Brno tedy letos poprvé venku neboduje. Ode mne to je vše, hezký zbytek večera.
Středočeši poprvé v letošní sezoně vyhráli třetí třetinu a hlavně si připsali do tabulky tři body. Před víkendem Kladno ani jednou doma nevyhrálo za plný počet bodů. V pátek se to změnilo v souboji s Litvínovem, dnes proti Brnu přidalo Kladno další vítězství. V tabulce si tak hodně pomohlo. Hvězdy zápasu jsou Pavel Patera a Vojtěch Němec.
60:00
59:02
Procházka předvedl důraznou hru v obranném pásmu, když poslal na led Buriana.
58:36
Dragoun z obtížné pozice trefil boční síť.
58:14
Tenkrát nabral rychlost a dostal se za obranu, přihrávky se ale nedočkal, byť možnost k ní byla.
57:35
Sražená střela končí v ochranné síti nad Cháberou.
56:41
Dragoun oslovil před brankou Treilleho, jehož teč skončila na chráničích Čiliaka.
56:14
Kladno hosty do střeleckých pozic v podstatě nepouští. Diváci si užívají zbytek mače.
55:33
Jakub Svoboda střílel přes obránce přímo do Chábery.
54:47
Hosté se ještě ženou za gólem, chtějí potěšit alespoň odhadem třicet fanoušků, kteří vážili dlouhou cestu.
54:09
Kováčikova dělovka nenašla skulinu v postoji Chábery.
54:02
Zakázané uvolnění Kladna. Čilik předtím musel vytáhnout zákrok proti Lukáčovi.
53:25
Domácí už se uklidnili pátou vstřelenou brankou a ve zbývajícím čase už se mohou bavit.
53:09
Douderovi se na modré nepodařilo zpracovat prudký pas.
52:02
Tenkrát tvrdě pálil mezi nohy, Čiliak byl připraven.
51:47
Utkání už má trochu jino atmosféru.
50:56
Kladno právě vstřelilo branku!
I špatná přesilovka ale může být úspěšná. Kladno sehrálo nacvičenou akci, kdy Dragoun od mantinelu našel najíždějícího SACHU TREILLEHO a ten zamířil přesně na zadní tyč. Asistence: Michal Dragoun.
50:31
Tohle je hodně pohodové oslabení ze strany hostů.
50:12
Také Treille přichází o kotouč.
49:51
Další kotouč u Chábery.
49:33
Růžička nezpracoval pas od Patery a hosté vyhodili.
49:03
Po příhře Havlíčka se dostal do koncovky Dalecký. Při kličce do bekhendu byl ale faulován a Milan Hruška (KOM) dostává dvě minuty za sekání.
48:27
Dragoun dostal ránu do nechráněného místa. Odjíždí ale po svých.
48:08
Procházka srazil střelu na Cháberu. Domácí si počínají hodně dobře v obranném pásmu.
47:30
Chábera asi neviděl pokus Kováčika, který se odrazil od jeho betonů.
46:57
Kladno drží puk a domácí střídají.
46:07
Treille se srazil s Hruškou. Jako kdyby na sebe narazily dvě skály.
45:14
Žižkova rána se od mantinelu odrazila zpět před branku. Domácí to ale nezaskočilo. Znalost domácího prostředí...
44:12
A další zákrok slovenského brankáře, který vytáhl střelu Treilleho.
43:47
Přečíslení Kladna. Dragoun nejprve hledal Rudovského. Poté se k němu dostal sám Dragoun, Čiliak výborně zasáhl.
42:45
Na hostech je vidět chuť něco se zápasem ještě udělat. Kladno zatím brání a vyčkává.
42:10
Žižka měl nabito hned po buly. Trefil ale přímo střed branky.
41:59
Brňané zastavili rozehrávku domácích a byl to Burian, který z úhlu prověřil Cháberovu pozornost.
41:01
Čároví sudí odpískali zakázané uvolnění, ale hlavní je opravili a vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:40
Chábera začal poměrně nejistým zákrokem.
40:01
Marek Čiliak míří do branky hostů.
Už to vypadalo, že se hosté budou moci soustředit v poslední třetině na vyrovnání zápasu, jenže dva rychlé údery Pavla Patery zcela mění vývoj zápasu. Třetí třetina začne přibližně ve 20:03 a hosté mají co dohánět.
40:00
39:52
Neskutečně rychle využitá přesilovka. Patera vyhrál buly na Kaberleho, který mu vrátil puk a PAVEL PATERA trefil znovu přesně. Trvaj přes Kuchlera neměl šanci puk vidět. Asistence: Tomáš Kaberle.
39:47
Michal Kempný (KOM) dostává dvě minuty za držení.
39:26
Další nepřesnost Kladna mohla rychle znamenat problémy. Nakonec si Chábera připsal jen lehký zákrok lapačkou.
38:35
První domácí formace je při chuti. Růžička dlouhým pasem našel Tenkráta, který snad přes tři hráče posunul na PAVLA PATERU, jehož střela byla jako z učebnice. Dvacet čísel nad ledem a na zadní tyč. Asistence: Petr Tenkrát, David Růžička.
37:47
Doudera váhal se střelou a později o šanci přišel.
37:31
Zakázané uvolnění Brna. Hra 4/4 je pomalu u konce.
36:18
Tenkrát hledal zadovkou spoluhráče. Hosté ubránili prostor před brankou.
35:34
Jan Káňa (KOM) se nedostal k dorážce a za vzájemnou roztržku bude vyloučen on a Milan Doudera (KLA).
35:26
Kováčikovi přeskočil puk hokejku na modré.
34:45
Teď měl Dočekal mnohem lepší pozici a Chábera vytáhl rychlý zákrok.
34:24
Dočekal zavezl, jeho střela byl ale sražená.
32:08
Žižka drží puk na mantinelu. Brno zaujalo pozice.
31:50
Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za sekání a je prvním vyloučeným v zápase.
30:44
Brňané zachybovali a Tenkrát se mohl vydat dopředu. Na hraně faulu byl zastaven a jeho následná nahrávka na Kuchlera nebyla ideální.
30:16
Dokonce kapitán Patera si připsal zblokovanou ránu na své konto.
29:27
Propagační rána od modré a zákroky na kontě Chábery přibývají.
28:43
Teď musel domácí brankář s lapačkou rychle na led, protože za ním už na dorážku čekal Zohorna.
28:19
Chábera kryje další sřelu od modré.
28:02
Kladno mělo problémy před vlastní brankou, kdy nedokázalo dostat puk do bezpečí.
26:59
Kometa právě vstřelila branku!
Tak tohle byla parádní akce. Němec si pohrál s Černoškem a posunul Kempnému, který nezištně našel u vzdálenější tyče TOMÁŠE SVOBODU a ten poslal puk do prázdné branky. Asistence: Vojtěch Němec, Jan Káňa.
26:02
Růžičkovu střelu si po odrazu od mantinelu málem srazil do branky Hanzlík.
25:56
Další icing Brna.
25:19
Procházka teď vymýšlel, až vymyslel špatnou nahrávku. Nahození Tomáše Svobody se ale k brankáři Kladna nedostalo.
24:51
Jak byli hosté aktivní v první třetině, tak teď se to daří Kladnu.
24:09
Doudera nabízel puk na teč, což se domácím nepovedlo a na puku si smlsnul Trvaj.
23:23
Hostující Káňa střílel znovu z poměrně velké vzdálenosti, což byl pro Cháberu bonbónek.
22:59
Krásná akce druhého útoku Kladna. Treille přenechal Dragounovi, který se po kličce dostal před Trvaje a ten podržel svůj tým.
22:06
Kaberle nahodil na branku, kde vznikla skrumáž a Tenkrát se snažil na brankovišti dorážet. Trvaj udržel puk před čarou.
21:54
Hosté si nepřesně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.
21:12
Dragoun vypálil podobně jako s Litvínovem a jeho pokus neměl vůbec špatnou trajektorii.
20:28
Hanzlík pálil od modré přímo do náruče Chábery.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 15 – Jiří Trvaj (KOM) 6.

První třetina přinesla dvě branky, obě dalo Kladno. Hosté byli sice aktivnější a měli daleko více ze hry, jenže jedna šťastná trefa a důraz na brankovišti, to zatím rozhoduje tento zápas. Druhá třetina začne v 19:08.
20:00
19:23
Domácí byli důrazní na brankovišti a vedou o dvě branky. Kaberle nahodil od mantinelu před branku, kde se dostal Rudovský ke střele. Puk byl mezi betony Trvaje, ale dostal se ven a SACHA TREILLE byl nejdůraznější a dopravil puk do branky. Asistence: Jan Rudovský, Tomáš Kaberle.
19:00
Dočekal byl v dobré pozici, jenže zlomil hokejku při střele.
18:06
Kempný vyslal ne příliš nebezpečné nahození od modré, ale Doudera ho přikopl směrem mezi betony Chábery. Domácí stihli všechno uhasit.
17:35
Tenkrátova bojovnost slavila úspěch. Jenže domácího snajpra nepodpořili spoluhráči.
16:48
Brno se zase usadilo v pásmu soupeře a Chábera měl obrovské problémy s nahozením Hrušky.
16:07
Majeský zahrál dobře v obraně, jenže příliš prudce rozehrál – zakázané uvolnění.
15:31
Nepřesná rozehrávka hostů, kvůli které se hra vrátí před Trvaje.
14:58
Patera dobře napadal a Kladno získalo puk.
14:12
Další povedený zákrok Chábery. Znovu to byl Jenyš, který se před brankou dostal k zakončení.
13:45
Jenyš z úhlu protáhl domácího brankáře, který si spravil chuť po předchozím zákroku.
13:24
Chábera hodně nejistě zasáhl proti šanci hostů. O dorážky se obrana postarala.
12:51
Zakázané uvolnění Kladna.
12:30
Hosté uklidňují situaci za vlastní brankou.
11:44
Němec už se dostal skrz kladenskou obranu, ale ještě zbytečně vymýšlel gólovou nahrávku.
11:13
Teď sledujeme pasáž hry, kdy snad poprvé Kladno soupeře přehrává.
10:32
Majeský měl ofenzivní choutky. Trvaj ale nemusel zasahovat.
09:39
Burian se snažil procpat puk do brankoviště. Chábera vypomohl obraně.
08:59
Hned po buly pálil Dragoun a už zvedal ruce. Trvaj ale udržel puk mezi tělem a rukou.
08:56
Doudera se dostal k odražnému puku a bez rozmýšlení ho poslal na Trvaje. Snadný zákrok hostujícího brankáře.
08:12
Holec se tlačil do zakončení, ale Chábera opět vyrazil.
07:49
Hosté jsou aktivnější, ale domácího brankáře ohrožují jen z dálky.
07:05
Žižka se vydal podpořit ofenzivu a jeho střela nebyla vůbec zlá. Chábera si připsal důležitý zákrok.
06:42
Majeský poslal čistým způsobem protihráče na mantinel. Byl to kontroverzní zákrok, sudí ale nevylučují.
06:14
Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím bez efektu.
05:41
Protiútok Kladna, kdy byl na brankovišti Tenkrát, ale k zakončení se nedostal.
05:23
Nepříjemná rána Kováčika od modré, Chábera zasahovat nemusel.
04:58
Brňané zatím velmi dobře bruslí, což působí domácím potíže.
03:52
Lukáč se tlačil před Trvaje, kam ho obránci nepustili.
03:20
Chábera na druhé straně kryje pokus Tomáše Svobody, který dostal prostor na kruhu.
03:04
První střela Kladna na branku a hned je z toho branka! PETR TENKRÁT využil clony před Trvajem a nahodil puk přesně pod břevno. Hostující brankář se jen zkoprněle ohlédl. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.
02:20
Chábera se v úvodu rozhodně nenudí.
01:55
Majeský prohrál souboj s Dočekalem, jenže kotouč se odrazil na střídačku Kladna.
01:12
Němec prošel obranou a z bekhendu prověřil poprvé Cháberu.
00:56
Dobrá první minuta hostů, Kladno ještě nebylo u puku.
00:23
Jakub Svoboda podnikl výpad mezi dva kladenské obránce, což se nepovedlo.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Majeský, Černošek, Gutwald, Šmíd – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáč, Dalecký – Bajaruns, Machač, Strnad.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Hruška, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek. Jenyš – Křivohlávek.

Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Frodl, Charvát.
Kladno si v posledním zápase poradilo doma s Litvínovem 3:2 a poprvé v sezoně bralo doma všechny body. Stejný soupeř byl i posledním protivníkem Brna, které mělo týdenní pauzu. Naposledy ale vyhrálo právě na severu Čech a to poměrem 4:1.
Oba celky od sebe dělí jen šest bodů. Domácí jsou však na 10. místě, zatímco hosté jsou 3. Vzájemné zápasy s pravidelností vyhrávají domácí celky, ale toto pravidlo bylo párkrát porušeno. Uvidíme, kdo bude mít více štěstí před televizními kamerami.
Dobrý večer z Kladna. Extraliga pomalu zakončuje svou první čtvrtinu, zbývají odehrát ještě dvě kola. Kladno se dnes na domácím ledě představí proti Brnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.