Z hokejového Třince je to pro dnešek všechno. Třinec porazil západočeskou Škodu Plzeň 5:1 a připíše si důležité tři body. V dalším kole hrají Oceláři v pátek 31. ledna na ledě posledního Chomutova. To Plzeň bude hostit ve stejný den Litvínov. Přeji vám příjemný zbytek dne a někdy příště na počtenou!
Statistiky zápasu:

Střely: 37 – 21,
vhazování: 32/52 – 20/52,
úspěšnost vhazování: 62% – 38%,
hity: 17 – 10.
Nejlepší hráči zápasu:

Martin Adamský (TRI) – 2+0, Tomáš Slovák (PLZ) – 0+0.
Utkání skončilo a skončilo zaslouženým a vysokým vítězstvím domácího Třince. Do třetí části vstupovali domácí s pětibrankovým náskokem, který nakonec neudrželi. Kratěna totiž ve 44. minutě snížil po přihrávce Straky. Polák mohl navýšit na 6:1, ale jeho střelu přizvedl do ochranné sítě bek Moravčík. Oceláři měli ve třetí části ještě nějaké příležitosti, ale spíše se soustředili na hru dozadu a příliš neriskovali. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které vstřelili Slezané čtyři branky, zatímco Západočeši ani jednu.
60:00
59:46
Utkání se dohrává uprostřed kluziště.
59:09
Galvas okradl o puk Pituleho a pak přihrál pod sebe Martinu Růžičkovi. Jeho pokus zablokován.
58:22
Lev ve své další akci nahazoval puk před branku, ale vše skončilo pro Plzeňské špatně a puk mají opět domácí.
57:43
Třinečtí se zmocnili puku a v klidu kombinují. Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.
57:12
Rothovi se vyhození příliš nepovedlo a našel pouze soupeře Slováka kousek za modrou čarou.
56:48
Krásnou akci vykouzlili hosté, ale na konci stál Hrubec. Straka od mantinelu přihrával neobsazenému Lvovi před brankou a mladý plzeňský útočník puk šikovně tečoval. Hrubce nepřekonal.
56:03
Průnik J. Sýkory znamená pro hosty přesilovou hru. Tu si zahrají poté, co je vyloučen Marek Trončinský (TRI) za hákování.
55:43
Trončinského pokus Mensator nadvakrát zlikvidoval.
55:29
Na druhé straně se nezvykle vepředu zjevil Linhart, dostal puk od Hrni, ale protože byl tísněn Jeřábkem, nezakončil přesně.
55:02
Galvas poklekl a obětavě zablokoval Vlasákovu střelu.
54:22
Zbývá něco přes pět minut do konce základní hrací doby a Třinec stále vede o čtyři branky.
54:05
Straka nabil Mozíkovi a jeho rána skončila jen těsně vedle třinecké svatyně. Nejspíš byla ještě někým tečována.
53:27
A osvobodili si se znovu, když přes všechny čáry vyhodil Linhart.
53:07
Jeřábkovu střelu vytěsnil Hrubec betony a domácí se osvobozují.
52:19
Vladimír Roth (TRI) byl dokonce vyloučen za zdržování hry na dvě minuty. Plzeň bude hrát v početná výhodě.
52:19
Roth unikajícímu Lvovi sebral kotouč rukavicí a už jej nepustil. Pískáno samozřejmě sevření puku.
52:13
Dnešní utkání sleduje 3362 diváků.
52:13
Polanský upadl ve středním pásmu po souboji s Mozíkem a od západočeského beka dostal patřičně vynadáno. Podle Mozíka Polanský situaci přihrál.
51:22
Hraje se v rychlém tempu a dlouho se už nepřerušovalo. Oba týmy lítají z jedné strany na druhou.
50:54
Rákos pokazil akci Třineckých nepřesnou přihrávkou na Peterka.
49:49
Bonk našel žabičkou volného Poláka, ale ten nedokázal překonat Mensatora! Plzeňský gólman zmenšil Polákovi střelecký úhel a alespoň ve třetí periodě zůstává nepokořen!
49:31
Orsava se vrhl do souboje se třemi plzeňskými obránci a nemohl uspět. Kotouče se nakonec zmocnil Vlasák.
49:00
Straka s Vlasákem mohli ujíždět do přečíslení, kdyby prvnímu jmenovanému puk neutekl až k obránci Galvasovi.
48:14
Holce obral o puk Hrňa a nastartoval rozjetého Matuše. Dravé mládí Třince si vynutilo usazení v útočné třetině.
47:44
Čtvrtý útok Západočechů zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
47:24
Třineckým stadionem už obíhají vítězné mexické vlny, ale do konce ještě zbývá dost času.
46:49
Od šesté inkasované branky uchránila Plzeňské tyč! Orsava jel z pravé strany na bránu a jeho střela skončila právě na konstrukci Mensatorovy branky!
46:16
Elitní formace Plzně hraje s pukem, ale nemůže se dostat do koncovky.
45:43
Hrňa puk netrefil, ale Frolo stihl jenom odevzdat zadákům Třince a odjel vystřídat.
44:44
Rothova přihrávka do útoku byla sražena a kdyby to byl býval Polák čekal, jel by sám na Mensatora.
44:21
Oceláři mohli okamžitě reagovat gólem! Orsava byl úplně sám před Mensatorem, ale ještě si počkal na přijíždějícího Poláka a přihrál mu před odkrytou branku! Polákovu gólovou střelu na poslední chvíli přizvedl obránce Moravčík svou holí!
43:45
Plzeň právě vstřelila branku!
Západočechům se v přesilové hře podařilo snížit! Straka ukázal své zkušenosti, když naservíroval křižnou přihrávku přímo na hůl ONDŘEJE KRATĚNY, který se stal prvním střelcem hostí! Hrubcovi proskotačil puk mezi betony – 5:1! Asistence: Martin Straka, Jakub Lev.
43:19
Kratěna nevyzrál na Polanského, který nakonec úspěšně dostrkal kotouč do středního pásma.
42:51
Jenomže jejich akce končí vyloučením právě jejího zakladatele Tomáše Linharta (TRI). Linhart byl vyloučen na dvě minuty za napadení.
42:38
Frolovi zablokoval Martin Růžička hůl, a proto šel kotouč jen na třineckého Linharta. Oceláři tak mají možnost zaútočit.
42:12
Po boji ve střední třetině skončil kotouč na jedné ze střídaček, a hra je tak přerušena. V úvodu třetí části se hraje opatrný hokej.
41:29
Pitule ještě možná mohl přihrávat lépe postavenému Dvořákovi, ale zvolil nahození. Plzeň drží kotouč za bránou Hrubce.
41:11
Ke střele ze vzdálenosti zhruba čtyř metrů se dostal Bonk, ale ležící Mensator si s jeho pokusem s mírnými problémy nakonec poradil.
40:58
Vlasák měl po kličce ve středním pásmu v úmyslu přihrát Dudovi, ale podjely mu nohy.
40:23
Martina Růžičku ubránil Boháč a s pukem manévruje Jeřábek.
40:01
Statistiky druhé třetiny:

Střely: 12 – 7,
vhazování: 11/19 – 8/19,
úspěšnost vhazování: 57% – 43%,
hity: 6 – 2.
Dvě třetiny jsou minulostí a o výsledku utkání je nejspíš rozhodnuto. Plzeň vstoupila do druhé části aktivně, ale velkou šanci si nevypracovala a v 29. minutě inkasovala z hole Adamského. O minutu později to zase byl Adamský, kdo zakončoval parádní souhru prvního útoku Ocelářů. Indiáni si vzali oddechový čas, ale ani ten jim nepomohl. Čtvrtý zásah přidal Bonk, ale nutno podotknout, že to byl gól velmi šťastný, neboť k němu přispěl svou tečí také plzeňský obránce Boháč a pořádně zmátl Mensatora. Rozhodující směr pak Orsavově střele udal právě třinecký kapitán Bonk. Snížit mohl plzeňský Kašpařík, ale Hrubce neprostřelil a radovali se zase domácí. Polák propálil Mensatora popáté. Podaří se Třinci vysoký náskok ve třetí části navýšit, anebo se Plzeň pokusí vývoj zápasu zdramatizovat?
Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:46
Čtvrtá formace hostí se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
39:04
J. Sýkora hledal spoluhráče Straku, ale našel jen hůl domácího Peterka, který plzeňského Straku drze prohodil mezi nohama.
38:34
Plzeň hodně otevřela zadní a vsadila vše na jednu kartu. Gól Poláka byl důsledkem tohoto risku.
38:11
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to už je pořádná nálož! Peterek přihrál volnému VOJTĚCHU POLÁKOVI, a ten měl proti sobě jen Frola, který ovšem přijížděl do souboje pozdě! Polák napřáhl a trefil se přesně do horního růžku! Mensator byl znovu bez šance – 5:0! Asistence: Jan Peterek, Jakub Orsava.
37:58
Vlasák nastřeloval před branku na clonícího Dudu, ale puk skončil mimo.
37:34
Orsava zahrál po Polákově nahrávce ve středním pásmu vysokou holí, a vhazovat se tak bude po levici Hrubce.
37:12
Souhru první třinecké pětky na jeden dotek zakončoval střelou z mezikruží rozjetý Polanský! Mensator zasáhl betony a zachránil Západočechy od pátého inkasovaného gólu!
36:28
Martin Růžička užuž mířil na Mensatora úplně sám, ale zastavila ho píšťalka rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
36:02
Dobrou šanci na snížení měl Kašpařík! Holec na modré čáře zachytil vyhození Martina Růžičky a okamžitě přihrával na Kašpaříka! Plzeňský útočník byl před Hrubcem úplně sám, ale gólman Slezanů puk dokázal udržet!
35:48
Hrubec v dalším úspěšném zákroku pokryl střelu Slováka. Plzeň zůstane v útočné třetině.
35:19
Sotva skončila přesilová hra Třince, domácí znovu udeřili! Plzeňští teď měli obrovskou smůlu! Orsava s kotoučem nic světoborného nevymýšlel a prostě jej nahodil na branku! Střela byla nejdříve tečována hostujícím Boháčem a později také RADKEM BONKEM, jehož dotek se nakonec ukázal jako rozhodující – 4:0! Asistence: Jakub Orsava.
34:49
Znovu je to v třineckém podání přesilovkové trápení.
34:21
Teď dokonce Straka ujížděl proti Hrubcovi, ale o zakončení ho připravil svědomitě se vracející Trončinský.
33:29
Ani další početní výhodu nerozehráli Třinečtí ideálně a Rothova přihrávka na Adamského neprošla.
33:13
Matuš si na útočné modré čáře šikovně obhodil hostujícího Jeřábka a poté upadl. Pravice hlavního sudího vylétla okamžitě nahoru, a tak uvidíme další přesilovku Ocelářů. Za katr usedl Jakub Jeřábek (PLZ) za podražení.
32:30
Tahle početní výhoda se Třinci vůbec nepovedla a Plzeň je v plném počtu.
31:54
Konečně se Třinečtí dostali dopředu a střela Krejčího vylekala Mensatora, když zaplavala těsně vedle jeho levé tyčky.
31:22
Přesilová hra zatím Ocelářům nevychází a narážejí na plzeňské útočníky. Ani jednou ještě nebyli v útočném pásmu.
30:54
Trončinský dvakrát riskantně předával puk Polanskému, ale podruhé už jeho přihrávku zachytil J. Sýkora a získal puk pro své mužstvo. Třinec pak dokonce zahrál na zakázané uvolnění.
30:30
Polák nejprve těžký souboj se Slovákem ustál, ale následně byl faulován. Stihl ještě vstát a připravit střeleckou pozici pro Martina Růžičku, jemuž však sjel puk z hole. Vyloučen je tedy Tomáš Slovák (PLZ) za podražení.
29:47
Oddechový čas pro hosty.
29:47
To byla hokejová fantazie! Frolo chyboval v rozehrávce a puku se zmocnil Martin Růžička! Znovu hledal MARTINA ADAMSKÉHO, který si kotouč ještě vyměnil s Polanským, naprosto vykoupal druhého obránce Mozíka a pod betonem Mensatora navýšil skóre na 3:0! Asistence: Jiří Polanský.
28:48
Do další příležitosti se po levém křídle hnal Matuš, ale puk mu utekl a skončil dohrán Frolem na zadním hrazení.
28:13
Indiáni začali oslabení výborně a několikrát se osvobodili, ale není jim to nic platné! Poprvé byli Oceláři v útočném pásmu, když Martin Růžička předal puk od mantinelu MARTINU ADAMSKÉMU! Adamský se na levém kruhu z první opřel do puku, a ten skončil přímo v horním rohu branky – 2:0! Asistence: Martin Růžička, David Nosek.
27:28
Martina Růžičku obral o puk jmenovec Straka a rozjel se dopředu společně s Kašpaříkem. Brejk si ale rozmyslel a zkušeně se s kotoučem otočil, aby ušetřil čas.
27:16
Polanský dobrou střeleckou pozici prováhal a nedokázal ani přesně přihrát. Oceláře to ovšem nemusí mrzet, neboť nejproduktivnější třinecký hráč byl faulován. Vyloučen je Tomáš Sýkora (PLZ) na dvě minuty za podražení.
26:50
Martin Růžička pálil z levého kruhu do připraveného Mensatora. Hra teď plyne dlouho bez přerušení.
26:18
Matušův průnik skončil střelou vedle přes boční síť.
25:22
Dvě velké příležitosti domácích! Martin Růžička nejdříve střílel po zadovce Poláka jen do Mensatora! A za pár vteřin jel Orsava dokonce úplně osamocen na plzeňského brankáře! Orsava zkusil bekhendový blafák, narazil však na vystrčenou hůl padajícího Mensatora!
24:43
Bonk na vhazování v útočném pásmu úspěšný. O chvilku později se k němu puk vrátil, ale třinecký kapitán nic nevymyslel.
24:08
Straka nabízel nahozením před bránu teč J. Sýkorovi. Slovenský útočník ovšem puk nezasáhl a Hrubec si připsal další úspěšný zákrok.
23:55
Orsava tvrdě dohrál Jeřábka za Mensatorovou brankou a jeho zákrok byl náležitě oceněn potleskem. U puku ale zůstali hosté.
23:05
Martin Růžička měl odkrytou velkou část branky, ale uklouzl a netrefil kotouč pořádně. Dal tak naději Dudovi, proti jehož střele zasahovala vyrážečka Hrubce.
22:31
Peterek vymýšlel chytrou přihrávku brankovištěm na Květoně, ta však neprošla. Noskův pokus směřoval nad bránu.
22:00
Krejčí dostal kotouč nadvakrát přes Mozíka do středního pásma.
21:27
Po pěkném sklepnutí od Dudy ujížděl Pletka z levé strany na Hrubce. Dostal se až moc blízko k třineckému brankáři, který bez větších potíží zasáhl.
20:55
Západočeši vstoupili do nové třetiny velice aktivně zatím nepůjčili domácím kotouč.
20:21
Druhou část zahájili útočným výpadem Straka s J. Sýkorou. Následná Boháčova střela pak těsně minula Hrubcovu branku.
20:01
Statistiky první třetiny:

Střely: 18 – 8,
vhazování: 15/20 – 5/20,
úspěšnost vhazování: 75% – 25%,
hity: 6 – 4.
První třetina je za námi a nabídla nám zajímavý a útočně laděný hokej. Úvodní tutovku měli hosté, ale Kašpařík trefil v samostatném úniku jen Hrubcovy betony. O dvě minuty později otevřel skóre na druhé straně Matuš, který těžil ze závaru před plzeňskou klecí a prostrčil puk mezi Mensatorovými betony. V dalším průběhu diktovali tempo hry spíše Oceláři, kterým pomohly i tři přesilovky. Žádnou však nevyužili. V 18. minutě mohli z ojedinělého brejku vyrovnat hosté, ale Pletka po přihrávce Dudy minul odkrytou bránu. Do druhého dějství tak týmy vstoupí za stavu 1:0.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:32
Tahle přesilovka není pro Třinecké z nejlepších. Straka si stáhl kotouč rukavicí a poněkolikáté vyhodil.
18:49
Plzeň se po zakázaném uvolnění domácích usadila v útoku. Hrubce zaměstnal Frolo svou střelou, jejíž účelem bylo určitě získat další vhazování vpředu.
18:33
Trončinský zastihl puk na modré čáře, ale lehkou střelou jen provětral lapačku Mensatora, který dokonce stihl puk vyklepat.
18:17
Adamský poslal za pomoci plzeňského obránce kotouč do hlediště a přerušil hru. Vhazuje se ve střední třetině.
17:53
Ale nyní musí Plzeňští znovu do čtyř. Pykat bude tentokrát Pavel Kašpařík (PLZ) za vystřelení puku mimo hřiště.
17:03
Ocelářům přečíslení nevyšlo, a tak zaútočili hosté! Ve dvou proti jednomu postupovali Duda s Pletkou! První jmenovaný přihrál Pletkovi, ale nejlepší střelec Západočechů nepochopitelně minul odkrytou klec!
16:46
Aktivní druhá pětka Škody zavezla puk do útočného pásma a Pletka získal pro svůj tým střelou na branku buly v útočné třetině.
16:26
Plzeň přečkala další oslabení, hříšník Boháč je znovu na ledě.
15:53
Bonka zastavil ve středním pásmu Mozík a T. Sýkora vyhazuje.
15:25
Po průjezdu Martina Růžičky dostal kotouč znovu Trončinský a už se odhodlal ke střele na branku. Ta ale gólmanovi plzeňské Škody starosti nepřidělala.
14:50
Trončinský velmi odvážně obalamutil na modré čáře Straku a přihrál Rothovi. Bombu zadáka Ocelářů Mensator zasáhl hranou betonu a puk zamířil do ochranné sítě.
14:26
Je tady další nepříjemnost pro hosty. Na trestnou lavici usedl znovu Dominik Boháč (PLZ), tentokrát za krosček.
14:18
Další obrovská šance pro Třinec! Peterkův pokus vyrazil Mensator znovu k třineckému útočníkovi, ten ale ani natřikrát nedokázal dostrkat puk na patřičné místo!
13:56
Hosté jsou již v pěti a hned se pustili do útočení. Střely na branku si připsali Duda a J. Sýkora.
13:15
Polanský nabil Rothovi, ten si ale střelu rozmyslel a připravil pozici pro Martina Růžičku! Růžičkovi střela vůbec nesedla, ale paradoxně tím vytvořil příležitost pro Polanského teč! Kotouč poskakoval před Mensatorem, ale gólem situace neskončila!
12:44
Škoda se načas osvobodila a cenné sekundy ušetřil vepředu Lev.
12:09
I proti další Noskově ráně dokázal obratný Mensator zasáhnout. Tentokrát vykopl na poslední chvíli pravý beton.
11:54
Útočníci Třinci nabili mezi kruhy Noskovi, jehož tvrdá střela skončila kdesi v Mensatorově výstroji.
11:44
Škoda teď v obraně příliš nestíhala a následkem byl faul na Polanského u mantinelu. Domácí si zahrají první přesilovou hru, vyloučen Dominik Boháč (PLZ) na dvě minuty za vražení na hrazení.
11:30
Oceláři jsou v útočné třetině a pořádně Plzni zatápějí. Květoň v další dobré příležitosti nechal vyniknout Mensatora.
10:46
Matuš pálil do změti těl před Mensatorem a puku se zmocnil Holec. Jeho nadějnou přihrávku na rozjetého J. Sýkoru zastavil obětavým zásahem Zíb.
09:57
Plzeňský celek se zatím prezentuje velmi tvrdou, ale podle rozhodčích čistou hrou.
09:40
Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Polák, ale s jeho ranou si Mensator poradil a vytěsnil kotouč do rohu hřiště.
08:57
Nebezpečná a svižná akce Plzně. Duda přihrál před branku Vlasákovi, a ten jen jemně a nenápadně kotouč tečoval. Hrubec vyrazil.
08:24
Těžkou nahrávku Polanského dokázal Orsava zkrotit a vybojovat útočné pásmo. Adamský střílel o chvilku později vysoko nad.
07:50
Hrubce zaměstnal po delší době průnik Kratěny kolem pravého hrazení. Kratěna svou akci zakončil střelou, která skončila ve výstroji třineckého gólmana.
07:33
Menší tlak domácích pokračuje. Rozjetý Martin Růžička střílel mimo.
06:43
Indiáni zaváhali za vlastní bránou a Peterek toho chtěl okamžitě využít. Pas z jeho hole však zablokoval Mozík.
06:20
Květoň pláchl Plzeňským po pravém křídle a nepříjemně zakončoval. Kotouč minul pravou tyč jen velmi těsně.
05:13
Tento útok ovšem velmi rychle skončil a s nástupem elitních řad se hraje v obranném pásmu Plzně. Krejčího pokus chtěl tečovat Orsava, ale nepodařilo se mu to.
04:45
Trončinského nepovedenou ránu si zpracoval Boháč a rozehrál plzeňský útok.
03:52
Dvořák přitiskl puk na mantinel v rohu kluziště a podržel jej dostatečně dlouho. Vhazuje se pro změnu u Hrubce.
03:33
Hra je kouskovaná různými prohřešky. V postavení mimo hru se teď zase octli Třinečtí, jmenovitě Květoň.
03:15
Plzeň je z inkasovaného gólu zřejmě trochu otřesena a po ofsajdu následuje zakázané uvolnění. Buly před Mensatorem.
02:44
A ze svého prvního náporu vytěžili Oceláři úvodní branku! Překvapivě u toho byla poslední řada! Martin Růžička vydoloval kotouč za brankou a cpal jej na Hrňu do brankoviště! Puk se ovšem odrazil k RADIMU MATUŠOVI, který bekhendovou střelu umístil přesně mezi betony Mensatora – 1:0! Asistence: Martin Růžička.
02:19
Třetí formace Třince si dobrým pohybem v útočném pásmu vynutila přerušení hry a vhazování.
01:36
Západočeši měli první velkou šanci! Trončinského průnikovou přihrávku zastavil J. Sýkora a vyslal přesný pas až na Kašpaříka, číhajícího na útočné modré! Kašpařík jel sám na Hrubce, ale trefil jen jeho betony!
00:47
Následně se do útoku vrhli hosté. Dudova střela byla tečovaná mimo tři tyče Rothem.
00:17
Roth vysunul Adamského, ten se obtočil kolem Jeřábka a bekhendem donutil Mensatora k prvnímu zásahu.
00:01
Třinečtí dnes do zápasu nastoupí pouze s jedenácti útočníky. Scházet budou Adam Rufer vinou zranění a Marek Růžička, který dnes odehrál soutěžní utkání za třineckou juniorku. Lukáše Havla pak ve třetí řadě nahradí David Květoň.

Škoda udělala změnu na postu gólmana a místo Matěje Machovského bude stát Ocelářům v cestě Lukáš Mensator. Oproti minulému zápasu nastoupí také obránce Jakub Slavík. Dvojice Jan Schleiss, Miroslav Indrák bude zastoupena ve třetí formaci Jánem Sýkorou a Miroslavem Holcem.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Zíb – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Hrňa, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Boháč, Jeřábek, Moravčík, Slovák, Frolo, Mozík, Slavík – Straka (C), Lev, Kratěna – Pletka, Vlasák (A), Duda – J. Sýkora, Kašpařík (A), Holec, – Pitule, T. Sýkora, Dvořák. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Gebauer, Lederer.
Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných zápasech Třince s Plzní zatím v této sezoně platí pravidlo Můj dům, můj hrad. První zápas se hrál na západě Čech, v plzeňské ČEZ Aréně, tolik neoblíbeném stadionu pro třinecké Oceláře. Indiáni začali utkání lépe a po třinácti minutách vedli 1:0 po gólu Dvořáka. Oceláři se poprvé gólově prosadili až v druhé polovině základní hrací doby a byl to v 32. minutě Zagrapan. V zápase byl velmi aktivní Varaďa, který Zagrapanův gól připravil a na počátku třetí periody dostal Slezany dokonce do vedení. Jenomže Plzeň dokázala v 51. minutě vyrovnat brankou Pletky a v samostatných nájezdech jí pak bod navíc vystřelil Kratěna. Třinec si z Plzně odvezl jen jeden bod. Plzeň – Třinec 3:2 sn.

Na třinecké ledě to byla jiná písnička. Od úvodního hvizdu byli domácí hokejisté aktivnější a měli blíže ke vstřelení gólu. Na ten si ovšem museli počkat až do druhé části. Třinecké publikum poprvé rozjásal Adamský ve 28. minutě a o tři minuty později zvyšoval náskok Slezanů Polanský. Před druhou sirénou se trefil ještě obránce Ocelářů Roth a před třetí třetinou byl stav 3:0 pro Třinec. Na konci zápasu si už Třinečtí své vedení drželi, soustředili se na hru bez chyb vzadu a bez inkasované branky zvítězili. Třinec – Plzeň 3:0.

V prosinci procházeli Oceláři krizí, a ta se v plné nahotě ukázala i v Plzni. Na západě Čech diktovali tempo hry od začátku domácí hráči a Třinecké k ničemu nepouštěli. Jedině brankář Hrubec dokázal v první polovině utkání trpělivě odvracet plzeňské šance. V 31. minutě už byl ovšem krátký na J. Sýkoru a Škoda vedla. Ve třetí části klání si chtěli Plzeňští svůj náskok pojistit a povedlo se. Ve 48. minutě se radovali po střele produktivního Dudy. V závěru se Slezané ani nedostali ke hře bez brankáře, neboť přesilovku domácích nejprve využil Pletka a tentýž hráč přidal o chvilku později další zásah. Západočeši byli v utkání jasně lepší a zaslouženě získali tři body. Plzeň – Třinec 4:0.
Zajímavosti:

V posledních zápasech se po svém bodově chudším prosinci zase začal prosazovat nejproduktivnější Ocelář Jiří Polanský (16+21). Především díky hattricku v utkání s Hradcem Králové se Polanský vrátil zpět do elitní desítky kanadského bodování soutěže, nyní je na 8. místě. Spolu s Martinem Adamským (16+11) je Polanský rovněž nejlepším střelcem Třince. Nelze opomenout ani kanonýra loňské sezony Martina Růžičku (14+16). Během posledních čtyř střetnutí se hned třikrát trefil i obránce Vladimír Roth (10+13) a mezi extraligovými zadáky mu, co se týče bodování, patří vedoucí pozice.

Do utkání ve Zlíně naskočil po dlouhé absenci zkušený obránce Lukáš Zíb, a tak se v Třinci můžou radovat, že mají všechny hráče zdravé a připravené zasáhnout. Jako by v posledních týdnech bylo změn v kádru Ocelářů málo, sáhlo třinecké vedení po útočníkovi Lukáši Havlovi, který byl v letošní sezoně na hostování v prvoligovém Havířově. Havel ve Zlíně naskočil namísto Davida Květoně, dva zápasy po sobě nenastoupili rovněž mladíci Jakub Kania a Adam Rufer.

O pozici nejproduktivnějšího hráče plzeňské Škody bojují dva útočníci z jednoho útoku. Nyní je v minisouboji úspěšnější bouřlivák Radek Duda (14+18), jemuž ovšem v extraligové konkurenci patří až 17. pozice. O bod za Dudou je nejlepší střelec Západočechů Václav Pletka (20+11), jenž sbírá hlavně góly a s dvaceti přesnými zásahy je na 4. příčce mezi nejlepšími kanonýry soutěže. S desetibodovu ztrátou na vedoucí duo plzeňského bodování vzhlíží dvojice veteránů, a sice Tomáš Vlasák (7+15) a Martin Straka (5+16).

Plzeňská škola brankářů je dlouhodobě velmi úspěšná a dala světu jména jako Mazanec nebo Francouz. Příjemným překvapením letošní sezony jsou zase jisté výkony Matěje Machovského, jenž odchytal většinu zápasů svého týmu a mezi extraligovými brankáři je na 3. místě s úspěšností zásahů 93,51%. Na marodce Plzně jsou zadáci Daniel Seman, Jiří Hanzlík a útočník Ryan Hollweg.
HC Škoda Plzeň:

Plzeňskou Škodu nezasáhla na začátku letošní sezony žádná kocovina, tak typická pro mistrovské týmy. Indiáni se hned od začátku nového ročníku prezentují vyrovnanými výkonya a mohou se spolehnout na pravidelný přísun bodů. V současné době nabrali Západočeši ještě lepší formu než jejich soupeř z Třince. Z posledních sedmi zápasů v Tipsport extralize totiž Plzeň vyhrála hned šest. Díky výhře nad pražskou Spartou v tabulce přeskočila Hradec Králové a usadila se na 2. příčce. Indiáni mají sedmasedmdesát bodů a na lídra z Holešovic ztrácejí bodů šestnáct. Od třetího Mountfieldu je dělí dva body, na dnešního soupeře z Třince mají náskok devíti bodů.

Také Plzeň stihla za poslední týden odehrát tři souboje a celkem z nich vytěžila osm bodů. V Ostravě zastavila rozjeté Vítkovice a zvítězila 2:3 po samostatných nájezdech. Následně si Škoda na domácím ledě poradila s Libercem, konkrétně v poměru 5:3. A v dosud posledním kole porazila ve velkém šlágru vedoucí Spartu Praha 1:0. Právě díky tomuto hubenému vítězství se Plzeňští po delší době vrátili na 2. místo.

V zápase proti sparťanům hájil plzeňský tým neuvěřitelně dlouhou šňůru domácí neporazitelnosti a nakonec ji úspěšně uhájil. Utkání Plzně a pražské Sparty bylo plné neuznaných branek. Té první dosáhli domácí, jmenovitě Pitule. Sudí ovšem rozpežil kvůli postavení plzeňského hráče v brankovišti. Za Pražany dotlačil puk do sítě zase Buchtele, ale domácím gólmanovi Machovském leželi v tu chvíli snad tři hráči, a tak rozhodčí po kontrole u videa gól znovu neuznal. Skóre se neměnilo ani po ráně Lva, která orazítkovala břevno Pöpperleho svatyně. Rozuzlení dramatické zápletky přišlo ve 49. minutě, kdy napřáhl zkušený Západočech Vlasák a vsítil jedinou branku utkání. Plzeň doma neprohrála potřinácté v řadě a vrátila se na 2. pozici v tabulce. Porazila Spartu Praha 1:0.
HC Oceláři Třinec:

Ačkoliv se Třinečtí v prosinci trápili na kluzištích soupeřů, mezi mantinely domácího stadionu to Ocelářům klape už delší dobu. Vždyť v posledních pěti domácích zápasech dokázala parta kolem trenéra Kalouse vždy uzmout tříbodové vítězství. Slezané se zlepšili i venku, ale tam přece jenom nebodují s takovou pravidelností jako doma. Po poslední porážce ve Zlíně se Oceláři propadli na 7. místo, které jim patří díky zisku osmašedesáti bodů. Právě šestý Zlín má stejný počet bodů jako Třinec, na hranu desáté příčky, kde se nyní nachází Litvínov, mají Třinečtí náskok osmi bodů.

Poslední tři zápasy odehráli Oceláři během jednoho týdne. Ten začali v Liberci velmi úspěšně, když Bílé Tygry rozstříleli 2:6. Doma se Třinec představil v souboji s Mountfieldem z Hradce Králové a bylo z toho druhé vítězství v řadě, a to 3:0. Naposled hráli Oceláři ve Zlíně, proti kterému v dosavadním průběhu sezony vždy zvítězili. V neděli se jim to ovšem znovu nepovedlo, ač Třinečtí stáhli dvougólovou ztrátu, poslední ránu nakonec dali domácí a Slezany porazili 3:2.

Berani ze Zlína začali utkání proti Třinci na výbornou a už v 6. minutě využil první přesilovku domácích v zápase Marušák. V 15. minutě pak našla dlouhá Urbancova přihrávka Köhlerovu hůl a vytáhlý zlínský útočník prostřelil Hrubce podruhé. Ve druhé části Oceláři ztrátu zmírnili, v oslabení ujel Orsava, předložil puk obránci Galvasovi, a ten našel mezeru mezi Kašíkovými betony. Ve třetí třetině byli hosté jasně lepším týmem a hnali se za vyrovnáním. Zasloužené branky docílili v 49. minutě Rákosem. I nadále hrál Třinec ofenzivním stylem a toužil zaskočený Zlín dorazit. Z jedné nenápadné akce však udeřili domácí. Leška přihrál zpoza brány Köhlerovi, jenž znovu mířil přesně a podruhé v zápase skóroval. Köhler rozhodl o vítězství Zlína nad Třincem 3:2.
Příjemný podvečer, vítejte při sledování textového online přenosu z 43. kola hokejové Tipsport extraligy. Nejvyšší hokejová soutěž má na programu šest zápasů, v našem online přenosu se budeme jednomu z nich podrobně věnovat. Půjde o souboj týmů HC Oceláři Třinec a HC Škoda Plzeň. Oba soupeři se před koncem základní části snaží vydobýt si co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů, a tak bude pro ně důležitý každý bod. Zajímavé utkání mezi Třincem a Plzní začne v třinecké Werk Areně v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.