Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou.
Ve třetí třetině se utkání už jen dohrávalo. Slávisté tak nakonec vítězí 6:0, připisují si další tři body a upevňují si místo v čele extraligové tabulky.
60:00
59:07
O chvíli později je navíc Ševcům pískán úmyslný ofsajd.
58:53
Domácí jsou kompletní, gól už dnes zřejmě neinkasují.
58:27
Nepřesná přihrávka hostů vyústila v zakázané uvolnění.
57:45
Melenovského střela na teč skončila bez dotyku až u Furcha, který ji srazil do rohu.
57:01
Dnešní utkání sleduje 2934 diváků.
56:53
Juraj Valach (SLA) v rohu kluziště podrazil Čecha a jde si odsedět dvouminutový trest. Povede se Zlínu vstřelit alespoň čestný gól?
56:17
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení, ale ani jeden z celků se nedokáže dostat ke střele na branku.
54:39
Růžička se dostal k puku v bezprostřední blízkosti Kašíka, kterého pak chtěl přehodit. Při tom ale zlínského gólmana trochu sekl a tak se na brankovišti strhla mela. Vylučovat se ale nebude, všichni rozhádaní hráči se už s vidinou rozhodnutého stavu v poklidu rozešli.
53:13
Whartonovu pumelici od modré čáry Kašík v lapačce neudržel, práci za něj ale udělali jeho obránci.
52:32
Köhler táhl první vážnější šanci Zlína v poslední třetině, ale přes pozorného Šticha se nedostal ani ke střele na Furcha...
51:33
Růžička hledal rozjetého Žejdla před brankou, mladý forvard ale puk na vrcholu kruhů minul.
50:37
Jelínek překvapivě vystřelil z nulového úhlu, jeho pokus se ale až na branku nedostal, hostující beci ho totiž srazili.
49:31
Valach vyslal prudkou přihrávku, kterou hledal Sklenáře. Ta ho ale minula a přihrávka se proměnila v střelu, kterou musel Kašík pokrýt.
48:01
Sklenář se snažil dostat kotouč za Kašíka, který nechal puk kousek za sebou. Jako první si opuštěného kotouče ale všimli hosté a nahrnuli ho pod jejich brankáře.
47:19
Zlínští v poslední dvacetiminutovce brání o hodně pozorněji, dopředu se ale příliš nedostávají.
46:12
Mickovu střelu z levého kruhu vyrazil Kašík do rohu.
45:25
Prudkou přihrávku Melenovského nikdo z jeho spoluhráčů nezastavil, je z toho icing.
44:37
Jelínek adresoval finální přihrávku na Stránského, toho ale dobře pokryl Řezníček.
44:10
Marušák chtěl nahodit za slávistickou bránu, puk ale na svou hůl nabral natolik, že se kotouč vysoko zvedl a dopadl až do ochranné sítě.
42:58
Nepřesnou kombinaci Slavie ukončil Kolařík, který neposedný puk poslal omylem na vlastní střídačku. Hosté už jsou v plném počtu.
42:06
Valachova rána od modré uvízla v Kašíkově výstroji. Hostující brankář si ale nebyl vůbec jistý, kde je kotouč a zmateně se ohlížel okolo sebe.
41:39
A opět to byl Leška, kdo Zlínské osvobodil, a teď jede spokojeně střídat.
41:19
Oslabení ale začali hosté dobře, kotouč vyhodil Leška.
41:08
Zlínská mizérie pokračuje i v posledním dějství. Za držení je potrestán veterán Radim Tesařík (ZLN).
40:01
Bude poslední třetina, která začne v 18:50, jen formalitou, nebo se Zlínští pokusí zápas alespoň trochu zdramatizovat?
Družina Vladimíra Růžičky ve druhé třetině vzala otěže zápasu ještě více do svých rukou a přidala další čtyři góly do zlínské obrany cedníkovitého typu.
40:00
39:32
Zlínští, kteří už jsou v plném počtu, vyhodili na icing.
39:15
Poletín byl chvíli sám před Kašíkem, kotouč ale na brankovišti minul a pak ho bruslí usměrnil mimo tři tyče.
37:45
Slávistická přesilovka dál pokračuje, neboť Čech si ještě musí odpykat druhou část čtyřminutového trestu.
37:21
Slavia právě vstřelila branku!
Vteřinu po návratu vyloučeného Veselého se prosazuje JAROSLAV BEDNÁŘ, který prostřelil Kašíka zápěstím od modré čáry! Asistence: Jan Stránský.
37:08
Kadlec vypálil tvrdě od modré čáry, jeho pokus ale zastavil precizním semaforem Kašík.
36:44
Tlak Slavie sice nebyl korunován ani jednou střelou, ale domácí si aspoň vymodlili další faul. Za vysokou hůl je vyloučen Filip Čech (ZLN), a jelikož je ve tváři postiženého Valacha krev, bude to za 2+2 minuty. Slavia bude hrát 35 vteřin proti třem.
35:20
Po lehkém kontaktu s hokejkou Ondřeje Veselého (ZLN) spadl Růžička. Zlínský útočník si jde sednout na dvě minuty za hákování.
34:33
Tesařík nepotvrdil své zkušenosti, když nepřesně rozehrál. Zakázané uvolnění tak stěhuje hru zpět před Kašíka.
33:50
Štich je na ledě, slávisté pokračují v plném počtu.
33:20
Köhler při pokusu o střelu promáchl a pak ve velké rychlosti narazil do mantinelu. Následně se sešívaní osvobodili.
32:37
Ševcům nepřeje ani štěstí. Furcha teď ostřelovali ze všech pozic, ale slávistický brankář si poradil jak s Leškovou dorážkou zblízka, tak i s Valentovou ránou od modré.
31:50
Ojedinělou akci Zlína zastavil obránce Štich (SLA) jen za cenu hákování.
31:22
V O2 areně prší góly do zlínské sítě! Další povedený bochánek přidává TOMÁŠ MICKA, který si po přihrávce Whartona bruslí předkopnul puk a pak ho zvedl nad Kašíkův beton! Náhradní zlínský brankář si ještě nepřipsal zákrok a už loví kotouč ze sítě. Asistence: Kyle Wharton.
30:46
Valentovo nahození před branku projelo brankovištěm a zastavil ho až obránce Knot, který pak raději kotouč odpálil na zakázané uvolnění.
29:36
V témže čase hosté střídají brankáře. Kašík jde do klece místo zklamaného Horčičky.
29:36
Bednář povedenou žabičkou z rohu ledové plochy oslovil na vzdálenějším kruhu PETRA KADLECE, jehož bomba skončila mezi betony bezmocného Horčičky! Asistence: Jaroslav Bednář, Petr Jelínek.
29:16
Skokan byl při nájezdu na bránu tak rychlý, že nestihl zastavit a posunul ji.
28:13
A domácí zvyšují již na 3:0. MICHAL POLETÍN pálil v podstatě ze stejné pozice jako při svém úvodní brance a opět úspěšně. Asistence: Růžička
27:35
Také hosté hráli v šesti. Trest si odsedí Antonín Honejsek (ZLN).
27:16
Čech prostrčil přes brankoviště puk na Holíka, ten však ani nadvakrát na Furcha nevyzrál.
26:39
A další vyloučení domácích. Tentokrát si jde odpykat Klhůfek (SLA) trest pro hráčskou lavici za příliš velký počet hráčů na ledě.
26:29
Kolařík je zpět na ledě.
26:06
Slavia úspěšně ukrajuje další vteřiny z přesilovky Zlína. Hraje se hlavně v obranném pásmu hostů.
25:34
Slavii se daří vyhazovat.
25:07
Po další šanci Zlína se bude vhazovat po Furchově levici.
24:40
Čech byl chvíli sám u pravé tyčky brankáře Furcha. Zblízka ale minul.
24:29
Kolařík (SLA) si jde odsedět dvě minuty za podražení.
24:05
V šanci se zjevil před Furchem najíždějící Balaštík, puk mu ale sklouzl z hokejky.
23:32
Hra se odehrává především ve středním pásmu.
22:06
Melenovský přihrával před branku na Okála, ten však nastřelil pouze Furcha.
21:26
Sklenář s Růžičkou jeli dva na jednoho. Sklenář ale v zakončení akce přestřelil vysoko nad.
20:23
Hned zkraje druhé třetiny prověřil Horčičku v individuální šanci Bednář. Hostující brankář raději skryl puk v lapačce.
20:01
Druhá třetina by měla začít v 17:53.
Hosté měli sice lepší vstup do zápasu, pak ale dvakrát hrubě chybovali a sešívaní tak vedou po úvodní dvacetiminutovce 2:0.
20:00
19:30
Hosté v závěru třetiny přidali na aktivitě, teď jejich snažení ale přerušil ofsajd.
18:58
Další šanci hostů měl Čech, ale ani on si z mezikruží na Furcha nepřišel.
18:00
Kubišovu ránu vyrazil Furch jen k Balaštíkovi. Ten však před odkrytou brankou pověst kanonýra nepotvrdil, protože neposedný puk nedokázal trefit.
17:42
Klhůfek zpoza brány oslovil Krenželoka, ten se ale ke střele nedostal. K puku se ale jako první prodral jeho spoluhráč Micka, ten ale ani nadvakrát Horčičku nepřekonal. Zlínský gólman se teď vyznamenal.
17:15
Následně si pak sešívaní přihráli rukou.
17:13
Růžička se se štěstím dostal k odraženému puku, jeho střela ale neprošla přes obranný val zlínských hráčů.
16:02
Řezníček chtěl jen přerušit útočnou akci Slavie, ale jeho obranný zákrok byl tak důrazný, že je z něj icing.
15:49
Na opačné straně musel být pozorný Furch, ale se střelou Köhlera si za pomocí své lapačky poradil.
15:03
Poletín dostal až příliš prostoru na pravém kruhu, čehož využil ke střele golfovým úderem. Ten jen těsně minul vzdálenější tyč gólmana Horčičky.
14:51
Ojedinělou akci Zlína táhl Holík, Furch ale puk u své tyčky zastavil.
14:01
Podobně jako před chvílí Klhůfek hledal tentokrát Jelínek před brankou Krenželoka, ten se ale ke střele nedostal.
12:41
Bitka na ledě! Zlínský útočník Kubiš se u modré čáry dostal do souboje se Skokanem. Ten si to nenechal líbit a oba se pustili do krátké šarvátky, za kterou následně byli oba vyloučeni na 2+2 minuty.
12:02
Klhůfek na útočné modré čáře zastavil kotouč a dostal se s ním až za branku. Tam měl čas se podívat a poté našel chvíli osamoceného JAROSLAVA BEDNÁŘE, který z bezprostřední blízkosti propasíroval kotouč za bezmocného Horčičku! Asistence: Pavel Klhůfek.
11:11
Sešívaní jsou nadále aktivnější, tentokrát jejich snažení Horčička uťal.
10:37
Stránský vybojoval puk za zlínskou klecí, vybruslil si z rohu kluziště a pak ideálně našel MICHALA POLETÍNA, jenž ranou z první propálil Horčičku! Asistence: Jan Stránský, Dávid Skokan.
10:18
Wharton vypálil ihned po buly, jeho střela ale neměla gólové parametry a skončila za hostující brankou.
10:11
Nepřesná přihrávka Ševců znamená zakázané uvolnění.
08:46
Sklenář vypálil zblízka jen do připraveného betonu Horčičky. Domácí útočník pak jen rezignovaně praštil hokejkou do mantinelu.
08:11
Štichovo nahození od modré čáry musel vyrazit ramenem brankář Horčička.
07:56
Po první komerční přestávce se hra stěhuje zpět do obranného pásma Slavie. Vhazovat se bude po pravici Furcha.
07:39
07:18
A další postavení mimo hru zlínských hráčů.
06:59
Po akci Čecha pálil od modré Tesařík, avšak zbytečně. Už předtím byl totiž odpískán ofsajd.
05:54
Leška zkoušel překonat Furcha bekhendovou střelou, domácí gólman byl však pozorný.
05:39
Kolařík (SLA) putuje na trestnou lavici za podražení.
04:02
Sklenář chtěl nahodit puk do útočného pásma, vyhodil ho však až přes plexisklo.
03:38
Puk se dostal mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:10
Balaštík se natahoval za dlouhou přihrávkou, při tom se ale vystavil do ofsajdu.
02:11
To se jim povedlo až teď a Horčička pak raději podržel puk.
01:40
Köhler motal soupeře v rohu útočného pásma, sešívaní se teď nemohou osvobodit.
00:58
Oba celky začaly aktivně. Zlínští se dvakrát pokoušeli prodrat až před Furcha, domácí však byli pozorní a v obou případech puk odpálili.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Žejdl – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Skokan, Stráský

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Sedláček, Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál

Rozhodčí: Horák, Pešina – Flegl, Štola.
Zlínští v minulém kole také vedli nad svým soupeřem tři branky, konkrétně 3:0 nad Brnem, ale taktéž nedokázali tento stav udržet a nakonec brali shodně dva body za vítězství na nájezdy.
I po šestém kole drží slávističtí hokejisté nejen první příčku, ale také neporazitelnost. I přes hodně nepovedenou poslední třetinu v zápase s chomutovskými Piráty, kde sešívaní obdrželi čtyři branky a ztratili tak dobře se vyvíjející zápas, pražský celek dokázal vyválčit dva body za výhru v samostatných nájezdech a uhájit tak vedoucí postavení v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.