Domácí se opět v nájezdech na svém stadionu spolehli na magický bekhend Robina Hanzla, který musel po Sikorově bekhendu proměnit a srovnal na 1:1, když finální trefu zaznamenal přesnou střelou Ručinský. Chomutovu tak nevyšel tah s nasazením nerozchytaného brankáře Růžičky a veze si z Litvínova další hořkou prohru, byť tentokráte mírně oslazenou ziskem jednoho bodu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.
Autorem branky je MARTIN RUČINSKÝ.
CHM 5 – Sikora dostává druhou šanci, ale jeho bekhend končí mimo branku.
LIT 5 Ručinský střílí přesně do trojúhelníku mezi betony!
CHM 4 – Hřebejk trefuji kličkou beton.
LIT 4 – Hanzl jede znovu, nechtěl se opakovat a forhend nedal.
LIT 3 – Hanzl vystřihl svůj pověstný bekhend a s trochou nervů pro fanoušky dává!
CHM 3 – Sikora míří přesně bekhendem!
LIT 2 – Lukeš přestřeluje.
CHM 2 – Strana trefuje vyrážečku.
LIT 1 Hübl manévroval po třetině zleva doprava a zpět, ale Růžičku nepřekonal.
CHM 1 Hruška se rozjel velmi rychle, ale na Francouze si forhendem nepřišel.
Francouz už je v brance. Na druhé straně v brance Růžička. Nájezdy jsou tady.
Samostatné nájezdy začínají.
Piráti se v prodloužení nedostali do šance a když se z bezpočtu střele neujal žádný pokus domácích, rozhodne se dovednostní disciplíně. Domácí už dnes mohou spoléhat na uzdraveného Hübla s Hanzlem, kteří v nájezdech dlouho chyběli.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Lukeš to zkusil zpětnou kličkou, když si udělal prostor na modré, ale střela mu nesedla.
64:52
Oddechový čas pro domácí.
64:50
Stříteský se proháčkoval až do šance, když mu Hübl clonil před brankou, ale nedokázal zakončit.
64:20
Sikora mířil na růžek nad vyrážečkou, Francouz puk vytěsnil. Za brankou planou emoce. Sudí klidní všechny protagonisty.
64:00
Poslední minuta prodloužení.
63:20
Francouz musel hrát kotouč za svojí brankou, ale s holí v ruce si poradil dobře. Obrana Litvínova se však vrací za jeho záda.
63:00
Hruška dotírá na Francouze a vybojoval vhazování.
62:15
Chomutov je v prodloužení bezzubý. Nyní se to snažil změnit Balej, ale byl v útočném pásmu sám a bez šance na výhru.
62:00
Piroš si tentokrát od modré čáry najel mezi kruhy, ale Kostúra neprostřelil.
60:45
Šlégr pálí od modré a Hanzl marně bušil do Kostúrových betonů. Díru v nich nenašel.
60:01
Třetí třetina končí. Domácí odmítli prohru s Chomutovem, když šťastným střelcem se nakonec stal od modré čáry Piroš. Body se tedy dělí, už jde jen o to, kdo si připíše jeden navíc, případně zda si Piráti poprvé od 1.12.2013 připíší výhru v zápasu.
60:00
59:30
Trávníčkovo nahození trefuje boční síť.
59:21
Šlégr opět ve své oblíbené pozici, kdy po návratu z trestné lavice zastává post útočníka a donutil Kostúra k zásahu.
59:10
Domácí to ještě zkusí za 3 body.
59:00
57:45
Stříteský neměl komu přihrát a tak od modré čáry vystřelil. Kostúr tentokrát připraven.
57:30
Francouz kryje nepříjemnou střelu z pravého křídla.
56:57
Šlégr vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a závěrečný tlak domácích se vzdaluje. Šlégr opět odmítl pohyb zpět z útočné třetiny a raději zasáhl soupeře nohou.
56:51
Hübl je najednou střelecky při chuti, ale teď to odnesla pouze síť za brankou.
56:25
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí se nakonec dočkali a Kostúr po sérii dobrých zákroků pouští za svá záda střelu KAMILA PIROŠE od modré čáry. Asistence: Michal Trávníček, Jiří Gula.
55:51
Trávníček pouze s otevřenou pusou hledí na hlavního sudího, který mu pískl postavení v brankovišti.
55:43
Pavlíkova rána končí v lapačce dobře vyjetého Kostúra.
55:30
Litvínov vyčkává s pukem za vlastní brankou.
55:17
Šlégrova rána od modré končí pod betony brankáře Pirátů.
55:12
Hruška zasáhl vlastní střídačku a tak se hra vrací před Kostúra.
54:46
Vyloučen jak Jánský, tak Havel. Oba za hrubost.
54:46
Jánský dojel nahozený kotouč a bez toho aniž by si všiml zasahujícího brankáře se na něj vrhl Havel.
54:30
Račuk byl vytlačen ze střeleckého úhlu, ale podařilo se mu alespoň nahodit a získat útočné pásmo.
53:50
Martynek hledal Piroše před brankou, ale ten nedostal mezi kruhy prostor ke střele.
53:23
Stříteského bomba od modré míjí branku o dva metry.
53:11
52:50
Puk letí za Francouze a Krstev je již připraven naskočit na led.
52:00
Ručinský si dává při střele přednost s Hüblem a akce končí beze střely. Tribuny častují oba váhavé střelce pískotem.
51:15
Hübl vyhrál buly a Ručinský kombinuje s Pavlíkem.
51:08
Krstev vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
50:47
Černý zabral na pravém křídle, nahodil před branku a Kostúr drží puk před čarou a akcie Chomutova nahoře.
50:00
Posmyk nahodil na Kostúra a domácí nevytvořili ani tlak k zisku vhazování. Kostúr rozehrává.
49:49
Ručinský hledal Hanzla před brankou, ale jeho pokus o ránu z první mezi kruhy se minul účinkem.
49:05
Domácí kombinace končí opět pasem mimo útočnou třetinu.
48:50
Lukeš napřáhl od půlící čáry a Kostúr v pohodě kryje.
48:30
Pokud domácí vyčkávají a šetří síly na závěrečný tlak, pak se jim to daří více než dobře.
48:00
47:20
Bartečko je v péči lékaře na střídačce a bolestivě se drží za levé rameno.
47:20
Krstev kombinuje na modré s Balejem. Jejich kombinace končí nepřesným pasem na Bartečka. Následně je přerušeno, když Bartečko zůstává ležet na ledě.
47:00
Lukeš posílá kotouč za Kostúra.
46:38
Hübl vyvezl kotouč po pravé straně a ještě stihl nahodit na branku.
46:25
Chomutov začal přesilovku svižně. Francouz musel zasahovat proti střele Straky.
46:09
Chomutovský obránce naopak padá k zemi po kontaktu s Trávníčkovou holí a ten dostává 2 minuty za podražení.
45:49
Ručinský unikal se dvěma soupeři na zádech, dlouho jej jeden z beků dokonce objímal, ale vylučovat se nebude. Marné jsou Trávníčkovi intervence u hlavního sudího.
45:15
Lukeš s Hüblem v pokusu o přečíslení, ale jejich víření v útočné třetině hatí Kubinčák.
44:34
44:15
Chomutov je nyní lepším týmem na ledě. Lojek se však v končící přesilovce neprosadil.
42:34
Lukeš snad i z Frustrace poslal hlavou do hrazení Kašeho, který se sice poroučel ochotně, ale domácí střelec riskoval daleko vyšší trest. Nakonec 2 minuty za vražení na hrazení.
42:05
Litvínov stáhl hru na 3 formace a ty hrají ve vydatně pozměněném složení.
41:16
Sikora pouze nahodil na Francouze a do útoku už se žene Piroš.
40:15
Jánský pouze protečoval do středního pásma.
40:01
Domácí pokračují v profesorském bruslení po ledě a z jejich beznadějného snažení je po ojedinělém obléhání branky Litvínova probudil tvrdou ranou David Hruška.
Další třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
39:50
Zakázané uvolnění Chomutova, který se snaží udržet stav do konce třetiny.
39:20
Domácí nezvládají přechod do útočného pásma a mohl z toho profitovat Bomersback, ale netrefil branku.
38:03
Piráti právě vstřelili branku!
Pavlík chyboval za brankou, z celé akce se vyvinul tlak Chomutova a po střele od modré se k dorážce dostal DAVID HRUŠKA a zakončuje bekhendem přes roztaženého Francouze. Asistence: Jakub Stehlík.
36:20
Balej a Havel pálí z leví a posléze pravé strany, ale ani jeden ze střelců Pirátů nezasáhl branku.
35:54
Od modré pálí Šlégr a Kostúr přerušuje hru.
35:40
35:13
Šlégr zkoušel rychle vysunout Hübla, ale ten neměl rychlost a tak pouze odevzdává puk.
34:56
Další vhazování před Francouzem.
34:35
Hřebejk si sjel od hrazení do pravého kruhu, vystřelil švihem a minul branku.
33:39
Jánský přišel o puk a sáhl po soupeři. Za tento zákrok přišel zákonitý trest, a to 2 minuty.
33:12
Lukeš pálí z pravého kruhu a trefuje pravý beton Kostúra.
32:41
Šlégr pálí od modré do Kostúrovi lapačky.
32:00
Po atraktivním úvodu třetiny se hra zvrhla ve fyzickou přetahovanou především v pásmu Chomutova.
29:26
Kubinčákova stahovačka zasáhla pouze Stříteského.
29:08
28:30
Šlégr zavezl do pásma, nahodil před branku a byť to nebylo přímo na hůl spoluhráče, obrana měla s jeho pukem starosti.
27:50
Hřebejk posunul na Hrušku a ten v oslabení nebezpečně prověřil pravý Francouzův beton.
27:30
Na ledě zůstává první formace Litvínova, ale kombinace se jí vůbec nedaří.
27:08
Trefný vyloučen na 2 minuty za sekání.
27:06
Jánský faulován v sólovém úniku a bude se vylučovat.
26:20
Na straně Pirátů se pěknou střelou do betonů prezentoval Bombersback. Na druhé straně prověřil Kostúrovu lapačku Martynek.
25:58
Skuhravý kličkou na modré způsobil postavení mimo hru.
24:59
24:40
Šlégr s Pavlíkem se sami vyšachovali z útočné třetiny.
24:10
Chomutov vyhazuje a okamžitě střídá.
23:30
Hübl našel křižným pasem Lukeše, ale jeho tvrdá bomba šla pouze do dobře se přemístivšího Kostúra.
22:59
Trefný vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
22:50
Balejova tvrdá rána od modré zaměstnala pravý beton brankáře Francouze.
21:47
Šlégr je na ledě a obraz hry se okamžitě vyrovnává.
20:50
Chomutov stále v zámku. Balej kombinuje s Havlem.
20:27
Krstev vyslal dělovku směr branka, ale cíl nebyl zasažen.
20:19
Chomutov začal třetinu v přesilovce a už je nastěhován před Francouzem.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Velmi rozvážná první třetina ze strany obou soupeřů. Stav utkání plně reflektuje dění na ledě. Vyloženou šanci jsme neviděli ani v přesilovkách a tak zůstává stav fotbalový.
20:00
19:47
Jiří Šlégr (LIT) dostává dvě minuty za hákování.
18:50
Chomutov podává dobrý výkon a domácí jsou zaskočení tím, že se poslední celek tabulky neporazí sám.
16:40
15:56
Litvínov okamžitě nasazuje 1. formaci.
15:30
15:10
Trávníček se na modré neprosadil v souboji 1 na 1 a na druhé straně to znamenalo příležitost ke střele pro Kubinčáka na modré.
14:52
Trávníček se nedostal k puku na modré čáře a je z toho zakázané uvolnění.
14:39
Přesilovka Chomutova končí. Pirátů bylo 6 na ledě.
13:35
Za podražení Kašeho vyloučen Gula.
13:18
Gerhát dostal puk od Černého před branku, ale tečuje ho pouze do Kostúra.
10:53
Vyloučen Lojek za nedovolené bránění.
10:32
Chomutovští přesunuli puk za Francouze, a to doslova. Drží jej nyní u hrazení a snaží se vybojovat vhazování.
09:46
Další zákrok brankáře Chomutova proti střele Guly od modré čáry.
09:41
Valná hromada před Kostúrem, ten ale udržel puk před brankovou čárou.
08:22
Druhá řada Litvínova se dostala poprvé v zápase do většího tlaku a hosté to okamžitě řeší vyhozením přes všechny čáry.
04:39
Hüblů pokus od hrazení byl bonbonkem pro Kostúra v brance Chomutova.
02:28
Hruška v šanci mezi kruhy, Francouz jeho pokus jen tak tak vykopl do rohu.
01:49
Omlouváme se za úvodní problémy s připojením. Už je v pořádku a sledujeme Hanzlovo nahození na Kostúra.

Plzeň – Chomutov 5:3

Chomutov vyhrál naposledy 1.12.2013 na Kladně.
Poslední dějství v základní části dnes čeká diváky hokejového dramatu s názvem "Bitva o uhelnou pánev", neboť právě a jenom ta dělí okrajové části Litvínova od hranic chomutovsko-jirkovské aglomerace.

Chomutov
Je již téměř jistě posledním celkem letošní základní části, neboť 10 kol před koncem má na předposlední Kladno ztrátu 18 bodů, což znamená že by svůj dosavadní zisk musel téměř zdvojnásobit a Kladno byl nesmělo ani jednou vyhrát. Rovněž tak lze s Chomutovem počítat jako s účastníkem baráže o udržení, protože na 12. příčku má ztrátu 34 bodů a to je naprosto stejný scénář, který však počítá i s tím, že by Chomutov musel porazit všechny své soupeře v play out fázi. Nic na tom nedokázal změnit ani zatím nejlepší střelec Pirátů Hruška (15+12).

Litvínov
se z vyprázdněnou marodkou mohl v neděli radovat ze zisku bodu v Liberci, avšak rozhodně nemá vyhráno, když pro aktuálně 5 týmů od 8. do 12. místa v tabulce dělí pouhé 4 body a je jasné, že 3 se budou radovat a na 2 zbude černý Petr. Litvínov je aktuálně na 10. místě a nemůže si dovolit podcenit papírového soupeře, když právě jeho nejlepší střelec nasbíral o čtyři branky více, než nejlepší střelci Vervy, kterými jsou Hübl (11+18) a Ručinský (11+12).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.