Hezký sváteční večer a těšíme se s vámi na další online přenosy z plzeňské ČEZ Arény.
Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale domácí ještě v první části otočili skóre na 3:1 pro Plzeň. Varům se sice na začátku druhé třetiny podařilo srovnat, ale jejich radost trvala pouze 2 minuty. Pak nejlepší hráč zápasu Dvořák vrátil domácím vedení. To ve třetí části pojistil v přesilovce Hanzlík a domácí si pak již bez větších problémů dokráčeli k třetímu vítězství pro Karlovým Varům v sezóně.
60:00
59:59
To ale domácím vůbec nevadí. O vítězství již nepřijdou.
59:55
Straka jel na prázdnou branku a proti němu jediný varský hráč, který se snažil suplovat gólmana. Domácí kapitán ale nepochopitelně z levého kruhu branku minul.
59:28
Karlovarská branka je prázdná, ale puk ve středním pásmu.
59:09
Machovský raději podržel puk a bude se tak vhazovat před jeho brankou. Hosté si berou oddychový čas.
58:40
Do brejku se málem dostal Straka, ale na poslední chvíli jej karlovarští připravili o puk.
58:22
A hosté opět musí začínat od vlastní branky.
57:52
Plzeň pouze pusunula puk za karlovarskou branku a to ji v tuto chvíli stačí.
57:16
Machovský chytá puk a bude se vhazovat po jeho levici.
57:00
Až teď zavřeli hosté Plzeň ve vlastní obranné třetině.
55:53
Hollweg opět předvedl svoji tvrdost a u mantinelu se střetl s Gulašim. Domácí díky tomu stále drží puk v obranné třetině Varů.
55:23
Vhazování před Machovským.
55:10
Po brejku střílí Duda z pravé strany mimo.
54:20
Vary se marně snaží usadit v plzeňské obranné třetině. Domácí se už ale nikam nehrnou.
53:40
Sýkora se šikovnou kličkou uvolnil na modré, ale jeho následný bekhendový pokus nemohl Závorku příliš ohrozit.
53:16
Dvořák se probil podél pravého mantinelu a poslal poté přihrávku před branku, ta ale nenašla hůl ani jednoho spoluhráče.
52:45
I přes zjevnou teč za půlkou pískají čároví sudí zakázané uvolnění Plzně.
52:00
Hosté jsou v plném počtu a kombinují za plzeňskou brankou.
51:09
Karlovarští při pokusu vyhodit puk trefili před brankou stojícího Pletku. Ten ale zblízka nedokázal propasírovat puk mezi Závorkovýmy betony.
50:20
Po dalším zákroku karlovarského gólmana se puk vznesl vysoko nad branku, ale dopadl mimo brankoviště.
49:55
Střelu Vlasáka z levého kruhu chytá Závorka betonem.
49:28
Rýgl fauloval u levého mantinelu a domácí budou hrát další přesilovku.
48:52
Plzeň právě vstřelila branku!

Pletka vyslal do útoku nečekaně JIŘÍHO HANZLÍKA. Ten po krátkém potažení mezi kruhy zamířil přesně pod břevno karlovarské branky. Asistence: Václav Pletka.
47:37
Frustrovaný Pletka vystřelil z ostrého úhlu a následně při dorážce přehnal svůj důraz a převálcoval Závorku v brance. Teprve nyní se vylučuje. Na trestnou míří za následnou strkanici Vachovec a domácí hrají přesilovku.
47:37
Pletka byl nejprve faulovaný, poté oplácel. Sudí nereagují.
47:13
Zakázané uvolnění Varů. Hra se hodně kouskuje.
46:47
Holec pomohl Machovskému a rukavicí chytil střelu od modré. Při přechodu do útoku ale domácím odpískali sudí ofsajd.
46:34
Zakázané uvolnění Plzně.
46:12
Karlovarský hráč vysokou nahrávkou trefil kostku nad ledem. Sudí nepochopitelně nevylučují.
45:43
Ofsajd Karlových Varů.
45:28
Schleiss se na modré pokoušel uvolnit Lva, ten ale dostal puk na paty.
44:40
Přihrávka rukou zastavuje hru ve středním pásmu.
44:31
Zakázané uvolnění Varů po nepřesné rezehrávce.
44:11
Nyní ale hosté zamkli indiány v jejich obranné třetině. Puk ale nakonec skončil po teči v ochranné síti za Machovským.
43:25
Domácí kontrolují hru. Vary často chybují a nedokáží tak udržet puk delší dobu.
42:34
Duda chtěl nahrát lobem přes branku, ale nezvedl puk dostatečně vysoko.
42:06
Domácí jsou v plném počtu a Vary vyhazují na zakázané uvolnění.
41:24
Machovský se štěstím chytil i teč Dlouhého, na kterou absolutně nemohl reagovat. Byl ale připravený na správném místě.
41:02
Machovský chytá puk a bude se vhazovat před jeho brankou.
40:30
Vary začínají akci za vlastní brankou.
40:01
Vary budou třetí část stejně jako druhou začínat dlouhou dohrávanou přesilovkou. Ve druhé části se ji hostům podařilo využít. Jak to dopadne tentokrát? To si přijďte přečíst v 19:17, kdy začne třetí třetina.
Hostům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat skóre zápasu. Nejprve Vlach využil dohrávanou přesilovku a Zaťovič pak ve 25. minutě hned z buly srovnal. Domácím však za dvě minuty vrátil vedení šikovnou tečí Dvořák, který dříve působil i ve službách lázeňského týmu. Zbytek třetiny se odehrával ve znamení mnoha vyloučení, přesilovek a nepřesností ze strany hráčů i rozhodčích.
40:00
39:50
Domácí kontrolují puk a nenechávají Varské rozehrát přesilovku.
39:20
Vlasák ve snaze vybojovat puk fauloval. Po 5 vteřinách začne přesilovka Varů.
38:45
A další puk míří přes ochranné sklo mimo kluziště, tentokrát ale z hole domácích.
38:25
Hosté vyhodili puk přes mantinel, ale s tečí o plexisklo, vylučovat se tak nebude.
38:00
Hanzlík musí začít za vlastní brankou.
37:25
Obrovskou sílu v osobním souboji předvedl Duda, Gulašimu nezbývalo než jej faulovat. Další přesilovka domácích.
36:40
Jeřábek chytrou přihrávkou uvolnil Schleisse, ten se ale nedokázal v koncovce prosadit.
36:17
Sýkora nevěděl, že je ofsajdu a dál napadal rozehrávku Varů. Hra se tak přesunuje před plzeňskou branku.
35:35
Dvořák mohl nahrát před branku Hollwegovi, ale v klíčovém okamžiku nechal puk za sebou.
35:15
Kombinace domácích v útočném pásmu teď vázla, Vary se osvobozují vysokou hokejkou, což je ale v této situaci vůbec netrápí.
34:20
Hovorka nadělal hodně starostí Jeřábkovi, ale podle mého soudu si pomohl útočným faulem. Sudí jsou ale dnes k nedovoleným zákrokům velmi benevolentní.
33:39
Pletkovi se nepodařilo tečí Jeřábkovy střely překonat Závorku.
33:24
Vary ustály velký tlak Plzně pouze za cenu faulu. Na trestnou si jde sednout Gulaši.
33:00
Plzeň velmi dobře kombinovala, ale také Závorka svůj tým v oslabení podržel.
31:50
Vary vyhazují.
31:45
Sražená střela končí v ochranné síti. Vhazování před Závorkou.
31:12
Plzeň již v plném počtu a začíná zpoza vlastní branky.
30:36
Za sekání je potrestaný Zaťovič, síly na ledě se srovnají a po 33 vteřinách začne přesilovka Plzně.
30:25
Plzeňský brankář likviduje i pokus Hovorky po velmi pěkné přesilovkové kombinaci.
29:55
Kombinaci Varů zakončoval z levé strany Pohl. Machovský byl na místě.
29:09
Za podražení je již podruhé v dnešním zápase vyloučený Boháč.
28:55
Vary tlačí, ale Plzni se podařilo dostat puk do středního pásma.
27:50
Pěknou kombinaci Plzně zakončoval střelou z první Slovák. Závorka ale jeho pokus zlikvidoval efektním semaforem.
26:57
Po strkanici před plzeňskou brankou je hra vykázána do středního pásma.
26:31

Rychlý brejk zakončuje tečí mezi betony MICHAL DVOŘÁK, kterého přesně našel z levé strany Holec. Asistence: Miroslav Holec, Ryan Hollweg.
26:18
Vhazování v obranném pásmu Plzně po zakázaném uvolnění.
25:40
Z levé strany střílel z ostrého úhlu Straka, kterého našel pěkně Pletka. Závorka byl ale na místě a připravený.
24:53
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Ihned po buly vypálil MARTIN ZAŤOVIČ a srovnává skóre zápasu. Asistence: Stanislav Balán.
24:50
Skákavý puk těsně před Machovským tečoval ze vzduchu Balán. Plzeňský gólman byl na místě.
24:32
Po střetu u karlovarské střídačky kulhá na lavici Hollweg.
23:58
Vhazování před Závorkou vyhráli hosté a puk je opět ve středním pásmu.
23:48
Nepřesnosti zastavili akci Varů i Plzně. Ani jednomu týmu se nedaří probojovat s pukem do pásma.
22:57
Zakázané uvolnění Varů.
22:47
V přečíslení Plzně nahrál Straka Pletkovi, ten byl ale na levé straně již poměrně z úhlu a tak nedokázal Závorku prostřelit.
21:31
Střelu Hovorky od modré tečoval těsně před Machovským ROMAN VLACH. Asistence: Martin Rýgl, Marek Hovorka.
20:30
Machovský puk vyráží a Hanzlík jej vyhazuje.
20:01
Zda se Karlovy Vary ještě dokážou v západočeském derby vrátit do zápasu se přijďte přesvědčit v 18:19, kdy začíná druhá třetina. Hostům může pomoci v jejím úvodu dohrávaná přesilovka při Boháčovo vyloučení.
Hosté z Karlových Varů se sice ujali vedení díky dorážce Dlouhého. Pak ale přestali hrát a iniciativu přenechali indiánům. Ti se dlouho nemohli prosadit. Pak se ale ujala nenápadná střela Lva a Pletka v roli statisty pro Strakův biliárový šťouch pak otočil vývoj zápasu. Další gól přidal po individuální akci Duda. Velkou přesilovkovou šanci v posledních vteřinách nevyužil Zaťovič a tak do kabin odcházeli mnohem šťastnější domácí.
20:00
19:50
Obrovskou šanci měl Zaťovič. Domácím se ne modré nepodařilo dostat puk do středního pásma a karlovarský hráč se díky tomu dostal do ideální střelecké pozice na pravém kruhu. Machovský jeho pokus zastavil betony a domácí obránci už pak puk uklidili do bezpečí.
19:30
Boháč je potrestaný za sekání. Domácí se budou v závěru třetiny bránit v oslabení.
19:10
Vary se po dlouhé době dostaly ke hře a rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.
18:06

Po pravé straně ujel RADEK DUDA a střelou zápěstím propálil Závorku. Asistence: Martin Straka, Tomáš Slovák.
17:10
Lev byl s pukem sám před karlovarskou brankou, ale zblízka nedokázal blafákem donutit Závorku, aby mu nechal mezírku mezi betony.
16:40
Boháč dobře zastavil tělem Micku. Čistý tvrdý zákrok.
15:23

Straka z pravé strany trefil před brankou stojícího VÁCLAVA PLETKU a od něj se puk odrazil za bezmocného Závorku. Asistence: Martin Straka, Radek Duda.
15:10
Pletka dvakrát v obrovské šanci minul odkrytou branku.
14:17
Vlach je potrestán za podražení, domácí budou mít výhodu přesilovky.
14:01
Snaha Plzně přeci jenom nakonec vyústila v gól. JAKUB LEV nahodil puk zápěstím z levého kruhu a ten trochu nečekaně skončil v karlovarské brance, před kterou clonil a možná i tečoval Schleiss. Asistence: Ján Sýkora.
13:19
Plzeň rozjíždí další akci zpoza vlastní branky, ale indiánům kombinace vázne.
12:43
Kratěnův pokus z první hosté zblokovali. Puk se vůbec nedostal k brance.
11:56
Kombinace Straky s Dudou nikam nevede. Domácí drží puk, ale pouze u mantinelu.
11:14
Rozehrávka Dlouhého končí zakázaným uvolněním.
10:56
Závorka přikryl puk a bude se vhazovat v plzeňském útočném pásmu.
10:20
Slovák napálil od modré pouze hráče před sebou. Plzeň musí začín opět zpoza vlastní branky.
09:20
Domácí jsou v plném počtu, ale v oslabení byli nebezpečnější než Vary.
08:10
Dvořák vybojoval puk od zadního mantinelu a předložil jej před branku Strakovi. Ten si jej ale musel zpracovat bruslí a následný bekhendový blafák nedokázal dotáhnout.
07:45
Jeřábek vyhazuje.
07:39
Machovský chytá lapačkou Bičánkovu střelu od modré.
07:05
Domácí hráli v šesti a Ján Sýkora si odsedí trest za hráčskou lavici.
06:45
Dlouhý naštěstí pro domácí nedosáhl před odkrytou brankou na puk. Straka hru obrací a nahazuje puk do útočné třetiny Plzně.
06:10
Domácím se ale nedaří vytvořit si střelecké pozice.
06:10
Sražená nahrávka končí v ochranné síti za Závorkou. Bude se opět vhazovat před jeho brankou.
05:29
Další vhazování před Závorkou, který ukryl puk pod lapačkou.
05:15
Růžičkovu střelu srazili hostující beci do ochranné sítě a tak se vhazuje na druhé straně.
04:46
Machovský vyráží nahození z levé strany do ochranné sítě a vhazuje se tak před Plzeňskou brankou.
03:10
Po levé straně se do další akce tlačil Zaťovič, ale Slovák jej na poslední chvíli obral o puk.
01:17

Vachovec nastřelil z prostoru mezi kruhy puk na Machovského. Ten jej neudržel a RADEK DLOUHÝ jej uklidil do prázdné branky. Asistence: Michal Vachovec.
00:40
Straka zavezl puk za branku, poslal je do rohu, ale nnásledný centr před branku nikoho nenašel.
00:01
V plzeňské ČEZ Aréně pohasla světla a oba týmy již nastupují na led.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík "A", Růžička, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Moravčík – Pletka, Straka "C", Duda, Vlasák "A", Kašpařík, Kratěna, Sýkora J., Lev, Schleiss, Hollweg, Holec, Dvořák, Indrák.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "A", Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši "A", Dresler, Dvořák – Zaťovič "C", Balán, Pohl, Dlouhý, Vachovec, Hovorka, Kytnár, Vlach, Micka, Koblasa, Hruška, Látal.

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Brejcha, Suchánek.
Vánoční svátky klidu a míru přeruší rázně západočeské derby. Energetici zamíří do Plzně a budou se snažit odčinit letošní dvě porážky ze vzájemných střetnutích. V minulém utkání na plzeňském ledě nebyli od výhry daleko. Rozhodovalo se až v nájezdech a Vary tak získaly alespoň jeden bod, což byl při jejich "úspěších" na ledě soupeřů poměrně cenný úspěch.
V minulém zápase se doma Karlovarští nedokázali ani jednou prosadit proti letos suverénní Spartě. Naopak Plzeňáci sahali po bodech v Litvínově, ale nakonec zásluhou Ručínského branky v 58. minutě vyšli také naprázdno. Oba týmy tak mají co napravovat.

Podívejme se na kompletní statistiky z posledních zápasů obou aktuálních soupeřů:

HC VERVA Litvínov – HC ŠKODA Plzeň 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Ručinský (Hübl, Posmyk), 58. Ručinský (Hübl, Jánský) – 51. Duda (Kratěna, Vlasák).

HC ŠKODA Plzeň: Machovský – Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč – Kratěna, Lev, Pletka – Duda, Vlasák, J. Sýkora – Indrák, Kašpařík, Holec – Dvořák, T. Sýkora, Schleiss.

HC Energie Karlovy Vary HC Sparta Praha 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kubát (Pech), 20. Rolinek (Pilař), 21. Ton (Buchtele, Pilař), 24. Ton (Hlinka, Pilař).

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (21. Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Micka – Koblasa, Hruška, Látal.
A co nám o obou týmech říkají individuální statistiky?