Z druhého bodu se tedy radují hosté z Vítkovic. V nájezdech jim výhru zařídil Roman Szturc, který byl jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
Autorem branky je ROMAN SZTURC.
Szturc si nejdříve roztáhl Furcha a poté poslal kotouč mezi jeho betony!
Proti Skokanovi zasáhl Šindelář vyrážečkou.
Růžičkova rána prošla Šindelářem a o tyčku zamířila mimo.
Roman jel z jedné strany na druhou a poté branku úplně minul.
Krenželok se snažil rozhýbat Šindeláře, to se mu nepovedlo.
Svačina si najel z levé stran, jeho pokus ale zachytil Furch do lapačky.
Žejdl bekhendem trefil jen roztáhnutého Šindeláře.
Vandas to zkusil na vyrážečkou, kterou Furch úspěšně zasáhl.
Samostatné nájezdy začínají.
Jelikož prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu přijdou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:52
Kadlecův pokus od modré skončil až na zadním mantinelu.
63:48
Svačina se natlačil před obránce a snažil se udělat kličku. Furch se ale natáhl a hokejkou mu puk vypíchl!
63:07
Hosty sráží nepřesnost v rozehrávce.
61:49
Sešívaní se dostalo do velkého ofsajdu.
60:59
Rychle ale o puk přišli, zkusit to mohou domácí.
60:38
Rozehrávat budou hosté.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí části se povedlo Vítkovicím snížit, když se pod víko trefil Vandas. Ve zbytku třetiny hrály oba týmy hodně opatrně a hlídali si každou šanci soupeře. Dojde tedy na pětiminutové prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:23
Petr Jelínek (SLA) byl sražen k zemi protihráčem, což náležitě okomentoval. Dostává desetiminutový osobní trest.
58:50
Hráči domácího celku se dostali do ofsajdu.
57:33
Krenželok z levé prověřil Šindeláře, ten si připsal pohodlný zákrok.
57:29
Káňův pokus srazil nad branku Šenkeřík.
56:48
Svačina ve středním pásmu tečoval kotouč mimo hřiště.
55:42
Stránský se dral do zakončení, nakonec ho dva Vítkovičtí odzbrojili.
55:07
Slávisté dobře napadají a hosté mají velké problémy s rozehrávkou.
54:29
Hraje se za brankou Vítkovic.
53:59
Wharton málem ve vlastním pásmu přišel o puk, nakonec to s vypětím všech sil zvládl.
53:20
Hraje se hlavně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
52:47
Doležal se snažil procpat puk na své spoluhráče, nepovedlo se.
51:32
Klhůfek vypálil po samostatné akci nepřesně.
51:08
Stehlík se vrátil na ledovou plochu.
50:59
Sražený puk schoval Šindelář do lapačky.
49:57
Šenkeřík od modré ještě hledal Krenželoka, ten už byl ale ve velkém úhlu.
49:08
Richard Stehlík (VIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
47:59
Z druhé strany to zkoušel ještě Skokan, neúspěšně.
47:48
Z otočky pálil Sklenář, Šindelář zasáhl betonem.
47:14
Vrdlovec se snažil najít spoluhráče v brankovišti, Hruška ale puk zablokoval.
46:16
Jiří Doležal nebezpečně prověřil Šindeláře.
45:06
Vítkovice právě vstřelily branku!
Nahození Baila zastavil Šenkeřík přímo pro Valčáka, který přistrčil puk na volného MICHAELA VANDASE a ten se trefil přesně pod víko! Furch neměl sebemenší šanci! Asistence: Patrik Valčák a Marek Bail.
44:55
Žejdl si posunul puk do výhodnější pozice a tvrdě vypálil na Šindeláře.
43:57
43:55
Szturc se natlačil před obránce a zblízka vyzkoušel pozornost Furcha.
43:40
Káňa přejel modrou příliš rychle a odpískán byl ofsajd.
42:37
Rána Slobody prolétla těsně kolem levé tyče!
41:57
Tomáš Doležal (SLA) je vyloučen za hákování.
40:51
Slávistická rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
40:01
V prostředním dějství už jsme se gólu dočkali, a to když se prosadili domácí. Růžička v přesilové hře našel volného Žejdla, jehož nepovedený pokus usměrnil za záda Šindeláře Jelínek. V závěru měl poté ještě obrovskou příležitost Růžička, vítkovický brankář ale předvedl fantastický zákrok hokejkou. Třetí třetina začne přibližně v 16:44.
40:00
39:48
Ondřej Roman (VIT) a Marek Tomica (SLA) dostávají dvě minuty za vzájemnou potyčku.
38:48
Rozehrávku hostí vystihl Růžička, který se tak dostal do úniku. Šindelářovi udělal perfektní kličku do bekhendu a mířil do zcela odkryté klece. Vítkovický brankář ale ještě stihl dát do střely hokejku a srazit kotouč za branku!
38:23
Sloboda našel na levé straně Svačinu, který vypálil z první. Furch puk zastavil ramenem a následně ho přikryl pod lapačku.
37:56
Petr Kadlec (SLA) si odpočine za nedovolené bránění.
37:10
Strapáč přenechal puk Němcovi, který donutil Furcha k zákroku.
36:26
Po teči Skokana skončil kotouč v ochranné síti.
36:04
Snahu jim překazil Vrdlovec, který vyvezl puk pryč.
35:41
Slezané kombinují před Furchem.
34:30
34:27
Tomica pláchl obráncům ,následnou střelou však nastřelil jen betony brankáře.
33:51
Skokan trefil jen lapačku Šindeláře.
33:40
Húževka v oslabení zaútočil, ani nadvakrát si však na Furcha nepřišel.
32:30
Vladimír Svačina (VIT) je podruhé poslán na trestnou lavici, tentokrát za napadení.
32:25
Tečovaný pokus Slobody vyrazil Furch na poslední chvíli betonem.
31:45
Slávisté se snaží o rozehrávku, Vítkovice ale zatím velmi dobře napadají.
31:17
Při přechodu přes modrou čáru se hosté dostali do ofsajdu.
30:07
Holub vypálil ze středního pásma a Šindelář měl velké problémy se zákrokem.
28:52
Slavia právě vstřelila branku!
Růžička nahrál na střed Žejdlovi, kterému ale střela příliš nesedla. Puk ovšem zamířil před odkrytou klec k PETRU JELÍNKOVI, který už měl lehkou úlohu! Asistence: Lukáš Žejdl a Vladimír Růžička.
27:22
Vladimír Svačina (VIT) je potrestán za hákování.
26:54
Húževka si lehl do střely, odražený puk poté chtěl ještě poslat na Šindeláře Šenkeřík. Přerazil se ovšem o ležícího Húževku a skončil na ledě.
26:07
Nahození od modré Furch vyrazil k Vandasovi, který se snažil kotouč dorazit bruslí. Branku však netrefil.
24:58
Hruškův pokus Furchovi vypadl z výstroje, proto puk odpálil do rohu.
24:11
Po souboji s Tomicou zůstal na ledě ležet Kovář. Rozhodčí pro jistotu přerušil hru a Kovář se poměrně rychle zvedl a odjel na střídačku.
23:24
Němcovi rána nesedla, jelikož skončila za domácí klecí.
22:50
Vítkovická rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
22:34
Z první střílel z velkého úhlu Kolouch, Furch si však připsal další zákrok.
21:41
Hosté se usadili v útočném pásmu, červenobílí se ubránili jen za cenu icingu.
20:54
Po dlouhém pasu Svačiny pálil z voleje Huna, Furch se stačil přesunout.
20:01
Prvních dvacet minut dnešního duelu nenabídlo příliš pohledných a nadějných příležitostí. Tu asi největší spálil Barinka, když z mezikruží nastřelil jen Furcha do masky. Druhá dvacetiminutovka, která začne přibližně v 15:51, může nabídnout už jen lepší hokej.
20:00
19:51
Zbytek první části tráví hosté za brankou Slavie.
19:20
Domácí ale rychle získali puk.
18:57
Rozehrávat budou zpoza branky Vítkovice.
18:32
Húževka ihned po buly prověřil Furcha.
17:38
Svačina zpoza branky našel volného Barinku, který ale trefil Furcha do masky!
16:58
Krenželok od mantinelu nebezpečně nahazoval na branku.
16:32
Sešívaní se sice drží v útočném pásmu, kotouč ale létá jen po mantinelech.
15:57
Slávisté zakládají útok.
15:19
Jiří Doležal se hezky zbavil obránce, jeho následný pokus už ale příliš povedený nebyl.
14:45
Húževka se vrátil na led.
14:31
O vyhození se postaral Hruška.
13:36
Svačina ujel s Romanem do úniku dvou proti jednomu. Slávisté se ale včas vrátili a jejich šanci zneškodnili.
13:11
Kadlecovu ránu zachytil Šindelář v klidu do lapačky.
12:45
Peter Húževka (VIT) inkasuje dvě minuty za podražení.
11:27
Nejdříve Svačina nebezpečně pálil z levého kruhu a Furch jeho pokus vyrazil se štěstím. Následná rána Barinky skončila mimo hřiště.
10:42
Pokus Strapáče z prostoru mezi kruhy byl ztečován do ochranné sítě.
10:03
Kolouch od modré trefil jen clonící obránce.
09:20
Szturc nahrál přes útočné pásmo Káňovi, kterého trochu zradilo zpracování, přesto ještě stačil vyzkoušet Furcha, který se mezitím stačil přesunout.
08:42
Holub v nouzi prověřil Šindeláře, ten je zatím naprosto jistý.
08:25
Jelínek kličkoval za brankou, poté mu puk trochu ujel a Vítkovice tedy mohli rozehrát.
07:17
Stránský přenechal ve středním pásmu puk rozjetému Klhůfkovi, který se s tím nepáral a tvrdě vypálil. Šindelář musel předvést pohotový zákrok ramenem.
06:27
06:21
Z první pálil od modré Burger, pravou tyč minul jen o kousek.
05:24
Z voleje pálil Sloboda, do rány si lehl Jiří Doležal a vyrazil puk z obranné třetiny.
04:51
Roman poslílal kotouč do brankoviště na teč, puk odehrál Kolařík.
04:27
Dávid Skokan (SLA) je prvním vyloučeným v zápase, provinil se držením protihráče.
04:15
Další zakázané uvolnění v podání hostí. Vítkovicím se zatím příliš nedaří konstruktivní rozehrávka.
03:50
Slávisté se natlačili do útoku a Vítkovice poté vyhodili na icing.
03:10
Němec se obtáčel kolem branku, vypálil však nepřesně.
02:37
Odražený kotouč bekhendem dorážel Jiří Doležal, Šindelář si prostor u své levé tyče pohlídal.
01:58
Žejdl se snažil vypálit zpoza obránce, Hruška mu ale klepl do hole a Šindelář ani nemusel zasahovat.
01:14
Slobodovu tvrdou ránu ještě dorážel Roman, Furch si s oběma pokusy poradil.
00:37
Sklenář se snažil protlačit podél mantinelu, hostující obránce mu ale zkřížil cestu.
00:01

HC Slavia Praha: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Jelínek, Doležal T. – Krenželok, Žejdl, Stránský – Doležal J., Klhůfek, Vrdlovec

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Pastor, Stehlík, Kovář, Sloboda, Barinka, Hruška, Bail – Húževka, Němec, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Burger, Káňa – Vandas, Valčák, Kolouch.
Ještě jednou vítejte u sledování zápasu 31. kola Tipsport extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Slavia a Vítkovice. Sešívaní jsou v posledních zápasech na vzestupu, v pátek porazili Mountfield vysoko 6:1. Kromě Bednáře táhne sešívané slovenský obránce Juraj Valach, který v posledních dvou utkáních nasbíral pět bodů. Vítkovice mají za sebou dvě výhry, když dokázali porazit Kladno a Brno. Nejproduktivnějším hráčem je Ondřej Roman, obránce pak Karol Sloboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.