Litvínov nakonec vrací Mountfieldu hořkou tečku z posledního duelu, kdy si východočeši sáhli pro všechny body v poslední minutě. O utkání dnes rozhodl Matěj Stříteský.
60:00
59:58
Ještě je tu mela před Francouzem.
59:40
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínovská taktika vyšla výborně. Po vyhraném buly se přesně a nijak tvrdě nad vyrážečku Kacetla trefuje MATĚJ STŘÍTESKÝ. Asistence: Viktor Hübl.
59:35
Hübl pálí přímo nad hlavu Kacetla, ten puk hlavičkuje nad branku.
59:10
Litvínovští kombinují za Francouzem a nechávají si čas pouze na poslední útok.
58:30
Trávníček s Martynkem se vykombinovali ven ze třetiny.
57:50
Na druhé straně se o průnik pokusil Šimánek a byl tvrdě odstaven Gulou.
57:30
Hübl zavezl, pokoušel se dát za Lukeše zadovkou, ale ta nevyšla.
57:10
Francouz si po delší době sáhl na kotouč, a to když raději přerušil před Mertlem.
56:37
Skuhravý byl vykázán z buly, což se ukázalo jako plus, když Černý získal puk a pokusil se ohrozit Kacetla, ten však zasahovat nemusel. Ofsajd.
55:55
Mertl to zkusil individuálně po pravém křídle, ale váhal se zakončením tak dlouho, až se sám dostal z útočného pásma.
54:06
Chaloupka nepřesně vysunoval Piroše a je z toho zakázané uvolnění.
53:40
Domácí jakoby úmyslně zatažení do vlastní třetiny, kde nechává hrát Mountfield a snaží se vyrážet do rychlých brejků.
52:50
Jánského střela z úhlu Kacetla nezaskočila a po odrazu na beton končí za brankou.
50:27
Šimánek nahazoval do jízdy Mikušovi a puku se na poslední chvíli připletl do cesty Lukeš v obranném pádu.
50:10
Jánský vypálil od pravého hrazení a Kacetl vykopává pravým betonem.
49:20
Domácí mají nyní opticky více ze hry, když třetí řada Litvínova se nastěhoval před Kacetla,ale byla to vždy jen kombinace v rohu.
47:56
Domácí střelci se pokoušejí o strategii ala Old Shatterhand, tedy že tři střely do stejného místa projdou, ale Kacetlův rozklek pro tuto nemá pochopení a stále odolává.
45:35
Lukešova střela bekhendem a pozadu překvapivě prošla až do brankoviště a Kacetl raději zasáhl.
44:30
Po Pirošově průniku pro pravém křídle se zavlnila boční síť a odvrácená strana haly už jásala.
43:10
Hanzl se na modré snažil dostat do pásma, ale otočil se k obráncům zády a inkasoval tvrdý hit.
42:40
Lukeš kombinuje s vlastní obranou. Domácí hrají velmi rozvážně.
41:00
Už minutu se hraje 5 proti 5 a pro oba celky je to evidentně nezvyklé. Hráči si nevědí rady.
40:01
Druhá třetina se odehrávala naprosto identicky, když první branka padla do sítě na severu zimního stadionu, ale soupeř opět stihl kontrovat. Třetiny byly poznamenána nadměrným počtem vyloučených a bitkou, kterou vyhrál Jank nad Pavlíkem. Střelci byli obránci Pláněk a Stříteský.
Další třetina začne přibližně v 19:34.
40:00
39:40
Oba celky v plném počtu a pravděpodobně to tak budou chtít udržet do začátku třetí třetiny.
38:38
Před branku se protáhl Dej a okamžitě tam dostával přihrávku, Francouz vytlačil jeho pokus betony.
38:29
37:50
Na druhé straně si Trávníček cosi vysvětluje s Kudrnou.
37:36
Trávníček dohrává soupeře a hatí jim tak rozehrávku.
37:23
Další 2 minuty pro Jurčíka za hákování.
36:09
Vzájemné vyloučení Pláňka a Skuhravého.
35:14
Hosté se ve vlastním oslabení pustili do přečíslení 3 na 2 a nakonec se nedokázali dobře rozestavit zpět do postavení. MATĚJ STŘÍTESKÝ napřáhl na vrcholu levého kruh u a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Viktor Hübl.
34:31
Pospíšil vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.
33:44
32:16
Francouz musel přerušit a hlavně udržet kotouč, když před sebou měl připraveného Knotka.
31:59
Hüblova rána z pravého kruhu opět našla připravený rozklek brankáře Kacetla.
31:44
Majdan v šanci před Kacetlem neuspěl, ale stihl ještě padnout přes Ptáčkovu hůl a hráč Moutfieldu se tak svému trestu hodně brání.
31:12
Chaloupka našel pouze rozklek připraveného Kacetla.
30:28
Litvínov však chybuje na modré čáře a Gula tahá na vlastní obrané čáře za záchrannou brzdu. Hraje se 4 na 4.
30:14
Litvínov již v útočném rozestavení. Vhazování před Kacetlem.
29:56
Francouz který byl u počátku celé té šarvátky, když byl zasažen při výjezdu na střídačku už je mezi tyčemi a bude se hrát.
29:56
Za sekání vyloučen na 2 minuty Červený. Pavlík a Jank dostávají tresty 5+do konce utkání.
29:56
Všichni rozhodčí diktují svá šťastná čísla do zápisu, snad se během chvíle dozvíme i jména výherců.
29:56
Oba kapitáni povoláni k hlavnímu sudímu, probíhá diskuse.
29:56
Vyloučeni Pavlík a Jank. Další je však rychle doplní.
29:56
V pěstním souboji 1 na 1 položil Jank Pavlíka na lopatky!
29:56
A Je z toho regulérní hromadná bitka. Na ledě rozhodně není po 5 hráčích z obou stran.
29:30
Domácí tvrdí muziku v pásmu Hradce a na ledě je ostro.
28:01
Francouz musel zasáhnout vyrážečkou po střele Deje, který dostal prostoru na ledě více než při veřejném bruslení.
27:05
Černý a Harant putují na trestnou lavici po potyčce před Kacetlem. Oba 2 minuty hrubost.
25:52
Mountfield právě vstřelil branku!
Na druhé straně se přesně trefuje MARTIN PLÁNĚK, který od hrazení propálil vše co mu stálo v cestě a mířil přesně pod horní tyč.. Před Francouzem hlídkující Šimánek nakonec kotouč nezasáhl. Bez asistence.
25:40
Lukešova střela z mezikruží jde hodně mimo branku.
25:12
A už je jasno. Sudí rozpažuje.
25:12
Co je jisté, že šlo o tyč, odraz od brankáře, dorážku a další tyč. Další pohyb puku zkoumá sudí.
25:12
Puk skákal po čáře za Kacetlem. Sudí jde k videu!
24:08
23:30
Francouz vystřihl luxusní semafor, ale při dotažení zákroku mu puk vypadl za branku.
23:08
Ptáček střílí od levého hrazení a Francouz opět pouze přerušuje.
22:45
Francouz kryje bombu Marhy a přerušuje hru.
22:08
Gula vyloučen na 2 minuty za hákování.
22:08
Červeného střela do protipohybu z levého kruhu končí na vzdálenější tyči!
21:52
21:20
Pavlík znovu ostřeluje Kacetla od modré, ale jeho střela nebyla přesná a puk je v moci Mountfieldu.
20:16
Litvínov začal třetinu v přesilovce a okamžitě v náporu po střele Pavlíka od modré.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Domácím se nevydařil úvod do utkání. Mounfield měl v úvodu více ze hry a to i díky faulu Trávníčka. Když se domácí ubránili, nadešel čas udeřit, když se přesně a rychle prosadil Skuhravý. Vedení Litvínovu dlouho nevydrželo, když jim ho v přesilové hře dorážkou sebral Dej.
20:00
19:52
Nakonec se puk dostal ke skuhravému a ten byl podražen Mertlem.
19:40
Piroš míchá z kotoučem v rohu kluziště a snaží se vymyslet přihrávku.
19:10
Přihrávka na Martynka byla tečována, ale puk mají opět domácí. byť za vlastní brankou.
18:37
Lukeš s Hüblem vystihli chybu v rozehrávce Mountfieldu a Kacetl se proti jejich brejku musel vytáhnout lapačkou.
18:20
Mertlovo nahození se nedostalo na branku skrz les nohou v obraně.
17:30
Další zakázané uvolnění domácích.
15:15
Frühauf mě okamžitě vyvedl z omylu, když nepříjemně vystřelil od modré čáry.
15:11
Oba celky poněkud polevily ze svých choutek z úvodu zápasu.
13:36
Domácí jsou mírně zaskočeni vyrovnáním v přesilové hře a bortí se jim rozehrávka. Chaloupka teď posílá puk přes všechny čáry.
12:12
Dobře roztočená přesilovková kombinace, kdy po střele od modré zůstali před brankou dva dorážející hráči a puk za Francouze nakonec dostal RASTISLAV DEJ. Asistence: Lukáš Květoň, Josef Marha.
11:20
Jánský dostává 2 minuty za faul loktem.
11:15
Frühauf se rychle ocitl na druhé straně branky a Francouz měl do dělat, aby jeho pokus betony vytěsnil.
09:40
Chaloupka nahazoval před branku, kde byl puk několikrát tečován, ale změnil směr úplně mimo branku.
08:47
08:30
Nahozený puk se snažil dostihnout Knotek, ale Francouz byl u puku dříve.
07:59
Dej dobře osvobozuje svůj tým.
06:47
Ptáček fauluje Jurčíka, který si jej u střídaček obhodil a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
06:12
VÁCLAV SKUHRAVÝ se prosadil přesnou střelou do protipohybu brankáře, když se domácí dostali do rychlého přečíslení 3 na 2. Asistence: Jakub Černý.
5:23
04:00
03:23
Ptáček vyloučen za podražení a přesilová hra Hradce končí předčasně.
02:27
Přesilová hra se Mountfieldu zatím moc nedaří.
02:00
2 minuty za napadení inkasuje Trávníček za faul v útočném pásmu.
00:57
Hosté začali aktivněji, po střele Deje musel zasahovat Francouz.
00:01
Další složitý duel pro domácí VERVU se odehrje od 17:30 na ZS Ivana Hlinky. Na sever Čech se pro body vydává hradecký MOUNTFIELD. Všechny dosavadní letošní utkání byly velmi vyrovnané a na ukazateli skóre po zápase vždy svítila dvojka s trojkou. Ano Litvínov vyhrál v 1. čtvrtině v Hradci 2:3, byť to bylo až po samostatných nájezdech. Hradečtí oplatili chemikům na jejich ledě stejnou mincí, když vyhráli 3:2 po prodloužení. Konečně poslední duel byl nerozhodný až do 60. minuty, kdy však domácí Hradec Králové odmítl třetí prodloužení s Vervou a rozhodující branku dal už v čase 59:02.

Statisticky zajímavá je série 13 zápasů se ziskem bodu, kterou drží domácí na svém ledě, kde naposledy odešel bez bodu 11. listopadu 2013 se Spartou.

Naopak Hradec jako druhý celek soutěže prohrál 3 z posledních 4 utkání venku, když výhru zaznamenal v Chomutově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.