To už je ode mě pro dnešek vše, z hradeckého zimního stadionu se loučím na počtenou. Užijte si zbytek pátečního večera!
Nejlepší hráči zápasu:

Hradec Králové – Ondřej Kacetl (B)
Plzeň – Jakub Lev (Ú)
Mistrovská Plzeň tak hradecké formě nedokázala odolat a Mountfield vítězí popáté v řadě! Jeho výhra se zrodila především díky obratu ve druhé třetině, kdy měli hosté paradoxně víc ze hry, ale nedokázali své šance – na rozdíl od domácích – proměnit. Ve třetím dějství už po hradecké pojistce indiání prakticky nedostali šanci.
60:00
59:15
Mountfield právě vstřelil branku!
Ještě jedno razítko na vítězství hradeckého Mountfieldu, který je v poslední době opravdu k nezastavení. V přesilovce pět na tři doputovalo odražené nahození Mikuše k JAROSLAVU KUDRNOVI, který neměl opravdu sebemenší problém zavěsit do prázdné – 4:1! Asistence: Tomáš Mertl, Peter Mikuš.
58:52
Hosté se z velkého náporu domácích dokázali vymanit.
58:25
Dvouminutový trest přichází pouze jako následek prvního nedovoleného zákroku, kterým se provinil Tomáš Sýkora (PLZ). Dvě minuty za vysokou hůl a Hradec může utkání v klidu dohrát ve dvojnásobné přesilovce.
58:25
Ryan Hollweg se pustil do potyčky s Tomášem Mertlem, měla ale jen krátké trvání.
58:14
A ještě je tu ponechaná výhoda domácích hokejistů.
57:37
Tomáš Frolo (PLZ) – 2 minuty za hákování. Tohle už mají Hradečtí bezpečně ve svých rukou.
57:37
Domácí Lukáš Květoň měl další gólovou pozici, ale znovu byl zastaven za hranicí pravidel.
57:09
Jiří Šimánek už mohl v přečíslení dva na jednoho zápas ukončit. Druhou tyč ale o kousek minul!
56:47
Ale zatím se stále nemohou dostat k puku na víc než pět sekund.
56:22
Hosté hrají v plném počtu. Teď, nebo nikdy!
56:07
Až Ptáčkova střela vykazovala jisté známky nebezpečí, jenže šla mimo a Machovský nemusel zasahovat.
55:52
Plzeň se zatím brání bez starostí.
55:32
Hradec má zase puk ve své třetině a vymýšlí, co dál.
55:07
Jenže není divu, že domácí hokejisté se už nikam neženou.
54:22
Tomáš Slovák (PLZ) – 2 minuty za sekání. Plzeňské naděje už začínají pomalu odplouvat...
54:22
Pláněk v rychlém brejku vybídl před odkrytou klecí Květoně, ten byl ale v poslední možné chvíli nedovoleně zadržen!
54:05
Západočeským bojovníkům ale může pomoci zakázané uvolnění Hradce Králové.
53:36
Hostům už čas ubíhá nesmírně rychle a nemohou se dostat přes útočnou modrou čáru.
52:50
Hradeckým zimákem obíhá mexická vlna. Domácí příznivci dnes vytvářejí skvělou atmosféru.
52:50
Posléze naopak přejeli hokejisté Mountfieldu do útoku a Ptáčkovo nahození znamená přerušení hry.
52:05
Zdá se, že Hradec už zamkl své pásmo na sedm západů. Skoro všichni extraligoví soupeři vědí, že na to se recept hledá hodně těžko.
51:18
A ještě jeden stejný prohřešek ze strany obhájce titulu.
50:38
Protiútok indiánů je zastaven ofsajdem.
50:15
Jakub Suja povedeně sáhl do nabídky Františka Ptáčka, zblízka ale jeho teč trefila Machovského do výstroje!
49:41
Poté však už zase přišla chvilka pro lapačku Ondřeje Kacetla, který si ve svém druhém extraligovém zápase kariéry zatím počíná opravdu na výbornou.
49:21
Na druhé straně to chytře zkoušel Martin Straka, ale z velkého úhlu druhou tyč minul.
48:46
Jaroslav Kudrna vtrhnul do plzeňské třetiny jako velká voda, jenže musel střílet bekhendem a břevno přepálil.
48:26
Domácí v plném počtu. V závěru oslabení si oddechli po nahození od modré, na které Kacetl vůbec neviděl, nicméně rozhodčí stejně zapískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
47:58
Už poněkolikáté Hradec posílá puk přes všechny čáry.
47:12
Plzni se v důležitém momentu nedaří, ale času má ještě dost.
46:39
Tomáš Knotek parádním způsobem vystoupil ze své pozice, aby puk vypíchl a pak obětavě poslal pryč z pásma.
46:19
Hostům ale může pomoci vrátit se do hry početní výhoda. Faul loktem spáchal Peter Mikuš (HKR), jehož kolegy teď čekají dvě tvrdé minuty.
45:45
Lapačka Ondřeje Kacetla svěle máchla proti dělovce Štěpána Novotného, která už mohla zase zařídit drama!
44:40
Dudova nedisciplinovanost dost možná bude stát hosty zápas! Hradec totiž využívá druhou početní výhodu. René Vydarený posunul puk po modré na PETERA FRÜHAUFA, který se s ničím nepáral a z první propálil Matěje Machovského, kterému v poslední chvíli projel výhledem hradecký útočník. Už je to 3:1! Asistence: René Vydarený.
44:21
Nyní už hosté uklidňují hru a mohou vystřídat.
43:54
Machovský musel s vypětím všech sil vykopnout Ptáčkovu ránu, Langhammer se pak po dorážce natahoval marně!
43:34
Ale dlouho tenhle stav nevydržel. Už potřetí v zápase si totiž odchází zchladit hlavu Radek Duda (PLZ), tentokrát za nedovolené bránění. Přesilovka pro Mountfield.
42:40
Oba týmy jsou kompletní.
42:12
V menším počtu hráčů se přiliš zajímavého neděje, Hradec je o něco aktivnější.
41:19
Ondřej Kacetl se tentokrát ocitl bez masky a rozhodčí opět přerušují hru, nyní nebyl důvod udělovat trest.
40:40
Plzeň vzápětí přejela do protiútoku, ale Radek Duda se v něm dopustil nedovoleného zákroku na hradeckého brankáře a už sedí na trestné. S ním však také Tomáš Harant, který Kacetla pomstil. Oba si vysloužili menší trest, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
40:17
Hned zkraje třetiny rozvlnili domácí plzeňskou síť, ale jen z boku! Tím, kdo hradecké fanoušky předčasně rozvášnil, byl Tomáš Mertl.
40:01
Hokej není spravedlivá hra – ve druhé třetině totiž Plzeň prokazovala větší útočnou kvalitu než její soupeř, který ale i přesto otočil skóre. Domácí hokejisty poslaly do vedení góly Mikuše se Šimánkem a vydatně jim ho pomohlo udržet štěstí, které měli při šancích Západočechů. Ještě nás čeká nesmírně napínavé vyústění zápasu.

Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:23
Indiáni se mi postupem času zdají v útoku víc a víc nebezpeční, hradecká obrana s nimi má často obrovské potíže. Teď je tu ale zakázané uvolnění, kterého musí hosté litovat.
38:50
Na druhé straně zpracovával puk František Ptáček hodně krkolomně a nedostal se ke střeleckému pokusu.
38:19
A tak to zkusil bez kombinace hostující Štěpán Novotný. Rána mu sedla velice dobře, Kacetl musel zkrotit puk na svém rameni.
37:54
Druhou polovinu oslabení už Východočeši přestáli a hrají kompletní.
37:34
Až Jakub Langhammer posílá kotouč daleko do bezpečí z pohledu domácích.
37:03
Plzeň hraje výtečnou přesilovku, Hradec je pod velkým tlakem.
36:35
Pletka se mezi kruhy položil do těžké přihrávky a o kousek přestřelil hradecké břevno!
35:54
Moc jim to ale nepomohlo, pro změnu jdou totiž do čtyř oni. Rudolf Červený (HKR) je vyloučen na dvě minuty za hákování. K tomu si vysloužil ještě osobní desítku.
35:23
Teď už možná domácí budou mít chvíli klidu na rozehrávku.
34:50
Hosté ale nejeví známky zaskočení, naopak jsou zase velice aktivní a drží hru v pásmu Kacetla.
33:47
Domácím chybělo málo k další zajímavé šanci, Jakub Langhammer měl ale mezi kruhy k puku o pár čísel dál, než by si představoval.
32:56
Tak to byla neskutečná rána! Hradec se v přesilovce prosazuje ne zrovna typickou akcí na tuto hru, ale na to se nikdo ptát nebude. JIŘÍ ŠIMÁNEK si ve středním pásmu ťuknul o přihrávku od Frühaufa a po průniku za modrou vyslal ze své hole famózní projektil, který trefil místo pod Machovského vyrážečkou a Hradec otáčí skóre – 2:1! Asistence: Peter Frühauf.
32:26
Domácí však z této akce vytěžili alespoň početní výhodu. Jakub Lev (PLZ) – 2 minuty za hákování.
32:26
Akce střídá akci, blízko rozdílovému gólu byli pro změnu Hradečtí. Jakuba Suju ale fantasticky vychytal Machovský lapačkou!
32:17
Na straně hradeckého brankoviště se do další vynikající pozice dostal Václav Pletka, ale i on ji promrhal. Kotouč poslal jen podél brankové čáry!
31:47
Pak ale přišlo špatné zpracování a icing v podání úřadujícího mistra.
31:20
Rychlá sekvence plzeňských gólovek dostala indiány do sedla, Hradec má velké problémy.
30:49
Tomáš Vlasák vyřešil přečíslení famózně zadovkou na Dudu, který mu puk vrátil. Vlasák už střílel bekhendem do prázdné brány, ale trefil jenom tyčku! Duda pak z dorážky napálil boční síť.
30:08
Není to ale tak, že by se Ondřej Kacetl nudil. Teď to byl právě on, kdo musel dávat pozor při váhavé rozehrávce svého týmu.
29:35
Domácím se ale hodně těžko daří překonat soupeřův obranný val. Nadějná byla poslední přízemní střela Vladimíra Škody, ta šla ale mimo.
28:55
Škoda se Sujou vytvářejí v plzeňském pásmu obrovský zmatek, teď jsou pod tlakem pro změnu hosté.
28:20
Červený posílal ve středním pásmu žabičku na rozjetého parťáka Škodu, ten ovšem na kotouč nedosáhl a domácím se píská zakázané uvolnění.
27:45
Hradečtí jen dostávají puk na útočnou polovinu, s čímž se teď určitě spokojí.
27:24
Radek Duda se na pětníku otočil kolem své osy, ale jeho střela byla hodně nepřesná.
26:14
Branka oba týmy nakopla a hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou. Při chuti jsou hlavně hosté.
25:17
Vzápětí už hrozí Plzeň, která se mohla vrátit do vedení. Indrákovu střelu z mezikruží ale Kacetl zadržel ve výstroji!
24:28
Jako by si Hradec musel počkat až na hru proti plnému počtu, než srovnal skóre dnešního utkání! PETER MIKUŠ rozjel na červené čáře bleskový útok, puk posunul do křídla Rudolfovi Červenému. Ten mu přihrávku v pravém momentu vrátil na střed a hradecký obránce ztečoval puk mimo dosah Machovského – 1:1! Asistence: Rudolf Červený.
24:17
Plzeň je kompletní. Právě v té chvíli se dopředu vydal Duda, jenže domácí jeho přihrávku zastavili.
23:42
Hosté se už poněkolikáté osvobozují.
23:19
Vzápětí si ale Šimánek hrál s ohněm a při rozehrávce si puk skopnul do Kacetlova brankoviště. Domácí strážce svatyně ovšem dával pozor.
23:03
Domácím tak vyšla až souhra v podání Šimánkovy formace, sám hradecký kapitán to na Machovského zkoušel otočkou z pravého kruhu. Neúspěšně.
22:38
Z rohu pásma vyjel kotouč na hokejku Jiřího Hanzlíka, který ho neváhal poslat přes všechny čáry a odjet střídat.
22:10
Těsně po buly přišel smolný faul Tomáše Sýkory (PLZ) vysokou holí, což znamená přesilovku pro Hradec.
22:05
Michal Tvrdík vypíchl hostům puk, ale druhý obránce indiánů situaci uhasil. Neústupné Hradečáky pak zastavil ofsajd.
21:52
Na druhé straně přišel úprk Ondřeje Kratěny, který ale zastavil právě vracející se Pláněk.
21:34
Martin Pláněk nahazoval kotouč od modré čáry, ovšem nikomu se ho nepodařilo tečovat a projel mimo.
20:56
Další útok první formace pak zakončoval z pravé strany Jiří Šimánek, jenž neměl moc prostoru. Machovský přerušuje hru.
20:32
Hradec spustil druhou část ve velmi aktivním tempu, v útočném pásmu se ke střele tlačil Tomáš Mertl. Byla ale zblokována nad.
20:01
Jak hradečtí příznivci, tak ti plzeňští, kteří se pod Bílou věž vydali v opravdu výborném počtu, v prvních dvaceti minutách viděli jen hrstku gólových příležitostí. Trochu víc ze hry měl Mountfield, ovšem jediná branková situace přišla v jeho pásmu, a Plzeň tak vede nejtěsnějším rozdílem.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:37
Závěr prvního dějství se odehrává poměrně v poklidu, stejně jako většina dosavadního času.
18:49
Plzeňští se poměrně dost natrápili s rozehrávkou, až jim konečně vyšla a od hrazení pálil Ondřej Kratěna. Mířil však kousek vedle.
18:08
Čároví sudí teď byli na Škodovku hodně přísní a pískají jí zakázané uvolnění.
17:40
Hradecký kapitán Šimánek v těžkém úhlu promáchl nabídku Tomáše Mertla, k puku se zase dostávají hosté.
17:17
Dvojice bojujících hokejistů vychýlila klec Ondřeje Kacetla a sudí Hribik musel přerušit hru.
16:21
Už mohlo být vyrovnáno, před Machovským se k dorážce tlačil bek Peter Frühauf. V posledním momentu mu ale soupeři zablokovali hokejku a puk skončil pod betonem gólmana!
15:51
Plzeň právě vstřelila branku!
Neskutečně rychlá kombinace posílá plzeňské hokejisty do vedení! Václav Pletka posunul puk po hrazení až za bránu, odkud ho nečekanou zadovkou poslal před Kacetla Kratěna. Tam číhal připravený JAKUB LEV a okamžitou střelou otevírá gólový účet utkání – 0:1! Asistence: Ondřej Kratěna, Václav Pletka.
15:23
Debutant Miroslav Indrák se zaskvěl průjezdem až před Kacetla, ten ho ale vychytal a proti Jeřábkově dorážce mu pomohla tyčka!
14:30
Neklidná rozehrávka Škodovky znamená icing a návrat hry k pravici Matěje Machovského.
14:05
Na druhé straně Květoň i bez hokejky dokázal udržet puk v pásmu, až jeho spoluhráči o něj přišli. Hosté v poslední chvíli zamezili přihrávce před branku.
13:39
Ryan Hollweg se to pokusil změnit nepříjemnou střelou z pravého kruhu, která šla Kacetlovi mírně nad rameno. Domácí brankář si povyskočil a situaci zvládl.
13:11
Hradec dostal puk až k Machovskému, hosté mají další pokus. Zatím nesledujeme dvakrát atraktivní podívanou.
12:33
Indiánům se podařilo sevřít domácí v pásmu, ale k vydařenému pokusu se nedostali.
12:15
Teď už to ze strany hostů vypadalo mnohem líp. Rychlá kombinace u modré čáry skončila dobrou šanci pro jednoho z Plzeňských, ale jeho zakončení přišlo z bekhendu a Kacetl si mezeru mezi betony pohlídal.
11:48
Když už to po nějaké době vypadalo zase nadějně pro úřadující šampiony, zastavil je už několikátý ofsajd v zápase.
11:02
Machovský hned po buly vykopl hradeckou střelu a domácí pak byli blízko dorážce. Červenému ale před prázdnou klecí scházely centimetry!
10:55
Hradečtí hokejisté se dostávají do sedla a nutí soupeře k zakázanému uvolnění.
10:24
Kudrna z rohu našel Tomáše Mertla, který okamžitě pálil na bližší tyč. Plzeň od inkasování uchránilo jen Machovského rameno!
09:55
Hra je zastavena až po přihrávce rukou hostů ve středním pásmu.
09:27
Indiáni se usadili v útočné třetině, ale nedokázali se propracovat od hrazení před bránu.
08:52
Knotek si po výjezdu z rohu přiťukl z Tvrdíkem a postupně pálili oba. Druhý jmenovaný ale na Machovském ztroskotal, jeho kolega ve zmatku dorážel mimo.
08:20
A vzápětí se dopředu hnal Pavel Kašpařík, který většinu hráčů Mountfieldu dobře zná z působení v Budějovicích. Hradečtí zadáci ho ale v jeho útoku zablokovali.
08:11
Zbytek oslabení už ale Škodovka přestála bez úhony.
07:25
Nejen první pořádná střela v zápase, ale taky první gólovka! René Vydarený si sjel před bránu, ale Machovský se stačil přesunout. Dorážka slovenského beka pak šla podél brankové čáry!
06:47
Domácí jsou kompletní a načínají svou přesilovou hru.
06:11
Mizernou rozehrávku hostů vystihl Rudolf Červený a Radek Duda (PLZ) musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dvě minuty za podražení, bude se hrát chvíli čtyři na čtyři.
05:36
A teď už je kotouč až u Matěje Machovského, který letos dostává v brance Západočechů hodně prostoru.
05:15
Bojující Jaroslav Kudrna se znovu postaral o to, že se hraje ve středním pásmu.
04:55
Její první snaha skončila odpískaným ofsajdem.
04:47
A tak je to pro změnu trest pro domácí stranu. Rudolf Červený (HKR) si odpyká menší trest za nedovolené bránění a my se podíváme, jak se svou početní výhodou naloží Plzeň.
04:34
Hradec se i po přesilovce snaží útočit, ale zase je to snaha naprosto marná.
04:05
Škodovka je v plném počtu a moc vrásek ji to nestálo.
03:34
Také nahození matadora Františka Ptáčka se stalo plzeňskou kořistí a puk je daleko od nebezpečí.
03:19
Machovský musel podržet puk nastřelený ze středního pásma, Mountfield už asi nemohl udělat nic jiného a lepšího.
03:07
Zatím je to pro indiány opravdu bezstarostné oslabení.
02:42
Skákavý kotouč mezi kruhy nakonec doputoval znovu ven z pásma.
02:12
Hollweg po buly snadno dostal kotouč přes všechny čáry.
02:05
Po dvou minutách je tu přesilová hra pro Hradec Králové. Vojtěch Mozík (PLZ) – 2 minuty za hákování.
01:27
Ondřej Kacetl si připsal další zákrok. Dnes prožívá mladý brankář svou domácí premiéru.
01:05
Protiútok domácího forvarda Lukáše Květoně zastavil ofsajd, byť si Květoň málem natrhnul tříslo...
00:59
Kacetl musel sebrat nahození od mantinelu a zastavit hru.
00:42
Domácí hokejisté se do útočného pásma dostali jen na krátkou chvíli, už zase nmíří dopředu Plzeň.
00:15
V rohu hradeckého pásma spadl Tomáš Slovák na kotouč a rozhodčí vykazují hru do prostřední třetiny.
00:01
Hráči obou týmů už jsou seřazeni na ledové ploše a co nevidět se pustíme do hry.
Navzdory očekáváním už dnes končí "odpočinek" plzeňského mentora Martina Straky, který je připraven naskočit do zápasu ve druhé formaci po boku debutujícího juniora Miroslava Indráka a svého jmenovce Josefa Straky. Tahle lajna je tedy opravdu zbrusu nová! Po zdravotní pauze se do hry na plzeňské straně vrací také obránce Jakub Jeřábek.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Škoda, Červený, Květoň – Tvrdík, Knotek, Suja – Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Slovák, Hanzlík, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, Marcel – Duda, Kašpařík, Vlasák – Indrák, M. Straka "C", J. Straka – Kratěna, Lev, Pletka – Novotný, T. Sýkora, Hollweg – Petruška. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Hejl, Kajínek.
Na ledě budou dva Strakové

Na straně plzeňských hokejistů už do hry naskočí zbrusu nová posila – vlastně staronová. K týmu se totiž připojil zkušený forvard Josef Straka! Mistr extraligy z roku 2006 přišel do kádru indiánů na měsíční zkoušku, naposledy působil ve švýcarském Langnau.

Na západě Čech to pětatřicetiletý útočník už moc dobře zná. Působil zde totiž mezi lety 1999 a 2005. Na titul dosáhl právě v sezóně, kterou ještě načínal v dresu Plzně, ale dokončil – a to tím nejkrásnějším možným způsobem – už v pražské Spartě.
HC Škoda Plzeň – 7. místo, 20 bodů

Sice "až" sedmé místo, ale pojmy jako mistrovská kocovina nejsou na místě – tabulka je totiž letos neskutečně našlapaná a Plzni chybí na první příčku pouhé čtyři body. Zatím ale Škodovka nedokázala své výkony a výsledky zdaleka stabilizovat tak jako Hradec. V řadě zvítězila maximálně dvakrát.

Sluší se ovšem připomenout, že Západočeši se venku umí představit v dobrém světle, na kluzištích soupeřů totiž mají poloviční úspěšnost. Tento víkend budou obzvlášť potřebovat uspět, neboť po dnešním souboji s jedním tabulkovým sousedem ho v neděli čeká duel na ledě největšího pronásledovatele z Vítkovic.
Mountfield HK – 6. místo, 21 bodů

Kdyby to týmu trenéra Petera Draisaitla šlo v celém zbytku soutěže tak jako doposud, nikdo pod Bílou věží by se nezlobil. Ne že by snad Mountfield neuměl prohrávat – on prostě jen neví, jak prohrávat! Naprázdno totiž vyšel pouze v prvním kole na Spartě, už víc než před měsícem.

Od té doby desetkrát v řadě bodoval, kromě toho drží také čtyřzápasovou šňůru vítězství. I když je pravda, že tři z nich byla v prodloužení. Každopádně Hradci patří s 21 body šesté místo tabulky, navíc má utkání s Vítkovicemi k dobru.
Příjemný páteční den u 13. kola Tipsport extraligy. Program nejvyšší soutěže ubíhá jako voda a dnes už za sebou budeme mít první čtvrtinu. "Nováček" z Hradce Králové má přitom před sebou napjatě očekávaný víkend – ještě než v neděli na jeho led přijede pražská Sparta, hostí Východočeši úřadujícího mistra z Plzně!