To je pro dnešní den vše. Budu se na vás těšit zase u dalších onlajn přenosů. Přeji Vám pěkný večer i celý víkend.
Je to tak. Kometa už vyrovnat v posledních čtyřiceti vteřinách nedokázala a to znamená jediné, Kometa letos poprvé podlehla Karlovým Varům, které si odváží z Kajot Arény všechny tři body. Ve třetí třetině se hosté prvně šťastně prosadili a druhou branku vstřelili po velké chybě domácího celku. Kometa už v závěru zvládla pouze snížit, ale na vyrovnání to už nebylo.
60:00
59:45
Kometa se ještě pokouší v šesti o malý zázrak, ale vše nasvědčuje, že už se to domácím nepodaří.
59:20
Kometa právě vstřelila branku!
Tak přeci jen nás ještě čeká drama. Kometa se čtyřicet sekund před koncem prosazuje a má ještě relativně dost času na vyrovnání. Autorem branky je JAKUB SVOBODA, jehož střelu tečoval do brány jeden z hostí. Asistence: Jan Káňa.
59:10
Prosadit se naopak mohl Radek Dlouhý, ale Kuboš zaskočil za Čiliaka a chytá jeho střelu.
58:31
Jenže, když to nejde, tak to nejde. Kometa se nemůže usadit v útočném pásmu.
58:03
Ano, Kometa zkouší power-play.
58:03
Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Kometa si v tento čas vybojovala buly před Závorkou a domácí trenér Kýhos bere oddechový čas. Zkusí Kometa hru v šesti?
57:18
Dnešnímu utkání přihlíží 7 015 diváků.
57:18
Teď už je to sice pravda, Kometa je v útočné periodě, ale střela na bránu v nedohlednu.
56:44
Dujsík vyhazuje přes všechny čáry, ale Kometa by spíše potřebovala zaútočit, byť hraje v oslabení.
56:00
Karlovy Vary už nikam nespěchají, ale díky početní výhodě jsou na puku a Brno nemá nejmenší šanci s výsledkem něco udělat.
55:18
Jakub Svoboda je vyloučený za sekání a s brněnskými šancemi na dnešní body už to vypadá velmi špatně.
55:00
Ani Koreis sám před Závorkou se neprosadil. Dočekal ho perfektně našel najetého na brankovišti, ale z malé vzdálenosti se Koreis neměl kudy trefit.
54:03
Jan Káňa se zkoušel procpat do zakončení, případně alespoň najít někoho ze spoluhráčů, ale pozorná obrana hostí mu v tom zabránila.
53:25
Teď už to ale neplatí, kotouč mají Karlovy Vary a šetří cenné sekundy daleko od své brány.
52:36
Kometa znovu svírá hosty před Závorkou, ale hraje pouze po mantinelu a nedostává se k žádné střele.
51:43
Karlovy Vary už jsou v pěti a navrátivší se Dresler dokonce ujel všem brněnským hráčům. Měl na hokejce čtvrtý gól, ale jeho blafák dokázal zlikvidovat vynikajícím zákrokem Čiliak. Udržel tak ještě akcie svého týmu v tomto duelu.
51:03
Teď se domácím sice několikrát povedlo dostat do slibné pozice, ale hráči většinou prováhali ideální čas pro střelu.
50:36
Kometě zbývá ještě 38 sekund početní výhody o dva muže, ale zatím se jí nedaří vymyslet nic, čím by soupeře překvapila. Jsou to samé střely z velké dálky a Závorkovi navíc nikdo z domácích necloní.
50:24
Kováčik střílel od modré čáry, ale Závorkovi nikdo nestál ve výhledu, a tak to pro něj byl naprosto pohodlný zákrok.
50:00
Tomáš Svoboda si vybruslil mezi kruhy, ale trefuje pouze rameno karlovarského brankáře.
49:36
A to ještě není vše, co Karlovy Vary Brnu na nabídnou. Dresler je totiž dalším vyloučeným, stejně jako Bičánek za podražení, a Kometa má k dispozici přesilovku 5/3 trvající více než minutu půl.
49:14
Domácí však dostávají další možnost, jak se ještě vrátit do zápasu. Bičánek dostává dvě minuty za podražení a Balán navíc 10 minut osobní trest.
48:52
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak tohle je neuvěřitelné! Karlovy Vary se prosazují těsně před vypršením Dlouhého trestu. Hanzlík si vzadu nerozuměl s Čiliakem a dokonale toho využil Micka, který našel nekrytého MICHALA VACHOVCE, jenž byl napřažený na vrcholu kruhu a trefil se přesně do šibenice. Tohle je hodně studená sprcha pro Brňany. Asistence: Tomáš Micka.
48:41
Hosté však znovu posílají puk až před Čiliaka.
48:02
Teď už to pro Kometu vypadalo lépe, ale Kubošův záměr o teč nikdo nevyslyšel.
47:20
Domácím se nedaří postavit v útočném pásmu a Karlovy Vary nadvakrát vyhazují.
46:53
Kometa však dostává velkou šanci na brzké srovnání. V útoku se totiž hrubostí provinil Radek Dlouhý a podruhé tak dává domácím možnost zahrát si přesilovku.
46:15
Hned po inkasované brance Kometa pořádně zapnula a nadělala v obranném pásmu Karlových Varů velkou neplechu. Tomáš Svoboda se dostal ke dvěma velice dobrým střelám, ale napoprvé ho vychytal Závorka a druhý pokus netrefil mezi tři tyče.
44:59
Energetici se radují z vedoucí branky, byť nejvíce překvapeným je asi střelec branky TOMÁŠ MICKA. Ten totiž získal puk u mantinelu a vykroužil s ním před bránu, kde jen tak nastřelil puk na Čiliaka. Ten si ale pravděpodobně nepohlídal skulinku mezi betonem a tyčkou a puk mu tudy proklouzl až do sítě. Asistence: Jan Dresler.
44:23
Celá hra se nám začíná kouskovat. Série ofsajdů a zakázaných uvolnění dostávají všechny aktéry dnešního zápasu z tempa.
44:06
Hosté následně ale zahrávají také zakázané uvolnění a hra se tak vrací před Závorku.
43:28
Hosté špatně rozehráli a Dujsík mohl založit rychlou proti akci, ale místo toho mu rozhodčí pískají zakázané uvolnění, a to k nelibě všech domácích hráčů, ti jsou přesvědčení, že bylo vše v pořádku.
43:08
Kometa se dál drží v útočném pásmu a dokonce si vybojovala buly.
42:40
Kuboš dostal puk na modrou čáru a nahazoval ho před branku, aby Koreis mohl tečovat, ale brněnský navrátilec do sestavy se k puku nedostal a Závorka tak tento nástřel lehce zachytil.
41:48
Na puku jsou hosté, ale zatím se jim nedaří najít nějakou dobrou pozici pro střelbu.
40:49
A pro Kometu už mohlo být zle! Hovorkovu střelu Čiliak vyrazil pouze nad sebe a zdálo se, že puk bude padat za jeho záda. Možná do brány, možná vedle, ale co je jisté, tak vše vyřešil Tomáš Dujsík, který puk odpálil mimo nebezpečí.
40:11
Odpískána hra rukou, vhazování ve středním pásmu.
40:10
Třetí perioda je rozehrána a všichni v Kajot Aréně jsou zvědaví, zda rozhodne o vítězi dnešního utkání.
40:01
Máme za sebou i druhou dvacetiminutovku, kterou pro změnu vyhrávají Karlovy Vary. Kometa sice do druhé třetiny nastoupila lépe, ale své šance nevyužila a dala tak šanci hostům. Ti se své příležitosti ihned chytli a zásluhou Zuckera dokázali vyrovnat. Branka hostů padla z totožného místa jako první branka domácích. Po druhé třetině je tedy stav 1:1 a třetí třetina tak bude určitě hodně zajímavá.

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:23
Kometa se ještě snaží na konci třetiny najít poslední síly na útočení. Nejlépe stejně, jako tomu bylo v první třetině, ale zdá se, že to stejné už se jim nepovede. Karlovy Vary si hlídají modrou čáru a jsou spokojeni s touto třetinou.
38:35
Na druhé straně se dostal ke střele z levé strany Dlouhý, ale dobrým obranným zákrokem se blýskl Kováčik, který si lehl do jeho střely. Ocenilo to i domácí publikum velkým potleskem.
38:04
I první formace Komety se snažila si vytvořit tlak, ale Novotný dlouho čekal se střelou nebo přihrávkou a v poslední chvíli puk pouze vystřelil do ochranné sítě.
37:10
Jakoby Kometa moje slova chtěla vyvrátit. Teď se totiž třetímu útoku povedlo uzavřít hosty v jejich pásmu a pořádně jim zatopit. Zohornovo nahození však nikdo z domácích nedorazil a následné střele Kuboše od modré čáry už chyběla potřeba razance.
36:06
Z následného útoku se Kometa nedostala k ničemu vážnějšímu. V tuto chvíli jsou jasně aktivnější hokejisté ze západních Čech.
35:50
Opět Petr Pohl vs. Marek Čiliak! Brněnský gólman byl i v dalším souboji úspěšnější. Ale Pohlovi nelze upřít obrovské nasazení a snaha vstřelit gól. Tentokrát vystihl brněnskou rozehrávku a sám uháněl proti Čiliakovi. Ten ho však skvěle vybruslil a nedovolil mu dobře zakončit.
34:45
Micka se dostal před Čiliaka a k překvapení všech domácích mu tam také spoluhráči zvládl procpat kotouč. Micka však v tísni mířil mimo tři tyče.
34:01
Zucker si hrál s pukem za brněnskou bránou a poté jej posílal před Čiliaka. Tam se však lépe zorientovali brněnští obránci, kteří vyvezli puk mimo ohrožení vlastní brány.
33:26
Dočekal při svém tažení před Závorku byl moc rychlý a vystavil se do ofsajdu.
33:02
Ve hře obou týmů teď byla vidět série nepřesností a vše končí pukem v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:21
Ihned z protiútoku zahrozili Brňané, na jejichž konci akce byl baseballový úder Novotného. Ani tato střela ze vzduchu však Závorku nijak zvlášť nevystrašila.
32:12
Petr Pohl si udělal prostor mezi kruhy, kde si ještě položil brněnské obránce a až poté střílel. nebyl však už v ideálním úhlu a jeho střelu po zemi si brněnský brankář pohlídal.
31:30
Kytnár spíše z nouze poslal puk směrem na Čiliaka, ale ještě před ním velice nebezpečně puk tečoval Kverka. Čiliak se musel hodně natáhnout pro plachtící puk.
30:45
Zohorna se dostal až před Závorku, který měl co dělat s jeho agresivitou u brankoviště. Nakonec však druhý puk za svá záda nepropustil.
30:10
Káňa si nahazoval puk sám pro sebe do útočného pásma, ale přidělil si velký kus a nedokázal už puk dojet. Kometa se ale udržela v útočném pásmu.
29:45
Po velkém boji u mantinelu o puk se ho zmocnil hostující Tomeček, který si dobře vybruslil před bránu a přízemní střelou vyprášil Čiliakovy betony.
28:56
Kverka dostal pěknou přihrávku přes všechny čáry, ale jeho střelu od modré stačil zavčas zblokovat Žižka.
28:35
Rozhodčí udělují tyto tresty: Zaťovič 2 min. za vražení, Hovorka 2 min. za hrubost a brněnský Kováčik 2+2 minuty za hrubost. Pokračuje se pěti na obou stranách.
28:35
Zaťovič se dostával do šance, ale čistě ho o puk připravil Kempný. Zaťovič však u mantinelu nesmyslně dohrál Kempného, který padl na mantinel. Rozhodčí si tohoto zákroku pravděpodobně nevšiml, ale za to si všiml, že se Brno rozhodlo oplácet. Poté se na ledě strhla pošťuchovačka mezi všemi hráči na ledě. Nejvíce se činila dvojice Kováčik – Hovorka.
27:40
Kometa se snaží na hostující gól rychle odpovědět, ale Novotnému puk přeskočil hůl, když byl mezi kruhy.
27:04
A je vyrovnáno. Aktivnější Kometa inkasuje z velice podobného místa, jako se poprvé trefila ona. Kverka si našel puk v útočném pásmu, a nahrál před bránu zcela osamocenému DAVIDU ZUCKEROVI, jenž touš pouze uklidil do odkryté Čiliakovy klece. Asistence: Jaromír Kverka.
26:01
Jan Hruška se dostával do dobré šance, ale než zvládl zpracovat puk, tak o něj přišel.
25:57
Zbytek přesilovky už si však domácí pohlídali a hraje se opět 5/5.
24:21
Teď už to však neplatilo. Střelu od modré čáry Čiliak pouze vyrazil a k dorážce z bezprostřední blízkosti se dostal Vachovec. Tomu však v rozhodující chvíli puk poskočil a karlovarský útočník nemířil přesně.
23:44
Kometa to však zatím ve čtyřech zvládá velice dobře.
23:03
Jan Hruška to však následně přehnal s důrazem a dostává dvě minuty za krosček. První početní výhodu si tedy zahrají také hosté.
22:52
Kometa je nyní hodně silná na puku a hosté vůbec nestíhají. Hruška připravil výbornou pozici pro Novotného. Ten zkoušel vystřelit na bližší tyč, ale Závorka si tohle místo pohlídal.
21:48
A znovu. Byť Zohorna nebyl úspěšný na buly, tak dokázal získat puk pro spoluhráče velkou bojovností u mantinelu. Kováčik následně poslal puk na druhou stranu na Žižku, který dobře vypálil. Moc nechybělo a Brňané se mohli radovat podruhé.
21:09
Teď už se domácím nepovedlo udržet útočnou třetinu a musí pro puk do středního pásma. Karlovy Vary se však vůbec nedostávají do hry.
20:46
Jak skončila první třetina, tak i druhá začíná. Kometa je v útočném pásmu, kde se snaží tvořit hru. Se střelou Jakuba Svobody však Závorka neměl problém.
20:01
Je za námi první třetina, ve které jsme dlouho čekali na úvodní branku. Té jsme se však na jejím úplném konci přeci jen dočkali. Hosté na začátku zápasu sice měli více ze hry, ale svou největší šanci Hovorka nevyužil. Poté, i díky střele Tomáše Svobody do břevna, převzala otěže první třetiny Kometa, která se i jedenáct vteřin před sirénou dočkala úvodní branky. Po krásné asistenci Káni se prosadil Vojtěch Němec.

Další třetina začne asi v 18:49.
20:00
19:49
Tak přeci jen se Kometa dočkala. Jedenáct sekund před koncem první třetiny se po špatném vyhození hostů zmocnil puku Jan Káňa, který si vybruslil mezi kruhy a našel zcela volného VOJTĚCHA NĚMCE. Ten měl čas i na zpracování puku a přesného zamíření mimo Závorkův dosah. Krásná přihrávka od brněnského mladíka a nejproduktivnější komeťák otevírá dnešní skóre. Asistence: Jan Káňa.
18:53
Zohorna však získal puk a míří s ním zpět do útočného pásma. Tam se mu však nepodařilo najít nikoho ze spoluhráčů. Ti postupně odcházeli střídat.
18:39
A je to tak, Dlouhý už je na ledě a Kometa navíc zahrává na zakázané uvolnění.
17:45
Domácím se nedaří útočná kombinace a znovu přicházejí o kotouč. Vypadá to, že první přesilovka v tomto zápase zůstane nevyužita.
17:00
Vary vyhazují až k Čiliakovi a Kometa musí znovu přes celé kluziště pro puk.
16:36
Kempný střílel z první po Kováčikově nahrávce, ale Závorka se proti jeho pokusu dokázal přemístit.
16:12
Kometa ztratila útočné pásmo, ale ihned se do něj vrací.
16:01
A uvidíme první přesilovku zápasu. Kometa si svým dobrým pohybem v útočném pásmu řekla o faul, kterým se provinil Radek Dlouhý – hákování.
15:20
Vojtěch Němec se natlačil před bránu, kde dokázal najít volného Tomáše Svobodu. Než se k němu však dostala přihrávka, tak do ní stačil vložit hůl jeden z hostí.
14:24
Domácí se nyní hodně tlačí do útoku a snaží se být tím, kdo dnes otevře skóre. Hanzlíkovi však jeho střela nesedla moc dobře.
13:46
Znovu si Vary zahrávají ve vlastním pásmu, ale Kometě se tentokrát nepodařilo nic vážného z této chyby vytěžit.
12:50
Kempný vystihl rozehrávku hostí a našel v ideální pozici Zohornu. Ten ještě dokázal vylepšit pozici pro Martin Dočekala, jenž si chtěl objet branku a zasunout puk z druhé strany, ale mezi tím se vrátili hosté, kteří mu to znemožnili.
12:13
Po buly v útočném pásmu tvrdě vypálil Bičánek, který ještě loni hrál právě za Kometu. Teď je však jejím soupeřem a prověřil Čiliaka Ten s jeho střelou však neměl problém.
11:37
Sledujeme nyní hokej nahoru dolů, který je doprovázen bouřlivým potleskem nebo oddechnutím domácích fanoušků. Celá třetina se hraje ve vysokém tempu bez přerušování.
11:15
Na druhé straně je dnes hodně aktivní Pohl, který v pádu hledal Zaťoviče, ale toho si dobře odstavil Dujsík. Pohlovu přihrávku tak sbírají domácí.
10:15
Koreis nahazoval od levého mantinelu a jeho pokud Závorkovi vypadl přesně na hokejku Tomáše Svobody. Tomu však tento vyražený kotouč přeskočil hůl.
09:57
Další vhazování před Závorkou.
09:36
Kometa dál drží puk na svých hokejkách a zdá se, že je břevno Buriana trochu nakoplo.
08:53
Z následného tlaku už se Kometě podařilo vybojovat pouze vhazování v útočném pásmu.
08:30
Když ne hosté, tak mohli udeřit domácí! Při protiútoku se puk dostal na hokejku Tomáše Svobody, který tvrdou střelou trefuje břevno Závorkovy brány!
07:40
První vážná situace před Čiliakem! Dlouhý nahodil puk, který neudržel a Hovorka měl na hokejce první gól. Nedokázal však zamířit do brány, když byl tísněn jedním z domácích obránců.
06:43
Na druhé straně se k puku dostal také Hruška, ale Jan. Ten se snažil obhodit jednoho z hostů, ale jeho záměr mu nevyšel a ztrácí puk.
05:48
Radim Hruška dostal puk na hokejku před Čiliakem, ale zavčas mu brněnská obrana překazila střelu. Brněnský gólman nemusel zasahovat.
04:45
Hosté se dál drží v útoku, ale hrají především podél mantinelu. Kverkovi navíc spadla helma a musí odjet na střídačku. Využívá toho Brno, které se osvobozuje.
04:00
Následnou střelu Rýgla už Čiliak přikrývá a přerušuje po delší době hru. Vhazování po jeho pravé straně.
03:50
Petr Pohl se dostal tvrdé střele od pravého mantinelu, ale Čiliak si dobře vyjel a pravým betonem jeho pokus vyrazil mimo nebezpečí.
03:15
Karlovy Vary už se dostaly z brněnského sevření a vyváží puk z obranného pásma.
02:20
Teď už to však neplatí! Martin Dočekal dostal dobrý puk na teč, ale zamířil pouze těsně mimo. Závorka však vůbec neviděl puk.
01:50
Kometa se tlačí do útoku, ale zatím si ani jeden z domácích hráčů nemůže najít místo pro zakončení.
01:01
Vojta Němec zavezl puk k Závorkovi, ale hosté mu nedali žádný prostor.
00:14
Úvodní buly získali hosté a Petr Pohl se ihned řítil do brněnského obranného pásma, tam však o kotouč přišel. Kometa zahrává na zakázané uvolnění.
00:01
Před úvodním buly ještě menší slavnostní událost. Dva Brňané, Jan Hanzlík a Petr Kuboš, totiž dosáhli v nejvyšší tuzemské soutěži významné mety. Oba za sebou mají 700 extraligových startů, a tak dostali právě s tímto číslem brněnský dres.
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, a to znamená, že za malou chvilku můžeme začít.
Kometa dnes do sestavy hlásí dva navrátilce, jsou jimi dva Jakubové, a to Svoboda a Koreis.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik (A), Žižka (C), Kuboš, Dlapa – J. Svoboda, Hruška (A), Novotný – Káňa, V. Němec, T. Svoboda – Burian, Zohorna, Dočekal – Wasserbauer, Koreis, Jenyš.
Trenér: Vladimír Kýhos, Martin Pešout, Karel Beran.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek (A), Rýgl, Drtina, Kubka, Gulaši (A), Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Kverka, Zucker – Micka, R. Hruška, Tomeček.
Trenér: Karel Mlejnek, Jaromír Kverka, Pavel Kněžický.

Rozhodčí: Radek Husička, Pavel Mikula – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
Minulé zápasy

Když se zaměříme na minulé kolo obou soupeřů, pak zjistíme, že obě mužstva ukončila třízápasovou sérii. Kometa za toto ukončení byla jistě ráda, protože po třech prohrách brala tři body na ledě Kladna, kde vyhrála poprvé od předkola play-off v roce 2012. Karlovy Vary se naopak po třech výhrách musely sklonit před Slávií, které doma nevstřelily ani jednu branku a bez té se žádný zápas vyhrát nedá.
HC Energie Karlovy Vary

Začátek roku 2014 Karlovým Varům přál. Už dlouho se Energii nestalo, aby vyhrála tři zápasy v řadě. Vary si postupně poradily s Litvínovem, Kladnem a také Pardubicemi. Série skončila až v minulém utkání proti Slavii. Předchozí tři výhry však vrátily Energii naplno do boje o desáté místo. Na to sice ztrácí Západočeši z dvanáctého místa pět bodů, ale Liberec má o zápas navíc. Pro Vary tak bude závěrečná část základní části doslova boj o každý bod.

I proto určitě mrzela prohra na Slavii. „Teď jsme vyhrávali zápasy, táhneme to do desítky. Se Slávií jsme sice prohráli, ale to nás nesmí zlomit a do dalších zápasů se musíme vzchopit a vyhrát. Já osobně se cítím dobře, trenér mi věří, to každému hráči hodně pomůže,“ sdělil pro oficiální stránky klubu hokejkv.cz útočník Tomáš Micka.
HC Kometa Brno

Kometa si narozdíl od Varů střihla na začátku roku opačnou bilanci. První tři zápasy prohrála, aby pak v minulém utkání na Kladně vyhrála 3:2. Brno si tak udrželo čtvrtou pozici v tabulce. Důležitý je ale náskok na sedmé místo (Zlín), které momentálně činí šest bodů. Bitva o první šestici a jistotu play-off tak bude ještě pořádně krušná.

Bilance obou soupeřů v extralize je příznivější pro Kometu, která zvítězila v patnácti případech zatímco Karlovy Vary pouze v devíti. V této sezóně navíc Energie Kometu ještě neporazila. První utkání v Brně skončilo výhrou domácího týmu 3:1 a prosincový duel na západě Čech pak urvali Jihomoravané v prodloužení.
Dobrý den, je pátek před osmnáctou hodinou a tento čas již tradičně patří hokeji. Ani dnes tomu nebude jinak a brněnská Kometa na svém ledě přivítá celek Karlových Varů. Kometa si v posledním kole spravila chuť po třech prohraných duelech a dnes tuto výhru bude chtít rozhodně potvrdit také třemi body doma. To Karlovy Vary naopak v minulém zápase nebodovali poprvé v novém roce.