Pro dnešek je to vše, příště opět, ideálně s hokejem, na shledanou.
Sparta byla aktivnější a zaslouženě vítězí, konečné skóre zhruba odpovídá tomu, co bylo na ledové ploše možno k vidění. Zápas zřejmě rozhodla nekoncentrovanost hostů na konci druhé třetiny, když Zlín inkasoval čtyři desetiny sekundy před koncem periody. Závěr zápasu Holešovičtí už kontrolovali a drama nedopustili. Ondráčkovo snížení na konečných 4:2 přišlo příliš pozdě na to, aby Zlín s utkání ještě mohl něco udělat.
HC Sparta Praha poráží doma PSG Zlín 4:2, připisuje si tři body a jde na první místo tabulky. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Ivan Rachůnek za Spartu a Marek Melenovský za Zlín.
60:00
59:33
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští ale dohrávají efektivněji. JIŘÍ ONDRÁČEK dostal přihrávku zpoza branky před Pöpperleho, odkud trefil z první za záda domácího brankáře. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Leška.
59:13
Utkání se už jen dohrává, vítěz je daný.
58:00
Do konce zbývá 120 sekund hry...
57:07
Naopak o rychlou kombinaci se postarala dvojice Kumstát – Pech, tečovaný puk nakonec ale končí na připraveném Horčičkovi.
56:37
Zlínští už na boj o srovnání zřejmě rezignovali, jejich hra končí za půlící čarou.
55:38
Ivan Rachůnek vypálil zápěstím přes obránce, Horčička vyráží.
55:11
Hra přerušena, vhazovat se bude před brankou pražského klubu.
54:15
Kumstát doráží z mezikruží jen do mrštného betonu Horčičky!
52:42
A ta mohla skončit gólem – Gřegořek pálí z mezikruží těsně vedle.
52:27
Sparťané ruší útok soupeře a sami přecházejí do ofenzivy...
Na dnešní utkání v pražských Holešovicích se přišlo podívat 5 577 fandících diváků.
51:20
Veselého nahození z levého křídla končí na připraveném sparťanském brankáři.
50:44
Velký tlak si vytvořila třetí formace Sparty, Horčička ale společně s obránci situaci ustál.
49:01
Pokus Tona o únik zmařil na poslední chvíli připravený a hlavně dobře postavený Valenta.
48:18
Pacovský pracovitým napadáním vybojoval puk pro Tona na levý kruh, jeho střela z otočky ale končí na Horčičkovi.
47:29
Klimek se umě prokličkoval před Horčičku, byl ale důrazně bráněn a zakončit nedokázal.
47:20
Pöpperle puk raději podrží.
45:48
Přibyl z předbrankového prostoru doráží neznámo kam, Horčička těžkou situaci ustál.
45:25
Zlínští předvedli velký důraz před brankou Sparty, skóre se ale nemění.
45:02
Holík se na levém kruhu napřáhl až k nebesům, tvrdou ranou trefil Pöpperleho do plastronu.
44:24
Ton se pohledně rozjel sám do útočného pásma středem a byl úspěšný, obránci Zlína ale na poslední chvíli zabránili střele.
43:08
Na druhé straně zasahuje pozorný Pöpperle.
42:33
Sparta právě vstřelila branku!
Jako blesk z čistého nebe se nyní prosazují domácí sparťané! Ton zavezl puk do pásma a z levého kruhu nahrál za sebe na rozjetého DOMINIKA PACOVSKÉHO. Ten se opřel do střely z první a trefil horní růžek branky! Asistence: Petr Ton, Petr Gřegořek.
41:41
Klimek dlouhou žabku nezpracoval a je z toho sparťanský icing.
41:58
Švrček rozehrává zpoza branky.
40:01
Holešovičtí vyhráli i druhou třetinu, po čtyřiceti minutách tedy vedou už 3:1. Trefili se Klimek s Kumstátem, o jedinou branku Zlína se zatím postaral Balaštík. Druhá perioda byla vyrovnaná, je otázkou, jestli Zlínu zbyly síly na nápor do třetí třetiny.

Ta začne cca ve 20:10.
40:00
39:59
Zlínská sázka na pasivitu v posledních vteřinách třetiny se nevyplatila. Buchtele unikl po levém křídle, poté z levého kruhu naznačil střelu, podobně jako Rachůnek při druhé trefě ale i on nahrál na druhou. Tam byl připraven PETR KUMSTÁT, který trefil prázdnou branku. Asistence: Jan Buchtele, Vladimír Sičák.
39:30
Icing Sparty.
38:37
Blíží se závěr třetiny, v posledních minutách dominují spíše defenzivní prvky hry obou soupeřů.
36:36
Ton si dokázal obhodit Zámorského v souboji jeden na jednoho, vystřelit se ale přes beka hostů již nevydařilo.
35:22
Horčička vyráží Rachůnkovo nahození od modré čáry.
34:35
Philipp zakládá útok zpoza vlastní branky.
33:37
Marušák pálí ihned po vyhraných buly, Pöpperle chytá lapačkou.
33:28
33:07
Holíkovu střelu forhendem nachází Pöpperle v mrštné lapačce.
32:07
Horčička vyráží pohotové zakončení Buchteleho z mezikruží.
31:27
Zlín v pěti.
30:55
Přihrávka Pacovského na Krejčíka ale přechází modrou čáru, sparťané musí opustit pásmo.
30:36
Sparťané kombinují v útočném pásmu, Gřegořek střílí od modré vedle.
29:44
Ton našel před brankou volného Hlinku, ten měl ale málo času na lepší zakončení.
29:27
Hodně nesportovní zákrok teď předvedl Kubiš, po kterém je ošetřován Radek Philipp. Zlínský agresor dostává 2 + 10 minut za zákrok do oblasti hlavy a krku.
28:53
K nelibosti fanoušků Sparty se faul hostů v obranné třetině nepíská, následuje potyčka Švrčka s Kubišem.
27:10
Zlín nakonec přesilovou hru proměňuje. Puk se po střele od modré odrazil před branku, do odkryté klece zakončoval Veselý, trefil ale jen tyč. Z dorážky do zcela prázdné branky se tak mohl prosadit JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Leška.
26:32
Balaštík opět sám před domácím brankářem, ani tentokrát ale neproměnil nabízející se šanci na snížení – z předbrankového prostoru míjí levou tyč.
26:12
Po zlínské kombinaci se sparťanům daří vyhodit přes všechny čáry.
25:12
Kumstát vyloučen za vysokou hůl.
24:34
Nedáš – dostaneš. Balaštíka vychytal Pöpperle, sparťané tak mohli jít do rychlého protiútoku. V přečíslení dvou na jednoho naznačil Ivan Rachůnek střelu, místo ní ale nahrál na druhou na LUKÁŠE KLIMKA. Ten puk zpracoval a poté vyslal do poloprázdné klece. Asistence: Ivan Rachůnek, Daniel Přibyl.
24:26
Další kolaps domácí obrany, Balaštík zcela sám na mezikruží! Pöpperle ale skvěle vyráží ramenem!
23:36
Buly před zlínskou brankou.
23:19
Ton střílí z levého kruhu nad.
22:00
Klimek v úniku faulován Matějíčkem, sudí Hribik píská sekání a sparťané si tak zahrají přesilovou hru.
21:29
A další gólovka hostů, únik dvou na jednoho zakončil po přihrávce Kubiš, Pöpperle ale bravurním zákrokem vyráží!
20:59
Na druhé straně trefuje z ideální pozice z mezikruží Balaštík jen pravou tyč!
20:44
Gřegořek to zkusil z ostrého úhlu, Horčička vyráží.
20:01
Sparťané drží vedení 1:0 po první třetině, to jim obstaral svou ranou Vladimír Sičák. Zlínští měli největší šanci sice hned v první minutě, tu ale nevyužili a v minutách dalších si jich příliš mnoho následujících nevytvořili.

Druhá třetina začne cca v 19:18.
20:00
19:27
Ofsajd zastavuje průnik hostů do útočného pásma.
19:00
Sparťané kompletní, hraje se v pěti na obou stranách.
18:27
Marušák zkoušel najít Balaštíka před brankou, to se nepovedlo.
18:05
A Sparťané vyhazují.
17:38
Čajánek se Zámorským si teď sice dokázali, že si umí přihrát na dva metry, Pöpperle ale po zdlouhavé kombinaci hostů zasahovat nemusel, puk končí v ochranné síti.
17:00
Další faul, vyloučen je Krejčík za nedovolené bránění. Zlín bude hrát 1:45 min dlouhou přesilovku 4 na 3.
16:45
Zlínští jdou do čtyř, Leška jde ven – konkrétně za nedovolené bránění. Sparťané ovšem také, vyloučen byl též Buchtele. V jeho případě jde o sekání.
15:53
Útok zakládají Holešovičtí zpoza vlastní branky.
15:24
Sičákovi puk na modré utekl, domácí musí vyklidit pásmo.
15:00
Hra nyní malinko ztratila na tempu, ani jeden z obou soupeřů se v posledních minutách do tlaku ani do šancí nedostává.
13:53
Zlínští zkouší štěstí, po dobře rozjeté akci Čajánkem zasahuje Pöpperle.
12:31
Kumstát vybízel umnou žabkou pásmem kros k zakončení Buchteleho, ten na puk ale nedosáhl.
11:56
A tento útok končí u Horčičky, který puk podrží.
11:32
Zlíňané připraveni ve středním pásmu, další útok rozjíždí Sparta.
10:00
Teď chtěli sparťané zřejmě až moc. Kumstát s Buchtelem jasnou gólovou šanci překombinovali, ležící Horčička tak společně s dojíždějícími obránci domácí pokus zlikvidovali na brankové čáře.
09:06
Kdo umí, umí – Ton ztrapnil dva bránící zlínské hráče ve středním pásmu a dostal se ke tvrdé střele od modré, Horčička vyráží nad sebe.
08:23
Po zásahu Pöpperleho se do sebe na krátký okamžik pustili Švrček s Balaštíkem, emoce se ale rychle zklidnily.
07:38
Zlín se po ubráněném oslabení pokouší o srovnání hry, do šancí se ale zatím nedostává.
05:55
Ivan Rachůnek nezpracoval žabku na pravé křídlo, icing Sparty.
05:27
Sičák pálí kousek nad, Gřegořek se v nadějné pozici k dorážce nedostal.
04:58
Týmu PSG se daří vyhodit a našetřit tak jistě cenný čas navíc.
04:33
Kumstátův průnik do útočné třetiny ale zastavuje ofsajd.
04:11
Melenovský vyloučen za podražení.
03:49
Sparťané pokračují v nátlakové hře v útočném pásmu, Pacovský ale z mezikruží upřednostnil nahrávku před střelou, to nebylo nejlepší řešení.
02:27
První gól dnešního utkání na sebe nenechal příliš dlouho čekat, radují se Pražané! Třetí formace Sparty si vytvořila tlak v útočném pásmu. Ivan Rachůnek nahrál VLADIMÍRU SIČÁKOVI z levého rohu na mezikruží, odkud domácí bek s pověstí ofenzivního prostřelil Horčičku! Puk končí u levé tyče. Asistence: Ivan Rachůnek.
01:36
Na druhé straně pálil přes obránce Buchtele, Horčička byl ale na tuhle slabší střelu připraven.
00:29
Hned na úvod jasná gólovka Zlína, Balaštík ale zcela sám před Pöpperlem selhal a trefil jen betony domácího gólmana!
00:01
Dnešní utkání začíná v 18:30, pokud se nechystáte do pražských Holešovic, je tu podrobná onlajn reportáž právě pro Vás...
PSG Zlín – neúspěšný finalista loňského play-off zatím tápe

Zlínští zatím v dosavadních odehraných duelech příliš neoslnili. Po jedenácti odehraných duelech jsou na desáté pozici se šestnácti body. Průběžné skóre týmu je záporné – 25:29. Betonová defenziva z loňské sezony je ta tam, bude otázkou, jak se k pražskému střetnutí Zlínští postaví.

Aktuální forma Zlína není oslnivá. Po prohře 0:6 na Slavii přišla domácí prohra s Vítkovicemi 1:3. Zlín poté se štěstím uspěl v prodloužení v Chomutově, následně však padl v Hradci Králové. Poslední utkání odehráli hráči PSG doma s mistrovskou Plzní, kterou porazili 4:1.
HC Sparta Praha – podaří se postupná cesta k prvnímu místu tabulky?

Pražský tým je po jedenácti odehraných zápasech na třetím místě extraligové tabulky. Dosud získal 21 bodů, což značí jednobodovou ztrátu na vedoucí Pardubice. Průběžné skóre Sparty je 49:25 – sparťané tak disponují nejlepším útokem, který se po ligových kluzištích prohání.

Bude otázkou, jak si s drtivou holešovickou ofenzivou poradí hokejisté PSG. Pražané totiž na vlastním ledě jasně dominují. Ze šesti domácích duelů mají pět výher, poslední duel s Vítkovicemi se však Spartě nezdařil, prohrál 4:6. Skóre holešovického klubu v domácích zápasech je přesto pozoruhodné – 30:13.
Příjemný podvečer s Tipsport extraligou, domácí Spartu Praha čeká duel s neúspěšným finalistou loňského play-off – Zlínem. Pojďme si k oběma sokům povědět pár slov...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.