To je z KAJOT ARENY, kde ještě probíhá hostující děkovačka vše, přeji vám pěkný nedělní večer.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášení hostující brankář Libor Kašík a domácí obránce Michal Kempný.
Při podávání rukou si ještě někteří hokejisté verbálně vyměnili pár názorů, k pěstní výměně ale nedošlo.
Konec zápasu byl tedy hodně vyhrocený, to hlavní ale už nezměnil. Tři body získají hosté, kteří nedovolili vstřelit Kometě ani jeden gól a sami se prosadili čtyřikrát. Ve třetí třetině završil skóre Bedřich Köhler. Zlín tedy získal tři body a na Kometu už nyní ztrácí bodíky jen dva. Brno díky prohře Vítkovic zůstává na pátém místě tabulky, náskok se mu ale ztenčuje.
Miller se ještě snaží si někoho vytáhnout na pěstní souboj, nikdo ale nereaguje. Kanadský bek je trestán dvěma minutami za hrubost.
60:00
59:56
Na poslední buly se za Kometu staví bijec Ryley Miller.
59:56
Nakonec sudí Zámorského i Kempného vylučují na dvě plus dvě minuty za hrubost. Na dvě minuty za stejný prohřešek jsou trestáni i Matějíček a Koreis. Na zlínské trestné je nyní pět hráčů, zima jim tam asi není.
59:56
Ještě jedna bitka, navíc nyní brankář Kašík tak trochu zbytečně oslavami provokuje domácí fanoušky. V rohu se do sebe pustili Zámorský a Kempný, na zemi skončil druhý jmenovaný. Oba budou vyloučeni, za chvíli zjistíme na jak dlouho.
59:41
Za nespokojeného pískotu fanoušků spěje utkání ke konci.
59:12
Hruška mohl z pár decimetrů poslat puk do prázdné branky, na poslední chvíli mu ale jeden z obránců zablokoval hůl.
59:01
Domácí kombinují proti třem bránícím hostím.
58:48
Kašík viděl na Kubošovu střelu od modré a drží ji v lapačce.
58:34
Hosté dál pokračují v nečisté hře. Nyní je za krosček trestán Libor Kašík, brankářův trest odpyká Kotvan.
58:16
Hruška poslal puk před branku úplně volnému Čermákovi, ten ale ze dvou metrů přestřelil. Kometa dnes prostě štěstí rozhodně nemá.
58:05
Kováčik od modré branku netrefil.
57:53
Opět se přerušuje po a hosté jdou do tří. Skutečně nechápu, proč nedohrají v klidu vyhraný zápas. Jiří Marušák je trestán za zbytečné vražení na hrazení.
57:43
Jak jsem říkal, tak se děje. Tesařík nyní začal poměrně nelogicky jako hráč vedoucího týmu osekávat jednoho z domácích, myslím, že Němce. Ten mu nijak neoplácel a tak bude vyloučen jen zlínský bek. Dvě plus dvě trestné minuty obdrží za sekání a hrubost. Domácí se tak můžou pokusit o čestnou trefu.
57:25
Poslední komerční pauza utkání může sloužit k uklidnění obou týmů. Poslední minuty jsou dost vyhrocené, nedivil bych se, kdyby se ještě strhla nějaká větší šarvátka.
57:12
Čermák se snažil tečovat Hanzlíkovo nahození, puk ale nezamířil na branku.
56:37
56:23
Burianovi utekl na modré čáře puk a přesilovka Komety už asi úspěch nepřinese.
56:03
Dnešní utkání sleduje 7200 (vyprodáno) diváků. I když nyní už je v KAJOT ARENĚ přeci jen také dost volných míst, někteří fanoušci už odešli.
56:03
Na pravém kruhu napřáhl Kováčik, trefil ale jen dobře vidícího Kašíka.
55:31
Puk už zase není ve středním pásmu Zlína, hraje se hodně důrazně.
55:09
Kubošovu střelu mohl dorážet Čermák, puk se mu ale mezi kruhy zamotal mezi brusle.
54:51
Kometa ale musí početní výhodu rozjet od vlastní branky.
54:42
Začíná domácí přesilovka.
54:37
Němec ve středním pásmu předvedl čistý hit, po kterém ho ale zezadu krosčekoval Honejsek a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Pět sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
54:16
Domácí nyní dohrávají souboje, chtějí aby Zlín dnešní vítězství aspoň bolelo.
53:48
Tesařík nyní napřáhl až ke stropu haly, následně ale netrefil puk.
53:29
Teď už se ale Kometě přeci jen daří dostat puk z obranného pásma.
53:16
Stále si hosté posílají puk okolo bránící čtveřice.
52:55
Zlínští v klidu kombinují a budou se snažit o nějakou hezkou branku.
52:42
Domácím už trochu pochodují nervy. Kapitán Leoš Čermák je nyní vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro hosty.
52:14
Melenovský ve středním pásmu vystihl rozehrávku Hanzlíka, následně obehrál Millera a jel sám na Čiliaka. S forhendovou kličkou ale neuspěl.
51:22
Tento díl skončil ofsajdem Komety. Aspoň ten ale vnesl do třetí třetiny nějaké emoce. Verdikt sudích se nelíbil Tomáši Svobodovi tak moc, že si domácí forvard vysloužil osobní desetiminutový trest.
50:43
A zase je tu další dějství seriálu s názvem "Proraž hlavou modrožlutou zeď."
50:20
Dlapově nahození sice dobře clonil Koreis, Kašík ale přesto nastavil lapačku přesně.
49:52
Koreis zkoušel Kašíka překonat zpoza branky, zlínský brankář si ale prostor u tyčky pohlídal.
49:05
Brněnská snaha o čestný gól je taková křečovitá, domácím nevychází ani zdánlivě snadné přihrávky.
48:28
Kometa se různými cestami snaží probít do útočné třetiny, ve středním pásmu je ale vystavěný pevný žlutomodrý val.
48:00
Na ledě se toho nyní skutečně mnoho zajímavého naděje, zápas se už nyní prakticky jen dohrává.
47:06
Za domácí brankou došlo k dalším nepřesnostem, tentokrát je ale nikdo z hostí nepotrestal.
46:35
Domácí fanoušci se už za tohoto stavu baví po svém. Po odpočítání zařvou gól a následně zpívají chorály, které obvykle následují po domácí brance.
46:15
Ofsajd nyní i na druhé straně a dokonce úmyslný. Po komerční přestávce se tedy bude vhazovat před Čiliakem.
45:50
Zlínský kontr končí jenom ofsajdem.
45:31
Káňa nabil na pravý kruh Tomáši Svobodovi, jeho bomba ale trefil jen protihráče.
45:05
Další rána obránce Kempného mířila pár decimetrů nad břevno zlínské svatyně.
44:29
Kempný projel přes celé hřiště a vyslal svižnou střelu po ledě. Kašík ji vyráží do rohu.
43:53
Třetí třetina zatím nenabízí zajímavý hokej, oba týmy už totiž asi tuší, kdo dnes získá tři body.
43:16
Z velkého úhlu to zkusil Čajánek, domácí brankář byl pozorný.
42:44
Balaštíkovi vůbec nesedla střela z levého křídla, Čiliak ale raději přerušuje hru.
42:24
Balaštík se hnal do brejku, dobře s k němu ale vrátil Kempný a zastavil ho.
42:12
Puk v ochranné síti za Kašíkem, vhazování naopak před ním.
41:48
Zlín zahustil střední pásmo, projít skrz něj už bude pro domácí po zbytek zápasu vždy velmi těžký úkol.
41:09
Jak hokejisté tak fanoušci Brna jsou evidentně zaskočení, toto asi nečekali.
40:22
Zlín právě vstřelil branku!
Tak a je dost možná rozhodnuto. Namísto domácího tlaku přichází čtvrtý gól Zlína. Mezi kruhy zůstal trestuhodně osamocený BEDŘÍCH KÖHLER. Toho si všiml za brankou Leška a poslal mu puk ideálně na hůl. Vysoký zlínský forvard pak svižnou střelou propálil Čiliaka. Asistence: Petr Leška.
40:01
Vše podstatné se ve druhé třetině odehrálo už na jejím začátku. Ve dvacáté druhé minutě se před Čiliakem ocitl s pukem osamocený Honejsek a dokázal toho využít. Následně se Kometa nešťastným střídáním dostala do dvouminutového oslabení tří proti pěti a v něm se prosadil Balaštík, po klasické spolupráci s Leškou. Po zbytek prostředního dějství už byla Kometa jednoznačně aktivnější, při zakončení ji ale chyběl klid na hokejkách, nebo se vyznamenával Kašík. Do poslední dvacetiminutovky tedy vstoupí s tříbrankovým vedením v zádech zlínští hokejisté.
Další třetina začne přibližně ve 20:09.
40:00
39:36
Třetí domácí útok si vytvořil solidní závar, všechny střely ale mířily jen vedle branky Kašíka.
39:14
Na druhé straně si rovnal puk na střelu Honejsek, nakonec ale nevypálil.
38:46
Polodna dlouze na pravé křídle zpracovával puk, do jeho následně rány se tak stihl položit jeden z hostující beků.
38:06
Zlín se už opravdu nikam nehrne, hraje hlavně tak, aby neudělal žádnou chybu, která by vedla ke gólu do šatny.
37:29
A další útok Brna je zastaven odpískaným ofsajdem.
37:02
Stále se hraje v obranném pásmu Zlína, střelbu ale neregistrujeme žádnou, k ní se domácí nedostávají.
36:26
Domácí opět kombinují v útočné pásmu, nejedná se ale o nějak nebezpečný tlak. Zlín brání pečlivě.
36:00
Po přerušení se strhla menší postrkovačka u domácí branky, o nic většího se ale nejednalo, sudí rozhodně nemusí vylučovat.
35:49
Káňa hledal křížným pasem rozjetého Tomáše Svobodu, tomu ale puk přeskočil hokejku.
35:38
Hned po buly vyslal pumelici Kováčik, Kašík ale puk dobře viděl a puk schoval do lapačky.
35:35
Zlín se nyní dostává z obranné třetiny jen za cenu zakázaného uvolnění. Kometa přidává na tempu, jestli chce bodovat, gól do konce této třetiny je dost potřebný.
35:20
Po Dlapově nahození od modré to zašumělo, puk ale rozvlnil síť jen z vnější strany.
34:51
Hra je teď taková rozháraná, ani jeden z týmů si nedokáže pořádně přihrát.
34:32
Brno pokračuje v aktivitě, do střeleckých pozic se ale nedostává.
33:56
33:27
Kometě se teď nedaří vrátit s pukem do útočné třetiny a přesilovkový čas se krátí.
32:58
Další ránu Tomáše Svobody dorážel z bezprostřední blízkosti Kempný, trefil ale jen Kašíka, který teď drží Zlín.
32:42
Domácí rozvážně kombinují v útočném pásmu.
32:26
Další Svobodova rána končí v lapačce Kašíka.
32:05
Střela Tomáše Svobody zlomila hůl tečujícího spoluhráče Koreise.
31:56
Jen dvě sekundy hráli hosté v plném počtu, následně je za podražení vyloučen na dvě minuty kapitán Petr Čajánek.
31:54
31:45
Hosté mohli opět udeřit v oslabení, zprava se hnal na Čiliaka Čajánek, který si ale zakončením mezi betony na slovenského brankáře nepřišel.
31:04
Prudkou Kubošovu střelu Kašík neudržel ve výstroji, dorážet se snažil Němec, který ale zblízka nenašel žádnou mezírku.
30:38
Kometa chvíli držela pásmo, teď už ale Köhler vyvezl puk.
30:19
Tomáš Svoboda vypálil prudce z pravého kruhu, mířil však nad branku.
30:00
Domácí prohráli buly a Leška vyhazuje přes všechny čáry.
29:54
Z té ale nakonec nic nebylo. Každopádně podruhé v utkání si domácí zahrají přesilovku, v té první inkasovali. Melenovský je vyloučen za podražení Čermáka.
29:41
Brno hraje v šesti, je totiž signalizovaná výhoda.
29:07
Kubiš se vydal rychle do útočného pásma, nahození z levého kruhu ale pro Čiliaka nebylo nebezpečné.
28:51
Zlín teď dobře brání střední pásmo a nikam se nežene. Čeká na domácí chyby.
28:15
Brněnskou útočnou snahu zastavuje ofsajd, hra se zase kouskuje.
28:10
Hruška vyslal štiplavou střelu z levého křídla, Kašík vyráží ramenem do ochranné sítě.
27:34
Až ke Kašíkovi doputovala původně rozehrávka z brněnského obranného pásma. Bude se vhazovat v tom zlínském.
27:06
Po delší době se hraje u Kašíka, zasahovat ale zlínský gólman zatím nemusí.
26:33
Hosté stále drží puk na holích, je na nich znát, že můžou hrát v pohodě.
26:13
Kempný už v plném počtu vyhodil přes všechny čáry a je z toho icing. Kometě ale hraje do karet komerční přestávka.
26:03
25:41
Zlínu se stále nedaří opět proniknout do útočného pásma, trápit ho ale až tak v tuto chvíli nemusí.
25:11
Ve čtyřech se už Kometa zase brání poměrně dobře.
24:22
K obrovské nelibosti domácích fanoušků se hosté ujímají třígólového vedení. Petr Leška vymyslel další parádní pas a z pravého křídla nahrál křižně volnému JAROSLAVU BALAŠTÍKOVI, který zavěsil přímo pod břevno. Hosté pokračují v klasické přesilovce. Asistence: Petr Leška, Petr Zámorský.
24:09
Marušákovu střelu z mezikruží Čiliak vytěsnil nad branku.
23:48
Úvod oslabení Kometě vyšel, Kempný vyvezl puk až za branku Zlína.
23:40
Velké chyby se nyní dopustili domácí a hráli chvíli v pěti. To je v oslabení samozřejmě nepřípustné a celé dvě minuty tak bude hrát Kometa ve třech. Ševci mají ideální příležitost ke vstřelení třetí branky. Trest odpyká Němec.
23:17
Už víc než minuta dlouhé zlínské přesilovky je minulostí a zatím se hosté vůbec neusadili v pásmu.
22:52
Marušák už napřahoval na modré, než k němu ale puk doputoval, vypíchl mu ho Čermák.
22:28
I Kováčik dostává puk z obranného pásma, zatím se Kometa brání dobře.
22:11
Čermák vyvezl puk a šetří v oslabení cenný čas.
22:03
Okála nyní mimo hru zasáhl vysokou holí Tomáš Vondráček, sudí si ale i tak jeho zákroku všimli a domácí útočník je vyloučen na 2+2 minuty.
21:58
Další ofenziva Zlína končí tentokrát zakázaným uvolněním.
21:20
Na startu druhé třetiny odskakují hosté do dvougólového vedení. Při rozehrávce upadl Miller, který pak chyběl před brankou, kam poslal Holík od levého hrazení pas na hůl ANTONÍNA HONEJSKA, který pak nikým neatakován po ledě dokázal překonat Čiliaka. Asistence: Petr Holík, Dalibor Řezníček.
21:06
Čiliak si připisuje první zákrok ve druhé třetině a bude se před ním vhazovat.
20:39
Na druhé straně se dral do slušné šance Leška, jeho střelu ale obětavě zablokoval Kováčik.
20:23
Tomáš Svoboda mohl jít do slušné příležitosti, Káňova přihrávka ale nebyla přesná.
20:01
První třetina utkání mezi Kometou a Zlínem vypadala poměrně podle očekávání, hrál se ostrý hokej, prostoru na šance moc nebylo. Tu jedinou tak ve vlastním oslabení využil hostující Veselý, který po využil Čiliakova zaváhání při rozehrávce. Kometě dvakrát překazila radost z gólu až tyčka, na ty se ale samozřejmě nehraje. Po dvaceti minutách hry jsou tedy o gól blíž vítězství hostující hokejisté.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
19:36
O puk se bojuje ve středním pásmu, už se toho asi moc v první třetině nestane.
19:07
Na druhé straně končí akce druhého zlínského útoku ofsajdem.
18:43
Ihned po buly pálil z levého kruhu Vondráček a stejně jako Němec zprudka rozezvučel tyč za zády Kašíka. Ten má tedy zatím i štěstí.
18:41
Zlínská snaha o ofenzivu tentokrát končím dalším zakázaným uvolněním.
18:21
Kuboš zkusil zaskočit Kašíka nahozením od pravého mantinelu, brankář Zlína byl pozorný.
17:46
Po buly v útočném pásmu se mezi kruhy ocitl úplně sám Köhler, jeho střelu zápěstím ale Čiliak vyráží.
17:41
Matějíčkovu nahození se sice zlínští hokejisté snažili clonit, puk ale přesto zamířil přímo do náručí Marka Čiliaka.
17:26
Puk se otřel o ochrannou síť za Kašíkem, bude se vhazovat ve středním pásmu.
17:16
16:24
Tak tato přesilovka byla od sudích pro Kometu danajský dar, vedení se totiž v oslabení ujímají hosté ze Zlína. Čiliak u vlastní branky špatně rozehrál a puku se ujal Čajánek, který zpoza branky hned poslal ONDŘEJI VESELÉMU, který už neměl problém trefit prázdnou brankou. Asistence: Petr Čajánek.
15:52
Holík opět posílá puk mimo vlastní obranné pásmo, hosté se brání s přehledem.
15:34
A znovu puk putuje až za Čiliakovu branku.
15:21
Na úvod oslabení se ale hostům daří osvobodit.
15:16
Poprvé se vylučuje. Za hákování je trestán hostující útočník Antonín Honejsek. Šance pro Kometu.
14:55
Čermák hledal zpoza branky Polodnu, poslal mu ale puk na příliš dlouhou hůl.
14:42
Tentokrát Miller jen z dálky nahodil na branku, získal ale buly v útočném pásmu.
14:31
Na útočný výlet se vydal kanadský obránce Miller, nakonec se ale k zakončení neprobojoval.
14:01
Zámorský trefil od modré už podruhé v zápase jenom Buriana.
13:38
Další brněnská snaha o rychlý útok končí zakázaným uvolněním.
13:32
Kováčik vypálil z plné jízdy, tentokrát ale jeho rána končí jenom nad brankou Libora Kašíka.
13:09
Burianově střele clonil před Kašíkem Koreis, nakonec ale puk až ke zlínskému brankáři nedoputoval.
12:49
Veselý vyhodil puk z obranného pásma a i když se domácí domáhali vyloučení, sudí ukazují, že puk se otřel o mantinel a vylučovat nebudou.
12:20
Köhler vyslal z pravého křídla poměrně nenápadnou střelu na Čiliaka, kterému ale puk vypadl a skončil jen těsně vedle branky. Nakonec ale domácí situaci zvládli a je tu další komerční přestávka.
11:59
Němec nyní přečetl Zámorského rozehrávku, následná přihrávka naslepo ale nikoho nenašla.
11:22
Vondráček hledal od pravého mantinelu Polodnu, ten ale prudký pas zpracovat nedokázal.
11:01
Melenovský nahodil puk ještě zpoza červené čáry a je z toho tedy další zakázané uvolnění. Těch dnes vidíme hojně.
10:50
Po Hanzlíkově nahození ze středního pásma raději Kašík drží kotouč v lapačce, hra se tedy stěhuje před něj.
10:28
Následuje ale jen další zakázané uvolnění Komety.
10:22
Zámorského střelu s mocným nápřahem zablokoval Burian.
10:01
Hosté stále drží puk v útočném pásmu, zatím ale jen po jeho obvodu.
09:35
Řezníček pálil hned po buly, Čiliak to vyřešil betonem.
09:30
Nyní ale domácím nevyšla rozehrávka, je z toho icing a buly v útočné pásmu Zlína.
09:15
Čiliak si v brněnské brance už poměrně dlouho nesáhl na puk, Kometa je v posledních minutách nebezpečnější.
08:43
Prudká Kotvanova rozehrávka končí jenom zakázaným uvolnění, žádný ze spoluhráčů ji nezachytil.
08:24
Kempný to zkusil z velké dálky, Kašík vyráží do ochranné sítě. Po první komerční pauze se tedy bude vhazovat před ním.
08:14
Po zajímavých momentech se hra zase zklidnila a přesunula do středního pásma.
07:34
Domácí pokračují v aktivitě, nedostávají se ale do palebných pozic.
06:54
Novotný pálil skrz nohy couvajícího Kotvana, Kašík vykopává puk do rohu.
06:20
Utkání teď dostalo spád, hraje se hodně ostře, sudí ale zatím všechny zákroky na obou stranách přehlíží.
06:01
O další střelu se pokoušel Zohorna, jemu ale rána vůbec nesedla.
05:32
Tentokrát už Němec Kašíka z mezikruží po Káňově pasu překonal, puk ale zastavil o tyč.
05:18
Němec sjížděl před branku z pravého křídla, trefil ale jen hruď Kašíka, natlačeného u své bližší tyče.
04:56
Na druhé straně se do šance dral Čermák, zlínská obrana ho ale stačila zpacifikovat.
04:19
Okál na modré čáře obehrál Dlapu a mohl jet sám na Čiliaka, výborně se ale vrátil Kuboš a ještě ve středním pásmu mu puk uzmul.
04:12
Burian vlétl po levém křídle do pásma a z velkého úhlu prověřil Kašíkovu pozornost. Zlínský brankář přerušuje hru.
03:28
Hrušku zastavil ve středním pásmu sporným zákrokem Veselý, sudí zatím ale vylučovat nebudou.
03:08
Kotouč opět zamířil mezi diváky, stále se hráči spíš zahřívají a často se přerušuje.
02:56
Další dalekonosná Balaštíkova tána nebyla vůbec přesná.
02:45
Balaštík vyzkoušel z dálky Čiliakovu pozornost, domácí brankář bez problémů drží puk ve výstroji.
02:28
Hraje se zatím opatrný hokej, na šance čekáme.
01:51
Puk na tribuně, buly ve středním pásmu.
01:18
První exkurzi za útočnou modrou podnikli i ševci, Čiliakovi stačilo kontrolovat hru očima.
00:52
Jakub Svoboda si typicky sjel na střed hřiště, při střele mu ale hosté zablokovali hůl.
00:29
Brno chvíli drželo puk v útočné třetině, ke střele se ale nikdo nedostal.
00:14
Začínáme zlínským zakázaným uvolněním, hra se tedy stěhuje před Kašíka.
00:01
Slavnostní buly dnes hodí jedenáctiletý nemocný Míša Stuchlík, který se chystá letos v dubnu absolvovat brněnský půlmaraton. Hala mu aplauduje vestoje a vyvolává jeho jméno. Hezký moment.
Tak přeci jen se dnes hokejisté rozhodli hrát, už nastupují na led a zápas 45. extraligového kola za chvíli začne.
Oba týmy zatím trochu otálejí s příchodem na led, utkání tak asi začne s drobným zpožděním.

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Miller, Dlapa, Kuboš, Sedlák – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Svoboda, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Novotný – Polodna, Čermák (C), Vondráček.
Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Kubiš, Holík, Okál – Sedláček, Melenovský, Ondráček.
Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer.
Co se týká vzájemných zápasů, má v této sezoně navrch Kometa. Při prvním derby sice dokázali zvítězit zlínští hokejisté v domácím prostředí po nájezdech, z dalších dvou zápasů ale vytěžilo Brno všech šest bodů. První domácí mač vyhrálo 3:1, doposud poslední vzájemné utkání pak skončilo ve Zlíně 1:4 z pohledu domácích.
PSG Zlín se celou sezonu pohybuje v lepší polovině tabulky, vedoucí příčky ale loňský držitel Prezidentského poháru neatakuje. V letošním roce zatím ševci jedou ve vlnách. V polovině ledna prohráli čtyři utkání po sobě, následně naopak ze tří duelů pokaždé vytěžili plný počet bodů. Poslední dvě kola ale Zlínu opět nevyšla. V úterý prohrál v Karlových Varech 2:1, v pátek podlehl doma Pardubicím jednoznačně 1:4.

Tým PSG má aktuálně na svém kontě 68 bodů. Číslo je to sice v českém hokeji asi nejoblíbenější, Valaši by však jistě rádi v Brně tento údaj změnili. Jak už bylo zmíněno, kdyby dnes prohráli, ztráceli by na Kometu už osm bodů, v opačném případě by se dotáhli na dva. Zajímavé ale pro oba dnešní soky také budou výsledky Vítkovic a Třince, dalších týmů v podobném postavení.

Ve Zlíně se minulo slavilo, výroční zápasy odehráli Radim Tesařík a Jaroslav Balaštík. Obránce Tesařík už odehrál tisíc zápasu nejvyšší soutěže, střelec Balaštík osm set. Ani Zlín momentálně netrápí žádná větší marodka, všechny opory týmu Rostislava Vlacha by měly být připraveny k zápasu.
HC Kometa Brno si na začátku roku 2014 prošla nepříjemnou krizí. Z prvních šesti zápasů vyhrála jediný a musela tak opustit třetí místo v tabulce, na kterém do nového roku vstupovala. Nyní se už ale opět zdá, že Kometa našla formu. Minulý pátek doma zdolala Slavii po prodloužení a následně vyhrála dvakrát venku v základní hrací době. Nejdřív v Chomutově, naposledy nedovolila vstřelit ani gól Liberci.

V součtu všeho uvedeného má nyní Brno na pátém místě tabulky 73 bodů. Šesté Vítkovice ztrácí bodík jediný, sedmý Zlín už bodů pět a dnes mu tak Kometa může výrazně odskočit. Navíc Brňané mají k dobru ještě zápas ve Vítkovicích, který byl z tohoto úterý přeložen na příští sobotu kvůli zápasům tenisového Davis Cupu. Pozice Komety je tedy dobrá, stále ale nemá nic jistého.

Víceméně jisté naopak je, že do hry ještě nezasáhne obránce Tomáš Žižka, který před týdnem bolestivě upadl v Chomutově. Nic zlomeného naštěstí nemá, stále je ale pohmožděný. V Liberci ale dokázala Kometa i bez něj udržet čisté konto, nemusí se tedy jednat o fatální ztrátu. Jinak by měli být domácí krom dlouhodobě indisponovaného Libora Pivka kompletní.
Příjemný den z brněnské KAJOT ARENY, dějiště zápasu 45. kola Tipsport extraligy. V rámci moravského derby se zde střetnou dva týmy, které zápolí o pozici mezi šesticí nejlepších týmů na konci základní části. Pátá Kometa chce uhájit svou tvrz před nájezdníky v dresu sedmého Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.