Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Dvě třetiny se hrál v Praze vyrovnaný hokej, v úvodu třetí části ale sparťané soupeře doslova zničili. O zrušení Liberce z utkání se postarali třemi zásahy Kubát, Pech a Krejčík. Sparta tak potvrzuje roli favorita a Bílým Tygrům nedovoluje žádný bodový zisk.
Sparta na domácím ledě opět vítězí, Liberec poráží jasně – 5:2. Nejlepšími hráči utkání jsou Tomáš Filippi (LIB) a Petr Ton (SPA).
60:00
59:43
Liberečtí už jen kombinují v obranném pásmu, je hotovo...
59:07
Holešovičtí si už mohou pomalu užívat standing ovation, které je k vidění na tribunách pražské Tipsport areny.
59:00
Do konce nám zbývá 60 sekund hry...
58:21
Pech střílí z levého kruhu jen do připraveného Melicherčíka, který puk vyráží do ochranné sítě.
58:00
Do konce utkání zbývají dvě minuty, sparťané kombinují v útočném pásmu.
57:14
Liberec zastavuje odpískaný ofsajd.
56:47
Nedvěd našel žabkou Barteka před brankou, ten ale nechává i přes dobré zakončení vyniknout Pöpperleho v brance!
55:59
Výtiskovi utíká puk na modré, hosté musí vyklidit útočné pásmo.
55:45
Přesilovka pro Liberec. Philipp dostává dvě minuty za krosček a osobní desetiminutový trest.
54:51
Bílí Tygři mají velký problém s přechodem středního pásma, sparťanům se daří rychlé napadání a znemožňování tak šancí soupeře.
54:16
Po dalším náznaku tlaku domácího celku puk podrží Melicherčík. Piskáčkova střela od modré se neujala.
53:49
Kubátovi odpískán ofsajd.
Na dnešní duel Sparty proti Liberci se přišlo podívat 6 113 diváků. V Praze je výborná atmosféra, výkonem k tomu napomáhají oba týmy.
53:06
Smůlu měl teď domácí ostrostřelec Ton. Mohl uniknout po pravém křídle, puk se mu ale zamotal mezi bruslemi a je z toho jen slabá střela přímo na slovenského brankáře Bílých Tygrů.
52:27
Bahenský se přes Dernera neprosadil, další útok Sparty zakládá Švrček.
51:46
Icing Liberce.
51:26
Nedvěd prováhal vhodný okamžik pro střelu, Sparta je kompletní.
50:54
A nyní i Švrčkovi.
50:19
Vyhodit se daří i Kumstátovi.
50:11
Puk mimo hrací plochu, vhazuje se před Pöpperlem.
49:52
Krejčíkovu střelu z mezikruží vyráží Melicherčík.
49:24
Sparta jde do čtyř, Philipp hákoval.
48:46
Vampola tvrdě u mantinelu atakuje Pecha, vylučovat se nebude.
48:07
Simon se trochu i se štěstím dostal k odraženému kotouči na mezikruží, z voleje ho napálil těsně vedle pravé tyče slovenského gólmana.
47:49
Puk na tribuně, následuje komerční pauza.
47:38
Vampola neudržel útočné pásmo, dopředu jdou sparťané.
46:41
Sparta právě vstřelila branku!
Kumstát umě nahrává v úniku dvou na jednoho na najetého obránce JAKUBA KREJČÍKA, který trefuje z levého kruhu do levého horního rohu Melicherčíkovy branky! Asistence: Petr Kumstát, Jan Buchtele.
46:25
Kumstát právě podrazil spoluhráče Pecha, akce domácích tak končí.
45:38
Sparťanům se daří rozbíjet útoky soupeře už ve středním pásmu a nedostávat se tak pod tlak.
44:45
Rolinek zkouší tečovat vysoký puk sám před Melicherčíkem, na brankáře Liberce ale kapitán domácích nevyzrál.
44:17
Výtisk rozehrává zpoza branky.
43:42
Buly před Pöpperlem.
43:07
Liberci se absolutně nedaří vstup do třetího dějství a podruhé inkasuje. Melicherčík nahození Kumstát vyráží jen před sebe, o gólovou dorážku k pravé tyči se postaral LUKÁŠ PECH! Asistence: Jan Buchtele, Jan Švrček.
42:54
Na druhé straně hru přerušil pozorný Pöpperle.
42:23
Tak tohle tedy bylo ale "dělo". KAREL KUBÁT se opřel do volného puku z mezikruží a trefuje přesně k tyči! Asistence: Ivan Rachůnek.
42:05
Liberečtí Bílí Tygři v plném počtu.
41:49
Klimek střílí z voleje před brankou, Melicherčík ale dobře postaven a vyráží!
41:37
Sparta nyní hraje klasickou přesilovku. Následují buly před Melicherčíkem.
41:27
A znovu Piskáček, tentokrát ale zasahuje Melicherčík.
41:01
Piskáčkova střela z kruhu přeletěla branku.
40:15
Hostům se daří vyhodit. (Sparta hraje 4 na 3).
40:01
Třetí třetina začne cca ve 20:16.
Vyrovnaný boj pokračuje i ve druhé třetině, skóre 2:2 odpovídá dění na ledové ploše. Bílí Tygři se ale dostávají často pod tlak, a to díky častým faulům. V případě Petra Nedvěda se dá mluvit o naprosto zbytečný faulech. Kapitán Liberce měl ale i jeden světlý moment, to když v úvodu druhé části srovnal skóre. Na něj navázal Filippi, který skóre otočil. V přesilovce však nadopovanou ranou k levé tyči srovnal miláček pražského publika Ton.
40:00
40:00
Hodně nesportovně se teď zachoval Nedvěd, který po přerušení úmyslně zasáhl hokejkou Klimka do obličeje. Po zásluze je tak kapitán hostů vyloučen. V loňské sezoně se zde libereckému kapitánovi podařil "husarský kousek", když při jednom střídání inkasoval hned šest trestných minut za tři fauly. Tento zákrok na Klimka zaváněl podobným ujetím nervů.
39:56
Klimek vystřelil přes obránce, puk ale končí jen na zadním mantinelu.
39:30
Vampola dostává dvě minuty za sekání, Hlinka za krosček. Bude se hrát ve čtyřech.
39:23
Philipp viděl, že se Melicherčík nenachází v obvyklé pozici a tak to zkusil od modré. Gólman Liberce ale na poslední tygřím skokem šanci zneškodnil a puk vyráží.
39:00
Piskáček rozehrává jednu z posledních akcí druhé třetiny.
38:09
Dušek zajel jen do ofsajdu.
37:47
A gólman Liberce chytá i další střelu, následují buly po jeho levici.
36:23
A zase ten Ton! Domácí útočník opět přesprintoval své bránící psi a dostal se do úniku. Liberečtí, kteří stíhali Tona zezadu, udělali doslova vše proto, aby domácímu forvardovi zakončení pokazili, a tak se, sporně, nepíská faul. Melicherčík zakončení Tona vyráží.
36:02
Ton přesprintoval obránce a dostal se ke střele, branku ale netrefil.
35:47
Buchtele se prokličkoval až k Melicherčíkovi, ten nakonec ale puk dokázal pokrýt.
35:36
Sparťané operují v útočném pásmu.
34:54
Přibyl chtěl ukrýt svou střelu přes beka, obránce Liberce kotouč ale tečuje do ochranné sítě.
34:07
Urban s Nedvědem to teď zbytečně překombinovali v přečíslení dvou na jednoho, domácí gólman zasahovat nemusel.
33:07
Na druhé straně se před brankou zkoušel k puku probojovat Pospíšil, Pöpperle puk ale pokryl.
32:40
Melicherčík vyráží nebezpečnou střelu z mezikruží, tlak Sparty pokračuje.
31:26
Pražané využívají přesilovou hru a srovnávají skóre dnešního souboje. Kubát nalil PETRU TONOVI od modré na levý kruh, odkud trefil domácí kanonýr přesně k levé tyči. Melicherčík v tomto případě neměl šanci, jak už to u střel Petra Tona bývá. Asistence: Karel Kubát, Jaroslav Hlinka.
31:02
Liberečtí se dostávají pod tlak zbytečnými vyloučenými. Čakajík dostává dvojku za podražení.
30:22
Liberec v plném počtu.
29:35
Hlinkova střela z pravého kruhu je ztečovaná nad.
29:01
Melicherčík vyráží lapačkou Kubátovu dělovku z levého kruhu! Skvělý zákrok brankáře Bílých Tygrů.
28:55
Rolinek se nezištně dostal před branku a rychle zakončil, Melicherčík puk ale chytil.
28:30
Hra přerušena, obětavý Výtisk schytal tvrdou ránu od modré a za pomoci spoluhráče odchází na střídačku. Všechna čest obránci Liberce, takhle to má vypadat. V případě Výtiska to ale není nic nového.
28:22
Urban vyloučen za sekání.
27:51
Liberec právě vstřelil branku!
Bílým Tygrům se daří obrat, hosté se dostávají do vedení 2:1 a zužitkovávají tak dnešní bojovný výkon. Urban nejprve trefil tyč po střele z levého křídla. K dorážce do prázdné branky se dostal Dušek, trefil ale jen brusli obránce Krejčíka. Až na třetí pokus se tedy hosté prosazují, konkrétně tedy TOMÁŠ FILIPPI, který už prázdnou branku nemohl netrefit. Asistence: Antonín Dušek, Tomáš Urban.
26:51
Melicherčík kryje nahození z levé strany, následuje komerční pauza.
26:12
Rolinek se vrací z trestné lavice, domácí kompletní.
26:10
Hunkesovo nahození od modré končí za brankou.
25:42
LIberci se přesilovka vůbec nedaří, jeho soupeř puk opět vyhazuje přes všechny čáry.
25:24
Rachůnek se opřel do dělové rány z nápřahu na pravém kruhu, branku ale netrefil.
24:45
A znovu...
24:30
Spartě se daří vyhodit.
24:22
První vyloučení kapitána Sparty Rolinka v sezoně. Domácí útočník dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
24:08
Ton vypálil dělovku z pravého křídla, Melicherčík vyráží jen před sebe. Tam se k dorážce nikdo nedostal.
23:52
Domácí rozehrávají zpoza branky.
22:50
Hostům se daří srovnat! Před Pöpperlem tečuje nahozený puk PETR NEDVĚD, domácí gólman nedokázal zareagovat. Liberci se tak daří srovnat v úvodu druhé třetiny po ubráněném oslabení. Gól musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Tomáš Urban, Martin Čakajík.
22:39
Nedvěd zrychluje přechodovou fázi Liberce vtipnou tečí.
21:55
LIberec kompletní.
21:49
Kumstát tečuje nahození od modré, Melicherčík puk ale chytá a drží.
21:30
Bulířovi se daří vyhodit.
21:25
Hlinka to zkusil pohotově z pravé strany, Melicherčík chytá.
21:11
Sparťané v tlaku, odolají hosté?
20:27
Připomínám, že Liberec hraje v úvodu druhé třetiny oslabení. Nyní se ale daří vyhodit.
20:01
Druhá třetina začne cca v 19:19.
Prvních dvacet minut přineslo vyrovnaný a hlavně svižný hokej, na který byl pěkný pohled. Oba soupeři si vytvořili několik větších šancí, proměnit je v branku se ale podařilo jen Spartě. Konkrétně tedy Vladimíru Sičákovi, jehož dělovka doklouzala za brankovou čáru. Liberec i Sparta si za tuto třetinu zaslouží pochvalu, v Holešovicích se hraje pěkný útočný hokej.
20:00
19:58
Hlinkova vyražená střela proskákala brankovištěm, nikomu z domácích hokejistů se ale puk do odkryté klece dorazit nepodařilo.
19:48
Derner dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
19:25
Krejčíkovi se nepovedla rozehrávka, z čehož pramení icing.
18:53
Švrček rozehrává útočnou akci Sparty.
18:10
Liberečtí se snaží udržet v útočném pásmu, zatím je to ale beze střelby.
17:33
Po nahození Philippa z levého křídla puk drží Melicherčík.
17:01
Velký tlak si vytvořil i čtvrtý útok domácích, hra poikračuje svižným tempem.
16:38
Bartek ranou z pravého kruhu trefuje pravou tyč!
16:25
Domácí se po vstřelené brance dostali do velkého tlaku.
14:38
Jako první se dnes radují domácí sparťané, kteří tak proměňují mírný tlak z posledních minut. Odražený puk se dostal do ideální pozice pro VLADIMÍRA SIČÁKA, který ho z voleje napálil směrem k pravé tyči. Melicherčík puk sice zasáhl, ten se ale, pro hosty velmi nešťastně, těsně doklouzal za brankovou čáru. Melicherčík by potřeboval asi jen o setinu sekundy více času, aby puk stihl zastavit. Asistence: Lukáš Pech.
13:51
13:43
Velký tlak teď předvedla první formace Sparty, Rolinkovi se ale v předbrankovém prostoru nepodařilo lépe prosadit.
12:25
Sparťané dnes své akce často překombinovávají a z toho pramení i méně častá střelba. Změní to nyní Simonova formace?
11:38
Dobře to teď vymyslel Švrček, jehož střelu od modré viděl Melicherčík na poslední chvíli. Gólman hostů hru raději přerušil.
11:20
A další vyhozený puk bílým tygrem.
10:55
Pech rozehrává zpoza vlastní branky.
10:18
Libereckým se ale daří opakovaně puk vyhazovat.