Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších přenosů z plzeňské ČEZ Arény.
Diváci v Plzni viděli krásný a napínavý zápas. Plzeň si vybudovala dvougólové vedení a přestože Liberec dokázal dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se již Severočechům nepodařilo. O výhru domácích se dvěma góly zasloužil Pletka, naopak šance Liberce v závěru zmařil zbytečným extempore Vampola, který inkasoval pětiminutový trest.
Závěr zápasu už se pouze dohrával, o výsledku bylo rozhodnuto.
60:00
59:30
Domácí jsou v útočném pásmu a Liberec již dnešní zápas vzdal.
58:54
Plzeň právě vstřelila branku!
VÁCLAV PLETKA byl s Vlasákem v přečíslení a proti nim už pouze jeden obránce a prázdná branka. Pletka zvolil střelu a svým 250. gólem v soutěži ničí naději Liberce. Asistence: Radek Duda, Jakub Jeřábek.
58:45
Filippi dostal při liberecké power-play nahrávku od zadního mantinelu, ale zblízka přestřelil branku.
58:11
Ofsajd zastavil akci Plzně a hosté si vybírají oddychový čas. Domácí svůj využili už ve druhé třetině.
58:10
Bartek střílel nebezpečně z pravého kruhu. Puk ale těsně minul branku.
57:30
Víc šancí zatím mají rozhodně v oslabení Liberečtí. Plzeň si koleduje o gól v oslabení.
56:45
Vhazování ve středním pásmu. Plzni se přesilovka příliš nedaří.
56:02
Kratěna se krásně uvolnil na modré a vystřelil na Melicherčíka, případný gól by ale stejně neplatil, protože jeden ze spoluhráčů přejel příliš rychle přes modrou Kratěna tak byl v ofsajdu.
55:43
Liberec se osvobozuje.
55:10
Duda z levé strany mířil mimo branku vyhnal tak svůj tým z pásma.
54:41
Domácí tak budou hrát téměř do konce zápasu pětiminutovou přesilovku.
54:41
Vampola dostal za protesty nejprve osobní trest a po dalších komentářích směrem k sudímu vyfasoval dokonce trest ve hře a odchází do kabin.
54:33
Mozík poslal spoluhráče "do lesa" a Tomáš Sýkora inkasoval tvrdé tělo.
53:56
Po ofsajdu Liberce na modré se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:46
Duda bojoval v rohu o puk, ale skončil na ledě. Nyní reklamuje neúspěšně faul u sudích.
52:53
Straka vybojoval několik cenných vteřin a Plzeň je v plném počtu.
52:13
Straka na modré vystihl rozehrávku a osvobozuje svůj tým.
51:49
Liberci se nedaří dostat se do pásma.
50:48
Kašpařík natlačil do branky Urbana a je velmi přísně vyloučený.
50:30
Kašpařík zachytil špatnou rozehrávku Plzně a jeho střela rozezvonila břevno liberecké branky.
49:42
Vlasák hledal střílenou přihrávkou Dudu, ten v těžké pozici nedokázal puk usměrnit do branky.
48:56
Ofsajd zastavuje kombinaci domácích na modré čáře.
48:27
Mensator chytá puk a bude se vhazovat po jeho levici.
47:30
Nedvědova střela propadla Mensatorovi mezi betony, ale na brankové čáře zaskočil Schleiss, který puk dostal do bezpečí.
46:25
Liberec právě vstřelil branku!

PETR VAMPOLA dostal přihrávku na hranici brankoviště a nikým nehlídaný zamířil pod horní tyčku. Asistence: Michal Bulíř, Petr Gřegořek.
46:15
Při pokračujícím tlaku Pituleho útoku si hosté pomohli několika spornými zákroky. Ale sudí zůstávají v klidu.
45:25
Krásnou přihrávkou od zadního mantinelu vybídl ke skórování Pitule Dvořáka. Ten ale forhendovou kličku do úspěšného zakončení nedotáhl.
44:21
Krkolomná kombinace domácích za vlastní brankou málem skončila pro domácí špatně. Frolo puk vyhodil mimo led s lehkou tečí mantinel, takže se nevylučuje.
43:49
Dvakrát střílel Bulíř, poprvé puk Mensator vyrazil, druhá střela mířila hodně mimo.
43:10
Nedvěd z brejku střílel mimo a puk se po odrazu vrátil až za branku Liberce.
42:50
Boháč se pokoušel najít zadovkou Straku, ale puk neprošel.
42:31
Špatná rozehrávka Libereckých míří na zakázané uvolnění.
42:08
Plzeň drží puk v útočném pásmu co nejdál od své branky. Do šancí se ale domácí nedostávají a neriskují případný brejk.
41:16
Zakázané uvolnění Liberce.
40:48
Straka by sice v dobré pozici, ale tísněný mezi dvěma soupeři nedokázal vystřelit.
40:01
Hosté ve druhé třetině nabité šancemi na obou stranách zlepšili svoji hru. Dopomohlo jim k tomu také plno nepřesností domácích hráčů. Přesto nedokázali snížit a naopak domácí navýšili svůj náskok. Ve třetí třetině by museli Tygři zařadit na ještě vyšší obrátky, aby si z ČEZ Arény odvezli nějaké body. Jak to dopadne, se přijďte podívat přibližně v 19:20.
Domácí ještě zbývá 18 vteřin z přesilovky. Ta se jim ale v závěru příliš nedařila. Kombinace Plzně postrádají lehkost z úvodu zápasu. Přesto domácí dokázali svůj náskok ve druhé třetině navýšit. Na branky Pletky a Dudy odpověděl bleskově Filippi. Z dalšího gólu se už ale hosté i přes několik velkých šancí neradovali. Do závěrečné třetiny tak nastoupí s dvougólovým mankem a v oslabení.
40:00
39:40
Slovák si vyměnil puk s Dudou, pak tvrdě vypálil, ale Melicherčík byl připravený.
38:50
V brejku střílel nebezpečně Vampola. Mensator puk vyrazil.
38:19
Hunkes byl v klinči se Strakou, nakonec praštil domácího kapitána hokejkou přes hlavu a je vyloučený.
38:02
Liberec se dlouho držel v pásmu, ale poté Bartekovi na modré utekl puk.
37:10
Na pravém kruhu měl dobrou pozici Duda, střela mu ale vůbec nesedla.
36:33
Tomáš Sýkora dostal vysokou hokejkou zásah do obličeje, ale sudí nereagují.
35:56
Domácím se nepodařilo založit protiútok a nakonec v nouzi vyhodili na zakázané uvolnění.
35:29
Mensator raději puk podržel a bude se vhazovat před jeho brankou.
35:00
Domácí opět zmatkovali před vlastní brankou, nakonec puk vyhodili alespoň do středního pásma a vystřídali.
34:06
Dvě velké šance po sobě neproměnil Duda, nejprve nepřesně nahrál a poté z první zamířil nad branku.
33:18
Další chybu domácích málem potrestal Bartek. Sám na levé kruhu vypálil přiklepem, ale trefil pouze brankovou konstrukci.
32:42
Sudí si vzali zřejmě oddychový čas a nechávají hru plynout i přes evidentní fauly. Na ledě se tak přiostřuje a hokej se mění spíš v zápas.
31:46

TOMÁŠ FILIPPI se dokázal uvolnit na modré a z pravého kruhu zamířil přesně nad Mensatorovu vyrážečku. Asistence: Martin Bartek, Ondřej Vitásek.
31:36
RADEK DUDA dorazil střelu Jeřábka. Asistence: Jakub Jeřábek, Václav Pletka.
31:30
Pletka byl u mantinelu zastaven na hranici faulu, díky tomu se do brejku dostal Urban. Mensatora ale překonat nedokázal.
30:43
Domácí si berou oddychový čas aby srovnali hru.
30:43
Již při plném počtu hráčů dostal Nedvěd přihrávku zpoza branky. Z první vystřelil mezi Mensatorovy betony, kde však potřebné místo nenašel.
30:03
Do brejku ujel v oslabení Lev, zamířil ale z levého kruhu mimo branku.
29:10
Liberec roztočil kombinaci v útočném pásmu. Na Mensatora se snesla sprška střel od modré, ten ale byl vždy na místě.
28:28
Za sekání je potrestaný Duda. Poměr sil na ledě se obrací.
28:14
Pitule zpoza branky našel krásně Dvořáka. Ten se bekhendem pokoušel najít skulinu mezi Melicherčíkovými betony. Ten si ale po Pletokvě nájezdu již toto místo pečlivě hlídá.
27:41
Domácím se teď přesilovka nedaří. Pouze nahodili puk do pásma a střídají.
26:49
Vlasák citlivou přihrávkou vybídl ke střele Slováka. Melicherčík puk vyrazil před sebe a hostující beci jej odpálili pryč.
25:58
Za krosček je potrestaný Vampola. Další přesilovka Plzně.
25:45
Straka krásně uvolnil Lva, ten přešel jeden na jednoho přes obránce. Sám proti Melicherčíkovi už ale s pokusem mezi betony neuspěl.
25:15
Po delší době také práce pro Melicherčíka. Lehkou střelu ale bez problémů zkrotil v lapačce.
24:48
Filippi se pokoušel zasunout puk kolem tyčky po objetí branky. Mensator se ale stačil přemístit.
24:11
Mensatora ohrozil i vlastní hráč, na poslední chvíli ale stačil betonem zakročit po Kašpaříkově nešikovné teči.
23:00
Po levé straně ujel Bulíř a dostal se až před branku. Jeho střelu po bekhendové kličce Mensator vyrazil ramenem.
22:26
Liberec je plném počtu a jde do útoku.
21:43

VÁCLAV PLETKA z trestného střílení po bekhendovém blafáku poslal puk Melicherčíkovi mezi betony.
21:43
Pletka dostal přihrávku na útočnou modrou a řítil se sám na gólmana. Byl ale podražený a pojede trestné střílení.
21:10
Domácí ale zatím bojují o puk ve vlastním obranném pásmu.
20:49
Liberec vyhazuje.
20:22
Hunkes poslal k ledu jednoznačným faulem Lva, který se probíjel do pásma. Domácí budou hrát další přesilovku.
20:01
Pokud si ale Liberec chce odvézt z Plzně nějaké body, bude muset svoji hru výrazně zlepšit. Na konci první třetiny vstřelili hosté při obrovském zaváhání domácí obrany kontaktní gól. Zápas je tedy zcela otevřený a čeká nás ještě napínavých 40 minut. Jak to dopadne nám možná napoví druhá třetina, která začne přibližně v 18:25.
Plzeň předvedla velmi dobrý výkon. Liberečtí se do šancí dostávali pouze sporadicky a tak výsledek 2:1 po první třetině je pro hosty vzhledem k průběhu a obrazu hry velmi dobrý.
20:00
19:33
Domácím se u mantinelu v útočném pásmu nepodařilo vybojovat puk a Liberečtí ho posunuli do středního pásma.
18:17
Již při plném počtu hráčů na ledě vystřelil z pravého kruhu MARTIN BARTEK, Mensator puk pouze vyrazil a Bartek jej napodruhé propašoval pod jeho betonem do branky. Asistence: Petr Vampola.
17:57
Domácí se opět osvobozují.
17:22
Jeřábek vyhazuje puk přes všechny čáry.
16:48
Přihrávka rukou zastavuje snahu Liberce zavézt puk do útočné třetiny.
16:07
Při pokračující akci Straka skončil i se soupeřem na ledě. Rozhodčí jej vylučuje, což se domácí vůbec nelíbí. O faul se s největší pravděpodobností nejednalo.
15:20
Pěkná kombinace Straky a Lva k úspěchu nevedla. Nahrávka šla do příliš ostrého úhlu.
14:50
Duda ideálně uvolnil Mozíka, ten ale se střelou příliš váhal a byl následně na hranici pravidel poslán k ledu.
13:42
Až při plném počtu hráčů hosté vystřelili. Mensator puk krotil s obtížemi a Dorážející Vlach si vysloužil odplatu Boháče. Oba jsou vyloučeni.
13:17
Liberec kombinuje v pásmu prostor ke střele ale nedostal.
12:40
Plzeň opět vyhazuje.
12:15
Domácí se osvobozují. Lev byl ale v pokusu o brejk zastavený.
12:06
Mensator chytá puk do lapačky a bude se vhazovat na pravém kruhu.
11:36
Také hosté dostanou výhodu přesilovky. Za pád pod nohy soupeře je potrestán Indrák, kterému podklouzly brusle a sestřelil protihráče.
11:12
Vhazování ve středním pásmu.
11:03
V přečíslení střílel nebezpečně Pitule, Melicherčík puk vyrazil nad sebe a poté jej dokázal ukrýt pod lapačkou.
09:44
ONDŘEJ KRATĚNA napřáhl na vrcholu levého kruhu a tentokrát již jeho projektil rozvlnil síťku ze správné strany. Asistence: Vojtěch Mozík, Martin Straka.
09:10
Nedvěd v nouzi vyhodil puk z ledu a je vyloučený.
08:50
Kratěna v dobré pozici z levého kruhu trefil boční síťku, někteří diváci se již radovali z gólu.
08:31
Hosté ale alespoň získali pásmo a Gřegořek od modré nahodil puk, který Mensator schoval v lapačce.
08:07
Hrozící brejk Liberce dokázali domácí zastavit už v zárodku.
07:19
Domácí se o pásmo teď připravili sami příliš prudkou přihrávkou na modrou čáru. Liberec je již v plném počtu.
06:45
Přesilovka Plzně pokračuje, ale hosté vyhazují puk do středního pásma.
05:38
TOMÁŠ VLASÁK měl po Strakově přihrávce už jednoduchou pozici. Stačilo trefit prázdnou branku. Asistence: Martin Straka, Radek Duda.
05:11
Pletka měl na hokejce po Dudově nahrávce gól. Byl ale sražený Víškem, který je potrestaný domácí mají na minutu výhodu dvojnásobné přesilovky.
05:00
Domácí kombinují v pásmu.
04:41
Rozhodčí pískli domácí při přechodu modré dost sporný ofsajd.
04:11
Urban podrazil v útočném pásmu domácího hráče a indiáni budou hrát přesilovku.
03:58
Nedvěd v brejku 2 na 1 střílel mezi betony. Mensator je včas sklepl.
03:15
Liberec se poprvé usadil na delší dobu v útočném pásmu. Ale puk držel pouze v rohu a domácí se jej nakonec zmocnili.
02:07
Domácí nedokázali využít Melicherčíkovo zaváhání, kdy puk za vlastní brankou odevzdal soupeři. Nahrávku před prázdnou branku ale Liberečtí zblokovali.
01:48
Melicherčík zachytil nahození a bude se vhazovat před jeho brankou.
01:30
Domácí začínají akci zpoza vlastní branky.
00:44
Ofsajd zastavil nebezpečnou kombinaci Plzně. Lev nedokázal v dobré pozici vystřelit a Strakovu přihrávku zachytil domácí bek až za modrou čárou.
00:01
Diváci i hokejisté ještě před začátkem utkání minutou ticha uctili památku nedávno zemřelého obránce Milana Kajkla.
Oba týmy již nastoupily na led a zápas za chviličku začne.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Boháč, Jeřábek, Moravčík, Slovák, Frolo, Mozík, Holý – Straka "C", Lev, Kratěna, Pletka, Vlasák "A", Duda, Schleiss, Kašpařík "A", Indrák, Pitule, T. Sýkora, Dvořák, J. Sýkora.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Gřegořek, Hunkes, Výtisk "A", Vitásek, Čakajík "A", Čutta, Voráček – Bulíř, Nedvěd "C", Vampola, Víšek, Filippi, Bartek, Vlach, Urban, Valský, Kica, Jass.

Rozhodčí: Hribik, Homola – Frodl, Charvát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
V pátečním duelu přivítá Plzeň na svém ledě liberecké Bílé Tygry. Severočechům se vstup do sezóny vůbec nepovedl, za první čtvrtinu získali pouhých 14 bodů. Přesto vedení týmu nezpanikařilo a v kádru žádné velké změny nenastaly. To se pozitivně projevilo na dalších výsledcích týmu trenéra Pavla Hynka. V třetí čtvrtině pak Liberec získal velmi dobrých 25 bodů a dostal se na 10. místo, poslední které zaručuje neúčast v baráži a naopak postup do předkola play-off. Jenže na tuto pozici se tlačí ještě několik dalších týmů s minimálním bodovým odstupem. Liberec tak bude opravdu potřebovat každý bod a rozhodně svůj skalp nenechá indiánům zadarmo.
Naopak domácí tým podává od začátku sezóny vyrovnané výkony a drží se na špičce tabulky. Momentálně patří indiánům 3. místo před Vítkovicemi, které porazili v minulém kole v samostatných nájezdech. Na ledě soupeřů se ale Západočechům jinak příliš nedaří, zato ve své domovské ČEZ Aréně jsou téměř neporazitelní. Pokud si bude chtít Liberec odvézt z Plzně nějaké body, bude muset předvést mimořádně kvalitní výkon. Můžeme se tedy těšit na napínavý boj, protože v poslední čtvrtině základní části již jde opravdu do tuhého a začíná se hrát o všechno.
Statistiky obou týmů

HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 71
Počet vstřelených branek: 102
Počet inkasovaných branek: 93
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 29 (13+16)

Počet inkasovaných branek: 132
Nejproduktivnější hráč: Martin Bartek 43 (26+17)

Výsledky posledních zápasů:

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Nedvěd (Gřegořek), 27. Nedvěd (Vampola) – 6. Rufer (Květoň, Peterek), 10. Martin Růžička (Roth, Trončinský), 38. Roth (Nosek), 40. Rákos (Martin Růžička), 40. Martin Růžička (Rákos), 55. Polanský (Polák).

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čutta, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Hunkes, Voráček – Bulíř, Vampola, Nedvěd – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Zacha, Filippi, Jass.

HC Vítkovice Steel – HC Škoda Plzeň 2:3sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Svačina (Šedivý), 31. Kolouch (Kucsera, Němec) – 7. Indrák, 14. Pletka (Slovák, Duda), rozh. náj. Straka.

HC Škoda Plzeň: Mensator – Jeřábek, Moravčík, Marcel, Slovák, Boháč, Mozík – Kratěna, Lev, Straka – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Schleiss – Dvořák, T. Sýkora, Pitule – na nájezdy navíc J. Sýkora.