Tentokrát nešlo v utkání proti Zlínu o žádnou atraktivní přestřelku jako na ledě soupeře, kde sparťané nakonec prohráli. Holešovičtí po dvanácti minutách vedli díky Kumstátovi a Přibylovi 2:0 a tento náskok jim vydržel až do třetí třetiny, ve které inkasovali. Nejtěsnější vedení ale udrželi i přes závěrečný zlínský tlak a přiklonili v této sezoně dosud vyrovnanou bilanci s defenzivně laděným soupeřem na svoji stranu.
Spartě se podařilo v nervydrásajícím závěru zápasu ubránit se náporu Zlína a zvítězila se skóre 2:1.
60:00
59:30
A nyní vyhazuje sám sparťanský gólman.
59:16
Švrčkovi se podařilo vyhodit.
59:12
I Sparta si vyžádala timeout. Pokračuje se v šesti proti čtyřem.
59:12
Pöpperle chytá Leškovu střelu a před jeho branou vzniká strkanice.
58:55
Zlín bez brankáře.
58:44
Jan Buchtele jde pykat za svůj tým na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a PSG Zlín si logicky vyžádal oddechový čas. Tohle je velká šance hostů na vyrovnání.
57:36
Ofenziva Holešovických není příliš důrazný, nyní už časomíra hraje významně v jejich prospěch. Zlín bude mít na vyrovnání jen minutu a půl.
56:32
Domácí vybojovali aspoň přesilovku. Na trestné sedí Petr Holík na dvě minuty za sekání.
56:14
Druhý útok Sparty nyní motá hlavu zlínské obraně. Pech, který před chvílí vypadal otřesen po souboji s Köhlerem, nyní vypadá v pořádku.
54:52
Čajánek nyní mířil nepřesně. Zlín má ve třetí třetině více ze hry, čas ale rychle ubývá.
53:33
Pech se těžko zvedá po souboji s Köhlerem, rozhodčí vylučují na obou stranách. Vyloučeni jsou Bedřich Köhler za podražení a mstitel Jan Buchtele za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
53:06
Dnešní utkání sleduje 5327 diváků, což je zhruba poloviční návštěva oproti pátečnímu derby.
52:16
Zakázané uvolnění Sparty. Na buly Čajánek s Hlinkou.
50:17
Začínají se ozývat i zlínští fanoušci. Sparta nyní těžce hledá cestu z vlastního pásma.
49:38
Radek Philipp se těžce zvedá z ledu poté, co pomohl ubránit nebezpečnou akci Balaštíkova útoku.
48:18
Pöpperle nyní přerušuje. Zlín je čím dál kousavější, a v této chvíli je těžké odhadnout, kdo si nakonec odveze kolik bodů.
46:36
Švrček nahazoval puk před branku, jeho spoluhráč puk netrefil.
45:52
Sparta je aktivnější, ale nepříliš nebezpečná.
44:12
Sparta eliminovala elitní útok Zlína a dere se dopředu.
42:21
Nyní už se Spartě nedaří založit přesilovkovou akci, hosté se dobře brání.
41:38
Kašík robinsonádou zabránil Klimkovi v dorážce.
41:05
Domácí teď budou moct odpovědět na překvapivou branku Zlína. Petr Zámorský potrestán za hákování.
40:12
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté jsou zpátky ve hře. Jakub Krejčík ledabyle rozehrál, puk zachytil ONDŘEJ VESELÝ a nemilosrdně tuto minelu potrestal střelou do šibenice. Bez asistence.
40:01
00:00
Druhá třetina v atraktivitě hry značně zaostává za tou první. Diváci v Tipsport Areně v ní marně čekali na třetí gól. Sparta nadále Zlín přehrává, dvougólový náskok ale nemusí být pro hosty nepřekonatelnou překážkou. Třetí třetina začne zhruba v 18:40
40:00
38:56
Kubátova rána skončila na zadním mantinelu, PSG Zlín toto oslabení zvládne.
38:00
Sparťanům vázne kombinace, což pomáhá zlínským obráncům.
36:50
Sparta si před koncem druhé třetiny zahraje přesilovku. Tomáš Valenta jde pykat za nedovolené bránění na dvě minuty.
36:09
Simon před brankou po pohledné kombinaci neuspěl.
35:22
Švrčkovu střelu zastavil skokem Okál. Puk se pak dostal zpátky ke Švrčkovi a zlínský útočník se připravoval na další kamikaze. Sparťan se ale dostal do ofsajdu.
34:40
Od doby, co domácí ubránili oslabení, okupují útočnou třetinu Zlína. Nutno dodat, že bez výraznějších šancí.
33:54
Kumstát se ocitl v brance poté, co upadl při pokusu tečovat střelu před brankovištěm.
33:09
Přibyl se obtočil kolem branky, Kašík se nenechal překvapit.
32:36
Sparta přežila oslabení v klidu, nyní spěchá do útoku.
32:00
Moravanům se nedaří založit kloudnou akci, Sparta už potřetí vyhodila puk z vlastní obranné třetiny.
30:29
Sparta se bude bránit. Daniel Přibyl odpyká dvouminutový trest pro hráčskou lavici za porušení postupu při vhazování.
30:18
Zlín nyní zavařil obraně domácích a Pöpperle raději přerušuje hru. Oba týmy střídají.
28:37
Veselý tečoval střílenou přihrávku do ochranné sítě a zařval si nepublikovatelné slovo.
27:10
Dominik Simon nezvládl v dobré šanci dorazit Krejčíkovu střelu.
26:49
Kumstát mohl po pěkné akci dorážet před Kašíkem, u puku byla dřív defenziva hostů.
26:05
Leška zaútočil ve vlastním oslabení, Pöpperleho branku přestřelil.
25:24
Pavel Kubiš (ZLN) vyloučen na dvě minuty za hákování.
25:15
Fořt se marně natahoval po volném kotouči, který stačilo jen zasunout do prázdné brány. Sparťanská obrana mu v tom zabránila na poslední chvíli.
24:45
Klimek před bránou nebyl úspěšný, Zlín získává kotouč.
24:08
Řezníčkovu střelu Pöpperle schoval v lapačce a přerušuje hru krátce před Rachůnkovým návratem.
23:15
Do protiútoku se vydal Klimek, spíš než o pokus ohrozit Kašíka šlo ale spíš o úsporu času v oslabení.
22:59
Čajánek to zkusil sám, ale netrefil se.
22:16
Ivan Rachůnek strčil Holíkovi pod brusle hokejku a rozhodčí to viděli. Budou z toho dvě minuty za podražení.
21:51
Balaštík nahrával Leškovi, ten byl dobře pokrytý sparťanskou obranou.
20:51
Pilař nahodil na branku obloučkem, trefil jednoho ze zlínských hráčů.
20:01
00:00
Průběžné skóre 2:0 pro Spartu je víc než vypovídající. Domácí tým byl v první třetině jednoznačně lepší a po gólech Petra Kumstáta a Daniela Přibyla má dobrý důvod ke spokojenosti. Zlínští sice měli také pár šancí, na body to ale zatím nevypadá. Druhá třetina začne zhruba v 17:48.
20:00
18:35
Balaštíkova lajna operuje před sparťanskou brankou, chybí tomu ale finální přihrávka, nebo střela z nadějnější pozice.
17:30
Rachůnek obdržel z ničeho nic přihrávku před odkrytou branku. Puk naštěstí pro hosty nezachytil!
17:12
Hluchou pasáž hry přerušuje hra rukou jednoho ze sparťanů.
15:33
Před pár vteřinami měli Zlínští problém vůbec rozehrát, nyní už zkoušejí dobýt útočné pásmo.
14:54
Ofsajd domácích, hra se stěhuje do středního pásma.
14:22
Po uplynulých infarktových minutách se nyní Sparta pokouší trochu uklidnit hru.
13:37
Rolinek trefuje tyč odkryté Kašíkovy brány!
13:16
Köhler měl na druhé straně čas připravit si střelu, mířil mimo!
11:02
Sparta právě vstřelila branku!
Po závaru před zlínskou brankou se prosazuje DANIEL PŘIBYL. Ten si všiml bezprizorního puku po vyražené Klimkově střele dříve než Kašík a pohotově doráží za záda zlínského gólmana. Asistence: Lukáš Klimek, Ivan Rachůnek.
11:50
Balaštík našel Köhlera před brankou, ten trefuje z dobré šance Pöpperleho beton.
10:54
Marušákovi teď střela nesedla, pomalu klouzající puk získávají domácí.
09:56
Řezníček nyní rybičkou zabránil sparťanům v přihrávce před branku. Sparta zatím diktuje tempo hry, hosté hrají dost pasivně.
08:56
Přibyl zadovkou zpoza branky nahrává Rachůnkovi, ten zakončuje z levého kruhu bekendem.
08:15
Marušák od modré trefuje ostrou střelou zadní mantinel.
07:13
Sparťané jeli ve třech proti dvěma. Hlinka nahrával od mantinelu Kumstátovi před branku, Kašík si připisuje těžký a úspěšný zákrok.
06:29
Rolinek musí v útočném pásmu počkat, až mu dostřídá zbytek spoluhráčů, a tak získává čas hrou u mantinelu.
05:30
I. Rachůnek zasáhl do přihrávky Zlína a osvobozuje Spartu. Oba týmy už jsou v plném počtu.
04:53
Veselý tečoval tělem Valentovu střelu mimo.
04:04
Kumstát upadl v útočném pásmu a Čajánkova formace zakládá přesilovkový útok.
03:26
Bude se hrát 36 vteřin ve čtyřech hráčích na obou stranách. Jan Buchtele (SPA) se provinil hrubostí a dostane menší trest.
03:02
Zlínští se teď ubránili, Veselému se dokonce podařilo vystřelit na Pöpperleho a vhazovat se bude v obranném pásmu Sparty.
02:25
Rolinek zkoušel tečovat Krejčíkovu střelu, puk ale skončil na zadním mantinelu.
02:02
Martin Matějíček po sporném souboji se sparťanským útočníkem vyloučen na dvě minuty za podražení.
01:10
Pilař nahodil do pásma a momentálně se hraje za zlínskou brankou.
01:10
První akce sparťanského druhého útoku skončila brankou. Jan Buchtele zpoza branky naslepo našel PETRA KUMSTÁTA a ten po ledě překonal Kašíka. Asistence: Jan Buchtele.
00:37
První střelu zápasu si připisuje Hlinka, Libor Kašík podržel puk.
00:00
Zápas právě začal, buly vyhráli hosté.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Pilař (A), Krejčík, Sičák, Švrček, Philipp, Kubát, Polášek – Ton, Hlinka (A), Rolinek (C) – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Forman, Simon, T. Rachůnek – Chlapík. Trenér: Josef Jandač.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška (A), Köhler – Honejsek, Holík, Čech – Okál, Čajánek (C), Veselý – Ondráček, Fořt, Kubiš.Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Frodl, Charvát.
PSG Zlín:

Zlínský klub se už od půlky listopadu stabilně drží na příčkách zajišťujících po základní části přímý postup do play off. Aktuální páté místo s minimálním odstupem od svých sousedů je důsledkem schopnosti Moravanů pravidelně získávat body, v poslední době pak zejména na hřištích soupeřů. Berani rozhodně nejsou neporazitelní, absence větších výkyvů ovšem dodává týmu potřebnou stabilitu.

PSG Zlín se může opřít o tvrdé jádro mimořádně zkušených hráčů, kteří patří už léta k extraligové špičce. Jednou z hrajících ikon klubu je bezpochyby Petr Leška, jeden z mála hráčů nedělního soupeře Sparty, který si v kariéře zahrál i v holešovickém dresu. Osmatřicetiletý útočník je tradičně dvorním nahrávačem klubu. Letos nasbíral v 36 zápasech 26 asistencí, k nimž přidal pět gólů. Prosadil se i v posledním zápase se Spartou, kdy se na výhře Zlína 6:5 podílel brankou a asistencí na vítězný gól.

HC Sparta Praha:

Sparta v základní části prozatím exceluje. Po 37 odehraných duelech je na prvním místě ligové tabulky se ziskem 83 bodů. Na druhý Hradec Králové má tak náskok pohodlných 14 bodů. Velký bodový rozdíl je i v porovnání právě s dnešním soupeřem Holešovických, tedy se Zlínem. Ten má o 24 bodů méně, přičemž jí náleží pátá příčka.

O suverénnosti Sparty hovoří jasnou řečí i 154 nastřílených branek a 72 obdržených. Obě hodnoty jsou nejlepší v lize. Produktivitu hráčů s "S" na prsou vede hrající legenda Petr Ton, který ve 35 zápasech nasbíral 52 bodů za 29 branek a 23 asistencí. Následovaný je Jaroslavem Hlinkou (45 b.) a Tomášem Rolinkem (31 b.), tedy spoluhráči z elitní formace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.