Pro dnešek je to vše, příště se budu těšit znovu na shledanou.
Nejlepší hráči utkání: Ondřej Roman (Vítkovice), Jaroslav Hlinka (Sparta).
Je tu konec, Sparta bere tři body za výhru, hosté nic. Domácí byli před utkáním favoritem a nakonec také vítězí. Hosté byli ovšem zdatným a pro domácí nepříjemným soupeřem, to platilo první dvě třetiny. V té třetí se povedlo domácím rychle navýšit na 4:2, to soupeře z Ostravy zřejmě zlomilo.
60:00
59:50
Sparta si jde pro výhru...
59:15
Hra je přerušena, následují buly ve středním pásmu.
59:04
Po intervenci hostů v útočné třetině zasahuje jistý Pinc.
58:50
Hosté odvolávají brankáře!
58:35
Oddechový čas pro hosty.
58:35
Pinc kryje lapačkou střelecký pokus hostů, dnes působí jinak velmi klidně.
58:13
Pacovský pálí ihned po buly, Málek ramenem dobrou střelu vyráží nad.
58:11
Icing hostů. Vítkovice působí hodně odevzdaným a rezignovaným dojmem. Překvapí nás v závěru?
57:47
Hosté namazali Rachůnkovi, který jel sám na branku. Domácí křídelník se rozhodl pro ruský blafák, jeho ránu mezi betony ale Málek kryje!
56:20
Klimek zakončuje přečíslení hostů střelou těsně vedle levé tyče.
55:20
A Broš i podruhé sám před brankou, domácíu centru ale není přáno.
55:00
Hovorka vybojoval puk na Broše, který byl zcela sám před brankou, domácí kapitán se nedostal ale ani k zakončení.
53:44
A Málek zasahuje i proti pokusu Sičáka z levé strany.
53:39
Icing hostů.
53:24
Hlinka v obrovské šanci před Málkem, ten s vypětím doslova všech sil odolal! Hosté měli nyní velké štěstí a v zápase tak díky svému brankáři stále žijí...
52:30
Hosté zakládají útok, domácí ale dobře napadají ve středním pásmu.
50:55
Puk v ochranné síti za domácí brankou, vhazuje se v obranném pásmu Sparty.
Dnešní střetnutí sleduje 4 184 diváků.
50:38
Káňa z bezprostřední blízkosti dostal prostor pro střelu, Pinc ale skvělým zákrokem vyráží nad!
50:06
Ton pálí z mezikruží nad!
49:15
Domácí zakládají další útok, hosté působí odevzdaně.
47:26
Pohlednou kombinaci připravila domácí první lajna, Hlinka pálí z levého kruhu mimo.
47:11
Po zásahu Pince následuje komerční pauza.
46:56
Gřegořek pálí nebezpečně od modré, Málek vyráží.
45:28
Třetí třetina zatím patří výhradně domácímu celku. Hosté z Ostravy jsou zřejmě zaskočeni rychlou brankou na 4:2. Pokud dnes ale chtějí bodovat, budou muset svůj výkon výrazně polepšit.
45:02
Broš po průjezdu do pásma míří vedle.
43:44
Nejprve v exhibičním stylu zakončuje obrovskou šanci Pacovský, přihrávku ale pokazil. Ihned poté soupeř neproměňuje hned dvě slibné šance po brejcích.
42:57
Buly před brankou hostů.
42:34
Sparta právě vstřelila branku!

Domácí z kraje třetiny odskakují soupeři, duo Simon - DANIEL PŘIBYL zatlačilo domácí a druhý jmenovaný bekhendem překvapuje Málka zakončením pod břevno! Asistence: Dominik Simon, Ivan Rachůnek.
41:48
Rachůnek se už napřahoval v mezikruží ke golfové ráně, jeden z hostujících beků ale puk tečuje do bezpečí.
41:41
A další icing hostů.
41:32
Brošův bekhendový pokus z mezikruží Málek s obtíži ale přeci jen kryje.
41:03
40:48
Málek zasahuje, vhazuje se po jeho pravici.
40:01
Divočejší druhá třetina končí remízou 2:2. Hosté nejprve z kraje třetiny srovnali, iniciativu na svých holích měla ale převážně domácí Sparta. Ta se také dostala po zásluze do vedení, které jí vystřelil navrátilec Ton. Po sporném snížení hostů se tak jde do kabin za stavu 3:2. Třetí třetina začne cca v 20:17.
40:00
39:30
Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté snižují, branka je uznána i přes mohutné protesty domácího kádru i publika. Pinc podle sudích neměl puk pod kontrolou a RUDOLF HUNA procedil puk za brankovou čáru. Bez asistence.
39:05
A Ton znovu v úniku, tentokrát ale jeho únik s Hlinkou zastavuje obrana hostů.
38:18

PETR TON útočí na rekord! Jiří Burger dělá extra hrubku na vlastní obranné modré, dovoluje totiž puk vypíchnout domácímu hvězdnému útočníkovi, který svižnou střelou mezi betony nedává Málkovi šanci! Bez asistence.
36:40
Hovorka v úniku, hosté ale všemi možnými legálními způsoby domácí torpédo zastavují!
36:14
Pokračuje se ve hře 5 na 4 ve prospěch hostů.
36:14
Souběžně jsou vyloučeni Káňa za podražení, Philipp za simulování.
35:52
Domácí jdou do čtyř, Hunkes vyloučen za hákování.
34:15
Pinc vyráží nebezpečnou ránu hostů z levého kruhu.
33:29
Jánský nebezpečně nahazuje z křídla, Málek vyráží.
32:59
Hosté kompletní.
32:27
Hosté ale brání celý zápas velmi dobře a to platí i nyní.
30:59
Stehlík vyloučen za nedovolené bránění, domácí mohou posílit svůj tlak v přesilovce.
30:27
Krstevově ráně od modré čáry chyběly centimetry, Málek i přes stížený výhled okrajem lapačky vyráží!
29:42
Od modré postupně pálili Pilař se Sičákem, ani jeden se však do prostoru mezi třemi tyčemi netrefili a hosté ubránili tlak domácího týmu.
29:23
A Hlinka to zkoušel znovu, tentokrát z úhlu do vinglu, Málek pozorný.
29:14
Icing hostí.
28:58
Ostravané nebezpečně okupovali prostor okolo branky Pince, ten nakonec ale zasahovat nemusí.
27:52

Ton narýsoval ideální přihrávku na JAROSLAVA HLINKU do předbrankového prostoru a domácí centr nezahálel! Domácí forvard si povyjel do lepší střelecké pozice a bekhendem překonává Málka! Asistence: Petr Ton, Dominik Pacovský.
27:33
Sparťané dlouho bojovali o puk v útočném pásmu, nakonec se píská icing hostů.
26:45
Domácí by potřebovali probudit, dnes jsou s výkonem pozadu. Další útok hostů kryje Pinc.
26:10
A početní výhoda pražského celku není využita. Hosté zasluhují pochvalu, bránili se na výbornou.
25:22
Spartě se přesilovka příliš nedaří, do šancí se hráči s "S" na prsou nedostávají.
24:20
Po nepovedené střele Pilaře hosté vyhazují.
24:10
Roman vyloučen za držení, domácí si zahrají přesilovou hru.
23:39
Puk v ochranné síti za brankou Pince. Následuje vhazování po jeho pravici.
23:15
Ofsajd ostravského celku.
22:55
V tribunách na Spartě to jenom zahučelo po nebezpečném nahození z úhlu, Málek ale se štěstím odolal.
21:44
Hovorka z pravého křídla napřáhl a vystřelil, jeho "dělo" jde ale nad.
20:49

Je srovnáno! Hosté využívají přesilovku a hned z kraje třetiny srovnávají skóre. Burger fantastickou přihrávkou zpoza branky nachází volného MICHALA BARINKU před brankou, který trestá chybu bránícího Pilaře. Asistence: Jiří Burger, Viktor Ujčík.
20:20
Ofsajd Vítkovic.
20:17
Barinka ostře pálí od modré, Pinc nebezpečný pokus vyráží.
20:01
Domácí byli mírně aktivnější a vedou 1:0. Jedinou branku zatím vstřelil Pacovský. Druhá třetina začne cca v 19:22.
20:00
19:36
Za vysokou hůl je vyloučen Broš. Oba kapitáni tak zahřívají trestné lavice.
19:05
A znovu...
18:26
Hostům se ale daří zachytit domácí přechod za modrou a vyhodit.
17:59
Burger vyloučen za sekání, domácí budou dohrávat třetinu v přesilovce.
17:24
17:12
Na druhé straně zasahuje Pinc proti nebezpečnému pokusu Szturce.
16:11
Hlinka nejprve střelou z úhlu ohrozil Málka, dorážka z levého křídla měla být gólová, domácí útočník ale netrefuje!
15:48
Domácí kompletní.
15:25
To Svačina svým pohotovým pokusem z úhlu ano, Pinc ale svůj tým podržel!
14:46
Po delší době se hosté dostali k "něčemu", Kudělka svou střelou od modré však příliš mnoho domácích fanoušků nevyděsil.
13:48
Gřegořek vyloučen za naražení na hrazení.
13:20
Po velmi povedeném Hovorkově hitu na obránce hostů následují buly před Málkem.
12:40
Po nahození ze středu pole chtěl Pinc rozehrát, neměl ale komu a následuje proto buly.
12:05
Simon se nebezpečně obtáčel okolo branky a stihl zakončit, Málek zasahuje.
11:55
Buly v obranné třetině hostů.
11:08
Sudí píská přerušení, bude se vhazovat před Pincem.
10:30
Málek včasně zasahuje proti nepříjemné střele z levého kruhu.
10:24
10:06
Stehlík si nenápadně povyjel zpoza branky do dobré střelecké pozice, míří ale těsně nad!
09:14
Pinc zasahuje lapačkou, tohle byl spíše zahřívací zákrok.
08:30
07:51
Za hákování vyloučen Bahenský.
07:00
Vítkovice po mírném zaváhání v obranné pásmu zakládají útok, o puk však rychle přišly a musí se bránit.
06:19

Holešovičtí jdou do vedení po povedené rychlé akci! Ton z pravého křídla nachází na středu si najíždějícího DOMINIKA PACOVSKÉHO, který střelou přes obránce překonává Málka! Puk zaplul přesně k levé tyči. Asistence: Petr Ton, Jaroslav Hlinka.
05:54
Pacovský nahazuje na branku, puk je ztečován do ochranné sítě.
05:27
Simon vyslal Přibyla do úniku, toho ale presoval dobře se vracející bek hostů a Málek tak může zasahovat s větší pohodou.
04:56
A nyní zasahuje i pozorný Pinc.
04:30
Tenkrát pálí z otočky tvrdě ale nad.
03:58
Sičák prověřil brankáře hostů dvěma po sobě jdoucími ranami do betonů, Málek se musel pořádně otáčet.
03:21
Nahození Jánského před branku Málka nebezpečí nepřineslo, domácí musí založit nový útok.
01:40
Náznak šance pro hosty v brankovišti domácích, Pinc ale zasahuje s klidem.
01:20
Pinc zasahuje proti střele z levého křídla a vyráží puk nad.
00:57
Icing domácích.
00:22
Hlinka prověřuje pozornost Málka z úhlu, ten vyráží.
00:01

HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp, Krstev - Broš, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Ton, Forman, Simon.

HC Vítkovice Steel: Málek - Barinka, Kovář, Kudělka, Rehák, Stehlík, Štencel, Voráček - Káňa, Ujčík, Svačina, Hruška, Huna, Roman, Šedivý, Húževka, Strapáč, Klimek, Szturc, Burger, Bartánus.

Rozhodčí: Hodek, Turčan - Pouzar, Lhotský.
Utkání mezi Spartou a Vítkovicemi začíná 19. února od 18:30 v pražských Holešovicích. Pokud nemůžete na utkání dorazit osobně, sledujte onlajn reportáž a dozvíte se vše potřebné...
A jaká je bilance mezi oběma soupeři, když se hraje v Praze? 15, vítězství Sparty, 5 vítkovických. To je bilance z posledních dvaceti duelů odehraných v Praze. Postavení obou týmů v tabulce a tato statistika napovídá o lehkém favoritovi Spartě. Tým z Ostravy ale po celou sezonu prokazuje bojovného ducha a často velmi kvalitní hokej. Záležet bude pochopitelně i na výkonu domácích, kteří budou chtít konečně zvítězit.
K Vítkovicím. Ostravané se zdatně perou o předkolo play-off. Momentálně okupují desátou příčku, na kontě mají šedesát devět bodů, to při skóre 131:142. Jejich aktuální forma se dá nazvat průměrnou. Z posledních osmi ligových kol tým odešel vítězně čtyřikrát, čtyřikrát byl pochopitelně poražen. Tým, který táhne zkušené duo Ujčík Burger boduje především doma. Z venku přivezly Vítkovice body naposledy 25. ledna, když zvítězili v Třinci 5:4.
Několika slovy o Spartě. Po jedenácti výhrách v řadě přišla domácí porážka s Plzní (2:4), poté následovala reprezentační přestávka. Ta ale Holešovickým dvakrát neprospěla. Všechny tři zápasy po pauze - tedy zápasy ve Zlíně (1:2p), doma se Slávií (2:3p) a naposledy v Litvínově (1:4) Spartě vůbec nevyšly. To tak způsobilo současnou sérii čtyř proher v řadě - z nich brali Pražané alespoň dva body.

V tabulce je tým z hlavního města na páté pozici s osmdesáti body, to při skóre 160:142. Ze čtyřiadvaceti domácích utkání tým vytěžil čtyřicet čtyři bodů, zde panuje skóre 87:65.
Oba celky jsou v hodně odlišných pozicích. Zatímco hráči Sparty mohou být relativně v klidu, protože se nachází v elitní šestce, hosté na desáté příčce bojují o každý bod.
Příjemný dobrý večer s Tipsport extraligou. Úterý 19. února nám přináší klasický souboj dvou týmů napříč republikou - souboj pražské Sparty proti ostravským Vítkovicím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.