Zápas tak vyhráli domácí, když se dvakrát v nájezdech prosadil Jaroslav Bednář.
Radil zkoušel rychlou kličku, branku však přestřelil. Je konec.
Endál zkoušel střelu k tyči, Furch zasáhl vyrážečkou.
Nosek se snažil po krátké kličce poslat kotouč mezi betony, neuspěl.
Bednář se z ničím nepáral a trefil se přesně do horního rohu!
Kousal několikrát přehodil puk z jedné strany na druhou a uspěl!
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení si ani jeden z týmů nevystřelil vítězství, rozhodnou tak samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Nosek se po pravé straně dostal do zakončení. Mířil pod horní tyčku, Furch ale ramenem na poslední chvíli zasáhl!
64:25
Domácí celek si vzal oddechový čas.
64:25
Kočí ze středního pásma poslal kotouč do ochranné sítě.
63:12
Kadlec i Knot jsou zpět ve hře.
63:02
Zohorna nhrál před branku volnému Endálovi, který z otočky zamířil těsně mimo!
62:15
Nosek pálil z voleje mimo, hosté musí začínat znovu z vlastního pásma.
61:32
Po Kousalově ráně zůstal puk ležet před Furchem, Nosek poté přihrál rukou a rozhodčí přerušil hru.
61:12
Nejdříve zatáhl za záchranou brzdu Ronald Knot (SLA), který dostává dvě minuty. Poté ještě fauloval i Petr Kadlec (SLA), ten inkasuje rovněž dvě minuty. Pardubice budou hrát ve čtyřech, slávisté ve třech.
60:32
Knotovu tvrdou ránu od modré vytěsnil Salfický betonem.
60:01
Třetí část byla hokejově povedená. Nejdříve se prosadil Kousal, navázal na něj Endál, který srovnal stav. Poté ale s trochou štěstí dostal do vedení Slavii Bednář. Hosté ovšem ani ne za minutu odpověděli, když se podruhé v zápase trefil Nosek. Následovat tak bude prodloužení, ve kterém budou mít slávisté ještě čtyři minuty a šestačtyřicet sekund přesilovku.
60:00
59:57
Nosek vyhodil, dojde k prodloužení.
59:46
Jiří Vašíček (PCE) ramenem zasáhl Valacha do obličeje a inkasuje pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání.
58:42
Bednář vypálil z otočky, puk se zastavil před branku, kde byl Žejdl. Ten se snažil co nejrychleji dorážet, klec však o kousek minul.
57:52
Noskův pokus byl sražen nad branku.
56:41
Pardubice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ NOSEK se snažil o střelbu, puk mu ovšem ujel k Vašíčkovi, který ho o brusli Valacha dostal zpět TOMÁŠI NOSKOVI, který se z první trefil přesně mezi Furchovy betony! Asistence: Jiří Vašíček.
55:55
Slavia právě vstřelila branku!
Holub v obraném pásmu přihrál JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který se v plné rychlosti zbavil jednoho hráče, následně se prosmýkl mezi dvěma obránci a nakonec z poměrně velkého úhlu vypálil. Nejdříve to vypadalo, že Salfický kotouč udrží, nakonec však puk prošel mezi jeho betony a skončil v síti! Asistence: Jan Holub.
54:48
Kolařík se vrátil na led.
54:32
Kadlec se Šenkeříkem odzbrojili hostující hráče a znovu vyhodili.
Na dnešním duelu je přítomno 5 130 fanoušků!
53:59
Tentokráte vystihl kombinaci Pardubic Valach a vyhodil.
53:38
Sešívaní se znovu osvobodili.
53:18
Jelínek úspěšně šetří v útočném pásmu čas.
52:55
Kadlec vyhodil.
52:48
Pavel Kolařík (SLA) je potřetí poslán na trestnou lavici, tentokrát za poražení. Hosté mají ideální šanci dostat se do vedení.
52:13
Po skrumáži před Furchem odpálil kotouč do bezpečí Valach.
51:32
LUKÁŠ ENDÁL se protáhl kolem Whartona, protáhl Furcha a zasunul kotouč podél betonu k tyči! Zápas je srovnaný a Pardubice jsou v laufu! Asistence: Tomáš Zohorna.
50:54
Bednář našel Žejdla na druhé straně pásma, který ještě hledal Krenželoka. Puk ovšem projel až do rohu.
49:42
Růžička se tlačil do zakončení a nakonec i prověřil Salfického. Na dorážku se marně natahoval Tomica.
48:46
Jelínkův pokus srazil do ochranné sítě Gregorz.
48:20
Pardubice se snaží o srovnání a domácí se musí hodně snažit, aby odrazili jejich snahy.
47:42
Zohorna mířil za volným kotoučem, už byl mezi kruhy, na poslední chvíli ale promáchl.
46:32
Pražané se už ale dokázali vymanit z tlaku.
45:52
Hosté jsou při chuti a drží se v útočném pásmu.
45:01
Benák si počkal a mezi dvěma obránci perfektně nahrál ROBERTU KOUSALOVI, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Furcha! Asistence: Václav Benák a Tomáš Nosek.
44:26
Píša se vrátil do hry.
44:20
Whartonovo nahození tečoval Tomica, puk nakonec skončil na břevně!
43:34
Slávisté se snažili o četnou střelbu, Pardubice ale odolaly.
42:26
Aleš Píša (PCE) bojovým chvatem odhodil Stránského na led. Jeho počin byl potrestán dvěma minutami.
41:47
41:22
Pardubicím se přesilovka nedaří, jejich nepřesná kombinace skončila na icingu.
40:39
Radil přihrávkou poslal kotouč jen do Šticha, který zůstal na ledě, Wharton poté vyhodil.
40:01
První polovina prostředního dějství nebyla pro oko diváka nijak atraktivní. Mužstva se o kotouč přetahovala ve středním pásmu a brankáři neměli téměř žádnou práci. Poté se to však změnilo. Jako první měl velkou příležitost Tomáš Doležal, tečí ale minul odkrytou klec. V následné dvojnásobné přesilovce se podruhé v zápase prosadil Juraj Valach. O několik minut později ještě z dorážky zvýšil Tomáš Doležal. Sešívaní tedy půjdou do třetí části, která začne přibližně v 16:46, s vedením o dva góly.
40:00
39:52
Sýkora byl na modré úplně sám, a tak se rozhodl pro střelbu. Furch musel zasáhnout vyrážečkou.
39:47
Pražané se ale zase budou muset bránit. Tentokrát je za katr poslán Juraj Valach (SLA) za držení.
39:10
39:01
Slávisté už toto oslabení zvládnou, kotouč je za pardubickou klecí.
38:30
Ve vlastním oslabení se k volnému kotouči dostal Krenželok, který nebezpečně prověřil Salfického.
37:52
Domácí dobře brání modrou čáru, hosté se přes ní ještě nedostali.
37:10
David Štich (SLA) je vyloučen za vyhození kotouče mimo hřiště.
36:42
Klhůfek vypálil zpoza obránce, který kotouč trochu zpomalil. Salfický ho tedy stačil vyrazit jen před sebe, kde byl nejrychleji TOMÁŠ DOLEŽAL a poslal puk pod víko! Asistence: Pavel Klhůfek a Juraj Valach.
36:22
Kadlec hledal najíždějícího Bednáře, na poslední chvíli ale zasáhl jeden z obránců.
35:20
Stránský se snažil u pravé tyče překvapit Salfického, ten ale nikde mezírku nenechal.
35:16
Tu ovšem nevyužili a Ďaloga se vrátil na ledovou plochu.
34:50
Domácí ještě pokračují v přesilovce.
34:07
Slávisté využívají dvojnásobnou přesilovku! Jelínek přihrál v nouzi Kadlecovi, který ještě prodloužil na JURAJE VALACHA a ten tvrdou ranou mířil přesně k tyči! Asistence: Petr Kadlec a Petr Jelínek.
33:52
Po ráně Valacha se puk odrazil k Bednářovi, který ho posunul ještě k volnému Růžičkovi. Ten měl ale velké problémy se zpracováním a nakonec ani nevystřelil!
33:16
Pardubice jdou do tří! Za podražení je potrestán Marek Ďaloga (PCE).
33:02
Valach dlouho čekal se střelbou. Nakonec však vypálil a Salfický musel předvést pohotový zákrok betonem.
32:34
Aleš Píša (PCE) si odpočine na dvě minuty za nedovolené bránění.
32:25
Valach střílenou přihrávkou našel volného Tomáše Doležala, který tečí trestuhodně minul odkrytou klec!
32:18
Skokan se zjevil sám na pravé straně, Salfický ale perfektně zasáhl.
31:14
Kolařík je zpět na ledové ploše.
30:55
Růžička s pomocí Kadlece vyhodil přes všechny čáry.
30:10
Somík byl úplně sám na vzdálenější tyči, Kadlec ale do přihrávky na poslední chvíli vložil hůl a tečoval kotouč do ochranné sítě.
29:49
Slávisté se zatím brání zdatně, už dvakrát vyhodili.
29:14
Pavel Kolařík (SLA) musí na trestnou lavici za nedovolené bránění.
29:03
Skokan zadovkou našel Růžičkou, který si obhodil obránce a vypálil těsně mimo!
28:35
Bednář se hezky proháčkoval mezi obránci a bekhendem prověřil Salfického.
27:59
Týmy mají problém s vytvořím zajímavých příležitostí. V posledních minutách jsme skoro žádnou neviděli.
27:38
Stránský přiťukl kotouč rozjetému Klhůfkovi, který v plné rychlosti nastřelil jen clonícího obránce.
26:08
Ránu Kolaříka ještě dorážel Tomica, pardubický brankář si poradil.
25:48
Růžička z pravé strany našel jen připraveného Salfického. Sešívaný útočník se poté snažil ještě dorážet a přitom podrazil Skokana.
24:41
Stránského pokus zpoza obránce nadělal Salfickému nečekané problémy. Nakonec puk odklouzal těsně kolem pravé tyče k zadnímu mantinelu.
23:46
Kočí dostal ještě jednu možnost ke střele a tu využil. Furch si připsal zákrok lapačkou.
23:36
Zohorna našel na modré Kočího, kterému ale kotouč přeskočil hůl.
22:57
Žejdl se snažil přihrát před branku, kde byl Bednář. Kotouč ale zastavil jeden z obránců Pardubic.
22:29
Klhůfek a Semorád se do sebe zaklesli a první jmenovaný se dostal do ofsajdu.
21:50
Obě mužstva střídají, rozehrávat budou domácí.
21:23
Tomica posílal puk na najetého Růžičku, ten ale promáchl.
20:44
První útok hostí si několikrát pěkně vyměnil kotouč, akci poté překazil dobrým zákrokem Holub.
20:01
První část načali lépe slávisté, když využil první přesilovku v zápase Juraj Valach. Hosté odpověděli záhy. Radil našel volného Noska, který poslal kotouč za bezmocného Furcha. Po vyloučení Kolaříka měly početní výhodu i Pardubice a nebyly daleko od vedoucího gólu. Rychlý pokus Kousala skončil totiž na břevně. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 15:51.
20:00
19:40
Krenželok se odpoutal od obránce a přihrál napříč pásmem Kadlecovi, ten ještě posílal kotouč do brankoviště, kde ale nebyl nikdo z červenobílých.
18:55
Domácí se v posledních minutách soustředí hlavně na obranu, Pardubicím tedy dělá velký problém přechod přes útočnou modrou.
18:13
Nosek přenechal na modré puk Radilovi, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.
17:55
Pražanům byl odpískán úmyslný ofsajd, vhazovat se bude po pravici Furcha.
17:38
Po nepřesnostech ve střední části ledu budou rozehrávat domácí.
17:00
Žejdl se proháčkoval až do rohu, odkud ovšem nenašel ani jednoho spoluhráče.
16:33
Kousalův pokus vytěsnil Furch do rohu kluziště.
16:15
Whartonovo nahození zastavil jeden z obránců.
15:29
Ti však dopadli úplně stejně.
14:58
Rozehrávka ale hostům nevyšla, ukázat jim to mohou červenobílí.
14:32
Domácí se dlouho v útočném pásmu neohřáli, puk mají Pardubičtí.
13:57
Zohorna odtlačil spoluhráče a předložil kotouč mezi kruhy Somíkovi. Ten ve velké šanci trefil jen Furcha!
13:27
Píša nastřelil od modré do nohy Jiřího Doležala, který s bolestivou grimasou odjel na střídačku.
12:47
Pardubice rozehrávaly útok až zpoza vlastní klece, zastavil je ofsajd.
12:00
Po vhazování pálil nebezpečně Tomica.
11:42
Sešívaní získali buly u Salfického.
10:50
Slávisté se snažili o rychlý protiútok, ale nepodařilo se jim to.
10:05
Hosté nadále zůstávají v útočné třetině.
09:25
08:45
Kousal neměl komu přihrát a proto vypálil. Puk se odrazil od břevna!
08:38
Radil hledal na druhé straně pásma Ďalogu, který ale prudkou přihrávku nedosáhl.
07:59
Kousal přiťukl kotouč na modrou Benákovi, který prověřil tvrdou ranou pozornost Furcha. Celou akci pak přerušilo postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:25
Pavel Kolařík (SLA) putuje na trestnou za držení.
06:34
Radil se podél pravého mantinelu protáhl do útočného pásma, kde geniálně našel u vzdálenější tyče TOMÁŠE NOSKA, který už jen nastavil hokejku a s pomocí tyčky vyrovnal! Asistence: Lukáš Radil a Václav Kočí.
06:03
Bednář pálil z levé strany poměrně nebezpečně, Salfický jeho pokus jen vytěsnil před sebe.
05:14
Červenobílí se tlačí do zakončení a snaží se o navýšení skóre.
04:27
Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru ke Kadlecovi, který puk ihned přistrčil JURAJI VALCAHOVI a ten propálil z voleje vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Kadlec a Lukáš Žejdl.
04:22
Rána Kadlece byla ztečována přímo do připravené lapačky pardubického brankáře.
04:16
Václav Benák (PCE) podrazil za vlastní klecí Jiřího Doležala, za což si vysloužil dvouminutový trest.
04:02
Jiří Doležal nedosáhl na dlouhou přihrávku a rozhodčí odpískal icing.
03:23
Skokanův pohotový pokus z otočky vyrazil Salfický ramenem do ochranné sítě.
03:05
Radil se dostal k odraženému kotouči a okamžitě ho poslal na Furcha. Ten musel zakročit.
02:35
Slávisté kombinují ve vlastním pásmu.
01:32
Valach se dostal až do rohu kluziště, odkud nalezl žabičkou najetého Jelínka, který z první nikým nechráněný trefil jen připraveného gólmana!
01:11
Kolařík bekhendem od mantinelu nahazoval na teč. Puk ovšem skončil u Salfického, který přerušil hru.
00:45
Pardubice se usadili v útočném pásmu a Ďaloga se v rychlosti dokázal obtočit kolem branky a prověřit Furcha.
00:13
První pokus vyslal na Furcha Kousal. Domácí gólman zasáhl lapačkou.
00:01

HC Slavia Praha: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Šenkeřík, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, Růžička, SKokan – Doležal J., Jelínek, Bednář – Doležal T., Klhůfek, Stránský

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorz – Nosek, Kousal, Radil – Somík, Zohorna, Sýkora – Endál, Moučka, Semorád – Rys, Nahodil, Číp.
V 29. kole Tipsport extraligy se proti sobě postaví pražská Slavia a hokejisté Pardubic. Obě mužstva na tom jsou v tabulce podobně, když nabírala stejně bodů. Pardubice jsou ale díky lepšímu skóre před červenobílými. Při pohledu na vzájemné zápasy zjistíme, že se v poslední době daří více svěřencům Vladimíra Růžičky. Ti drží sérii čtyř výher, kterou se budou snažit prodloužit. Nebudou to ovšem mít lehké, jelikož Východočeši mají ve svém týmu v laufu hrajícího Noska nebo střelce Petra Sýkoru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.