To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek čtvrtečního večera.
Nejlepšími hráči utkání jsou Ondřej Roman (Vítkovice) a Leoš Čermák (Kometa Brno).
Kometa sice hrála v prvních dvou třetinách prim, v té třetí ovšem tahala za kratší konec. Vítkovicím se totiž nejprve povedlo v přesilovce vyrovnat a v 57. minutě pak přidat i rozhodující druhý gól. Kometa doplatila na neproměněné šance a Vítkovice tak v Brně vyhrávají po dlouhých čtyřech letech.
60:00
59:35
Vítkovice v pohodě kontrolují hru a z Brna si odvezou velice příjemné tři body.
59:04
Kometa se ještě snaží, ale už je jisté, že si to Vítkovice pohlídají.
58:28
Vítkovice právě vstřelily branku!
Kometa hrála power-play, ale to jí nevyšlo. Krátce po vhazování totiž zamířil do prázdné brány RUDOLF HUNA. Asistence: Richard Stehlík.
58:17
Oddechový čas pro tým Komety Brno.
58:17
Dnešní utkání sleduje 6815 diváků.
58:00
Vítkovičtí teď ujížděli dva na jednoho. Roman se rozhodl pro střelu. Tu mu ale Čiliak lapil.
57:37
Kometa samozřejmě vrhla všechny síly do útoku, jen jestli už není pozdě.
56:47
Kometa sice byla ve většině utkání lepší, ale na to se nehraje. Domácí nedokázali proměnit velké šance a Vítkovice je zato ve třetí třetině dokonale potrestaly.
56:14
Ale proč bod, když mohou být tři. Huna střílel z levého kruhu. Čiliak puk vyrazil, ale k dorážce se dostal ONDŘEJ ROMAN a poslal puk do sítě. Asistence: Rudolf Huna, Richard Stehlík.
55:48
Kometa teď přitopila pod kotlem a Vítkovice se musí bránit. Alespoň od bodu je dělí necelých pět minut.
54:49
Před brankou Vítkovic se strhl obrovský závar. Puk se do brány snažil protlačit i Leoš Čermák, ale nepovedlo se.
53:39
Parádní zákrok Čiliaka teď udržel Kometu ve vyrovnaném stavu. Svačina přihrával k druhé tyči Romanovi, a ten už myslel, že bude dávat do prázdné brány. Čiliak ale předvedl parádní rozštěp a betonem puk zastavil.
52:57
Kometě se přesilovka vůbec nevyvedla, Vítkovice kritické momenty přestály.
51:59
Čermák pálil zpoza obránce z vrcholů kruhů. Jeho střela švihem ale Dolejše nepřekvapila.
51:31
Brněnský střela z pravého kruhu, ovšem ta šla pouze nad bránu. Stav zůstává stále vyrovnaný.
50:59
Kuboš teď nešťastně podklouzl na modré čáře a Brno díky tomu přišlo o útočné pásmo. Do brejku se ale soupeř nedostal.
50:49
Kometa bude mít šanci získat vedení zpět. Vyloučen je na dvě minuty Ondřej Roman (VIT) za držení hole.
50:43
Dolejš si poradil se střelou od levého mantinelu. Bude se vhazovat po jeho pravici.
50:32
Szturc ještě po odpískání zajel hokejkou do Čiliaka, a to se brněnským obráncům rozhodně nelíbilo a strhla se menší potyčka.
50:15
Utkání je v této fázi velmi vyrovnaný. Výhra se může přiklonit na obě dvě strany.
49:19
Nosek pálil od modré, jeho pokus dokázal Dolejš vyrazit betonem do bezpečí.
48:33
Brněnskou útočnou akci teď zastavuje ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:12
Stehlík pálil tvrdě od modré čáry. Čiliak ale jeho střelu dobře viděl a neměl s ní problémy.
47:45
Vítkovický Jan Káňa se dostával do dobré příležitosti, nakonec se ale dostal z dobrého střeleckého úhlu.
47:02
Jan Hanzlík dostal ideální přihrávku zpoza brány, ale v obrovské šanci střílel vedle. Jihomoravané mají velké problémy s proměňováním příležitostí, to se teď potvrdilo.
46:01
Kometa tedy nakonec doplatila na předchozí pasivitu ve třetí třetině a také neproměňování šancí v třetině předchozí.
45:26
A přece se nakonec Vítkovice v přesilovce prosazují. KAROL SLOBODA dostal přesnou přihrávku zpoza brány od Ondřeje Romana a proti jeho střele už se Čiliak nestihl přesunout. Asistence: Ondřej Roman, Vladimír Svačina.
44:41
Přesilovka je jistě pro Vítkovice velkou šanci na vyrovnání, to by se ale hostům musela dařit, a to se vůbec neděje. Kometa několikrát za sebou vyhodila puk až k Dolejšovi.
44:21
Při vítkovické střele teď úřadovala lapačka Marka Čiliaka. Bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.
44:08
Kometa se zatím brání velice dobře a povedlo se jí poměrně rychle vyhodit puk z vlastního obranného pásma.
43:53
Svačina se dostal k odraženému puku a zjevil se úplně sám před Čiliakem. Tomáš Svoboda (KOM) tak musel faulovat a dostává dvě minuty za hákování.
43:07
Po dlouhé době o sobě dala vědět v útoku i Kometa. Po přihrávce Čermáka pálil Němec, ale jeho pokus šel mimo bránu.
42:46
Hosté zamkli Komety v obranném pásmu. Ale stále platí to stejné, chybí střelba. Brno tak nadále drží hubené vedení.
42:08
Kolouch dlouho kroužil s pukem za brněnskou brankou, až o něj nakonec nadobro přišel.
41:26
Vítkovice jsou sice usazeny v útočném pásmu, zatím se ale nedostaly k žádné kloudné střele. Brněnští obránci dobře vykrývají volné prostory.
40:43
Vítkovice se tlačí dopředu, ale zatím jejich útoku ztroskotávají na brněnské obraně, v tomto zápase tedy žádná novinka.
40:09
Třetí třetina rozehrána. Podaří se Vítkovicím vyrovnat? Toť zásadní otázka následujících dvaceti minut.
40:01
Do úvodu druhé třetiny vstoupily Vítkovice aktivně, jenže dlouho jim to nevydrželo. Od šance Brendla v 25. minutě patřila druhá část Kometě, která si vypracovala několik dobrých šancí, avšak druhý gól nepřidala. I třetí třetina tak bude mít nádech dramatičnosti.
40:00
39:42
Žižka nahazoval od modré čáry a jeho střela dostala na nebezpečnosti tím, že byla několikrát tečována. Nakonec skončila vedle brány.
39:02
Na druhé straně se pokusil ohrozit vítkovickou branku Brendl, ale jeho střela švihem nebyla přesná.
38:45
Svačina teď provedl odvážný průnik a střelou švihem ohrozil brankáře Čiliaka. Ten puk jen vyrazil a puk vůbec nevěděl kde je. Svačina se snažil kotouč ještě dorazit do brány, ale nepovedlo se mu to.
37:52
Nahození Húževky od mantinelu nemohlo Čiliaka v žádném případě ohrozit.
36:41
Jan Hruška to zkusil střelou švihem přes obránce, ale jeho pokus nebyl přesný a zaduněl o zadní mantinel.
36:11
Stehlík to teď zkusil tak trochu ze zoufalosti ze středního pásma. Jeho střela ale skončila v ochranné síti.
35:20
Tomáš Svoboda poslal na vítkovickou bránu takovou menší malou domů. Dolejš samozřejmě neměl žádný problém.
34:56
I Čiliak si teď mohl připsat dobrý zákrok a trochu se rozehřát. Vyrovnání ale Vítkovicím nepovolil.
34:40
Novic v brněnském dresu Novotný se rozhodl pro individuální akci. Procházel dobře, ale nakonec mu zakončení nebylo dovoleno.
33:44
Jenyš se vydal do rychlého protiútoku a dostal se až do dobré příležitosti. Nahrával před bránu k druhé tyči Wasserbauerovi, ten ale dostal přihrávku na brusle a tak si již nestačil puk zpracovat.
33:35
Nyní pálil z otočky Kolouch, ale jeho střela šla mimo bránu.
33:24
Vandas se teď protlačil kolem pravého mantinelu do útočného pásma a posléze i před Čiliaka, ale na zakončení už neměl prostor.
32:35
Vítkovice se snaží v útoku něco vymyslet, ale přechod středního pásma není vůbec ideální.
32:12
Posunutá brněnská branka, hra se tak samozřejmě musela přerušit.
31:26
Vítkovice by teď potřebovaly pokropit živou vodou, momentálně je to z jejich strany velké trápení. Stále je to však pouze o gól a s tímto se dá něco dělat.
31:16
Dolejš si na nedostatek práce ve druhé třetině rozhodně stěžovat nemůže, teď raději přerušil hru a schoval puk do lapačky.
30:57
Velký závar před Dolejšem. K odraženému puku se dostal Wasserbauer. Brankář Dolejš ležel na ledě, ale dokázal se ještě vzchopit k zákroku a připsal si velmi důležitý zákrok.
30:25
Kempný si teď dovolil v obranném pásmu trochu riskantní přihrávku, ale ta mu vyšla na jedničku.
29:37
Vítkovice po delší době zavítaly do útočného pásma, ale moc dlouho se v něm nezdržely.
29:18
Němec dobře zatáhl puk do útočného pásma. Počkal si až mu před bránu najede jeho spoluhráč Káňa a poslal mu skvostnou přihrávku. Káňovo zakončení nakonec skončilo těsně vedle tyče.
28:33
Hosté nyní mají problém založit nějakou kloudnější útočnou akci, jsou v takovém menším útlumu. Na koni je teď Kometa.
28:10
Leoš Čermák to vyzkoušel od pravého mantinelu. Dolejšův levý beton byl na místě.
27:48
Trma vrma u mantinelu v útočném pásmu Komety. Rozhodčí byli trpěliví, ale nakonec hru museli přerušit.
27:11
Wasserbauer teď poslal na Dolejše takovou žabičku, vítkovický gólman se ale nachytat nenechal.
26:49
Vítkovice se po předchozí přesilovce Komety nemohou dostat do tempa, teď vyhodily puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.
26:38
Hráči Komety si asi dnes na Dolejše zasedli, vítkovický gólman už potřetí v utkání schytává puk do své masky.
26:26
Hosté v plném počtu. Tato přesilovka Komety byla z celého zápasu asi nejnebezpečnější.
25:43
Hruška střílel od modré na teč, trefil ale ke své smůle pouze spoluhráče Brendla. Vítkovice se následně osvobodily.
25:12
Vítkovice měly velké problémy. Situaci nakonec uklidnil Dolejš, který schoval bludný puk do své lapačky.
24:47
Žižka pálil z pravé strany bez přípravy, ale brankář Dolejš se stihl proti jeho střele k tyči přesunout.
24:26
Karol Sloboda (VIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.
24:15
Ještě se zkoumala předchozí situace na videu. Rozhodčí ukázali ale jasně, gól nebyl.
24:15
...Jenže do protiútoku a do samostatného nájezdu se dostal Brendl a vyzkoušel na brankáře Dolejše šikovný bekhendový blafák. Dolejš vyrazil puk levým betonem, ale dojíždějící Húževka si možná dorazil puk do brány, která ještě byla posunuta ze svých základů.
23:56
Vítkovice se stále snaží, ale obrana Komety pracuje na jedničku...
23:24
Aktivita teď rozhodně na straně Vítkovic, ale brněnští obránce drží soupeře po mantinelech a soupeř se tak prakticky nemůže dostat na dostřel brněnské brány.
22:52
Brno už je nějakou dobu v plném počtu, ale u puku jsou stále hosté, kteří krouží v útočném pásmu Komety.
22:19
Jeden z vítkovických hráčů si sjel před bránu a brankář Čiliak vytáhl velmi dobrý zákrok. Teď byli hosté velmi blízko vyrovnání.
21:29
Kudělka pálil švihem z levého kruhu, ale jeho pokus se mu příliš nevyvedl. Nicméně Vítkovice ještě chvíli zůstaly u puku.
20:46
Kometa dvakrát za sebou vyhodila a Vítkovice tak neprožívají nejšťastnější úvod přesilové hry.
20:26
Vyloučen Leoš Čermák (VIT) na dvě minuty za sekání. Vítkovice si zahrají přesilovku.
20:10
Kometa vyhrála úvodní vhazování a hned se jala ohrožovat brankáře Dolejše, Ten však žádnou práci neměl.
20:01
V úvodní třetině měli více navrch domácí hráči i díky třem přesilovkám. Nakonec se ale fanoušci v Kajot Areně dočkali první branky až v 19. minutě, kdy předvedl parádní akci Tomáš Svoboda a poslal Kometu do vedení.
20:00
19:53
Kometa dobývala vítkovickou branku. Rozhodčí přerušil hru, protože ztratil kotouč z dohledu. Ale brněnští hráči ještě mohli puk dorážet a možná by z toho byl i gól.
18:12
Kometa právě vstřelila branku!
Teď už ale záměr TOMÁŠI SVOBODOVI vyšel. U levého mantinelu si pohrál s bývalým spoluhráčem Milanem Hruškou a pak předvedl i dokonalý blafák gólmanu Dolejšovi a puk zasunul do brány. Asistence: Vojtěch Němec, Jozef Kováčik.
17:46
Tomáš Svoboda se pokoušel přihrávat zpoza brány, ale do jeho přihrávky šikovně vložil hůl brankář Dolejš.
17:07
Hráči Komety si teď v útoku poměrně zavazeli a připravili se tak možná o dobrou šanci. Každopádně ještě se strhl takový menší závar před Dolejšem, který ale neměl pro Vítkovice fatální následky.
16:03
Szturc se dostal do velmi dobré příležitosti, když pálil z bezprostřední blízkosti. Svoji střelou ale Čiliaka překonat nedokázal.
15:39
Szturc se hnal do rychlého protiútoku, ale nepovedlo se mu vystřelit přes bránícího obránce.
15:10
Hanzlík zabojoval u mantinelu a rozjel rychlou akci, na jejímž konce byl Nosek, který si připravoval míč na střelu, ale nakonec se k ní díky protihráči nedostal.
14:26
Brněnští se dostali do dobré šance, ale nakonec bylo pískáno postavení mimo hru.
14:01
Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Vyloučen Tomáš Žižka (KOM) na dvě minuty za nedovolené bránění.
13:40
Tentokrát už byly na vhazování úspěšnější Vítkovice a dokázaly se osvobodit.
13:35
Kometa vyhrála vhazování a Němec pálil od modré. Svoji jedovkou trefil masku brankáře Dolejše. Zvuk se rozlehl po celé Kajot Areně. Pro Dolejše rozhodně nic příjemného a hra se samozřejmě musela přerušit.
13:22
Třetí přesilovka pro Kometu. Jiří Burger (VITK) vyloučen na dvě minuty za podražení.
13:07
Čiliak myslí i na diváky. Teď si pochutnal na Strapáčovu střelu z kruhu a vystřihl pěkný semafor.
12:49
Nejproduktivnější vítkovický hráč Roman se dobře prokličkoval do útočného pásma, tam si ale na něj počíhal Žižka a hitem o puk připravil.
12:27
Vítkovický útok zastavilo postavení mimo hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
12:05
Vítkovice vyhrály vhazování a od modré pálil Richard Stehlík, jenž v Brně také dříve působil. Jeho pokus šel ale přímo do Čiliaka.
12:00
Tentokrát už se ale Kolouch ke střele dostal, najel si mezi kruhy a pohotově vystřelil. Marek Čiliak byl ale v brněnské bráně připravený.
11:39
Kolouch se mohl dostat ke střele, ale v útočném pásmu mu trochu ujel puk a už se dostal ze střelecké pozice.
11:11
Nepřesnost ve vítkovické rozehrávce a bude z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se před Dolejšem.
10:35
Zohorna se hnal v útočném pásmu za pukem, nakonec byl ale pozornou vítkovickou obranou ustrážen.
10:13
Nyní se bojuje převážně ve středním pásmu. V něm byly úspěšnější Vítkovice. V útočném pásmu ale nic nevymyslely.
09:25
Vítkovice v plném počtu a opět se mohou pokusit i o nějakou ofenzivní činnost.
08:40
Tomáš Svoboda měl dvě dobré šance. Nejprve se dostal ke střele z levé strany, ale úspěšný nebyl. Další střela bez přípravy pak šla do masky brankáře Dolejše.
08:15
Nosek se zjevil úplně sám v mezikruží, ale jeho tvrdá střela mířila nad bránu. To byla velmi dobrá možnost.
07:32
Začátek přesilovky Brnu příliš nevyšel a Vítkovice se rychle osvobodily.
07:25
Kometa si zahraje opět přesilovou hru. Vyloučen je Marek Bail (VIT) na dvě minuty za nedovolené bránění.
06:56
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Dolejš nemusel řešit nějakou větší svízelnější situaci.
05:24
Hruška se dobře prosadil až do útočného pásma, ale nestřílel. Ještě se pokusil najít spoluhráče, což nebyl dobrý záměr.
05:24
Hruška dobře projel až do útočného pásma, ale nestřílel. Místo toho se pokusil ještě nahrávat a to nebyl právě dobrý záměr.
04:20
Hanzlík u puku a právě u něj Kometa zakládala nový útok, ten ale neměl dlouhého trvání. Vítkovice svoji modrou dobře ubránily.
04:07
Hosté nepřesně rozehráli a bylo z toho zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Dolejšem.
03:28
Vítkovice se v plném počtu vrhly do útoku a před brankou se na chvíli zjevil úplně volný Szturc, který však z bezprostřední blízkosti napálil jen Čiliaka.
02:37
Kometě se přesilovka zrovna dvakrát nepovedla. Vítkovice se poměrně v pohodě brání.
02:12
Při nadějném přečíslení byl Kováčik trošku pomalejší než na druhé straně jedoucí Němec a je z toho ofsajd.
01:51
Tomáš Svoboda ujížděl po pravém křídle a vypálil tvrdě příklepem. Dolejš kotouč ukryl v náruči.
00:59
Tomáš Kudělka (VIT) je vyloučen na dvě minuty. Kometa si zahraje přesilovou hru.
00:01
Dnešní zápas bude jistě velmi speciální pro Jiřího Burgra, který odehraje tisící zápas v extralize! Gratulujeme!

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Hruška, Čermák (C), Brendl – Jan Káňa II., V. Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, H. Zohorna, Jenyš. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Málek) – Kovář, Stehlík, Kudělka, Sloboda, Barinka, M. Hruška, Bail – Húževka, E. Němec, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Burger (C), J. Káňa – Vandas, Valčák, Kohout. Trenér Peter Oremus.

Rozhodčí: Minář, Pešina – Barvíř, Blümel.
VÍTKOVICE A TRÁPENÍ V BRNĚ – Vítkovicím se sice venku mimořádně daří. Led Kajot Areny ale rozhodně nepatří mezi jejich oblíbené destinace. Vítkovice v Brně naposled vyhrály v sezóně 2009/2010. Od návratu Komety do extraligy jde o jedinou výhru Ostravanů v moravské metropoli. Ani v tomto ročníku to na nějaký průlom nevypadá. V 16. kole vyhrála Kometa nad Vítkovicemi jednoznačně 5:1. Jedinou branku hostů vstřelil Svačina.
Zajímavý paradox zatím provází Ostravany v této sezóně. Vůbec se jim totiž nedaří v domácím prostředí. Horší je na vlastním ledě pouze zatím beznadějně poslední Chomutov. Jak to VÍTKOVICÍM v ČEZ Areně nejde, se projevilo i v posledním utkání před vlastními fanoušky, kdy podlehly Karlovým Varům. Svěřenci trenéra Oremuse si však domácí nezdary bohatě vynahrazují zápasy na kluzištích soupeřů. Zde jsou naopak Vítkovice třetím nejlepším týmem v extralize. Právě utkání venku drží ostravský tým nad vodou. V tabulce se nachází na sedmém místě o dva body za šestým Třincem.
KOMETA BRNO si v posledních domácích zápasech opět udělala z Kajot Areny nedobytnou tvrz. Minulá tři utkání před domácími fanoušky skončila vždy vítězstvím (Kladno, Pardubice, Chomutov). Tuto sérii budou chtít Jihomoravané prodloužit samozřejmě i proti Vítkovicím. V tabulce se Brno pohybuje na čtvrté pozici. S pouhým bodovým odstupem na mistrovskou Plzeň, ale také pouze s jedním bodem náskoku na pátý Zlín.
Pěkný čtvrteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 30. kola Tipsport ligy mezi Kometou Brno a Vítkovicemi. Utkání začíná v 18:00.