Tolik tedy z toho velice povedeného zápasu, u dalších přenosů se budeme těšit na počtenou.
Mnoho šancí, hodně gólů, dvě trestná střílení. Co víc si přát vidět v tomto zápase. Vyrovnaný zápas mohl v prodloužení rozhodnout Klimek, ale trestné střílení neproměnil a Plzeň nekompromisně trestala. Z rychlé akce se prosadil Jan Kovář.
Nejlepší hráči zápasu:

Jiří Burger (Vítkovice)
Martin Straka (Plzeň)
63:19
Plzeň právě vstřelila branku!
Je hotovo, hosté si připisují druhý bod. Výhru zařídil JAN KOVÁŘ, který byl před bránou zcela osamocený. Zpracoval si kotouč na hokejku a dopravil ho do sítě. Vítkovická obrana byla hodně rozhozená. Asistence: Martin Straka, Milan Gulaš.
62:44
Barinka mírně zahákován Mozíkem, ale pískat se už asi nebude.
62:10
Lukáš Klimek mohl rozhodnout o osudu tohotu duelu, ale nájezd provedl hodně bídně. Nepodařilo se ani zakončit, kotouč mu sklouzl z hole a Svoboda proto nemusel zasahovat. Pokračujeme dál v tomto dramatickém zápase.
62:10
I Vítkovice budou mít možnost samostatného nájezdu. Jakub Jeřábek zahákoval Lukáše Klimka a dnes podruhé budeme sledovat trestné střílení!
60:50
Velice svižně začalo prodloužení. Na druhé straně to zkoušel Húževka, Svoboda u levé tyče připraven.
60:18
Hned v úvodu prodloužení se obtočil kolem brány Jakub Jeřábek a mnoho nechybělo. Plzeň mohla vyhrát, Jeřábek trefil boční konstrukci brány.
60:01
Je za námi konec třetí třetiny a výsledek 3:3 zřejmě odpovídá tomu, co jsme mohli sledovat. Remíza je spravedlivá a o bonusovém bodu se rozhodne v prodloužení, případně se můžeme dočkat i nájezdů. Nechme se překvapit, pohledný hokej graduje.

59:16
Straka se snažil najít svého parťáka Vlasáka, před bránou však byl dobře hlídán obránci. Ke střele se nakonec nedostal.
58:59
Už pouze minuta do konce poslední třetiny.
58:32
Vladimír Svačina z dobré palebné pozice malinko pocuchal nervovou soustavou plzeňských fanoušků, ale ti mohou být dnes klidní. Svoboda chytá spolehlivě.
58:21
Postavení mimo hru, provinili se Plzeňští.
58:18
Stehlíkova střela od modré končí hodně vedle Svobodovy svatyně.
57:45
Oba týmy nechtějí rozhodně udělat chybu.
57:27
Času už mnoho nezbývá a zdá se, že půjdeme do prodloužení.
56:48
No, tak to byla velká šance. Ondřej Kratěna zcela osamocen před Šindelářem, ale ukázal také své kvality.
56:21
Vhazování ve středním pásmu.
55:05
Filip Šindelář si po delší době sáhl na puk, jeho pozornost prověřil střelou modré Vojtěch Mozík.
55:01
Přihrávka rukou.
54:58
Nesmí také zapomínat na zadní vrátka. Plzeň má spoustu brejkových hráčů.
54:38
Tvrdá bomba Lukáše Kováře. Domácí obránce si nachystal kotouč na volej a od modré napřáhl, jenže znovu Adam Svoboda dokázal odolat. Vítkovice tlačí a rozhodně nechtějí dostat utkání do prodloužení.
54:29
Icing Plzně, vhazovat se bude u Adama Svobody, dnes jednoznačně klíčového muže Škodovky.
53:44
Od modré pálil Dan Růžička a Šindelář nemusel zasahovat. Před ním byl připraven bek Sloboda. Každičká chyba může v této pasáži utkání rozhodovat.
52:58
Lukáš Klimek bojoval s Jozefem Balejem u mantinelu, úspěšnější byl ještě loni útočník brněnské Komety.
52:27
Opět byl v dobré akci Jan Káňa, který ujížděl ve dvojici s Burgerem. Prvně jmenovaný si položil Svobodu, ale ten se po dlouhé pauze zřejmě už řádně rozchytal. V této sezoně operoval v brankovišti většinou Tukka Rask a poté i Marek Mazanec. Ten je ale jak jistě víte ve stavu zraněných.
52:01
Vhazování se bude po třech vteřinách znovu opakovat.
51:58
Hra je přerušena, kotouč ve středním pásmu.
50:37
Jiří Burger je při velké chuti. Co si tento velezkušený borec dovoluje, to je neskutečné. Opět ukázal svou šikovnost a výborné hokejové myšlení. Pro Vítkovice škoda, protože Húževka nedokázal Svobodu prostřelit. Brankář Indiánu v rychlém sledu pochytal dvě jasné gólové šance soupeře.
50:27
...kde se velice rychle ocitl Káňa a brankář Plzně předvedl výborný zákrok po jeho ostré střele.
50:06
Hraje se před Svobodovou bránou...
49:01
Nahození Marušáka nemohlo Šindeláře ohrozit. Po komerční pauze se bude vhazovat po levici toho brankáře, který většinou kryje záda o mnoho zkušenějšímu Málkovi.
48:18
Teď už se ale Svačina dostal do šance. Svoboda u levé tyče opět připraven. Hraje se v posledních minutách hodně svižných duel.
47:45
Svačina málem vystihl špatnou přihrávku Plzně, mohl jít případně sám na bránu, ale nestalo se tak.
47:16
Na Šindeláře pálil Kovář, ale vše vyřešil Malík.
46:27
A začínáme opět od znova. Kdo dnes na toto utkání přišel nebo ho pozorně sleduje z různých informačních zdrojů, tak nemůže litovat.
45:15
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to byla hokejová paráda. JIŘÍ BURGER se dostal přes tři obránce, natlačil se až před Svobodu, tam si jednou rukou prohodil kotouč na bekhend a šikovně dopravil kotouč do sítě. Dlouho se hosté z vedení neradovali, Vítkovice velice rychle zareagovaly na nepříznivý vývoj tohoto mače. Asistence: Jan Káňa, Peter Húževka.
43:56
Domácí jsou kompletní a nyní jsou na tahu oni, kteří musí dotahovat nepříznivý výsledek. Vůbec poprvé v zápase Ostravští prohrávají.
43:27
6515 diváků sleduje tento zápas mezi Vítkovicemi a Plzní.
43:11
VÁCLAV PLETKA provedl svůj nájezd na výbornou. Prostřelil Šindeláře a Plzeň otáčí vývoj zápasu.
43:11
Malík zahákoval v nájezdu pronikajícího Pletku a pro Vítkovice vzniká nepříjemná situace. Sudí Minář ukazuje trestné střílení.
42:37
Až nyní domácí čtveřice vyhazuje.
42:16
Gulaš vypálil z levého kruhu, ale pouze do obránce Barinky. Ovšem hosté uzavřeli svého soupeře hluboko ve své obranné třetině.
41:37
Plzeň hrála chvíli v šesti hráčích, nicméně branku nevstřelila. Tedy zatím, Rudolf Huna je již na trestné a pro Indiány začíná početní výhoda.
41:16
Jeřábkovo nahození končí u Šindeláře, navíc tam byl i faul Huny.
40:23
Hra je přerušena, kotouč byl přišlápnutý u mantinelu Strakou.
40:17
Jdeme na věc, u kotouče Burger, který zakláda první útok Vítkovic v této třetině.
40:01
Zajímavá je i statistika vyloučení:

Vítkovice - tři menší tresty
Plzeň - devět menších trestů, navíc Kovář 10 minut osobní trest.
Střely na bránu po druhé třetině celkem:

28:16.

Adam Svoboda - 15
Filip Šindelář - 4
Je za námi druhá třetina, ve které branka nepadla. Udělovaly se pouze tresty, především na plzeňské straně. Vítkovičtí z velkých šancí nevyužili ani jednu, proto se stav nemění. Poslední třetina startuje přibližně v 16:50.
40:00
39:57
Po vhazování ještě pálil Hanzlík, ale už se zřejmě nic nestane.
39:41
Plzeň si nachystala první větší šanci v této třetině až na její konec. Ostravští zapomněli na dvojici Kovář - Kratěna, ale studený Šindelář si připsal dobrý zákrok.
39:14
Svačina dostal málem dobrý pas do brejku, ale nedokázal si s poskakujícím kotoučem poradit.
38:27
Blíží se konec druhé třetiny, na branku stále čekáme. Blíž k ní měly Vítkovice především ve svých početních výhodách. Stav se ale díky výtečně chytajícímu Svobodovi neměnilo.
37:38
Hosté v plném počtu. Nicholas Johnson si odseděl v této třetině již šest trestných minut.
37:33
Střela Klimka nebyla nikterak nebezpečná, Svoboda ji slízl jako malinu.
37:20
Marušák vyhazuje přes všechny čáry.
37:08
Akce Steelu končí pro ofsajd, Húževka byl o něco rychlejší, než by měl být.
36:48
Ještě minuta do konce dlouhého plzeňského oslabení. Na hráčích vedoucího celku extraligy je vidět značná únava. V této třetině inkasovali již deset trestných minut.
36:37
Hraje se za brankou Vítkovic, které musí začít až od Šindeláře.
35:26
O této početní výhodě se dá již hovořit v hodně dobrých parametrech. Na dvě předešlé akce navázala rána Rudolfa Huny. Svoboda opět připraven.
34:58
A Ostravští přitápí výrazně pod plzeňským kotlem. Nyní opět ve velké příležitosti Ondřej Roman. Jemuž fantasticky znemožnil zakončení Svoboda, jenž v klíčový moment vystrčil svou hůl.
34:29
Velká šance Jiřího Burgera, který si proklestil cestu před stojící plzeňské obránce, jen ta koncovka nebyla přesná. Každopádně to byla po delší době tutovka Vítkovic.
33:58
Že by ale týmům šly přesilovky, o tom se hovořit příliš nedá. Vítkovice znovu prohrály buly a Martin Straka odpaluje do bezpečí.
33:42
Dlouho se v pěti nehrálo. Sotva se vrátil Johnson z ledu, opět vyfasoval trest. Tentokrát o něco větší - 2+2 za vysokou hůl.
33:21
Indiáni jsou kompletní a mohli jít do brejku. Před dotírajícím Johnsonem si však poradil obránce Stehlík, který mu nedovolil vymyslet nějakou akci nebo střelu.
32:55
Ihned po vhazování vypálil Hruška a Svoboda se musel natáhnout.
32:52
Jeden z rozhodčích má nějaké drobnější poranění, ale zdá se být již v pořádku.
32:52
Vypadá to, že je na ledě krev. Chvíli se proto hrát nebude, na plochu vstupuje úklidová četa.
32:50
Ani Szturcova střela se neujala, končí v ochranné síti.
32:30
Kdepak, pouze jedna střela na bránu v této přesilovce. To z pohledu Ostravských nemůže stačit.
31:45
Straka je opět na oslabení a ukazuje se, že plzeňský šéf je v této činnosti výborný. Zkušeně drží kotouč a posléze ho i vyhazuje přes všechny čáry.
31:05
Nicméně faulů máme jako máku. Johnson vyfasoval menší trest za vysokou hůl.
30:37
Stále čekáme na gól v této třetině, šance už k vidění byly.
30:00
Zajímavá situace, ihned po buly se Vítkovice radovaly ze vstřelené branky, ale dle sudího byl gól dosažen bruslí. Takže se stav nemění.
29:51
Svačina v dobré střelecké pozici. Zkoušel bekhendem přehodit již sedícího Svobodu, leč ten si opět věděl rady.
29:48
Po levé straně ujížděl Kašpařík, v tísni však nedokázal zakončit. Poté byl v brejku pro změnu Šedivý, jenže dopadl prakticky podobně.
28:59
Následně se přes St.Pierreho natlačil Klimek, ale jeho svižná střela byla hodně nepřesná.
28:49
Ani Indiáni nedokázali své šance v přesilovce využít, hraje se po delší době zase v plném počtu na obou stranách.
28:00
Domácím se dlouho nepodařilo vyhodit, až v závěru přesilovku odpálil kotouč Stehlík.
27:16
Malík vyhazuje do středního pásma.
27:10
26:57
Komerční pauza a po ní se dostane ke slovu Plzeň, jenž bude mít k dispozici zkrácenou přesilovku.
26:57
Vítkovický Roman je hodně střelecky aktivní. Nyní opět vyzkoušel pozornost Svobody. Ten ukryl touš do lapačky.
26:48
Chvíli se bude hrát 4/3, ovšem za chvíli bude Jan Kovář zpět.
26:27
Plzeň těžkou situaci zvládla. Navíc Klimek fauloval a putuje na trestnou lavici.
25:38
Barinkova střela byla zablokována Frolem a následně hosté vyhazují.
25:16
Kapitán Straka to udělal výborně. Podržel kotouč a ušetřil čas.
24:55
Situace pro hosty se výrazně komplikuje. Michal Dvořák inkasuje menší trest za sekání. Vítkovice tak mají velkou možnost ke skórování. Budou hrát minutu a čtyřicet vteřin přesilovku 5/3.
24:43
24:38
Bude se vylučovat. Dnes podruhé si usedne na lavici trestů plzeňský Jan Kovář. Menší trest - krosček.
24:16
Plzeňští musí opět rozehrávat od své brány.
23:52
Možná teď, domácí vyhazují na zakázené uvolnění, vhazování u Šindeláře.
23:39
Pokud se ptáte, kde jsou šance Plzně, tak si doposud nevytvořili jedinou střelu.
23:19
A před Svobodou bylo opět horko. Jan Káňa si najel před bránu, kde trefil pouze Svobodův beton. To byla znovu velká tutovka Vítkovic. Posléze se strhla před bránou šarvátka, vylučovat se však nebude.
22:40
Hosté sice přežili přesilovku bez inkasované branky, leč Vítkovice jsou neustále nastěhovány před brněnským rodákem Adamem Svobodou.
22:00
A opět to byl Roman, do třetice všeho dobrého to ale nebylo. Vypálil sice nebezpečně, Svobodovi dokonce vypadl kotouč z lapačky, ale před ním nebyl nikdo na dorážku.
21:39
Hosté jsou kompletní, ještě před tím to byl opět Roman, který zahrozil. Svoboda si poradil pravým betonem.
21:16
Velká šance Vítkovic. Burger našel před bránou Ondřeje Romana. Ten byl zcela sám před bránou, ale nedokázal zakončit přesně. Času a prostoru měl přitom dostatek. Opět tato akce dokumentuje větší tlak domácích v tomto zápase.
20:58
Malík zkoušel přihrát před bránu, kde byl Húževka, ale k němu se puk nedostal. Hosté vzápětí vyhazují.
20:16
Domácí pokračují v přesilovce, na trestné stáel sedí Jiří Marušák.
20:01
Za malou chvíli odstartuje druhá třetina tohoto dohrávaného zápasu 32. kola extraligy.
Zásahy gólmanů:

Šindelář - 10
Svoboda - 11
Je za námi velice zajímavá první třetina, ve které padly hned čtyři branky. Vítkovice šly do vedení zásluhou Svačiny, o vyrovnání se postaral ve třinácté minutě Dvořák. Znovu to byli domácí, jež vsítili branku, v přesilovce protlačil kotouč za Svobodu kapitán Jiří Burger. Radost však týmu Petera Oremuse dlouho nevydržela, o vyrovnání se postaral Milan Gulaš. Ač byly Vítkovice mírně aktivnější, například Huna trefil tyč, na výsledku to nic neprokázalo, momentálně zde máme nerozhodný výsledek.
20:00
19:43
Malík dobře mířil od modré, ale Svoboda vykopl beton včas.
19:31
Za krosček putuje na trestnou lavici hostující Marušák.
18:00
Je srovnáno! Hosté točili vítkovickou čtveřici, po nahrávce Vlasáka pálil MILAN GULAŠ na branku a vítkovický Šindelář si nešťastně srazil puk betonem do branky - 2:2. Asistence: Tomáš Vlasák, Martin Straka.
17:37
Za podražení bude pykat domácí Stehlík.
16:33
Vítkovickým se podařilo využít přesilovku, když se po předvedené kombinaci trefuje nikým nehlídaný JIŘÍ BURGER - 2:1. Asistence: Ondřej Roman, Michal Barinka.
16:04
Hosté se uvolňují vyhozením kotouče.
15:48
Konečně první střela, Burgerův pokus byl ale okatý.
15:25
Domácí stále dokola vymýšlejí nové přihrávky, ale nestřílejí
14:46
Svoboda se sice řítil ke střídačkám, ale vyloučen je jeho spoluhráč Johnson za podražení.
14:21
Probíhá komerční přestávka.
14:00
Vítkovičtí rozjeli útok, ale v pásmu přišli o kotouč.
13:17
Dobrý pokus od modré vyslal na Šindeláře Hanzlík, ale domácí gólman vše viděl.
12:54
Vítkovičtí v ofsajdu.
12:20
Hosté okupovali prostor před Šindelářovou klecí, Havlíček si dobruslil pro puk ke kruhu, z otočky vypálil na branku a MICHAL DVOŘÁK se stačil zorientovat jako první a dostat puk do poloodkryté klece- 1:1. Asistence: Ondřej Havlíček.
11:25
Hra ve středním pásmu.
10:45
Do útočného pásma si sjel Kolouch, ale mířil jen do Svobody.
10:28
Hosté vytvořili neskutečný závar u domácí klece, ale Šindelář je ve střehu.
10:02
Hosté se drží v pásmu a zaměstnávají Šindeláře.