Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Tomáš Pöpperle (SPA) a Tomáš Svoboda (KOM).
První dvě třetiny byly z herního pohledu vyrovnané, nicméně Kometě se nepodařilo vytvořit si jasné gólové šance a střelecky se prosadit. Sparta naopak potvrdila svou sílu v útoku a fakt, že si výhru v okamžiku, kdy vede, nenechá vzít.
60:00
59:46
Puk za brankou Pöpperleho na hokejkách Sparty. Brněnští už jen bruslí ve svém pásmu.
59:00
Zdá se, že je hotovo. Byl to to hokejový zázrak, kdyby se Kometě podařilo s výsledkem ještě něco udělat. Zvláště, když si sparťané puk už hlídají na svých hokejkách.
58:18
Sparta právě vstřelila branku!
Pilař přihrál Petru Tonovi k právě Trvajově tyčce, tomu se sice puk za záda brněnského gólmana nepodařilo dostat, ale kotouč se odrazil k volnému TOMÁŠOVI ROLINKOVI, který puk poslal do odkryté klece. Asistence: Petr Ton, Karel Pilař.
57:18
Sparta teď hraje přesilovou hru a drží Kometu v jejím pásmu. Brňané pod tlakem.
57:13
Zápas Kometou přilákal do holešovické haly 6827 diváků.
56:37
A Sparta zase nikam nepospíchá, drží puk na hokejkách a čeká na návrat pátého hráče z trestné lavice.
56:14
A je po přesilovce. Kumstát mohl do samostatného úniku, byl ale faulován a Leoš Čermák (KOM) míří na trestnou lavici za hákování.
55:33
Sparta se ale osvobozuje a vyhazuje puk z pásma.
54:49
Brno teď má příležitost korigovat výsledek. Na trestnou lavici zamířil Vladimír Sičák (SPA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Brno.
52:34
U posunuté branky, kterou ve třetí třetině hájí Tomáš Pöpperle, se vyskytl problém, na který byly nejprve krátcí všichni rozhodčí a následně i první povolaný ledař. Teď už se ale zdá být vše v pořádku a zápas může pokračovat.
52:17
Hlinkovu střelu, která byla prudká a mířila nad lapačku, Trvaj vyráží.
51:31
Škoda, škoda! Forman objel branku a měl ji u levé Trvajovy tyčky úplně prázdnou. Puk ale nedokázal poslat za brankovou čáru!
50:50
Devět minut do konce a puk na hokejkách drží Sparta, která hraje pozorně dozadu.
49:55
Střelu Hrušky vytěsnil Pöpperle ramenem, je to po delší době střelecký pokus Brna.
48:34
Výborná souhra první lajny Sparty skončila na betonu Trvaje.
47:58
Sparta oslabení zvládla.
47:15
Sparťané teď zkušeně drží puk na hokejkách, zavezli ho do útočného pásma a nikam nepospíchají. Kometě utíkají cenné vteřiny přesilové hry.
46:25
Kometa má problémy udržet útočné pásmo a teď jí málem ujel Kumstát, naštěstí pro Kometu ale nedokázal rychle zpracovat poskakující kotouč.
45:28
A Sparta jde hned vzápětí do čtyř. Miroslav Forman (SPA) dostává dvě minuty za držení protihráče.
45:15
Ivan Rachůnek v nouzi před brankou , když byl těsně bráněný obráncem Komety, poslal puk na dojíždějícího LUKÁŠE KLIMKA, který krásně trefil volný prostor v brance trvaje. Asistence: Ivan Rachůnek, Karel Kubát.
44:29
Krejčík teď střílel od modré a poslal puk do skrumáže před brankou, puk lízl boční síťku a pak se ho Brňanům podařilo dostat opět ven z pásma.
44:11
Několik zakázaných uvolnění v krátkém časovém sledu kouskuje hru.
43:30
I teď Kometa Spartu vytlačila ze svého pásma, sparťané se zatím v útočné třetině příliš dlouho nezdrželi.
42:25
Spartě se prozatím nepodařilo vymanit z úvodního tlaku Brna a spíše se brání, než aby tvořila útočnou hru.
41:49
Koreis namazal Burianovi, ten střílel do připraveného Pöpperleho.
41:01
Třetí třetinu zahájila Kometa v útočném pásmu a zatím ho nehodlá opustit.
40:01
Sparta druhou třetinu vyhrála 1:0 a celkově vede 2:1. Kometa nehraje špatně, chvílemi si vytváří tlak, ale Spartu drží Pöpperle.
40:00
39:28
Kometa by do kabin ráda odcházela za vyrovnaného stavu. Káňa teď trestuhodně minul odkrytou klec.
38:28
Puk se z mely v rohu dostal ke Švrčkovi, který tvrdě pálil, puk ale Trval vyrazil mimo brankový prostor.
38:00
Na závěr přesilovky Sparta vystřelila, Trvaj podržel puk a Kometa je na ledě v plném počtu.
37:32
Sparta teď Kometu drží v šachu, puk ale ještě neposlala před branku.
36:47
Až teď, pomalu zmenšuje manévrovací prostor a na konci akce byla střela Krejčíka.
36:21
Spartě se zatím opět nedaří vybojovat na delší dobu útočné pásmo.
36:00
Přesilovka pro Spartu. Na trestnou lavici míří Leoš Čermák (KOM), který se provinil držením protihráče.
34:40
Pöpperle daleko z brány, aby se Burian nedostal k puku a k samostatnému nájezdu. Sparťanský gólman posílá puk zpět do středního pásma.
33:59
Teď je to zase Kometa, která nepříjemně dotírá v útočném pásmu. Pöpperle má ale vše pod kontrolou.
33:05
Neuvěřitelný PETR TON! Vybojoval puk na vlastní modré čáře, ujel obraně Komety a z vrcholu kruhu pálil nechytatelnou a přesně mířenou střelu nad beton Trvaje. Bez asistence.
32:00
Kometa teď obsadila pásmo a Pöpperle si musel chtě nechtě připsat několik zásahů.
31:33
Koreis teď ve velké šanci před brankářem, střílel, puk se odrazil před Pöpperleho, ale naštěstí pro domácí nebyl u branky nikdo, kdo by ho doklepl za záda sparťanského gólmana.
30:55
A teď šance na druhé straně. Trvaj daleko z branky a poskakující puk daleko od něj. Dominik Simon ho nedokázal trefit.
30:04
Sparta první oslabení v zápase ustála. Brno si sice vytvořilo tlak a dokázalo na rozdíl od sparťanů podržet pásmo delší dobu, branku z toho ale nevytěžilo.
29:39
Sparta vyhazuje a osvobozuje se.
28:46
Kometa teď Pöpperleho řádně protáhla, puk kolem jeho tyček lítal z obou stran, Brňané naštěstí ale špatně seštelovali střeleckou mušku.
28:03
Sparta jde do čtyř. Na trestné lavici je Švrček (SPA), který se provinil držením protihráče. První přesilovka pro Kometu v tomto zápase.
27:00
Opět tak trochu hluchý úsek hry, kdy puk odskakuje od hokejek a hraje se bez větších šancí spíše ve středním pásmu.
25:30
Kometa je v plném počtu a vytlačuje Spartu ze svého obranného pásma.
24:39
Švrček od modré vypálil dělovku, která měla gólové parametry, Trval puk vyrazil snad vyrážečkou.
24:29
Teď puk do lapačky na druhé straně pro jistotu ukrývá i Trvaj.
24:14
Spartě se ale zase nedaří udržet pásmo. A puk nakonec musí v lapačce podržet Pöpperle.
23:25
Na trestné lavici Hynek Zohorna (KOM), jehož dřevorubecké počínání rozhodčí ocenil dvěma minutami za sekání.
23:16
Forman a jeho prudká střela z mezikruží, kterou ale Trvaj poslal betonem mimo.
22:46
Útočný hokej nahoru dolů vystřídala v těchto minutách nepříliš záživná hra ve středním pásmu.
21:33
Ale teď zahrozilo i na druhé straně. Škoda, že Kumstátovi puk sklouzl z čepele. Byl v perfektní pozici.
21:14
Tomáš Svoboda teď pálil do chráničů Pöpperleho. Kometa je na začátku druhé části o chlup aktivnější.
20:27
Jenyš čekal na puk sám před Pöpperlem, ale puk němu naštěstí neprošel.
20:01
Sparta utkání perfektně začala, když se už ve druhé minutě trefil Buchtele. Pak ale Karel Kubát chyboval ve středním pásmu a Kometa vyrovnala ve vlastním oslabení. Spartu vyrovnání na pár minut zmrazilo, po polovině zápasu se ale hrál pohledný hokej nahoru dolů, kde ani jeden z týmů neměl výrazně navrch.
20:00
19:11
Pöpperle teď v krátkém časovém sledu krotil dvě střely. Kometa si v závěru třetiny vypracovala mírnější tlak.
17:52
Přibyl by se uživil i jako basebalista, teď se snažil před brankou zkrotit odražený puk a poslat ho ze vzduchu do brány, střela šla ale mimo.
17:20
Hlinka promeškal ideální čas na přihrávku a nakonec musel sám pálit, jeho tažená střela ale Trvaje nijak výrazně neohrozila.
16:37
Pech střílel prudce z rohu, Trvaj vykopl betonem. Sparta už zase hraje svoji hru, Kometa jí ale nic nedaruje, takže se teď v Tipsport aréně hraje otevřený hokej nahoru-dolů.
15:11
Tomáš Rachůnek s Dominikem Simonem v akci dva na jednoho. Prvně jmenovaný ale propásl ideální čas na přihrávku a střílel jen do připravených betonů Trvaje.
14:55
Přibyl hledal svojí přihrávkou z rohu někoho před brankou, ale marně.
14:25
Trval si připisuje další zákrok proti střele, jež je výsledkem útočného snažení první lajny Sparty.
13:49
Hanzlík nahodil ze středního pásma a puk prošel pásmem jak nůž máslem a nejspíš orazítkoval tyč!
13:00
Teď to s další střelou zkusil Koreis. Pöpperle má v posledních minutách více práce, žádná ze střel ale nebyla příliš nebezpečná.
11:58
Kometa je teď aktivnější. Spartu inkasovaná branka zbrzdila a trochu jí chybí důraz – hlavně v útočném pásmu.
10:35
Hruška nepříjemně zatápěl Pöpperlemu a sparťanské obraně. Nejdříve nepříjemně pálil a po dalším vhazování mlsně kroužil v těsné blízkosti brankoviště a čekal na přihrávku.
10:02
Drobné nepřesnosti a puk často končí místo na hokejkách spoluhráčů na hokejkách hráčů Komety. Jako teď, když o puk přišel Buchtele.
09:07
Hlinka přihrával dozadu na Rolinka, který pálil z druhé vlny, Trval bez problémů vyrazil.
08:17
A Kometa se po vyrovnání otrkala. Zohorna teď hledal některého ze spoluhráčů před brankou Sparty, kde bylo trestuhodně mnoho místa. Puk naštěstí pro sparťany žádného adresáta nenašel.
07:52
Sparta první přesilovku vůbec nezvládla, Kometě se podařilo vyrovnat a lehce opaření sparťané už se pak k žádné další útočné akci nedostali.
06:41
Kometa právě vstřelila branku!
Karel Kubát fauloval Němce, ten ale stihl puk poslat na úplně volného TOMÁŠE SVOBODU, který ze samostatného úniku ve vlastní oslabení vyrovnal. Asistence: Vojtěch Němec.
06:11
Spartě se zatím příliš nedaří udržet se ve vlastní přesilovce v útočném pásmu, Kometa naopak vyhazuje a drží puk daleko od vlastní branky.
05:15
První přesilová hra pro Spartu. Na trestnou lavici putuje Petr Kuboš (KOM) za podražení. Vhazování v útočném pásmu Sparty.
04:49
Kumstát obkroužil branku a poslal puk na modrou na Pilaře, který byl připravený na modré. Střela ale našla jen chrániče brněnského gólmana.
03:51
Buchtele se teď snažil procedit puk na Rolinka, ten se k němu ale přes obranu Komety nedostal.
03:11
Hraje se ve čtyřech na obou stranách a v tomto počtu má teď mírně navrch Kometa, která se vydala na svou vůbec první útočnou zteč.
02:47
Na ledě je v dosavadním průběhu utkání pořádně živo. Na trestnou lavici teď putují Tmáš Rachůnek (SPA) a Hynek Zohorna (KOM). Prvně jmenovaný za hrubost, druhý za vražení na hrazení.
02:24
Pro sparťany hodně příjemný start do utkání, zatím na ledě dominují.
01:20
Lukáš Pech poslal puk zpoza branky na Karla Kubáta na modré a ten ho bez váhání poslal do skrumáže před brankou. Trvaj nejspíš vyrazil, ale jen na hokejku JANA BUCHTELEHO, který ho ve druhé minutě prostřelil. Asistence: Karel Kubát, Lukáš Pech.
00:28
Sparťané utkání zahájili v pásmu Komety, zatím se tam ale otrkávají.
00:01
Pár vteřin a jdeme na to – Sparta má Kometě co vracet – první letošní vzájemný duel s ní prohrála.
O Spartě: I slávisté po derby, které proběhlo v neděli před zaplněnými tribunami Tipsport arény, přiznali, že Sparta si hraje vlastní soutěž. Pražané jsou těsně před polovinou soutěže vládci extraligové tabulky a zároveň jednoznačně nejproduktivnějším týmem soutěže. Právě v derby tuto skutečnost pečetil kanonýr Petr Ton, který vstřelil stou extraligovou branku Sparty v sezoně. Derby Sparta nakonec vyhrála 3:0 a šňůru domácích výjer tak natáhla už na sedm utkání v řadě.

O Kometě:Kometa je aktuálně na páté pozici a těží zejména z formy na domácím kluzišti. Doma jsou Brněnští téměř neporazitelní a v tabulce domácích zápasů jsou druzí hned za Spartou. Jak se ale Brnu daří doma, tak je slabé venku. Naposledy Kometa na ledě soupeře brala tři body proti poslednímu Chomutovu. Pak přišly tři zápasy bez bodu a s jedinou vstřelenou brankou proti Plzni. S Třincem a Libercem Kometa nejen nebodovala, ale ani neskórovala. A není bez zajímavosti, že v počtu vstřelených gólů svítí na kontě Komety a téměř polovinu méně branek než na kontě Sparty.

Poslední vzájemný zápas: Poprvé se oba soupeři potkali 4. října na ledě Brna, kde se Sparta sice zásluhou šikovné Pilařovy střely ujala krátce před první přestávkou vedení, o bodový zisk ji ale připravila nedisciplinovanost. Zatímco soupeř za celý zápas fauloval pouze jedinkrát, provinil se Tomáš Svoboda, sparťané poseděli na trestné lavici hned šestkrát. Toho dokázal soupeř ve dvou případech využít a otočit zápas. Díky přesilovkám soupeř Spartu nejen udolal, ale také vysoko přestřílel. Počítadlo se zastavilo na skóre 35:18.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.