Vám všem děkuji za pozornost a u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou!
Třetí derby otevřel gólem v první minutě Viktor Hübl, za necelých sedm minut ho napodobil druhou trefou Michal Trávníček. Piráti do konce první třetiny stihli herně srovnat s rozjetým soupeřem krok, ale ve druhé třetině je srazil šťastný gól Jakuba Černého. Stejný muž přidal ještě čtvrtý gól a HV VERVA Litvínov tak vyhrála 4:0. Hvězdami utkání zvoleni Jakub Černý a Josef Straka.
60:00
59:50
Gula získal puk a podrží ho do konce.
59:14
Proškovi na modré přeskočil puk čepel a to osvobozuje hosty.
58:40
Domácí jsou kompletní.
58:18
Za zbytečný krosček v útočném pásmu je ještě vyloučen Martin Ručinský (LIT).
57:51
Proti střelám od modré Zemana a Stříteského tasil Růžička betony.
57:38
Puk se odrazil na střídačku hostů. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pirátů.
57:13
Posmyk pálil dvakrát nepřesně od modré. Piráti vyhodili a hrají ve čtyřech.
56:38
Mark Bombersback (CHM) – dvě minuty za krosček. I Litvínov si tak zahraje proti třem.
54:56
Jaroslav Mrázek (CHM) před svou bránou podrazil Gerháta a je potrestám dvěma minutami na lavici hanby.
54:19
Přihrávku Račuka vystihl Hübl a mohl dopředu vyslat Jánského, ten ale vysoký kotouč nezpracoval.
53:46
Litvínov vyhazuje další kotouč. To jim už do konce zápasu stačí.
53:20
Hosté jsou kompletní a vyhodili na zakázané uvolnění.
53:06
Francouz kryje další puk před dojíždějícím Kašem.
52:46
Chaloupka vyvezl puk a nahodil ho na bránu, na druhé straně pak nahození kryje Francouz.
Oddechový čas pro domácí.
51:12
Piráti si zahrají další dvojnásobnou přesilovku. Jiří Zeman (LIT) je potrestán dvěma minutami za krosček.
51:05
Ruttova střela letěla těsně mimo.
50:42
Chaloupka vyhodil puk.
49:50
Hosté trochu zmateně střídali a dle verdiktu rozhodčích hráli v šesti hráčích na ledě. Potrestána je jejich hráčská lavice (LIT) a trest odpyká Peter Jánský.
49:08
Ofsajd hostujícího týmu.
48:47
Juraj Majdan se snažil objet bránu a zasunout puk, ale kotouč jen projel brankovištěm.
48:11
Střelu Gerháta z otočky pokryl Růžička.
47:09
Kaše vystřelil hned po vhazování, Francouz puk chytil.
46:25
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté rozehráli bleskovou akci a na modré čáře se napřáhl JAKUB ČERNÝ a jeho střela k překvapení všech prošla výstrojí Růžičky, který měl zakrytý výhled. Verva tak vede už 4:0 a má utkání pevně ve svých rukou. Asistence: Roman Pšurný, Petr Chaloupka.
45:31
Zakázané uvolnění hostů.
45:09
František Gerhát se pokusil překvapit Růžičku střelou mezi nohama, ale nepřišel si na něj.
44:55
Peter Jánský v dobré šanci Růžičku neprostřelil.
44:21
Prošek narazil na vlastního brankáře Růžičku protihráče Jánského, hra je přerušena.
43:51
Další osvobození hostů.
43:14
Piráti v útočném pásmu operují neefektivně u mantinelů. Hosté vyhazují.
41:53
Ve stejném čase byl deseti minutami za nesportovní chování vyloučen vztekající se Kamil Piroš (LIT).
41:56
Mrázek byl v šanci faulován. Na dvě minuty si šel sednout Rostislav Martynek (LIT).
41:04
Přihrávku Šagáta do brankoviště zlikvidovala obrana hostů dříve, než se k ní Bombersback dostal.
40:41
Hosté mají trochu problém s rozehrávkou, nakonec je pískán ofsajd.
40:01
Jedinou branku druhého dějství derby mezi Chomutovem a Litvínovem vstřelil hostující Jakub Černý. A to s velkou dávkou štěstí. Útočník hostujícího týmu pouze posílal puk brankovištěm, kde si ho do vlastní brány srazil domácí obránce. Verva tak vedla 3:0 a stejné skóre panuje v SD ARÉNĚ před 4499 diváky i po skončení druhé třetiny ta třetí začne zhruba ve 20:06.
40:00
39:47
Bombersback byl v nadějné palebné pozici, puk na bránu ale nevyslal.
39:21
Divíšek se hnal dopředu, jeho přihrávka ale nikoho nenašla.
37:56
Hübl dostal střílenou přihrávku do brankoviště, mířil mimo.
Dnešní utkání sleduje v SD ARÉNĚ 4499 diváků.
36:53
Růžička lapil střelu Majdana.
36:20
David Hruška tvrdou ranou v protiútoku vyprášil betony Francouze, který vleže zlikvidoval i dně následné dorážky Straky a Pulpána. Skvělá hra hostujícího brankáře!
35:57
Domácí jsou v plném počtu, ale Litvínov drží pásmo.
35:23
Stejně si počínal i Rutta.
34:54
Ofsajd hostů.
34:19
Růžička ve výskoku vyrazil střelu Stříteského, domácí pak vyhodili.
33:53
Josef Straka (CHM) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Piráti si v pěti moc dlouho nezahráli.
33:27
Bombersback za pukem sprintoval zbytečně. Zakázané uvolnění Pirátů.
33:11
Domácí hrají v pěti.
33:08
A teď podržel puk před dorážejícím Posmykem.
32:52
Růžička se roztáhl proti střele Guly od modré.
32:28
Mrázek po mantinelu vyhodil kotouč.
31:11
Tomáš Divíšek (CHM) inkasuje za podražení dvouminutový trest a Litvínov si zahraje druhou přesilovku.
30:44
V útočné třetině teď operovala čtvrtá pětka hostů, na bránu nevystřelili. Poté se puku chopil Kamil Piroš a vystřelil těsně nad.
29:22
Střelu Rotty od modré tečoval Straka, Francouz zasáhl betonem.
28:55
Růžička nemohl střelu Posmyka vidět, i přesto ji vyrazil. Majdan hned nato trefil levou tyč brány Růžičky.
28:25
V útočném pásmu je teď Divíškova formace.
27:38
Hosté opět vyhodili a budou brzy kompletní.
27:20
Zakázané uvolnění domácích.
26:54
Hruška mohl kotouč doklepnout do odkryté klece, Francouz se ale bleskově přesunul. Verva pak vyhodila puk a hraje ve čtyřech.
25:58
Viktor Hübl (LIT) si odsedí dvě minuty za sekání. Pět Pirátů na tři hráče Litvínova.
25:00
Nahození Pulpána ztratil Francouz z dohledu, puk k němu ale nedoputoval.
24:06
Peter Jánský (LIT) – dvě minuty za vysokou hůl.
23:00
Kotouč se za bránou Růžičky dostal na hůl JAKUBA ČERNÉHO, který ho jen poslal před bránu a domácí obránce ho bruslí srazil za Růžičku. Tentokrát smůla pro Chomutov. Bez asistence.
22:21
Kubinčákova formace rychle obrátila hru a do pravé tyče Francouzovy brány pálil Kaše!
21:43
Pirošova formace motala Chomutovským hlavu v útočném pásmu, domácí pak vyhodili na zakázané uvolnění.
20:47
Krstev pálil hned po buly od modré, brankář hostů vyrazil kotouč holí.
20:44
Francouz lapil dlouhé nahození Rutty.
20:26
Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale napíská.
20:01
První třetina začala výborně pro hosty, když se v první minutě do brejku dostal Viktor Hübl a neomylně vsítil první gól utkání. Sedm minut nato se hosté trefili podruhé. Brankář Růžička přestal hrát v domnění, že byl faulován a Michal Trávníček pohodlně skóroval. Růžička pak po rozhodčím hodil vyrážečku a byl potrestán deseti minutami za nesportovní chování. Pirátům ještě několik minut trvalo, než se ze špatného startu do utkání vyhrabali, ale v posledních pěti minutách už byli o něco aktivnějším týmem. Druhá třetina začne zhruba v 19:15.
20:00
19:54
Francouz ještě přikryl puk před dojíždějícím Bombersbackem.
19:33
Dopředu spěchal s pukem Kubinčák, ale neměl podporu spoluhráčů.
18:58
Černý ve snaze chytit kotouč vyrazil puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
18:10
Zmatek před Francouzem, druhá formace Pirátů je v brankovišti velmi agresivní.
17:52
Střelu Hübla vyrazil Růžička maskou.
17:19
Hosté vyholili kotouč a přesilovka domácích se blíží ke konci.
17:14
Kaše se před bránou snažil dorážet, ale Gula ho velice poctivě bránil. Francouz skočil po puku a přikryl ho.
16:47
Nikola Gajovský hrál vysokou holí a domácí se musí stěhovat do středního pásma.
16:35
Hruškova střela byla sražena mimo.
16:14
Hřebejk tečoval Pulpánovu střelu mimo.
16:08
Francouz schoval v rukavici další střelecký pokus Pirátů.
15:29
Petr Kousalík (LIT) Fauloval Bombersbacka a odsedí si dvě minuty.
15:04
Račuk se při střídání zmocnil kotouče a poslal ho na Francouze, který si s ním poradil.
14:27
Verva už je kompletní, Kaše mířil tentokrát mimo.
13:45
Ondřej Kaše vystřelil, Francouz puk pohodlně chytil do lapačky.
13:16
Litvínov už dvakrát vyhodil, teď je v útočném pásmu elitní formace domácích.
12:01
Marek Posmyk (LIT) inkasoval za zásah do oblasti hlavy a krku Davida Hrušky trest 2 + 10 minut.
11:32
Střely Jánského a Hübla byly velmi nadějné, obě ale zlikvidoval Růžička.
10:35
Černý pronikl do útočného pásma, jeho střelu přizvedl jeden z obránců.
07:07
Neskutečná situace. MICHAL TRÁVNÍČEK se dostal do kontaktu na hranici pravidel s gólmanem Růžičkou, který záhy přestal hrát. Trávníček ale dostal puk na hůl a v klidu ho poslal do brány. Růžička okamžitě po uznání branky mrštil po hlavním rozhodčím vyrážečku, za což byl poté potrestán. Asistence: Jiří Gula, Matěj Stříteský.
05:45
Gajovský nahodil puk a s Račukem odjeli na střídačku.
05:01
Puk se za Růžičkou dotkl ochranné sítě a vhazuje se po jeho pravé ruce.
04:30
V útočném pásmu teď operuje Kubinčák a jeho dva juniorští spoluhráči. Zatím bez střely na bránu.
03:51
Chaloupka vyvezl kotouč z pásma, nahodil ho a oba týmy střídají.
03:21
Divíškova formace bojuje v útočném pásmu u mantinelu.
02:44
Kotouč je mimo hrací plochu a vhazovat se bude po levici Růžičky.
02:24
Juraj Majdan byl ve výborné šanci podražen Markem Račukem a jel trestné střílení. Zkusil Forsbergovu kličku, ale Růžička si ji vleže pohlídal.
01:36
Za svou bránou rozehrává chomutovský Trefný.
00:38
Piráti začali obrovskou chybou. Nechali za sebou VIKTORA HÜBLA, který jel sám na Růžičku a nemilosrdně ho propálil pod vyrážečkou. Verva vede rychle 1:0! Asistence: Peter Jánský.
00:13
Chomutov vyhrál buly a hned se pokusil rozehrát. Rozehrál ale nepřesně a Hübl nahazuje kotouč.
00:01
Na hrací ploše už jsou všichni aktéři dnešního utkání a za malou chvíli zápas vypukne!
Verva už naskakuje na led, čeká se na domácí hokejisty.
Sektor hostů je už téměř zaplněn, domácím fanouškům vyhrazená místa zatím zaostávají.
Vítám vás všechny ještě jednou z SD ARÉNY, kde se vše schyluje ke startu třetího derby letošní sezóny. Oba předchozí vzájemné zápasy ovládl Litvínov. V prvním zápase 3:2 po nájezdech, ve druhém na domácím ledě těsně 2:1. I dnes se tedy rozhodně můžeme těšit na napínavou bitvu.

Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Mrázek, Krstev, Novák, Trefný, Rutta, Šulák, Prošek – Hřebejk, Divíšek, D. Hruška – Šagát, J. Straka, Bombersback – Kubinčák, Kämpf, Kaše – Gajovský, Račuk

HC Verva Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk – Ručinský, Hübl, Jánský – Trávníček, Piroš, Martynek – Pšurný, Černý, Majdan – Gerhát, Jurčík, Písařík

Rozhodčí: Hrubý, Pavlovič – Brejcha, Suchánek.
Dobrý den z Chomutova!
Vyvěste vlajky, rozezvučte fanfáry, odložte veškerou práci a zbystřete všechny smysly, protože dnes večer odstartuje třetí derby mezi Chomutovem a Litvínovem v této sezóně! Derby s obrovskou rivalitou, kterému se ve zdejších končinách může rovnat snad jen souboj pražských „S“. Takovou lahůdku nabídne třicáté kolo Tipsport extraligy.

Litvínovská sezóna by se zatím dala rozdělit do dvou částí. Do té špatné, kdy se prohrávalo a do té dobré, v níž se vyhrává. Nejhůře Litvínovským bylo od sedmého kola, kdy prohráli rovných osm zápasů v řadě, až se nakonec propadli na poslední místo. Poté se ale hráči oklepali, postupně se zvedli a začali stoupat i tabulkou. Z posledních osmi zápasů jich Verva dokázala vyhrát rovných sedm. Během své vítězné série si Litvínovští dokonce vyšlápli na Kometu Brno a porazili ji na jejím ledě.

Piráti si stále zvykají na ozdravný proces trenéra Josefa Turka. Vyhráli pouze pět zápasů a vidina play-off už je pro ně téměř utopická. Krušnohorci se potřebují soustředit alespoň na nabrání formy, která pro ně bude klíčová v play-out. Vítězství v tak vypjatém zápase, jakým derby s Vervou bude, je může značně nakopnout a dodat jim sebevědomí v dalších bojích. Své spoluhráče vyburcoval také ex-litvínovský útočník Vojtěch Kubinčák, který v případě vítězství oběhne náměstí v Litvínově oblečen v masce chomutovského maskota Picaroona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.