Východočeši nakonec úspěšně ubránili těsný náskok a zvítězili 3:2. Kometa v závěru utkání vytvářela na svého soupeře obrovský tlak umocněný šesti hráči v poli, ale Pardubice udělaly úspěšně všechno pro to, aby svůj náskok ubránily. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný.
Nejlepším hráčem domácích vyhlášen Radoslav Tybor, na straně hostí je jím Jiří Trvaj.
60:00
59:54
Kováčik opouští hrací plochu, jelikož podrazil jednoho z pardubických hráčů.
59:45
Petr Sýkora byl před prázdnou brankou, pokusil se objet jednoho z obránců Komety, ale z velkého úhlu, do kterého se dostal, trefil pouze boční síť!
59:22
Tomáš Žižka naznačil střelu, pardubický útočník si lehl na zem a následná střela brněnského obránce minula branku.
59:05
Kometa stále drží Pardubice v jejich obranné třetině.
59:01
Pardubická družina si vyžádala oddechový čas.
59:01
Petr Sýkora do toho šlápl a uháněl za volným kotoučem, i přes vysokou rychlost ho ale nestihl a máme tu zakázané uvolnění.
58:54
Jeden z brněnských útočníků se octl úplně sám u pravé tyčky pardubické branky, ale jeho střela trefila pouze boční síť pardubické svatyně.
58:42
Trvaj na střídačce, Kometa v šesti!
58:19
Brněnskou střelu Hudáček vyráží do rohu hřiště.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:45
Somík ujížděl po levé straně hrací plochy, na hranici kruhu přenechal kotouč Janu Kolářovi, ten střílel z poměrně ostrého střeleckého úhlu a jeho střelu vyrazil Trvaj maskou.
57:14
Pardubice raději vyhodily na zakázané uvolnění.
57:02
Jan Káňa pálil od modré, bohužel pro Kometu nad.
56:21
Brno teď opravdu tlačí svého soupeře a dělá všechno pro vyrovnání! K další nebezpečné střele se dostal Tomáš Žižka, ale pardubický obránce ji zablokoval lehnutím do dráhy puku.
55:53
Kometa promarnila další velkou příležitost! Jakub Svoboda se po přihrávce dostal až před Hudáčka, kterého si chtěl obhodil zajímavou kličkou, ale pardubický brankář drží jednobrankový náskok svého týmu!
55:26
Burian si našel prostor mezi kruhy, střílel z otočky, ale mimo.
54:37
Pardubice odrazily útok Komety a po střele Jakuba Svobody uháněly do rychlého protiútoku. Rozjetý Tybor ale ideálně nezpracoval přihrávku a je po akci.
54:04
Po Zohornově střele, kterou chytil Trvaj, následuje komerční přestávka.
53:32
53:07
Píša při střele promáchl a Kometa ze uvolňuje ze sevření Pardubic.
52:13
Na modrou čáru obdržel přesný pas Jiří Vašíček, s ničím se nerozpakoval a vyslal ostrou ránu z první, kterou ovšem Trvaj vyrazil.
51:57
Kolář chtěl nahrávat Cetkovskému po mantinelu, ale puk se odrazil od mantinelu přímo před bránu, Trvaj si tuto situaci dokázal pohlídat a kotouč přikryl lapačkou.
51:32
Pardubice si zahrají další přesilovku. Petr Kuboš so odpyká dvouminutový trest za hákování.
51:32
Utkání sleduje 9 121 diváků.
51:20
Jakub Koreis se nikým nehlídán octl před bránou Hudáčka, ale minul.
50:49
Valentin Pianov se pokoušel o střelu, když se dostal až před Trvaje, ale obránce Komety mu jeho úmysly překazil.
50:25
Střelu Tomáše Svobody lapačkou kontroluje pardubický brankář.
49:25
Jiří Cetkovský ještě ani nepřejel modrou čáru a už vyslal na Trvaje nepříjemnou střelu příklepem, která ale letěla těsně nad břevno.
48:40
Z rohu kluziště se pokusil Jan Kolář směřovat přihrávku před branku, ale kus černé gumy se odrazil od brněnského obránce přímo na hůl Valentina Pianova, který se pokusil o střelu z první, ale byla taktéž zblokována.
48:22
Krosovou přihrávku na Jakuba Svobodu, postaveného u levé tyče hudáčkovi branky, vypichuje Marek Ďaloga.
48:06
Zohorna na modré šikovně obhodil brněnského obránce, ale nakonec o kotouč přišel v rohu kluziště.
47:27
Somík hledal zpoza brněnské branky najetého útočníka Jířího Cetkovského, ale ten se do zakončení nedostal.
46:52
Nebezpečná přihrávka směřovala před Hudáčkovu branku do volného prostoru, ale dojíždějící útočník Komety promáchl a puk končí v rohu kluziště.
46:10
Káňa hledal před bránou Tomáše Svobodu, ale jeho pas byl velmi nepřesný.
45:42
Jozef Kováčik napřáhl k tvrdé střele od modré a pardubický brankář ji krásně vyrazil ramenem.
45:38
Aleš Píša vyhazuje na další zakázané uvolnění.
45:23
Zakázané uvolnění domácích.
45:23
Jakub Svoboda pálí bez přípravy, ale mimo.
44:50
Kometa Brno drží svého soupeře v jeho obranném pásmu.
44:46
Další nebezpečná akce Brna, ale chyběla tomu přesná koncovka.
43:53
Ani druhý gól Brna nebyl uznán! Tomáš Žižka nahazoval kotouč na Hudáčkovu branku a jeden z útočníků v modrém puk umístil za záda pardubického brankáře vysokou holí.
43:53
Kometa opět překonala Hudáčka, ale zkoumá se videozáznam!
42:54
Zakázané uvolnění Pardubic.
42:50
Střelu Tomáše Svobody zblokoval Ďaloga.
42:04
Lukáš Radil obdržel přihrávku do jízdy a pokusil se prohodit si dva obránce, ale neúspěšně.
41:49
Petr Sýkora vypíchl rozehrávku Brna a z předbrankového prostoru sklepával puk do brány, ale Trvaj výborně zasáhl lapačkou.
41:30
Petr Kuboš nahazoval před bránu Pardubic, Hudáček vyráží betonem.
41:16
Tomáš Zohorna příjmal přihrávku v ofsajdovém postavení.
40:14
První brněnský pokus letí až do ochranné sítě.
40:01
Pardubice otočily ve druhé třetině skóre a do třetího dějství budou nastupovat s jednobrankovým vedením. Nejdříve se prosadil Radoslav Tybor, poté se dostala Kometa opět do vedení, a to zásluhou Jozefa Kováčika. Na 2:2 vyrovnával opět Tybor a jednobrankové vedení zařídil domácím Radovan Somík.
40:00
39:40
Lukáš Radil nahrával naslepo před bránu Komety, puk se odrazil od brusle jednoho z obránců těsně mimo branku.
39:07
Vilém Burian nejprve uháněl vcelku osamocený na Hudáčka, ale v útočném pásmu chtěl počkat na své spoluhráče a mezitím jej o puk obrali obránci Pardubic.
38:41
Jiří Cetkovský byl sice zády k modré čáře, ale ucítil za sebou přízemní pas, nechal si puk projet kolem těla a z první jej nepříjemně vystřelil na Trvaje.
38:24
Aleš Píša našel Sýkoru, ten střílel z první, ale těsně minul.
38:09
Další přesilovka pro Pardubice. Tomáš Žižka usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
37:45
2 na 1 se teď řítili domácí útočníci, Zohorna hledal před brankou Radila, ale ten, tísněn hostujícím obráncem, nedokázal zakončit.
37:14
Další nepříjemný pokus Komety vyráží těsně před sebe Hudáček a Pardubice dostávají kotouč ven ze třetiny.
36:32
Hanzlíkovu střelu tečoval jeden z brněnských forvardů, Hudáček byl ale pozorný a vyrazil kotouč betonem.
36:22
Brněnskou střelu od modré Aleš Píša vytěsnil do ochranné sítě.
35:58
Hraje se, pro divácké oko, velmi pohledný a aktivní hokej, plný šancí na obou stranách.
35:26
Pardubice právě vstřelily branku!
Východočeši během krátké chvíle dokonale otáčejí vývoj utkání! Lukáš Radil uviděl rozjetého RADOVANA SOMÍKA, který proklouzl před Trvaje a svižnou ranou zápěstím mu nedal šanci. Asistence: Lukáš Radil.
34:52
Kometa kombinuje v útočném pásmu.
34:04
Po krásné pardubické akci se dnes již podruhé prosadil RADOSLAV TYBOR, a to poté, co dostal učebnicovou přihrávku od Pianova a přesně zakončil. Asistence: Valentin Pianov
33:44
Tybor projel do útočné třetiny a střelou přes obránce jen těsně míjí!
33:07
Jozef Kováčik zápěstím nahazoval na bránu, ale Hudáček si jeho pokus pohlídal.
33:02
Přihrávka na Radila byla nepřesná, z čehož vyplývá zakázané uvolnění Pardubic.
32:48
Od modré vypálil nepříjemně na Trvaje Blaž Gregorc a těsně před brněnským brankářem ještě puk nepříjemně tečoval Lukáš Radil. Trvaj byl ale pozorný a chytá.
32:17
Pardubicícm se nedaří založit útok.
31:05
Jan Zdráhal obdržel přihrávku od Radka Čípa, obkroužil branku, ale Trvajovo teritorium minul.
30:10
Jan Káňa přijmul na modré čáře přesný pas, obhodil si pardubického obránce, ale přihrávkou před bránu nenašel nikoho ze spoluhráčů.
29:33
28:45
Píšovu další střelu vyráží Trvaj lapačkou.
28:40
Jan Kolář krásně napříč útočným pásmem našel klasicky postaveného Petra Sýkoru, ale ten svým tvrdým příklepem minul.
28:08
Václav Benák si sjel mezi kruhy kam dostal přesnou přihrávku přímo na hůl, ale jeho střelu bez přípravy dokázal Trvaj zlikvidovat.
27:41
Beanákovu ránu zblokoval jeden z brněnských obránců.
27:33
Východočeši budou hrát přesilovku. Vilém Burian dostává dvě minuty za držení a posílá svůj tým do čtyř.
27:09
Radovan Somík dostal přesnou přihrávku na modrou čáru, ale Tomáš Žižka ho odstavil tvrdým bodyčekem.
27:00
Kometa mohla utéct do dvoubrankového vedení! Volný kotouč před Hudáčkem už měl na dosah jeden z brněnských útočníků, ale pardubický brankář vše vyřešil včas.
26:27
Po dalším zakázaném uvolnění následuje komerční přestávka.
26:03
Jakub Svoboda vystřelil přes pardubické obránce, Hudáček jeho střelu vyráží levým betonem.
25:33
Po kombinaci v útočném pásmu hostů se k tvrdé střele dostal Michal Kempný, ale Július Hudáček předvádí krásný zákrok lapačkou.
25:14
Nahodil hledal dlouhým pasem Koláře, ale nepřesně, zakázané uvolnění.
24:44
Po nepovedené přihrávce hostů puk prolétl celým hřištěm a hra je přerušena pro zakázané uvolnění.
24:00
Tomáš Nosek se nikým nehlídán řítil přímo na Trvaje, který ho ale vychytal skvělým zákrokem lapačkou.
23:50
Kometa právě vstřelila branku!
Radost domácích ale neměla dlouhého trvání. Ke kotouči se před pardubickou brankou dostal JOZEF KOVÁČIK, objel pardubického brankáře a po zemi zakončil do odkryté branky. Asistence: Jan Hruška
22:43
RADOSLAV TYBOR nádhernou brankou rozjásal své spoluhráče i fanoušky! Jan Kolář na něj adresoval přesnou přihrávku zpoza branky a pardubický útočník se trefil z první přesně pod víko! Asistence: Jan Kolář.
21:17
Marek Ďaloga střílí od modré, Trvaj vyráží.
20:49
Jan Wasserbauer hledal ve středním pásmu najetého Štěpána Novotného, ale ten kotouč nezpracoval a hrají Pardubice.
20:01
Těsně před začátkem druhé třetiny obdrží dres s číslem 60 Antonín Slavík. Číslovka na dresu značí jeho životní jubileum, které oslavil v minulých dnech.
Střely v první třetině:
Pardubice: 8
Brno: 11
První třetina končí při jednobrankovém vedení hostů. V desáté minutě se po pohledné přesilovkové souhře prosadil Michal Kempný. V závěru třetiny se Kometa radovala ještě jednou, ale branka nakonec nebyla uznána. Druhá třetina začne zhruba v 17:51.
20:00
19:57
Ještě před sirénou střílel z pozice snipera Petr Sýkora, ale minul.
19:54
Icing hostů.
19:01
Gól nakonec nebyl uznán, protože brněnský útočník puk za brankovou čáru dostal fotbalovým způsobem, tedy kopnutím.
19:01
Zkoumá se videozáznam! Rozhodčí se právě rozhoduje, zda uzná branku Komety Brno.
18:43
Po krásné kombinační akci se z předbrankového prostoru dostal ke střele Jozef Kováčik, ale Hudáček se stihl včas přemístit.
18:16
Střelu Blaže Gregorce chytá Trvaj bez větších problémů.
17:22
Veliká šance pro domácí! Radek Číp se dostal po střele k odraženému kotouči a měl před sebou prázdnou branku, puk mu ale odskočil.
16:53
Kolářova střela příklepem je neúspěšná.
15:38
15:22
V pokračující pardubické přesilovce Lukáš Radil uzmul ve středním pásmu kotouč, projel podél mantinelu do útočné třetiny a orazítkoval hruď Trvaje.
14:17
Jan Zdráhal viděl najetého Tybora, kterému adresoval svou přihrávku, ale pardubický rychlík neprojel mezi dvěma obránci soupeře.
13:47
Marek Ďaloga objížděl brněnskou branku, ale v zakončení mu puk sjel z čepele.
13:38
Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Michal Kempný.
13:23
Kometa ihned po vhazování zamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu.
13:03
Na trestnou lavici usedá opět pardubický hráč. Jde o týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Radek Číp.
12:25
Lukáš Nahodil si pohledně ve středním pásmu obhodil protihráče a mířil před Trvaje, ale úmysly mu pokazil druhý dojíždějící obránce.
12:09
Zakázané uvolnění Komety Brno.
11:46
Vilém Burian hledal krosovou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů, ale puk pouze proletěl brankovištěm.
11:34
Tomáš Nosek se ve středním pásmu dostal ke kotouče, ale stíhal jej brněnský obránce a reprezentant v pardubickém dresu se dál nedostal.
11:11
O šikovnou střelu se pokoušel Jan Zdráhal, když uviděl před brankou clonícího Sýkoru, ale projektil byl nakonec odražen do rohu hřiště.
10:45
Pardubice drží dlouho kotouč na svých hokejkách a tlačí hráče Komety.
10:09
Rozjetý Endál viděl volný kotouč a spěchal za ním, ale obránci Komety byli rychlejší.
09:16
Michal Kempný od modré střílenou přihrávkou našel u pravé tyče stojícího VOJTĚCHA NĚMCE, který pouze z první zasunul do poloodkryté branky domácích. Asistence: Michal Kempný.
08:32
Kováčik jako poslední hráč na modré čáře střílí a Julius Hudáček chytá.
08:08
Sotva Aleš Píša opustil trestnou lavici, rozhodčí opět viděl faul. Na vyhřáté místo si půjde sednout Václav Benák za nedovolené bránění.
07:52
07:27
Východočeši se s pukem dostali až před Trvaje a drží svého soupeře v zajetí. Šetří tak cenné vteřinky.
06:40
Kempného další pokus tečoval jeden z brněnských útočníků, ale Hudáček si s touto akcí dokázal poradit.
06:24
Jan Hruška zaváží kotouč do útočné třetiny a Kometa zaujímá klasické přesilovkové postavení.
06:07
Kempného střelu vyráží Hudáček.
05:52
První přesilovka pro Kometu Brno. Menší trest za podražení dostává Aleš Píša.
05:10
Gregorc nahazoval z rohu kotouč před brněnskou branku, ale puk zastavil obránce Komety.
04:35
Pardubice zahajují útok od vlastní branky, puk má na holi Aleš Píša.
Oba týmy teď předvedly několik nepřesných rozehrávek.
03:40
Pianov krásnou přihrávkou našel najetého Endála, ten zamíchal s kotoučem, ale trefil Trvaje pouze do výstroje!
02:55
Hudáček přerušuje hru svým zásahem.
02:42
Martin Dočekal nepříjemnou střelou z levého kruhu rozvlnil boční síť pardubické klece.
01:51
Tybor protečoval kotouč za branku Komety, ale zde pardubická akce končí.
00:59
Jakub Svoboda se ujal kotouče za pardubickou brankou a zakládá první brněnský útok.
00:01
V sestavě Pardubic se dnes ve čtvrté formaci představí novic z Avangardu Omsk Valentin Pianov.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Saflický) – Píša, Zdráhal, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Somík – Radil, Zohorna, Nosek – Kolář, Nahodil, Tybor – Endál, Pianov, Číp.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa – Novotný, Hruška, J. Svoboda – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, Koreis, Burian – Mrázek, H. Zohorna, Wasserbauer..
Vzájemné zápasy:
Východočeši zatím letos na Kometu recept nenašli. Ve třech vzájemných zápasech vytěžili pouze dva body. Dvakrát prohráli po prodloužení, respektive samostatných nájezdech a jednou potom v základní hrací době.

1. kolo 13. září 2013 HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3p (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
33:42 Koreis (Dočekal, Pivko), 37:26 J. Svoboda, 51:53 H. Zohorna (Pivko), 63:29 Kempný (Kuboš) – 13:22 Kousal (Sýkora), 38:38 Sýkora (Píša, Kousal), 59:59 Benák (Sýkora, Kousal).

14. kolo 22. října 2013 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1)
Rozhodující samostatný nájezd Mrázek.

27. kolo 3. prosince 2013 HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
9:48 Svoboda (Koreis, Němec), 27:39 Němec (Káňa), 32:57 Káňa (Kempný), 42:01 Burian, 54:31 J. Hruška – 4:15 Endál, 19:10 Kousal (Radil, T. Nosek), 25:23 Somík, 42:36 T. Nosek (Kousal, Benák).
HC Kometa Brno:
Ani soupeř Pardubic se nenachází zrovna v dobrém rozpoložení. V dosavadních lednových utkáních dokázali Brňané z možných patnácti bodů vytěžit pouze tři, když zvítězili na ledě Kladna 3:2. Stejným poměrem ovšem prohráli doma v posledním zápase proti Karlovým Varům, které v posledních utkáních směřují minimálně za předkolem play off.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Pardubice stále nejsou schopny najít vítěznou notu. V pátek nastoupily s odhodláním proti Spartě, ale počtvrté za sebou padly. Sparťané ukázali, že jsou právem na prvním místě a současnou herní pohodu dokázali na pardubickém ledě přetavit v šest branek. Pardubické může na tomto utkání těšit snad jen fakt, že Petr Sýkora konečně prolomil střeleckou smůlu a do statistik pátečního duelu promluvil dvěma góly. Na vítězství to ale červeno-bílým rozhodně nestačilo, prohráli 2:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.