Ode mne je to vše, budu se těšit u dalších zápasů z hokejové extraligy zase někdy příště, příjemný zbytek večera vám přeje Robert Novotný!
Dnes jsme byli v Pardubicích svědky doslova gólové přestřelky, když padlo celkem 12 gólů. Pardubice vítězí na domácím ledě 7:5.
Nejlepšími hráči vyhlášeni Jiří Vašíček (PCE) a Martin Růžička (TRI).
60:00
59:28
Gregorc pouze vyhazuje za znovu prázdnou třineckou bránu.
59:01
Pardubice právě vstřelily branku!
A máme nejspíš rozhodnuto! Hned po buly se dostal ke kotouči MAREK ĎALOGA a od červené čáry trefil prázdnou třineckou bránu. Asistence: Tomáš Nosek
58:55
Ofsajd Třince.
58:51
Radil se snažil trefit prázdnou bránu, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
58:39
Obrovské štěstí na straně Pardubic! Orsava prolétl celým hřištěm a trefil tyč!
57:55
Třinec v šesti hráčích v poli!
57:32
Oddechový čas pro hosty.
57:23
Sýkorova bomba od modré prosvištěla těsně kolem levé třinecké tyče.
56:40
Kolář se dostal do souboje 1 na 1, ale jeho stahovačka mu nevyšla.
56:09
Zíbovo nahození od červené čáry schovává Hudáček v lapačce.
Dnešní utkání sleduje 7379 diváků.
55:56
Hra se začíná přiostřovat, hraje se velmi tvrdě.
54:46
Rákos projel celé hřiště, ale dostal se do špatného střeleckého úhlu, ze kterého se mu nepodařilo skórovat.
54:14
Z první střílel Marek Trončinský, Hudáček nachází kotouč ve výstroji.
53:52
Střelu Vojtěcha Poláka chytá Hudáček lapačkou, kterou poté zvedl hodně vysoko a zákrok předvedl v plné parádě.
52:53
Sýkora vypíchl nahrávku Polanského, prokličkoval mezi třemi hráči Třince, přes toho čtvrtého už neprošel.
52:02
Zakázané uvolnění Pardubic.
51:43
Akce 3 na 2 v podání Pardubic, na jejíž konci byl Radoslav Tybor, kterého vychytal Hamerlík.
50:35
Oddechový čas pro domácí.
50:35
Třinec právě vstřelil branku!
A je to pouze o jednu branku! V souboji před bránou Pardubic se nejlépe zorientoval VOJTĚCH POLÁK, který prostřelil Hudáčka pod lapačkou. Asistence: Martin Růžička, Radek Bonk
50:15
49:43
Hudáček úspěšný proti střele Davida Noska.
49:18
Postavení mimo hru Třince.
48:41
Do rychlého protiútoku se dostal Lukáš Radil, ale Hamerlík vytáhl perfektní zákrok lapačkou.
48:20
Pardubice hned po buly vyhazují až k Hamerlíkovi.
48:15
Petr Sýkora (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
47:54
Pardubickou akci 3 na 2 zastavuje třinecká obrana.
46:26
Třinec ještě zbraně neskládá. Hattrick si střelou z mezikruží připisuje MARTIN RŮŽIČKA a rozdíl ve skóre je náhle pouze dvoubrankový. Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský
46:03
45:55
Kočího střelu vyráží Hamerlík hokejkou.
45:06
Hráčská lavice Pardubic potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Jan Kolář.
44:39
Střelu Davida Noska nachází Hudáček v lapačce, domácí brankář hned rozehrál na Sýkoru, který kotouč vyhodil až za bránu Třince.
44:03
David Květoň (TRI) vyloučen na dvě minuty za hákování.
42:52
Jednoduchá akce v podání Třince končí gólem. Krejčího střelu od modré čáry tečoval těsně před Hudáčkem MARTIN RŮŽIČKA a nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Asistence: Daniel Krejčí
42:15
Benák vyrazil do ofenzívy, jeho pokus vyráží Hamerlík vyrážečkou.
41:20
Zohornovu střelu ze středního pásma bez problémů vyráží Hamerlík.
40:42
Oba týmy hrají v plném počtu.
40:25
Sýkorovu střelu zblokoval Lukáš Zíb a puk končí v ochranné síti.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli celkem pět branek. Jeden z těchto gólů padl z trestného střílení, které proměnil pardubický Radoslav Tybor. Třinec hraje velmi aktivně, důkazem toho je neuvěřitelných jednadvacet střel ve druhé třetině, ale proti snížení je Július Hudáček.
Střely ve druhé třetině:
Pardubice: 6
Třinec: 21
40:00
39:21
Lukáš Radil prolétl hostující obranou, ale dostal se do špatného střeleckého úhlu, a tak byla jeho šance na úspěch velmi malá.
38:42
Tomáš Zohorna (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
38:33
Daniel Rákos (TRI) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
38:19
Třinec dnes trápí rozehrávka, ve které vytváří často chyby.
37:08
Obrovské chyby v rozehrávce Třince využil JAN KOLÁŘ, třinecký obránce se mu položil do střely, pardubický útočník ho objel a propálil Hamerlíka. Bez asistence
36:43
Květoň to zkusil od modré čáry, Hudáčkovi kotouč vypadl, ale následně na něj položil svou lapačku, která dnes již několikrát zachránila Pardubice.
36:31
Další třinecký pokus končí v rukavici Júlia Hudáčka.
36:00
Před Bonkem se objevila prázdná brána, do jeho střely se položil Karol Korím a puk ho trefil do obličeje. Pardubický obránce odjíždí na střídačku po svých.
35:50
35:37
V hlavní roli opět Jiří Polanský, tentokrát pálil od modré z pozice snipera, ale minul.
34:34
Polanský se z ničeho nic objevil před Hudáčkem, slovenský brankář vyráží jeho střelu vyrážečkou.
34:27
Zíbovu nabídku pro Růžicku vypichuje Kočí.
33:50
Jiří Vašíček (PCE) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
33:39
Ruferův pokus zápěstím letí nad.
32:49
Jiří Polanský dokázal v pádu vystřelit, ale minul.
32:02
Semorádův průnik zastavila hostující obrana.
31:45
Zíb od levého mantinelu otestoval pozornost domácího brankáře, ten puk schovává v lapačce.
31:26
Ďaloga našel před bránou volného Endála, ten trefuje pouze Hamerlíkovu vyrážečku.
30:29
Mozer si vyměnil kotouč se Sýkorou a následně pálil první jmenovaný, ale Rufer jeho pokus zblokoval.
29:53
Ruferovu střelu blokuje Korím.
28:41
Třinec srovnává na rozdíl tří branek. Jiří Polanský našel zpoza brány VOJTĚCHA POLÁKA, který z předbrankového prostoru prostřelil Hudáčka pod lapačkou. Asistence: Jiří Polanský
27:55
Hudáček vyráží střelu Lukáše Zíba pravým betonem.
26:50
Slovenský mág RADOSLAV TYBOR se rozjel k nařízenému nájezdu a forhendovým blafákem překonal vystřídaného Hamerlíka.
26:50
Nařízeno trestné střílení Pardubic!
26:34
Dochází ke střídání brankářů. Do třinecké branky se postavil Peter Hamerlík.
26:34
Domácí se dostávají do tříbrankového vedení. Petr Sýkora našel na pravém kruhu postaveného TOMÁŠE ZOHORNU, ten prostřelil Hrubce. Asistence: Petr Sýkora
26:17
Neuvěřitelné, Hudáček natřikrát zlikvidoval pokusy hostů!
25:25
Hudáček úspěšný proti střele Lukáše Zíba.
24:27
Petr Sýkora (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
24:05
23:57
Benák bekhendem vyhazuje přes všechny čáry.
23:18
Do Rothovy bomby obětavě padl Nosek.
22:05
Václav Kočí (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
20:58
Akce jako z učebnice, na jejíž počátku stál Jiří Vašíček, který našel od modré čáry dlouhým pasem u pravé tyče postaveného LUKÁŠE RADILA, který před sebou měl pouze prázdnou třineckou branku. Asistence: Jiří Vašíček
20:23
Pronikajícího Endála zastavuje Roth.
20:01
První třetina nám nabídla velmi atraktivní podívanou v podání obou celků. Skóre otevřel pardubický mazák Jiří Vašíček, který tak vstřelil svůj první gól v letošní sezóně. O necelé tři minuty později se trefil v přesilovce Jan Kolář. Jedinou třineckou branku v první třetině vstřelil po objetí pardubické klece Martin Růžička.
Střely v první třetině:
Pardubice: 10
Třinec: 11
20:00
19:48
Průnik Jana Koláře zastavuje hostující obrana.
19:36
Střela Jiřího Polanského se odráží od hokejky jednoho z pardubických hráčů a končí v hledišti.
18:58
Oba týmy teď předvedly pár nepřesností v rozehrávce.
18:05
Hudáček vyráží střelu Davida Květoně.
16:38
Hosté srovnávají skóre na rozdíl jedné branky. David Nosek našel na levé tyči volného MARTINA RŮŽIČKU, který svým pohybem zmátl obranu Pardubic a zakončit do prázdné brány pro něj nebyl žádný problém. Asistence: David Nosek, Radek Bonk
16:01
V šanci 2 na 1 volil Tomáš Zohorna střelu, Hrubec nachází kotouč v lapačce.
15:48
Jiří Polanský se elegantně zbavil domácí obrany, ale Hudáček si proti jeho zakončení hodně vyjel a schoval puk ve výstroji.
14:56
Ďaloga zavezl puk do útočné třetiny, našel na druhé straně volného Endála, tomu však kotouč odskočil od brusle.
13:51
Rákos to zkoušel tahem, střela mu však vůbec nesedla.
13:05
Pardubice přesilovou hru využívají! Zohorna našel ukázkově před bránou volného JANA KOLÁŘE, který trefil střelou bez přípravy horní část branky. Asistence: Tomáš Zohorna
12:45
Daniel Rákos (TRI) vyloučen na dvě minuty za hákování.
12:36
Benák se snažil z pozice obránce zavést puk do třetiny, ale byl zastaven hostující obranou.
11:30
Tyborovu přízemní střelu si Zíb skoro srazil do vlastní brány, puk jen těsně minul pravou třineckou tyč.
10:55
Květoňovu střelu zápěstím blokuje Benák.
09:52
Obrovská chyba Třince. Z ničeho nic se dostal do samostatného úniku obránce JIŘÍ VAŠÍČEK, a přestože to není jeho šálek kávy, prostřelil Hrubce pod vyrážečkou. Bez asistence
08:55
Vojtěch Polák přenechal zadovkou kotouč Davidu Květoňovi, ten z předbrankového prostoru nedokázal překonat Hudáčka, který předvedl fantastický zákrok pravým betonem!
08:28
Na druhé straně unikl hostům Sýkora, ale trefil pouze skvěle postaveného Hrubce.
08:15
Orsava našel před brankou Jiřího Polanského, jeho pokus vyráží Hudáček.
07:29
V posledních minutách se hraje spíše ve středním pásmu.
06:41
Třinecké nahození končí u Hudáčka.
06:08
Střela Jakuba Orsavy se odráží od jednoho z pardubických beků do ochranné sítě.
05:44
Rozhodčí pískají postavení mimo hru třineckého celku.
05:12
Nosek přijmul přihrávku na útočné modré, prošel přes třineckou obranu, ale na Hrubce nevyzrál.
04:10
Další pokus třineckého Noska doletěl až k Hudáčkovi, který kotouč vyrazil levým betonem do rohu kluziště.
04:06
Zblokovaná střela Davida Noska končí v ochranné síti.
03:45
Střela Tomáše Linharta se odráží od skupinky hráčů stojících před Hudáčkem.
02:54
Martin Růžička přenechával kotouč na střed pohlednou zadovkou Janu Peterkovi, kterému kotouč odskočil od čepele.
02:03
Další icing domácích.
01:34
David Nosek to zkoušel z ostrého úhlu, Hudáček vyrazil levým betonem.
01:18
Na druhé straně kryje třinecký pokus Hudáček.
01:07
Radoslav Tybor v souboji 1 na 1 volí střelu, ale míjí.
00:52
Zakázané uvolnění domácích.
00:16
Střelu Marka Ďalogy od modré čáry blokují obránci Třince.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Korím, Kočí, Zdráhal – Endál, Zohorna, Sýkora – Tybor, Nosek, Radil – Semorád, Mozer, Kolář – Číp, Moučka

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Marek Růžička

Rozhodčí: Tomáš Horák, Radek Wagner – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Vzájemné zápasy v této sezoně

V zápasech Ocelářů s Východočechy vítězily v této sezóně domácí týmy. Třinec vyhrál oba zápasy ve Werk aréně v normální hrací době při celkovém skóre 7:2. Zápas, jež se koncem listopadu konal v Pardubicích, skončil v normální hrací době hubeným výsledkem 1:1. Oceláři v zápase dlouho vedli, ale během dvou minut na konci zápasu tři body ztratili. Nejprve těsně před koncem vyrovnal Radil a v prodloužení rozhodl Nosek. Gól Jiřího Polanského z 19. minuty byl zároveň na dlouhých 325 minut posledním, který Oceláři vstřelili venku. Další se podařil až 3. ledna na Kladně.

13. října: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart).

29. listopadu: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) – 14. Polanský.

12. ledna: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
2. Orsava (Bonk, Hrabal), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (Polák, Bonk) – 5. Zohorna (Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga).
Sestavy v posledních zápasech

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Kočí, Korím, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Endál – Radil, Nosek, Pianov – Kolář, Mozer, Semorád.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Marek Růžička.
Třinec se před klíčovou fází sezony opájí skvostnou formou, kterou v neděli odskákala Kometa po výsledku 10:2. Šňůra osmi zápasů bez ztráty bodu ho katapultovala na druhé místo, které se Oceláři pokusí uhájit na dálku před Plzní. „Nikdo to nepřeceňuje. Víme, že play off je úplně nová soutěž, která začíná od nuly. Máme ale pochopitelně radost, že se nám teďka hra daří. Věřím, že v podobném duchu zvládneme i poslední dva zápasy a do play off půjdeme v momentální herní pohodě,“ řekl asistent Ocelářů Václav Varaďa.
Velkým testem projde celý pardubický tým, Třinec válí, předevčírem vyřídil Kometu Brno 10:2! „Měl v sezoně určitou krizi, ze které se postupně dostával a teď je z ní venku. Má hrozně silný kádr. I ve třetí a čtvrté pětce hrají kluci, kteří by jinde nastupovali v prvních dvou formacích. Na zápas s Kometou jsem se díval a dá se i říct, že jim tam s Brnem padlo, na co sáhli, dávali góly i z pozic, odkud moc branek v extralize nepadá. Doufejme, že se vystříleli. Sílu do útoku mají ale ohromnou, umí si dávat přihrávky do prostoru, minule jsme s tím tady měli velké problémy a Július Hudáček nás hodně podržel. Na tohle si musíme dávat pozor. Musíme hrát perfektně do obrany a hrát pokud možno agresivní hokej,“ řekl asistent trenéra domácích Miloš Říha.
Poslední domácí utkání v základní části sehrají dnes od 18.20 hodin hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši změří v rámci 51. kola Tipsport extraligy těžký duel s Třincem, který naplno bodoval v osmi posledních zápasech v řadě!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.