedení! VÁCLAV PLETKA zůstal ve svém oblíbeném prostoru před brankou a dostal výbornou překvapivou nahrávku od Jana Kováře, kterou přesnou ranou pod břevno proměnil v první gól!
Asistence: Jan Kovář.
04:26
Kovář nastřelil puk jen do obránce a do útoku se vydal Růžička, sám proti dvěma obráncům si ale neporadil, podporu spoluhráčů neměl.
03:54
Milan Gulaš za kruhy dostal odražený puk a střílel, Hrubec musel poprvé opravdu zasahovat, se pokusem plzeňského ostrostřelce ale neměl problém.
03:20
U puku byl poprvé mladý Vlček, který nahodil puk a snažil se jej dojet a vybojovat pro Hollwega, ale obránce nepřetlačil.
02:36
Kašpařík bekhendem hledal před brankou Dvořáka, ale poslal puk moc dopředu a ten jen prolétl před Hrubcem až k hrazení. Tam jej sbírají obránci hostí.
02:01
Domácí obrana teď dobře zapracovala, Škodováci ale při přechodu do útoku puk ztratili.
00:59
Varaďova tvrdá rána z pravého kruhu byla hodně nepřesná, puk zamířil do rohu a po mantinelu až ke třinecké brance.
00:19
Vlasák hned po přejetí modré čáry zkusil první střelu, puk ale bruslemi srazil obránce do rohu.
00:01
Do začátku zápasu zbývá posledních několik minut, na ledě již vidíme rozhodčí dnešního utkání. ČEZ Aréna je zatím ale poloprázdná.
Ocelářům budou chybět již zmiňovaní hráči, k další absenci zřejmě nedošlo. Do branky by se od úvodního vhazování měl postavit Šimon Hrubec.
Nováčkem v sestavě Plzně je Filip Vlček, který doteď působil v první lize v kádru Písku. Uvidíme, jak si povede při extraligové premiéře. Záda Svobodovi bude krýt Jindřich Pacl, gólman úspěšného týmu staršího dorostu Plzně.
Jak můžete vidět při pohledu na dnešní soupisky, domácím bude chybět zkušený obránce Jiří Marušák, který chodí i na přesilové hry. Naopak navrátilcem po zranění je tvrďák Ryan Hollweg.

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Růžička, Mozík, Boháč - Balej, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Holweg, Dvořák, Vlček, Gulaš, Johnson, Pletka

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Kania, Galvas, Ovčačík, Hrabal - Matuš, Peterek, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Květoň, Rákos, Adamský, Hrňa, Hampl

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Horinek, Pešek.
Domácím budou určitě chybět obránce Slovák a útočník Hollweg, mezi zraněnými je od zápasu v Českých Budějovicích i Ondřej Kratěna. Hosté se musejí obejít bez kapitána Radka Bonka a Marka Zagrapana.
Mezi desítkou nejproduktivnějších hráčů ligy bychom našli hned šestici hráčů dnešních soupeřů. Neohroženým vládcem je Martin Růžička, který je zároveň i nejlepším střelcem. Ze Škodováků je na tom nejlépe Milan Gulaš. V TOP 10 je doplňuje Martin Straka, Tomáš Vlasák, Jan Kovář a zraněný Radek Bonk.
Třinec své poslední utkání zvládl lépe, na domácím ledě porazil pražskou Slavii. O osudu zápasu rozhodla také druhá třetina, kterou Oceláři vyhráli 4:1 i bez zraněného Radka Bonka, který nenastoupí ani do zápasu s Plzní. Jenže hra Třince v domácím prostředí a na hřištích soupeře je jako nebe a dudy. Zatímco doma získali Oceláři už 47 bodů, z venkovních kluzišť jich přivezli jen 20 z osmnácti zápasů.
Škodovka v posledním utkání prohrála na ledě Zlína, který přerušil její vítěznou sérii, která před tímto zápasem čítala už osm zápasů. Západočechy srazila do kolen kuriózní situace, kdy domácí vstřelili branku, rozhodčí ale nechali hru pokračovat, načež skóroval Jan Kovář. Následně však videorozhodčí potvrdil původní zásah zlínského Holíka, takže místo toho, aby se indiáni radovali z vedení, rázem prohrávali. Když přidal nešťastný vlastní gól Jiří Marušák, nenašli už modrobílí síly na zvrat.
Dnes budeme sledovat zápas dvou týmů z čela tabulky. HC Škoda Plzeň vévodí ligovému pelotonu už delší dobu a vypracovala si na jeho čele až třináctibodový náskok, v současné chvíli na ni druhý Zlín ztrácí rovných deset bodů. Oceláři jsou o jeden bod zpět a náleží jim třetí pozice. V počtu nastřílených branek jsou na tom dokonce nejlépe ze všech týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.