Dnešní utkání mezi Libercem a Slavií tedy došlo až do samostatných nájezdů. V těch byli lepší domácí, když všichni tři exekutoři uspěli. Bod navíc za výhru 2:1 po samostatných nájezdech tak zůstává pod Ještědem.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec Autorem branky je PETR NEDVĚD.
Tomáš Pospíšil ukončuje nájezdy přesným zásahem mezi betony.
Vladimír Růžička zkoušel překonat Schwarze na lapačku, ale neuspěl.
Další zásah. Druhý liberecký nájezd proměnil střelou na vyrážečku Petr Nedvěd.
Za Slavii zahájil Jaroslav Bednář, jenž pověsil puk pod horní tyč.
Za domácí rozjel nájezdy Koba Jass. Ten si Furch rozkymácel a poslal puk k pravé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani dodatečných pět minut nestačilo k tomu, aby bylo rozhodnuto o rozdělení bodů z dnešního zápasu. Následují tak samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Z té se ale nic nevyvinulo a zápas tak směřuje k samostatným nájezdům.
64:43
Kolařík právě rozjel jednu z posledních akcí prodloužení.
64:01
Ten následně ztratil kotouč, z čehož těžil Jelínek. Jeho střela ale zamířila přímo do Schwarze.
63:41
Rušno před Schwarzem, kde se hráči Slavie snažili dostat do branky nahození od mantinelu. Vše ale vyřešil Filippi.
63:10
Valský mohl jít s Nedvědem do velmi slibné situace, avšak přihrávka od obránce ztratila rychlost a hostující defenziva se stačila zformovat.
62:20
Liberečtí hráči jsou v prodloužení aktivnější, daří se jim však pouze po útočnou modrou.
61:40
Jelínek se na druhé straně snažil projít přes Výtiska, což se mu nepodařilo a hra se obrátila. Vampola však v neutrální zóně ztratil.
61:13
Bulíř se zkoušel dostat kolem Holuba, což se mu podařilo. Předávka kotouče na Filippiho už ale neproběhla ideálně a z libereckého útoku tak sešlo.
60:33
Kadlecova střela od modré byla ve skrumáži před Schwarzem tečována. Liberecký brankář ale natáhl lapačku a kotouč v ní skryl.
60:16
První kotouč prodloužení míří na hole Slavie.
60:01
Šedesát minut o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Po krátké přestávce tak následuje pětiminutové prodloužení.
60:00
59:55
Michal Poletín ještě zrádnou střelou z vrcholku kruhu vyzkoušel pozornost Schwarze. Ten byl pozorný a duel tak jde do prodloužení.
59:34
Přestože to několikrát vypadalo, ke střele se červenobílá pětice nedostala. Kotouč skončil, jak jinak, v rohu, kde se strhla tlačenice, po které sudí přerušuje.
59:09
Jedna z posledních šancí na tříbodový zisk. Slávisté chytrou střelou vybojovali vhazování v útočném pásmu.
58:00
Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby. Bude se skutečně jednat jen o "malý" konec dnešního utkání?
57:10
Poslední okamžiky má kotouč v držení častěji Slavia, jejíž útočné pokusy ale končí v rozích.
56:20
Přestože se pomalu blíží konec základní hrací doby, žádné taktizování na ledě nenajdete. Oba týmy chtějí tři body.
55:40
Slavie už je několik vteřin v pěti a na její hře je to poznat. Hráči si okamžitě začali dovolovat mnohem více.
55:20
Jelínek zahrozil před libereckou brankou. Jeho přihrávka ale nenašla volného spoluhráče, jelikož dobře postavený Hunkes stačil tečovat kotouč do rohu.
54:30
Severočechům se sice nedaří příliš držet pásmo, ale jejich rychlé přechody modré čáry a následná střelba dělají v před Furchem neplechu.
53:50
Jelínkovo vyhození posouvá Liberec do vlastní třetiny, přesilovku tak musí rozehrát od nuly.
53:26
Holub je zpět na ledě, ale jeho spoluhráči si v pěti moc dlouho nezahráli. Sklenář (SLA) byl při napadání Schwarzovy rozehrávky až moc důrazný a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
53:00
Dlouho tam ale ofenzivní pětice nevydržela, jelikož kotouč míří podél mantinelu znovu až ke Schwarzovi.
52:25
Tak až nyní to vypadá, že se Liberec usadí v pásmu.
51:54
Pražanům se zatím daří bránit a jeden kotouč za druhým posílají přes celé hřiště.
51:18
Zbytečné vyloučení Jana Holuba (SLA), který mimo hru atakoval protihráče a dostává dvě minuty za hrubost.
50:10
Dnešní utkání si nenechalo přímo na stadionu ujít 4 024 diváků.
49:30
Kotouč se po souboji ve středním pásmu ocitl mezi diváky. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, kde se kotouč poslední dobou moc neohřál.
48:50
Vampola několik vteřin míchal pukem za brankou a poté se pokoušel oslovit Zachu. Ten byl ale natěsno bráněn Valachem a urostlého zadáka nepřetlačil.
48:10
To pokračuje i nadále a domácí z toho těží. Drží se v útočném pásmu a daří se jim kombinace. Stále tomu ale chybí kvalitní střelecké pokusy.
47:40
Liberečtí vypadají v posledních desítkách vteřin lépe a daří se jim chodit brzy do soubojů u mantinelů.
46:50
S ubíhajícím časem se mezi mantinely množí tvrdší střety a z nich pramenící nervozita na obou stranách. Zatím jsme ale svědky výborného hokeje.
46:20
Výstavní stopku teď u mantinelu Jassovi vystavil Štich, jenž si na něj počíhal a přesně mířeným úderem ramena ho poslal k zemi. Vše pochopitelně proběhlo čistě a hra tak pokračuje.
45:27
Dvouminutová pasáž, kdy na hřišti chyběli dva hráči, žádnou vážnější situaci před jednou nebo druhou klecí nepřinesla a oba hráči se tak vrací za stále nerozhodného stavu.
44:38
Po kratším úseku, kdy hráči hostí kombinovali u Schwarzovy branky, vybojoval kotouč a vyvezl ho Filippi. Klička do dvou obránců mu ale kousek za útočnou modrou nevyšla.
44:00
Zatím se na ledové ploše, kde je více prostoru, příliš neděje. Puk se nejčastěji nachází ve středním pásmu.
43:27
Hra se následně otáčí a dopředu míří Bulíř (LIB). Toho za cenu podražení zastavil Krenželok (SLA), avšak liberecký útočník jeho zákroku pomohl a dostává trest za nafilmovaný pád. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
43:20
Tvrdá Mickova rána vyprášila levý beton brankáře Schwarze.
42:35
Druhá polovina přesilové hry domácích začíná nepovedeně, špatným přechodem přes modrou čáru a následným ofsajdem.
42:20
Hra se přerušuje, když Vampola po jednom ze soubojů zůstal ležel u vrátek na střídačku hostí. Z ledu se sbírá hodně těžko a ihned si ho na starost bere masér.
41:50
Liberec v přesilovce hrozí. Nedvědovu střelu z pravého kruhu srazil Furch těsně vedle branky a načež vznikl před jeho brankou pořádný závar.
41:23
Pavel Kolařík (SLA) fauloval pronikajícího Kolmanna a dostává dvě minuty za sekání.
41:01
První liberecký pokus o útok končí icingem.
40:29
Hosté se od vhazování stále drží v útočném pásmu. Hraje se však pouze podél mantinelů.
40:08
Slávisté ihned po buly poslali kotouč na Schwarze, který ho podržel a vhazuje se po jeho pravé ruce.
40:01
Bílí Tygři měli v prostřední dvacetiminutovce mírnou převahu a zásluhou Pospíšilovy přesné trefy šli do vedení. Soupeř však stihl odpovědět, patnáct vteřin před přestávkou vyrovnal Krenželok. Rozhodne o vítězi bojovného klání třetí třetina?
40:00
39:45
Slavia právě vstřelila branku!
Gól do šatny ale přeci jen padá. Bednář našel na kruhu LUKÁŠE KRENŽELOKA, který rychlou střelou poslal kotouč do levého horního rohu branky.
Asistence: Jaroslav Bednář a Juraj Valach.
39:10
Liberečtí mohli obstarat branku do šatny. Bulíř unikal s Filippim, ale skvělý obranný zákrok Valacha, jenž prvně jmenovanému vypíchl kotouč, nebezpečí zažehnal.
38:00
Poslední minuty druhé třetiny musí bavit. Hra se přelévá ze strany na stranu a o zajímavé momenty není nouze.
37:20
Liberec pasáž, kdy měl potíže, přežil a znovu obrací hru.
36:42
Pražané do toho skutečně šlápli a drží liberecké pětice pod zámkem u jejich gólmana. Dostávají se ale jen k ne zrovna nebezpečným střelám od modré.
36:00
Slavie ale tento pořádek netrpěla příliš dlouho. Už se tak sama usadila v pásmu a pálí na Schwarze.
35:40
A daří se jim v něm úspěšně kombinovat. K zajímavým střelám se pak dostali Zacha a po něm Vampola, Furch byl ale tentokrát na svém místě.
35:00
Liberečtí jsou přesným zásahem svého křídelníka samozřejmě povzbuzeni. Okamžitě se tak znovu usazují v pásmu.
34:36
Liberec právě vstřelil branku!
Dlouho očekávaný první zásah utkání je tady. K radosti domácích fandů končí v brance Furcha. TOMÁŠ POSPÍŠIL se dostal ve středním pásmu ke kotouči, po pravém křídle proklouzl do pásma a z kruhu pověsil kotouč nad Furchovo rameno.
Bez asistence.
34:17
S tím se pokoušela hnout první formace libereckého týmu. Dlouhá přihrávka, která měla vyslat Pospíšila do úniku, ale svého adresáta nenašla a končí na icingu.
33:30
Hra se po chvílích, kdy měl navrch jeden nebo druhý tým, začíná lehce uklidňovat a bojuje se zejména ve středním pásmu.
32:40
Furchův zákrok krátce po té, co se domácí vrátili do plného počtu, ústí ve vhazování v útočném pásmu Liberce.
32:18
Ani tato dvouminutová výhoda hráčů Slavie nepřinesla změnu skóre a Vampola se tak vrací v klidu na led.
31:17
Nedvěd získává střelou z kruhu, kterou poslal na hruď Furcha, vhazování v útočném pásmu. Domácí čtveřice si tak na chvíli může oddechnout.
31:00
Přesilová hra hostujícího celku dělá domácím problémy, ovšem do ideální pozice pro přesilovkou ránu se červenobílým nedaří dostat.
30:18
Následně se ale jeden z aktérů úniku dopouští prohřešku proti pravidlům. Petr Vampola (LIB) u mantinelu sekl přes rukavici Bednáře, což neuniklo pozornosti sudích.
30:10
Protiútok na druhé straně. Vampola vyslal Bulíka, jenž se dostal až na levý kruh a tvrdou ránou prověřil Furcha, jenž vyrazil ramenem.
29:50
A tlak hostí končí gólovkou Skokana. Ten střílel z pravého kruhu a tečovaný kotouč mířil obloučkem za Schwarze. Ten ale stačil na změnu směru zareagovat a rukou na poslední chvíli vypíchl kotouč.
29:20
Nyní se ke slovu po delší době dostává i Slavia. Její čtvrtá formace je překvapivě ta, která dostala Tygry pod zámek.
28:30
Liberečtí jsou usazeni v pásmu, do gólových šancí se ale ne a ne dostat.
27:40
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře a nedávají hostům čas pro kvalitní rozehrávku. To pochopitelně působí jejich soupeřům potíže.
27:08
Až před Furcha se doslova protlačil Jass, který vzápětí končí na ledě za brankou. Ihned se ale zvedá. Vhazovat se bude před Furchem.
26:40
Bílí Tygři poslední minuty, samozřejmě i díky přesilovce, má ze hry více a posouvá kotouč po útočné polovině kluziště.
26:08
Slavia i s trochou štěstí toto oslabení přežila bez újmy a Valach se na led vrací za bezbrankového stavu.
25:48
Ani zbytek početní výhody nebyl nevydařený, zároveň se ale nedá mluvit o nějakém tlaku.
25:05
Liberecká přesilovka nevypadá zatím špatně. Největší šance ale přichází po rychlém přechodu modré čáry. Bartekova střela z kruhu propadla Furchovu na vnější síťku a polovina stadionu už slavila.
24:08
Liberec si zahraje proti čtyřem. Juraj Valach (SLA) po kolizi s Nedvědem dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
23:55
V šanci na druhé straně Krenželok. Ani on ale nenašel svou střelou cestu za Schwarzova záda.
23:31
Nedvěd nyní dobruslil dlouhý puk, prostrčil na Pospíšila, který našel před brankou Valského, ten ale bohužel pro domácí nezacílil na branku.
23:12
Hra je přerušena po skrumáži před střídačkou Pražanů. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:40
V útočném pásmu ale moc dlouho nepobyli a hosté vyvážejí kotouč.
22:22
Hra se ale stěhuje zpět před Furcha, když se vhazuje po jeho levé ruce. A kotouč po buly získává Liberec.
21:51
Michal Poletín zůstal zcela osamocen na středu útočné modré. Možná to ale ani sám nevěděl a trochu zbrkle vypálil z otočky. Schwarz neměl problém se zákrokem.
21:16
Slavia také dlouho neváhá a jde do útoku. Schwarze prověřil Růžička.
20:30
Slušná šance pro domácí. Valský se vytočil zpoza branky a poslal kotouč do brankoviště. Ten se od Nedvěda odrazil vedle branky.
20:20
Tygři se po vyhraném vhazování usadili v pásmu a Nedvědova formace motá bekům nohy.
20:01
První třetina dnešního zápasu je u konce. Hosté mají o něco navrch a daří se jim držet v útočném pásmu. Šance se přesto rodí na obou stranách a není jich málo. Oba brankáři, i přes menší zaváhání, však stále své týmy drží.
20:00
19:47
Série zakázaných uvolnění ze strany Slavie. Liberečtí tak mají ještě jednu šanci podívat se do pásma.
19:17
Kotouč klouzající směrem na libereckou branku Schwarz tentokrát skrývá pod lapačku a přerušuje hru.
18:59
Liberečtí se na chvíli usadili v pásmu a podařilo se jim přehrát bránící protihráče. Na konci souhry byl Jass, jenž pálil bekhendem ze spodní hranice levého kruhu. Furch zasáhl vyrážečkou.
18:00
Následný liberecký útok zastavuje hvizd rozhodčího a hra je vykázána do středního pásma.
17:30
Další ne úplně přesvědčivá Schwarzova rozehrávka. Ten svým vyhozením našel jen Krenželoka a při střetu za brankou navíc ztratil hůl. Hostující útočník ale nevypálil dostatečně rychle a Schwarz se stačil vrátit do branky.
17:05
Nepřesná přihrávka krátce po vytažení kotouče z obranného pásma končí libereckým icingem.
16:46
Slavia je v první třetině lepším týmem a i nyní se drží v útočném pásmu. Liberečtí zadáci ale zatím svou práci plní a nepouštějí protihráče do šancí.
16:15
Přetlačovaná Micky s Výtiskem těsně za brankou končí hvizdem. Kotouč totiž propadl až do dosahu libereckého gólmana, který jej ukryl v rukavici.
15:55
Další nepřesnost v rozehrávce pražského týmu. A i tentokrát je její důsledek stejný.
15:23
Nepřesná rozehrávka slávistických zadáků končí až za libereckou klecí, zakázané uvolnění.
15:00
Filippiho formace se nakrátko usadila v útočném pásmu, ale kombinovala podél mantinelu a v rozích.
14:38
Slibně rozjetého Jelínka zastavuje Krenželok, jenž se pohyboval v útočném pásmu a vystavil tak své spoluhráče ofsajdu. Jelínek si to však pohlídal a modrou nepřejel.
14:07
Další Schwarzovo podržení kotouče. Nyní po snaze pražského týmu protlačit puk brankovištěm.
13:27
Po sérii šancí lehce "hluché" období. To končí až nahozením Slavie, pro které si dojel Schwarz. V blízkosti hostujících hráčů si ale nedovolil rozehrát a vhazovat se tak bude v libereckém pásmu.
12:21
Hosté přežívají další oslabení a skóre se tak stále nezměnilo.
12:09
To změnil Zacha, kterého zadovkou zpoza branky našel Pospíšil. Mladý liberecký forward ale z blízkosti napálil pouze Furchův levý beton.
11:48
Ale přesilovkou reputaci si domácí smečka nyní napravuje. Několik zajímavých kombinací ale ke střele nevedlo, tudíž Furch může být v klidu.
11:10
Přesilovou hru zatím domácí tráví ve svém pásmu. Vše vyvrcholilo špatnou rozehrávkou Hunkese, po níž se hosté dostali až ke střele.
10:21
A máme tu další dvouminutový trest. David Skokan (SLA) je potrestán za hákování.
09:50
Derner po souboji u mantinelu zůstává na ledě. Po chvíli míří na střídačku za pomoci maséra týmu.
09:35
Přesilová hra Slavie plná šancí na obou stranách je u konce.
09:30
Po kratší odmlce další slušná příležitost. Nedvěd se ocitl za obranou Slavie, avšak nedostal ideální kotouč a na střelu tak neměl dost klidu. I tak ale měl Furch co dělat, aby zavřel mezeru mezi betony.
08:43
A gól visel ve vzduchu i na druhé straně. Víšek vyrazil do útoku s Urbanem, jemuž předložil puk na brankoviště. Tečovaný kotouč skončil pár centimetrů vedle pravé tyče Furchovy klece.
08:28
Gól měl na hokejce Krenželok. Liberecký obránce Výtisk se však položil před jeho hůl a zastoupil svého kolegu Schwarze, který byl mimo ideální postavení.
07:47
Červenobílí v plném počtu, přesilovku zahajují v útočném pásmu.
07:37
Nebezpečnou Holubovu střelu od modré vyrazil Schwarz do prostoru před brankou, kde úřadoval Derner a zažehnal hrozící nebezpečí.
07:32
Když se Liberec usadil v pásmu, je pískáno. Michal Bulíř (LIB) dostal dvě minuty za podražení. Hraje se ve čtyřech.
07:05
Nebezpečno je ale před libereckou brankou. Schwarzovu nepovedenou rozehrávku chtěl využít Bednář, Kolmann ho ale vytlačil za branku a zachránil situaci.
06:39
Bílí Tygři jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
06:15
Hra v nestandardním počtu hráčů zatím více svědčí Slavii, která se usadila v útočném pásmu.
05:47
Vylučuje se i na straně druhé. Štich (SLA) ztratil kotouč na útočné modré a rozjetého Vampolu zbrzdil jen za cenu podražení. Ten se ještě prosmýkl s Bulíkem do úniku, ale slovenský útočník přihrávku nezpracoval. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
05:22
Pražané se během krátké chvíle odhodlali k několika střeleckým pokusům. Ovšem Bednář, ani od modré pálící Kolařík branku přímo neohrozili.
04:39
První přesilovku v zápase si užijí hosté. Filippi (LIB) zahákoval Sklenáře a jde si sednou na trestnou lavici.
04:00
A další střelecký pokus Jelínka. Tentokrát donutil Schwarze jít do rozkleku, nic víc z toho však nebylo.
03:44
Trocha hokejových kouzel od Jaroslava Bednáře. Ten otočkou kolem vlastní osy obelstil trojici protivníků a posunul kotouč na Jelínka. Tomu ale střela nesedla.
03:15
Po delší době se přerušuje. A hra zůstane před brankou Schwarze, Nedvědovo vyhození totiž končí až na icingu.
02:30
Hra se v úvodních minutách přelévá ze strany na stranu. I přesto brankáři zatím mohou být v klidu.
01:47
První zákrok za sebou má i Schwarz, který si musel poradit s Klhůfkovou střelou.
01:20
První práci má Furch. Bulířově střele bekhendem z pravého kruhu ovšem chyběla razance.
00:49
Další útok si hosté zneškodnili vlastní vinou. Rozjetý Bednář se ve středním pásmu srazil s Jelínkem a Liberec obrací hru.
00:19
Úvodní vhazování získala na svou stranu Slavia. Po rozvážné rozehrávky se do pásma prodral Krenželok, ke střele se ale nedostal.
00:01
Právě dozněla státní hymna. Zahajovací formace obou celků se pomalu formují na úvodní vhazování.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Derner, Hunkes, Voráček, Kolmann, Výtisk, Šimek – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Zacha, Vampola, Bulík – Jass, Víšek, Urban.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Wharton, Kadlec, Valach, Holub, Kolařík, Štich, Knot – Krenželok, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Žejdl – Poletín, Klhůfek, Micka – Doležal, Skokan, Stránský.

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Bádal, Pouzar.
To Slavia má starosti zcela opačné. Tým z hlavního města zatím funguje jako hodinky, ze sedmi zápasů neodešel ani jednou s prázdnou. A jestliže si trenér Slavie Vladimír Růžička st. nedávno stěžoval, že ofenziva trochu pokulhává, teď si může pískat. V posledním zápase Pražané přidělili Zlínu šest branek, o zápas dříve v přestřelce s Chomutovem přidali navrch vítězný nájezd. Tyto skutečnosti pochopitelně znamenají jediné, s 18 body je Slavia na čele extraligy.
Bílí Tygři Liberec vstoupili do nové extraligové sezony velmi slibně, ovšem postupně jako by forma upadala. Vrcholem jejich dosavadního počínání by se pak dala označit výhra nad Spartou, zejména proto, že od té doby to jde se Severočechy z kopce. Výsledky jsou neúprosné od zmiňovaného zápasu uběhly tři kola a Tygrům na konto nepřibyl ani bod. Trápí se zejména ofenzivní část sestavy, ta vyprodukovala za 180 minut pouhé dva góly. Kvůli nepovedenému konci září se tak Liberečtí propadli se sedmi body ze sedmi zápasů až na 12. místo tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.