Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Nosek – Lukáš Kucsera.
Dnešním zápas končí výsledkem 1:3 pro hostující Vítkovice. Hosté byli v dnenším zápase lepší a proto také berou tři body.
60:00
59:28
Domácí bez brankáře!
59:25
Oddechový čas pro domácí.
59:18
Vašíček vystřelil, Radil tečoval, ale gólman Dolejš vyrazil puk mimo tři tyče.
58:52
Se střelou Marhy si i nyní poradil brankář Vítkovic.
57:30
Zohorna se dostal ke střele, Dolejš byl připraven a černou pryž vyrazil.
57:24
Sudí vše ponechají bez trestu.
57:24
Na ledě je menší potyčka.
56:46
Hinka dokázal využít chybí Václava Kočího. Dostal se sám před Růžičku! V koncovce však selhal, puk letěl až do ochranné sítě.
56:29
Dolejš vyrazil mimo klec střelu, která na něj letěla od jednoho hráčů z Pardubic už před modrou čárou.
56:12
Ofsajd Pardubic.
55:26
Na ledě se objevují tvrdší zákroky. Vše však v rámci pravidel.
54:28
Nosek přihrával před branku na Cetkovského. Jeho přihrávka ale nenalezla adresáta.
53:48
Lukáš Radil byl tvrdě naražen na mantinel. Sudí Fraňo však ukázal, že vše proběhlo v rámci pravidel.
52:49
Dnešní utkání sleduje 7109 diváků.
52:21
Kudělkova střela od modré letěla přiliš vysoko nad bránu.
51:36
Vítkovice právě vstřelily branku!
Skvělá souhra hráčů Vítkovic. ondřej Roman našel před bránou volného RUDOLFA HUNU, který krásnou střelou do růžku branky zvýšil stav utkání na 1:3. Asistence: Ondřej Roman a Vladimír Svačina.
51:04
Dvě minuty za podražení dostává Jan Zdráhal.
50:46
Puk v hledišti. Vhazuje se po levici Dolejše.
49:40
Puk se nebezpečně odrazil vysoko. Při pádu puku k zemi měl Růžička štěstí, protože to vypadalo, že kotouč spadne do klece domácího gólmana.
49:35
Vítkovice kombunují v pásmu domácích.
47:51
Hlinka dostal přihrávku a tísněn Kočím se dostal před Růžičku. Jeho zakončení však skončilo mimo a sám prvně jmenovaný skončil v bráně.
46:59
Bránkář Ostravy raději přikryl puk.
46:56
Od modré lehce vystřelil Kočí, ale dnes neprůstřelného Dolejše nepřekonal.
46:37
Pardubice měly velký tlak. Nyní se hostům podařila situace uklidnit.
45:49
Dolejš chytl puk mezi betony a pak ho fantasticky vykopl z brankoviště!
44:58
Slobodovo nahození Růžička vyrazil před sebe.
44:23
Petr Sýkora hned po bully vystřelil a trefil horní tyčku!
42:44
Pardubice nepřesně přihrávají. Vítkovice se tak snadno dostávají ke kotoučům.
42:32
41:46
Puk až za Růžičkou. Opět nevydařená přesilovka.
40:57
Hlinka skočil po puku rybičku a vypíchl ho až do středního pásma.
40:32
Vítkovice se provinily hned na začátku třetiny faulem. Dvě minuty za podražení dostává Karol Sloboda.
49:21
Cetkovský nahodil puk na Dolejše, ten jej ukryl do lapačky.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Máme za sebou druhou třetinu, která je z pohledu hráčů Pardubic nevydařená. Hosté se již ve čtvrté minutě druhé třetiny dostali do vedení, když krásnou kombinaci s Kucserou zakončil Michael Vandas. Pak se oba týmy trápily v koncovce a branku nepřidaly. Snad třetí třetina nabídne více branek.
40:00
39:58
Jiří Rys ještě vyslal před koncem třetiny dělovku na Dolejše. Jeho rána však letěla vedle.
39:00
Růžička raději zvolil zakrytí kotouče než rychlou rozehru.
38:08
Nyní zachyboval Vašíček a Burger se hnal z boku na bránu, jeho rána však neměla razanci a gólman Pardubic v pohodě betonem vyrazil.
37:36
Na střídačce je ošetřován Jan Káňa, který nepříjemně zaletěl do brány Martina Růžičky.
37:36
Nyní někdo z hráčů Vítkovic trefil horní tyč!
36:55
Kočí nahodil puk na bránu Vítkovic, ale ta skončila mimo.
36:07
Cetkovského rána otestovala zadní mantinel za Dolejšovou klecí.
35:19
Domácí gólman si pohlídal betony kam míříl hráč Vítkovic a trestné střílení tak vychytal.
35:19
Bylo nařízeno trestné střílení. Szturc ujel sám na Růžičku a byl při zakončení držen.
34:57
Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:35
Hosté v plném počtu. Domácím se přesilovku vůbec nepovedla.
33:06
Špatná přihrávka Pardubic skončila na holi Burgera. Kapitán hostů následně vyhodil.
32:35
Michal Hlinka je vyloučen na dvě minuty za podražení. Začíná přesilová hra pro domácí.
32:26
Cetkovský nahodil puk na gólmana Ostravanů. Ten raději podržel kotouč.
31:13
Rys fotbalově přihrál na Endála, ten se dostal ke střele. Jeho technickou ránu však Dolejš vyrazil do ochranné sítě.
30:14
Cetkovský vystřelil na Dolejše, jeho střela však klec Vítkovic minula.
29:10
Radil poslal puk na volného Noska, ten ovšem byl dobře odstaven od puku domácími obránci.
27:47
Vášíčkovu střelu od modré gólman Vítkovic vyrazil.
27:40
Dolejš zakryl puk před dojíždějícimi útočníky Pardubic.
27:38
27:11
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – postavení mimo hru.
26:43
Domácí dlouho kombinovali, hostům se ale nyní podařilo vyhodit.
26:07
Píša nahodil puk, ten se zastavil v chumlu hráčů Vítkovic.
25:38
Martin Fraňo udělil Lukáši Kovářovi dvě minuty za držení. Přesilový hra pro Pardubice.
25:20
Další postavení mimo hru hostujícího celku.
24:47
Při přechodu do obranného pásma domácích, zastavil hosty ofsajd.
23:06
Lukáš Kucsera našel před brankou volného MICHAELA VANDASE, který měl před sebou odkrytou klec. Hosté jdou do vedení. Asistence: Lukáš Kucsera.
23:02
Vandas trefil boční síť. Vítkovice mají tlak.
22:36
Nyní mají brankáři pohodu. Hraje se sice nahoru a dolu, ale bez střel.
21:45
Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic. Vhazovat se bude po levé ruce gólmana východočechů.
20:40
Cetkovský sjížděl před bránu, ale byl přiliš rychlý než aby zabrdzil a tak zajel i s Dolejšem do klece. Domácí jsou vykázání do středního pásma.
20:01
Obě mužstva již krouží po ledě. Druhá třetina začne za malou chvíli.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Máme za sebou první třetinu utkání. Domácí vstoupili do zápasu výborně, protože branku vstřelili hned v první minutě. Pak ovšem se hra zvolnila a Pardubice inkasovaly laciný gól, který vstřelil Roman Szturc. Stav utkání je po první třetině 1:1.
20:00
19:45
Huna zkoušel vystřelit na Růžičku, ten ale dobře zasáhl ramenem.
19:27
Nyní opět připravený Dolejš, který likvidoval střelu Cetkovského.
18:40
Szturc vyslal střelu na bránu, ta však lehce orazítkovala levý beton gólmana východočechů.
18:18
Cetkovský se uvolnil a z boku stál proti Dolejšovi sám. Domácí forvard ale trefil boční síť.
17:10
Strapáč se protlačil před bránu Růžičky. K zakončení se však nedostal.
16:27
Hruška zachyboval a k puku se dostal Kočí, který díky tomu získal pásmo hostů.
15:32
Dolejš musel zasahovat. Vhazovat se bude po jeho levici.
15:03
Domácí nyní kombinují v obrané třetině Vítkovic.
14:29
Zakázané uvolnění domácího týmu.
14:20
Nyní ofsajd zastavil hosty v protútoku.
14:06
Sýkorova super dělovka skončila na betonu Dolejše.
13:09
Teď se zase Pardubice usadily v pásmu hostů.
12:30
Střelu Vandase Růžička vyrazil do rohu kluziště. Vítkovice mají domácí pod tlakem.
11:28
10:13
V prostoru, kde se vhazuje kotouč, se napřáhl Karol Sloboda. Jeho střelu ale zastavil hrudník domácího brankáře.
09:28
Jan Zdráhal je potrestán od rozhodčího Šindlera dvoumi minutami za nedovolené bránění. První přesilovka pro Vítkovice.
08:40
Chyba Martina Růžičky, který podcenil střelu ROMANA SZTURCE. Ten lehce nahodil puk na domácího gólmana a Růžičkovi propadl puk pod lapačkou. Asistence: Michal Hlinka.
07:43
Lukáš Radil dostal skvělou přihrávku od Kousala, ale prvně jmenovaný jen o centimetry minul klec Dolejše!
07:01
Hruška od modré vyslal pozemní střelu. Pardubický gólman byl ale připraven.
06:35
Valčák vystřelil na bránu, ale kotouč letěl mimo svatyni Růžičky.
05:32
Před brankou stál volný Vladimír Svačina, ale puk se k němu nedostal.
04:40
Pardubicím se přesilovka nepovedla. Hosté jsou nyní u kotouče a snaží se založit akci.
04:37
04:27
Vášíčkovu lehkou střelu v pohodě brankář Vítkovic chytnul.
03:40
Kočího střela od modré letěla hodně vedle. Stejně si počínal o chvíli později i Zohorna.
02:37
Milan Hruška vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry.
02:10
Vítkovice obléhaly bránu Růžičky, ale ke střele, která by ohrozila domácí klec, se nedostaly.
01:33
Vašíček neposlal přesnou přihrávku na Sýkoru a tým z Ostravy se zmocňuje kotouče.
00:46
Pardubice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí hokejisté doplatili na svou pasivitu. Robert Kousal našel TOMÁŠE NOSKA, který se dostal před Daniela Dolejše a krásnou střelou mezi betony otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Robert Kousal.
00:37
A hned z kraje zápasu jel sám proti Dolejšovi Petr Sýkora! Pardubický forvard minul bránu.
00:02
Domácí hráči vyhráli úvodní bully.
00:01
Vítkovičtí hokejisté jsou již na ledě. Čeká se na nástup domácího týmu.
Po ledě bruslí čtveřice sudích. Jako hlavní se představí pánové, kteří jsou mimochodem na mezinárodní listině rozhodčích IIHF, Vladimír Šindler a Martin Fraňo. Na čárách se představí Jakub Frodl a Petr Charvát.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Zdráhal, Benák, Kočí (''C''), Píša, Vášíček, Gregorc, Čáp – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Číp, Marha, Endál – Rys, Poulíček, Veselý.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Málek) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger (''C''), Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Sztruc, Hlinka, Káňa – Valčák, Vandas, Kucsera.

Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Frodl, Charvát.
Zápas začne v 18:00, komentovat ho pro vás bude Dominik Mihailescu.
HC Vítkovice Steel – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5 PP (2:1, 2:3, 1:1 – 1:0)

Branky: 2. Huna (Svačina, Roman), 10. Szturc (Húževka), 22. Stehlík (Valčák), 24. Kucsera (Huna, Kolouch), 45. Svačina (Roman), 64. J. Káňa (Barinka, Valčák) – 9. Kousal (Radil, Ďaloga), 23. P. Sýkora, 27. Radil (Starý), 45. Kolář (Nosek, T. Zohorna), 49. Kousal (Starý).
VÍTKOVICE: Trenér hostů Peter Oremus: „V Pardubicích se vždy hraje velice těžko. Už v prvním zápase sezony jsme se přesvědčili, že jde o hodně silného soupeře, který nyní navíc bude mít za sebou i domácí publikum. Přesto přese všechno jedeme do Pardubic s tím, že chceme uspět a pokusit se vyhrát, nejlépe za tři body.“ Pokud to bude takto, čeká nás jistě zápas s velkým nábojem. V sestavě Vítkovic by neměl chybět uzdravený Richard Stehlík. Branku by měl hájit Daniel Dolejš, který trénoval před začátkem sezóny v Pardubicích a dokonce si za ně zachytal v European trophy.
PARDUBICE: V posledním zápasem podlehly Zlínu na ledě hostů výsledkem 2:4. Po reprezetační pauze budou chtít domácí vybojovat minimálně šesté místo, které zaručuje přímý postup do play-off. Východočeskému týmu se také podařilo získat útočníka Lukáše Endála, který přišel z Havlíčkova Brodu. Forvard, který v prosinci oslaví sedmadvacáté narozeniny, by měl nastoupit už v dnešním zápase. V posledním zápase v brance nastoupil Dušan Salfický. Dostane snad dnes příležitost Martin Růžička? To se dozvíme necelou hodinu před zápasem.
Tento zápas je pro obě mužstva důležitý. Pardubice se totiž nacházejí na osmé příčce a hosté na deváté. Oba týmy odděluje v tabulce pouze skóre.
Pěkný den z pardubické ČEZ arény. Extraliga se po reprezentační pauze opět rozjiždí. Dnes nás čeká zápas mezi Pardubicemi a ostravskými Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.