Skončil zápas s neuvěřitelným koncem. Kladno prohospodařilo čtyřgólové vedení, ale v prodloužení trefil výhru Tomáš Kaberle. Sparta tedy bere jeden bod, Kladno dva. Ode mne to je vše, hezký zbytek roku!
60:56
Kladno právě vstřelilo branku!
Alespoň v prodloužení byly body Kladnu přány. Kuchler krásně našel TOMÁŠE KABERLEHO, který si počkal na pohyb Novotného a trefil prázdnou branku. Asistence: Jiří Kuchler, Michal Dragoun.
60:01
60:00
59:51
Sparta právě vstřelila branku!
A je po tlaku. Sparta využila výhody jednoho hráče navíc. Po střele Krejčíka se odrazil puk na zadní tyč a JAN BUCHTELE dorazil do prázdné branky. Asistence: Jakub Krejčík.
59:28
Sparta stále drží pásmo.
59:02
Puk se od zadního mantinelu odrazil k tyči. Tam ale domácí byli dřív.
Sparta v šesti.
58:36
Zakázané uvolnění Kladna, Sparta si logicky vybírá oddechový čas.
58:26
Černošek udělal chybu, ale Pražané jí nedokázali potrestat.
58:14
Kaberle pálí mimo branku.
57:56
Miloslav Hořava poslal puk za Novotného branku.
57:10
Rudovský se výborně vrátil k Ivanu Rachůnkovi a znemožnil mu zakončení.
56:49
Ivan Rachůnek se natáhl pro dlouhou nahrávku, ale neměl vůbec šanci umístit kotouč. Chábera puk přikryl pod lapačku.
56:17
Chábera podržel puk, vhazovat se bude v obranném pásmu Kladna.
55:48
Hlinkovo nahození neprošlo, Kladno odchází střídat.
55:21
Tenkrát se dostal do souboje proti třem hráčům soupeře a neměl šanci uspět.
54:19
Rudovský padl do nahození obránce Kubáta, puk ve středním pásmu.
53:31
Kladno má ale velké problémy, na poslední chvíli teď pokrylo dorážky soupeře.
53:10
Miloslav Hořava našlápl do brejku, ale přihrávku dostal pozdě a navíc nepřesně.
52:37
Rytíři potřebují alespoň na chvíli také podržet kotouč a hrát směrem dopředu.
52:14
Sparta udržela pásmo a opětovně se dostala k puku.
51:05
Chábera přerušil hru, v následujících chvílích to nejspíš bude stát právě na něm.
50:56
Novotný zase po dlouhé době zasahuje. Střela Rudovského z dálky mu ale nemohla nadělat problémy.
50:22
Kladenští vyhodili jen do středního pásma, první formace Sparty byla opět před Cháberou.
49:23
Hosté jsou pochopitelně na koni a mají relativně hodně času.
48:36
Ivan Rachůnek nebezpečně pálil, branku ale těsně minul.
47:50
Pěkná akce Rudovského, ale jeho střelu obránci nepropustili.
46:58
A už je zase o co hrát. Střelu Tomáše Rachůnka domácí srazili na přední tyč a ZDENĚK BAHENSKÝ snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Tomáš Rachůnek.
46:20
Domácí stáhli obranu na svoou modrou čáru.
45:42
Rozhodčí Šindler dostal kotoučem. Těžko říct, kam přesně, ale stihl ještě hru přerušit.
44:58
Tenkrát nabral rychlost a sám zařídil hezkou akci. Místo střely na branku však trefil jen bránícího Rolinka.
43:43
Hrbas nahazoval na branku, Chábera byl připraven a o dorážky se postarala obrana.
43:21
Sparta se probouzí. PETR TON se snadno prodral kolem domácích obránců a sám proti Cháberovi si věděl rady. Asistence: Karel Kubát, Filip Novotný. Domácí si vybírají oddechový čas.
43:06
Na pozoru se musel mít Chábera, který vyrazil další nepříjemnou střelu.
42:52
Dragoun nechal za brankou puk za sebou a Sparta může zaútočit.
42:19
Na druhé straně musel Novotný poprvé ve třetí části zasahovat.
41:44
Philipp vypálil od modré čáry a před Cháberou šikovně tečoval IVAN RACHŮNEK. Domácí brankář byl bez šance. Asistence: Radek Philipp, Daniel Přibyl.
40:01
Druhá třetina přinesla další dva kladenské góly a Rytíři po dvou třetinách vedou nad Spartou už 4:0. Po čtvrté brance se poroučel brankář Pöpperle, který přenechal místo Novotnému. Třetí část hry začne v 19:12.
40:00
39:13
Druhá třetina už se dohrává bez větších emocí, fanoušci jsou spokojení.
38:51
Dragoun čekal na spoluhráče, ale rána Tenkráta neprošla.
37:21
Eberle se rozjel na Krejčíka, který se ale jeho nárazu vyhnul. Domácí forvard nehezky naletěl do mantinelu.
36:26
Pilař si najížděl z druhé vlny, ale nedostal přesnou nahrávku.
35:59
Novotný vypíchl puk těsně před Miloslavem Hořavou, který byl úplně sám před brankou.
35:46
Buchtele trefil boční síť. Po něm zkoušel štěstí také Pech, ale střela mu nesedla.
35:09
Díky řádění sparťanských fanoušků je na zimním stadionu nedýchatelno a také nevidno.
34:46
Strnad od mantinelu vypálil na vzdálenější tyč, kterou minul.
33:56
Krejčíkovi ránu vyrazil Chábera, Kladno kompletní.
33:31
Domácí se vydali do přečíslení, ale Tenkrátovi přeskočil puk hokejku.
33:00
Střelu Krejčíka tečoval do ochranné sítě pravděpodobně Rolinek, ovšem rozhodčí nechali vhazovat před brankou Chábery.
32:40
32:14
Kumstát sám před Cháberou selhal. To byla hodně velká šance.
31:56
Která teď končí. David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za hákování, 44 sekund 4/4.
31:50
Pražané mají výhodu.
30:50
Kapitán LIBOR PROCHÁZKA si na modré čáře vyměnil puk s Kaberlem a jeho dělovku zastavila až síť za Pöpperlem, který přenechává místo v brance Filipu Novotnému. Asistence: Tomáš Kaberle, Michal Dragoun.
30:40
Ivan Rachůnek (SPA) dostává dvě minuty za hákování. Kladno bude mít 24 sekund 5/3.
29:47
Přesilová hra se domácím zovu příliš nevede. Ale za současného stavu nemusejí zoufat.
29:04
Jaroslav Hlinka (SPA) dostává dvě minuty za podražení.
28:36
Tomáš Rachůnek zkusil střelu přes obránce. Chábera připraven.
27:51
Petr Hořava vybojoval na modré puk a rozjel akci. Strnad na modré prohodil obránce a poté přenechal puk JIŘÍMU KUCHLEROVI, který trefil přesně ke vzdálenější tyči. První bod v sezoně jak pro Strnada, tak i pro Petra Hořavu. Asistence: Jakub Strnad, Petr Hořava.
27:22
26:52
Skvostná kombinace Sparty, Kumstát byl sám před Cháberou, který ale natáhl beton a zastavil vyloženou šanci.
26:34
Další Pilařova rána prosvištěla mimo. Tenkrát poté získal několik vteřin.
26:17
Teď už práci měl. Nejprve si musel poradil se střelou Pilaře a poté s pokusem Kubáta.
25:47
Po půl minutě Chábera bez zákroku.
25:22
Michal Lukáč (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
24:53
Lukáč dobře pohlídal prostor před brankou, kam dostával Pech nahrávku.
24:27
Jinak to ale ze strany Kladna nebyla dobrá početní výhoda, Sparta je kompletní.
24:16
Havlíček se dostával za obranu, ale nedostal přesný pas.
23:48
Růžička doslova smetl Tomáše Rachůnka. Důrazná hra kladenského beka.
23:12
Sparta napadá i ve vlastním oslabení a Kladno s tím má evidentně problémy.
22:43
Ivan Rachůnek v oslabení zaměstnal Cháberu, pro kterého to však byl snadný zákrok.
22:27
Jan Buchtele (SPA) dostává dvě minuty za držení.
22:09
Kladno stále disponuje výhodou a drží puk v útočném pásmu.
21:38
Jankovič výborně odzbrojil za brankou Buchteleho a navíc vybojoval faul.
20:46
Piskáček obral o puk Miloslava Hořavu, jenže poté špatně rozehrál a domácí se k puku dostali zpět.
20:01
Dvacet minut hokeje je pryč a Kladno, vzdor všem prognózám, vede nad Spartou 2:0. První branku si Pražané dali sami, nešťatsníkem byl Karel Pilař. Druhou branku přidal v závěru třetiny Miloslav Hořava, který doklepl střelu Černoška. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
18:51
Černošek vyslal od modré ránu, která se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku. Pöpperle byl venku z branky, takže než do ní zacouval, chvíli to trvalo. Toho využil MILOSLAV HOŘAVA, který na bližší tyči uklidil puk do branky. Asistence: Marek Černošek, Tomáš Kaberle.
18:46
Miloslav Hořava obral hosty o puk, ale následně trefil jen klečícího Piskáčka.
18:34
Chábera vyřešil další problém před vlastní brankou. Vhazovat se bude po jeho pravici.
18:22
Ivan Rachůnek z otočky posílal puk před kladenskou branku, kde se po něm natahoval Přibyl. Nedosáhl.
17:50
17:42
Pražané opět vyhazují.
17:15
Rolinek získal několik sekund a kladenská přesiloka se blíží ke svému konci.
16:51
Až teď vyškrábali domácí puk.
16:27
Sparta chytře šetří čas za vlastní brankou, kde je souboj o kotouč.
15:50
Lukáš Pech (SPA) dostává dvě minuty za hákování.
15:07
Sparťané otočili na druhou stranu a snaží se rychle srovnat krok.
13:22
Krásná akce, kdy ve středním pásmu prostrčil Kuchler na Rudovského. Toho ještě v brejku vychytal Pöpperle, JIŘÍ KUCHLER poté dorazil puk znovu do hostujícího brankáře a jeden z obránců si ho poté nechtěně poslal do branky. Asistence: Jan Rudovský, Tomáš Kaberle.
12:59
Dragoun dlouho hledal, kudy by prostrčil puk před branku. Přes několik hokejek to ale nešlo, Sparta vyhodila.
12:38
Tenkrát pálil nepřesně, minul branku Sparty.
12:23
Ivan Rachůnek (SPA) dostává dvě minuty za podražení.
11:52
Teď mohl Ton potrestat špatné střídání Kladna. I on však potřeboval vystřídat a tak jen protáhl Cháberu dalekonosnou střelou.
11:20
Kladenští se stíhají vracet v dostatečném počtu a hosté tak nechodí do brejků.
10:12
Bajaruns nahrával naslepo po modré a měl velké štěstí, že se hosté nedostali do brejku. Dobře zareagoval obránce Černošek.
09:50
Eberle se zamotal v rohu s pukem, akce Kladna tím skončila.
08:58
Procházka obětavým zákrokem zastavil kombinaci Sparty, Kladno je v plném počtu.
08:32
Další zblokovaná rána. Sudí přerušili hru, ale abych byl upřímný, nevím z jakého důvodu.
08:16
Slovenský centr domácího celku měl puk na hokejce, ale nedokázal vyhodit.
08:01
Lukáč srazil střelu od modré, Sparta zatím nevypálila na Cháberu.
07:29
Středočeši se osvobozují, začátek oslabení jim vychází.
06:58
Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
06:38
Pražané mají v útočném pásmu zatím skvělý pohyb. Domácí se snaží se s tím vypořádat.
05:44
Černošek nabízel puk před branku na teč. Nikdo z kladenských hráčů se však k puku neprobojoval.
05:22
Pilař napálil odražený kotouč směrem na Cháberu. Domácí brankář předvedl jistý zákrok.
04:56
Domácí brankář teď čelí smršti střel. Zatím si ale ví rady.
04:42
Pech dostal přihrávku mezi kruhy a jeho střela z první zazvonila o tyč. Puk se kutálel po brankové čáře, ale Chábera ho stihl zastavit!
04:25
Ton si rovnal puk na hokejce, ale jeho střelu domácí srazili vysoko nad branku.
03:56
Sparta hru trochu uklidnila, poslední minutu byla poměrně pod tlakem.
03:05
Doudera nezachytil na modré čáře, ale sparťané si nerozuměli a poslali puk na další icing.
02:28
Dalecký a Strnad poprvé trochu zamotali obranu hostů. Sparta vyhodila na zakázané uvolnění.
01:56
Přibyl se vyjel zpoza branky a okamžitě poslal puk před Cháberu. Domácí brankář chvilku kotouč hledal, nakonec zdárně.
01:16
Lepší start mají ale hosté. Jsou často na puku a hraje se zatím na kladenské polovině.
00:39
Dragoun zůstal trochu dezorientovaný ve středním pásmu. Mohl přitom ujíždět sám na Pöpperleho.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera – Černošek, Kaberle, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, Růžička – M. Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Eberle – Rudovský, Dalecký, Strnad – Bajaruns, Lukáč.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Kubát, Hrbas – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Bahenský, Chlapík.

Rozhodčí: Šindler, Homola – Brejcha, Suchánek.
Vzájemné zápasy hovoří také pro hosty, kteří doma porazili Středočechy 3:2, venku uspěli poměrem 5:3.
Pražané zvládli po vánoční přestávce utkání s Třincem, který doma vyprovodili výsledkem 4:0. Rytíři se poprvé představili pod trenérem Čelanským v Liberci. Bez několika opor tam padli 3:2 v prodloužení, přestože měli utkání velmi dobře rozehrané.
Dnešní utkání 33 . kola bude mít jasného favorita. Do Kladna míří lídr extraligové tabulky. Utkání odstartuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.