Nejlepší hráči: Jakub Krejčík (SPA) a Martin Bartek (LIB).
Tygři berou tři body! Ve třetí třetině dokázali navýšit náskok a vedení si udržet. Branky ve třetí třetině dávali Urban, Výtisk a Bartek, za Spartu přidal jednu branku Buchtele.
60:00
59:42
Sparta ještě kombinuje v útočném pásmu, má k dispozici přesilovku pět na tři, ale vypadá to, že se stavem už nic neudělá.
59:24
Ještě vyloučení na domácí straně, za příliš mnoho hráčů na ledě jde pykat Tomáš Pospíšil (LIB).
59:23
Už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto. Sparta v plném počtu.
58:33
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři nadělují Spartě "bůra"! MARTIN BARTEK vystihl rozehrávku hostů a pouze poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.
58:20
Novotný je opět na střídačce, Sparta zkouší power-play.
58:05
Tygři jsou ve čtyřech.
58:03
Chvíli před vypršení trestu Čutty se k němu přidá Michal Bulíř (LIB) za faul kolenem.
57:27
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
57:23
Bulík chtěl uniknout a zakončit do prázdné klece, ale byl faulován Karlem Pilařem (SPA), který jde na trestnou za sekání.
56:10
Sparta dále zkouší hru bez gólmana, ještě má k dispozici jednu přesilovku.
56:05
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané využívají jeden liberecký trest! Ton poslal milimetrovou přihrávku na volného JANA BUCHTELEHO, který neměl problém dorazit do prázdné klece. Asistence: Petr Ton, Lukáš Pech.
55:54
Sparta zkouší hru bez gólmana!
55:11
Tygři se dobře brání, Víšek nyní mohl do úniku, rozhodl se však pošetřit pár sekund.
54:28
Tohle je komplikace pro domácí, vyloučen je Jakub Čutta (LIB) za nedovolené bránění a vysokou hůl = 4 minuty.
53:46
Druhá využitá přesilovka domácího týmu a Tygři vedou už o tři góly! Po dlouhé kombinaci nakonec střílel Bartek, kotouč se od Novotného odrazil k JANU VÝTISKOVI, který jej dorazil za záda gólmana. Asistence: Martin Bartek, Tomáš Bulík.
53:17
Tygři kombinují v útočném pásmu, střely Bulíka a Urbana však do branky nejdou.
52:28
Time-out pro Liberec.
52:28
Na straně Sparty se vylučuje, Marek Hrbas (SPA) jde na dvě minuty ze hry za vysokou hůl.
51:55
Prudkou dělovku Tona zblokoval Bulíř v pravém kruhu.
51:23
Dušek se dostal do dobré pozice na ose hřiště, ale střela míří moc vysoko. Tečovat chtěl ještě Urban, na kotouč však nedosáhl.
50:58
Kumstát zakončoval u tyče, ale puk má Melicherčík.
49:51
Bulík vystihl rozehrávku hostů v obranném pásmu a čelil pouze Novotnému, trefil však jen tyčku!
49:28
A další icing Tygrů, ti už se soustředí více na bránění.
48:57
Zakázané uvolnění domácího celku.
48:25
Krátký úsek hry bez šancí, kotouč létá po ledě, ale ani jeden z týmů se nedostává k zakončení.
46:34
Bartek proplul do pásma hned od modré prudce vystřelil, ale kotouč jde nad branku.
45:35
Bulíř se dostal do úniku, udělal kličku a krásným bekhendem mohl zakončovat, Novotný však nastavil beton právě včas, aby puk zachytil.
45:30
Liberec v plném počtu.
45:27
Pech mohl dorážet do prázdné klece, ale na kotouč nedosáhl.
45:00
A znovu, tentokrát jde ještě forčekovat Vampola.
44:38
Bílomodří vyhazují přes všechny čáry.
43:49
Pilařův pokud od modré se odráží od Melicherčíka vedle tyče.
43:30
Domácí vyloučení, Petr Kolmann (LIB) míří na trestnou za podražení.
43:02
Tygři si berou zpět dvoubrankové vedení a využívají tak i přesilovku! Bartek váhal se střelou z pravého kruhu, nakonec se snažil propálit vše před sebou, puk propadl až k volnému TOMÁŠOVI URBANOVI a ten doklepl kotouč do klece. Asistence: Martin Bartek.
42:21
Vychýlená branka Sparty na chvíli přerušuje hru.
41:54
Vylučuje se na straně hostů, Radek Philipp (SPA) posedí za vysokou hůl.
Dnešní utkání sleduje 4 823 diváků.
41:07
Čuttova dělovka od modré se odráží od holí bránících hráčů.
40:32
Rolinek zkoušel proplout po levé straně, finální přihrávka však nebyla přesná.
40:01
Ve druhé třetině se zásluhou Petra Tona přiblížili hosté na rozdíl jednoho gólu. Tygři oproti začátku polevili, oproti tomu je aktivnější Sparta. Uvidíme tedy, jak se o bodech rozhodne ve třetí třetině. Ta začne v 19:42.
40:00
39:35
Vampola se dostal ke kotouči za brankou hostů a byl u toho faulován, rozhodčí je však v klidu. Liberecký útočník nahrával Vlachovi, ten neprostřelil prvního bránícího hráče.
39:00
Do pásma se dostal Simon, ovšem nedokázal si vytvořit dobrou pozici.
38:42
Víšek s Bulíkem mohli do úniku dva na dva, první jmenovaný však raději puk odevzdal a formace šla střídat.
38:02
Philippův pokus od modré neměl gólové parametry, střela šla mimo klec.
37:32
Buchtele rychle přebruslil po levé straně, ovšem střela téměř z nulového úhlu gólmana domácích téměř neohrozila.
36:54
Liberečtí v plném počtu.
36:35
Do dobré šance se dostal Pech v mezikruží, ovšem střelu vyrazil Melicherčík a následná dorážka bruslí už šla mimo.
35:25
Valský zahrozil v oslabení, několikrát se snažil u branky hostů procpat puk u tyče, ale důsledná obrana nakonec kotouč má na svých holích.
34:54
A další vyloučení, tentokrát na straně Tygrů. Za katr jde Pavel Zacha (LIB) za podražení.
34:38
Sparta je v plném počtu.
33:35
V oslabení unikl Ivan Rachůnek, ale nedokázal propálit Melicherčíka z pravého kruhu.
32:57
Urban se zjevil před brankou, ale puk nedokázal poslat vedle tyče.
32:38
Bartek byl při průniku faulován, za držení protihráče půjde sedět Karel Pilař (SPA).
31:43
Tygři jsou v plném počtu, těsně před tím rozjel Valský protiútok, ale k zakončení se nedostal.
30:36
Sparta v plném počtu, Liberec ve čtyřech.
30:32
Kuriózní situace: Hlinka trefil Melicherčíka do výstroje a ten musel skoro minutu lovit kotouč pod svým dresem.
30:27
Ton měl znovu dobrou pozici před Melicherčíkem, tentokrát však nedokázal brankáře Tygrů propálit.
30:00
Pilař nedokázal na dvakrát propálit gólmana domácích.
29:43
Bude se hrát čtyři proti třem, na trestnou jde za hákování Tomáš Bulík (LIB).
28:41
Philipp ihned po vhazování pálil od modré, ale Melicherčík byl připraven a dokázal kotouč vyrazit betonem.
28:36
Vylučuje se na obou stranách, Lukáš Derner (LIB) a Petr Kumstát (SPA) oba vyfasovali dvě minuty za hrubost.
28:36
Kumstát a Derner se pustili do potyčky před brankou hostů.
28:12
Hosté úročí svou aktivitu z druhé třetiny v gól! Hlinka přesným pasem našel volného najíždějícího si PETRA TONA, jenž zakončoval do poloodkryté branky. Asistence: Jaroslav Hlinka.
27:05
Do dobré pozice před brankou si najel Simon a zakončoval přímo na Melicherčíka.
26:17
Buchtele vystihl rozehrávku Tygrů ve středním pásmu a zabránil útoku Urbana.
25:24
Hraje se nahoru-dolů, oba týmy jezdí po ledě sem a tam. Nyní Vlach s Urbanem zkoušeli vymyslet gólovou kombinaci, ale obránci hostů byli na svém místě.
24:39
Sparťané se dopouštějí zakázaného uvolnění.
23:54
Výtisk poslal puk mezi betony Novotného a kotouč zůstal těsně za jeho zády před brankovou čárou, aniž by o tom gólman věděl! Naštěstí pro Spartu pohotoví hráči v červeném dokázali černou pryž dostat z nebezpečného prostoru.
23:27
Ton se z levého kruhu dostal do dobré pozice, ale ani toto zakončení se za záda Melicherčíka nedostane.
23:01
Hrbasovo nahození od modré šlo mimo dosah všech jeho spoluhráčů.
22:02
Ivan Rachůnek se dostal do úniku, ale nezakončil dobře a Melicherčík si s pokusem sparťanského forvarda poradil.
21:16
Vitásek s Bulířem kombinovali za brankou hostů, ale přihrávku před klec se jim nedaří vyslat.
20:59
Nepřesná rozehrávka zapřičiňuje zakázané uvolnění domácích.
20:27
Sparta začala velmi dobře, Hlinka měl dobrou příležitost z mezikruží, ale střela do branky nezamířila.
20:01
Liberečtí dokázali v první periodě dát Spartě dvě branky, přičinili se o ně Zacha a Bartek. Sparta je zatím pasivní a uvidíme, co přinese další průběh utkání. Druhá třetina začne v 18:50.
20:00
19:56
Před koncem první části chtěl ještě střílet Tomáš Rachůnek, ovšem s pukem se nedostal ani k brance.
19:18
Jaroslav Vlach pořádně zatopil na brankovišti Pražanů! První dobrá střela a poté několik dorážek, ovšem Novotný už za svá záda nechce nic pustit.
18:42
Sparta v plném počtu.
17:38
Střela Bulíře se odráží od Novotného za branku.
17:33
Čutta nabízel na teč Vampolovi, ale ten na kotouč nedosáhl.
16:52
Kolmannova střela od modré nebyla dostatečně razantní a zastavila se u prvního hráče Sparty, ten hned vyhazuje.
16:41
Tentokrát opět vyloučení na straně hostů, Lukáš Klimek (SPA) odsedí dvě minuty za držení protihráče.
15:44
Domácí jsou v plném počtu.
15:42
Pechova kombinace dlouho kombinovala, ovšem Tomáš Rachůnek nedokázal puk poslat do klece.
14:54
Další vyhození Tygrů.
14:29
Pechovi se otevřel prostor v mezikruží, ale jeho dobrou střelu blokuje Výtisk.
14:03
Domácí dvakrát vyhodili přes všechny čáry.
13:44
Petr Kica (LIB) posedí na dvě minuty za krosček.
13:31
Po ose hřiště si k brance najížděl Ton, důsledná obrana Liberce ho však dokázala zastavit.
12:47
Simon po pravé straně unikl obraně, ovšem střílel už z těžkého úhlu a Melicherčík pouze vyráží.
12:06
Sparta je v plném počtu, oslabení přečkala bez úhony.
11:44
Buchtele zkušeně podržel puk a pak vyhodil, pošetřil tak cenné sekundy.
11:14
Sparta teď vytlačila Tygry do jejich třetiny a ti musí znovu založit útok.
10:30
Urbanovu střelu tečoval Bulík centimetry od branky hostů!
10:06
Bude se vylučovat na straně hostů, na trestnou míří Ivan Rachůnek (SPA) za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu.
09:54
Sparta je rychlým prohráváním přepadená, Liberečtí dále tlačí.
08:02
A Tygři rázem navyšují svůj náskok! Víšek vyslal do úniku MARTINA BARTEKA, jehož obrana Sparty už nedokázala zastavit a ten tváří v tvář Novotnému neměl problém zakončit. Asistence: Jan Víšek, Tomáš Bulík.
07:40
Liberečtí otevírají skóre dnešního zápasu! Tygři byli od začátku aktivnějším týmem a to se jím vyplácí. Vitáskův pokus nebyl úspěšný, ovšem pohotový PAVEL ZACHA dokázal dotečovat do odkryté klece. Asistence: Ondřej Vitásek, Jaroslav Vlach.
06:50
Vampola hledal dlouhým pasem ve středním pásmu své spoluhráče, ovšem obránci Sparty puk zachytili.
06:08
Liberečtí pomalu rozehrávají zpoza své branky.
05:04
I Výtisk zkusil střelecké štěstí hned po vhazování, ovšem jeho pokus šel mimo.
04:48
Valský se vydal do brejku po pravé straně, ale jel moc rychle a prostor před brankou se zahustil, proto pouze objel klec a snažil se připravit šanci pro své spoluhráče.
04:26
Do pravého kruhu si přebruslil Buchtele, nechal pouze vyniknout Melicherčíka lapačkou.
04:03
Na druhé straně od modré zkouší Kolmann, ale nepropálil chlum hráčů na brankovišti.
03:34
A znovu Krejčík od modré, tentokrát mu střela nesedla a málem zlomil hůl.
02:55
Dva Krejčíkovy pokusy nekončí v brance, obě střely nebyly moc přesné.
02:01
Znovu Urban v akci, tentokrát oslovil Kicu, tomu ale střela moc nesedla a u kotouče je Sparta.
01:43
Urban si počkal před brankou a snažil se u tyče prostrkat puk přes Novotného, ten si však všechny mezery utěsnil.
01:30
Liberečtí rychle přesunuli hru do útočného pásma, neobešlo se to ovšem bez ofsajdu.
01:01
Kotouč získala Sparta a zakládá útok ve svém pásmu. Puk však míří na střídačku domácích.
00:17
Tygři se dostali do pásma, Bulík zachytil puk u pravého mantinelu, ale jeho střela byla sražená.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Vampola, Pospíšil – J. Vlach, Zacha, Valský – Kica, Dušek, Urban

HC Sparta Praha: Novotný (Pöpperle) – Piskáček, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Gřegořek, Hrbas, Kubát – Rolinek, Hlinka, Ton – T. Rachůnek, Pech, Kumstát – Buchtele, I. Rachůnek, Klimek – Forman, Simon, Procházka

Rozhodčí: Hodek, Wagner – Bádal, Pouzar.
Týmy se spolu střetly zatím dvakrát, poprvé na libereckém ledě po přestřelce zvítězili domácí 6:5. V odvetě v Praze se zadařilo Spartě, která Tygry vyprovodila výhrou 5:2.
Oproti tomu Sparta může být víc než spokojená. Dlouhodobě si drží první pozici s 67 body, na druhý Hradec má navíc desetibodový náskok. Pražané drtí většinu svých soupeřů a jsou letos nejvýraznějšími adepty na titul. Posledně si Sparťané podali úřadujícího mistra Plzeň poměrem 4:2.
Liberečtí hokejisté stále mají problém odpoutat se ode dna tabulky. Momentálně jim náleží jedenácté místo s 38 body, které už vyřazovací boje nezajišťuje. Času už moc nezbývá, po více jak polovině odehraných zápasů se střed tabulky začíná roztahovat a hrozí, že ostatní soupeři Tygrům utečou. Poslední duel se Severočechům hrubě nepovedl, podlehli Litvínovu 3:8 a pustili ho tak před sebe.
Dobrý večer z liberecké Tipsport arény. Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry Liberec a HC Sparta Praha.