Litvínov ve třetí části herně odpadl. Aktivní Oceláři získávali puky v soubojích a u hrazení, z čehož pramenila branka 10 minut před koncem. V závěru pak vše pečetil do prázdné branky Bonk.
60:00
59:40
Hanzl ještě odzbrojil Martina Růžičku v pokusu o brejk.
58:44
Třinec právě vstřelil branku!
Lukeš si v pozici posledního z odkrytou brankou za sebou dovolil stahovačku, kterou vystihl RADEK BONK a definitivě rozhoduje zápas. Bez asistence.
58:21
Domácí hrají v šesti!
58:21
Oddechový čas pro domácí.
57:44
Litvínov se pokouší kombinovat na malém prostoru, čehož využil Polanský, dostal se k puku a nastřelil Francouze.
57:12
Další takový pokus Stříteského končí tentokrát na vyrážečce.
56:35
Stříteský trefuje tahákem od modré Hrubcovo rameno.
56:23
Zakázané uvolnění Třince.
55:20
Pavlík jemně nahodil na Ručinského před brankou, ten okamžitě v obležení.
54:56
Zeman od modré trefuje střed branky ve kterém pochopitelně našel i Hrubce.
54:13
Tentokrát už to vyšlo, ale Trávníček kotouč nezvedl a brankář Třince měl betony na místě.
54:10
Další nahození Litvínova tlumí Hrubec.
54:00
Domácí sehrávají buly agresivně, ale zatím se jim nedaří získávat puk do šance.
53:47
Tečovaný puk končí na střídačce Třince. Pokračuje se vhazováním před Hrubcem.
53:34
Pavlík byl mohl svým golfovým úderem kácet stromy. Po jeho ráně jde tentokrát k zemi Polanský.
52:37
Hanzl po krásné kombinaci na jeden dotek střílí z pravého kruhu a jen těsně míjí vzdálenější tyč!
51:43
Lukeš vystavil Hübla do ofsajdu.
50:47
Černý se proháčkoval před branku, ale tam mu soupeř zablokoval hůl a ke střele ani nedošlo.
50:42
Martynek z nulového úhlu nevyzrál na Hrubce.
49:43
MAREK RŮŽIČKA byl trestuhodně volný v nájezdu po křídle, dostal křižný pas a Francouz se snad ani nemohl stihnout přemístit. Asistence: Lukáš Galvas.
49:37
Lukeš střelou vyrazil Varaďovi hůl, ten si musel pro jinou.
48:30
Martynek to zkusil trochu naivně před 2 hráče na Trávníčka. Přihrávka před branku neprošla.
48:17
47:58
Ostřížek střádá čas ve středním pásmu.
47:23
Kousalík přiklepl kotouč Pirošovi, ale ten by tísněn na brankovišti a nemohl zamířit přesněji.
46:50
Domácí speciální formace okamžitě rozjíždí své operace v pásmu soupeře.
46:16
Martin Růžička opět přehnal důraz v napadání a za hákování jde na 2 minuty.
47:36
Pavlík si připisuje další střelu od modré.
45:26
45:10
Linhart posílá puk za Francouze.
44:45
Lukeš od modré trefuje pravý beton Hrubce a Třinec se osvobozuje.
44:20
Puk jde z hole na hůl. Litvínov točí obranu Třince.
43:45
Zeman míjí branku od pravého hrazení a z další akce i z mezikruží.
43:25
Adamský vyloučen za vysokou hůl.
43:20
43:11
Stříteský právě vsítil Polanského, ten se dožaduje vyloučení.
42:44
U nastřeleného puku byl první Martin Růžička, ale Stříteský ho nepustil od hrazení.
42:34
Domácí se dožadují přesilovky 5 na 3, ale je pískání sevření kotouče.
42:01
Galvas je s bolestivou grimasou na střídačce, hra pokračuje.
42:00
Lukeš tvrdou ranou od modré sestřelil Galvase, ten padá k zemi a hra je přerušena.
41:20
Roth vyloučen na 2 minuty za sekání.
40:50
Adamský byl sám před Francouzem, ale trefil pouze pravý beton.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
9 z 11, přesně tolik nerozhodných třetin viděl letos prozatím ZS Ivana Hlinky. Domácí se sice dostali do vedení krásnou střelou Kousalíka v přesilovce 5 na 3, ale Třinec v druhé části třetiny kontroval z hole Rufera. Přinese dvanáctá třetina vítěze utkání, nebo bude Litvínov opět bojovat od body v prodloužení a případných nájezdech?
40:00
39:58
K puku si nakonec od modré sjel Pavelka a bekhendem netrefil branku.
39:40
Litvínov zaváží do pásma a to bude asi vše.
38:45
Polookrytou branku minul v jasné šanci Martynek.
38:30
Galvasova střela od modré se jen těsně nedostala na hůl Polanského.
38:07
Pavlík pálí od modré a Hrubec musel puk zkrotit před hejnem žlutočených vos.
37:15
37:10
Lukeš však akci zbrzdil a přesilovka končí.
36:50
Až nyní zavezl a udržel Ručinský.
36:30
Litvínovu se opět nedaří okupace pásma Třince.
35:14
Zeman složil výstavním bodyčekem Růžičku. Na druhé straně se o něco podobného pokusil Linhart, ale dopustil se takového zákroku na hráči, který nebyl u kotouče a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
34:05
Pšurný s Jurčíkem blokují 2 střely obránců Třince.
33:39
Krejčího ránu od pravého hrazení tlumí v betonech Francouz.
31:44
Obrana Litvínova byla oslabena sérií několika křivd a nechala úplně nebráněného ADAMA RUFERA mezi kruhy. Ten vypálil první do nohou obrany, následně do Francouzových betonu a napotřetí již zasáhl síť. Asistence: David Ostřížek.
31:30
Celá západní tribuna viděla několikavteřinovou hru v šesti Třince. Sudí to spočítal jinak.
30:50
Třinec přidal na důrazu a tvrdosti v soubojích.
30:20
Zagrapan před brankou míjí puk.
29:55
29:20
Stříteský si málem tečoval Adamského nahození do branky. Puk odklouzal jen těsně mimo!
28:52
Polanský našel Martina Růžičku, ten pálí hodně rychle, ale stejně tak nepřesně.
27:53
Majdan svádí sprinterský souboj s Galvasem, který domácího útočníka posílá nekompromisně k ledu. K údivu tribun inkasuje Majdan 2 minuty za držení.
27:32
Zeman se prezentuje dalším bodyčekem na vlastní modré.
26:30
Litvínovská přesilovka pokračuje. Pro Stříteského vybojoval puk Martynek, ale následná střele je odkloněna mimo tyče.
25:50
Litvínov právě vstřelil branku!
Tentokráte už se PETR KOUSALÍK odhodlal ke střele od modré a díky předchozím manévrům a dobře clonícímu spoluhráči končí puk za Hrubcem ,který toho moc neviděl. Asistence: Viktor Hübl.
25:40
Hüblovi nesedl puk na pravém kruhu.
25:30
Kousalík několikrát napřáhl na modré, ale vždy přihrál Lukešovi.
25:08
Růžička to ale nakonec s napadáním přehnal a je vyloučen na 2 minuty za držení.
25:00
Ružička Martin houževnatě napadá a domácí se neodvažují vyrazit z poza vlastní branky.
24:11
Kania vyloučen na 2 minuty za hákování.
24:05
Litvínov hraje v signalizované výhodě.
23:48
23:44
Polanský dával puk Zagrapanovi k pravé tyčce, ale přihrávka to byla bídná.
22:46
Šlégr na brankovišti pacifikuje Polanského.
21:48
Piroš vyloučen na 2 minuty za podražení.
21:36
Zagrapan pálí mezi betony. Francouz je sklapl včas.
21:14
20:50
Linhart hledal střílenou přihrávkou Polanského. Ten přihrávku nečekal a puk neuklidil do sítě.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Upracovaná první třetina přinesla šance hlavně v přesilových hrách, ale obra brankaři jsou zatím bezchybní.
20:00
19:58
Polanský z otočky trefuje Francouze.
19:49
Martin Růžička tváří v tvář Francouzovi neprolomil svoji střeleckou smůlu.
19:12
Martynek padá u hrazení v souboji s Markem Růžičkou a navíc bude vyloučen za držení hole.
18:46
Majdan z pravého kruhu obtiskl puk na vyrážečku brankáře Ocelářů.
17:42
Pšurný z nulového úhlu správně nehledal obsazeného Černého, ale přihrávka na Jurčíka byla nepřesná.
17:15
Černý s Jurčíkem se přehnali přes modrou čáru, když druhý jmenovaný zakončoval a puk končí ve výstroji Hrubce.
Gorškov vyslal nepříjemnou střelu z poza obránce. Francouz po dlouhé době zasahuje.
16:17
Piroš posílal přihrávku skrz brankoviště, kde tušil Rapáče. Ten však byl jinde.
15:05
Řečeno slovy klasika Míry Bosáka. Hokej zatím zůstal v předsíni, Sledujeme tvrdý boj o každý metr, když díky šancím v přesilovkách mají navrch domácí.
13:45
Šlégr napravuje vlastní chybu v souboji s Varaďou.
13:09
Piroš zavez do pásma, přenechal za sebe do jízdy Ručinskému a proti jeho střele se vytáhl Hrubec.
12:35
Tato přesilová hra se první nepodobá. Třinec vytáhl forčeking až na útočnou modrou a domácí mají problém se prosadit.
11:25
10:18
Černý vystihl nedorozumění mezi brankářem a obranou a málem se dostal k puku za branku.
10:15
10:14
Šlégr vyhazuje.
09:49
Pavelka vyhazuje.
08:46
Volejbalové okénko na modré čáře, když domácí vyhazovali a Hrabal se ve výskoku snažil udržet pásmo. Ofsajd.
08:16
Stříteský vyloučen na 2 minuty za hákování.
07:29
Piroš zkoušel zasunout puk mezi betony po objetí branky, ale Hrubec měl na místě příložník. Ručinský už se k dorážce nedostal.
06:30
Třinec je úvodní přesilovkou domácích zmražen. Hanzl teď dostal volno ve středním pásmu a nebezpečně vystřelil z vrcholu pravého kruhu.
05:57
05:54
Hübl hledal před brankou Lukeše, ale ten dostal kotouč na paty.
05:25
23 vteřin do konce přesilové hry přerušuje Hrubec po střele Zemana od levého hrazení.
04:45
Další Stříteského rána do betonů.
04:33
Domácí pálí od modré a jsou nebezpeční před brankářem Třince, ten zatím odolává.
04:10
Po Hüblově střele se puk odrazil vysoko nad brankáře Hrubce, který jej neviděl a padající touš mu nadělal mnoho starostí.
03:48
Galvas vyloučen na 2 minuty za hákování.
03:40
Pšurný se tlačil do branky a je faulován.
03:00
Oboustranné oťukávání bez střely na branku. Potlesk si vysloužil pouze Šlégr při prvním střídání.
00:15
Litvínov vyhrál úvodní buly, ale puk ztratil hned ve střední třetině.
Začátek utkání mírně zpozdila gratulace V. Hüblovi – 500 zápasů v dresu Litvínova, ale už se hraje.
00:01
Verva pravděpodobně nebude mít pro nedělní duel k dispozici zraněné obránce Gulu a Chaloupku. Do hry tak budou připraveni oba mladíci, Pavelka a Pavlík, a poprvé také Jiří Šlégr! Zasáhne do své patnácté litvínovské sezóny. Jako třináctý útočník bude připraven junior Trübenekr.
Litvínov:
Verva vstoupila do sezóny výborně, sice v prvních dvou utkáních získala jen bod. Ale poté se rozjela ke skvělé jízdě a její šňůra vítězství se natáhla už na čtyři utkání. Třikrát ze čtyř vítězných zápasů Litvínov získal v samostatných nájezdech a potvrdil, že se jim v této disciplíně náramně daří.

Chemici se mohou spolehnout na produktivní dvojici Viktor Hübl a František Lukeš, která se opět dostává do staré formy. V posledním utkání se Hübl trefil poprvé a hned dvěma zásahy rozhodl o výhře Litvínova v domácím prostředí nad loňským mistrem. Litvínov se také může opřít o spolehlivý výkon svého brankáře Pavla Francouze, který nabírá skvělou formu.

Třinec:
Oceláři začali sezónu poněkud rozpačitě. Po úvodních dvou kolech jim svítilo v tabulce nula bodů. Ve třetím utkání zabrali a na svém ledě porazili Zlín, ale jejich tendence nebyla vzestupná. V dalším kole je potkala znovu prohra a poté si v přestřelce poradili s Chomutovem. Zatím nejtěžší porážka Třinec potkala v posledním utkání, kdy podlehli Spartě 3:8.

Třinečtí ty mají v kádru v letošní sezóně dva velké tahouny. Martin Adamský a Jiří Polanský kralují klubové produktivitě, trochu za očekáváním zůstává loňský postrach brankařů Martin Růžička, kterému se v této sezóně střelecky nedaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.