Je dobojováno a hosté ze západních Čech si dnes z královehradecké metropole odvážejí dva body za výhru 4:3 po nájezdech. Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji všem příjemný zbytek nedělního večera. Někdy u onlajnu z východočeské metropole zase napočtenou.
Nejlepší hráči utkání jsou vyhlášení kapitán domácí družiny Jiří Šimánek a hostující útočník Stanislav Balán.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
Rozhodující nájezd proměnil MARTIN ZAŤOVIČ, jenž se prezentoval precizně povedenou kličkou do bekhendu.
Jeho střela k pravé tyči však míří mimo.
Samostatné nájezdy začínají.
Hradec nedokázal využít dvě minuty dlouho přesilovku 4 na 3 a utkání tak rozhodnou samostatné nájezdy. Mountfield dokázal vyhrát již 4 rozstřely v řadě. Povede se mu tuto sérii prodloužit dnes proti Karlovým Varům? Další velkou zajímavostí je to, že Pavel Kantor nepustil od 27. září gól z nájezdů. Všechny nájezdy co Hradec vyhrál skončily v poměru 1:0. Bude tomu tak i nyní? Následuje rychlá úprava ledu a nájezdy mohou vypuknout!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Nic vážného se již nestane a zápas směřuje do nájezdů.
64:23
Ta se však daleko nedostala a v útočné třetině operuje Hradec.
64:11
Drtina rozjíždí postupný útok Energie.
63:55
Energie hraje v plném počtu.
63:40
Hosté se osvobozjí vyhozením přes všechny čáry.
63:28
Po jedné z mnoha střel končí puk až v ochranné síti nad Závorkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.
62:47
Kudrna se ocitl s kotoučem zcela osamocený před Závorkou, nachilku se zastavil, zamíchal s pukem a poslal puk mezi betony karlovarského gólmana! Černá pryž však projela těsně kolem pravé tyče!
62:22
Mertl projel do útočného pásma a Hradečtí kombinují s přesností švýcarských hodinek.
62:04
Šimánkova střela z vrcholu kruhů míří vysoko nad.
61:52
Trenér Mountfieldu si bere oddechový čas a společně se svými svěřencí spřádá plány na závěr zápasu.
61:52
Hradec si zahraje přesilovku 4 na 3! Kudrna byl zastaven před brankou Závorky nedovoleným bráněním a na trestnou lavic odchází Dresler.
61:24
Dresler se na druhé straně s ničím nemazal a vybombil od modré. Kantor tuto ostrou střelu raději drží.
60:56
Pláněk pálil od modré, po něm dorážel Dej, ale oba zneškodnil Závorka.
60:28
Pláněk se musí zbavit dotírajícího Balána. To se mu daří a Hradec míří do předních linií.
60:22
Zastavilo je však postavení mimo hru.
60:03
Mertl se zkoušel hned po buly prodrat do útočné třetiny, proti však byli Karlovarští a ti míří do útoku.
60:01
Začalo prodloužení.
Po základní hrací době o vítězi rozhodnuto není. I třetí třetina nabídla dvě branky – jednu na každé straně. Tentokrát se však do rychlého vedení dostali hosté z Karlových Varů. Těsně před koncem třetí třetiny se však v přesilovce prosadil před brankou dorážející Jaroslav Kudrna a o vítězi tak rozhodne buď pětiminutové prodloužení, nebo nájezdy. To bude ještě drama!

59:56
Šimánek to zkoušel ještě z ostrého úhlu, ale Závorka byl u levé tyče v plné polní.
59:32
Šimánek střílel z vrcholu kruhů a Závorka měl s jeho ostrým projektilem nemalé problémy.
59:12
Dnešnímu utkání přihlíží 4 835 diváků.
59:02
Pohl se zmocnil kotouč a přebruslil celé hřiště. Nakonec se dostal pouze k nahození, které však Kantor raději kryje a vhazuje se po jeho levici.
58:48
Hradečtí vysílají na Závorku jednu střelu za druhou a ten si musí připadat jako na kolotoči!
58:04
Červený promáchl před brankou Závorky nahrávku Pospíšila!
57:40
Drtina uklidňuje hru za brankou Závorky a obě mužstva střídají.
57:15
Hradec pokračuje v aktivní hře a tlačí se neohroženě do branky Energie.
57:02
Mountfield právě vstřelil branku!
Hradci se zkrácenou přesilovku podařilo využít! Od modré čáry nejprve napřáhl skoro až ke stropu Frühauf, jehož tvrdou pumelici, která se odrazila od Závorky, dorazil do karlovarské svatyně JAROSLAV KUDRNA a stav je rázem znovu vyrovnaný – 3:3. Asistence: Peter Frühauf, René Vydarený.
56:38
Hradec hraje v plném počtu a začíná jejich minutová přesilovka.
56:24
Menší potyčka před brankou Kantora je rychle zažehnána a bude se pokračovat vhazováním po levé straně hradecké kasy.
55:56
Aktivní Knotek se vytočil až před Závorku, ale jeho střela švihem ke karlovarskému gólmanovi vůbec nedoputovala.
55:46
Počet hráčů se na obou stranách vyrovná. Za katr míří Marek Hovorka za sekání. za 52 sekund si Hradec zahraje přesilovku 5 na 4.
55:31
Hradečtí se osvobozují.
55:17
Drtina nahodil kotouč na Kantora, který však měl prostor před sebou ukázkově vyčistěný a hru přerušuje.
54:48
Karlovarští kombinují v útočném pásmu, ale zatím se nemohou dostat ke střele.
54:38
Peter Mikuš si na útočné modré čáře počínal nedovoleným bráněním a odchází na lavici hanby, kde si odsedí dvě minuty a nabízí tak hostům ze západu Čech možnost další početní výhody.
54:16
Mertlova pumelice míří vysoko nad Závorkovu klec.
53:26
Micka se dere před Kantora a nakonec ho prověřil střelou z bezprostřední blízkosti. Hradecký gólman se však vytasil zákrokem lapačkou.
53:09
Květoň s Dejem předvádějí ukázkový kolotoč, ale chybí tomu zakončení.
52:45
Po komerční pauze se bude vhazovat po levici karlovarského muže v masce.
52:45
Ptáčkova zblokovaná střela od modré čáry končí až v ochranné síti nad Závorkovou brankou.
52:15
Ptáček poslal puk až na druhý konec ledové plochy.
52:01
Hradečtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
51:51
Až nyní se zmocnili kotouče a přesunuli se před Kantora, kde se snaží o přesilovkové rozestavení.
51:20
Šimánek při své cestě do útoku obral Závorku o hůl a počíná si velice aktivně. Hosté nevědí co s tímto raubířem mají dělat.
51:14
Kantor drží po nahození hostů puk ve své moci. Buly po pravé straně hradecké svatyně.
50:50
Rastislav Dej vyvezl kotouč až do útočného pásma, tam o něj ale vzápětí přišel. Nastřádal však cenné vteřinky.
50:37
Karlovy Vary jsou očividně na koni a pomůže jim ještě vyloučení Lukáše Květoně, který si odsedí dvě minuty za hákování. Další přesilovka pro Energii!
50:30
Ošemetné nahození Šmacha Kantor raději drží ve své lapačce a následuje buly po jeho levici.
50:04
Hradec je při své cestě za útočnými zážitky zastaven postavením mimo hru.
49:55
Balán to zkoušel od pravého mantinelu, ale puk se k hradecké kase nedostal.
49:34
Icing Hradce Králové. Po nepřesné rozehrávce se bude vhazovat před Kantorem.
49:14
Harant dostal od Květoně přesnou nahrávku mezi kruhy, ale hradecký obránce zkusil ještě kličku do bekhendu a puk mu z čepele sklouzl a nic z toho není.
48:50
Drtina uklidňuje hru za svoji brankou a čeká na své najíždějící si spoluhráče.
48:38
Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění a následuje buly po levici Závorky.
48:14
Pospíšil se dostal po levém křidle do rychlého protiútoku, ale střelou zpoza obránce mířil vysoko nad.
47:55
Hosté jsou v laufu a tlačí domácí hokejisty ve svém obranném pásmu.
47:13
Pohl mířil se Zaťovičem dva na jednoho. Zaťovičova přihrávka k levé tyči však hůl Pohla nenašla.
46:57
Květoň se při přechodu přes modrou čáru ocitl v postavení mimo hru a sudí hru přerušují.
46:43
Hradecká rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění. Bude se vhazovat po levici Kantora.
46:21
Energie byla zastavena při své cestě do útočného pásma postavením mimo hru.
45:56
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nedáš, dostaneš. Přesně tohle pravidlo se nyní potvrdilo. Hradec neskutečným způsobem svého soka zatlačil, ten se však z ničeho nic dostal do rychlého protiútoku, ze kterého se po skvělé zadovce Balána prosadil z vrcholu kruhů střílející PETR POHL a jeho přízemní střela si našla místo až za zády beznadějně se ohlížejícího Kantora. Asistence: Stanislav Balán.
45:41
Karlovy Vary se po dlouhé době dostaly alespoň na chviličku do útočné třetiny.
45:05
Šimánek se ocitl zcela osamocený před Závorkou, ale trefil pouze jeho levý beton, od kterého se černá pryž odrazila do rohu kluziště.
44:40
Energetici se opět vymaňují z velkého tlaku Hradce zakázaným uvolněním.
44:16
Pláňkova střela hned po buly od modré nadělal karlovarské obraně velké problémy. Puk se ale pouze opřel o boční tyč Závorkovy branky.
44:13
Hráči Energie se raději osvobozují dalším vyhozením, které končí na zakázaném uvolnění.
43:46
Ptáček se snažil propálit vše, co mu stálo v cestě, ale jeho projektil skončil v rohu karlovarského obranného pásma.
43:11
Mikuš nahodil puk přes spleť těl před ním a Závorka nic neviděl. Naštěstí pro Karlovy Vary puk končí těsně vedle jejich svatyně.
42:58
Nepřesná karlovarská rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po levé straně Závorkovy klece.
42:30
Zaťovič elegantně prošel až do útočné třetiny, ale k vážnějšímu zakončení se nedostal.
42:16
Pospíšil to zkoušel z ostrého úhlu a Závorka měl co dělat, aby poskakující puk zkrotil. Nakonec se mu to však podařilo a následuje buly po jeho levici.
41:58
Knotek minul z vrcholu kruhů puk a ke střele se nedostal! Hradecký tlak však trvá i nadále.
41:25
Pláněk nahodil puk na Závorku, ten však nemusel ani zasahovat, protože plachtící černá pryž mířilo úplně mimo.
40:58
Mikuš nahazuje až za Závorkovu branku, tam však hradečtí útočníci včas nebyli a do útoku směřují hosté.
40:23
Šimánek se protáhl z levé strany až před Závorku, kde našel na pravé straně si najíždějícího Kudrnu a ten střelou z první orazítkoval levou tyč karlovarské klece!
40:01
Pohodlně se usaďtě, dejte si něco dobrého k jídlu či pití, protože začátek závěrečné části dnešní vyrovnané zápletky je na spadnutí!
Závěrečná třetina otevře své brány do svého dějství přibližně v 18:14.
Druhá část nám přinesla téměř na chlup stejný obrázek jako ta první. Domácí se celkem brzy dostali do vedení, a to díky přesné přesilovkové střele kapitána Hradce Jiřího Šimánka. Hostům se však stejný počin povedl v polovině druhé periody, kdy se v přesilovce prosadil nejlepší střelec Karlových Varů Martin Zaťovič. Ke konci prostřední části pak bylo vidět spoustu nepřesností a tento duel tak bude jistě dramatický do posledních chvil.
Střely na branku ve druhé třetině:

13 (MHK) – 4 (KVA)

Střely na branku celkem:

22 (MHK) – 11 (KVA)
40:00
39:56
Vlach nahrál na vrchol kruhu chvátajícímu Pohlovi, ten však svoji dělovku orazítkoval jen o mantinel za Kantorovou klecí.
39:22
Mertl to zkoušel sám přes tři beky Energie a málem mu to vyšlo.
38:54
Zucker se snaží probojovat před Kantora, proti jsou ale bránící hráči Mountfieldu, kteří tohoto drsného útočníka zpacifikovali.
38:26
Energie hraje v plné síle.
38:08
Marha střílel z vrcholu pravého kruhu a Závorka hru raději přerušuje. Následuje buly po jeho levé straně.
37:42
Kantor musel vyjet ven z brány, aby odpálil puk, za kterým uháněl Hovorka!
37:16
To se povedlo Dejovi, ale vzápěti se černá pryž znovu objevuje až za Kantorem.
36:54
Po karlovarském vyhození přes všechny čáry musí Hradec znovu zakládat útok.
36:29
Vydarený nabil Frühaufovi, který však z první trefil prvního bránícího hráče.
36:23
Červený se po zákroku útočníka Energie jen těžko zvedá z ledové plochy, ale vypadá to, že vše bude v pořádku. Následuje vhazování po pravici Závorky.
36:23
Tam si ale nedovoleně počínal David Zucker, kterého sudí odesílají na lavici hanby za faul loktem. Na Hradec tak čeká v krátké době další přesilová hra.
36:08
Drtina nahazuje kus černé gumy za kasu Kantora.
35:42
Knotek málem ztečoval Škodovu střelu mezi betony Závorky, ten byl ale pozorný.
35:18
Hosté hrají v plném počtu. Tuhle přesilovku si Hradec za rámeček jistě nedá.
34:47
Domácí se po dlouhé době znovu dostali před Závorku, ale ne na dlouho.
34:18
Micka uháněl po pravé straně na Kantora, ale hradecký gólman včas vytáhl zákrok vyrážečkou!
33:57
Zaťovič zavezl puk až do útočné třetiny a nahazuje za hradeckou kasu.
33:35
Hosté vyhazují až ke Kantorovi a Hradečtí musí znovu založit útok.
33:29
Frühauf pálil hned po buly, ale trefil pouze lapačku Závorky.
33:25
A domácí si vykoledovali svojí akční hrou přesilovku! Na trestnou lavici usedá Gulaši za hákování. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před Závorkou.
33:19
Hradečtí však nic nevzdávají a ženou se střemhlav kupředu.
32:34
A je znovu vyrovnáno! Energie zahrála přesilovku jako z učebnice a mezi tři tyče hradecké svatyně přesně zacílil MARTIN ZAŤOVIČ, jehož našel mezi kruhy Balán a karlovarský ostrostřelec už se nemohl do odkryté hradecké klece mýlit. Asistence: Stanislav Balán.
32:18
Bičánkova střela od modré byla zblokována vysoko nad.
32:03
To se jim daří a už rozjíždí jednu přihrávku za druhou.
31:46
Energetici se snaží vydolovat puk z rohu útočného pásma.
31:31
Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru. Škoda si v útoku počínal až moc razantně a teď ho čekají dvě minuty za katrem za sekání.
31:14
Knotek zavezl puk do útočného pásma, kde našel Pospíšila, který posunul černou pryž na Škodu, jenž měl před sebou poloodkrytou klec Energie, ale mířil jen těsně mimo!
30:50
Gulaši se přes celé hřiště prodral až před Kantora ale ke střele to nevedlo.
30:22
Hovorka našel na vrcholu kruhů Micku, který to zkoušel střelou švihem, ale trefil prvního bránícího hráče Mountfieldu.
30:03
Záhy střílel od modré Pláněk a jeho tvrdý projektil Závorka raději drží ve své moci.
29:50
Mikuš to zkoušel kolem pravého mantinelu sám a byl celkem úspěšný. Kotouč se mu zavézt podařilo.
29:29
Švihálek si akčně počínal u pravé tyče Závorkovy klece a snažil se karlovarského gólmana z úhlu prostřelit. U tyče však žádná mezírka nebyla a hra se přerušuje. Bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
29:03
Kantor si nyní musel zhluboka oddechnout. Hovorkova střela vypadala velice nebezpečně, ale nakonec byla zblokována mimo posvátné hradecké území.
28:50
Vydareného zblokovaná střela od modré čáry končí v rohu karlovarského obranného pásma.
28:35
Tam dlouho nevydrželi, ale nemusí žehrat, jelikož protiútok Karlových Varů byl přerušen kvůli postavení mimo hru.
28:19
Vhazování vyhráli domácí a hned se přesouvají na druhý konec ledové plochy.
28:07
Kantor další nahození tentokrát od Drtiny raději drží a následuje buly po jeho levé straně.
27:38
Bičánek zajel za modrou čáru a vyprášil tvrdou bombou betony hradeckého muže v masce.
27:05
Mertl málem našel před brankou stojícího Šimánka, pomalý pas se k němu však nedostal.
26:34
Švihálek se hbitě pohybuje za brankou Závorky. K zakončení se ale nedostal a následný atak hostů je přerušen pro postavení mimo hru.
26:18
Následný protiútok hradeckého mančaftu byl zastaven postavením mimo hru a po komerční přestávce se bude vhazovat před útočnou modrou domácího souboru.
26:07
Hovorka si prohodil dva hráče, ale ztroskotal již ve středovém kruhu.
25:39
Proti jsou ale při chuti hrající domácí hokejisté.
25:20
Kdo hledá, najde. Karlovy Vary jsou v útočné třetině a snaží se o rychlou kombinaci.
25:02
Bičánek hledá své najíždějící spoluhráče.
24:39
Hradeckým se hru v početní převaze nakonec i přes nechvalný začátek podařilo využít, a to zásluhou JIŘÍHO ŠIMÁNKA, který si nabruslil na vrchol kruhů a odtud propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: René Vydarený.
24:02
Hradecká přesilovka začala rychlým vyhozením karlovarských beků přes celé hřiště.
23:51
V tom ho nenechal ani jeho kolega z útoku Tomeček, který si však počínal na rozdíl od Koblasy nedovoleně a odsedí si dvě minuty za podražení.
23:35
Koblasa aktivně napadá hradeckou rozehrávku.
23:06
Pospíšil to zkoušel nenápadnou střelou přes dva karlovarské hokejisty a Závorka vůbec nevěděl kde je puk.
22:40
Knotek se natlačil až před Závroku, kterého přízemní střelou ale neobalamutil.
22:24
Vydarený vyslal tvrdé nahození od červené.
22:18
Následný bleskový útok hradeckého mančaftu byl zastaven postavením mimo hru.
22:03
Frühauf uklidňuje hru za Kantorovou klecí.
21:20
Květoň snad na třikrát dorážel nahozený puk na klec Energi, hradeckého útočníka však vychytal precizně se natahující Závorka.
20:53
Dej málě vystihl rozehrávku karlovarského gólmana, ten si koledoval o nepěkný malér.
20:26
Mertl střílel z ostrého úhlu a div, že puk neskončil za zády Závorky.
20:03
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli jako v té první hosté a hned nahazují kus černé gumy na Kantora.
20:01
A je to tady! Začátek druhého dějství už je za dveřmi. Hráči obou mančaftů totiž vstupují na ledovou plochu.
Do utkání aktivněji vstoupili hosté, ale opravdu jen na chviličku, jelikož se z první útočné akce prosadili domácí, a to zásluhou v brankovišti důrazného Rastislava Deje. Po celou dobu úvodní třetiny byl vidět hokej, který se přeléval z jedné strany na druhou a především hosté pálili z každé pozice. Ti přečkali mnoho gólových příležitostí hradeckého mančaftu a v polovině úvodní periody vyrovnal z rychlého protiútoku Marek Hovorka.

Dále už se nic vážnějšího nestalo a do šaten tak týmy odcházely za vyrovnaného stavu 1:1. Bude tomu tak i po druhé třetině? Ta začne zhruba v 17:21 a Vy u toho nesmíte chybět!
Střely na branku po první třetině:

9 (MHK) – 7 (KVA)
20:00
19:50
K vidění je chumel hráčů bojující o černou pryž v rohu obranného pásma Karlových Varů. V první třetině se už nic vážného nestane.
19:17
Micka se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a mířil mezi betony Kantora, ten je ale včas secvakl a do útoku míří domácí.
18:48
Gulaši zastavil hradecký útok a hned posílá své souputníky na druhý konec ledové plochy.
18:21
Mertl se Šimánkem bojují v rohu útočné třetiny o puk, ale úspěšní ve svém počínání nebyli.
18:04
Škoda se na druhé straně natlačil do brankoviště Závroky, který nevěděl kde má puk. Ten zůstal stát na levé tyči a po chvilce zápasení hostujících beků s domácími útočníky sudí hru přerušuje a následuje vhazování po levé straně karlovarské klece.
17:38
Micka se s pukem prodral až na vrchol kruhů hradeckého obranného pásma, odkud prověřil pozornost domácího brankáře.
17:20
Marha protečoval Mikušovo nahození.
17:08
Od napadajícího Květoně se puk odrazil na střídačku domácí družiny a vhazuje se ve středovém kruhu.
16:34
Balán se kolem levého mantinelu prodral až do útočného pásma, tam byl však brzy o černou pryž obrán.
16:19
Útok Energie je zastaven postavením mimo hru.
16:03
Hra se nyní dost uklidnila a hraje se spíše ve středním pásmu, kde je vidět mnoho nepřesných pasů z obou stran.
15:36
Karlovarští záhy nahazují až ke Kantorovi a obě mužstva střídají.
15:12
Marek protečoval Vydareného střílenou nahrávku až k Závorkovi.
14:46
Už jsou zase zpět, ale hosté hrají v plném počtu.
14:29
Nepřesná nahrávka vyhnala domácí hokejisty ven z útočného pásma.
14:06
Marha našel mezi kruhy si najíždějícího Ptáčka, tomu ale puk přistál na bruslích a ke střele se nedostal.
13:35
Hradečtí hrají zatím přesilovku perfetkně a po jedné z mnoha projektilů se hra přerušuje. Následuje buly po levici karlovarské branky.
13:15
Kudrna střílel do poloodkryté Závrokovy klece, ale trefil jen natahující se lapačku západočeského gólmana.
12:49
Pláněk se neohroženě dral přímo k Závorkovy, ale při jeho finesách byl podražen obráncem Energie Branislavem Kubkou a ten si tak odsedí dvě minuty za podražení.
12:32
Hosté jsou při chuti a derou se střemhlav do předbrankového prostoru Hradce Králové. Po komerční pauze bude následovat vhazování po pravé straně domácí kasy.
11:36
A je vyrovnáno! Z rychlého protiútoku se prosadil MAREK HOVORKA, kterému od pravého mantinelu přihrával Tomáš Micka. Prvně jmenovaný pak napálil kotouč z první a trefil se přesně k bližší tyči hradecké klece. Asistence: Tomáš Micka, Roman Vlach.
11:26
Mertl pálil z otočky.
11:01
První hradecká letka se však nakonec přeci jenom do útočného pásma probojovala a snaží se o přesné zakončení.
10:39
Karlovarští se nyní prezentují aktivním napadáním a to dělá domácím hokejistům velké problémy.
10:11
Domácí hráči vzápětí raději vyhazují až na zakázané uvolnění. Buly po levici Kantora.
10:08
Koblasa dostal nahrávku mezi kruhy a střelou z otočky trefil boční tyč hradecké branky.
09:53
Karlovarské nahození od modré končí mimo ledovou plochu a sudí vykazují hru do středního pásma.
09:26
Vachovec nahazuje od modré čáry, ale Kantor je ve svém posvátném území připraven.
08:34
Micka vypálil od mantinelu a Kantor měl s tímto skákajícím kotoučem nemalé problémy. Před hradeckým fantomem pak dorážel ještě Hovorka, ale ani on nedokázal černou pryž dostat za brankovou čáru hradecké svatyně.
08:22
Kudrna našel mezi kruhy si najíždějícího Mertla, který střílel z první avšak trefil jen hruď připraveného Závorky! Hledištěm to jen zašumělo.
08:06
I domácí již hrají v pěti a hned peláší do útoku.
07:24
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich krátká přesilovka.
06:59
Vydarený se po buly v útočné třetině stahuje do zadních linií a přemýšlí co dál.
06:45
Dej našel na modré čáře nikým nehlídaného Pláňka, který se s ničím nemazlil a vystrašil Závorku.
06:13
Dej zavezl puk až před modrou čáru karlovarského obranného pásma a nahazuje černou pryž až za kasu Závorky.
06:07
Aha, tak po komerční pauze se počet hráčů na ledě vyrovná. Dvě minuty "slávy" si na lavici hanby prožije domácí kapitán Jiří Šimánek a verdikt mužů v pruhovaném zní jasně – napadení.
06:07
Rozhodčí však přerušují hru a nikdo neví, co se bude dít.
06:03
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
05:40
Frühauf vyprášil výstroj Závorky.
05:32
Hradečtí si dnes zahrají první přesilovku. Za katr míří Bičánek (KVA) a odsedí si dvě minuty za držení.
04:38
Avšak bezúspěšně. V útočné třetině jsou vidět hosté, kteří však mají problémy s dobře bránícími hradeckými beky.
04:22
A se svými spoluhráči z útoku se snaží dostat ke střele.
04:10
Marha založil bleskový útok.
03:33
Kudrna se zmocnil v prostředním pásmu kusu černé gumy a nahodil ho na Závroku. Ten puk raději drží ve své náruči.
03:11
Mikuš rozjíždí útok, ale jeho nepřesná nahrávka nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.
02:50
Pláněk hned po buly vypálil, ale jeho střela mířila jen do boční sítě hostující kasy.
02:45
Puk je po hradeckém nahození opět mimo hrací plochu. Následuje vhazování po levici karlovarského gólmana.
02:22
Škoda obral hosty o puk a s ničím se nepáral a od modré vypálil na Závorku, který neposlušný puk musel vyrazit až do ochranné sítě za jeho klecí.
02:14
Hosté nic nevzdávají a derou se kupředu.
01:14
Tak to je bleskový vstup do utkání v podání hradeckého mančaftu! Květoň nejdříve dostal mezi kruhy nabito ke střele, kterou opřel pouze o pravou tyč Závorkovy svatyně, ten si však myslel že má kotouč ve své moci, a to se šeredně mýlil. Ke kotouči se dostal dravec RASTISLAV DEJ a černou pryž dotlačil za brankovou čáru karlovarské kasy. Asistence: Lukáš Květoň.
00:47
Drtina rozjíždí po vyhození Hradce další útočnou vlnu.
00:26
Karlovarští hned vyslali střelu na pozorného Kantora.
00:03
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se do předních linií.
00:01
Hráči obou týmů už vstupují na hrací plochu a utkání začne co nevidět!!!
Ledová plocha je již po rozbruslení nachystána a čeká se už jen na samotné aktéry dnešní zápletky.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Knotek, Škoda – Švihálek, Červený, Marek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Šmach, Bičánek, Kubka, Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser – Pohl, Balán, Zaťovič "C" – Hovorka, Vlach, Micka – Zucker, Vachovec, Rohan – Tomeček, Hruška, Koblasa. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Minář, Čech – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy:

Pokaždé se z výhry radoval hostující tým a bude jistě zajímavé sledovat, zda tomu tak bude i dnes v Hradci Králové. Domácí chtějí rozhodně toto pravidlo změnit, ale Karlovarští se v posledních dnech prezentují opravdu povedenými výkony, a to především právě na stadionech soupeřů.

3. kolo: HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Šimánek (Mikuš, Knotek), 45. Květoň (Šimánek), 53. Dej (Tvrdík, Pláněk).
Rozhodčí: Pešina, Fraňo – Suchánek, Brejcha.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 12:32.
Průběh utkání: 0:3.
Nejlepší hráči zápasu: Marek Hovorka – Jiří Šimánek.
Diváci: 2986.

15. kolo: Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Kudrna (Pláněk) – 24. Doležal, 47. Hruška (Drtina).
Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Hejl, Kajínek.
Vyloučení: 7:5.
Střely na branku: 38:18.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Nejlepší hráči utkání: René Vydarený – Tomáš Závorka.
Diváci: 4478.

29. kolo: HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Vlach (Micka, Kytnár) – 22. Mertl (Kvetoň, Dej), rozh. nájezd Šimánek.
Rozhodčí: Šindler, Horák – Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 6:5.
Střely na branku: 19:28.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2n.
Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Závorka – Pavel Kantor.
Diváci: 2930.
Mountfield HK: (2. místo, 41 zápasů, 74 bodů, poměr vstřelených a obdržených gólů 100:87)

Hradci Králové se od začátku sezóny více dařilo ve venkovních svatostáncích než ve své domácí pevnosti. V poslední době se však zašlé pořádky změnily o 360 stupňů. Hráči Mountfieldu dokázali před svými diváky porazit první Spartu či na paty jim šlapající Plzeň. Venku to však není ono, ale to vem čert. Nyní se svěřenci Petera Draisaitla znovu představí pod Bílou věží a svedou s Karlovými Vary jistě zajímavý duel.

Týmu zpod Bílé věže se již podařilo vstřelit 100 gólů a zároveň se může hned po Spartě pochlubit nejlepší obrannou napříč celou Tipsport extraligou (87 obdržených branek). Do hradecké sestavy se již vrátily dvě největší opory v podobě kapitána Jiřího Šimánka a Jaroslava Kudrny. Západočeši by tak měli mít oči na šťopkách právě tehdy, když na led vyjede první útočné komando.

Poslední zápasy Hradce Králové:
Chomutov – Hradec Králové 0:2
Liberec – Hradec Králové 5:2
Hradec Králové – Plzeň 3:0
Hradec Králové – Sparta 3:2 sn
Třinec – Hradec Králové 3:0
HC Eneregie Karlovy Vary: (12. místo, 41 zápasů, 55 bodů, poměr vstřelených a obdržených gólů 93:110)

Energetici ze západu Čech se v posledních dnech snaží vehementně vyhnout bojům o extraligovou příslušnost a nutno podotknout, že na tom pracují celkem povedeně. Z posledních pěti zápasů vyhráli tři. Avšak všechny na venkovní půdě, doma se jim vůbec nedařilo. Dnes tak chtějí prodloužit svojí úspěšnost na venkovních hřištích.

Karlovy Vary patří mezi čtyři mančafty, kterým se nepodařilo vstřelit více jak 100 branek. Hradečtí hokejisté by si však měli dát pozor na dělostřelce a tahouna útočných řad Martina Zťoviče, který se 16 trefami do černého vévodí střelcům svého týmu a skví se taktéž na prvním místě produktivity Energie.

Poslední zápasy Karlových Varů:
Pardubice – Karlovy Vary 1:4
Karlovy Vary – Slavia 0:2
Kometa – Karlovy Vary 2:3
Chomutov – Karlovy Vary 1:2
Karlovy Vary – Vítkovice 2:3
Je mou milou povinností vás všechny přivítat u onlajn přenosu, jak jinak než z královehradecké metropole, kde se dnes odehraje klání v rámci 42. kola Tipsport extraligy. Domácí Mountfield HK přivítá družinu ze západních Čech HC Energie Karlovy Vary .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.