Liberec byl v prvních dvou třetinách dnešního utkání lepším celkem a po zásluze vedl 4:2. Dvě branky vstřelil bývalý hráč Pardubic Martin Bartek a zdálo se, že to bude pro domácí na cestě za body velmi těžká šichta. Ve třetí části se celku Zdeňka Venery a Miloše Říhy povedlo bleskově využít přesilovku a když se hned za sto devatenáct vteřin trefil Benák, bylo vyrovnáno 4:4. Frenetická ČEZ Arena své borce dotáhla k výhře, když za další tři minuty skóroval po krásném sólu Tybor. Definitivní tečku přichystal brankou na 6:4 Lukáš Radil. Hráči utkání – Jiří Cetkovský (PCE), Martin Bartek (LIB).
60:00
59:52
Schwarz opět v brance. Liberec navíc zahrál v útočné třetině úmyslný ofsajd, a tak je definitivně rozhodnuto. Tři body zůstávají v ČEZ Areně.
59:37
Obrovská bojovnost domácích i v posledních vteřinách třetí třetiny znamená vhazování ve středním pásmu. Vašíček skočil do rány, aby ji poslal mimo nebezpečí.
59:13
Bulíř hledal zpoza branky v brankovišti hráče v modrém dresu Liberce, ale neuspěl. Jeho nabídku Salfický vystihl a ukrývá ji pod lapačku.
58:48
ČEZ Arena stojí jako jeden muž a žene domácí hráče do poslední minuty třetí třetiny.
58:23
Zohorna nedokázal puk dostat do odkryté klece, když jeho zakončení tečuje jeden z obránců Liberce mimo branku.
57:59
I další střelu z levé strany Salfický pohotově vyráží. Liberec i tak nadále u puku.
57:51
Čakajíkovo nahození z levé strany proskotačilo až k Salfickému, který skákající kotouč raději ukrývá pod svou lapačku.
57:24
Bílí Tygři Liberec to zkoušejí v šesti hráčích v hřišti s Markem Schwarzem na lavičce.
57:24
Snahu hostů o snížení uťal jistý brankář Dušan Salfický, který kryje střelu ze středu hřiště.
56:53
Krásné utkání končí rozháranou pětiminutovkou, které je přerušováno snad každých dvacet vteřin. Po ofsajdu Pardubic se vhazuje ve středním pásmu.
56:42
To potvrzuje i zakázané uvolnění Liberce, které hru přestěhuje před Marka Schwarze. Tam se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího brankáře.
56:06
Hraje se především ve střední třetině, a tak moc vzruchu k vidění v posledních momentech nebylo.
55:42
Kousal našel z levé strany chytře na hranici modré Tybora, jenže ten nezpracoval dobře, a tak tu máme ofsajd.
55:13
Bílí Tygři Liberec hrají v plném počtu.
54:59
Tempo hry notně opadlo, řada přerušení přestěhovalo hru do střední třetiny, kde se bude vhazovat.
54:47
Nosek navezl kotouč do útočné třetiny, jenže tam chybuje. Jeho nahrávka přes osu hřiště je vyražena do středního pásma.
54:20
Domácí tým hraje v plném počtu.
53:38
Pospíšil při hře čtyři na čtyři najel do útočné třetiny a z její levé strany nahazoval puk na Salfického. Ten si prostor u tyče pohlídal a vyráží.
53:11
Zmar hostů jakoby neměl konce. Družina Pavla Hynka špatně střídala a hrála v šesti. To samozřejmě znamená dvě minuty pro hráčskou lavici Liberce za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Bartek.
53:01
Liberci se nedaří ohrozit Salfického a po špatné přihrávce se dokonce sám dostává z útočné třetiny.
52:19
Možná rozhodující moment utkání. Liberec si totiž zahraje přesilovou hru a bude se snažit vrátit do utkání. Robert Kousal dostává dvě minuty za hákování.
51:34
Šance na obou stranách. Nejprve tu obrovskou měl v hostujícím dresu po nahrávce z levé strany Martin Bartek, ale ten pálil bohužel pro Liberec z předbrankového prostoru mimo. Na straně druhé se musel činit i Schwarz.
50:19
Pardubice právě vstřelily branku!
Že může být pro hosty ještě hůře naznačuje další brankový produkt domácí družiny, 6:4! Nádhernou brankou povzbuzený Tybor se na levé straně s ničím nemazlil a dělovkou vyzkoušel brankáře Schwarze. Ten bohužel pro hosty prudkou ránu pouze vyrazil nad sebe, kde dojíždějící LUKÁŠ RADIL se štěstím skóruje. Domácí střelec totiž puk netrefil ideálně, a ten tak sotva doskákal do sítě. Asistence: Radoslav Tybor.
49:28
Hosté jsou logicky hodně otřeseni, a tak spoléhají na jednoduchou hru s nahazováním kotoučů. To však zatím úspěch neslaví, a tak jsou v útoku Pardubice.
48:18
Obrat dokonán, domácí vedou 5:4! Snovou třetí třetinu v podání domácího celku dotáhl k páté trefě RADOSLAV TYBOR. Slovenský útočník se ve středním pásmu nadechl k velkému sólu přes hostující hráče a nezastavil ho ani Marek Schwarz. Slalomové tyče v podání obránců Liberce překonal Tybor v osobním rekordu a jako bonbónek přidal povedený blafák do forhendu. Asistence: Robert Kousal.
47:57
Benákův pokus od modré čáry tečoval Nosek sice mimo branku, jenže i tak domácí pokračují v útočném pásmu.
47:11
Na nahrávku z levé strany si před branku dojel Cetkovský. Muž posledních minut ale těsně netrefuje branku.
46:53
Urban se jako ladná krasobruslařka protáhl piruetou kolem svého strážce ale ve hře pokračovat nemůže. Vjel totiž do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
46:19
ČEZ Arena jako jeden muž žene domácí za další brankou, avšak euforie není na místě. Liberec totiž mohl snadno skórovat. Z levé strany vyslal nepříjemnou skákavou střelu na Salfického jeden z útočníků Tygrů a domácí brankář musel být ve střehu. S nebezpečným pokusem si ale poradil a chytá.
45:09
Hostující lavička si vybírá pro svůj tým oddechový čas.
45:09
Vyrovnáno! Domácí celek Liberec vůbec nepustil z vlastní třetiny a po velkém tlaku se v rozmezí sto devatenácti vteřin raduje podruhé z branky. Cetkovský od pravého mantinelu nacentroval před branku, kde si sjel obránce VÁCLAV BENÁK. Zkušený zadák Pardubic neměl lehkou pozici, ale puk trefuje dokonale za bezmocného Marka Schwarze.
44:02
Domácí na koni. V další slibné pozici se po nahrávce z levé strany objevil Lukáš Radil, jenže ten odmítl vyrovnání. Sám před hostujícím brankářem pálí pouze do jeho výstroje.
43:10
Přesilová hra využita, domácí jsou zpět v utkání! Pěknou kombinaci načal od modré Ďaloga, který nahrál za branku na Tomáše Noska. Mladý forvard druhého útoku zpoza branky vybídl JIŘÍHO CETKOVSKÉHO, a ten dnes podruhé rozvlnil síť za Schwarzem. Asistence: Tomáš Nosek a Marek Ďaloga.
42:56
Cetkovský pohotově dorážel zády k bráně a Schwarz se musel činit. Nepříjemnou teč vyráží do rohu hřiště.
42:28
Dvě minuty pro hostující Liberec. Trest vidí Tomáš Bulík za sekání.
41:46
Tybor pěkně nabruslil do útočné třetiny, kde se tělem zbavil protihráče, ale nevypálil. To se mu povedlo až o pár vteřin později, jenže Schwarz na střelu z bezprostřední blízkosti dokázal reagovat a vyrazit ji.
41:05
Benák na útočné modré dobře netrefil letící kotouč což mohlo znamenat pro domácí velké nebezpečí. Filippi ale nepřihrál před brankou přesně a puk tak odskotačil až k mantinelu.
40:28
Sýkora do útočné třetiny neprojel, a tak byl brejk hostů. Ten zakončil po nahrávce z levé strany Jakub Valský, ale Salfický mu skórovat nedovolil. Skvěle totiž vyrazil betonem mimo.
40:01
Druhou část utkání zahájil povedenou přesilovkou domácí výběr, když Benákovu dělovku pohotově doklepl do sítě Cetkovský. Vyrovnaný hokej plný šancí převážil na hostující stranu Jan Víšek. Ten si ve 32. minutě najel na nahrávku zpoza branky od Jasse a přesnou střelou rozvlnil síť. Dvoubrankový náskok hostům z Liberce zabezpečil využitou přesilovkou Bartek. Třetí třetina začne v Pardubicích přibližně v 19:49.
40:00
39:38
Domácím se nepovedlo zakončit, a tak se druhá část dnešního utkání pravděpodobně dohraje ve středním pásmu.
38:54
Bílí Tygři i nadále hrozí. Menší tlak v útočné třetině proměnil v zakončení z levé strany Bulík, ale Salfický jeho střelu chytá do lapačky.
38:21
Liberec právě vstřelil branku!
Hostující tým vedený Pavlem Hynkem využívá další přesilovou hru a odskakuje domácím již na rozdíl dvou branek. Vyraženou střelu od Hunkese dopravil za přesouvajícího se Salfického pohotovým způsobem z pravé strany MARTIN BARTEK. Asistence: Jiří Hunkes a Petr Nedvěd.
37:06
Voráček dvakrát nebezpečně zahrozil. Nejprve svoji bombou od modré, když vypálil po nahrávce od Čakajíka pouze do betonu Salfického, a poté snad ještě ve větší šanci. Bek hostů si sjel mezi hráče a přesná nahrávka jej našla zcela osamoceného před brankářem Pardubic. V tu chvíli však zadáka Liberce zradilo zpracování, které výhodnou pozici dočista zhatilo.
36:39
Přesilovka pro hosty z Liberce. Petr Sýkora dostává dvě minuty za hákování v útočném pásmu.
36:19
Na druhé straně vypálil z levé strany Martin Čakajík. Rána mu sice moc nesedla, ale i tak doskotačila do boční sítě domácí klece.
35:49
Velmi pěkně se teď domácímu publiku ukázal Marek Ďaloga. Ofenzivní zadák projel podél levého mantinelu až před branku, kde individuálně stahovačkou zakončuje. Schwarz však místo u své tyče hlídal, a tak chytá.
34:55
Čáp napálil pouze stojícího obránce a Liberec šel do brejku. Rychlý vpád hostů do útočné třetiny proměnil v zakončení Jan Víšek. Salfický vyráží ramenem do rohu kluziště.
34:19
Oblouček do útočné třetiny domácích hledal Kousala, jenže ten byl až moc rychlý, a tak jej nezastavuje.
33:48
Benák pěkně vysunul do útočné třetiny Tomáše Zohornu, který to z levé strany zkusil na Schwarze táhlým pokusem. Hostující brankář ale nepříliš umístěnou střelou ve výskoku chytá.
32:36
Po vhazování přišla z levé strany prudká rána a Salfický se měl co ohánět. Dělovku od mantinelu s námahou vyráží do rohu kluziště.
32:27
Obdržená branka domácí nezlomila, ale i přes pohyb v útočném pásmu z toho vážnější zakončení nebylo. Následně tu máme icing Pardubic, po kterém se hra přesune před Salfického.
31:05
Hokejově velmi zajímavou pasáž hry zakončuje vedoucí brankou hostů JAN VÍŠEK! Ten si dobře najel na nahrávku od zpoza branky od Jasse a prudkou střelou propálil Dušana Salfického. Asistence: Koba Jass a Martin Čakajík.
30:48
Na straně druhé pálil Čakajík, jenže jeho střelecký pokus byl zblokován do ochranné sítě.
30:22
Další střelu domácích si připravil pro hostujícího brankáře Zohorna. I teď je strážce brankoviště Tygrů připraven a vyráží.
29:46
Šance střídá šanci! Nejprve tu hostující měl Martin Bartek, který to z pravé strany zkusil po zemi mezi betony. Salfický střelu ztlumil pod své betony, a tak tu byl brejk. Ten v bílém dresu Pardubic zakončil Tomáš Nosek, avšak i Schwarz byl připraven a vyráží!
29:12
Pardubice hrají v plném počtu.
28:28
Domácím se v oslabení daří a skvěle se teď dokonce ukázal Ďaloga, který pozdržel kotouč na své hokejce dobrých pár desítek vteřin.
27:07
Kousal měl po střele z levé strany nadějnou možnost k dorážce, ale tu nedokázal dobře využít, když napálil pouze Schwarze. Robert Kousal však následně fauluje a vidí dvě minuty za sekání.
26:40
Ani teď Václav Kočí na brankáře Tygrů nevyzrál. Táhlý pokus od modré čáry končí v lapačce připraveného Marka Schwarze.
25:38
Šance Pardubic! Sýkorovu dělovku z levé strany Schwarz nešťastně vyrazil pouze před sebe, kde dojížděl Kočí. Kapitán domácích ale nedokázal sedícího brankáře Liberce přehodit a pálí pouze do jeho výstroje.
25:12
Řezníček dostal nahrávku z pravé strany a ihned vypálil. Schwarz zasahovat nemusí, jelikož střela míří jen do stojícího obránce hostů.
24:29
Bartekův průnik podél pravého mantinelu zakončil bývalý snajpr Pardubic bekhendem do Salfického. Domácí celek poté zazmatkoval a vyhodil na zakázané uvolnění.
23:30
Přesilová hra domácích dlouhou dobu nepřipomínala povedenou početní výhodu, jenže v její závěrečné části přichází branka. Zohorna našel z pravé strany napřaženého Benáka, jehož dělovku sice Schwarz dokázal vyrazit, jenže ke své smůle pouze na hůl JIŘÍHO CETKOVSKÉHO, který vyrovnává na 2:2! Asistence: Václav Benák a Tomáš Zohorna.
22:29
Píšovu střelu z pravé strany brankář Schwarz bez větších potíží chytá. Vhazovat se bude po jeho vyrážečce.
22:02
V dobré pozici se ocitl i Pavel Musil. Ten ale z mezikruží nedokázal ani nadvakrát brankáře Liberce prostřelit. Pardubický celek si ale i přesto zahraje přesilovku. Tomáš Bulík dostává dvě minuty za hákování.
21:05
Nádhernou akci Pardubic v útočném pásmu poslal po nahrávce od pravého mantinelu zadovkou Kousal pro Vašíčka. Domácí zadák ale sám před Schwarzem pálí pouze do jeho připravené výstroje.
20:15
Druhou část zahajuje střelou od levého mantinelu Petr Nedvěd. Salfický byl připraven, a tak chytá. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
20:01
A v ní byl lepším celkem tým Liberce. Ten domácí v jejich obranném pásmu notně větrá a nebýt Salfického, mohl být náskok Tygrů daleko vyšší. První branku vstřelil šťastně Pavel Zacha, který pravděpodobně bruslí dorazil střelu Bulíře. Na rozdíl dvou branek zvýšil po báječné přihrávce Nedvěda bývalý hráč Pardubic Bartek a s domácími to nevypadalo dobře. Do zápasu je však pohotově vrátil pěkně provedeným blafákem Zohorna. Druhá třetina začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 18:54.
20:00
19:30
Liberec velmi často ujíždí do nebezpečných brejků. Jeden z nich teď sice nebyl zakončen, jenže i tak to musí být pro Pardubice varovný signál do druhé třetiny.
18:44
Na druhé straně pěkně projel Radoslav Tybor až do zakončení, avšak v něm trefil pouze připraveného Marka Schwarze.
18:19
A další šance! Pospíšil najel do pásma od pravého mantinelu a prudkou střelou vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten jeho dělovku vyrazil jen pro Valského, který však puk ve stoprocentní příležitosti netrefuje.
16:49
Velká šance Liberce! Bartek ve střední třetině lehce posunul na Bulíka, jehož nájezd z levé strany končí jen těsně vedle branky Pardubic.
16:00
Druhý hostující útok domácí zavřel v jejich obranném pásmu. Rezultovala z toho střela Michala Bulíře, jenže s tou si Dušan Salfický v domácím brankovišti bez potíží poradil.
15:11
Čáp dvakrát chyboval a Pospíšil ho mohl potrestat. Z levé strany ale zakončil nepovedenou střelou, která jde nad branku.
13:56
Hostující celek mohl znovu odskočit na rozdíl dvou branek, jenže Salfický byl připraven. V pokračujícím tlaku to chtěl zkusit i Bartek, avšak ten vyjel až moc k mantinelu, a tak jeho následná rána končí jen na domácím obránci.
13:21
Odpověď vskutku povedenou si přichystal TOMÁŠ ZOHORNA. Ten ve středním pásmu skvěle vybojoval puk a v nájezdu na Schwarze nádherně zakončuje blafákem do bekhendu, 1:2! Bez asistence.
12:54
Krásná akce hostů přináší využitou přesilovou hru a vedení 2:0! Petr Nedvěd našel od levého mantinelu strojově přesnou nahrávkou MARTINA BARTEKA, který ze záklonu pálí dokonale za Salfického záda! Asistence: Petr Nedvěd.
12:24
Vašíček z levé strany dokázal tečovat puk na brankáře Liberce, jenže toho poté zbytečně sekal, a tak dostává spravedlivě dvě minuty.
11:43
Tomáš Nosek si nejprve málem nešťastně srazil kotouč do vlastní branky, jenže poté nezazmatkoval a krásně projel celým kluzištěm přes hostující obránce až do zakončení. V něm jej však vychytal Marek Schwarz.
11:01
Somíkova střela švihem od pravého mantinelu končí na vyrážečce připraveného brankáře hostí.
10:23
Snaha Pardubic o vpád do útočného pásma je pozastavena pro ofsajd. Následovat tak bude vhazování ve střední třetině ČEZ Areny.
09:30
Odpověď Liberce si přichystal od modré čáry Jan Výtisk. Dělová střela končí naštěstí pro domácí za brankou Dušana Salfického.
09:02
Další příležitost domácích měl Radil, jenže ani teď není úspěšný. Schwarz pohotově vyráží.
08:32
Marek Ďaloga pěkně prošel přes dva protihráče a z pravé strany vypálil. Brankář Liberce sice puk vyrazil, ale složitější zákrok měl teprve přijít. Z mezikruží to totiž zkusil i Jiří Cetkovský, avšak ani on z dobré pozice neskóruje.
07:52
Dlouhou nahrávku za útočnou modrou Tomáš Nosek nedokázal dobře zpracovat, a tak touš končí až u brankáře Schwarze, po jehož levici se bude vhazovat.
06:46
Hostující celek točil domácí hráče v jejich obranném pásmu dobrou minutu a po jejím uplynutí přichází první branka dnešního utkání. Z pravé strany vypálil Bulíř, puk vyletěl do vzduchu a při jeho pádu se šťastně odrazil od brusle PAVLA ZACHY za překvapeného Salfického. Regulérnost branky ještě musel potvrdit videorozhodčí, ale ten prohřešek proti pravidlům neviděl. Asistence: Michal Bulíř.
05:44
Gregorc pálil z pravé strany, ale Schwarz na puk viděl, a tak jej bez potíží vyrazil. Na straně druhé tu byl se svým pozdravem Jakub Valský, avšak ani on brankáře soupeře příliš neohrozil.
05:11
Bílí Tygři již hrají v plném počtu.
05:02
Z ničeho nic tu byl brejk Liberce. Sýkorova rána se odrazila na hole hostů a Vampola v přečíslení pálil po teči nad branku Dušana Salfického.
04:26
Liberec již hraje ve čtyřech a celkem dobře se brání. Pardubickým se nedaří si vytvořit palebnou pozici pro zakončení.
03:48
První ohrožení branky si v přesilovce nachystal Petr Sýkora. Jeho klasickou bombu od modré ale brankář hostů vyráží.
03:24
Hosté se zatím dobře brání a vyhazují kotouč až k Salfickému.
03:06
Dlouhou kombinaci zakončil až skoro po minutě z pravé strany Kočí, ale Schwarz opět na místě. Liberec však půjde do tří. Jiří Hunkes dostává dvě minuty za vysokou hůl.
02:11
Schwarz dobře vyrazil pokusy Benáka a Tybora, ale i tak nebude mít klidné spaní. Výtisk totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
01:42
Navštívenku pro Salfického poslal od modré čáry zadák Tygrů Jánošík. Domácí brankář si poradil a puk chytá do lapačky.
00:53
První střelu duelu si tak připisuje až o pár chvil později Tomáš Zohorna. Schwarz lapačkou vyráží mimo svoji klec.
00:28
Sýkora navezl kotouč do útočného pásma a z levé strany centroval do brankoviště. Tam však nikdo v bílém nestál, a tak hrají hosté.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Radil, Kousal, Starý – Řezníček, Musil, Tybor – Veselý.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Hunkes, Čakajík, Kolmann, Výtisk, Voráček, Jánošík – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Zacha, Filippi, Bulíř – Bulík, Vampola, Bartek – Jass, Urban, Víšek.

Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska

Rozhodčí: Pešina, Šír – Bláha, Kostka.
Celek Pardubic je na tom o poznání lépe, když mu po osmi kolech patří třetí příčka. Domácí tým zatím nebodoval pouze v jediném duelu, a tak se drží ve špičce extraligového pelotonu. V minulém utkání odnesl formu Pardubic Chomutov, který nedokázal využít domácího kluziště a podlehl 2:5. Trenérské duo Venera-Říha navíc může těšit fakt, že se na výhře podílel především třetí a čtvrtý útok, který zásluhou Kousala, Radila, Tybora a Čípa připravil hned čtyři branky z pěti.
Hosté z Liberec přijíždějí do ČEZ Areny jako aktuálně třináctý celek tabulky. Osm předešlých kol znamenalo pro partu trenéra Hynka pouhých devět bodů, avšak na paniku není čas. Rychlé tempo extraligy může Liberec v následujících kolech posunout razantně směrem nahoru. Zvlášť když v posledním kole Liberec zdolal na vlastním ledě dosavadního lídra Slavii po nájezdech 2:1.
Hezký den při sledování 9. kola Tipsport extraligy mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.