Já se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera. Na online přenosy z hokejové Tipsport extraligy se můžete těšit zase ve čtvrtek a v pátek. Mějte se fajn a na počtenou!
Střely celkem: 40 – 21,
vyhraná vhazování: 51/83 – 32/83,
úspěšnost na vhazování: 61% – 39%.

Přestože byl Třinec aktivnější ve střelbě a zvítězil i co se týče vhazování, ve výsledku je mu to k ničemu, protože nezískal ani bod. Liberec zvítězil zaslouženě, první třetina byla vyrovnaná, ale v dalších částech byla hra spíše o třineckém trápení a pohodě hostů.
Nejlepší hráči zápasu:

Petr Nedvěd (LIB – 2+0), Jan Peterek (TRI – 1+0).
Za ohlušujícího pískotu třineckého publika končí dnešní vystoupení slezských a severočeských hokejistů. Liberec porazil v letošní sezoně Oceláře i potřetí a v tabulce se zvedne z 11. pozice. To Třinec bude nejspíš klesat, po další utrápeném výkonu na domácím ledě zaslouženě prohrál. Ve třetí části přidali Bílí Tygři čtvrtou branku zásluhou Výtiska a tento hráč nebyl vidět naposled. Výtisk totiž o něco později svedl pěstní rvačku s domácím Rákosem a plný emocí se vztekal ještě na trestné lavici. Nakonec dostal Výtisk, stejně jako v první části Derner, trest do konce utkání. To nakonec Liberci nemusí tolik vadit, neboť v Třinci zvítězil 1:4.
60:00
59:43
Utkání se dohrává v třineckém obranném pásmu. Zbývají poslední vteřiny.
59:07
Voráček se z útočné modré čáry proháčkoval mezi třineckými beky až k zakončení. Hamerlíkovi puk sice vypadl, ale rozhodčí stihli hru přerušit.
58:13
Třinečtí by se už nejraději viděli v kabině, ale zápas je stále kouskován a stále není konec domácího trápení.
57:48
Utkání se dohrává před prořídlými tribunami. Mnoho diváků už dávno opustilo třinecký stadion.
57:36
Vyhození po mantinelu v podání Valského se snažil dojet Nedvěd, ale nepovedlo se mu to a hra se znovu vrací před Schwarze.
57:00
Hamerlík zpět v brance. Oba týmy hrají ve stejném počtu. Liberec je velmi blízko vítězství.
56:38
Hosté v plném počtu. Vhazovat se bude ale znovu před Schwarzem. Důvodem je zakázané uvolnění.
55:58
Peterka nepustil k dorážce Voráček. Liberec dlouhatánské oslabení nejspíš přežije bez gólové úhony.
55:32
Oceláři ostřelují Schwarze, jak jen mohou! Hlavně Martin Růžička si připsal snad tři střelecké pokusy! Schwarz dokázal pokrýt vše včetně dorážek a skóre se nemění! Třinec hraje stále se šesti bruslaři!
54:41
Hraje se šest na tři! Hamerlík odjel z brány!
54:29
Třinec si zahraje v pěti proti třem. Vyloučen je totiž Ondřej Vitásek (LIB) za sekání. Třinec si vybírá také oddechový čas.
54:20
Martin Růžička trefil svou střelou jen spoluhráče Varaďu, Bonkova rána byla o pár desítek vteřin později tečována někým z Libereckých.
53:47
Přesto končí tato pasáž hry vyloučením hostí. Roupec byl tvrdě dohrán Martinem Bartekem (LIB), který je potrestán dvěma minutami za hrubost.
53:32
Druhá pětka Ocelářů se sice drží v ofenzivě a srdnatě bojuje, ale stále se nemůže dostat do dobré palebné pozice.
52:54
Dnešní utkání sleduje 2849 diváků.
51:32
Urban nabral při průjezdu střední třetinou slušnou rychlost a Krejčí pak měl s jeho bráněním značné potíže. Nakonec svou roli zvládl a nepustil obrovitého útočníka Liberce ke střele.
50:49
Přece jenom mohli Oceláři snížit! Peterkova rána se od Schwarze odrazila přímo ke Květoňovi, tomu ovšem znemožnil zakončení do prázdné branky obětavým skokem zadák Voráček!
50:31
Schwarz po vyjetí z brány trochu zaváhal a nabídl touš Bonkovi, Třinecký kapitán s ním však nenaložil zrovna nejlépe a po souboji s beky o něj znovu přišel.
50:08
Schwarz zastavil i prudší ránu Adamského. Po útoku hostí zasahoval betony Hamerlík proti pokusu Barteka.
49:18
Orsava znovu prověřil libereckého gólmana. Tentokrát úřadovala Schwarzova lapačka.
49:12
Zacha se k zakončení neprobil, a tak mohl opačným směrem vyrazit Orsava. Toho ale v pohodě ubránil Hunkes a kotouč se dobelhal až ke Schwarzovi.
48:30
Oba týmy hrají v plném počtu.
48:07
Nedvěd vracel puk na modrou čáru Čakajíkovi, tomu se ale vůbec nepovedlo zpracování, vyhnal se a přihrával do ofsajdu.
47:37
Přímo z vyhraného vhazování Bonka vyrazil do protiútoku Martin Růžička, ale na poslední chvíli byl zastaven vracejícím se Hunkesem.
47:19
Obezřetná rozehrávka a kombinace Bílých Tygrů skončila střelou Barteka do výstroje Hamerlíka. Na tribuně je slyšet velká nespokojenost domácích fanoušků.
46:29
Netrvalo to příliš dlouho a máme tady další vyloučení. Pykat bude Martin Lojek (TRI) za krosček.
46:23
Současně byli vyloučeni Jan Výtisk (LIB) na 2 minuty za hrubost plus osobní trest plus trest do konce utkání. Menší trest odpykává Zacha. Vyloučen byl i Daniel Rákos (TRI) za hrubost. Hraje se ve stejném počtu.
46:23
Tak jak celou situaci zhodnotí rozhodčí?
46:23
To jsou emoce! Naštvaný Výtisk situaci řeší ještě na trestné lavici. Výtisk se snažil probít za Rákosem a neudrží ho ani vlastní spoluhráči! Nedvěd ho odváží do kabin!
46:23
Rákos po odpískání tvrdě dohrál Voráčka, ale to se vůbec nelíbilo Výtiskovi, který se okamžitě mstil. Proběhla pěstní výměna názorů mezi oběma hráči, avšak Rákosovi se zrovna dvakrát nechtělo. Bude se vylučovat.
46:12
Po vyhraném buly Rákose napálil Krejčí jen boční konstrukci branky, podruhé už byl přesnější, ale Schwarz v poklidu zasáhl.
45:25
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec odskakuje do tříbrankového vedení! A prosadil se sváteční střelec JAN VÝTISK! Výtisk dostal na modré čáře přihrávku od parťáka Hunkese a pak prostě jen napřáhl a trefil přesně – 1:4! Asistence: Jiří Hunkes.
45:17
Vyloučen Daniel Rákos (TRI) za nedovolené bránění.
43:42
Obrovské šance teď měli Bartek s Bulířem! Bartek předložil puk Bulířovi, ale ten minul odkrytou klec! Následně se puk znovu odrazil k Bartekovi, ale ani on jej nezasunul do brány!
42:06
Hrabalovo nahození Schwarz bez problémů zpacifikoval.
41:10
Bílí Tygři zahráli pouze na zakázané uvolnění, a Slezané tak zůstanou před Schwarzem.
40:40
Na druhé straně střílel z dobré pozice Bonk, ale branku netrefil a puk se od zadního mantinelu odrazil k připravenému Schwarzovi.
40:24
Třetí třetinu zahájil rychlým výpadem Nedvěd, ale Třinečtí jeho snahu zmařili.
40:01
Počet střel ve druhé třetině: 12 – 10,
hity: 12 – 3.
Druhá část už byla na šance chudší, přesto se diváci dočkali znovu dvou branek. Tentokrát se však třepotala jen síť v Hamerlíkově brance. Nedvěd ukázal své střelecké umění naplno poprvé ve 24. minutě, kdy střelou od modré čáry pokořil třineckého gólmana. O dvě minuty později se Nedvěd prosadil znovu, protentokrát z dorážky. Liberečtí se dostali do dvougólového vedení a byli na koni. Největší šance domácích měli Galvas, Adamský nebo Varaďa, ale ani jeden nebyl úspěšný. V závěru třetiny se trochu jiskřilo, když se do sebe trochu pustili Schwarz a Varaďa. V poslední minutě měl ještě příležitost Valský, ale nedal. Třinec, pokud chce bodovat, musí dotahovat.
Další třetina začne přibližně v 18:57.
40:00
39:50
Odpískán ofsajd, před koncem druhé části se vhazuje ve středním pásmu.
39:02
Dvě zajímavé příležitosti v rychlém sledu! Nejdříve Orsava ujel Vlachovi, ale liberecký hráč mu padl do pokusu o zakončení, a tak jej i znemožnil! Na druhé straně se octl Valský zcela osamocen před Hamerlíkem, ale puk vůbec netrefil dobře!
38:31
Oba týmy teď hrají v plném počtu.
37:42
Po nabití od Hunkese zaměstnal Bartek Hamerlíkovu vyrážečku. Brankář Ocelářů střelu vyrazil před sebe a potom už mu pomohli obránci.
37:18
Vylučuje se nakonec na obou stranách. Vyloučen byl Václav Varaďa (TRI) za hrubost a brankář Marek Schwarz (LIB) za držení protihráče. Trest Schwarze odpykává Výtisk. Pokračuje liberecká přesilovka.
37:18
Jiskření na třineckém ledě! Varaďa ujížděl s Martinem Růžičkou proti samotnému Hunkesovi, volil střelu, ale ani nadvakrát nepřekonal Schwarze a pak ho ještě zalehl. To se Schwarzovi vůbec nelíbilo a pustil se do něj. Varaďa si rovněž nenechal nic líbit a dobře trefenou ranou shodil Schwarzovi masku! Určitě se bude vylučovat.
36:20
Nedvěd vyslal na Hamerlíka další nepříjemný projektil. Hamerlík si ale poradil a navíc byl odpískán útočící hráč v brankovišti.
36:05
Menší třinecký tlak ale končí trochu paradoxně vyloučením jednoho z Ocelářů. Na trestnou lavici odjel Jan Peterek (TRI) za hákování.
35:12
O poznání větší šance si vytvořili Galvas nebo Adamský! Galvas nejprve pálil těsně vedle, ale puk se odrazem o zadní hrazení vrátil před bránu. Dezorientovaný Výtisk si jej pak málem srazil do vlastní klece! Poté střílel nebezpečně Adamský, ale po teči jednoho z hostí skončila jeho dělovka v ochranné síti!
34:14
Hrabal napřáhl na modré čáře, ale nevyslal zrovna ránu podle svých představ a trefil jen Urbana.
33:38
Roupec sice stihl zastavit vyhozený puk na modré čáře, pak byl ovšem dohrán Valským, který dokázal vyhodit.
33:00
Hrabal předal puk Peterkovi, ten vjel do útočného pásma, ale klička proti Kolmannovi se mu nepovedla a puk uskočil.
32:36
Zatímco probíhá komerční přestávka, je vyloučen Jaroslav Vlach (LIB). Vlach se ve vlastní obranné třetině provinil krosčekem.
32:13
Ofenzivní snahu domácích vyšperkoval střelou z mezikruží Martin Růžička. Měl však trochu smůly a zlomil hůl.
31:30
Třinečtí jsou na puku a snaží se dostat do útočného pásma.
31:04
Rychlá akce druhé pětky Ocelářů skončila zakončením Adamského, které však Schwarz se štěstím pokryl.
30:43
V síti byla nalezena skulinka a místní ledaři nyní dávají vše do pořádku. Krátká přestávka.
30:43
Bulík byl v útočné třetině tvrdě sražen Galvasem, ale dokázal se rychle otřepat a dostat k puku. Při průjezdu za Hamerlíkem ale shodil klec na slovenského brankáře, a přerušil tak hru.
30:14
Zagrapan prostrčil přes Zachu puk před Schwarze, ale ten si s ním za pomoci Kolmanna poradil a následně se jej zmocnilo liberecké mužstvo.
29:10
Peterek si dokázal sjet s kotoučem na holi zpoza branky a zkoušel Schwarze překonat bekhendovou střelou. Marně.
28:53
Tentokrát přihrál Urban Nedvědovi rukou a hra je znovu přerušena.
28:23
Sledujeme velmi rozkouskovanou hru, která je neustále přerušována zakázanými uvolněními nebo ofsajdy.
27:53
Schwarze donutil k rozkleku Martin Růžička, ale liberecký brankář neměl s jeho střelou výraznější problémy.
27:22
Puk najednou vyplaval z Hamerlíkovy výstroje po jednom z nahození. Nikdo z hráčů hostí však nebyl s to jej dorazit.
26:54
Rozjetému Pospíšilovi předal kotouč Bulíř a Pospíšil svou ranou pořádně zaměstnal Hamerlíka. Ten si nakonec s jeho pokusem poradil.
26:31
Nepřesnou přihrávkou do středního pásma na Pospíšila se prezentoval Hunkes a je z toho zakázané uvolnění.
25:49
Severočeši znovu využívají přesilovou hru a znovu je střelcem PETR NEDVĚD! Bartekovu střelu Hamerlík vyrazil pouze betony a Lojek pak nedokázal zastavit libereckého kapitána při bekhendové dorážce pod horní tyč – 1:3! Asistence: Martin Bartek.
25:29
24:37
Vyloučen je také David Květoň (TRI), rovněž za hákování. Oba týmy hrají ve čtyřech.
24:28
O chvíli později už se Linhart ukázal v lepším světle a dostal se ke střele. Tou však Schwarzovu klec těsně minul.
24:08
Linhart si nezpracoval Galvasovu přihrávku a následně měl velké problémy se stíháním rozjetého Valského.
23:29
Polanský dokázal i v pádu přihrát Orsavovi, jenž byl před Schwarzovou bránou faulován Ondřejem Vitáskem (LIB). Vitásek si pomohl hákováním.
23:10
Bílí Tygři využívají přesilovou hru a vyrovnávají! Liberec se usadil v útočném pásmu, PETR NEDVĚD si srovnal kotouč u mantinelu na modré čáře a přesnou střelou překonal Hamerlíka – 1:2! Bez asistence.
22:34
Na druhé straně obral Varaďa Schwarze za bránou o puk, ale nedokázal vymyslet nic kloudného.
21:45
Hamerlík musel řešit nepříjemnou střelu Pospíšila, tu dokázal vyrazit vyrážečkou a Bulíř se k dorážce neprotlačil.
21:33
Oba týmy budou hrát ve stejném počtu. Vyloučen Jiří Polanský (TRI) za sekání.
21:29
Adamský umě zavezl kotouč do útočné třetiny, obkroužil bránu a předal puk obránci. Ti si jej mezi sebou vyměnili, ale Linhartova střela skončila nad.
20:43
Roupcovu střelu Schwarz vyrazil a Bílým Tygrům se následně povedlo osvobodit se.
20:01
Druhá třetina začíná přesilovkou domácích. Liberečtí jsou ve čtyřech.
20:01
Počet střel v první třetině: 16 – 5,
vyhraná vhazování: 14/22 – 8/22,
úspěšnost na vhazování: 64% – 36%.
První třetinu dnešního utkání máme za sebou a stav je po ní nerozhodný. Bílí Tygři začali zápas skvěle a už ve 2. minutě otevřel skóre povedenou střelou mezi Hamerlíkovy betony Bartek. Severočeši byli v prvních deseti minutách jasně lepším týmem a další příležitosti si vytvořili Urban a Nedvěd, ale neproměnili je. Ve 12. minutě Oceláři končili dlouhou pětiminutovou přesilovku po vyloučení Dernera a nakonec ji i využili. Peterek si našel kotouč před bránou a dokázal jej přesně dorazit. Druhá část začne za stavu 1:1.
Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00
20:00
V posledních vteřinách první části si ještě Oceláři vynutili faul. Druhé dějství začnou Liberečtí bez Petra Nedvěda (LIB), který bude vyloučen za hákování.
19:35
Peterek při rozehrávce nečekaně uklouzl a spadl, ale dokázal z této situace elegantně vybruslit a zavézt puk do útočné třetiny.
18:26
Martin Růžička předal Varaďovi kotouč do situace dvou na jednoho, ale Varaďa následně úplně selhal. Chtěl posunout puk na Bonka, který by pak nejspíš střílel do prázdné brány, ale svou nepřesnou nahrávkou hůl kapitána Ocelářů úplně minul.
17:14
Bulíř si povodil Linharta a několikrát mu prohodil puk mezi nohama! Díky tomu se dostal k nebezpečnému zakončení bekhendem, když jel ze strany sám na Hamerlíka! Třinecký gólman pokus Bulíře vyrazil betony!
16:46
Bulíře vyzýval k teči Bartek, který mu poslal puk do dobré pozice, avšak tuto nabídku přečetli i třinečtí obránci a zastavili ji.
16:03
Nedvěd poslal svou střelu z nouze jen do třineckého Lojka před brankou.
15:30
Urban dokonale využil svých centimetrů a pořádně povozil třinecké beky. Před Hamerlíkem se snažil vracet hru před bránu, ale se svým záměrem nakonec nepochodil. Vykoledoval si alespoň sekání od Jakuba Kanii (TRI), takže rovněž přesilovou hru pro svůj tým.
15:07
Už po vypršení Hunkesova trestu měl zajímavou šanci Orsava, ale ani on neproměnil svou střelu z mezikruží v branku.
14:29
Po další akci Hrabala se pro domácí naskytla velká příležitost! Hrabalovu střelu Schwarz pouze vyrazil před sebe a Adamský mohl doklepávat do prázdné brány! Na kotouč však ideálně nedosáhl, skončil na zemi a skóre zůstalo neměnné!
13:48
Hrabal velmi chytře naznačil střelu Valskému, který se na tento podnět pohnul. Poté mohl Hrabal vyslat nabídku na teč pro Peterka, Peterkovi se tečovat podařilo, ale bránu minul.
13:02
Hrabal udržel v obtížné pozici útočnou třetinu a těžil z toho Varaďa. Varaďovu střelu však Schwarz vyrazil do zadního plexiskla.
12:45
Za další ostrý zákrok jdou Severočeši dokonce do tří, alespoň na jedenáct vteřin. Jiří Hunkes (LIB) je potrestán za vysokou hůl vůči třineckému Bonkovi. Odpyká si dvouminutový trest.
12:29
Třinec právě vstřelil branku!
Ale nakonec Slezané přesilovou hru přece jenom využívají! Schwarz neudržel štiplavou ránu Hrabala, vypadnuvší puk si pak našel JAN PETEREK a poslal jej do odkryté brány Bílých Tygrů – 1:1! Asistence: Josef Hrabal.
12:12
Liberecká obětavost přináší hostům ovoce. Výtisk tvrdě narazil Polanského na mantinel a vyhodil do středního pásma.
11:28
Teď už musel být Schwarz ve střehu. Po Polanského nabídce vyslal Orsava nepříjemnou dělovku, kterou však Schwarz efektně lapil.
11:03
Domácí sice hrají s pukem na hokejkách, ale tristními přihrávkami se zbytečně prohánějí a ztrácejí čas přesilové hry.
10:05
Nyní už Třinečtí hrají kolem liberecké brány a jsou tu i šance. Roupcovo nahození držel Schwarz před připraveným Martinem Růžičkou jen s vypětím všech sil.
09:49
Varaďova myšlenka přihrávky na neobsazeného Bonka sice nebyla špatná, ale provedení se zkušenému Oceláři už tak nepovedlo a puk skončil v lapačce Schwarze.
09:16
Polanský s přihrávkou ve středním pásmu dlouho váhal, až nakonec vyslal Adamského do postavení mimo hru. Adamský byl po odpískání ještě smolně dohrán a sbíral se velmi těžce.
08:34
Oceláři se nemohou usadit v útoku, Liberecké osvobodil Bulík.
07:57
Trochu neobvykle se Linhart pustil do útočení, ale nakonec jeho snaha slaví úspěch. Na levém kruhu byl tvrdě zastaven Lukášem Dernerem (LIB) a Třinec si zahraje první přesilovku. Linhart se za potlesku tribun zvedl z ledu a odebral se na střídačku. Liberecký obránce byl vyloučen dokonce na 5 minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Dlouhý trest odpyká Pospíšil.
06:38
První obrovskou příležitost Třince měl na holi Bonk! Bonk si našel místo před Schwarzem a postupem času k němu doputoval i puk, avšak Bonk jej nedokázal usměrnit za záda gólmana Liberce!
05:55
Znovu to byla Nedvědova lajna a velká šance hostí! Tentokrát Urban přihrával svému kapitánovi a ten střílel z mezikruží zcela osamocen! Naštěstí pro domácí dokázal Hamerlík zasáhnout betony!
05:17
Schwarzovu vyrážečku nechal vyniknout Marek Růžička, jenž o ni otřel svou ostrou ránu. Puk doletěl až do ochranné sítě.
05:00
Nádhernou kombinaci předvedla dvojice Bílých Tygrů! Urban si narazil s Nedvědem a najednou vyplaval sám před Hamerlíkem! Na slovenského brankáře pokoušel vyzrát bekhendovým blafákem, ale kotouč nakonec skončil pod Hamerlíkem!
04:38
Květoň se octl v nadějné pozici na pravém křídle a střela z této pozice by byla jistě nebezpečná. Avšak Květoň ještě vymýšlel přihrávku na Peterka, která byla v rezultátu nepřesná.
03:25
Hamerlík znovu nepůsobil při zákroku proti ráně Pospíšila nejjistěji. Pospíšilovi chyběl malý kousek k tomu, aby bekhendem zakončoval do odkryté branky.
02:47
Polanský našel před bránou stojícího Orsavu, tomu se ale v rozhodující fázi zamotal puk mezi nohama.
02:08
Nepříjemným napadáním si Urban vynutil Galvasovu chybu. K puku se dostal Nedvěd a okamžitě pokoušel štěstí, jeho ránu však právě Galvas zablokoval.
01:44
Z podobné pozice, jako před chvílí Bartek, se pokoušel ohrozit bránu domácích Nedvěd, ale minul ji. Třinečtí jsou z inkasované branky trochu opařeni.
01:07
Tak to není zrovna povedený start pro Oceláře, především pak pro brankáře Hamerlíka! MARTIN BARTEK dostal přihrávku od Výtiska a vyslal z levého křídla nenápadnou střelu, která prošla mezi betony třineckého gólmana – 0:1! Asistence: Jan Výtisk.
00:27
První střelu zápasu má na svědomí Květoň, který střílel po souhře s Bonkem. Pálil ovšem z krkolomné pozice a neměl příliš šancí na úspěch.
00:01
Třinecká sestava doznala před dnešním zápasem dvou změn, a to zásadních. Do branky se poprvé v letošní sezoně, pokud nepočítáme přípravné duely, postaví vyléčený gólman Peter Hamerlík. Chybět bude naopak nejproduktivnější zadák Ocelářů Vladimír Roth, kterého nahradí David Roupec. K rošádě dochází také v libereckém brankovišti, tam se totiž dnes bude předvádět Marek Schwarz, nikoli Marcel Melicherčík. Tygrům se mimo jiné rozrůstá marodka a dnes si nezahraje ani útočník Tomáš Filippi.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Derner, Hunkes, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Vitásek, Šimek – Dušek, Nedvěd (C), Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Pospíšil, Vlach – Zacha, Valský. Trenér: Pavel Hynek.

Rozhodčí: Mikula, Polák – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy:

Oba soupeři se v letošním ročníku potkali již dvakrát. Poprvé na sebe narazili hned v úvodním kole, kdy se hrálo v Třinci. Hosty z Liberce poslal do vedení už v 1. minutě mladíček Zacha a o pár minut později skóroval také Bartek. Ve 29. minutě proměnil Bulíř trestné střílení a bylo to už o tři branky. Třinečtí snížili Ruferem, ale vítězství Bílých Tygrů potvrdil v poslední části svým druhým gólem Bartek. Třinec – Liberec 1:4.

Druhé střetnutí Třince s Libercem proběhlo koncem října pod Ještědem. Také tam začali lépe hráči v modrobílých dresech a do vedení se dostali v 17. minutě brankou Urbana. Přesně v polovině zápasu zvyšoval na 2:0 Jass, ale Oceláři zbraně nesložili. Roth gólem do šatny snížil a ve 46. minutě Adamský dokonce vyrovnal na 2:2. Hned o minutu později však Severočechům vrátil vedení dvougólový, a zároveň také dvoumetrový, útočník Urban a v 59. minutě stvrdil tygří vítězství Víšek. Liberec – Třinec 4:2.

V obou předchozích vzájemných zápasech této sezony byl Liberec stoprocentní. Podaří se mu porazit třinecké Oceláře i potřetí?
Zajímavosti:

Nejproduktivnějším Ocelářem je neustále hračička Jiří Polanský (11+18), avšak proti Vítkovicím se Polanský bodově neprosadil. Ďábelskému tempu sparťanských tahounů Tona a Hlinky už třinecký útočník přestává stačit a v pořadí kanadského bodování soutěže je na 3. místě. Na vedoucího Tona ztrácí Polanský sedm bodů, za druhým Hlinkou zaostává o body čtyři. To nejlepší kanonýr Třineckých Martin Adamský (15+8) síť v zápase proti Vítkovicím rozvlnil a v tabulce nejlepších střelců se osamostatnil na 2. pozici. Lepší už je jen Pražan Ton, který však vstřelil už o pět branek více.

V Liberci mají největší přísun bodů a asistencí od nestárnoucího Petra Nedvěda (7+15). Nedvěd oslaví za šest dní už své 43. narozeniny, a přesto stále zvládá působení v Tipsport extralize, ba navíc je ještě nejproduktivnějším hráčem libereckého výběru. V celkovém bodování soutěže klepe Nedvěd na dveře první desítky, je totiž na 11. místě. V přesnosti střelby ale nejstarší Bílý Tygr zaostává za slovenským útočníkem Martinem Bartekem (14+6), jenž je na dělené 3. pozici střeleckých statistik spolu s vítkovickým krajanem Hunou.

Na marodce třineckého mužstva zůstává pouze obránce Lukáš Zíb, to v Liberci mají zraněných více. Proti Zlínu nenastoupili ze zdravotních důvodů obránce Jakub Čutta, útočník Petr Kica a také Lotyš Koba Jass.

V zápasech 19. až 21. kola udržoval liberecký brankář Marcel Melicherčík svou neprůstřelnost. O tu přišel nakonec až po 224 minutách a 20 vteřinách, když nedokázal čtvrté čisté konto v řadě udržet proti Pardubicím. V historické tabulce se však Melicherčík zařadil mezi prvních pět gólmanů, co se týče délky neprůstřelnost.

Třinecký útočník David Květoň, jenž se pod Javorový vrátil před šesti týdny, podepsal s Oceláři kontrakt až do roku 2016. Květoň měl po návratu z finského Oulu zůstat v Třinci jen do konce listopadu, nakonec se však situace změnila.
Bílí Tygři Liberec:

Bílí Tygři prožili v předešlém ročníku vůbec nejhorší výsledek od svého postupu mezi elitu. Severočeši se vůbec neprobojovali do vyřazovacích bojů, ba co víc, o setrvání mezi nejlepšími se museli rvát v baráži. Všechny lapálie nakonec parta kolem zkušeného Nedvěda zvládla a věřila v mnohem lepší sezonu 2013/14. Bílým Tygrům se ovšem ani v aktuálním ročníku nedaří úplně podle představ. Ve výsledcích Liberce převažují porážky, takže není divu, že se v tabulce znovu pohybuje v její spodní části. Po první části základní části to vypadá, že o účast v play-off budou muset Severočeši znovu tuze bojovat. V současné době jim patří 11. příčka s dvaatřiceti body. Na desátý Litvínov ztrácejí tři body, na tři body jsou vzdáleni také od dvanáctého Kladna.

V posledních třech zápasech hráli Bílí Tygři dvakrát venku a v jednom případě na domácím ledě. Nejprve se jim podařilo zvítězit na ledě Slavie Praha 3:4 po samostatných nájezdech, královéhradeckou arénu už ale vykrást nedokázali. Přestože po dvou třetinách vedl Liberec 0:2, v poslední části inkasoval potupného bůra a Mountfieldu podlehl 5:2. Střetnutí s berany ze Zlína se pak Libereckým nevedlo už od počátku. Bílí Tygři prohráli všechny tři části a ve výsledku to nakonec skončilo 0:4.

Souboj se Zlínem nezačal pro Liberec příliš dobře a v 15. minutě prohrával po brance Čecha 0:1. Do druhé třetiny chtěli svěřenci lodivoda Hynka určitě vstoupit s aktivním pojetím hry a s cílem vyrovnat stav utkání. Vše ale bylo jinak. Další góly Moravanů přidali Zámorský a Honejsek a ve 29. minutě byl už stav zápasu alarmující – 0:3. Liberecký gólman Melicherčík obdržel v dalším průběhu ještě jeden gól, naopak jeho kolega v bráně Zlína udržel čisté konto. Ve 43. minutě se trefil Horák a rozhodl o tom, že Bílí Tygři doma podlehli Zlínu 0:4.
HC Oceláři Třinec:

Třinecké mužstvo zatím prožívá sezonu, ve které se mu občas daří a občas zase ne. I přes kolísavé výsledky se Slezané stále drží mezi týmy první šestky, které budou mít po skončení základní části jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Právě tato část tabulky je však velice našlapaná a po odehrání každého kola se postavení jednotlivých mužstev mění. Oceláři v posledním utkání první poloviny nestačili na Vítkovice a po porážce od největšího rivala se v tabulce nacházejí na 6. místě s dvaačtyřiceti body. Na soupeře před sebou neztrácejí Třinečtí příliš bodů, čtvrtý Zlín má na Třinec náskok jen tří bodů. Vzdálenost od desátého místa se ale družině trenéra Kalouse přiblížila na sedm bodů.

Před jedenácti dny přerušili Oceláři smolnou šňůru tří porážek v řadě domácím vítězstvím a zdálo se, že menší krize je zažehnána a už to zase půjde. Tento fakt potvrdilo i další utkání proti Kometě Brno, které Třinečtí doma v pohodě zvládli a vyhráli 3:0. Následovala však porážka v Pardubicích, kde Slezané padli 2:1 po prodloužení, přičemž o vítězství 0:1 přišli v posledních minutách. A naposledy se hokejisté Třince představili domácím fanouškům a s Vítkovicemi prohráli v derby zápase o vládce Slezska 2:4.

Zápas proti Ostravanům se přitom pro Oceláře nevyvíjel vůbec špatně. Skóre otevřel přesnou ranou do horního rohu brány Martin Růžička a na led létaly v rámci dobročinné akce stovky plyšových hraček. Rozjetí hokejisté s drakem na prsou přidali druhou branku už o minutu později, kdy se trefil Adamský. Ve druhém dějství už ale výkon domácích uvadal a ke slovu se dostali také hosté z Vítkovic. Ve 23. minutě snížil stav Svačina a o chvilku později bylo vyrovnáno po gólu Vandase. Po těchto brankách se hra zase vyrovnala a velmi dlouho se čekalo na další gól. Vítkovice však byly ve třetí třetině aktivnější a nakonec zaslouženě zvítězili. V 58. minutě prošlo za Hrubce nahození Pastora a úspěch hostí pečetil v poslední minutě střelou do prázdné klece Svačina, jenž tak zaznamenal druhý zásah v zápase.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Zdravím vás při sledování textového online přenosu z hokejové Tipsport extraligy. Nejvyšší hokejová soutěž se plynule přelévá do své druhé poloviny a dnes má na programu kompletní 27. kolo. V našem přenosu se budeme podrobně věnovat souboji mezi týmy HC Oceláři Třinec a Bílí Tygři Liberec. Toto utkání začne ze všech nejdříve, a to v 17:00. Nebudete-li přímo v dějišti zápasu, ale zajímá vás jeho průběh, pak sledujte náš online přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.