Sešívaní neprohráli 2 ze 3 třetin dnešního utkání, ale díky zaspanému úvodu zápasu si s sebou do hlavního města nevezou ani bod. V poslední minutě vstřelil druhou branku Slavie nejlepší střelec Bednář, ale jako impulz k obratu přišla branka pozdě.
60:00
59:08
Slavia právě vstřelila branku!
Uprostřed domácích oslav přišla rychlá kombinace od hrazení přes střed kluziště až k pravé tyči, kde se přesnou a rychlou střelou prosadil JAROSLAV BEDNÁŘ. Asistence: Lukáš Krenželok, Petr Kadlec.
58:57
Francouz lapil další nahození Kadlece od modré čáry. Domácí ochozy už slaví a rozbíhá se mexická vlna.
57:40
Litvínov kombinuje za vlastní brankou.
56:40
Nyní si Martynek nevšiml startujícího Jurčíka, který tak nedostal šanci rozmnožit dnešní bodový zisk.
54:20
Litvínov uzavřel obranu na modré čáře a vyráží do brejkových situací.
54:00
Francouz neudržel nahozená kotouč, ale dotírajícího Whartona předběhla domácí obrana.
52:55
Lukeš krásnou stahovačkou protančil mezi dvěma obránci, ale jeho přihrávka na Kousalíka byla z opačného spektra hokejového umu a tak pro Kadlece nebyl problém zakročit.
50:55
Trávníček dlouho držel kotouč, nakonec našel Martynka mezi kruhy a ten napálil pravou tyč!
50:11
Přihrávka rukou a u střídaček si ještě něco vysvětlují Lukeš se Skokanem. Hra pokračuje ve středu kluziště.
48:58
Ručinský zavezl kotouč v přečíslení 3 na 1. Pravděpodobně i trochu kolegiálně si vybral na pravém křídle zaskakujícího Pavlíka, ten napřáhl k velké ráně, ale minul při tom kotouč.
47:58
Za brankou Litvínova leží po dalším střetu 2 helmy, jejich majitelé jsou ale bezpečně na střídačce.
47:00
Skokan jel sám na Francouze, ale ten na něho doslova vystartoval a pomocí hole mu vyrazil kotouč do rohu kluziště!
46:30
Pražané drží kotouč před Francouzem.
46:00
Bednář hledal před brankou někoho z kolegů, ale jeho pas tečují obránci Vervy zpět za branku.
45:00
Z prostoru domácích fanoušků se line známe "dejte jim bůra", ale ani kotel hostí nepropadá skepsi a fandí z plných plic.
43:57
Litvínov právě vstřelil branku!
Téměř v identické pozici našel Jurčík MICHALA TRÁVNÍČKA s ten se trefil na vzdálenější tyč přesně pod vyrážečku. Asistence: Ondřej Jurčík.
43:45
Jurčík z prostoru mezi kruhy trefuje vnější tyč.
42:-20
Ubojovaný výkon na obou stranách. Brankáři jsou zatím bez práce, když bitva o centimetry ledu zuří ve středním pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Ve druhé třetině jsme viděli jen jednu branku, ale o to více byla kuriózní, když Francouz vystartoval z branky v domnění že se bude vylučovat, avšak sudí neměli ten samí pocit a tak Sklenář pálil od středové čáry do prázdné klece.
40:00
39:10
Lukeš neměl rychlost a tak jen nahodil ze středového kruhu a nakonec z toho bude vhazování.
38:15
Piroš dostal puk do druhé vlny, ale v rozhodující chvíli mu černá pryž přeskočila čepel a střela se nekoná.
37:38
Skokan srazil Stříteskému helmu, Domácí chvilku ve čtyřech a Stránský se dostal do šance ne pravém kruhu.
37:04
Langhammer jel dlouho s napřaženou holí, nakonec opravdu dostal přihrávku od Krenželoka, ale jeho střela minula pravou tyč o dobrý metr.
36:26
35:56
Proti čtyřem už se domácí dokázali prosadit, ale Šlégr od modré trefuje Černého před brankou.
35:40
Slavia ve čtyřech.
35:25
Bednář dokonce vybojoval vhazování před Francouzem, když dobře nahodil a nenechal brankáře rozehrát.
35:00
Slávisté vystavěli tříčlennou zeď na modré a domácí ji nemohou překonat!
34:30
Tomica vybojoval puk a posílá jej až za Francouze.
34:24
A Slavia jde do třech. Nastolená tvrdost a agrese přerostla únosnou mez. 2 minuty inkasuje Valach za sekání.
33:35
Domácím tribunám zatrnulo, když byl Francouz opět ve sprintu k červené čáře, ale tentokráte je skutečně vyloučen Jelínek za hákování.
32:40
Kousalík na útočné modrá nastřelil prvního hráče a je z toho závar před brankou Litvínova, když se před brankou nepříjemně prezentoval Poletín.
31:35
Růžička zkusil překvapit Francouze u levé tyče, ale domácí brankář byl mezi tyčemi a tak pokus z nulového úhlu pochopitelně kryje.
30:40
Slavii darovaná branka polila živou vodou. Sešívaní jsou agresivní ve středu hřiště, tvrdí u hrazení a domácí mají plné hole práce.
28:04
Černý se vyřítil do pásma, mířil nad Furchovu vyrážečku, ale ta se včas zvedla a vyrazila kotouč do sítě nad brankou.
24:46
JAKUB SKLENÁŘ se hnal do útočné třetiny, ale hned jak zvedl hlavu vypálil do prázdné branky. Francouz opustil branku aniž by k tomu měl důvod a tak se se střelcem potkal na červené čáře. Asistence: Marek Tomica.
24:36
Francouz vyrazil na střídačku v domnění, že je pískán faul!
23:56
22:56
Trávníček se z posledních sil pokusil o únik, ale nakonec není odpískán ani faul, který se snažil získat.
21:51
Šlégr neunesl tvrdý zákrok u hrazení, fauloval a je vyloučen.
21:00
Tomica v obrané situaci udržel na zádech Lukeše a zabránil mu ta v průniku na Furcha.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Litvínov i zásluhou využití přesilové hry dokázal vsítit více branek než v posledních dvou zápasech a zaslouženě vede. Po většinu času se hrálo pouze na Svobodu. První nebezpečné střely Slavie zaznamenal až Valach v přesilovce. Francouz je však bezchybný. Svoboda naopak po brankách Jánského, Kousalíka a Martynka opustil Branku, ve které je od 16. minuty Furch a také on zatím neinkasoval.
20:00
19:25
Šlégr je po návratu z trestné lavice na ledě jako třetí obránce a tak se v pozici centra zapíchl před brankou, odkud jen ani Valach nemůže vystrnadit.
19:00
Jurčík sám před Furchem ,ale nedokázal zakončit.
18:40
18:10
Růžička zavezl kotouč, ale na druhém křídle jej nezpracoval jeho kolega a Posmyk vyhazuje.
17:39
Třetí Valachův pokus tečuje nad branku obrana Litvínova, ale sudí nakonec vykazuje hru do středního pásma.
17:08
Další střela Valacha od modré čáry končí opět pouze v náručí Francouze.
16:56
Valachovo nahození tlumí Francouz v lapačce.
16:46
A rozehřívá se zbytečně. Šlégr hákuje u hrazení a jde na 2 minuty pykat.
15:58
Svobodu čeká už jen poslední přesun a to na střídačku. V brance se již rozcvičuje Dominik Furch.
15:58
Obrana hostí úplně přehlédla drobného ROSTISLAVA MARTYNKA, který však tvrdě trestá, když naznačil bekhendovou kličku a zasunul kotouč mezi betony přemisťujícího se Svobody. Asistence: Michal Trávníček, Ondřej Jurčík.
15:30
Domácí obrana se poprvé během třetiny dostala do úzkých, ale Posmyk se za stavu 2:0 nerozpakoval a posílá puk přes všechny čáry.
14:40
Další vyhození Slavie do středního pásma, odkud se okamžitě valí další útok Vervy. Jurčík byl odzbrojen u hrazení a do šance může jít Žejdl.
14:21
Černý s Gerhátem narušovali rozehru tak vydatně, že Slavii nezbylo nic jiného, než poslat kotouč přes všechny čáry.
13:00
I po druhé brance domácích se stále hraje téměř výhradně před Svobodou, který teď ke klidu obrany nepřidal, když neudržel v lapačce nahození od modré a Jánský puk jen těsně minul.
11:36
Jako blesk z čistého nebe přišla střela PETRA KOUSALÍKA od modré čáry, když přes clonícího Trávníčka prošla až za záda překvapeného Svobody. Asistence: Petr Chaloupka, František Lukeš.
11:00
Domácí se v přesilovce zatím pouze brání dobrému forčekingu první formace Slavie.
09:50
Knot vyloučen na 2 minuty za hákování.
09:11
Ručinský našel před brankou volného PETERA JÁNSKÉHO a protože Svoboda i celá obrana čekali přihrávku u druhé tyče, měl domácí útočník vcelku lehkou úlohu. Asistence: Martin Ručinský, Kamil Piroš.
09:02
08:30
Hosté sice nevyhráli vhazování, ale důsledně napadali a tak se nakonec osvobozují.
08:00
Už jsou žlutí rozmístěni a první střelu na Svobodu si od modré připisuje Šlégr. Brankáře Slavie přerušil hru.
07:40
Domácí mají problém s přechodem do útoku.
07:01
Francouz sotva stihl pustit do hry kolegu a už je přerušeno. Na 2 minuty za podražení odchází Skokan.
06:48
Ručinský faulován. Domácí hrají výhodu.
06:10
Šlégr nahazuje od střídačky Slavie do chulmu před brankou a domácí ztrácejí kotouč.
05:08
Pavlík to zkusil několikrát od modré čáry, ale ani jedna z jeho tří střel na Svobodu neprošla.
03:53
Žejdl sklepl z první na Tomicu, ten střelou švihem z levého kruhu trefuje pouze Francouze.
02:40
Pšurný našel před brankou úplně volného Rapáče, ale ten s dobrou šancí naložil bídně. Jeho forhendový pokus o obhození brankáře končí mimo branku!
00:47
Z úvodního tlaku Slavie rezultuje pouze zakázané uvolnění.

Slavia Praha – Plzeň 3:1
Jak dlouho je již Vladimír Růžička trenérem Slavie Praha a přesto jsou jeho návraty do Litvínova pro severočechy vždy poněkud emotivní a zvláštní. Už jen skutečnost, že po dlouhé době byly den před utkáním vyprodány vstupenky na sezení hovoří o diváckém zájmu. Slavia i Litvínov v sezoně zažili dobré i špatné série avšak v současné době se výhry a prohry střídají a oba celky tak patří do spodní poloviny tabulky. Slavia je s 57 na 8. místě, Litvínov má o čtyři body méně a je na nepopulární pozici černého Petra, tedy na 11. místě.

Slavia
Slavia v týdnu ještě posílila svůj útok, když z Mountfieldu získala exsparťana Langhammera. Suverénem kabiny sešívaných je prozatím Jaroslav Bednář (18+21), nejnebezpečnějším obráncem je obrovitý Juraj Valach (8+9).