Díky výbornému výkonu ve druhé půli si Hradec Králové odváží z Třince všechny tři body. Po polovině zápasu Hradečtí prohrávali 2:0, ale v dalším průběhu dokázali skóre otočit na 5:2 a zaslouženě vyhráli.

59:19
Na třineckém stadionu dochází k hromadnému opouštění stadionu, jako kdyby někdo vyhlásil evakuaci.
59:06
Mountfield právě vstřelil branku!
Nakonec se do prázdné brány trefuje VLADIMÍR ŠKODA. ASISTENCE: Jiří Šimánek.
58:34
Šimánek sebral puk Rothovi a netrefil prázdnou bránu.
58:06
Rákos se proháčkoval po pravé straně procedil puk kolem Kantora a trefil tyč hradecké brány.
57:59
Střela Rotha od modré končí u Kantora v bezpečí.
57:45
Třinečtí odvolali brankáře. Dnes už jsme jeden gól do prázdné brány viděli.
57:45
Trenér Kalous si vzal oddechový čas.
57:45
Domácí fanoušci skandují "My chceme gól," za to skupinka patnácti hradeckých příznivců je zatím v klidu.
57:41
I Třinec už je kompletní.
56:58
Růžička se snažil bekhendem překonat Kantora, ale neuspěl. Hradečtí jsou v plném počtu.
55:40
Dnešní utkání sleduje 3539 diváků.
55:24
David Květoň, Třinec, 2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.
Třinečtí tlačili, ale chvíli hráli v šesti, proto jejich přesilovka končí.
54:36
Martin Pláněk, Hradec, 2 min. – vysoká hůl
54:30
Třinečtí zavřeli Hradec v jejich třetině, Zagrapanovu střelu při signalizované výhodě tečoval Peterek, ale Kantor kotouč vyrazil vedle. Další pokus už hradecký gólman chytil.
52:35
Třinec právě vstřelil branku!
Třinecký ostrostřelec MARTIN RŮŽIČKA dostal krásnou křížnou přihrávku od Peterka a střelou po ledě snižuje na 3:5. ASISTENCE: Jan Peterek, Lukáš Zíb.
52:02
Květoň vypálil z pravého rohu, Kantor puk vyrazil před sebe, ale clonící Rákos nedokázal kotouč protlačit mezi betony.
51:27
Jaroslav Kudrna, Hradec, 2 min. – sekání
50:31
Další obrovská šance hostů. Lukáš Květoň dvakrát střílel z mezikruží. Poprvé trefil třineckého hráče, podruhé minul třineckou bránu.
49:00
Polanský se snažil vyvést puk do středního pásma, ale na obranné modré narazil na Kudrnu. Střelec dvou branek obral třineckého útočníka o puk, přihrál TOMÁŠI MERTLOVI. Hradecký forvard pelášil na třineckou bránu a střelou bekhendem pod horní tyč zřejmě rozhoduje o bodech. ASISTENCE: Jaroslav Kudrna.
47:26
... a opět u toho byl Jaroslav Kudrna, který našel zpoza brány před klec najíždějícího JIŘÍHO ŠIMÁNKA, pro něhož to byl jen lehký úklid kotouče do Hrubcovy svatyně. ASISTENCE: Jaroslav Kudrna.
47:06
Roth pálil od modré mimo, do akce se dostávají hosté...
46:18
Kania prošel po pravé straně až před bránu, kde se snažil protlačit kotouč přes Kantora, ale hradecký brankář své spoluhráče podržel tím, že puk do brány nepustil.
45:22
Květoň nahodil puk od levého mantinelu před bránu, ale číhající Polanský před bránou neuspěl.
43:49
Tvrdou střelu od modré vypálil Škoda, Hrubec s menším problémem ránu kryje.
43:23
Hostům se podařilo otočit dvoubrankové manko. Uvidíme, co to s Třincem udělá.
42:42
Šimánek dostal puk z pravého rohu mezi kruhy, kde byl zcela osamocený JAROSLAV KUDRNA a přesnou střelou do horní poloviny brány překonává potřetí Hrubce. ASISTENCE: Jiří Šimánek, Peter Frühauf.
41:43
Hrubec přikrývá nahozený kotouč před dojíždějícím Sujou.
40:56
Po závaru před hradeckou bránou zůstal kotouč zcela opuštěný, ale ani Rákos, ani Květoň jej nedokázali poslat za záda Kantora.
40:36
Třinecký trenér opět točí sestavou.
40:01
Ve druhé třetině Východočeši vyrovnali hru, přesto si vstřelili druhý vlastní gól v zápase a poslali Třinec do vedení 2:0. Domácí po čase trochu polevili, čehož Hradečtí využili k vyrovnání skóre. Nejprve Šimánek našel volného Mertla a v závěru druhé třetiny využil přesilovou hru přesnou tečí Vydareného střely Kudrna. O bodech tak rozhodne třetí dějství.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00
39:40
Hosté jeli dva na jednoho, ale přihrávku Škody zachytil po ledě klouzající Roth a zachránil Třinec před ztrátou třetí branky.
38:16
Šimánek přihrávkou zpoza brány vybídl ke střele z vrcholu kruhu Vydareného, do které vložil hůl JAROSLAV KUDRNA a umístil puk pod horní tyč Hrubcovy brány. ASISTENCE: René Vydarený, Jiří Šimánek – 2:2.
36:55
Radek Bonk, Třinec, 2 min. – faul loktem.
36:43
Trochu větší tóčo v třinecké třetině, Hrubec dvakrát zasáhl proti nebezpečným střelám po ledě. Akce končí vyloučením domácího hráče.
36:03
Kudrna přihrávkou zpoza brány vybídl do obrovské příležitosti Mertla, ale střelec zatím jediného hradeckého gólu nedoplácal puk do třinecké klece.
35:10
Na druhé straně nahazoval puk od modré Harant, kotouč proletěl mezi projíždějícími hráči, avšak skončil v Hrubcově výstroji.
34:44
Nahození Rotha od modré na vzdálenější tyč se pokoušel tečovat Polanský, ale minul.
34:15
Třinečtí byli dlouho v útočném pásmu, ale bez nějakého nebezpečného pokusu, pouze vozili kotouč po mantinelu.
33:23
Hradec hraje v plném počtu. Komerční přestávka dává oběma celkům trochu oddechu.
32:48
Rothovo nahození ze středu modré se snažil před Kantorem tečovat Polanský, k teči došlo, ovšem puk si nenašel cestu směr brána.
31:41
Polanský zlomil v útočném pásmu hokejku, čehož využil k rychlému protiútoku Šimánek. Hradecký útočník byl ale důraznou třineckou obranou vytlačen s pukem za Hrubcovu bránu.
30:58
Peter Mikuš, Hradec, 2 min. – zdržování hry.
Mikuš vyhodil kotouč z vlastní třetiny mimo hrací plochu a čeká ho povinný trest.
30:16
Kudrna našel od levého mantinelu mezi kruhy TOMÁŠE MERTLA, který rychlým švihem prostřelil Hrubce. ASISTENCE: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.
28:45
Polanský získal puk na modré, snažil se stahovačkou obejít Haranta, ale byl tvrdě naražen. Ochozy pískají, rozhodčí nechává hru pokračovat. Zákrok byl čistý.
27:42
Nahození Kanii zblokoval jeden z hradeckých hráčů, puk získal Peterek, najel si do pravého kruhu a rychle zápěstím vystřelil. Kantor asi ani neví jak, ale puk po zákroku našel v lapačce.
27:23
Martin Růžička nahodil puk od levého rohu, Kantor kotouč vyrazil před sebe, jenže třinecký obránce Krejčí zaváhal a místo dojetí kotouče nabral směr zpět.
26:15
Oba týmy jsou již v pěti.
26:02
Lehké nahození Mikuše mezi dva hráče před Hrubcem třineckého gólmana nezmátlo a kotouči brání v cestě do brány.
25:31
Škoda se rozjel na Hrubce, čekal na to, co udělá Hrubec, ten se skoro nepohnul, proto Škoda zkusil střelu mezi betony – neuspěl. Hrubec kotouč vyrazil vedle brány.
25:31
Hradecký Škoda dostal přihrávku za obranu, jel sám na Hrubce, ale při úniku byl faulován – trestné střílení.
24:08
Jiří Polanský, Třinec, 2 min. – nedovolené bránění.
Třineckým výhoda jednoho muže navíc dlouho nevydržela. Polanský po buly zadržel jednoho z hradeckých hráčů bez puku a jde sedět. Hrát se bude ve čtyřech.
24:01
Tomáš Harant, Hradec, 2 min. – podražení.
23:24
Třinečtí jeli do zajímavé situace dva na dva, ale Martin Růžička špatně přihrál Zagrapanovi. Na druhé straně nedostal přesnou nahrávku Kudrna.
22:59
22:46
Hradečtí mají problém dostat se do třetiny Třince.
22:00
Hradečtí jsou v pěti.
20:46
Marek Zagrapan, Třinec, 2 min. – podražení.
20:46
Pamatujete vlastní gól do prázdné brány v utkání Sparta – Třinec? Přesně toto se dnes stalo Hradci. Jeden z hradeckých hráčů si poslal puk při signalizované výhodě do vlastní brány. Autorem branky byl určen RADEK BONK.
00:27
Zíbovu střelu od modré srazil do ochranné sítě hradecký Knotek.
20:01
Za malou chvíli začne druhá třetina. Třinci dnes ze zdravotních důvodů chybí Martin Adamský.
Třineckou přesilovkou nám skončila první třetina, po které domácí díky šťastné brance Peterka vedou 1:0. Nutno říci, že zaslouženě. V první třetině byli po většinu času lepším celkem, vytvořili si více šancí a jen díky dobrému výkonu brankáře Kantora není rozdíl ve skóre mezi oběma týmy větší.
20:00
19:32
Lukáš Květoň, Hradec, 2 min. – podražení.
Za faul na Polanského si dvě minuty odsedí Lukáš Květoň.
18:56
Po Gorškovově zaváhání našel Mertl od pravého mantinelu u vzdálenější tyče Kudrnu, ale bývalý třinecký útočník kotouč jen lehce lízl. Hrubec puk za brankovou čáru nepustil.
17:57
Nepříliš tvrdou střelu od modré v podání Haranta vyráží gólman Hrubec vedle brány.
16:11
Na druhé straně schovává Květoňův pokus pod výstroj brankář Hrubec.
15:19
JAN PETEREK si u pravého mantinelu vyměnil kotouč se Zíbem, nahrál před bránu, kde si kotouč srazil bruslí do vlastní brány hradecký Martin Pláněk. ASISTENCE: Lukáš Zíb.
15:05
Jaroslav Kudrna, Hradec, 2 min. – podražení.
14:20
Třinečtí se dlouho drželi v pásmu, ale ke střele se po jednom protiútoku dostal Červený. Ze sedmi metrů pálil vedle brány.
13:30
Třinečtí se neudrželi v útočném pásmu a budou muset zakládat nový útok.
12:41
Bohumil Jank, Hradec, 2 min. – faul loktem.
Další přesilovka pro domácí.
11:59
Už při hře pět dostal v levém kruhu prostor na střelu obránce Linhart, diváci za bránou už zvedali ruce, ale třinecký bek trefil jen boční síťku.
11:37
Hradec vyhazuje kotouč za třineckou bránu.
10:55
Zíb první dělovkou od modré minul bránu, druhou trefil padajícího Kudrnu, ten se s bolestivou grimasou zvedá z ledu a pokračuje ve hře.
09:49
Michal Tvrdík (HKM), 2 min. – hákování.
Kania zavezl puk od vlastní poloviny až za bránu, tam zpětnou přihrávkou vybídl ke střele spoluhráče, ale jeden z nich byl faulován.
09:03
Krejčí vyslal nebezpečnou střelu od modré do chumlu hráčů a Kantor trochu se štěstím puk lapačkou vyrazil vedle brány.
08:06
Polanský zkusil vybruslit od pravé tyče a zakončit bekhendem, ale hradecký obránce mu vypíchl kotouč.
07:11
Jakub Suja nahodil kotouč od modré na třineckou bránu, kde ho s chladnou hlavou chytá Hrubec do lapačky.
06:05
Květoň si najel z pravé strany mezi kruhy a táhlou střelou mrsknul kotouč směrem na hradeckou branku. Jeho pokusu však chyběla přesnost a Kantor zasahovat nemusel.
05:37
Metrl posílal z pravé strany žabku před bránu, tam sice číhal Šimánek, ale skákající kotouč do brány neusměrnil.
04:21
Velký nápor Třince. Nejprve Martin Růžička vyzkoušel pozornost Kantora od mantinelu, poté střílel Varaďa a dorážel Zagrapan, ale ani jeden hradeckého gólmana nepřekonal.
03:39
Třinec hraje v pěti a útočí.
03:02
Rufer dostal nahrávku do brejku od Matuše, ale těsně před střelou byl obrán o kotouč.
02:31
Nahození Hradeckých po ledě schovává pod lapačku gólman Hrubec – přerušeno.
02:00
Třinečtí vyhazují.
01:31
Daniel Rákos, Třinec, 2 min. – hákování.
V útočném pásmu zahákoval hradeckého hráče Rákos a stal se tak prvním vyloučeným v utkání.
01:10
Polanský hledal z pravé strany přihrávkou někoho mezi kruhy, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
00:26
Třinečtí jsou první půl minutu u puku, ale ve vlastní třetině.
00:01
Vše je připraveno k začátku utkání. Domácí v bílých dresech, hosté v černém.
Domácí hráči vyjíždějí na led, hosté jsou ještě v šatně.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Krejčí, Foltyn, Kania – Gorshkov, Bonk, Marek Růžička – Rákos, Polanský, D. Květoň – Varaďa, Zagrapan, Martin Růžička – Rufer, Peterek, Matuš.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plašil, Jank – Šimánek, Mertl, Kudrna – L. Květoň, Červený, Škoda – Podlešák, Knotek, Suja – Nedvídek, Tvrdík, Švihálek..
Dobrý podvečer z třinecké WERK Arény. Třinecký stadion se nám pomalu začíná zaplňovat.
Poslední vzájemný zápas: Oceláři vůbec nebyli nepříjemným soupeřem pro historicky první domácí extraligové utkání Hradce Králové po téměř dvaceti letech. Třinečtí vedli před polovinou utkání po brankách Bonka a Adamského 2:0, nicméně hráči Mountfieldu za druhou půlku zápasu duel otočili a vyhráli 3:2.
Oceláři v minulém týdnu absolvovali tři venkovní duely, ve kterých dokázali uhrát tři body. Slezané nejprve podlehli na ledě Komety, v moravskoslezském derby prak přehráli Vítkovice, v neděli ale padli v Liberci. Hráči s dráčkem na prsou prozatím získali pětadvacet bodů, ve vyrovnané tabulce se drží na páté příčce.

"Na první čtvrtinu se z hlediska hodnocení dívám ze dvou úhlů pohledu. Za prvé je to bodový zisk, a s počtem 25 získaných bodů jsme spokojeni. Za druhé je to stabilita výkonnosti týmu, a zde jsem spokojen pouze částečně. Slabinu vidím pořád v naší defenzivní hře a v určité taktické vyzrálosti týmu," řekl v rozhovoru pro klubový web trenér Ocelářů Jiří Kalous.
Mountfieldu se po úvodní prohře na Spartě začalo v soutěži velmi dařit a v každém dalším kole dokázali hráči Hradce sebrat alespoň jeden bod. Východočeši tak bodovali již třináctkrát v řadě, naposledy vyloupili ostravskou ČEZ arénu.

Pravidelný bodový přísun zatím Hradci přisuzuje třetí příčku tabulky. "Je ale zatím odehraná jen první čtvrtina, a když jste po ní třetí, neznamená to, že na konci základní části nemůžete být poslední," řekl na klubovém webu brankář Pavel Kantor.
Hezký páteční podvečer z třinecké Werk arény. Tipsport extraliga dnes pokračuje svým patnáctým dílem. Oceláři Třinec na svém ledě přivítají nováčka soutěže, Mountfield Hradec Králové. Utkání začíná v sedmnáct hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.