Loučím se s vámi z Karlových Varů. Přeji hezký zbytek večera, a někdy příště u hokeje zase nashledanou!
A je konec. Karlovarským dnešní utkání vůbec nevyšlo. Jednak byli bezzubí v ofenzivě (ono 12 střel na branku za celý zápas není moc), a po chybách v obraně přišly tři údery, které poslaly Energii na kolena. Hradec Králové si připisuje druhou výhru ze tří zápasů, spokojený může být i Pavel Kantor, který vychytal nulu. Dnes ale opravdu moc práce neměl.
Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Jiří Šimánek

HC Energie Karlovy Vary – Marek Hovorka
60:00
59:30
Energetici útočili, nyní se ale hosté osvobodili.
58:54
Podlešák se ocitl sám před Závorkou. Ten si ale připsal povedený zákrok, a zabránil dalšímu navýšení skóre.
58:20
Puk u Závorky. Utkání se dohrává. O bodech už je dávno rozhodnuto.
57:32
Martin Látal se obtočil kolem branky, a poslal puk do brankoviště. Kantor byl pozorný.
57:00
Karlovarský kotel troubí na trubky, zatímco se domácí bojovníci snaží alespoň o čestný gól.
56:39
Po přihrávce rukou jsou domácí vykázáni do středního pásma. Komerční přestávka.
55:56
Mountfield se na chvíli vymanil z tlaku, nyní už ale Energie opět okupuje útočnou třetinu.
55:28
Domácí ztratili puk v útočném pásmu. Čas běží.
54:30
Energetici se zoufale ženou do útoku, kombinace je ale nepřesná. Hosté nemají poblém tohle ubránit.
52:56
Mountfield právě vstřelil branku!

Vypadá to, že je rozhodnuto. Asi si to myslí i diváci, kteří houfně opouštějí arénu. Po přesné kombinaci se do puku opřel RASTISLAV DEJ, a překonal Závorku potřetí. Asistence: Michal Tvrdík, Martin Pláněk.
52:46
Další střelu si připsal Zaťovič, ani on ale Kantora neohrozil.
52:14
Gulaši se dostal v oslabení ke střele od modré lajny, branku ale netrefil.
51:50
Zaťovič dostal puk až do obranného pásma Mountfieldu.
51:19
Energetikům se body vzdalují mílovými kroky. Za nedovolené bránění vyloučen Balán.
50:50
Zaťovič zpátky na ledě, domácí v plném počtu.
50:30
Kytnár vyvezl puk až ke Kantorovi.
49:56
Dnešní utkání sleduje 2986 diváků.
49:45
Harant našel Šimánka, jeho střelu z úhlu ale gólman viděl, a tak s ní neměl větší potíže.
49:21
Karlovarským se podařilo vyhodit.
48:50
A domácí gólman budem muset zůstat ve střehu. Vyloučen kapitán Zaťovič za držení protihráče.
48:44
Frühauf nahodil kotouč na Závorku, ten si poradil.
48:07
Kytnár se s pukem dostal do útočné třetiny, obrana Mountfieldu ale svůj úkol znovu zvládla. V ofenzivě to dnes domácím nejde.
47:43
Opět se hraje 5 na 5.
47:42
Bude se vhazovat v obranném pásmu Karlových Varů.
47:25
Energii se nedaří. Hosté jsou u všech puků dřív.
46:59
Hosté hrají v plném počtu.
46:20
U puku jsou hosté. Snaží se dostat se do útočného pásma, a ohrozit Závorku.
45:57
Ofsajd Energie.
45:43
A je po přesilovce. Radek Dlouhý dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
45:10
Dlouhý dostal před brankou prostor ke střele, Kantor ale skvěle zasáhl.
44:59
Energetici dostanou šanci snížit. Na tresté lavici už sedí René Vydarený, který dostal menší trest za podražení.
44:19

Hosté se zadarmo dostávají k dvoubrankovému vedení. Tohle se prostě stávat nesmí. Karlovarští hráči se nedohodli, a trestuhodně odevzdali kotouč Šimánkovi. Ten našel volného LUKÁŠE KVĚTONĚ, a ten se trefil přesně do růžku. Asistence: Jiří Šimánek.
43:30
Slušná mela se nyní konala i v brankovišti Pavla Kantora. I on si ale poradil, a energetici to budou muset zkoušet dál.
43:12
Podlešák nahodil puk na branku, a poté vznikl v brankovišti slušný závar. Závorka ale nakonec kotouč pokryl.
42:50
Útočnou snahu Mountfieldu zastavil ofsajd.
42:15
Hosté drží puk, a v klidu kombinují. Je vidět, že nikam nespěchají.
41:26
Martin Látal provedl odvážný průnik na území soupeře, nikdo ho ale nepodporoval, a tak akce záhy končí.
40:31
Dej dostal puk do útočného pásma, hosté chvíli obtěžovali obranu Energie, pak ale o kotouč ztratili.
40:01
Ani ve druhé třetině nebyla k vidění kdovíjaká zábava. Ani přesilové hry v tomto směru moc nepomohly, nakonec ale gól přecejen přišel. Postaral se o něj kapitán hostů, Jiří Šimánek. Mountfield tak dvacet minut před koncem vede nejtěsnějším rozdílem. Třetí dějství odstartuje zhruba v 19:31.
40:00
39:35
38:42
Puk je za brankou, kde se o něj pere klubko hráčů.
38:10
Ptáček vystřelil z mezikruží, Závorka ale vyráží mimo.
37:35
A karta se obrací. Hradec Králové si zahraje početní výhodu. Dvě minuty si za hrubost vysloužil Michal Gulaši.
36:59
Domácí konečně dostali soupeře pod tlak, Mountfield už je ale v plném počtu.
36:29
Bude se vhazovat před Kantorem. Někteří hlasitější diváci vyjadřují pokřiky svou nespokojenost s hrou Energie.
35:47
Zatím se domácím přesilovka nedaří. Hosté brání spolehlivě.
34:59
Vyloučen Martin Podlešák (HKM) za vysokou hůl.
34:38

Po dlouhém čekání je tu konečně branka. Kapitán Mountfieldu JIŘÍ ŠIMÁNEK se hnal do útoku po levé straně kluziště, chytře obelstil obránce, a pak poslal puk Závorkovi nad rameno. Asistence: Peter Mikuš, Tomáš Knotek.
34:00
Vydarený se snažil poslat v tísni puk na Závorku, kotouč ale skončil mimo. Teď o něj probíhá boj v obranném pásmu Energie.
33:28
Po zakázaném uvolnění Mountfieldu následuje komerční přestávka. Zápas není moc záživný, na gól se tu zatím čeká marně, a k vidění nejsou ani nějaké větší šance.
32:40
Hosté odevzdali puk, a šli vystřídat. Karlovarští mohou zkusit něco vymyslet.
31:42
Domácí teď trochu zatlačili soupeře, ale brankou to opět neskončilo. Čeká se na ní už poměrně dlouho.
30:33
30:10
Další vyhození domácích.
29:35
Mikuš vystřelil trochu z nouze, a podle toho to také dopadlo. Puk šel mimo.
29:00
Karlovarští vyhodili kotouč až ke Kantorovi, a oba týmy střídají.
28:33
A nakonec si hosté vykoledovali faul. Bičánek vykázán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
27:56
Podlešák vypálil z levého kruhu, ale puk skončil vysoko nad. Hosté jsou však nyní aktivnější.
27:10
Drtina povedeným obranným zákrokem zastavil na vlastní modré čáře útočnou akci soupeře.
26:23
Koblasa protečoval puk do pásma, jenže hosté brzy kotouč získali zpět.
25:52
V brankovišti Mountfieldu se teď děly divoké věci, puk se odrážel sem a tam, domácí hráči ho ale za brankovou čáru nedostali.
25:26
Vzápětí vypálil na druhé staně z úhlu Šimánek, Závorkovi betony ale byly připraveny.
24:56
Balán vystřelil z otočky, jeho slabá střela ale Kantora nemohla zaskočit.
24:29
Rastislav Dej se obtočil kolem branky a vypálil, jeho pokus ale po teči obránce skončil v ochranné síti.
23:55
Energie ztratila ve středním pásmu lacině kotouč, Mountfield toho ale nevyužil.
22:50
Vydarený vyslal od modré hodně tvrdou ránu, branku ale netrefil. Hosté však stále drží útočné pásmo.
21:57
Už to vypadalo, že se Škoda dostane do úniku. Pak se ale dostal do sevření dvou domácích hráčů, kteří ho včas zastavili.
21:20
Knotek bojoval u mantielu s hráči Energie, kotouč ale v útočném pásmu neudržel.
20:32
Karlovarští se hnali do útoku, jejich akce ale brzy skončila. U puku nyní hosté.
20:01
V úvodu utkání byli aktivnější hosté, do žádně větší šance se ale nedostali. Jedním z mála vzrušujících okamžiků byl únik dvou hráčů Hradce, kdy pálil nebezpečně Langhammer. Energetici se postupně dostali do hry, ani oni ale Kantora nijak zvlášť nezaměstnávali. Snad se dočkáme v dalším průběhu zápasu více šancí, a také gólů. Druhá třetina začne cca v 18:43.
20:00
19:58
Bičánek vypálil od modré lajny, brankář byl ale pozorný, a puk vyrazil mimo.
19:35
Nyní ale hráči Mountfieldu docela zariskovali. Jejich odvážnou kombinaci před vlastním brankovištěm ukončil až brankář Kantor, který přerušil hru.
18:41
Energetici kombinují v útočném pásmu, zatím to ale k ničemu nevede. Hosté dobře brání.
17:37
Bitva o kotouč probíha v rohu kluziště v obranném pásmu Hradce.
17:33
17:10
Gólman Závorka špatně rozehrál, a je z toho icing.
17:00
Karlovarským se nyní nedaří zavézt puk do pásma.
16:27
Hráči Mountfieldu se osvobozují.
16:00
Grman zakopl o zlomenou hůl protihráče, a puk mu utekl do středního pásma.
15:33
Tomáš Harant (HKM) si vysloužil dvě minuty za podražení.
14:40
Hruška se snažil natlačit kotouč do brankoviště, byl ale ubráněn. Energetici vzápětí o puk přišli.
14:09
Květoň to zkusil z pravého kruhu, jeho střelu ale zblokovali obránci, a puk skončil v ochranné síti.
13:30
Útočné snažení Mountfieldu ukončil Závorka, který skryl puk ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
12:21
Hra se nyní trochu zklidnila. Oba týmy se střídají v držení puku.
11:45
Nahození jednoho z energetiků se odrazilo od zadního mantinelu, a Kantor raději puk podržel. Následuje vhazování po jeho levici.
11:00
Květoň to zkusil od modré čáry, branku ale netrefil. Energetici sebrali puk, a míří do útoku.
10:22
Koblasa číhal před brankou na puk, který se k němu nakonec dostal. Jeho střela ale skončila nad.
09:14
Konečně nějaká akce. Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Langhammerovu střelu z úhlu ale výborným zákrokem zneškodnil Závorka.
08:44
Zatím nesledujeme moc zajímavé utkání. Brankáři neměli moc práce.
08:22
Martin Látal zavezl puk do útočné třetiny. Energetici ale nic nevymysleli, a hosté vzápětí odpálili kus černé gumy přes všechny čáry.
07:33
Oba týmy se snaží útočit, zatím se ale vůbec nedostávají ke střelbě.
06:30
Doležal protečoval puk do útočného pásma, po několika soubojích se ale energetici musejí vrátit.
05:53
Hradec Králové je zatím aktivnější. Nyní se ale jeho hráči provinili icingem, a hra se stěhuje před Kantora.
05:20
Gulaši se dostal s pukem do rohu, pak ale bez cizího přičinění upadl, a kotouč získali hosté.
05:06
Buly v obranném pásmu Mountfieldu.
04:35
Šimánek byl s pukem za Závorkovou klecí, kroužil sem a tam, nakonec ale o kotouč přišel.
04:03
Energetici byli pod tlakem, a tak přišlo další zakázané uvolnění.
03:20
Domácí zmatkují v rozehrávce. Forčekink hráčů Hradce jim to ještě ztěžuje.
02:43
Červený se v levém kruhu dostal k puku, jeho střelu ale zblokovala pozorná obrana.
02:31
Rozlet Energie zastavilo zakázané uvolnění.
02:05
Královohradečtí kombinují kolem svatyně domácích, zatím se ale k zakončení neprotlačili.
01:10
Karlovarští založili útočnou akci, která ale neměla dlouhého trvání.
00:28
Hosté se dostali do pásma. Energetici se snažli vyhodit, Dej ale puk udržel v útočné třetině.
00:01
Aktéři dnešního duelu nastupují na ledovou plochu.
Tribuny stadionu jsou zatím dost prořídlé. Uvidíme, kolik diváků ještě dorazí.
Hokejisté se vydali zpátky do šaten. Led nyní brázdí pouze rolba, která upravuje led KV Areny.
Hráči obou týmů nastoupili na ledovou plochu, a začalo tradiční rozbruslení. Domácí dnes nastoupí v bílých dresech. Hokejisté Mountfieldu se oblékli do kombinace tmavě modré a rudé.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, Látal J., Gulaši, Schusser – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Dlouhý, Balán, Látal M. – Doležal, Vlach, Flek – Koblasa, Kytnár, Tomeček. Trenér: Richard Žemlička.

Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Frühauf, Mikuš, Ptáček, Harant, Pláněk, Plášil, Rob – Podlešák, Mertl, Dej – Šimánek, Knotek, Květoň – Škoda, Langhammer, Tvrdík – Rousek, Červený, Švihálek. Trenér: Peter Draisaitl.
Mountfield HK

Nováček extraligy by velký problém se sehraností svých hráčů mít neměl. Většinu kádru tvoří hráči, kteří loni nastupovali za budějovický Mountfield. Trenér Peter Draisaitl tak může spoléhat na Reného Vydareného, Františka Ptáčka nebo Lukáše Květoně. Mountfield má po dvou zápasech na kontě tři body. Po vysoké prohře 1:5 na Spartě se hokejistům Hradce podařilo doma porazit 3:2 Oceláře z Třince. V tabulce jsou nyní na devátém místě. V brance by se měl opět objevit Pavel Kantor, záda by mu měl krýt mladý Ondřej Kacetl.
HC Energie Karlovy Vary

V kádru Energie došlo přes léto k mnoha změnám, a tak je otázkou co se dá od nové sestavy očekávat. V prvním utkání nového ročníku doma hokejisté Karlových Varů porazili Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech. V následujícím kole se energetici představili na ledě Vítkovic, kde prohráli 2:4. V tabulce tedy mají dva body, a zatím jim patří dvanáctá příčka. Dobře se ve Varech uvedl útočník Stanislav Balán, který v prvních dvou zápasech vstřelil dvě branky. Trenér Richard Žemlička může spoléhat i na Tomáše Závorku, jehož úspěšnost zákroků sahá k 93 %. Před dnešním utkáním se k týmu navíc připojil centr Milan Kytnár, který loni hájil barvy Slovanu Bratislava v KHL.