V nepříliš pohledném utkání, kde bylo více nepřesností než atraktivních hokejových akcí, nakonec tři body bere domácí Sparta. Přestože dvakrát prohrávala, 20 sekund před koncem třetí třetiny se nakonec poprvé v zápase dostala do vedení. Udržela tak domácí neporazitelnost, na holešovickém ledě zatím v této sezoně neztratila ani bod. Tím se s vámi loučím, u příštího zápasu nashledanou.
Nejlepší hráči utkání:

Sacha Treille (KLA)
Dominik Simon (SPA)
60:00
59:40
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťanům se ale do prodloužení zřejmě nechtělo a dvacet sekund před koncem třetí třetiny jdou poprvé v zápase do vedení! K puku se dostal LUKÁŠ PECH a pokořil Cháberu střelou do rohu branky. Asistence: Petr Kumstát, Jakub Krejčík.
59:30
Už jen půl minuty do konce třetí třetiny a do prodloužení.
58:20
Ivan Rachůnek inkasoval tvrdý ale čistý hit za soupeřovou brankou.
57:04
Sparťané dlouho otálejí se založením útoku za vlastní brankou.
56:02
Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny a případného prodloužení.
54:40
Pech vystřelil z kruhu, k odraženému puku spěchal Klimek, ale nestihl to.
53:27
Na ledě už je i Tenkrát, oba týmy hrají v plném počtu.
53:08
Hořava prošel skoro celé hřiště bez toho, aby ho kdokoliv ze soupeřů obtěžoval. Nakonec se mu těsně před brankou vrhnul pod nohy Sičák.
52:15
Pech je zpět na ledě, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
52:05
Dragounovu střelu z pravého kruhu Pöpperle pokryl.
51:27
Dvojnásobná početní výhoda Kladna končí, Tenkrát (KLA) odchází na trestnou lavici za podražení. Rytíři pokračují ve čtyřech proti třem.
51:23
Tenkrát pálil od modré čáry, Pöpperle puk udržel, i když si nebyl zcela jistý, kde ho má.
51:12
Kladno si vyžádalo oddechový čas.
51:12
Velká šance pro Kladno. Pilař (SPA) si přisedl k Pechovi za faul vysokou holí.
50:50
Kladno se tlačilo, poté ale přišel protiútok. Ivan Rachůnek hledal bratra Tomáše, který byl úplně sám na modré, ale přihrávku ve skoku špičkou hole zastavil Kaberle.
50:15
Další kladenská přesilová hra. Lukáš Pech (SPA) vyloučen za podražení.
49:31
Piskáček ztratil na modré čáře puk, Kladenští jeli ve dvou na jednoho, ale sparťanský obránce dokázal svou chybu napravit a stihl se vrátit včas.
48:53
Sparta dlouho kroužila ve středním pásmu a chystala se na zteč Cháberovy branky, když se k tomu konečně odhodlala, nepohlídala si ofsajd.
47:31
Ani Petr Ton nedokázal svůj pokus nasměrovat mezi tři tyče, sparťané teď několikrát rozduněli jen mantinel za Cháberovou svatyní.
46:50
Těsně po skončení přesilové hry Kladna se do šance dostal Kumstát, ani jeho střela nezamířila mezi tři tyče.
45:41
Treille se proháčkoval až před Pöpperleho, ten puk udržel před brankovou čarou a svému týmu uhájil nerozhodný stav.
45:02
Hned za začátku oslabení ujeli bratři Rachůnkové, mladší Tomáš střílel vedle kladenské branky.
44:37
Kladno si zahraje přesilovku. Za nedovolené bránění vyloučen Švrček (SPA).
43:41
Konečně se domácí dočkali vyrovnání, tentokrát bylo vše podle pravidel. Rolinek našel JAROSLAVA HLINKU, který si najel na kruh, naznačil střelu a pak mezi nohama obránce poslal kotouč do růžku Cháberovy klece. Asistence: Tomáš Rolinek, Petr Ton.
43:15
Opět sledujeme nudnou pasáž hry, oba týmy působí upachtěně a dělají chyby.
42:30
Za vlastní brankou dobře zapracoval Švrček, Sparta jde do útoku.
41:20
Nepříjemná chvilka pro domácího Pecha, který se u mantinelu srazil s Rudovským a jedním svým spoluhráčem. Na střídačku odjíždí drobný forvard v předklonu.
40:30
Piskáček pohotově odebral puk Eberlemu a zastavil kladenský útočný postup.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce dokázali kladenští Rytíři zvýraznit své vedení zásluhou Davida Růžičky. Na jeho trefu dokázal prvním gólem v sezoně odpovědět Dominik Simon. Sparťané se o chvíli později radovali z vyrovnání, ale Pech trefil pouze břevno, jak potvrdil i videorozhodčí. Třetí třetina 18:47.
40:00
39:30
Čtvrtý útok domácích se řítil do přečíslení, Buchteleho s pukem ale zbrzdil těsně před modrou čárou kladenský bek.
39:07
Rudovský se protáhl sparťanskou obranou a vyzkoušel rychlost Pöpperleho lapačky.
38:35
Střela Rolinka prosvištěla těsně vedle levé tyče Cháberovy branky.
37:31
Kladno teď operuje v útočné třetině, ale nemůže se dostat ke střele.
35:31
Sparťané už se radovali z vyrovnávací trefy, ale videorozhodčí jejich radost zchladil. Kotouč se po střele Pecha podle záznamu odrazil od břevna na brankovou čáru a ven.
34:46
Po delší době buly před Pöpperlem.
33:58
Sparta má nyní na ledě převahu a tlačí se za vyrovnáním.
33:01
Málem bylo vyrovnáno! Ton s Hlinkou ujeli ve dvou na jednoho, Ton ještě z pravé strany posílal puk na svého parťáka z útoku, ale puk se zamotal obránci Kladna mezi nohama a Chábera ho nakonec těsně před brankovou čárou zalehl.
31:54
Další šance už jí ale vyšla. Klimek poslal puk zpoza branky na najíždějícího DOMINIKA SIMONA, který nikým nehlídán uklidil puk mezi Cháberovými betony do branky. Asistence: Lukáš Klimek, Ivan Rachůnek.
31:19
Sparťané se snaží o odpověď, střela Ivana Rachůnka ale končí na chráničích prvního bránícího hráče.
29:58
Kladno právě vstřelilo branku!
Za pouhých osm vteřin využívají Rytíři přesilovou hru. Patera posílal psi ho puk podél mantinelu do rohu, tam si ho převzal Havlíček a okamžitě nabil před branku DAVIDU RŮŽIČKOVI, který se trefil k tyči. Asistence: Ondřej Havlíček, Pavel Patera.
29:50
Druhá přesilovka Rytířů. Za nedovolené bránění vyloučen Pilař (SPA).
29:07
Buchtele chtěl vyslat do úniku podél mantinelu Pacovského, ale tomu puk utekl a je z toho jen zakázané uvolnění.
28:05
V hlavní roli opět Treille, který je dnes jasně nejaktivnější z obou týmů. Jeho další akci zastavila sparťanská obrana.
27:33
Další zakázané uvolnění Kladna. Na hezkou hokejovou akci zatím diváci v této třetině stále čekají.
26:40
Hořava nahazoval puk těsně před modrou čarou, po odrazu od zadního mantinelu si ho i dojel, ale zakončoval už z velkého úhlu.
25:06
Hraje se ve středním pásmu, publikum v Tipsport aréně vidí poněkud nudnou pasáž hry.
24:21
Treille se znovu probíjel do šance, Pilař ho ale na hraně pravidel dokázal odstavit od puku.
24:09
Další postup Kladna zastavuje zakázané uvolnění, hra se vrací před Cháberu.
23:22
Ton dostal přihrávku mezi kruhy, trefil ale jen Tenkráta, který stál před ním.
22:28
Po průniku Pacovského se k puku před Cháberou dostal Přibyl, nedokázal ho ale přes kladenského gólmana propasírovat za brankovou čáru.
21:27
Další střela hostujícího týmu, tentokrát v podání Hořavy. Jeho pokus od modré čáry schoval Pöpperle v lapačce.
20:45
Střelu Doudery od modré čáry zastavilo klubko těl před sparťanskou brankou.
20:36
Pöpperle radši před dojíždějícím Tenkrátem schoval puk do lapačky.
20:01
Po první dvacetiminutovce, která příliš pohledných akcí nenabídla, vedou hosté z Kladna 1:0. Úvodní gól vstřelil v jejím závěru po velké chybě sparťanského gólmana Pöpperleho Sacha Treille – francouzský útočník, který ještě v minulé sezoně působil právě v Holešovicích. Druhá třetina začne přibližně v 17:48.
20:00
19:35
Rytíři jsou po úvodním gólu na koni a závěr první třetiny patří jim.
18:49
Pöpperle zbytečně vyjel za branku, puk nedokázal rozehrát a kladenští hráči si s kombinací do zcela prázdné branky v klidu poradili. Skóre zápasu otevřel SACHA TREILLE. Asistence: Jan Rudovský.
17:41
Patera dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, nedokázal se do ní ale opřít hned z první a sparťanská obrana k němu stihla přistoupit.
16:52
Nyní už se vydala na zteč Cháberovy branky, pokus Tomáše Rachůnka z velkého úhlu končí na připraveném kladenském gólmanovi.
16:30
Sparta krouží ve vlastním obranném pásmu.
15:37
Dragoun je zpátky na ledě, Kladno hraje v plném počtu.
15:09
Ve druhé minutě početní výhody už to ale není tak slavné a Kladnu se daří vyhazovat.
14:17
Další pokus Sparty, tentokrát v podání Rolinka. Druhá přesilovka se Holešovickým daří o poznání lépe, než ta první.
13:57
Ton střílel od modré čáry do Cháberových betonů, poté se v brankovišti strhla mírná potyčka, která se obešla bez vyloučení.
13:37
Michal Dragoun (KLA) vyloučen za hákování, je tu druhá početní výhoda domácích.
13:11
Treille se svalil po kontaktu se soupeřem na útočné modré čáře, rozhodčí zůstává v klidu.
12:13
Ton se řítil středním pásmem, nahodil puk obloučkem na branku a poté si ho dojel a hledal spoluhráče. Ti se ale ke kotouči nedostali.
11:26
Buchtele se Simonem ve velké šanci, puk se odrážel v brankovišti a nakonec ho Kladenští dostali do bezpečí.
10:20
Kumstát protečoval puk do útočné třetiny, domácí jdou do útoku.
09:56
Sparta hraje v plném počtu.
09:20
Další vyhození, konec kladenské přesilovky se blíží.
09:00
Sparta vyhazuje a bránící čtveřice může vystřídat.
07:56
Poté už si ale Sičák (SPA) počínal proti pravidlům a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
07:50
Kladenští ujížděli ve dvou na jednoho, přihrávku na zcela volného hráče ale skokem na led zachytil Sičák.
07:22
Majeský je zpět na ledě, Kladno se bez větších problémů ubránilo.
06:20
Po minutě tlaku se Kladno osvobozuje, Tenkrát dokonce těsně za modrou čárou střílí na Pöpperleho.
05:59
Na první přesilovku se staví elitní sparťanský útok.
05:22
Ivan Majeský (KLA) vyloučen na dvě minuty za podražení.
04:47
Krejčík za vlastní brankou dlouho masíroval Daleckého, nakonec se sparťanskému obránci povedlo mu puk odebrat.
03:56
Střelu Hlinky z mezikruží Chábera dobře viděl a bez problémů ji ukryl v náručí.
03:06
Velký závar před Cháberou, čtvrtý sparťanský útok soupeře dlouho svíral.
02:32
Na puk si poprvé sáhl také Pöpperle, když přikryl lehké nahození. Následuje buly po jeho levici.
01:31
Tomáš Rachůnek objel branku a zkoušel zakončit u levé Cháberovy tyče, kladenský gólman byl na místě včas a pokryl pokus betonem.
01:15
Pech trefuje z velkého úhlu z levé strany po přihrávce Klimka boční konstrukci branky.
00:35
Petr Ton s Jaroslavem Hlinkou se hnali do útoku, přihrávku ale zblokoval kladenský obránce.
00:14
Buly po pravé ruce gólmana Chábery.
00:01
Slavnostní chvilka ještě před startem zápasu! Petr Ton dostává památeční dres s číslem 255 a hodinky od předsedy představenstva Petra Břízy a člena Klubu Legend HCS Jiřího Zelenky.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp – Ton, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Klimek – Rachůnek T., Simon, Rachůnek I. – Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenér: Josef Jandač.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, Hořava, Procházka, Machač, Bunda – Tenkrát, Patera, Eberle -Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenér: Zdeněk Vojta.

Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar.
Slavnostní večer pro rekordmana Petra Tona

Ve třetím ligovém kole v duelu proti mistrovské Plzni dokázal Petr Ton svou 255. trefou ve sparťanském dresu překonat klubový střelecký rekord, který do té doby držel s 254 góly Jiří Zelenka. Slavnostní chvíle přišla ve 22. minutě, kdy byl Ton v úniku faulován a plzeňského gólmana Mensatora překonal při trestném střílení.

Pro duel s Kladnem připravilo vedení holešovického klubu pro devětatřicetiletého kanonýra slavnostní ceremoniál, během kterého dostane od předsedy představenstva HCS Petra Břízy a Jiřího Zelenky hodinky a památeční dres. „Bude to pomyslné předání žezla od Jirky Zelenky. Petr od klubu dostane ještě hodinky Breitling, které si sám vybral,“ upřesnil Bříza.
Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

4. kolo, 23. 9. 2012: SPARTA – Kladno 3:4
17. kolo, 28. 10. 2012: Kladno – SPARTA 5:1
30. kolo, 9. 12. 2012: SPARTA – Kladno 6:3
43. kolo, 25. 1. 2013: Kladno – SPARTA 3:6
Rytíři Kladno:

Kladenští Rytíři jsou průběžně na deváté příčce se sedmi body. Na plný bodový zisk zatím dosáhli pouze v posledním kole na ledě Liberce, kde zvítězili 3:1 díky trefám Daleckého, Kuchlera a Tenkráta.

Právě Petr Tenkrát je se třemi góly druhým nejlepším kanonýrem kladenského týmu v tomto ročníku. Ještě o jeden zářez na pažbě více má francouzský útočník Sacha Treille, který přišel, stejně jako Tenkrát, před sezonou právě ze Sparty.
HC Sparta Praha:

Spartu čeká druhý ze tří domácích duelů v řadě. A Pražané mají před soubojem s Kladnem útočnou formu jako hrom. V pátek rozstříleli třinecké Oceláře v repete březnového čtvrtfinálového souboje v poměru 8:3 a s osmadvaceti góly nastřílenými během prvních šesti kol extralize z hlediska produktivity jasné vládnou.

Doma jsou zatím stoprocentní, ve třech zápasech na holešovické půdě neztratili ani bod a s 12 body okupují druhou příčku průběžné tabulky za Slavií. O favoritovi je tedy před zápasem jasno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.