Pořádné drama na konci zápasu, kdy se Litvínov usadil v pásmu Kladna. Jenže Chábera kryl dvě střely, které na něj šly. Kladno slaví první domácí tříbodové vítězství a odpoutalo se od posledních míst tabulky. Litvínov tam naopak zůstává. Nejlepší hráči zápasu jsou David Růžička a Pavel Francouz.
60:00
59:25
Stříteský pálil od modré, Chábera vyrazil za branku.
58:51
Lukáč trefil Ručinského hokejku. Prázdná branka hostů.
Oddechový čas pro hosty.
58:36
Zakázané uvolnění Kladna po nepřesné Lukáčově přihrávce.
58:13
Lukáč našel Tenkráta. Ten ale střílel z úhlu do betonů Francouze.
57:53
57:44
Černošek se zmocnil kotouče, vyčkal a vyhodil.
56:29
Patera srazil puk do středního pásma.
56:17
Chábera pokryl střelu od modré.
55:53
Špatné střídání Kladna mohl potrestat Ručinský, který byl faulován Davidem Růžičkou (KLA), který dostává dvě minuty za podražení. Krušné chvilky pro Středočechy.
55:39
54:46
Kladno se osvobodilo a hosté jsou za vlastní brankou.
54:21
Hosté hrají přesilovou hru výborně.
53:39
Jan Eberle (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
53:20
Hübl zadovkou našel Lukeše, který nepálil vůbec špatně. Branku ale přestřelil.
52:41
52:28
Kladno má potíže s udržením pásma.
52:00
Dragoun zbytečně držel kotouč a Chaloupka mu ho sebral a vyvezl.
51:34
Procházka napřáhl od modré a Francouz vyrazil před sebe, kde nedosáhl na puk Růžička.
51:11
Lukeš získal puk a poslal ho za Cháberu.
50:41
Kladno dál tlačí! Jankovič v dobré pozici zbytečně střílel, ale o chvíli později byl faulován Robinem Hanzlem (LIT), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. S Jankovičem to ale nevypadá vůbec dobře.
49:57
Kladno právě vstřelilo branku!
MICHAL DRAGOUN vrací Kladnu vedení! Ve středním pásmu se krásně uvolnil, přejel modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil Francouze střelou na vyrážečku. Asistence: Libor Procházka.
49:19
Další zákrok pro změnu na druhé straně. Chábera nejistě vyrážel.
48:49
Tenkrát skvěle uvolnil Pateru, který byl zezadu hákován. Rozhodčí ale nevylučovali, kladenský kapitán branku minul.
48:03
Havlíčkova střela na vyrážečku zaměstnala Francouze.
47:00
Litvínov právě vstřelil branku!
Srovnáno! Hosté natlačili puk do brankoviště. Chábera byl mimo hru, ale domácí už vypadali, že vyjedou s kotoučem do bezpečí. Jenže to se nestalo a ROBIN HANZL poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.
46:09
Vstřelená branka dává zápasu znovu nový náboj.
44:58
A tlak se vyplatil. Zpoza branky našel Hanzl MARTINA RUČINSKÉHO, který z brankoviště poslal puk za Cháberu. Asistence: Robin Hanzl, Michal Trávníček.
44:39
Litvínov se drží v útočné třetině.
43:55
Domácí získali puk do své moci a osvobodili se.
43:31
Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
43:13
Procházka si dal málem vlastní branku. Naštěstí pro něj se Chábera včas zorientoval.
41:52
Hosté pomalu střídají a drží puk za vlastní brankou.
41:17
Bojovnost Treilleho znovu slavila úspěch. Dragoun ale místo přihrávky volil střelu z úhlu a neuspěl.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 4 – Pavel Francouz (LIT) 8.

Druhá třetina už přinesla branky. Kladno dalo dvě a po 40 minutách vede 2:0. Hosté se v ofenzivě hodně trápí. Nebyli si schopni vypracovat v podstatě žádnou velkou šanci. Změnit to mohou ve třetí třetině, která začne v 19:41.
40:00
39:52
Piroš ještě zaměstnal Cháberu, který předvedl nejistý zákrok.
39:06
Tenkrát pálil nad.
38:36
Doudera si teď hodně věřil a projel před vlastní brankou atakován dvěma hráči. Pro domácí to dobře dopadlo.
38:10
Kaberle zkoušel protlačit na Dragouna, který byl ale tísněn.
37:15
Další snadný zákrok pro Cháberu.
36:28
Dalecký se snažil probít do pásma, což mu ale znemožnili obránci.
36:10
35:40
Severočeši chvilku zakombinovali, čímž našetřili hodně času.
35:16
Paterovu nepřesnou nahrávku hosté vystihli a střídají.
34:38
Krásná nahrávka Kaberleho našla Pateru, který netrefil ideálně.
34:10
Viktor Hübl (LIT) naprosto zbytečně dohrával Rudovského. Sudí si toho všimli a hostující útočník jde ven za držení.
33:36
Chábera po lehkém nahození přerušuje hru.
33:02
Trávníček natlačil puk před branku a Chábera se neorientoval. Pro domácí to dopadlo dobře.
32:37
Hosté evidentně přidali na důrazu.
32:07
Hosté v plném počtu. Moc pěkná přesilovka Kladna.
31:51
Dragounův bekhend Francouz neviděl a puk se od něj v podstatě odrazil.
31:27
Tak teď mělo Kladno doslova drtivý tlak, který přerušil až výborný zákrok Francouze proti pokusu Tenkráta.
31:08
Tečovaná nahrávka Kaberleho končí mimo.
30:34
Tenkrát pálil od modré těsně mimo.
30:07
Jiří Gula (LIT) dostává dvě minuty za hrubost.
30:07
Další povedená akce Rytířů. Kuchler byl v gólové šanci, ale Francouz hosty zachránil!
29:30
Super akce druhého útoku, kdy si domácí rychle vyměnili kotouč a dostali ho až před Francouze, který ho podržel pod lapačkou.
28:50
Růžička nahodil puk za branku, kde bylo hned pět hráčů. PETR TENKRÁT vybruslil před branku, počkal na vhodný moment a pod betonem Francouzem poslal puk do branky. Asistence: Jan Eberle.
28:36
Další přerušení, na svědomí ho má zakázané uvolnění hostů.
27:49
Černý dostal pukem do obličeje, hra je přerušena.
27:31
Tahle přesilová hra se domácím zle nevydařila.
26:58
Kladno ale místo tlaku brání, dělá chyby a Litvínov může hrozit.
26:07
Kaberle dobře vypálil od modré. Tečovaný pokus skončil těsně vedle.
25:55
Kladenský obránce navíc vybojoval přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Rostislav Martynek (LIT).
25:40
Jenže Litvínov měl šanci po chybě Kladenských. Hübl chtěl obelstít Douderu, jenže ten předvedl dobrý obranný zákrok.
25:19
Rozhodčí prominuli hostům zakázané uvolnění.
24:37
Střela Kousalíka se k Cháberovi nedostala.
24:14
Po souboji s Černoškem zůstal na zemi ležet Rapáč. Na střídačku ale odjíždí po svých.
23:55
Další domácí akci zastavilo zakázané uvolnění.
22:44
Kuchler zpoza branky hledal před brankou nejspíš Kaberleho, ale puk se od odrazil od brusle DAVIDA RŮŽIČKY a právě kladenský obránce jej poté doklepl do branky. Asistence: Jiří Kuchler, Pavel Patera.
22:33
Hosté hráli v šesti a to poměrně dlouho. Kladno si zahraje přesilovou hru.
21:35
Kladno má tlak v útočném pásmu, ale hosté nepřipustili nebezpečnou střelu.
20:41
Hanzl vymyslel dobrou nahrávku na Ručinského, jenže mu jí dal pod nohy a zkušený útočník neměl na zpracování moc času.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 5 – Pavel Francouz (LIT) 9.

Na první třetině se hodně projevilo, v jakém postavení se oba celky nacházejí. Křečovitá hra a žádné velké šance, takže po první třetině to je logicky bez branek. Ta druhá začne přibližně v 18:47.
20:00
19:30
Treille přenechal Dragounovi, který ale zvedl puk dost nad břevno.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:16
Patera udělal lehký úkrok na modré a spoluhráče vystavil do ofsajdu.
17:27
Nesmělý pokus Rapáče. Chábera vyrazil betonem.
16:54
Lukešova střela byla sražená. Hostující forvard byl ve velmi dobré pozici.
16:28
Havlíček skvěle podržel sám v pásmu puk, ale Kladno nedokázalo jeho dobré práce využít.
16:06
Treille zastavil střelu obránce Chaloupky.
15:35
Bojovná pasáž hry, Kladno drží kotouč.
14:40
Ale bez efektu a puku se zmocnili Rytíři.
14:21
Litvínov komplikovaně kombinuje v útočném pásmu.
13:46
13:19
Hübl vystihl pas na Procházku.
13:00
Kladno má ale problémy, aby znovu zavezlo do pásma.
12:29
Pěkná rána Kaberleho, Francouz zasahuje ramenem.
12:17
Domácí už kombinují v pásmu.
11:46
A zahraje si další početní výhodu. Zbyněk Sklenička (LIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
11:36
Nepříjemná situace před Cháberou, Kladno si poradilo.
Potvrzeno videorozhodčím.
11:01
Hosté dotlačili puk do branky, jenže ta nebyla ve svém postavení, puk prošel nejspíš pod obloukem.
10:27
Treille vystřelil přes obránce a Francouz předvedl výborný zákrok.
10:17
Černý posílal z otočky před branku, kde puk proletěl před Cháberou.
09:52
První komerční přestávka.
09:32
Hosté znovu střídají a Sklenička dobrých 20 sekund drží puk za brankou.
08:11
Jurčík se dostal ke střele, ale Chábera ucpal prostor u přední tyče.
07:40
07:28
Další pokus Kladna míří mimo, hosté vyhodili.
07:18
Dragoun z kruhu pálí těsně nad.
06:32
Havlíček ztratil puk a Severočeši vyhodili a mohou vystřídat.
06:01
Hosté začínají úspěšným vyhozením.
05:40
Martin Ručinský (LIT) potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.
05:23
Lukáč se výborně natlačil před branku, kde ale hosté byli dostatečně důrazní a další domácí hráče nepustili do koncovky.
05:08
Francouz neudržel první pokus Daleckého, ale na dorážku nebyl nikdo připraven.
04:23
Treille hezky vybojoval kotouč a našel Rudovského. Ten mířil do betonů Francouze.
03:47
Severočeši se snažili zašlápnout kotouč v útočném pásmu. Sudí je ale vykázal ven z pásma.
03:14
Hosté drží puk za vlastní brankou, oba celky střídají.
02:49
Lukáč zachytil rozehru Litvínova, ale jeho nedůrazná střela neměla naději.
01:56
Průběh zápasu zatím klidný.
01:11
Martynek měl dobrou rychlost a díky tomu se dostal před Cháberu. V první velké šanci Cháberu nepřekonal.
00:37
Eberle se zjevil v první šanci, jenže zblízka neprotlačil přes betony Francouze.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, Černošek, Šmíd – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Bajaruns, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad – Havlíček.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Sklenička, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Pavlík – Ručinský, Hanzl, Trávníček – Pšurný, Hübl, Martynek – Lukeš, Piroš, Černý – Jurčík, Rapáč, Majdan.

Rozhodčí: Šindler, Pešina – Komárek, Ondráček.
Litvínovu se v úvodu sezony poměrně dařilo sbírat body, jenže v posledních čtyřech zápasech vyšel bodově naprázdno. Také Severočeši museli překousnout drtivou prohru (7:0), která je 3 kola stará. Naposledy tým nestačil na Brno, kterému podlehl 1:4. Právě Moravané budou mimochodem v neděli dalším sokem Kladna.
Kladno v přestřelce nejprve padlo doma s Třincem, ale v posledním zápase dostalo pořádnou lekci v Karlových Varech, kde padlo poměrem 1:6. Částečný úspěch mohl slavit jen obránce Milan Doudera, jenž dal první extraligovou branku. Celkově se však Rytířům venku poměrně daří, což se o domácích zápasech říct rozhodně nedá.
Postavení v tabulce nevyhovuje ani jednomu týmu. Litvínov i Kladno nasbírali v 10 zápasech jen 10 bodů, což jsou výsledky, se kterými nepanuje spokojenost ani na jedné straně. Dva tradiční soupeři se proti sobě postaví i dnes a jeden z nich se odpoutá ze dna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.