Utkání zvládla lépe pražská Sparta, která po celý zápas výrazně přehrávala svého soupeře a zvítězila zaslouženě 6:2. Utkání okořenily v poslední třetině tři pěstní souboje. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Jan Buchtele.
Utkání má ovšem velice zajímavou dohru! Bezprostředně po odpískání si to mezi sebou rozdali Miroslav Forman a Aleš Píša, diváci tak dnes viděli tři pěstní souboje!
60:00
59:41
Utkání se dohrává za přítomnosti puku na hokejkách Sparty Praha.
59:32
59:05
Jistý zákrok proti ostré střele předvádí Július Hudáček.
58:07
Pražané kombinují v útočném pásmu. Sérii rychlých a pohledných přihrávek ale žádný z hráčů není schopen uklidit do "kuchyně."
57:32
V tom samém čase dostává dvě minuty za vysokou hůl Marek Ďaloga a Sparta si zahraje přesilovku.
57:32
Nepříjemně pálil Lukáš Pech, ale Július Hudáček předvádí krásný zákrok lapačkou.
57:04
K dalšímu souboji se po atakování brankáře Novotného pokusil Vladimír Sičák vyzvat Jiřího Cetkovského, ale pardubický obr se nenechal vyprovokovat a udržel nervy na uzdě.
56:19
Puk vyletěl do ochranné sítě za pardubickou brankou a hra je přerušena.
56:06
Rozjetý Lukáš Endál byl zcela sám před Novotným, ale jeho střela letí mimo!
55:37
55:16
Před Hudáčkem se objevil zcela volný Jan Buchtele, jenž vypálil z první, ale pardubický brankář kryje!
54:41
Domácí ve čtyřech.
54:09
Sparta se sice na chvíli usadila v útoku, ale Východočeši znovu vybojovali kotouč.
53:50
Pardubice vyhazují.
53:37
Sparta bude hrát třiašedesát vteřin dvojnásobnou přesilovku! Petr Sýkora dostává dvě minuty za držení, když zabránil Hlinkovi ve střele na modré čáře.
52:58
Hudáček přerušuje hru svým zákrokem.
52:41
Hosté budou navíc hrát další přesilovku. Dvě minuty za držení dostává právě Jan Semorád, jenž se ohnal po sparťanském hráči.
52:27
Jan Semorád se pokusil projet do útočného pásma, ale byl od kotouče odstaven obráncem Sparty.
51:45
Hra se trochu uklidnila a zákrok si připisuje Július Hudáček.
51:25
Dnešní utkání sleduje 9 032 diváků.
50:40
Oba aktéři obdrželi shodně 2 minuty + dvojitý menší trest + osobní trest za hrubost.
50:40
Utkání se začíná vyhrocovat! Jiří Vašíček tvrdě u mantinelu dohrál Novotného, jenž si přijel pro puk a diváci viděli další pěstní souboj! Od pardubického hromotluka pár ran schytal Jakub Krejčík, který přijel svého brankáře pomstít stejně jako před chvílí Jan Švrček.
50:21
Další ostrá střela Sýkory letí mimo.
49:43
Tomáš Zohorna se snažil dorážet, což se nelíbilo Janu Švrčkovi, jenž si to šel se Zohornou vyřídit pěstním soubojem. Pardubický útočník byl povalen a bitku tak prohrál.
49:36
Tomáš Zohorna předložil kotouč před branku na volného Lukáše Radila, ale jeho střelu Novotný vyrazil.
48:50
Píša se ujal puku v útočném pásmu, ale obral ho o něj dojíždějící obránce Sparty.
47:46
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté si ale přichystali rychlou odpověď v podobě šestého gólu. U mantinelu vybojoval kotouč Petr Ton a předložil jej na modrou VLADIMÍRU SIČÁKOVI, který se se svou střelou nemýlil. Asistence: Petr Ton.
46:47
Pardubice právě vstřelily branku!
Východočechům se po ustáleném tlaku nakonec přece jen podařilo vstřelit branku! V útočném pásmu projevil svůj veliký přehled PETR SÝKORA, překonal dva obránce a následně i brankáře Novotného a vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase. Bez asistence.
46:11
Těsně nad pálí Tomáš Nosek!
45:12
Ve stejné pozici se objevil i Radoslav Tybor, jenž uháněl taktéž sám na sparťanského gólmana. Novotný se ale skvěle položil do střely pardubického útočníka!
44:49
Petr Sýkora vystihl přihrávku hostů a znovu uháněl sám na brankáře Sparty! Novotný však dokázal jeho pokus vytěsnit jen těsně vedle své branky.
43:42
Pardubice bojují o kotouč za brankou Sparty, ale hosté jsou úspěšnější.
42:03
Krátce po začátku poslední třetiny hosté krásnou souhrou navyšují své vedení. Jaroslav Hlinka na modré naznačil příklep, přihrál doprava na Tomáše Rachůnka a ten přes dezorientovanou obranu Pardubic našel před brankou úplně volného PETRA TONA, který neměl se zakončením nejmenší problém. Asistence: Tomáš Rachůnek a Jaroslav Hlinka.
41:18
Na druhé straně zasahuje Hudáček.
40:54
Ihned po vhazování od modré čáry pálil Jiří Vašíček, jeho projektil ovšem letí jen těsně mimo.
40:42
Od modré tvrdě pálil Aleš Píša, sparťanský brankář opět zasahuje.
40:19
Lukáš Radil vybojoval ve středním pásmu kotouč a směřoval jej na Filipa Novotného, ale ten v klidu zasahuje.
40:01
Ve druhé třetině Sparta pokračovala v nastoleném tempu a v přesilovce přidala další branku. Východočechům se ale povedl podobný kousek, když ve 34. minutě, taktéž v přesilovce, napřáhl Petr Sýkora a svým klasickým příklepem snížil zpět na rozdíl tří branek. Poslední třetina začne zhruba v 19:42.
40:00
39:19
Zakázané uvolnění Pardubic.
38:31
Petr Sýkora je dnes, zdá se, při chuti! Uháněl sám na Novotného, ale sparťanský gólman se mu vrhl pod nohy a pardubickému expressu zabránil ve skórování.
37:58
Dopředa vyrážel Aleš Píša, ale čelil tlaku tří obránců Sparty, kterým podlehl.
37:22
Oba týmy v plném počtu.
37:16
Máme tu opět vyloučení na obou stranách zároveň. Za Spartu byl potrestán Adam Polášek a za Pardubice usedá na trestnou lavici Tomáš Zohorna. Oba za hrubost.
36:41
Další zákrok si připisuje Filip Novotný, tentokráte po ostré střele Radoslava Tybora.
36:04
Somík nahazuje kotouč do útočné třetiny Pardubic.
35:22
Čtyři na čtyři. Současně byli vyloučeni Tomáš Nosek a Karek Kubát. Za sekání, respektive držení hole.
35:00
Tomáš Nosek z otočky trefuje beton sparťanského brankáře!
34:46
Jistý zákrok si po dotírání pardubických obránců připisuje Novotný.
34:34
Ofsajd Sparty Praha.
33:47
PETR SÝKORA tak, jak jej všichni fandové Pardubic znají! Dostal přihrávku, s ničím se nerozpakoval a z první ostrou ranou pověsil kotouč za Novotného! Asistence: Radovan Somík.
33:24
Benák ve středním pásmu čeká, až jeho spoluhráči vystřídají a vrhnou se do útoku.
32:48
Tomáš Zohorna zavezl puk do útočného pásma, ale odsud jej Sparta zase rychle vyhostila.
32:27
Třeba se jim to povede teď, když Jaroslav Hlinka dostává dvě minuty za hákování.
32:18
Domácí hráči jsou opravdu pod velkým tlakem. Nejsou schopni si vytvořit žádnou větší příležitost, která by znamenala alespoň snížení.
31:29
Vladimír Sičák si znovu najel do palebné pozice, ale jeho ostrý příklep letí jen těsně mimo!
30:58
Karol Korím napálil kotouč do útočné třetiny Pardubc, ale hraje opět Sparta.
30:07
Pražané další využitou přesilovkou navyšují svůj náskok. Trestaný JAKUB KREJČÍK dostal svižný pas před branku a nadvakrát překonal Hudáčka. Asistence: Jan Buchtele a Petr Kumstát.
30:01
29:33
Od modré příklepem vypálil Karel Pilař, ale jistý Hudáček předvádí pěkný zákrok lapačkou.
28:42
Sparta už vymýšlela před pardubickou brankou další ze svých kombinací, ale neposedný kotouč opustil útočné pásmo.
28:16
Opět ale pardubická přesilovka neměla dlouhého trvání. Za sekání putuje pár vteřin po Krejčíkovi na trestnou lavici Tomáš Zohorna.
28:01
Pardubice si zahrají přesilovku. Na modré čáře hákoval Jakub Krejčík a dostává dvě minuty.
27:14
Krásný příklep Petra Sýkory řeší ještě krásnějším zákrokem lapačkou Filip Novotný.
26:39
Pardubice zahajují útok od vlastní branky, rozehrávku si vzal na starosti Aleš Píša.
26:17
Na druhé straně skrumáž před brankou řeší svým zásahem brankář Sparty Filip Novotný.
26:03
Na modré obdržel přesný pas Vladimír Sičák a z první se opřel do kotouče, ale Hudáček kryje.
25:32
Tentokráte pardubický brankář vyráží další nebezpečnou střelu z úhlu, kterou měl na svědomí Jaroslav Hlinka.
25:07
Nepříjemně pálil rozjetý Zdeněk Bahenský, ale Hudáček si s jeho pokusem poradil.
24:19
Před branku si sjížděl Petr Sýkora, ale na něj směřující přihrávku zablokovali obránci Sparty.
23:49
Ta nyní vyhazuje kotouč do středního pásma a Východočeši jsou nuceni zakládat nový útok.
23:32
Pardubice se drží v obranném pásmu Sparty.
22:43
Karel Kubát se dostal až před Hudáčka, ale zakončil pouze do jeho hrudníku, obránci Pardubic okamžitě zametají kotouč mimo dosah nebezpečí.
21:53
Z poměrně ostrého úhlu nebezpečně pálil Radoslav Tybor, ale sparťanský brankář sráží kotouč za branku.
21:34
Od modré ostře pálil Jan Švrček, ale jeho příklep byl ztečován vysoko nad.
20:54
Sparta je v pěti a už zase zatápí domácím, pardubická obrana se musí mít na pozoru.
20:28
20:01
Ještě před začátkem druhé třetiny Radovan Somík obdrží dres s číslem 500. Tato číslovka značí počet jeho odehraných zápasů v české nejvyšší soutěži, přičemž pětistý zápas hraje právě dnes. Dres mu předala pardubická legenda Otakar Janecký.
Končí první dvacetiminutovka, ve které hosté dokonale zaskočili pardubický tým a už v čase 8:20 Jaroslav Hlinka zvyšoval na 3:0 pro Spartu. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne zhruba v 18:50.
20:00
19:45
A znovu, Pardubice nejsou s to nic pořádného vymyslet.
19:18
Východočeši se chvíli drželi v útočném pásmu, ale Sparta opět vyhazuje.
19:01
Sparta Praha vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
18:38
Tomáš Rachůnek vyhodil kotouč ze hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
18:31
Tybor se pokusil proháčkovat se přes dva obránce, ale puk mu uskočil a dojel si pro něj brankář Novotný.
17:51
Příklep Radka Philippa od modré krotí na své hrudi Hudáček.
17:30
Zakázané uvolnění Východočechů.
17:13
Jeden z pražských útočníků posílal kotouč do volného prostoru před branku, ale jeho pas nikdo ze spoluhráčů nevyzvedl a kotouč prolétl na druhou stranu hřiště.
16:40
Lukáš Endál se pokusil o střelu, ale jeho pokus zablokoval sparťanský obránce lehnutím do dráhy střely.
16:23
16:00
Východočeši vyhazují k Novotnému.
15:29
Sparta drží svého soupeře v jeho obranném pásmu a rychlými přihrávkami motá hlavu pardubickým obráncům.
15:00
Salfický vyráží nepříjemnou střelu Petra Tona.
14:23
Za tento zákrok je také pardubický útočník potrestán a míří na trestnou lavici na dvě minuty za napadení.
14:23
Radoslav Tybor doslova prolétl, jak je jeho zvykem, do útočné třetiny, kde ale nešťastně atakoval Novotného a srazil mu helmu z hlavy.
13:47
13:28
Svou klasickou ostrou ranou od modré se prezentoval Petr Sýkora, příklep jde jen těsně mimo!
13:07
Stejný počin hostů i o pár vteřin později.
12:36
Spartě se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
12:11
Východočeši zaujímají klasické postavení, těsně mimo pálí Zohorna.
11:47
Pardubice budou hrát další přesilovku. Karel Kubát držel protihráče a dostává dvě minuty.
11:17
10:25
Lukáš Radil obdržel kotouč do jízdy, ale skákavý puk nedokázal ideálně zpracovat a ujal se jej obránce Sparty.
09:18
Další velká šance Sparty! Petr Sýkora prováhal důležitý moment na modré čáře a v mezikruží se objevil zcela volný Petr Kumstát. Hudáček vytěsnil na poslední chvíli betonem!
08:20
Ve stejném čase trenéři domácích sáhli ke střídání brankářů. Mezi tři tyče se tak staví slovenský gólman Július Hudáček.
08:20
Aktivně hrající hosté přidávají další gól a dokonale zaskočili pardubické hráče. Tomáš Rachůnek projevil svůj přehled o hře a zpoza branky našel volného JAROSLAVA HLINKU, jenž z první překonává Salfického. Asistence: Tomáš Rachůnek.
07:15
Dvě vteřiny před vypršením Kolářova trestu Sparta využívá přesilovou hru! Petr Kumstát objel branku a viděl v mezikruží volného Lukáše Pecha, jenž napálil kotouč na Salfického a těsně před ním černou pryž tečoval JAN BUCHTELE. Asistence: Lukáš Pech a Petr Kumstát.
06:56
06:41
Vladimír Sičák krásnou přihávkou našel rozjetého Petra Kumstáta, ale ten tváří v tvář Salfickému neskóroval!
06:18
Karel Kubát posílá hru do středního pásma.
05:36
Tomáš Zohorna viděl před sparťanskou brankou volného Ďalogu, ale obránce Sparty včas vystihl přihrávku!
05:17
Přesilovka ale neměla dlouhého trvání. Jan Kolář dostává dvě minuty za vysokou hůl a síly na ledě se vyrovnají.
04:56
Zdeněk Bahenský dostává dvě minuty za sekání a Pardubice si zahrají první přesilovku.
04:22
Ze sevření se vymanil Tomáš Zohorna se svou formací a pardubický křídelník pálí do Novotného!
04:03
Hosté se usadili před Salfickým a znovu zatápějí domácí obraně.
03:19
Po vhazování kotouč vybojoval Marek Ďaloga a ihned jej poslal do varu za sparťanskou branku, zde ovšem byli připraveni obránci.
03:15
Domácí nahodili znovu kotouč na branku Sparty a brankář Novotný opět zasahuje.
02:45
Vhazuje se před Novotným.
01:43

Omlouvám se všem čtenářům! Předchozí situaci u Salfického branky jsem špatně viděl, LUKÁŠ PECH kotouč zpracoval pevně do svých rukou a jen těsně se mu podařilo překonat brankovou čáru. Rozhodčí tento gól po poradě s videem uznal. Asistence: Petr Kumstát.
02:52
U mantinelu o kotouč bojoval Jaroslav Moučka, ale rozhodčí přerušuje hru.
02:32
V útočném pásmu se drží Pardubice.
01:43
Sparta promarnila obrovskou příležitost! Jeden z jejích útočníků už pálil do odkryté branky, ale kotouč mu uskočil.
01:27
Lukáš Pech se podél mantinelu protáhl až před Salfického, objel branku a zakládá útok hostů.
00:53
Další pardubický pokus o založení útoku končí u Novotného.
00:17
Marek Ďaloga nahodil kotouč do útočného pásma, ale zde jej zpracovali Sparťanští obránci a jedou dopředu.
00:01
Aktualita před utkáním:
Do zápasu nenastoupí útočník Sparty Praha a kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek, jenž v minulé sezoně hrál právě v Pardubicích.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Hudáček) – Ďaloga, Benák, Korím, Píša, Vašíček, Gregorc – Radil, Nosek, Zohorna – Sýkora, Cetkovský, Somík – Kolář, Nahodil, Tybor – Endál, Moučka, Semorád.

HC Sparta Praha: Novotný (Pöpperle) – Krejčík, Pilař, Švrček, Sičák, Kubát, Philipp, Polášek – Ton, Hlinka, T. Rachůnek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, Rachůnek – Bahenský, Simon, Forman.

Rozhodčí: Čech, Šindler – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy:
Oba dosavadní duely v letošní sezoně zvládli lépe Sparťané, když Pardubice porazili celkovým skóre 8:3.

13. kolo pátek 18. 10. 2013 HC Sparta Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12:08 Pech (Buchtele), 25:14 Buchtele (Piskáček, Pech), 25:21 I. Rachůnek (Přibyl, Švrček).

26. kolo neděle 1. 12. 2013 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Sparta Praha 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 26:35 Tybor (Ďaloga, Gregorc), 29:04 Zohorna (Cetkovský), 55:58 Radil (Nosek) – 4:31 Hrbas (Hlinka), 18:29 Rolinek (Hlinka, Švrček), 21:32 Pech, 26:22 Ton (Hlinka, T. Rachůnek), 58:31 Ton.
HC Sparta Praha:
Sparta si letos s drobnými zaškobrtnutími hraje pořád svou soutěž. V lednu má úplně odlišnou bilanci než Pardubice – tři výhry, jedna porážka. Na začátku ledna Sparta vybojovala tři body v Brně, pak ale v neděli 5. 1. tři body z Holešovic odvezly Vítkovice za výhru 3:1. Poté následovalo vítězství Sparty v pražském derby (již potřetí v letošní sezoně) 4:2 a dalším týmem, který nechal tři body na Spartě, byl Zlín za prohru 1:2.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Východočeši se v posledních utkáních trápí. V lednu dokázali ze čtyř utkání zvítězit pouze jednou, a to z kraje měsíce doma nad Libercem 4:1. Následovala těsná prohra v Plzni a poté nečekaná domácí porážka od Karlových Varů 1:4. Poslední ztráta červeno-bílých se datuje k 12. 1., kdy prohráli 2:4 na ledě Třince hlavně díky nevyužitým přesilovkám. V dnešním souboji proti Spartě Praha tak na Pardubice určitě nečeká nic jednoduchého.