V této třetině padla jediná branka, kterou vstřelil syn trenéra. Vladimír Růžička mladší pouze nahazoval zpoza červené čáry puk na Závorku, a ten si vlastní neopatrností přivodil potíže. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni: za hosty Dominik Furch, za domácí Michal Gulaši. Pro dnešek je to ode mne vše, na shledanou u dalších sportovních utkání.
60:00
59:42
Nic zvláštního se už nestane.
58:55
Vypadá to, že slávistická brankářská jednička v dnešním utkání uhájí čisté konto.
58:00
Hlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:06
Dorážka Marka Tomici. Závorka má touš ve své moci.
57:43
Whartonova střela končí v ochranné síti, vhazování ve středním pásmu.
57:15
Gulašiho střela, Furch je kousíček od čistého konta.
56:23
První pětka energetiků sice uzamkla sešívané v jejich vlastní třetině, bylo to však málo plané. Domácí pětce se nepodařilo ani vystřelit.
55:35
Přerušení hry, Vachovec nahodil puk na Furcha, vhazovat se bude před ním.
54:40
Martin Zaťovič se natlačil až skoro před Furcha, a předložil puk Pohlovi, který netrefuje puk.
54:10
Střídání na obou stranách, Energii už moc času nezbývá.
53:21
Hosté z našeho hlavního města jsou opět v plném počtu.
53:20
Rýglova střela, Furch má puk v lapačce.
53:00
Kadlec opět vyhazuje.
52:13
Karlovy Vary se snaží vyrovnat se všech sil, ale nedaří se jim to. Slavia se osvobozuje.
51:21
Vyloučen je Petr Jelínek (SLA), hákování.
51:05
Osm minut a pětapadesát sekund má Energie na vyrovnání.
50:23
4787 diváků, to je slušná účast dnes v KV Aréně.
Dnešní utkání sleduje 4787 diváků.
50:00
Přečíslení červenobílých, střela mimo bránu.
48:00
Hovorka velice šikovně sbírá cenné sekundy.
47:19
vyloučen je Martin Rýgl (KVA). Vyhodil touš mimo hrací plochu a inkasuje tak dvě minuty.
46:58
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia jde do vedení o dvě branky! VLADIMÍR RŮŽIČKA pouze nahazoval puk zpoza červené čáry, a Tomáši Závorkovi propadl puk za záda. Hodně kuriózní branka! Asistence: David Skokan.
46:35
Drtinovi střela nesedla, energetici ale po chvíli opět na kotouči.
45:51
Hosté hrají v plném počtu.
45:23
Pohlova střela, Furch ale neměl zakrytý výhled, proto neměl problém se střelou.
44:23
Petr Pohl teď přihrál Drtinovi, který se ocitl ve velké šanci. Nakonec vše vyřešil Furch.
43:51
Vyloučen je Pavel Kolařík (SLA). Dvě minuty za nedovolené bránění.
43:06
Vary teď byly něco přes minutu uzamčené ve svém vlastním pásmu. Tohle rozhodně není recept na otáčení zápasů.
42:10
Domácím fanouškům za malý moment asi dojde se sudími trpělivost.
41:20
Třetí část se zatím hraje ve velkém tempu.
40:30
Sám před Závorkou se teď ocitl Lukáš Krenželok , domácí jednička ho ale neskutečně vychytala! Jeho bekhedový pokus končí v lapačce Závorky.
40:05
Pohl byl aktivní hned po buly, ale spadl. Dle mého soudu ale ne vlastním přičiněním.
40:01
Ve druhé části sice Energie lehce zvýšila aktivitu, to ale nemění nic na tom, že Slavie vede. Ve čtvrté minutě této periody s k odraženému puku dostal Jan Stránský, a zvýšil stav skóre na jedna nula. Nutno také zmínit, že hlavní sudí přehlíží drobné fauly. Slavia si ale vedení zatím zaslouží, je aktivnější na všech frontách. Poslední třetina začne za 16 minut, tedy 17:13.
40:00
39:00
Probíhá poslední minuta první třetiny, Gulaši neudržel na modré čáře puk a energetici tak přicházejí o pásmo.
38:32
Micka na ledě, Vary jsou kompletní.
38:15
Atmosféra zde v KV Aréně by se dala krájet! Fanoušci už začínají být velice znepokojeni s tím, jak sudí řídí utkání dnešní utkání.
37:44
Energie se ubránila, teď se ale zase píská sevření puku.
36:32
V šanci se ocitli Bednář s Růžičkou, první jmenovaný byl faulován. Vyloučen je Tomáš Micka (KVA). Nedovolené bránění.
36:18
Milan Kytnár se dostal do samostatného nájezdu, pokusil se překvapit Furcha střelou mezi betonem, na hostujícího muže s maskou si ale nepřišel!
35:35
Další rána Kadlece, kterou tečuje Bednář, ten je dnes velice nebezpečný.
35:27
Je tu již tradičně další komerční přestávka.
34:47
V této třetině se síly téměř vyrovnaly, i když stále má navrch hostující výběr kouče Růžičky. Domácí budou muset napnout všechny síly, pokud chtějí něco udělat s výsledkem.
33:55
Petr Kadlec si sjel ke střele, Závorka má dnes opravdu plné ruce práce.
33:15
Hovorka na ledě.
32:35
Gulaši šikovně podržel puk a nakonec ho vyhazuje.
31:55
Kolaříkova střela, Vary se nakonec osvobozují.
31:15
Hlavní sudí Turčan posílá na terstnou lavici Marka Hovorku (KVA), který si odsedí dvě minuty za krošček.
31:00
Gulašiho pokus je opět zablokován obranou Slavie.
30:25
Vladimír Růžička mladší a Tomáš Závorka se ocitli tváří v tvář společnému souboji. Lépe z toho vyšel domácí gólman, který zalehl puk!
29:41
Průnik Radka Dlouhé a jeho bekhdenový pokus, Furch chytá.
28:39
28:16
Nahození Michala Vachovce, hra je přerušena a bude se vhazovat před Furchem.
27:49
Petr Pohl nakonec připravil přihrávku pro Zaťoviče, který vystřelil přízemní střelu. Furch pozorný.
27:09
Opět je tu vyhození.
26:48
Hosté vyhazují.
26:39
Vyloučen je Michal Poletín (SLA) na dvě minuty za nedovolené bránění.
26:10
Nahození od modré čáry za režie Davida Štícha, Závorka ale neměl zakrytý výhled. Následuje další komerční pauza.
25:40
Uběhlo pouhých pětadvacet sekund, a situace se opakuje – další nedovolené vyhození přes všechny čáry.
25:15
Zakázané uvolnění hostí.
24:37
I nadále pokračuje nábor sešívaných, jsou usazeni v útočném pásmu.
23:56
Slavia jde jako první do vedení! Petr Jelínek objel bránu a snažil se překvapit Závorku. Ten vyrazil puk před sebe kde byl nikým nechráněný JAN STRÁNSKÝ, který dorazil touš do prázdné branky! Asistence: Petr Jelínek.
23:40
Následuje zakázané uvolnění domácích.
22:50
První pětka Energie teď trochu zatlačila na pilu, Petr Pohl nahrál Zaťovičovi chytře o Furcha, kapitán domácích ale padá.
22:10
Jakoby byla Slavie vždy o krok napřed. Pokus Radima Hrušky byl opět zablokován hostující obranou.
21:30
Oba týmy jsou v plném počtu.
21:01
Hovorka přenechal Dlouhému, ten vystřelil přese obránce, Furch má puk v lapačce.
20:30
Slavia začíná aktivně, Kadlecův pokus z mezikruží ale míří mimo bránu.
20:05
Druhá část začala, hra pokračuje na obou stranách ve čtyřech.
20:01
První třetina zatím nula nula, Slavia ale měla více ze hry. Co se týče šanci, hra byla spíše vyrovnaná, ale v osobních soubojích je to jasná záležitost hostí. Fanklubu domácích se také příliš nelíbí výkon obou hlavních sudí Turčana a Horáka, je jim to hlasitě dáváno najevo. Druhá třetina začne v 16:20.
20:00
19:50
Drtinův průnik a střela, Furch vyráží.
19:24
Přesilovka Energie končí, vyloučen je Stanislav Balán (KVA) za držení hole. Bude se hrát čtyři na čtyři.
19:17
První vyloučení dnešního utkání. Jan Stránský (SLA) fauloval Zaťoviče, odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
18:30
Petr Pohl se šikovnou kličkou dostal přes obránce, který ho fauloval. Hra ale pokračuje dál, rozhodčí si zřejmě myslí něco jiného.
18:00
Poslední dvě minuty první třetiny.
17:17
Šmach se vydal na zteč, jeho šance je zablokována, opět koní v ochranné síti. Slavia je zatím dle mého názoru mnohem aktivnější v soubojích jeden na jednoho.
16:37
Tvrdá střela golfem v podání Klhůfka, Závorka je zatím stoprocentní.
16:19
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Závorkou.
15:48
Střídání na obou stranách, tým Vladimíra Růžičky zakládá útok.
15:10
Po šanci energetiků je tu opět zámek Slavie.
14:10
Tak tohle je opravdu veliká škoda! Vachovec přihrál Hovorkovi, který jak na zlatém podnose předložil puk Dlouhému, který však minul!
13:30
Energie zase ztrácí kotouč, naštěstí pro ně a naneštěstí pro Slavii je však pískán úmyslný offside.
13:08
Následuje komerční přestávka.
13:00
Jak již bylo zmíněno, Růžičkův výběr má více ze hry. Dokazuje to větší aktivitou a také větším počtem střel.
12:23
Sklenář tečoval nabídku Valacha, opět mimo.
11:25
Pěkná kombinace Slavie, na jejímž konci byl Kyle Wharton! Závorka puk vyráží do rohu, teď měla Energie namále!
11:09
Další slávistické přerušení – opět postavení mimo hru.
10:40
Tvrdá přízemní střela od modré čáry v podání Radima Bičánka, před bránou se puk snažil tečovat Balán!
10:08
Hosty při přechodu do pásma zastavuje offside.
09:22
Domácí fanklub je zatím velice znepokojen z výkonem obou hlavních rozhodčí, také jim to dává hlasitě najevo.
08:10
Petr Jelínek mohl dorážet v prostoru před brankářem, touš mu ale projel mezi nohama.
07:42
Gulaši přihrával přes střední pásmo na Vachovce, ten ale nezpracoval puk, nakonec ho získávají hosté.
07:11
Radek Dlouhý dostal ideální přihrávku od Hovorky. Jeho pokus z mezikruží byl ale zablokovaný a končí v ochranné síti!
06:27
Kapitán domácích Martin Zaťovič přihrával před bránu, kde stál Balán. Z jeho pokusu ale nic nebylo.
06:00
Přesně šest minut zatím uplynulo od začátku utkání, ani na jedné straně zatím nebyla k vidění vážnější příležitost.
05:00
Radim Hruška se pokoušel natlačit do brány, obrana Slavie si s ním ale poradila.
04:27
Kotouč byl zablokován, končí v hledišti, hra bude pokračovat ve středním pásmu.
04:10
Radek Dlouhý a jeho pokus zpoza modré čáry končí v rukavici pražské brankářské jedničky.
03:54
Slavia má zatím jen nepatrnou převahu, co se držení puku týče.
03:09
Lukáš Krenželok si vyjel zpoza rohu a snažil se zakončit. Zkusil to bekhendem, Závorka má kotouč ve své moci.
02:47
Bednář opět pálí, mimo bránu.
02:09
Zakázané uvolnění, vhazuje se před Furchem.
02:00
Michal Gulaši teď čistě a tvrdě narazil na mantinel Jana Stránského, domácí fanoušci tleskají.
01:20
Hovorka nahazuje, Energie se dostává do útočného pásma.
00:30
Jaroslav Bednář se dostal skoro až před domácí brankářskou jedničku, jeho bekhendový pokus ale likviduje Bičánek.
00:05
Úvodní buly získala Slavia.
00:01
Utkání začne za necelé tři minuty, KV Aréna se zaplňuje, přejeme příjemnou zábavu!

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) -Rýgl, Bičánek – Kubka, Drtina – Šmach, Gulaši – Schusser – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vachovec, Dlouhý, Látal, Hruška, Kytnár – Tomeček, Koblasa, Micka

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Holub, Kadlec – Wharton, Kolařík – Štích, Valach – Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Jelínek, Stránský – Poletín, Klhůfek, Doležal

Rozhodčí: Turčan, Horák – Pešek, Jelínek.

HC Slavia Praha

Pražský celek neprožívá tak povedené období. Z posledních pěti utkání vyhrál jediné, a to domácí utkání s Plzní. V posledních dvou zápasech slávisté neuspěli, v minulém kole prohráli v derby pražských S v Holešovicích 2:4. Tým bodově táhne zkušený Jaroslav Bednář. Na něj se snaží navázat Žejdl, Valach nebo Krenželok, nikdo z nich ale nemá takový bodový příspěvek jako právě Bednář. V posledním utkání nastoupil poprvé v sezoně od začátku do branky Adam Svoboda. Uvidíme, zda si zachytá i dnes, nebo jestli se do svatyně Slavie vrátí Dominik Furch.
HC Energie Karlovy Vary

Energetici prožívají úspěšné období. Z posledních pěti utkání vybojovali dvanáct bodů, a v zápase proti Slavii budou chtít prodloužit sérii tří vítězství v řadě. Největší podíl na posledních úspěších klubu z lázeňského města má útočník Petr Pohl, který v posledních dvou zápasech vždy nasázel hattrick. Nejprve se mu to podařilo v domácím střetu s Kladnem, v posledním kole poté jeho formu odnesly Pardubice. Oporou týmu je také gólman Tomáš Závorka, který v posledních třech utkáních pustil za svá záda dohromady jen tři puky.
Dobrý den z Karlových Varů, kde se dnes v rámci 38. kola Tipsport extraligy střetne domácí Energie s pražskou Slavií. Karlovarští jsou v tabulce na jedenácté příčce, na devátou Slavii ztrácí je čtyři body, a tak je dnešní duel pro oba týmy důležitý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.