Pro dnešek je to všechno. Z Pardubic Vám příjemný víkend přeje Marek Votke.
Utkání končí! Domácí Pardubice po zodpovědném výkonu dopředu i dozadu vybojovali vítězství 5:1. Ve třetí třetině za Pardubice skóroval Jaroslav Moučka a za Kladno v závěru v přesilovce snížil Michal Dragoun.
60:00
59:31
Vhazování před Hudáčkem.
58:45
Na druhé straně dopředu vyrážel Robert Kousal, ale nedostal se přes dva kladenské obránce.
57:35
Dopředu vyrazil Ondřej Hlaváček a ostrou ranou označkoval betony Hudáčka!
57:19
Pardubickým zimním stadionem obíhá mexická vlna.
56:29
Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši se přece jen dočkali! V pokračující klasické přesilovce tvrdou ránu od modré zpracoval před bránou MICHAL DRAGOUN a dostal kotouč za Hudáčka. Asistence: David Růžička a Milan Doudera.
55:54
Domácí ve čtyřech.
55:54
Jan Hlaváč měl na holi snížení stavu! Před prázdnou bránou mu ale kotouč sklouzl v rozhodujícím okamžiku!
55:34
Kladno nastěhováno před pardubickou brankou.
55:21
David Růžička vyslal tvrdý příklep na Hudáčka, který opět nádherně zasahuje lapačkou!
55:05
Kladno bude hrát devětačtyřicet vteřin dvojnásobnou přesilovku. Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za podražení.
54:29
Lukáš Endál zahrozil v oslabení! V bezprostřední blízkosti Cikánka posílá kotouč do výstroje kladenského brankáře.
53:54
Lukáš Radil dostává dvě minuty za hákování a Kladno bude hrát znovu přesilovku.
53:26
53:01
52:23
Nepovedenou kladenskou přihrávku uzmul Radoslav Tybor, prolétl do útočného pásma, kde před brankou hledal najíždějícího Jana Koláře. Novic v pardubické sestavě ale nezakončil přesně!
51:26
Tomáš Nosek dostává dvě minuty za podražení a bude se hrát čtyři na čtyři.
Dnešní utkání sleduje 7022 diváků.
51:01
Ivan Jankovič z Kladna dostává dvě minuty za sekání.
50:26
Pardubice právě vstřelily branku!
Podél mantinelu krásně projel JAROSLAV MOUČKA, bez rozpaků vystřelil a svým prvním gólem za Pardubice popáté rozjásal domácí příznivce! Asistence: Zdeněk Čáp a Václav Benák.
49:29
S pukem v útočném pásmu operuje Lukáš Nahodil.
49:19
Po krásné souhře a sérii rychlých přihrávek z mezikruží ostrým příklepem pozdravil Cikánka Aleš Píša!
48:03
Formace Tomáše Zohorny je dnes hodně aktivní. Kolář se Somíkem se pokusili popáté rozvlnit síť kladenské branky, ale Cikánek je pozorný.
47:11
Zohorna si narazil kotouč s Radovanem Somíkem a druhý jmenovaný orazítkoval střelou z první lapačku Lukáše Cikánka.
46:29
Kladno je nyní trochu aktivnější, stále krouží kolem pardubické branky a Hudáček se musí mít hodně na pozoru.
45:58
Znovu Kaberle nyní hledal někoho ze svých spoluhráčů šikovnou přihrávkou zpoza pardubické branky, ale kotouč pouze prolétl ven ze třetiny.
45:28
Tomáš Kaberle dobře brání své obranné pásmo a vybojoval kotouč pro své spoluhráče.
44:45
43:39
Východočeši roztočili před Cikánkem slušný kolotoč! Kolář na Zohornu, Zohorna na Koláře, Kolář na Somíka. U posledního jmenovaného ale akce skončila, protože se nedostal přes kladenského obránce do zakončení.
42:57
Tomáš Kaberle vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
42:45
Pardubice budou hrát další přesilovku. Petr Hořava dostává dvě minuty za podražení.
42:14
Kladno se ovšem dostává do ofsajdového postavení.
41:51
Jan Eberle vybojoval kotouč za kladenskou bránou a zakládá útočnou akci pro své spoluhráče.
40:48
Do útočné třetiny se rychle pokoušel dostat Radoval Somík, byl ovšem zastaven ofsajdem.
40:24
Po střele Tomáše Zohorny si zákrok připisuje Lukáš Cikánek.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce Pardubice ještě přidaly na tempu a vyšvihli aktuální stav zápasu až na 4:0. O tři branky se postarali: Somík, Kočí a jen pár vteřin po něm Radoslav Tybor. Poslední třetina začne zhruba v 19:38.
40:00
39:58
Dvě vteřinky před koncem prostřední části je hra přerušena, protože kotouč vylétl ze hřiště.
39:29
Nádherný zákrok lapačkou předvádí po ostré střele Július Hudáček!
39:05
Po svižné přihrávce od Somíka pálí mimo tři tyče Tomáš Zohorna.
38:20
Volný kotouč před Cikánkem uviděl Tomáš Nosek, vydal se tedy za kusem černé pryže, ale souboj s kladenským brankářem prohrál.
37:54
Hra je přerušena pro úmyslný ofsajd Kladna.
36:49
Lukáš Endál nepříjemně tečoval střelu před kladenskou brankou. Cikánek byl ale v pozoru a chytá.
36:03
Radovan Somík hledal před branku volného Jana Koláře, ten byl ale tísněn obráncem a k puku se nedostal.
35:17
Píša si šikovně najel mezi kruhy, kde zpracoval přihrávku, ale kotouč napálil pouze do kladenského obránce.
35:00
34:58
V závěru přesilovky Hudáček vyráží další střelu, tentokráte od modré čáry.
34:01
Po chybě domácí obrany se před Hudáčka dostal osamocený Jan Hlaváč, ale Hudáček jeho střelu vyrazil!
33:26
A opět, tentokráte si pro kotouč došel Chábera až skoro na modrou čáru, aby rychle vrátil své spoluhráče zpět.
33:09
Domácí vyhazují.
33:00
Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za držení a Kladno si zahraje přesilovku.
32:30
Kladno se i přes dva rychle po sobě jdoucí nepříjemné momenty nevzdává a žene se do útoku, zasahuje Hudáček.
30:55
V brance v témže čase Jana Cháberu střídá Lukáš Cikánek.
30:55
Vzápětí Chábera opět kapituluje! Puk do jízdy obdržel RADOSLAV TYBOR a čtvrtým gólem kladenského brankáře vyhání z brány! Asistence: Blaž Gregorc a Zdeněk Čáp.
30:11
Východočechům dnes přesilovky svědčí! Po přihrávce od Somíka se na modré do puku opřel kapitán VÁCLAV KOČÍ a zvyšuje už na 3:0. Asistence: Radovan Somík a Tomáš Zohorna.
30:02
Dvě minuty za hákování dostává Ondřej Hlaváček a Pardubice si zahrají další přesilovku.
29:49
Signalizován trest pro Kladno.
29:08
Blaž Gregorc vyslal do útoku Lukáše Nahodila, který protečoval kotouč do útočné třetiny, ale Chábera kryje.
28:56
Pardubický brankář znovu zasahuje a hra je přerušena.
28:47
Nepříjemnou střelu od mantinelu kryje Hudáček.
27:54
První formace se drží v útočném pásmu. Pohlednými kombinacemi se snaží vyšachovat obranu Kladna, ale zatím se to nedaří.
27:21
Ze strany pálil Václav Kočí, ale jeho pokus byl sražen mimo mantinely.
27:14
Zakázané uvolnění Kladna.
26:15
Prohráli jej a do útoku se hnal Ondřej Hlaváček se svými spoluhráči. Přihrávku sice ještě zpracoval, ale v zakončení před brankou selhal, když ztratil rovnováhu.
25:42
V útočném pásmu už jsou Pardubice a bojují v rohu o kotouč.
24:57
Kladenští opět vlétli do útočné třetiny a zavářejí domácí obraně.
24:12
23:50
V oslabení se do úniku dostal Robert Kousal! Uháněl sám na Cháberu, ten ale jeho střelu kryje.
23:19
Milan Doudera nebezpečně pálí od modré čáry.
23:00
Kladno před Hudáčkem.
22:12
První přesilovka pro Kladno. Dvě minuty za faul kolenem inkasuje Lukáš Nahodil.
21:40
Rozjetý Jan Kolář přenechal kotouč Tomáši Zohornovi, jemuž ve velké rychlosti vůbec jeho střela z první nesedla a kotouč se následně doklouzal až před RADOVANA SOMÍKA, jenž bekhendem uklidil kotouč za dezorientovaného Cháberu. Asistence: Tomáš Zohorna a Jan Kolář.
21:15
Na druhé straně nebezpečně od modré pálí Aleš Píša. Jeho příklep Chábera vytěsnil lapačkou!
20:39
Ostrá rána Jana Hlaváče rozezněla plexisklo za pardubickou brankou!
20:01
V první třetině jsme byli svědky aktivnější hry v podání domácích Pardubic. Svou herní převahu dokázali Východočeši přetavit ve vedoucí branku, o kterou se šikovnou tečí v přesilovce postaral Lukáš Radil. Druhá třetina začne zhruba v 18:46.
20:00
19:42
V závěru třetiny se ještě dopředu hnal Ondřej Hlaváček, ale těsně před zakončením upadl.
19:14
Skrumáž před pardubickou brankou řeší Július Hudáček.
18:30
Vepředu už jsou opět Pardubice. Tomáš Zohorna ale u mantinelu podlehl tlaku ze strany kladenských hráčů a hra se stěhuje do středního pásma.
17:39
Petr Tenkrát v mezikruží zcela volný pálil po odražení kotouče do pardubického brankáře.
16:47
Dřív než borci v bílém ovšem dorazili Kladenští a vyráží před Hudáčka.
16:28
Tomáš Nosek se dostává před modrou čáru do útoku a čeká na své spoluhráče.
16:00
15:17
O další tvrdou ránu se pokusil Tomáš Zohorna, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce a puk se tak odráží ven ze třetiny.
14:15
Somík z první od modré napálil kotouč do břevna kladenské branky!
14:00
Další přesilovka pro Pardubice. Pavel Patera dostává dvě minuty za sekání.
13:37
Pardubická první formace je nyní uvězněna v obranném pásmu. Libor Procházka šikovnou přihrávkou před branku hledal svého spoluhráče, ale pardubický obránce odpaluje na zakázané uvolnění.
12:59
Lauris Bajaruns se šikovně prosmýkl před Hudáčka, kterého poněkud zaskočil svou nepovedenou střelou po ledě. Pardubický brankář s obtížemi vyrazil kus černé gumy svým betonem.
12:30
Tentokráte je útočná akce domácích zastavena pro přihrávku rukou.
12:17
Pomalejší pasáž zápasu podpořilo kladenské zakázané uvolnění.
12:07
Jan Kolář zpoza branky viděl šikovně postaveného Radovana Somíka, jenž z první pálí z bezprostřední blízkosti do připraveného Chábery!
11:37
Pardubice překročily útočnou modrou, čímž se ale vystavily do ofsajdu.
11:15
Před Cháberu se dostával reprezentant Tomáš Nosek, ale u puku byl dříve kladenský obránce a vše řeší odpálením kotouče.
10:11
Ihned se ale Středočeši museli vracet zpět, když dopředu vyrazila formace Lukáše Nahodila.
09:48
Kladno se pokouší o rychlou odpověď a vyráží před Hudáčka.
08:51
Přesilovka je využita po čtyřiadvaceti vteřinách. Na modré se bez váhání do puku opřel Václav Benák a těsně před Cháberou kotouč umně tečoval LUKÁŠ RADIL! Asistence: Václav Benák a Robert Kousal.
08:27
Prvním vyloučeným v dnešním zápase je kladenský Jan Rudovský, jenž dostává dvě minuty za podražení.
07:47
Střelu kladenského útočníka vyráží Július Hudáček.
07:00
Domácí příznivci pěkným transparentem přivítali Jana Koláře, pardubický útočník odpovídá zvednutou holí ze střídačky směrem k fanouškům.
06:17
Pardubice se s pukem dostaly až do útočného pásma, kde nebezpečně pálil Marek Ďaloga! Chábera ale včas vystrčil svou vyrážečku a kotouč letí vysoko nad branku.
05:47
Za pardubickou brankou kotouč stíhá Zdeněk Čáp a zahajuje další útočnou akci domácích.
05:14
Další pokus Radoslava Tybora po rychlém nájezdu kryje Jan Chábera.
04:39
Navrátilec Jan Kolář se šikovně pokoušel protečovat kotouč do útočné třetiny na najíždějícího Tomáše Zohornu, ten ovšem na kotouč nedosáhl a nic z toho tedy nebude.
04:11
Zakázané uvolnění Kladna, hra se stěhuje před Cháberu.
03:51
Pohlednou souhru předvedla pardubická první formace. Zakončující Nosek ovšem po sérii rychlých a přesných přihrávek trefuje pouze Cháberu.
03:30
Tvrdý příklep Jana Hlaváče Hudáček vyráží betonem.
02:54
Jan Dalecký bojuje u mantinelu o kotouč a snaží se dostat do pozice, odkud by přihrával svým spoluhráčům.
02:17
Od modré čáry nepříjemně přes obránce vypálil Radoslav Tybor, Chábera zasahuje a přerušuje tak hru.
02:00
Kladno drží útočné pásmo, zatím se ale nedaří zaujmout dobré postavení.
01:06
Tomáš Zohorna hledal na modré čáře Radovana Somíka, ten ale tísněn obráncem nezakončil.
00:23
Do útoku se ihned na začátku hnal kladenský Jan Hlaváč, nezpracoval ovšem ideálně přihrávku od spoluhráče a jeho akce končí.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Čáp – Radil, Kousal, Nosek – Kolář, Zohorna, Somík – Endál, Nahodil, Tybor – Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, Kolářík, P. Hořava, Jankovič – Bajaruns, Havlíček, Hlaváč – Tenkrát, Dragoun, Rudovský – M. Hořava, Patera, Kuchler – Dalecký, Machač, Eberle. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Husička, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan.
Jan Kolář:
Dalším impulsem do kabiny domácího týmu by měl být bezesporu staronový útočník s číslem 48 Jan Kolář. Jeho přestup se zrealizoval ve čtvrtek 12.12. během několika hodin. Bezprostředně po podpisu smlouvy navrátilec do pardubických řad vyhlásil, že je připraven naskočit do obou víkendových zápasů, které mají Pardubice před sebou.

„Jsem připravený, upeklo se to sice během několika hodin, ale do zítřejšího zápasu budu určitě stoprocentně nachystán. Moc se na něj těším, ostatně celý týden trénuji s týmem, takže nevidím žádný problém,“ nechal se pro oficiální web HC ČSOB Pojišťovna Pardubice slyšel útočník, jenž za Pardubice odehrál již 550 utkání.
Vzájemné zápasy:
V této sezóně dokázali obě dosavadní konfrontace vyhrát "červenobílí". Nejprve Rytíře porazili ve čtvrtém kole, kdy před domácím publikem nedostali ani gól po výhře 4:0, a následně v kole sedmnáctém na ledě Kladna bral tři body tým z města perníku po výsledku 4:1.

V obou duelech se prosadil čerstvý reprezentant Tomáš Nosek, jenž je v těchto časech lídrem pardubické kabiny.
Do pardubické ČEZ Areny přijíždí Kladno, kterému patří předposlední místo v extraligové tabulce. Tým Jaromíra Jágra v posledním zápase nestačil na Vítkovice, kterým podlehl jen těsně 1:2. Středočeši mají tak na příčky zaručující alespoň předkolo play off ztrátu osmi bodů.

Domácí tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se nachází v tabulce na místě devátém. V posledním kole Východočeši odehráli přetěžké utkání na ledě Slavie Praha, které nakonec v nájezdech rozhodl Jaroslav Bednář.