Hokejové klání je u konce. Nejlepšími hráči se stali Petr Tenkrát za Kladno a Tomáš Nosek za Pardubice. Ocenění by si dnes zasloužili nejspíš oba brankáři, především tedy Dušan Salfický, který byl z mého pohledu mužem zápasu. Hezký zbytek večera.
60:00
59:30
Treilleho teč trefila Salfického přesně do lapačky.
59:09
Ještě jedno vyloučení. Václav Benák (PCE) dostává 2+2 minuty za krosček a podražení.
58:35
Oba celky v plném počtu.
57:36
Kaberle nevyslal špatnou střelu na Salfického. Ten se po ní natáhl vyrážečkou.
57:02
Nepřesná rozehrávka domácích vede k zakázanému uvolnění.
56:35
Tomáš Zohorna (PCE) ukončil pardubickou přesilovku, dostává dvě minuty za držení.
56:16
Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
55:39
Pardubice právě vstřelily branku!
A je hotovo. PETR SÝKORA se dostal do brejku, jeho první střelu vyrazil Chábera, ale na dorážku už neměl nárok. Další snadná trefa pro pardubického snajpra. Asistence: Marek Ďaloga.
55:16
Salfický vyrazil střelu Tenkráta, ale ten se dostal k dorážce a minul prázdnou branku.
54:52
54:18
Radil z úhlu minul branku.
53:50
Akci dva na jednoho zakončoval Kočí. Chábera ještě drží naděje Kladna.
53:27
Půl minuty z přesilovky je pryč, ani hosté zbytečně nespěchají.
52:52
Čas už hodně rychle ubíhá. A Kladno navíc hrálo v šesti.
52:17
Dobrá střela Procházky na vyrážečku Salfického. Těžký zákrok pardubického veterána.
51:31
Salfický uklidňuje hru.
51:08
Kladno se snaží střílet z každé pozice.
49:57
Kladnu se celkem drží držet se v pásmu soupeře, ale pokud se hraje v rohu hřiště, tak to Salfického nemůže ohrozit.
49:05
Salfický vystihl také střelu Havlíčka, který mířil chytře mezi betony.
48:40
Tvrdá rána Davida Růžičky Salfickému vypadla. Poblíž ale nebyl žádný kladenský hráč.
48:05
Salfický vyrazil střelu Kaberleho z úhlu do ochranné sítě.
47:24
Pěkná rána Zohorny. Chábera musel rychle reagovat, možná byl pokus tečován.
46:27
Slibné příležitosti druhé kladenské pětky. Salfický si připsal jeden zásah.
45:31
Tohle je hloupá branka, kterou Kladno obrželo. Aniž by měli domácí puk, vydali se ve čtyřech napadat do útočného pásma a za to jsou potrestáni. Zohorna v přečíslení našel PETRA SÝKORU a ten měl snadnou úlohu. Asistence: Tomáš Zohorna, Jan Semorád.
45:16
Zakázané uvolnění Pardubic.
44:51
Přečíslení Pardubic pro změnu zastavil Chábera.
44:29
Gragorc skvěle srazil střelu Dragouna, který se proháčkoval před Salfického.
44:11
David Růžička se srazil na modré s Radilem a chvilku to s ním nevypadalo dobře. Na střídačku ale odjel po svých.
43:54
Radil se hodně snažil, aby zabránil zakázanému uvolnění. Puk ale těsně nedostihl.
42:29
Treille dlouho vyčkával a byl ve výborné šanci. Salfický ale odolává.
42:19
Chábera jistě schoval do lapačky střelecký pokus Marhy.
41:53
Vašíček se otáčel na dorážku, jenže jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti a hra tak byla vykázána.
41:39
První zákrok pro Cháberu ve druhé třetině.
41:22
Obranné povinnosti splnil Dragoun, druhá pětka už je ale dlouho na ledě.
40:19
David Růžička nebyl zrovna jistý na modré čáře, Zohorna se ale k zakončení nedostal.
40:01
Bylo jen otázkou času, kdy dá Kladno ve druhé třetině branku. Salfický ale pochytal všechno a tak zaúřadovali hosté. Nejprve se trefil v přečíslení Radil a 71 sekund před koncem třetiny vymyslel skvělou průnikovou přihrávku Blaž Gregorc, Tomáš Nosek si poradil jako ostřílený útočník a hosté po 40 minutách vedou. Třetí třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:47
Havlíček servíroval před branku na Tenkráta, který netrefil.
38:49
Dlouhá přihrávka z vlastního obranného pásma posadila do brejku TOMÁŠE NOSKA a ten se zachoval jako střelec. Po krátké kličce do bekhendu zamířil mezi nohy Chábery. Asistence: Blaž Gregorc.
37:50
Chvilka oddechu pro "Salfu", který si připsal snadný zákrok proti nahození Havlíčka.
36:56
36:41
Další rána Kaberleho z první. Salfický je výborný.
36:16
Kaberle z vrcholu kruhu střílel na vyrážečku. Salfický připraven.
35:51
Doudera si dvakrát narazil s Dragounem, ale trefil jen Salfického beton.
35:08
Zohorna se protáhl kolem Hlaváče a Chábera musel na zem.
34:56
Hosté špatně střídali a jejich lavička dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
34:45
Skvělý obranný zákrok Davida Růžičky, který uhasil další přečíslení Pardubic.
33:41
Teď už to vyšlo. Brance sice bylo blíž spíš na druhé straně, ale domácí pozapomněli na zadní vrátka, kam se hosté vydali do přečíslení. Po křížné nahrávce trefil přesně LUKÁŠ RADIL. Asistence: Robert Kousal, Tomáš Nosek.
33:08
Druhá třetina ale přináší hodně hokejové radosti. Hraje se skvělý útočný hokej, kterému chybí jen branky, což je zásluhou výborných brankářů.
Sýkora volil střelu mezi betony, ale Chábera to očekával.
32:51
Petr Sýkora v brejku faulován, trestné střílení.
32:24
Dobrá střela Dragouna do protipohybu. Salfický se vytasil s dalším zásahem.
31:26
Salfický vyrazil první střelu, ale vůbec netušil, kam se kotouč odrazil. Domácí ale nestačili zamést puk do branky.
30:43
Marha poslal z první puk do ochranné sítě.
29:40
Kladno teď působí, jako kdyby hrálo přesilovou hru. Pardubice třikrát v řadě vyhodily na zakázané uvolnění a jsou rády, že výsledek je stále 1:0.
28:59
Nádherná kombinace Kladna. Kaberle a Tenkrát měli obrovské šance, ale ani jeden z nich neposlal puk do branky.
28:26
Dragoun nahazoval k Salfickému, ale netrefil branku a spoluhráči neměli šanci na puk dosáhnout.
27:40
27:20
Kuchler nepřesně na Tenkráta. Tuto přesilovku budou chtít domácí rychle zapomenout.
26:52
Kladno střídalo a tak se Pardubicím podařilo bez potíží vysvobodit.
26:21
Zatímco přesilovka Pardubic nepostrádala kvalitu, o té domácí se to říci nedá.
25:40
Teď mělo pro změnu Kladno velmi dobré šance. Z tlaku trochu očekávaně vyplynul faul. Blaž Gregorc (PCE) jde podruhé za katr, nyní za sekání.
25:08
Kaberle si najel před branku, kde byl úplně sám. Přihrávku od mantinelu jen lehce usměrnil, těsně mimo branku.
24:55
Až teď Chábera přerušil hru, Kladno je kompletní. Tato přesilovka se však hostům vydařila.
24:33
Třetí hodně dobrá šance Benáka a třetí skvělý zákrok Chábery.
24:10
Treille si zahrál na fotbalistu a patičkou posunul puk do středního pásma.
23:43
Ďaloga dobře našel Sýkoru, který byl hodně blízko Cháberovi a nedokázal zvednout puk přes beton domácího brankáře.
23:30
Nosek se v rohu snadno zbavil Procházky, ale zakončení na přední tyč vystihl Chábera.
22:49
Další šanci hostů už Pavel Patera (KLA) musel řešit hákováním, za které dostává dvě minuty.
22:34
Benák si najel za obránce a dostal perfektní nahrávku, střelu ale nepochopitelně poslal mimo branku.
22:09
David Růžička si v obranném pásmu zahrál s hokejkou až příliš vysoko a tak byla hra přerušena.
21:42
Domácí se ale hezky usadili v útočném pásmu, byť Salfický nemusel řešit složitější situaci.
20:58
Procházkovo nahození se k Salfickému nedostalo.
20:49
20:30
Domácí ještě pokračují v přesilové hře, kterou si přenesli z první třetiny.
20:01
Je za námi dvacet minut dnešního zápasu. Pardubice začaly duel o něco lépe a v úvodu měly více ze hry. Jenže poté se do zápasového tempa dostali také domácí a začali si tvořit velmi slibné šance. Jednu z nich nakonec využili a po dvaceti minutách tak vedou 1:0. Druhá třetina začne cca v 18:50.
20:00
19:58
Pěkná klička Dragouna, který už chtěl poslat puk pod břevno, ale nebyl s to ani kotouč trefit.
19:37
Paterovi puk přeskočil hokejku a hosté jsou ve čtyřech.
19:14
Kaberleho ránu Salfický bez potíží kryje, Pardubice vyhodily.
18:49
Tohle už je ovšem velká šance. Lukáš Radil (PCE) dostává dvě minuty za hákování.
18:38
Pardubice se osvobodily.
18:00
Patera našel Davida Růžičku, který měl před sebou odkrytou branku, ale netrefil vhodně puk.
17:37
A další vyloučení. Jan Semorád (PCE) dostává dvě minuty za podražení.
17:17
Procházka neposlal přesnou nahrávku a hra se po chvíli znovu vrátí do pásma Kladna.
16:46
16:35
Střelu Gregorce tečoval Nosek vysoko nad.
16:13
Kladno znovu vytlačilo Pardubice k brance Salfického.
15:44
Domácí teď brání dobře.
15:13
Hosté nebyli od branky úplně daleko. Jenže před Cháberou je zastavil hvizd rozhodčího, který vykázal hru, kvůli hře vysokou holí, do středního pásma.
14:46
Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
14:32
Kladno právě vstřelilo branku!
Už Patera měl dobrou šanci, ale ztroskotal na Salfickém. Jenže domácí akci dohráli, Hlaváč přistrčil PETRU TENKRÁTOVI a ten střelou o horní tyč posílá Kladno do vedení. Asistence: Jan Hlaváč, Pavel Patera.
13:51
Chábera musel řešit ošemetnou situaci před vlastní brankou.
12:15
Výborně to provedl Treille, ale v závěru jeho nahrávku zastavili jeden z padajících obránců Pardubic. Francouzský útočník hraje po návratu v dobré formě.
11:44
11:22
Nedorozumění v rozehráce stálo Kladno několik vteřin přesilové hry.
10:36
Nenápadná šance Rudovského. K domácímu útočníkovi se odrazil puk, ale Salfický v 41 letech vytáhl skvělý skluz.
10:02
Treille se na brankovišti otočil s pukem, ale trefil jen beton Salfického.
09:44
Gregorc Blaž (PCE) dostává dvě minuty za držení.
09:06
Tenkrát si dobře všiml Hlaváče, který podpořil protiútok hned ze střídačky. Prudký pas však proletěl přesně mezi nohy domácího útočníka.
08:41
08:23
Kladno se osvobodilo a také přesilová hra hostů, už tak zkrácená, se pomalu blíží konci.
08:12
08:06
Další zákrok zkušeného brankáře Pardubic.
07:30
Domácí vybojovali kotouč, dobře si nahráli a Treille jel sám na Salfického. Najížděl trochu ze strany a hostující brankář ho dokázal vychytat.
06:41
Konec přesilové hry. Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
06:12
Jiří Vašíček (PCE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí ale předtím nahodili puk za branku, puk se odrazil k druhé tyči, kde Strnad místo prázdné branky trefil oblouk.
05:51
Eberle nabíral rychlost, ale neobdržel od Davida Růžičky přesný pas.
04:56
Hosté znovu přitlačili Kladno na jeho polovině.
04:09
Ovšem nyní se centr 2. formace tlačil před branku. Salfickému pomohli obránci.
03:51
Dragoun nepřesně přihrával Procházkovi.
03:12
Hlaváč se dostal zpoza branky, atakován ale nezvládl ani zakončit, ani nahrát.
02:55
Teď to byl pro domácího brankáře snažší zákrok po nahození Cetkovského.
02:28
Benák dostal přihrávku a stál tváří v tvář Cháberovi. Ten se ale rychle přesunul a šanci zastavil.
02:11
Kladno jen odevzdává puk soupeři, aby mohlo vystřídat.
01:42
Hosté přebrali iniciativu v posledních sekundách.
00:58
Zohorna se dostal k přihrávce zpoza branky, ale v nadějné situaci trefil jen brusle obránce.
00:21
Domácí vyhráli úvodní vhazování. Salfický se poprvé dotkl kotouče.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, D. Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, P. Hořava, Černošek – Hlaváč, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Machač, Kuchler, Eberle – Havlíček, Lukáč, Strnad.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Blaž – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Starý, Marha, Tybor – Semorád, Číp, Půhoný.

Rozhodčí: Pavlovič, Hrubý – Flegl, Štofa.
Domácím by se měl do sestavy vrátit uzdravený Sacha Treille, který přibližně týden nehrál. Místo by měl zaujmout zpět ve druhé lajně, takže je otázka, do jaké formace se postaví Jan Hlaváč a místo koho to bude.
Oba celky dělí v tabulce jen dva body a dvě příčky. První zápas ale dopadl celkem jednoznačně, když Východočeši doma zvítězili přesvědčivě 4:0. Obě mužstva se loni potkala v předkole play off, kde se radovalo Kladno. Dnes se Středočeši poprvé proti Pardubicím představí doma a dá se očekávat ofenzivní hokej plný šancí.
První reprezentační přestávka se pomalu blíží, ale ještě před ní je tady další kolo extraligy. Kladno se v pátek představí doma proti Pardubicím.